МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Приїзд Путіна і його наслідки для виборів в Україні.

03/20/2002 | Максим’як
Приїзд Путіна і його наслідки для виборів в Україні можуть виявитися в чергову трагедію для України. Як би не хотіли Путін та російські офіційні особи спочатку прикрити справжню мету його приїзду в Україну, скрите стало очевидним. Шила в мішку не сховаєш, та і ховати видно вже ніхто не буде.

В президента Росії Путіна та його АП не витримали нерви: вони відкрито виступили проти Ющенка і стали на сторону Кучми та його блоку “За ЄдУ”, комуністичної партії Симонєнка та СПДУ(о) Медведчука.

Очевидно, що це і є недвозначно проголошена всьому світу позиція російської держави та пряма вказівка Кучмі, як він повинен формувати більшість у Верховній Раді, щоб до влади не прийшли українські патріоти на чолі з Віктором Ющенком. Нова більшість у Верховні Раді повинна складатися із комуністів, СПДУ(о) та “За ЄдУ”, тобто комуністів, олігархів-бандитів, та вічно голодних чиновників Кучмівської влади. Тобто, з тих самих пройдисвітів, що і зараз.
Зрозуміло, чому така поспішність, зрозуміло, чому така відкритість – російські інтереси в Україні спираються саме на олігархів-бандитів та корумпованого чиновника, але з них більшості в парламенті ніяк не зліпиш – при всіх підкупах та немислимих фальсифікаціях “єдуни” та “обрізані” не візьмуть більше 10 відсотків разом, а часу вже зовсім мало залишилося. Хай ще пройдуть кучмівські партії “зелених” та “жінок за майбутнє”, а й того є недостатньо. Тому, Росія відверто запросила до себе одночасно комуніста Симоненка та позірного соціал-демократа Медведчука, щоб в Москві обговорити деталі створення вигідної більшості в парламенті.

Два кагебістські тайняки з України Медведчук та Симоненко прийїхали в Москву за вказівками до виборів до, схоже, тепер найголовнішого шефа на теренах колишнього союзу всіх кагебістських недобитків, пана Путіна.

Комуніста Симоненка зустріли, як спастеля України від націоналістів, патріарх Алексій поблагословив комуніста на перемогу, президент Росій Путін провели зустріч з комуністом і дали йому останні вказівки, та сказав при цьому, що комуністи основні захисники російських інтересів в Україні ( а хто би ще сумнівався?). В цей же час не випадково перебуває в Москві на прийомах і Медведчук. Ця команда знову запланована Москвою на захоплення влади в Україні і буде діяти з тим же принципом, що і раніше – “ПІСЛЯ НАС –ХОЧ ПОТОП”, тим більше, що які і раніше Ізраїль, так тепер ще й Москва завжди готові будуть дати притулок грабіжнику українського народу.

А на Ющенка тут же адміністрація Путіна та представники Держдуми почали тупати ногами та лякати Росію, що від перемоги Ющенка на виборах стосунки між країнами стануть гіршими, а заодно і росіянам в Україні буде гірше. Цинічний тиск на виборців сусіднього держави, заледве викличе в режиму Кучми якісь заперечення, але є і міжнародні інституції, представники яких прибувають в Україну для спостереження за виборами повинні звернути увагу. Вчора Юшенко в Івано-Франківську пробував заперечити, бо жодного разу не звучало з боку його блоку “Наша Україна” якихось загрозу в сторону росіян в Україні чи самої Росії. Більше того, в його блоку є і татари і євреї і росіяни і т.д. і саме його блок є спільним втіленням людей різних вір, рас та національностей. Але не те потрібно Росії та її кагебістським прихвостням з України – Росії потрібно, щоб в Україні було гірше. А це можуть забеспечити тільки комуністи, бандити-олігархи та корумповані чиновники.

Схоже, що цей план для Росії, бандитів та комуністів буде успішним, тим більше, що крім них є ще в Україні достньо зрадників, манкуртів, яничарів і просто тупих, які не розуміють, що єдиний шанс щось змінити і поправити в Україні – це підтримати Ющенка і “Нашу Україну” на виборах до Верховної Ради.

