МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НУ - 25.2%, КПУ - 11.9%...

03/01/2002 | Спостерігач
Ющенко «зробив» Симоненко як дитину




ForUm
За станом на кінець лютого шанси подолати на виборах до Верховної Ради 4%-ий бар’єр мають 9 партій і блоків. Так, за блок Віктора Ющенка «Наша Україна» готові проголосувати 25,2%, за КПУ – 11,9%, СДПУ(о) – 6,6%, «За єдину Україну» - 6,2%. Шанси на подолання 4%-го бар’єра зберігають Партія зелених України (за них готові проголосувати 3,6%), «Блок Юлії Тимошенко» (3,6%), об’єднання «Жінки за майбутнє» (3,5%), «Блок Вітренко» (3,2%) і Соцпартія України (2,9%). Такі дані, передає кореспондент ForUm’а, були отримані внаслідок всеукраїнського опитування, проведеного з 22 по 24 лютого Українським інститутом соціальних досліджень і центром «Соціальний моніторинг».

Під час дослідження було опитано 2013 респондентів, погрішність вибірки становить 1,3-2,2%.

Відповіді

  • 2002.03.01 | Максим’як

    Re: Треба дочекатися на опитування УЦЕП ім. Разумкова,


    Це друга фірма, інформацію від якої я сприймаю, але з певним упередженням, після ім. Разумкова.

    Треба дочекатися на опитування УЦЕП ім. Разумкова, воно десь до 7 березня мало би бути.

    Тут кинуті під планку «Зелені» і «Жінки» і це просто жах для Литвина із Кучмою. Це може бути спеціально занижено, щоб Кучма почав безпредєл. Це вперше, за весь час в них такий низький рейтинг. Чого?

    Може хтось міг би відшукати цього інституту за минулий місяць, що він там показував стосовно жінок і зелених?

    Якщо оце так залишиться, то хтось котушки відкине? Тільки чотири блоки 49,9% беруть!!! А решта добавляється!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.02 | НеДохтор

      Re: результати опитування (з 19 по 27 лютого) УЦЕП ім. Разумкова

      "Дзеркало Тижня"
      № 8 (383) Субота, 2 - 8 Березня 2002 року

      Діаграма за регіонами
      http://www.zn.kiev.ua/additional/RAZUMKOV-assembly-UKR.gif

      Стаття в "Дзеркалі Тижня"
      http://www.zn.kiev.ua/ie/show/383/34011/

      -----------------
      ЧУДОВА ШІСТКА

      З 19 по 27 лютого Центр Разумкова провів опитуванння 2033 респондентів у 27 регіонах України. Похибка вибірки 2,3%. У результаті виявилося, що 4-відсотковий бар’єр на сьогодні подолають шість партій.

      діаграма
      Понад одиницю отримали: Блок Наталії Вітренко (3,3%), «Блок Юлії Тимошенко» (3,2%), Соцпартія (2,6%), партія «Яблуко» (2,3%), Блок «Єдність» (1,4%), ДемПУ і Демсоюз (1,1%).

      -----------------
  • 2002.03.01 | Shooter

    Цілком ймовірно - як результат туру Ющенка (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.01 | Максим’як

      Re: Справа не у відсотку НУ, а що тільки 4 партії проходять.

      Пробували-сти рахувати? Мені важко повірити, що інші можуть непройти!
      Те, що Ющенко має ще запас, до того літнього рейтингу 27,8%, то ще можна було очікувати росту відсотка, але те, що інші непройдуть - заледве. Бо це сенсація виборів, бо це вже європейські вибори, коли попадає 3-4 партії до парламенту ( я за змістом. а не фальсифікацією).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.01 | Shooter

        Re: Справа не у відсотку НУ, а що тільки 4 партії проходять.

        Dumaju, projdut' taky 6-8 partij/blokiv.

        Shcho je bil'sh typovishym dl'a Central'noji i Sxidnoji Jevropy ;):
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.03.01 | Broker

          VR bez diisnoi opozytsii?

