МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сила ігнорування

04/26/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Добудова енергоблоків на Рівненській і Хмельницькій
АЕС та ігнорування будь-якої критики цього проекту є свідченням того, що влада не засвоїла уроків Чорнобиля.

Саме таку думку висловили учасники сьогоднішньої
прес-конференції, проведеної Громадським комітетом національної безпеки України (ГКНБУ), шість членів якого звернулися із позовом до суду щодо незаконності добудови цих атомних блоків.

Адвокат Тетяна Монтян, яка відстоює інтереси позивачів, вважає, що компанія "Енергоатом" веде будівництво блоків протизаконно, оскільки не має висновків державної екологічної експертизи. На її переконання, ліцензії на будівництво блоків видані "Енергоатому" органом ядерного регулювання без достатніх підстав.

За словами голови інформаційного центру асоціації "Зелений світ" Сергія Федоринчика, нехтування законами було однією з основних причин Чорнобильської катастрофи. Але сьогодні, коли будівництво атомних блоків згідно із законом можливе лише за згоди населення, влада, не маючи такої згоди, продовжує наголошувати на необхідності цих блоків, сказав Федоринчик. Він повідомив, що добудова блоків обговорювалася на трьох зустрічах із громадськістю, які проводив "Енергоатом", ще 12 громадських слухань було проведено з ініціативи самої громадськості, у Києві та Львові пройшли народні слухання, але підтримку добудові блоків висловили лише в містах-супутниках АЕС.

Як повідомив координатор ГКНБУ Олексій Толкачов, незгоду населення з добудовою блоків підтверджують також соціологічні опитування, згідно з результатами яких за добудову блоків висловилися лише 14% опитаних, а погодилися сплачувати податки для добудови блоків лише 4,4%. На думку О.Толкачова, основним пріоритетом України має бути реконструкція і модернізація існуючих енергетичних потужностей, інакше через три роки через вкрай зношене енергетичне устаткування "країна опиниться у темряві, і нові атомні блоки не врятують".

За словами директора Інституту альтернативної енергетики НАНУ Бориса Коробка, будівництво атомних блоків є економічно недоцільним, оскільки вигідніше займатися підвищенням енергоефективності виробництв та енергозбереженням. За його словами, витрати на розвиток енергетики у 3-4 рази перевищують потребу для впровадження енергозберігаючих заходів, які дають змогу зменшити споживання електренергі у такій самій кількості.

Олексій Толкачов також впевнений, що добудова блоків, яка вигідна Росії, загрожує не лише екологічній безпеці, але й національній і державній незалежності України, оскільки посилить залежність України від Росії, яка кредитуватиме добудову блоків і постачатиме для них ядерне паливо. Олексій Толкачов також вважає, що Євросоюз теж зацікавлений у добудові атомних блоків в Україні, оскільки Європа починає відмовлятися від атомної енергетики і з часом закуповуватиме дешеву українську та російську електроенергію, не маючи на своїй території небезпечних об'єктів.

УНІАН

про позов можна прочитати тут:
http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_just&key=1018445350


статтю з детальною інформацією по темі читайте тут :
http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_mai&key=1018177110

Відповіді

  • 2002.04.26 | Сергій Пашко

    Нарешті правда! Вітаю, хлопці:-) (-)

  • 2002.04.28 | Ящер

    Re: Сила ігнорування

    Вже кілька тижнів Майдан мусує тему добудови блоків. Але аргументи, що наводяться викликають лише криву посмішку. Так само, як і перелік "поважних" організацій:
    >...Громадським комітетом національної безпеки України (ГКНБУ),
    ??
    >...інформаційного центру асоціації "Зелений світ"
    ;-)
    >...нехтування законами було однією з основних причин Чорнобильської >катастрофи.
    Про які закони йдеться?

    >...Олексій Толкачов також вважає, що Євросоюз теж зацікавлений у >добудові атомних блоків в Україні, оскільки Європа починає >відмовлятися від атомної енергетики і з часом закуповуватиме дешеву >українську та російську електроенергію, не маючи на своїй території
    >небезпечних об'єктів.
    Я теж можу робити заяви, будь ласка, аргументи-в студію.
    Наприклад, на http://www.radwaste.org/power.htm знаходимо, що у Франції діє 19 АЕС, в Германії-22, Італії-4 та ін.
    Франція-один з найбільших екпортерів ел. енергії у Зах. Європі і для збереження статусу намагається вичавити конкурентів будь-яким способом. Дозволю собі нагадати, як французи розвонялися щодо небезпечності реакторів в Козлодуї (Болгарія) та в колишній Чехословакії. Болгари показали їм середній палець та французи й досі щось вимагають. А коли чехи дозволили франції брати участь в приватизації своєї енергетичної системи, ті одразу заспокоїлися.

    >За словами директора Інституту альтернативної енергетики НАНУ Бориса >Коробка, будівництво атомних блоків є економічно недоцільним,
    >оскільки вигідніше займатися підвищенням енергоефективності >виробництв та енергозбереженням
    Пан альтернативний академік теж не обтяжує себе аргументами. Хоча б навів дані щодо виробництва і використання ел. енергії до 1991 року та зараз. Здавалося б, промислове виробництво лежить, енергії виробляють десь стільки ж, а її не вистачає. Може, варто подивитися на розмір експорту? Бо, як казав Ломоносов/Подерв`янський, "ніщо нікуди не зникає". Тоді можна було б навести реальний аргумент, що фактично побудова нових блоків вигідна т.зв. олігархам, що "приватизували" галузь та продають ел. енергію наліво.
    Отака, як казав дід Панас, х..ня, дітки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".