Відповіді

  • 2002.03.20 | Олександр

    Небезпека є, але не варто її переоцінювати

    Максим’як писав(ла):

    >Як би не хотіли Путін та російські офіційні особи спочатку прикрити >справжню мету його приїзду в Україну, скрите стало очевидним. Шила в >мішку не сховаєш, та і ховати видно вже ніхто не буде.
    Я розумію Вашу стурбованість, але не впевнений, чи варто згущувати фарби.

    >В президента Росії Путіна та його АП не витримали нерви: вони >відкрито виступили проти Ющенка і стали на сторону Кучми та його >блоку “За ЄдУ”, комуністичної партії Симонєнка та СПДУ(о) >Медведчука.
    Чи то їхня кваліфікація переоцінена, чи вже почалася паніка і "снос криши", але як на мене, це виглядає просто підставою і диверсією проти тих, кого вони підтримують. Від тих після оприлюднення таких поанів просто побіжать виборці: від "єдунів" та СДПУ(о) - до "НУ" та частково до БЮТи, від КПУ - до СПУ...

    Якби я відповідав за російську політику щодо України, то категорично заборонив би подібні розмови ДО виборів. Або діяв таким чином, щоб Мороз заявляв про союз з КПУ, руйнуючи цим самим єдність антикучмістів (на жаль, він це вже зробив, що наводить, мене на певні невтішні роздуми). Плюс з іншого боку намагався б встановити таємні контакти з Ющенком. Хоча би для того, щоб потім його фактом цих контактів шантажувати...

    >Зрозуміло, чому така поспішність, зрозуміло, чому така відкритість – >російські інтереси в Україні спираються саме на олігархів-бандитів >та корумпованого чиновника, але з них більшості в парламенті ніяк не >зліпиш – при всіх підкупах та немислимих фальсифікаціях “єдуни” >та “обрізані” не візьмуть більше 10 відсотків разом, а часу вже >зовсім мало залишилося.
    Так цьому радіти треба!

    >Хай ще пройдуть кучмівські партії “зелених” та “жінок за майбутнє”, >а й того є недостатньо. Тому, Росія відверто запросила до себе >одночасно комуніста Симоненка та позірного соціал-демократа >Медведчука, щоб в Москві обговорити деталі створення вигідної >більшості в парламенті.
    Хай-но розголос про ці маневри СДПУ(о) дійде до частини патріотів-галичан, що дуже швидко розчарувалися в націонал-демократах і вважають Ющенка слабаком. Побачимо, скільки голосів СДПУ(о) втратить.

    Як ви думаєте, чому вона взялася за експансію на українському Заході ? Тому, що все, що можна було підібрати на українському Сході, вже давно поділено між "єдою" і КПУ, і новачку пхатися туди з тим же товаром не варто - затопчуть. А ці по своїй короткозорості вирішили, що націонал-демократам вже настав "йок", і кинулися рядитися в дуже великих патріотів, щоб підгребти цей ніби вільний електорат.

    А націонал-демократи не слабкі. Потенційно це - найбільша українська політична сила, просто їм не вистачало двох важливих факторів: сильних керівників з міцною хваткою і великих грошей (як на ринку мобільників: здається, всім добрий: і дизайном, і софтом, і ціною, але додзвонитися нікуди не можна, - і все... :( Або інший апарат: і лінію тримає добре, і дизайн - чудо, але софт глючний до неможливості. Чи третій: софт і зв'язок - вище будь-яких похвал, але зовні така крокозябра, що людям соромно показати...)
    Але тепер я так бачу, що ці дві проблеми вирішено.

    >Два кагебістські тайняки з України Медведчук та Симоненко прийїхали >в Москву за вказівками до виборів до, схоже, тепер найголовнішого >шефа на теренах колишнього союзу всіх кагебістських недобитків, пана >Путіна.
    Що ж це за тайняки такі, що всі про це знають ? Тайняків треба шукати глибше.

    >Ця команда знову запланована Москвою на захоплення влади в Україні і >буде діяти з тим же принципом, що і раніше – “ПІСЛЯ НАС –ХОЧ ПОТОП”,
    >тим більше, що які і раніше Ізраїль, так тепер ще й Москва завжди >готові будуть дати притулок грабіжнику українського народу.
    А чому вони так заворушилися ? Тому, що відчувають, що є дуже велика ймовірність, що на цей раз номер не пройде.