          Iakshcho komunisty vyiavliatsia iedynoiu "opozytsiinoiu" partiieu v VR,tse bude zhakh. Shche pobachymo iaki troians'ki koni vyskochat' iz Nashoi...Tse ne Evropa, navit' i ne tsentral'na Evropa...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.03.01 | Shooter

            Re: VR bez diisnoi opozytsii?

            Broker писав(ла):
            > Tse ne Evropa, navit' i ne tsentral'na Evropa...

            Ta taky troxA central'na ;):

            A vzahali-to - chytajte Hrabovs'koho.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.03.01 | Broker

              Re: VR bez diisnoi opozytsii?

              konsolidatsiia bez opozytsiinoho bloku nahaduie....bil'shevyzm 1923-ho roku. De v zakhidni chy tsentral'ni Evropy znakhodiat'sia taki kishen'kovi komunisty?

              iakscho BIUTI i SPU ne proidut', to dlia Q-my rozprava z Nashymy stane nastupnym krokom i pide vidnosno lehko...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.03.01 | Максим’як

                Re: Був би такий Кучма сильний, то вже би розправився (-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.03.01 | Broker

                  Syla ie vidnosna...

                  Bez Moroza i Tymoshenko v VR, Q-ma staie nabahato syl'nishym...i Iushchenko staie [znovu] naibil'shoiu politychnoiu zahrozoiu Q-mi
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.03.01 | Максим’як

                    Re: Все навпаки, скорше Кучма залежатиме від Ющенка

                    але якщо Ющенко піде на голову уряду, то зрозуміло, що буде залежати від Кучми, бо той є найголовніший у виконавчій владі.

                    Стосовно Тимошенко і Мороза, то які проблеми, хай борються.

                    При нинішньому рейтингу довіри до Ющенка близько 50%, то він є потенційний президент, якщо Кінах, наприклад, не дасть ради з економікою, а вже це видно, бо вже середня зарплата по Україні на 58 грив в січні впала, то його рейтинг тільки зростатиме, а Ющенко із ВР тільки розказуватиме, як правильно треба робити. А якщо попаде на голову уряду, то Кучма вже є повний нуль, бо достатньо Ющенку повторити успіхи 2000-2001 року і про Кучму всі забудуть. Все, що Ющенку потрібно, це залишитися живим!

                    Ну що може Кучма зробити, треба не красти його кандидатурам, а не можуть - клептоманія.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.03.01 | Broker

                      Trots'kyi tak i dumav v 1924....

                      Shcho vin zasluzhyv i shcho iomu nalezhytsia...
  • 2002.03.01 | Максим’як

    Re: Ющенко таки консолідує країну?


    Ющенко таки консолідує країну?

    www.ПРАВДА.com.ua, 1.03.2002, 14:56




    Незважаючи на пророкування, що Віктор Ющенко та його блок вичерпали свій електоральний потенціал, зупинившись на 15%-18% підтримки, і відтепер на них може чекати лише падіння рейтингів, останні соціологічні данні демонструють зворотнє. Чверть виборців України в кінці лютого проголосувала б за "Нашу Україну". А ось проблеми, навпаки, почали з'являтися у колись дивовижно популярних "Жінок за майбутнє".

    Саме про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного опитування, яке провели Український інститут соціальних досліджень та Центр "Соціальний моніторинг" 22-24 лютого цього року. В досліджені взяли участь 2013 респондентів з 126 населених пунктів, похибка – 1,3-2,2%.

    Відповідаючи на питання "Якщо вибори у Верховну Раду відбувалися наступної неділі, за яку партію чи виборчий блок ви проголосували?", опитувані спиралися на картку, в якій були перелічені за абеткою усі 34 зареєстровані суб'єкти виборчого процесу станом на 20 лютого.

