МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українська економіка: Великий Стрибок

06/11/2002 | Andrij
КИЇВ (Українськi Новини) - У травні промислове виробництво виросло на 0,7% у порівнянні з травнем минулого року. Про це Українським Новинам повідомив міністр економіки Олексадр Шлапак.
Він не уточнив зростання промислового виробництва за підсумками січня-травня цього року.

Як повідомляло агентство, у квітні промислове виробництво виросло на 3,8% у порівнянні з квітнем минулого року.

За 2001 рік промислове виробництво виросло на 14,2%.

Відповіді

  • 2002.06.11 | Мартинюк

    Це називається "стійкий розвиток", або ж застій.

    Судячи зі всього у попердні місяці був або нуль, або мінус. Воно й правильно - в часі виборі лише вилучали готівку і оборотні кошти, для виборів і так "на всяк випадок".
  • 2002.06.11 | Augusto

    Це просто липа.

    Вони не враховують ніколи спад виробництва, лише бігають з фанфарою, бо насправді в 2002 впало виробництво того, на чому їхали дерібанщики - металургія та хімія, а натомість зросло "виробництво" там, де не було і слідів зросту в 2001 - деревообробна та ще якась сировина. Вкупі вони знаходять зріст, це як середня температура по лікарні, не каже абсолютно нічого. Насправді економика на жаль все ще в жахливому стані це раз, а два - не сталося істотного зрісту прибутків громадян, і не зменшилося безробіття, це про зиск від таких фанфар - інколи це нагадує рекламу в газеті для рабів: розділяйте радість вашого хазяїна - він вичавив з вас ще більше прибутків, танцюйте і радійте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.11 | Мартинюк

      Взагалі законодавство передбачає вільний доступ до статданих

      Це є в Конституції, це є нормо. для розвинутих країн, більше того це необхідно громадянам країни для планування свого бізнесу і діяльності.

      Однак статдані вже десять років не публікуються, а продаються за гроші.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.11 | Breathe

        Уточнення

        Загальні дані є вліьно доступними, більш детальні продаються за символічні гроші, як і в багатьох країнах світу. В конституції нажалдь про це нічого не сказано

        Мартинюк писав(ла):
        > Це є в Конституції, це є нормо. для розвинутих країн, більше того це необхідно громадянам країни для планування свого бізнесу і діяльності.
        >
        > Однак статдані вже десять років не публікуються, а продаються за гроші.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.12 | Мартинюк

          Загальні дані не є вільнодоступними.

          В совдепівські часи щорічно випускали таку книжку під назвою "Статистичний довідник УРСР", де можна було вичитати найрізноманітнішу інформацію - наприклад який процент у змішаних сімях, де жінка наприклад молдаванка визнають рідною ту чи іншу мову. Окрім того та м була маса іншої більш серйозної інформації.

          Таке потрібно бізнесменанм, політикам, студентам, вченим , просто небайдужим громадянам країни.

          На жаль такий довідник мені ні разу не попадався.

          Також безрезультатними виявилися спроби віднайти сайт Держкомстату, тим більше віднайти на ньому наприклад кількість населення в країні , регіонах і таке подібне.

          Сто гривень для 90% українців є дуже великою сумою. А стільки Держкомстат вимагає за найпростіші довідки. Що вже казати про більш складні.Навіть працюючи у Міністерстві екології, я мав великі проблеми щось з них витягти.

          Тобто Держкомстат зараз є примітивною лавочкою яка торгує тими крихтами інформації, яку вони ще в стані зібрати та обробити.

