МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що може "проста" людина? Правозахисники - хто вони?

05/21/2002 | Карло
Як може проста людина впливати на становище у країні? У плані того, щоб ситуація покращилася чи хоч не погіршувалася? Щоб розвивалася демократія та влада працювала на народ, а не на себе. Щоб зруйнувати той соціально-політичний устрій державного бандитизму, який успішно будується у нас на руїнах соціалізму.
Тільки голосувати на виборах? А у міжсезоння? Як боротися за свої права? Вивчати законодавство, писати скарги та намагатися використати для самозахисту від державного бандитизму елементи цієї ж держави? Чи то безперспективний шлях, а треба щось більш кардинальне? Чи погодитися з таким становищем за принципом: моя хата з краю? Яка на Ваш погляд постать ідеального українського громадянина? Що, кожний повинен приділяти по годині часу на день боротьбі за свої права? Чи у цьому треба покладатися на касту правозахисників? Звідки беруться ці правозахисники, яка їх зацікавленість? Це хобі чи професія? Чи є така наука, як правозахисна діяльність і чи варто її створювати? Що таке взагалі означає термін правозахисний? Від кого треба захищати право? Тільки від держави? А чого вона на нього нападає? Скільки у нас в Україні правозахисників, дійсних і удаваних? Бачите, скільки питань. Чекаю на відповідь!

Відповіді

  • 2002.05.21 | Гура

    Хороші люди повинні об"еднуватися

    та підтримувати один одного.
    Один із варіантів - війти в "групу підтримки" думаючої, моральної людини-патріота-бійця.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.05.21 | Карло

      А як відрізнити думаючу, моральну людину-патріота-бійця? (-)

      -
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.05.21 | Адвокат ...

        Прислухайтеся до голосу власного серця! (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.05.21 | Карло

          Одні думають, інші слухають серця та підтримують?

          А як підтримувати, грішми чи морально? Я у своєму оточенні такої думаючої і так далі людини впритул не бачу, пробачте! Так що все-таки, окремі індивіди повинні сподіватися на спеців-правозахисників та їх якось там підтримувати?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.05.21 | Адвокат ...

            Невеличкий рецепт, якщо дозволите.

            1). Скористайтеся опцією "Пошук" та знайдіть останній постинґ Харківської правозахистної групи. Він був десь близько 1-го травня.
            2). Зв'яжіться з ними та попрохайте Інтернетні адреси найближчої до Вас правозахисної групи.
            3). Зв'яжіться з ними і з'ясуйте, яким чином Ви можете долучитися до правозахисної діяльности.

            Зичу успіхів.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.05.21 | Карло

              Дякую! Я теж з Харкова.

              Щось не дуже чув у реальному житті про ту правозахисну групу. Взнав про неї тільки з Інтернету. А так у Харкові вони нічого скільки-небудь гучного не роблять. А може їх обходить увагою преса за наказом влади, тому й не чуємо. Та все таки не дуже віриться. А є такий собі посібник чи довідник з правозахисної діяльності?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.05.21 | Адвокат ...

                От і добре! Дізнаєтесь самі,-- розкажете нам!

                Карло писав(ла):
                > Щось не дуже чув у реальному житті про ту правозахисну групу. Взнав про неї тільки з Інтернету. А так у Харкові вони нічого скільки-небудь гучного не роблять. А може їх обходить увагою преса за наказом влади, тому й не чуємо. Та все таки не дуже віриться. А є такий собі посібник чи довідник з правозахисної діяльності?

                Посібник, можливо, десь і є. Але, як на мене, правозахисна діяльність,-- справа колективна. :):

                А стосовно діяльности Ваших земляків,-- то Вам, звичайно, видніше. Однак, все ж, перед остаточним формуванням ставлення до них,-- зконтактуйте ся із ним. Певно, Ви дізнаєте кой що, чого не знали досі. А далі,-- Subj!

                P.S. А взвгалі то, правозахистники не є милими жодній владі, навіть,-- і демократичній. :): Якщо, звичайно, вони не є "кишеньковими", себто,-- бутафорськими. Ваше місто, я думаю,-- не виключення. :(:
                Спробуйте, якщо Ви, дійсно,-- бажаєте долучитися до правозахисного руху!
              • 2002.05.21 | Л.К.

                Re: Дякую! Я теж з Харкова.

                Карло питав(ла):
                > А є такий собі посібник чи довідник з правозахисної діяльності?