    "Нашоукраїнізація" всієї країни

    Тож, найпопулярнішим виявився блок Віктора Ющенка "Наша Україна", за який віддали б свої голоси 25,2%. Це дуже велика цифра, адже ще півмісяця тому за даними інституту, рейтинг блоку складав 19,7%, а місяць тому – ще на 5% відсотків нижчий. Соціологи пов'язують це явище передусім з безвідмовною харизмою Ющенка та початком активної агітаційної роботи його команди. Так, наприклад, 33% респондентів подобається телевізійна реклама блоку.

    Як і раніше, найбільш блок Ющенка люблять на Заході країни, там за нього віддали б голоси 47%, а також в Центрі. Найнижчі показники – у Криму (5,5%) та на Сході (8%). За віком прихильники блоку особливо не відрізняються.

    Чому чверть вітчизняних виборців віддає свої голоси блокові людини, обличчя якої рясніють на кожному кроці? Саме тому і віддають. За даними опитування 60% електорату "Нашої України" голосують за блок, бо їм подобається лідер. А лише 18% - з ідеологічних міркувань. Третина ющенкових виборців вірять ще й реалістичність його програмних обіцянок. Що й підтверджує той факт, що блок є йменним – ідейне минуле Рухів та деяких інших співавторів цієї коаліції залишилося у минулому. Втім, якщо виборців це задовольняє – чому б ні?

    Комуністичний провал

    На другому місці, звісно, комуністи Петра Симоненка. Лише з 11,9%. Іншими словами, за місяць КПУ втратила ще 1,4%. Цю дивну тенденції соціологи пояснили тим, що нові "штучні" ліві – КПРС, КПУ (О), ВОЛ "Справедливість" – на загал відбирають в симоненківців 1,7%. Крім того, як виявилося, комуністи дуже сильно відстають в агітаційному полі – згідно зі зворотньою реакцією респондентів, лише 2,2% з них помітили агітаторів КПУ, а 5% - знали про якісь агітаційні заходи цієї сили.

    На тлі інших політичних лідерів, що можуть похвалитися певною харизмою, Симоненко невиразний. Ну й звичайно список партії, з яким вона йде до Ради. №20, - генеральний прокурор Михайло Потебенько аж ніяк не пов'язується з опозиційною картою, яку розігрують комуністи.

    Голосувати за КПУ збираються Схід та Крим, де рівень підтримки партії сягає 18%. Проте на Заході, комуністи не перетнули б і чотирьохвідсоткового бар'єру – там в них 2,4% голосів. Не дуже люблять КПУ в Києві: 5%-6%. Не зникла й тенденція, згідно з якою за комуністів голосують люди старшого віку.

    Мотивуються виборці комуністів в першу чергу тим, що вони певні – КПУ захистить інтереси таких, як вони (70%). 46% електорату комуністів обрали цю партію з ідеологічних міркувань. П'ята частина прихильників комуністів обирає комуністів, що виступити проти теперішньої влади.

    Ті, без кого Парламенту можє і не бути

    Третя за популярністю – Соціал-демократична (об'єднана), в неї – 6,6% (у порівнянні з останнім місяцем це більше на 0,9%). Приріст не дуже великий, проте симптоматичний. Не в останню чергу такий стан справ есдеків пов'язується з розгалуженою системою первинних осередків партії, вдалою рекламою (яка подобається 35% респондентів) тощо.

    Найбільшою підтримкою есдеки користуються на Сході, Заході, Криму, менше – в Києві (3%). Досить велика частка прихільників партії стверджують, що обрали есдеків, тому що їм подобається лідер партії, 35% обрали СДПУ(О), адже вони поділяють соціал-демократичну ідеологію, 37% електорату есдеків впевнені, що партія Медведчука-Зінченка-Суркіса має реалістичну програму.

    Остання політична сила, що долає 4 відсотки, - це блок "За Єдину Україну", яка на сьогодні має 6,2% (приріст у порівнянні з минулим місяцем – 1,2%). Не в останню чергу, це пов'язано з активною агітаційною активністю блоку. 12% респондентів помітили заходи, які влаштовувалися "За ЄдУ", 3,6% розмовляли з агітаторами, 26% респондентів в цілому подобається телевізійна реклама блоку.