          Якщо є протилежні думки то прошу подати лінки на сайти де є вільна і повна статистична інформація по Україні. ( окрім звичайно сайту ЦРУ - там дійсно є найновіша і загальнодоступна інформація про Україну.)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.12 | Breathe

            Re: Загальні дані не є вільнодоступними.

            http://www.ukrstat.gov.ua/
            сайт слабо оновлюється. щорічник зараз є, але за гроші
            на сайті є лінк на контору яка продає інфу
            я мав на увазі що гроші символічні для бізнесу, а не для приватної людини. багато вільної інформації можна знаїти в стрічках новин та на стосовно макроекономіки www.icps.kiev.ua or www.ueplac.kiev.ua


            загалом я повністю погоджуюся з Вами щодо жалюгідного стану статистики


            Мартинюк писав(ла):
            > В совдепівські часи щорічно випускали таку книжку під назвою "Статистичний довідник УРСР", де можна було вичитати найрізноманітнішу інформацію - наприклад який процент у змішаних сімях, де жінка наприклад молдаванка визнають рідною ту чи іншу мову. Окрім того та м була маса іншої більш серйозної інформації.
            >
            > Таке потрібно бізнесменанм, політикам, студентам, вченим , просто небайдужим громадянам країни.
            >
            > На жаль такий довідник мені ні разу не попадався.
            >
            > Також безрезультатними виявилися спроби віднайти сайт Держкомстату, тим більше віднайти на ньому наприклад кількість населення в країні , регіонах і таке подібне.
            >
            > Сто гривень для 90% українців є дуже великою сумою. А стільки Держкомстат вимагає за найпростіші довідки. Що вже казати про більш складні.Навіть працюючи у Міністерстві екології, я мав великі проблеми щось з них витягти.
            >
            > Тобто Держкомстат зараз є примітивною лавочкою яка торгує тими крихтами інформації, яку вони ще в стані зібрати та обробити.
            >
            > Якщо є протилежні думки то прошу подати лінки на сайти де є вільна і повна статистична інформація по Україні. ( окрім звичайно сайту ЦРУ - там дійсно є найновіша і загальнодоступна інформація про Україну.)
    • 2002.06.11 | Breathe

      Re: Це просто липа.

      2001 рік: real wages +20%, GDP +9%

      Augusto писав(ла):
      > Насправді економика на жаль все ще в жахливому стані це раз, а два - не сталося істотного зрісту прибутків громадян, і не зменшилося безробіття, це про зиск від таких фанфар - інколи це нагадує рекламу в газеті для рабів: розділяйте радість вашого хазяїна - він вичавив з вас ще більше прибутків, танцюйте і радійте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.11 | Augusto

        А що це "реальний заробок"?

        Breathe писав(ла):
        > 2001 рік: real wages +20%, GDP +9%

        Це вже гаплик повний: промисловий зріст менший ніж зріст плати!
        Я розумію, якщо в "реальний заробок" врахувати ринкову вартість картоплі та огірків, які громадянин вирощує на ділянці (думаєте це щось особливе постсовківське? ні, багато країн під час ІІ Світової робили такі речі - нарізали ділянки під картопельку, в англійському англійському є навіть вираз "городи військового часу"), то воно так і виходить, але я уважно слідкую за реальним станом речей (не на пепері) і повинний нажаль сказати, що затримки з виплатами зарплати ще тут, стрибка в 20% не було, безробіття все таке ж високе (трошки ІМХО зменшилося в околиці Київа, але і не казково, і плати символичні). Я дійсно звернув увагу на те, що офіційна статистика почала враховувати базарників, як людей, що зайняти професійно, а також крутити з прибутками трудового та трудоздатного населення, не бачу іншого пояснення, ніж я знайшов (про включення приватного городу в прибуток і то за ринковими цінами). Звертаю увагу, що 9% та майже 14,2% різняться між собою, це про об'єктивність статистики в Україні взагалі. Що перше спадає на думку: 14,2% це для внутрішнього вжитку, перші дії Волковського "Міністерства Правди", статистика, що примусить серце битися швидше від гордості, а назовні більш скромні 9% (прибрехані теж, але нічого).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.11 | Breathe

          Re: А що це "реальний заробок"?

