МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЦВК перейшло в опозицію до влади?

04/09/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Кандидат в народні депутати України від блоку “За єдину Україну” по 95-му Ірпінському та Києво-Святошинському виборчому округу, голова Київської обласної організації Народно-демократичної партії та Голова наглядової ради Академії державної податкової служби України Петро Мельник через засоби масової інформації звинуватив окружну та Центральну виборчі комісії у підтримці опозиційного кандидата в депутати, активного учасника акції “Україна без Кучми!”, члена Ради Форуму національного порятунку, голови Київського обласного штабу Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” Євгена Жовтяка.

Петро Мельник, засновник і колишній ректор Академії державної податкової служби України, є найвпливовішою людиною в Ірпінському регіоні. І хоча, згідно чинного законодавства, ставши народним депутатом України за партійним списком НДП, він був змушений полишити посаду ректора вузу, він фактично продовжував керувати Академією, і надалі називаючи себе ректором в партійній газеті “Демократична Київщина”, де він є шеф-редактором, на зустрічах з виборцями, в агітаційних матеріалах.

П. Мельник планував перемогти на виборах за рахунок студентів та викладачів Академії державної податкової служби, яких в примусовому порядку не тільки залучили до агітації за нього, але й зобов’язали взяти відкріплювальні посвідчення на себе, своїх батьків та рідних і приїхати до Ірпеня, щоб віддати свій голос за Петра Мельника.

Враховуючи те, що майже всі найвищі місцеві посадові особи є членами Народно-демократичної партії, а в Академії навчаються більше 10 тисяч студентів, податковий генерал не сумнівався в своїй перемозі, однак в підсумку виявилося, що опозиційний кандидат Євген Жовтяк набрав більш ніж на 10 тисяч голосів більше за Петра Мельника.

Члени окружної виборчої комісії, які підтримували П. Мельника, бажаючи відтягнути затвердження підсумків виборів, не з’являлись на засідання, штучно створивши ситуацію, коли через відсутність кворуму комісія не могла приймати рішення і затвердити протоколи дільничних виборчих комісій.

Але, коли частина їх була через бездіяльність виведена зі складу комісії, і вона нарешті почала працювати, Петро Мельник звинуватив окружну і Центральну виборчу комісію в підтримці свого опонента, звинувативши члена ЦВК Миколу Коваля, який курував 95-й округ, у зв’язках з Є. Жовтяком.

Зараз Петро Мельник шукає підстави, щоб визнати вибори недійсними. І з цього приводу він вже звертався за допомогою не лише до голови ЦВК Рябця, але й до президента Кучми. Однак зробити це буде важко, оскільки 95-й округ знаходиться під пильною увагою міжнародних спостерігачів та особисто доповідача Парламентської Асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен. До того ж, сподіваючись на адмінресурс, офіційні спостерігачі Петра Мельника в день виборів природно не фіксували порушень виборчого законодавства, оскільки всі вони були на користь П. Мельника і здійснювались за його вказівкою.

Не зважаючи на те, що згідно Закону “Про вибори народних депутатів України” дільничні комісії продовжують діяти ще 10 днів після офіційного оприлюднення Центральною виборчої комісією результатів виборів, працівники Академії державної податкової служби вдерлися в приміщення дільничної виборчої комісії №84, відкрили сейф, в якому знаходилися відкріплювальні талони та заяви студентів з проханням надати їм право голосувати, і поклали туди документи каси Академії. Коли в присутності секретаря комісії, довірених осіб П. Мельника та Є. Жовтяка, уповноважених осіб від блоків “Наша Україна” та “За єдину Україну” і працівників міліції та засобів масової інформації сейф відкрили, відкріплювальних посвідчень та заяв там не виявилося.

Петро Мельник звинуватив у зникненні заяв та посвідчень секретаря дільничної комісії Ірину Папіну, яка в свою чергу звинуватила у цьому працівників Академії та довірених осіб Петра Мельника, яким вона віддала ключі від приміщення, коли побачила, що двері зняті з сигналізації. Зараз цією справою займається прокуратура.