    Особливою підтримкою харчоблок користується у східних, північних та південних регіонах, а Київ та Центр його не дуже люблять. Цікаво, що 30% електорату "За ЄдУ" обирають цю політичну силу, бо їм подобається її лідер (!!!), якого згідно з іншими дослідженнями й до тепер не знають 23% громадян країни. 34% прихильників харчоблоку вважають реалістичною його програму. Поодинокі шанувальники "єди" будуть голосувати за блок, щоб "насолити" владі.

    "Розчарування місяца"

    Менше чотирьох відсотків мають "рекламні" ПЗУ та "Жінки за майбутнє". В перших – 3,6%, у других - 3,5%. Піар-ставка, яку зробили ці партії, виявляється не такою вже міцною. Тому на тлі важковаговиків, що почали рекламуватися після 9 лютого, частка залежних від піар-заходів громадян, що раніше віддавали перевагу жіночо-зеленим ідеям, зараз проміняла їх на інших. Проте, шанси потрапити до парламенту вони все ж таки зберігають.

    Отже, основний електорат "Зелених" Кононова зосереджено на Півдні (6%-7%), в Києві їм віддають 4%, в інших регіонах значно менше. "Жінки" користуються найбільшою підтримкою в Центрі та у південних регіонах. Київ та Схід їх не любить.

    Як і раніше, значну частку прихильників "Зелених" складають молоді люди (10%). Зараз, обираючи ПЗУ, більшість респондентів стверджують, що поділяють "зелену" ідеологію (53% з прихильників цієї партії), 12% прийняли таке рішення завдяки телевізійній рекламі. Цілих 8% - відчувають симпатії до Віталія Кононова.

    "Жінки за майбутнє" виявилися телевізійними лідерами – завдяки їхньої рекламі, яка подобається 44% респондентів в цілому, на їхню користь привернулися 28% теперішніх прихильників. Ще п'ята частка жіночих шанувальників вважає їхню програму реалістичною.

    Опозиція – в Центрі

    Опозиційні політичні сили також зберігають потенційну можливість потрапити до парламенту. Блок Юлії Тимошенко наприкінці лютого має 3,6% (приріст з початку місяця 1,1%), а СПУ – 2,9% (приріст 0,5%).

    БЮТ набирає необхідні відсотки на Заході (4%) та в Центрі (6%), втім зовсім непопулярний у Криму – менш відсотка. Соціалісти мають значну підтримку у центральних регіонах – 8%, на Півночі – 4%. Крим та Західна Україна СПУ не любить.

    Блок Тимошенко виявився найбільш "лідерським": 73% електорату БЮТ обирають цей блок, бо його очолює власне Тимошенко. 41% певні, що блок захистить їхні інтереси, третина вірить, що програма БЮТ – реалістична. П'ята частина шанувальників Юлії Тимошенко голосують за її блок, щоб виступити проти влади.

    70% прихильників соціалістів обирають СПУ, бо вона може захистити їхні інтереси, а 43% - через її реалістичну програму. Опозиційність до існуючого режиму не виступає особливою принадою СПУ.

    Електоральна скарбниця

    Втім, соціологи відзначають те, що у суспільстві залишається значний прошарок тих, хто ще не визначився із своїми електоральними уподобаннями (15%-20%). До цієї категорії виборців відносяться ті, хто вирішив піти на вибори, проте збирається голосувати проти всіх, або ще не знає.

    Найбільшою скарбницею голосів є східний регіон, південний регіон та Крим – там частка тих, хто не визначився, складає 20%. Крім того, 12% кримчан налаштовані голосувати проти всіх. Найбільший рівень визначеності демонструє Центр країни та Захід.