          Real wages це номінальні зарплати скориговані на інфляцію. Це не є дохід людини чи господарства, просто кажучи це те що люди отримають як наймані працівники. Інші джерела, тобто підсобні господарства, продаж валюти, активів не враховуються. найкращий показник disposable income, його ріст напевне менший, але в мене немає цифри під рукою

          десь 30-40% економіки в тіні, справді ріст доходів, рівно як і ВНП іде за рахунок власне зростання та виходу з тіні. але статистика це як термометр - вона рахує погано, але однаково - суттєвих змін у иетодології немає. а особисті враження знаєте у кожного свої :))

          Augusto писав(ла):
          > Це вже гаплик повний: промисловий зріст менший ніж зріст плати!
          > Я розумію, якщо в "реальний заробок" врахувати ринкову вартість картоплі та огірків, які громадянин вирощує на ділянці (думаєте це щось особливе постсовківське? ні, багато країн під час ІІ Світової робили такі речі - нарізали ділянки під картопельку, в англійському англійському є навіть вираз "городи військового часу"), то воно так і виходить, але я уважно слідкую за реальним станом речей (не на пепері) і повинний нажаль сказати, що затримки з виплатами зарплати ще тут, стрибка в 20% не було, безробіття все таке ж високе (трошки ІМХО зменшилося в околиці Київа, але і не казково, і плати символичні). Я дійсно звернув увагу на те, що офіційна статистика почала враховувати базарників, як людей, що зайняти професійно, а також крутити з прибутками трудового та трудоздатного населення, не бачу іншого пояснення, ніж я знайшов (про включення приватного городу в прибуток і то за ринковими цінами). Звертаю увагу, що 9% та майже 14,2% різняться між собою, це про об'єктивність статистики в Україні взагалі. Що перше спадає на думку: 14,2% це для внутрішнього вжитку, перші дії Волковського "Міністерства Правди", статистика, що примусить серце битися швидше від гордості, а назовні більш скромні 9% (прибрехані теж, але нічого).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.06.11 | Augusto

            Це рахувала Україна.

            А тут я маю дуже великі сумніви в тому, що статистика велася за загальноприйнятою методологією. Скоріше як і в інших випадках, ми маємо тут фактично два показника, що звуться однаково, але не цьому їх схожість припиняється: бачите, дійсно "реал вейджес" рахуються без врахування самознайдених засобів прожиття (якщо трудящій почав з голоду пастися, це неможна вважати заслугою і врахувати йому ціну сіна та плюс ціну яловичини, яка б виросла на цьому сіні, була б замажена і продана в ресторані в Парижі п'яному нафтовому шейху), але як мені в такому випадку повязати те, що більшість працездатного населення взагалі НЕ отримує офіційної зарплати? Але в той же час безробіття майже нема, як це все врахувати? Яка методологія вирахування "реал вейджес" в Україні? Як і підрахування економичного зростання?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.06.11 | Йванко

              Питання до Держкомстату

              Цікаві речі відкриваються, якщо порівняти номінальні ВВП січень-травень 2002 року до аналогічного періоду минулого року. а потім скоригувати їх на індекс споживчих цін. "Реальне" зростання виявиться набагато меншим за задекларовані 3.8 відсотка.
              "Родзинка" в тому, що при обрахунку дефлятора ВВП ( а за економічними канонами таки необхідно послуговуватися дефлятором, а не ІСЦ) у нашого Держкомстату індекс цін виробників за останні 12 місяців ледь не мінусовий! Цим і пояснюються фантомні 3,8 відсотки.
              Прикметно також, що дефляція у травні не зреагувала навіть на підвищення цін на паливо. Нонсенс.
              Висновок. З "ручним" Держкомстатом, на кшталт свого білоруського колєги, який "рахує" Лукашенкові, ми і надалі будемо попереду всієї планети.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.11 | Breathe

                Re: Питання до Держкомстату

                підвищення цін на паливо було в самому кінці місяця. так само нема причин чому PPI не може бути від'ємним.