    >А на Ющенка тут же адміністрація Путіна та представники Держдуми >почали тупати ногами та лякати Росію, що від перемоги Ющенка на >виборах стосунки між країнами стануть гіршими, а заодно і росіянам в >Україні буде гірше. Цинічний тиск на виборців сусіднього держави,
    А це, швидше за все, в стратегічному плані дасть нам користь. Уявляєте, як на це реагуватимуть люди, лояльні до Москви, але вдячні Ющенку за економічні успіхи ? Чи не один з них подумає: "То, може, Москва благословила мої злидні ?"

    >Схоже, що цей план для Росії, бандитів та комуністів буде успішним,
    Не факт. Почитайте в "меморандумі Кириленка", яка доля чекала йхні попередні плани. :) Вже навіть той факт, що вони були змушені відкинути елементарні принципи конспірації і піти на такий ризик, каже про серйозні проблеми.

    > ...що єдиний шанс щось змінити і поправити в Україні – це >підтримати Ющенка і “Нашу Україну” на виборах до Верховної Ради.
    Росія Ющенка недооцінила. Цей факт. Чи буле боротьба проти Ющенка успішною ? Я дуже сумніваюся.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.20 | Максим’як

      Re: При чому тут успішність чи переоцінка?

      Це є не гіпотеза - це конкретний план для Кучми по формуванню більшості в парламенті, я про цей варіант, як можливий, вже місяць тому говорив. Крапка.

      Якщо представник Держдуми Росії та АП Путіна наголошує, що більшість створена на основі "Нашої України" є загрожує інтересам Росії, то це однозначно впливає на виборців на Сході та Півдні України, вже не кажу на режим Кучми.

      Ви слухайте, що говорять політики. Вчора, Кучма - в основі більшості "єдуни". Позавчора, Тигипко - висловив сумнів, що можна обійтися без правих, ясно, бо на кого всі негаразди спихати. Вчора, Семиноженко, на Донбасі - Ющенко заморозив відносини з Росією.

      Все тепер залежить від Ющенка і Тимошенко і, звичайно, виборців.

      КОПи є праві, осі і буде уряд з правими.
  • 2002.03.20 | IApple

    Враження очевидця з Франківська

    ...була сьогодні на вічовому майдані на зустрічі з Ющенком. Чудо, а не чоловік. Під час його виступу на трибуні пролетів літак, котрий розсипав листівки проти нього, проти Шкутяка, одним словом гидоту. Але він тримався прекрасно, тому настрій у мене якийсь піднесений, раз є такі люди, як він.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.20 | Максим’як

      Re: В якому розумінні літак, АН-2?

      І за кого агітували на листівках? Зовсім не зрозуміло, що із Черлян літаки тепер по Карпатах агітки розкидують. Ну це вже розкіш точно велика - година тисяч з 20.

      Я взагалі привів цей вислів Ющенка, взявши з новин, але ситуація дісно погана, коли вже Москва відкрито втручається.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.20 | IApple

        Це лише уривок з листа однієї моєї знайомої

        що живе у Франківську і була там. Це все, що було стосовно тої зустрічі Ющенка з виборцями. Я викинув лиш одну фразу, яка була в листі: "Завтра розкажу більше"
        Отже прийдеться або почекати до завтра, або можливо з інших джерел дістати більше інформації.

        Не думаю, що в тих листівках згадувалось не тільки за кого, але й навіть друкарню виготовлення тих пасквілів. А літак мусіли напевне застосувати, бо Франківських студентів на таку провокацію так просто не купиш, та й при такому великому зібранні прихильників Ющенка - провокаторам, які б спробували поширювати такі листівочки серед людей, просто би набили морду.
        Нагадаю, що у Франківську є свій аеропорт та ще й військові льотні частини з винищувачами, вертольотами і дрібною повітряною фльотою теж.
      • 2002.03.21 | IApple

        В розумінні АН-24



        З франківського чату:
        X> я на мітингу не був, в новинах дивився: в листівках була скарга на Шкутяка від ПП "Явсон"
        X> він їм 400 000 грн не заплатив за ремонт вулиці
        X> Бін Ладен до цього не причетний
        A> Це новини від 3 студії були?
        X> цивілізованим способами вибити гроші в них не вийшло. (с) 3 студія