Але, оскільки зникнення відкріплювальних посвідчень на одній дільниці та ще й після виборів не може бути достатньою підставою для визнання виборів недійсними (тим більше, що на цій дільниці П. Мельник набрав на 1002 голоси більше за Є. Жовтяка), Петро Мельник як аргумент пред’явив копію протоколу результатів виборів дільничної виборчої комісії №41 у селі Горенка Києво-Святошинського району, де було зазначено, що на цю дільницю було видано 16327 бюлетенів для голосування, тоді як на дільниці були зареєстровані лише 2703 виборці.

Тепер виникає питання, звідки в Петра Мельника взявся ця сфальсифікована копія протоколу, оскільки ні в аналогічній підписаній всіма членами дільничної комісії та скріпленою печаткою копії протоколу, яка була надана спостерігачам від Євгена Жовтяка, ні в оригіналі протоколу, переданому з дільниці до окружної комісії, ні в акті прийому-передачі бюлетенів від окружної до дільничної комісії цифри, названої Петром Мельником немає (передача бюлетенів здійснювалась ще колишнім головою окружної виборчої комісії Поліною Кіктенко, яка і відігравала головну роль у саботуванні роботи комісії і зриві кворуму).

Не зважаючи на те, що наявність такої сфальсифікованої копії протоколу є достатньою підставою для порушення кримінальної справи проти людини, яка виготувала цю копію, Петро Мельник говорить про у фальсифікацію “з боку окружної або дільничної разом з окружною, а можливо і за участю центральної виборчої комісії виборів на окрузі №95”.

“Я стверджую, що це зроблено і я вважаю, що суд повинен поставити крапку на цих безчинствах і цій фальсифікації. Я переконаний, що це зроблено командою мого суперника, який по цифрах, які зараз зроблені зовсім інші, я впевнений, що такого протоколу в ЦВК, де є 16327 голосів мабуть не має, тому, що Коваль Микола Іванович, який уповноважений за Київську область, який зобов’язаний слідкувати за правильністю виборів у нашому окрузі, на мій погляд, тісно пов’язаний із Євгеном. І на об’єктивність його я не розраховую”.

Зараз приміщення окружної комісії заповнено міліцією. Оскільки на протязі всього тижня після проведення виборів відбувалися неодноразові спроби проникнення до приміщення, де зберігаються бюлетені, сторонніх людей, прихильники Євгена Жовтяка, в тому числі й народні депутати України, організували цілодобове чергування навколо готелю “Ірпінь”, де розташована окружна комісія. За вікном приміщення з бюлетенями здійснюється зовнішнє спостереження, біля дверей комісії знаходяться довірені особи Є. Жовтяка, уповноважені особи від Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” та представники Комітету виборців України, яких представники Петра Мельника за допомогою міліції намагаються витіснити з приміщення готелю.

Довідка Майдан-Інформу: випадки застосування адмінресурсу під час виборів народних депутатів України були зафіксовані лише з боку одного кандидата – податкового генерала Петра Мельника. У всіх магазинах, бібліотеках, державних установах всю передвиборчц кампанію висіли агітаційні матеріали лише П.Мельника, Ірпінського мера В.Скаржинського та кандидата в депутати Київської обласної ради Т.Проценка (проректор Академії державної податкової служби України) та блоку “За єдину Україну”, тоді, коли іншим кандидатам у вивішуванні їхніх листівок в цих місцях їм відмовляли. Щити з портретами П.Мельника були прикручені на кожному стовпі по всьому округу. Петро Мельник мав повне сприяння в організації зустрічей з виборцями, тоді як іншим кандидатам в цьому відмовляли.

Дії Петра Мельника викликають велике обурення в мешканців округу. Його рейтинг різко зменшився, оскільки тисячі студентів, які під загрозою репресій спішити проголосувати за свого ректора, блокували входи на виборчі дільниці і не дали проголосувати місцевим мешканцям. До того ж всім ірпінцям зрозуміло, що можливості для застосування адмінресурсу має в 95-му окрузі лище Петро Мельник.

Завтра о 12.00 відбудеться засідання Київського апеляційного суду з приводу скарги Петра Мельника, щоб визнати вибори недійсними. Євген Жовтяк заявив, що він не боїться повторних виборів, оскільки на них не зможуть голосувати люди з відкріплювальними посвідченнями, і розрив між двома кандидатами буде ще більшим ніж зараз.

Відповіді

  • 2002.04.11 | студент АДПСУ

    ГЕТЬ МЕЛЬНИКА!!! ГЕТЬ ХАПУГУ!!!(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".