                Є такий посібник і звати його ЖИТТЯ.
                Якщо у Вас ще так багато питань і жодної відповіді - Вам рано в правозахисники. І нехай таке становище триває для Вас як умога довше.
                Не мордуйтеся. Якщо Вас ще не спіткало особисте лихо, то якісний правозахисник з Вас все одно не вийде. А якби спіткало, то Ви не шукали посібників і не питали би що таке правозахисник і з чим його їдять. :-))
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.05.22 | Карло

                  Кого можна назвати якісним, еталонним правозахисником в Україні?

                  Живуть усі, та не всі правозахисники. Деяких цей посібник (життя) навчає навпаки, що треба порушувати чужі права. Мабуть вони вважають, що напад це найкращий захист. Вірніше, охорона. Ви вважаєте, що правозахисниками стають ті, що особисто постраждали, яких спіткало якесь лихо. Може це й правильно. Розлютившись та навчившись на власному прикладі, вони зважають на те, шо такий цінний досвід не повинен пропадати і занурються у правозахисну діяльність на все життя. Це для них стає хобі, а то і професією. І все таки, хто найкращий правозахисник в Україні? У Росії це мабуть був Сахаров.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.05.21 | Пані

                Не схоже що з Харкова

                Карло писав(ла):
                > Щось не дуже чув у реальному житті про ту правозахисну групу. Взнав про неї тільки з Інтернету.

                Пан місцеві теленовини зовсім не дивиться? У новинах АТН представники тої групи з"являються досить часто. А на Симоні, здається, навіть цілу передачу робили (може і досі роблять).

                > А так у Харкові вони нічого скільки-небудь гучного не роблять. А може їх обходить увагою преса за наказом влади, тому й не чуємо. Та все таки не дуже віриться.

                З вірою - у церкву. Копірайт мій.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.05.22 | Карло

                  Я дійсно не дивлюся місцевих теленовин

                  У мене телеприймач старенький - років 20 йому, не приймає ні Сімону, ні того АТН чомусь. Та й взагалі я не дуже до телевізора ласий.
  • 2002.05.21 | Адвокат ...

    Почитайте, будь ласка, оце:

    RFC: Проект "УПС" - Українська Правова Самооборона

    URL: http://maidan.org.ua/n/draft/1008894634

    а також інші постинґи у тій гільці.


    Можливо, Ви знайдете там відповіді на питання, що Вас турбують.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.05.22 | Карло

      Чим відрізняється правоохоронна діяльність від правоахисної?

      Начебто значення слів "захист" та "охорона" близьке, а у житті дуже й дуже різниться. Більше того, у житті якраз більше усього правозахисники борються з правоохоронцями. Захисники борються та воюють з охоронцями!!! Вдуматися тільки. Правозахисники вважають, що правохоронці насправді часто-густо є правопорушниками, тобто користуються даними їм правами не у напрямі охорони громадян, а у напрямі власного заробітку, заснованного на силовому диктаті та паплюженню прав та гідності громадян. Це і незаконні затримання, утримання, тортури, хабарі і інший арсенал. У свою чергу правоохоронці ненавидять правозахисників і при першій ліпшій нагоді ловлять, розганяють та б'ють їх чим не попадя, мотивуючи це тим, що правозахисники насправді є елементом, розхитуючим міць та порядок у державі і підлягають обмеженню прав.
      Не зовсім ясно, куди входять юристи, прокурори і тому подобна юридична наука. Прокурор у принципі теж може порушені захищати права громадян, хоч у житті він частіше усього їх таки охороняє. У яку групу потрапляє Уповноважена Верховної Ради з прав людини Карпачова - чим вона займається насправді - захистом прав людей чи їх охороною. Борони Боже від таких охоронців!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.05.22 | Л.К.

        Re: Чим відрізняється правоохоронна діяльність від правоахисної?

        Карло писав(ла):
        > > Не зовсім ясно, куди входять юристи, прокурори і тому подобна юридична наука. Прокурор у принципі теж може порушені захищати права громадян, хоч у житті він частіше усього їх таки охороняє. У яку групу потрапляє Уповноважена Верховної Ради з прав людини Карпачова - чим вона займається насправді - захистом прав людей чи їх охороною. Борони Боже від таких охоронців!

        Прокурори відносяться до правоохоронців до тих пір, поки їм не набридне прислуговувати владі. Коли набридне вони намагаються стати адвокатами, але не всім "ек"ю" вистачає.
        Корпачова займається захистом свогокрісла, пливе по течіі, тримає ніс по вітру і злизує пінку з резульльтатів чужої роботи.
      • 2002.05.22 | Адвокат ...