        “допрос” знайомої:
        Y: Зустріч з Ющенком була на 9 годину, він приїхав десь коло пів десятої, почав виступ свій, людей було ціла площа, та біля телеграфу.
        Він уже 19 був у Франківську, на 6 годину вечора виступав біля “Космосу”.
        Десь пройшло хвилин 15 виступу його, а тут десь взявся літак, летів понад самими будинками, і розсипав листівки, люди спочатку думали що то так мало бути, що то від Ющенка, а то, навпаки, проти нього. Одним словом, до того часу була така тишина, а як висипали листівки, почали люди їх ловити і читати, то пройшло хвилин 10, поки заспокоїлись.
        Y: Враження таке що це замовлення від єдиної, а може і комуняки. Вся влада у Франківську з ними, тобто з єдиними.
        Y: правда, люди гарно зустрічали Ющенка потім провожали. Він сам за кермом, змучений, кашляє. Хай йому Бог помагає.
        A: А що саме в листівці було? Яка друкарня? ЗА кого там агітація?
        Y: Яка друкарня не написано було, а написано там було про те що якась фірма жаліється на Шкутяка, що він їх розорив, не дав процвітати, що вони всі злодії і брехуни.
        Y: не хотілось таке читати, я хотіла послухати, що говорить Ющенко. А він не звертав уваги на ці листівки.
        A: Це кукурузник був чи щось побільше?
        Y: АН
        A: Ан-24?
        Y: Так. І погода була дуже холодна, дощ цілий час падав, то він довго не був. А Н. вчора їздила до Делятина, то каже що приїхала до Надвірни, а там Ющенко виступає, то каже що було дуже гарно, що люди дуже гарно його зустрічали, що співали Тарас Петриненко і Оксана Білозір. Там виступав і Зварич.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.03.21 | Максим’як

          Re: Ан-24, то тільки єдуни могли запустити.

          І переконаний, що гроші не з виборчого фонду.

          А Ющенку, дійсно не легко приходиться, але я вірю, що йому це віддячиться, бо нормально він повинен десь набрати в Західній Україні 70 відсотків, але ця пропаганда неперервна може хоч кого з толку збити.

          P.S.
          Давно вже не був я в тих краях, Надвірна, Ділятин, Яремча, Ворохта. Колись часто їздив на Яблунівський перевал, на лижах кататися, стояло там два бугільні підйомники. Хороші місця.
      • 2002.03.21 | IApple

        Підтвердження на "свободі"

        http://www.radiosvoboda.org/programs/elections/2002/03/20020321020054.asp

        На Прикарпатті вже другий день відбуваються зустрічі лідера передвиборчого блоку “Наша Україна” Віктора Ющенка з виборцями

        Іван Костюк

        Івано-Франківськ, 21 березня 2002 - Ці акції за кількістю присутніх стали наймасштабнішими за час передвиборчих перегонів на Івано-Франківщині.

        Не менше кількох тисяч осіб збирає кожен з мітингів, які проводить лідер передвиборчого блоку “Наша Україна” Віктор Ющенко на Прикарпатті. Практично всі зустрічі відбуваються під відкритим небом, оскільки зали не можуть вмістити всіх, хто хоче послухати виступи Віктора Ющенка. Загалом у регіоні відбулося більше 10-ти таких виступів, половина з яких незаплановані. У своїх промовах Віктор Ющенко наголошує, що більшість майбутнього українського парламенту повинна формуватися довкола політичної сили, яка переможе на виборах. Такою силою він вважає “Нашу Україну”. На закиди про те, що передвиборчий блок “Наша Україна” фінансується з-за кордону, Віктор Ющенко підкреслює, що “Наша Україна” як морально, так і фінансово самодостатня структура й отримує кошти виключно з українських джерел. Він також неодноразово наголошував, що Україна як держава при нинішньому керівництві все більше схиляється до самоізоляції. Що ж до можливої співпраці з блоком “За єдину Україну!”, то Віктор Ющенко зауважив, що бачить співпрацю з ним передовсім у тому, що представники блоку “За єдину Україну!” перш за все дотримуватимуться етики передвиборних перегонів. Він висловив переконання, що “Наша Україна” отримає вагому підтримку з боку виборців Галичини. Не обійшлося на Прикарпатті і без ефектних піар-ходів. Під час виступу Віктора Ющенка на центральному вічевому майдані Івано-Франківська, літак, що пролетів буквально над головами учасників мітингу, скинув листівки, в яких було піддано критиці без особливого дотримування етичних норм блок “Наша Україна” та кандидата на посаду мера Івано-Франківська Зіновія Шкутяка, якого підтримує блок Віктора Ющенка. Сам Віктор Ющенко зреагував на таку несподівану ситуацію з гумором. Він почав у мікрофон керувати польотом літака, наголошуючи, що листівки треба скидати влучніше, не забувши зауважити, що присутні стали свідками того, як опоненти “Нашої України” на виборах борються з блоком, використовуючи всі можливі законні й незаконні методи.
  • 2002.03.21 | Andrij