                заперечувати хорошу макроекономічну картину останніх 2-ох років це означає нехтувати фактами під впливом політичних емоцій :))

                Йванко писав(ла):
                > Цікаві речі відкриваються, якщо порівняти номінальні ВВП січень-травень 2002 року до аналогічного періоду минулого року. а потім скоригувати їх на індекс споживчих цін. "Реальне" зростання виявиться набагато меншим за задекларовані 3.8 відсотка.
                > "Родзинка" в тому, що при обрахунку дефлятора ВВП ( а за економічними канонами таки необхідно послуговуватися дефлятором, а не ІСЦ) у нашого Держкомстату індекс цін виробників за останні 12 місяців ледь не мінусовий! Цим і пояснюються фантомні 3,8 відсотки.
                > Прикметно також, що дефляція у травні не зреагувала навіть на підвищення цін на паливо. Нонсенс.
                > Висновок. З "ручним" Держкомстатом, на кшталт свого білоруського колєги, який "рахує" Лукашенкові, ми і надалі будемо попереду всієї планети.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.06.11 | Augusto

                  Наберуся все ж нахабства.

                  Бо вона не така вже і хороша, бо занадто залежна від економічної ситуації в РФ, це раз.
                  Подруге, як можна називати "хорошою" ситуацію, коли зиску від неї немають громадяни країни? Для кого вона тоді "хороша"? Це черговий приклад традиційної віри в примарні ідеали вічного "завтра"?
                  Всe цe показує лише наявність економіки взагалі, не більше від того.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.06.11 | Йванко

                    Вона ж така гарна, як у Латинській Америці

                    У межах Києва, працюючи в представництві інофірми або присмоктавшися до USAID-шного гранту і втраплючи туди-сюди економічні терміни англійською, the life does seem to be better off.
                    А чому б не поїхати Вам за двісті миль від Києва і скуштувати того покращення у Ржищеві чи Стрию?
                    Що ми маємо - так це хрестоматійний латиноамериканський, латіфундістський варіант розвитку. Так, пиво і цукерки йдуть по висхідній, але окрім того платіжний баланс худне на осах, а структура експорту таки нагадує чорний континент. У них - кава, у нас - метал.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.06.11 | Breathe

                      Ну і шо ж тепер робити?

                      > У межах Києва, працюючи в представництві інофірми або присмоктавшися до USAID-шного гранту

                      не вгадали. спробуйте ще раз.

                      > А чому б не поїхати Вам за двісті миль від Києва і скуштувати того покращення у Ржищеві чи Стрию?

                      був недавно біля Стрия :))

                      > Що ми маємо - так це хрестоматійний латиноамериканський, латіфундістський варіант розвитку. Так, пиво і цукерки йдуть по висхідній, але окрім того платіжний баланс худне на осах, а структура експорту таки нагадує чорний континент. У них - кава, у нас - метал.


                      відстали від польщі років на десять. от і все. дай боже доженемо колись
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.06.11 | Augusto

                        Якщо Польща постоїть, Україна її дожене!

                        Breathe писав(ла):

                        > відстали від польщі років на десять. от і все. дай боже доженемо колись


                        Нажаль, Польща поїхала в таку далечінь, що догнати її вже неможливо. В Польщі відкрився краник дурного брюсельского фінансування.
                        Треба ставити реальні цілі: догнати Румунію, перегнати Албанію, наприклад.
                        І це ще під запитанням, бо треба все ж колись міняти кучмізм, інакше гаплик.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.06.11 | Йванко

                          Те ж саме, що Росія і Португалія

                          Так само нині в Росії кепкують, скільки років - сто чи двісті - потрібно москалям, щоб наступити на п"яти найбіднішій країні у ЄС - Португалії.
                          Втім, щоб не видаватися занадто вже песемістичним, не можу не виокремити певний тренд - поступове переміщення продуктивних сил із країн Центральної Європи до західних областей України. в пошуках дармової, однак освідченої робочої сили ( кабельний завод на Львівщині; "Шкода" на Закарпатті тощо).
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.06.11 | Augusto

                            Ну якщо це поступ....