    Найбільш невизначені – молоді люди 25-28% років, чверть з яких або не визначилася, або проти всіх. Цікаво, що найменш критичні виборці – це молодь 18-24 років.

    Тож, рекомендують соціологи, політичні сили, які хотів б отримати додаткові голоси зараз мають працювати саме з невизначеним електоральним полем.

    Прогноз

    Грунтуючись на отриманих даних та припущеннях щодо ходу виборчої кампанії, фахівці з Інституту соціальних досліджень та Центру "Соціальний моніторинг" прогнозують такі результати виборів 31 березня:

    "Наша Україна" – 26%-28%
    КПУ – 13%-15%
    "За єдину Україну" – 12%-14%
    СДПУ (О) – 9%-10%

    За різних обставин до обраних можуть потрапити такі партії та блоки:

    ПЗУ, "Жінки за майбутнє", Блок Юлії Тимошенко, Блок Наталії Вітренко, СПУ, Яблуко
  • 2002.03.01 | Максим’як

    Re: За єдУ" може набрати 51%. Теоретично

    За єдУ" може набрати 51%. Теоретично
    Анатолій Ханік, УП, 1.03.2002, 17:53

    31 березня 2002 року блок "Проти всіх" набирає 10%. "Команда озимого покоління" – 25%. Ще по 5% - Морська партія і ЗУБР. Залучивши "Жінок за майбутнє", вони формують більшість, яка ухвалює нову Конституцію з пожиттєвим обранням Людмили Кучми президентом України і перенесенням столиці до Мінська.

    Мета цієї галіматті – простимулювати аутсайдерів. Не здавайтеся! Адже шанс проскочити до парламенту ще є. Принаймні ще зовсім недавно, за півтора місяці до виборів, половина свідомих громадян, які підуть голосувати, не знали, напроти якої партії чи блоку в бюлетені вони поставлять свій "хрестик".

    З 10 по 18 лютого Центр політичних і електоральних досліджень СОЦІС розпитував 4000 громадян про їх передвиборчі настрої. Виявилося, що в день виборів явка має скласти 80-85%. Із них знають, за кого голосуватимуть, 56%. 44% - це той приз, рештки якого можна ухопити навіть у останній день. Тому зараз наступає час іспиту для штабів учасників виборів та їх політичних розробок.

    Поки ж серед тих 56%, які визначилися, передвиборча картина виглядає так:

    Перша група - це безумовні фаворити. Вони вже можуть іти до кравця – проколювати дірки у піджаках для депутатського значка. І, на думку соціологів, цей момент історичний – адже вперше за десять років в Україні з'явилася альтернатива комуністам:

    "Наша Україна" - 28%;

    Комуністична партія - 24%

    Друга група складається з одного учасника – СДПУ(О), у якої 9%. Партія Медведчука, за словами директора СОЦІСа Миколи Чурілова, "міцно закріпилася" на третій позиції і "нарощує відрив" від переслідувачів. Зробити це, на думку соціолога, допомогли ролики про соціал-демократичні країни Євросоюзу. Виходить, не даремно в половині країн ЄС есдеки провели віртуальні перевороти:

    Третя група – це учасники, у яких зменшується армія прихильників. СОЦІС радить Литвину не ображатися і низький рейтинг шанувальників "єди" пояснює просто – блок влади володіє рейтингом владних інституцій:
    "За єду" - 9%;
    Партія зелених - 5%;
    Жінки за майбутнє - 5%

    Четверта група – партії та блоки, які мають шанси пройти до парламенту:
    Блок Юлії Тимошенко - 3,7%;
    Соціалістична партія - 2,9%;
    "Нова Генерація" - 2,7%;
    "Яблуко" - 2,2%. (Дані округлені до більшого показника. Похибка 1,6%.)