        Із цими студіями -- ліпше на Мовний форум. ;-)

        Бо, як на мене, Ви облишили тему, яку почали, та заглибилися в царину пошуків сенсових рижниць між синонімами, або квазі- синонімами.
    • 2002.05.22 | Карло

      Захист "простою" людиною своїх прав -це правозахисна діяльність?

      На практиці переконався, що у найпростішій ситуації міліція часто спеціально саботує, не виконує свої обов'язки. Мабуть це робиться, щоб відучити людей від самої думки, що можна міліцію, державний апарат взагалі примусити працювати на себе. Щоб втокмачити цим людям, що це їх принципова помилка, держава, її апарат, міліція працюють тільки на себе! І відволікати їх не слід! Тому на практиці найпростіший, найелементарніший захист своїх порушених (не державою навіть!) прав часто перетворюється у цілу військову епопею з державними органами, які принципово відмовляються допомогти людині. І чи не перетворюється такий відчайдушний захист та боротьба людини за свої права првозахисною діяльністю? На мій погляд, так, є, являється. Треба не давати спуску, боротися за найменший клаптик, плацдарм свого права - тільки тоді можлива велика перемога і ми примусимо фюрера застрелитися у своєму лігві. Якщо ж ми будемо віддавати ворогові територію, фашизм переможе.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.05.22 | Адвокат ...

        Re: Захист "простою" людиною своїх прав -це правозахисна діяльні

        Стосунки громадянина та міліції,-- то ціла поема! Так, у переважній більшости випадків, міліціянти вирішують власні проблєми, і до інших людей їм діла нема.
        Захист же своїх прав окремим громадянином не є, в стргому сенсі, правозахисною діяльністю. Бо має іншу мету: захистити, саме, свої власні права. У той час, як метою правозахисників є побудова таких стосунків між громадянами та владою, за яких обстоювання своїх власних прав окремим громадянином не перетворювалося б на тотальну війну на тисячу фронтів.

        Маю повторити ся: правозахисна діяльність -- то колективний труд свідомих громадян, спрямований на створення, розбудову, або зміцнення громадянського суспільства.
      • 2002.05.22 | Сергій

        Re: Захист "простою" людиною своїх прав -це правозахисна діяльність?

        Головна мета патріотичного правозахисника в Україні - це надати
        людям впевненість в можливості реалізації своїх прав. Це надання
        людям морального права чинити правовий опір будь якому злочину. Це
        Надання морального права захищати свої права і знати що Закон захищає
        людей. Конституція України повинна бути еталоном використання і реалізації прав громадян. Простий Закон щодо покарання порушень статей Конституції зробив би більшніж 100 правозахистників.

        WWW.ZAKON.KS.UA
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.05.23 | Карло

          І все таки звідки беруться правозахисники?

          І чи існують вони у чистому вигляді у природі взагалі. Хто може назвати себе правозахисником чи принаймні сказати, що певний період свого життя займався правозахисною діяльністю. Це що справа ображених владою людей? Хобі чи честолюбне бажання висунутися хоть у чомусь?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.05.23 | Адвокат ...

            Лелеки їх приносять. ;-)

            Карло писав(ла):
            > І чи існують вони у чистому вигляді у природі взагалі. Хто може назвати себе правозахисником чи принаймні сказати, що певний період свого життя займався правозахисною діяльністю. Це що справа ображених владою людей? Хобі чи честолюбне бажання висунутися хоть у чомусь?

            У чистому вигляді в природі існує лише здатність людей жонґлювати словами. Правозихсник, як і будь яка інша людина, є керованим цілим спектром внутрішніх та зовнішніх імпульсів. А щодо "висунути ся", то моя думка така, що правозахисна діяльність -- то, чи не найкорисніша для суспільства, форма соціяльного "випєнндрьожа".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.05.23 | Карло

              Правозахисник це добре

              Настільки, що важко його раціонально пояснити. Спочатку йому давали визначення до зразком, потім справжнє визначення, як людина, яка боеться за громадянське суспільство, хоч і що таке це громадянське суспільство, теж не зовсім ясно.
              Я оце все-таки пропоную раціоналізувати це явище, описати його та зробити наукообразним наскільки, що можна було б вчити йому у школі. Щоб усі люди мали напоготові методи правозахисної діяльності і могли їх застосовувати у буденному житті. Треба ось спитати, у якому виді зараз існує предмет про початки юридичної науки у школі і чи є він взагалі. Може це було б навіть корисніше від футболу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".