    Re: Приїзд Путіна і його наслідки для виборів в Україні.

    Пане Максим'як,

    Мені здається, ви переоцінюєте бажання українських крупно-бізнесових кіл (вони ж "бандюки") здатися на милість сусідського чекіста. Звичайно, моралі у нього ще менше, ніж у місцевих бізнесменів. Рвонути пару будинків в Москві було дуже легко та навіть приємно -- стільки років згаяно без діла. Але ж місцеві теж не дурні та не будуть ось так, за здорово живеш, віддавати свою територію. Московський жест в бік комуністів виглядає більш як ознака відчаю, ніж розрахунку. Поїздка Медведчука до Москви -- це вже більш відчай самого Медведчука. Суркіс все ж таки не зовсім дурний та правильно "просьок фішку" про неминучу поразку СДПУ(о) завдяки дебілам-політтехнологам з Москви. Медведчук, як більш молодий та енергійний, все ще "пиляє гирі", котрі йому подарував Ґлєб Павловскій.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.03.21 | Максим’як

      Re: Я не є палкий прихильник своїх версій. Але...


      1. Бандюки вже давно здалися на схід, тобто всі їх інтереси бізнесові на сході, а гроші на заході.
      2. Не має жодного відчаю збоку комуняків
      3. Збоку еспедеушників – це точно. Бо вони не знають ще – чи візьмуть їх до купи з єдунами, чи вони й так можуть обійтися, а таке рішення могло бути прийняте на рівні Путін-Кучма, щоб їх тримати подалі від влади. Але доки вибори ще не закінчилися і ніхто не знає конкретно про кількісні співідношення комуністів, єдунів, зелених, жінок та їх мажоритарників – чи буде їм досить, чи ні.
      4. Жоден павловський не може діяти на власний розсуд в певній системі цінностей і поглядів на майбутнє України, яке є розроблене Путіним і погодженне усіма, крім українського народу.
      5. Ні Суркіс, ні Рабінович чи Пінчук не будуть вже висовуватися у великій політиці на перші ролі – їм легше вишколити нового Кучму з якогось Хорошковського. А те, що Суркіс каже, потрібно оцінювати з точністю навпаки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.03.21 | Олександр

        Пане Максим'яку! Давайте, не будемо спішити кричати "Вовк!" :)

        Максим’як писав(ла):
        >
        > 1.Бандюки вже давно здалися на схід, тобто всі їх інтереси >бізнесові на сході, а гроші на заході.
        Думаю, бандюкам не особливо подобається перспектива стати харчем для російських бандюків. :) Власне, я думаю, саме це є основною причиною, чому Тимошенко, Порошенко, Червоненко та дуже багато інших з нами... Я не хочу ображати цих людей, порівнюючи їх із Суркісом і Пінчуком, але питання "першого мільйону" стоїть і для них. Я їх дуже поважаю за те, що вони знайшли в собі мужність та порядність вчасно зупинитися і стати іншими... А Медведчук та інша гоп-компанія хочуть, щоб "ця музика була вічною".

        > 2. Не має жодного відчаю збоку комуняків
        А їм про що турбуватися ? Свої 15% вони набирають за будь-якої погоди. А більшого їм і не потрібно. А що станеться з ними при Ющенкові-президентові ? Це буде завтра, а ця публіка живе сьогоднішнім днем...