    Всіх інших СОЦІС відносить до п'ятої групи, які ні на що на цих виборах вже можуть не сподіватися. Обмовку вони зробили хіба що для "Команди озимого покоління". Їм надано шанс знайти вихід своїй самовпевненості і створити прецедент перетворення рейтингу 0,1% хоча б на 4% (не говорячи вже про анонсовані 10-12%). Зараз же соціологи відзначають "активне завоювання КОПомами медійного простору".

    Слід ще раз наголосити: наведені рейтинги відображають смаки лише 56% громадян, які вже визначилися з вибором.

    Інші 44% охочих прийти і проголосувати будуть діяти скоріше за покликом серця, рідше - слухати розум:
    - Кожен третій, показує дослідження СОЦІСа, буде дивитися на лідера блоку. І тут соціологи відводять теледебатам роль великого помічника електорату. З одного боку, ці люди можуть зорієнтуватися на Ющенка. Однак які особисті риси лідер "Нашої України" проявить у відкритому бою на дебатах? Тим більше що опонентом йому всі телеканали обрали незручного Медведчука.
    - Кожен четвертий з цих 44%, які не визначилися, буде порівнювати передвиборчі програми. Вони всі надруковані, і хто у що з наобіцянного повірить – це проблема кожного виборця.
    - 19% з тих, хто не визначився з уподобаннями, але вирішив проголосувати, звернуться за порадою до якогось авторитету – родича чи начальника.
    - 12%… просто не знають, як визначатимуться.
    - 5% прийдуть і проголосують… "навмання".
    - 2%, лише 2% почитають результати соцопитувань і подумають, чи викидати їм свій голос у скриньку аутсайдера, який не проходить до парламенту.

    (Цікаво, що за чотири роки алгоритм дії людей, які визначаються у останні тижні, майже не змінився. Як показує дослідження Социс-Гелап (нинішній СОЦІС) у лютому 1998, 4,2% тоді також голосували б навмання, а за порадою звернулися 21,5%. Менш популярним стає читання передвиборчих програм – з 35% до 24%.)

    Сьогодні, змагаючись за 44% "тих, хто ще не визначився", потенційно прохідні можуть підвищити свої шанси. Однак не меншою є ймовірність відтоку рейтингу, його розмивання за рахунок збільшення показників у опонентів. Зберігатиметься цей ризик аж до 31 березня.

    Крім того, тільки саме голосування дасть відповідь на питання про правдивість рейтингів соціологів. Достатньо поглянути на прогнози чотирирічної давності з дослідження "Социс-Гелапа", проведеного за півтора місяці до виборів 1998 року:

    - Тоді СДПУ Буздугана могла розраховувати на 4,4% голосів, що було дуже і дуже непогано при похибці опитування у 2%. Але його електорат розтягнули інші учасники і за підсумками голосування соціал-демократи отримали 0,32%.
    - Водночас СДПУ(Об'єднана) з молодими членами Віктором Медведчуком і Григорієм Суркісом мала в рейтингу 2,1%, а на виборах набрала 4,1%. (Щоправда, досі ходять легенди, для кого пожертвувала своїм процентом Аграрна партія – "футболістів" чи ПСПУ).
    - Тоді ж у 1998 сумновідомий "Блок демократичних партій НЕП" міг наростити непоганий результат при рейтингу за півтора місяці до виборів 1,9%. Однак вийшли ганебні 1,23%.
    - "Громада" при рейтингу 1,5% вийшла на 4,68%.
    - Партія зелених здійснила сходження від 2,5% у рейтингу "Социс-Гелапа" до 5,44% у протоколі ЦВК.
    - Народний Рух – з 5,4% до 9,4%.
    - Блок Соціалістичної і Селянської партій, якому давали 3,2%, вийшов на рубіж з 8,56%.
    - А найбільший приріст рейтингу був у КПУ – з 17% до 24,65%.

    Це було у 1998 році. Зараз партії та блоки мають знову виставляти весь свій політичний товар. Весь до останку. Починається повний розпродаж технологій та ходів – до пустих прилавків, оскільки після 31 березня цей товар буде вже нікому не потрібен.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".