        >3.З боку еспедеушників – це точно. Бо вони не знають ще – чи >візьмуть їх до купи з єдунами, чи вони й так можуть обійтися, а таке >рішення могло бути прийняте на рівні Путін-Кучма, щоб їх тримати >подалі від влади.
        Якщо вірити "меморандуму Кириленка", а я не бачу причин йому не вірити, то СДПУ(о) зараз посилено шукає милості у Кучми і ніби на час написання меморандуму ще не знайшла. Кириленко рекомендує цю милість виявити. Потім у його планах - шантаж "НУ": або ідете ще до виборів під "єду", або будуть санкції. У випадку згоди "НУ" Кириленко вважає за потрібне ще припечатати зверху СДПУ(о), причому питання можливої незгоди останньої навіть не стоїть. Швидше за все, "єда" планує використати СДПУ(о) як розмінну монету у торзі з "НУ".

        На мій погляд, схема не позбавлена розуму. Звісно, вона провалиться, оскільки "єда" продовжує недооцінювати Ющенка, але в продуманості їй не відмовиш. І тут як Пилип з конопель вискакує Вова-гексоген зі своєю компанією, і ця компанія з ведмежою грацією починає танцювати свій танець: "єду", КПУ і СДПУ(о) - разом "забрити" на захист російських інтересів, яким загрожує страшний Ющенко! Кучмі наплювати на будь-які інтереси, крім інтересів Кучми, і заради цих інтересів він би за планом Кириленка ще спробував би поторгуватися з Ющенком.
        А тут така "підтримка"! Я вже описав можливі наслідки цієї "ведмежої послуги" для всіх трьох "рекрутів"... Так мало того: Вова через голову Кучми вже викликає Пєдю разом з Нарцисом до себе на килим! Як це сподобається Кучмі ? Згадайте, як він хворобливо реагував на заяви Медведчука з приводу того, що той не проти стати "принцем-спадкоємцем"...

        >Але доки вибори ще не закінчилися і ніхто не знає конкретно про >кількісні співідношення комуністів, єдунів, зелених, жінок та їх >мажоритарників – чи буде їм досить, чи ні.
        Врахуйте ще правильно відзначений бардак в "єді". Кучма опирався в регіонах на таких собі маленьких кучмиків, і це з ним грає зараз злий жарт: як би тут Гайсинський не викаблучувався, унюхавши вакансію, а провінція - то є провінція... Там чиновний народ теж "блюдьот" власний інтерес і, може, вже рахує дні. Особливо цікаво, що раніше можна було б кого-небудь застращати: мовляв, у твоїх сусідів і по всій Україні - одна суцільна "єда", а ти себе підставляєш під удар, коли ми виграємо. А тепер ці чиновники в меморандумі вичитають, що бардак і занепад всюди, тому виграшу не буде. Тому однаковий стан буде і в Дніпропетровській, Херсонській та й Донецькій області...

        >4. Жоден павловський не може діяти на власний розсуд в певній >системі цінностей і поглядів на майбутнє України, яке є розроблене >Путіним і погодженне усіма, крім українського народу.
        І що, Вам здається, що Павловський працює добре ? Він мав врахувати специфіку...

        >5. Ні Суркіс, ні Рабінович чи Пінчук не будуть вже висовуватися у >великій політиці на перші ролі – їм легше вишколити нового Кучму з >якогось Хорошковського. А те, що Суркіс каже, потрібно оцінювати з >точністю навпаки.
        Вишколення Путіна відбулося лише тому, що там не було свого Ющенка.
        І Тимошенко, до речі. Тому "піпл схавав" осетрину другої свіжості на прізвище Путін...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.03.21 | Максим’як

          Re: В політиці нема що робити з емоціями. Це не політика.


          Я не знаю чого Ви добиваєтеся, але я добиваюся того, щоб ця тема зазвучала в ЗМІ, як основна перед виборами. Вона тільки на користь для «Нашої України» та БЮТ і СПУ. Ця тема є добра нагода довести до виборця його роль і відповідальність перед своїм майбутнім, якщо він над цим раніше не задумувався.

          ПЕРЕД УКРАЇНОЮ СТОЇТЬ ЗАГРОЗА УТВЕРДЖЕННЯ КОМУНІСТИЧНО-ОЛІГАРХІЧНОГО РЕЖИМУ ще на багато років і що вина за це лежить саме на виборцеві. Саме йому вирішувати як і в яку сторону буде розвиватися Україна. Потрібно, щоб він відчув цю загрозу і відповідальність за свій вибір і не розкидувався своїм голосом за маргіналів, гебістів, комуністів, дегенератів та інших фарбованих.

          Або українець буде жити в нормальній, справедливій, правовій державі, або проклинатиме довго свій вибір під управлінням комуно-бандократії.
  • 2002.03.21 | Максим’як

    Україні слід готуватися до президентства Симоненка? І.Погорєлова

    Україні слід готуватись до президентства Петра Симоненка? Ірина Погорєлова
    [20.03.2002 19:15] УНІАН

    Кому вигідний скандал, спровокований публікацією свідчень про причетність Леоніда Кучми до незаконної торгівлі зброєю? Зрозуміло, що багатьом людям поза Україною з числа конкурентів на ринку зброї.

    Зрозуміло, що також багатьом людям в Україні - тим, хто домагається відсторонення Президента від влади. Але кому найбільше? Як не парадоксально, з огляду на події останніх днів, насамперед з`являється прізвище лідера комуністів Петра Симоненка. Колізія вимальовується вельми цікава. На цю тему - Ірина Погорєлова...

    Звісно, останні події зовсім не означають, що Петро Симоненко в якийсь спосіб причетний до розмов Кучми в його кабінеті з В.Малєвим, а тим більше – до самого факту продажу зброї Іраку або прослуховування кабінету президента. Але, судячи з усього, візит до Одеси президента Росії Володимира Путіна насамперед був спровокований тим, що збройовий скандал за участю Кучми зачепив і інтереси Москви. За це Росія в особі самого президента негайно зажадала максимальної компенсації у вигляді переорієнтації офіційного Києва із просто євроінтеграції – на інтеграцію в так званий євроазійський економічний союз. І при цьому найбільші преференції у підтримці з боку Кремля отримав саме Симоненко. Про це свідчить не лише висловлювання глави АП Путіна – О.Волошина про те, що Росія підтримуватиме «ЗаєдУ», СДПУ(о) та КПУ, але ні в якому разі не антиросійську «Нашу Україну», але й демонстративне прийняття Путіним Симоненка на другий день по поверненні з Одеси, а головним чином – повна готовність віддати російську, та ще й підкріплену «опіумом для народу» – канонічним православієм – карту в руки саме лідера українських комуністів. Звісно, це зовсім інший рівень, ніж спроба молодшого, як виявилось, колеги Симоненка – Л.Грача, негайно розміняти цю велику російську карту на дрібні амбіції, пов`язані з очоленням кримського парламенту, недолугим використанням антиконституційних погроз на адресу української держави...

    Чи можна справді вважати, що Кремль уподобав з усіх проросійських сил в Україні саме КПУ Симоненка? І якщо з тих чи інших причин це справді сталося, то чи не простягається ставка Путіна та всіх політичних сил Росії (які, за твердженням самого президента РФ, мають щодо України повний консенсус, себто позиція, скажімо, Затуліна і Леонтьєва адекватна позиції Кремля) аж до 2004 року і підтримки лідера КПУ на президентських виборах в Україні?

    Пояснення того, чому об`єктом підтримки обрано саме КПУ, а не, скажімо, блок «ЗаєдУ» або та ж СДПУ(о), проглядається, приміром, в деякій економічній аналітиці на російських сайтах. Виявляється, представники українського «національного капіталу», вони ж – місцеві олігархи – в принципі дуже подобаються їхнім російським колегам. Але в разі, якщо навіть з допомогою російського капіталу вони закріплюватимуть свою владу в Україні, то для розвитку великого бізнесу їм доведеться все одно обов`язково звертатись до заходу по грошові інвестиції. На цьому доброзичлива російська аналітика завершується, але додумати далі не важко. «Незалежні» західні інвестиції , як не крути, залишають загрозу просування західних інтересів в Україну, себто на кордон з Росією. З цього неважко зрозуміти, що коли б з допомогою комуністів вдалось взагалі позбавитись в Україні володарів «національного капіталу» (а для цього в КПУ за підтримки Москви, очевидно, знайшлись би методи), - то тоді знову націоналізовану, себто одержавлену економіку України можна було б поставити на режим «придатку» до провідних галузей Росії. А вже інвестиції із заходу, які все одно потрібні на пострадянському просторі, як колись нафторублі та зброєрублі тощо, можна буде отримувати та розподіляти з Москви. Простіше кажучи, українські комуністи, як і на початку ХХ століття, можуть якнайкраще послугувати реколонізації України.

    Ця теорія не складна, і найцікавіше, що вона вже активно просувається на сторінки політичного чтива. Крім того, ще за тиждень до появи Путіна в Україні, але вже після того, як депутат О.Жир оприлюднив вбивчі для Кучми свідченні з трибуни ВР, Петро Симоненко в Симферополі зробив дуже примітну заяву. Він повідомив, що не просто саме комуніст стане наступним президентом України (такі речі завжди говоряться перед виборами), але й сама КПУ на з`їзді ухвалить, коли настане час, відповідне рішення саме щодо перемоги комуніста. Побіжно це засвідчує (або підтверджує), що на попередніх виборах президента в 1999 році КПУ просто не приймала рішення щодо реальної перемоги свого лідера в кампанії. А тепер – прийме.

    Інші деталі. Очевидно, не випадково звістка про те, що Росія підтримуватиме і КПУ, але й «Заєду» і СДПУ(о), пролунала з вуст лише О.Волошина, тоді як В.Путін сказав зовсім інше щодо парламентських виборів в Україні: Росія, мовляв, буде розвивати стратегічне партнерство з Україною незалежно від того, хто переможе на виборах. І хоча Волошин пояснив, що ці «будь-хто» точно не належать до «Нашої України», але в композиції із висловлюванням Путіна виходить, що до будь-кого можуть належати зовсім не лише прокучмістські сили. А з моменту, коли Симоненко пообіцяв, що партія, нарешті, схвалить рішення про перемогу на президентських виборах, - кучмістською КПУ вже ажніяк вважатися не може. Втім, повернемось до вибору Росії на практиці. Не виключено, що їй все ж не довелось би робити ставку одразу на комуністів, якби президентські сили могли на парламентських виборах показати гідний результат. Як вже відомо, Фонд ефективної політики ще має намір поборотися за есдеків Медведчука та за нього самого через свої соціологічні опитування в Інтернеті, але на виборах у ВР це ще може допомогти, а на президентських виборах, очевидно, ні. Не та харизма, та й для Росії соціал-демократія, навіть якщо вона презентує не те, що в назві, а «національний капітал» – явище ще більш далеке, ніж, скажімо, дикий американський капіталізм ХІХ століття. Плюс проблема харизми...Що ж до «заєдистів», то хоча серед них і можна було б віднайти «альтернативу Ющенку» (звичайно, не в особі Литвина), але на це треба покласти стільки зусиль специфічного характеру, що немає сенсу навіть братися. Провальний проект псевдокопії з російського «Ведмедя», очевидно, викликає відразу навіть в Москви, яка має певні амбіції щодо авторських прав та «політично-інтелектуального піратства». Плюс національне українське бюрократично-номенклатурне вовтузання, замішане на корупції, яка аж ніяк не потрібна «чистому» Путіну, який ще не впорався із своїми Березовськими...

    Залишається наразі питання термінів. Можливо, після перемоги на парламентських виборах навіть Михайло Потебенько, що перебуватиме вже не на посаді Генпрокурора, а в лавах депутатів, не завадить комуністам активізувати в парламенті процес імпічменту Кучми. А може – й ні. Очевидно, подивляться на поточну кон`юнктуру, на те, як стоятиме Ющенко, як підуть на спад справи в економіці, - і для певності своєї наступної перемоги – ще почекають. З олігархами поторгуються також – не пропадати ж грошам, хоча й «заробленим злочинним шляхом». Покористуються посадами в самій Верховній Раді, а може – й в уряді. Адже склад майбутньої більшості проголосив сам Волошин. А вже тоді...

    Отож, готуймося до президента-комуніста. Як вчить російське прислів`я – готуватися треба до гіршого. Хоча, зрозуміло, ніколи не заборонено сподіватися на краще... Ірина ПОГОРЄЛОВА


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".