                            Йванко писав(ла):

                            > Втім, щоб не видаватися занадто вже песемістичним, не можу не виокремити певний тренд - поступове переміщення продуктивних сил із країн Центральної Європи до західних областей України. в пошуках дармової, однак освідченої робочої сили ( кабельний завод на Львівщині; "Шкода" на Закарпатті тощо).


                            Тоді точно гаплик. З тим трендом більшість громадян може біжати пастися!
                          • 2002.06.11 | Рюген

                            Re: Те ж саме, що Росія і Португалія

                            Йванку! Не можу пройти повз Ваш постінг, чи як він там зветься!
                            "Освідчений" - означає щось на кшалт "освидетельствованный", те, що Ви, очевидно мали на увазі - просто "освічений". Але якраз із цим, бачу, проблеми. А що стосується переміщення продуктивних сил - то вони з Росії сунуть - ЛАЗ, наприклад!
                        • 2002.06.12 | Breathe

                          Re: Якщо Польща постоїть, Україна її дожене!

                          мав на увазі наздогнати до сьогоднішнього рівня

                          кучмізм будемо міняти через 2 роки %))

                          Augusto писав(ла):
                          > Breathe писав(ла):
                          >
                          > > відстали від польщі років на десять. от і все. дай боже доженемо колись
                          >
                          >
                          > Нажаль, Польща поїхала в таку далечінь, що догнати її вже неможливо. В Польщі відкрився краник дурного брюсельского фінансування.
                          > Треба ставити реальні цілі: догнати Румунію, перегнати Албанію, наприклад.
                          > І це ще під запитанням, бо треба все ж колись міняти кучмізм, інакше гаплик.
            • 2002.06.11 | Breathe

              нема питань

              "дійсно "реал вейджес" рахуються без врахування самознайдених засобів прожиття" - це просто один з показників

              формально у нас хідден анемплоймент, коли багато людей мають з/п 50 грн парт тайм, але не реєєструються як безробітні бо це нічого не дає.

              стосовно макроекономіки раджу www.icps.kiev.ua or www.ueplac.kiev.ua

              зрештою я вввжаю що економыка росте. візьміть хочаб галузеві дані про виробництво в натур. показниках, якщо ви не вірите зведеній статистиці. можете подивитися на зріст споживання пива, кондитерських виробів - це як можливий індикатор реальних доходів громадян

              зрештою я хотів підсумувати, що це називається bottoming up коли після спаду швидкі темпи росту from a very low base.
              тіки не подумайте що я кучму захищаю %))))


              Augusto писав(ла):
              > А тут я маю дуже великі сумніви в тому, що статистика велася за загальноприйнятою методологією. Скоріше як і в інших випадках, ми маємо тут фактично два показника, що звуться однаково, але не цьому їх схожість припиняється: бачите, дійсно "реал вейджес" рахуються без врахування самознайдених засобів прожиття (якщо трудящій почав з голоду пастися, це неможна вважати заслугою і врахувати йому ціну сіна та плюс ціну яловичини, яка б виросла на цьому сіні, була б замажена і продана в ресторані в Парижі п'яному нафтовому шейху), але як мені в такому випадку повязати те, що більшість працездатного населення взагалі НЕ отримує офіційної зарплати? Але в той же час безробіття майже нема, як це все врахувати? Яка методологія вирахування "реал вейджес" в Україні? Як і підрахування економичного зростання?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.06.11 | Augusto

                Це виглядає логичним (рок боттом). But...

                Але це лише показує величезний потенціал України, який ворушиться всупереч економічній політиці кучмізму.
                Дійсно Україна виглядає як чергова країна третього світу, зверніть увагу на майже такі ж точно показники багатьох країн Афріки (теж цукерки їдяться!:):) і вискочити з цього дуже (і дуже!) складно
                До речі, як виходить "хідден анемплоінг"? І в таких масштабах? Знов зразок кучмізму в дії?
    • 2002.06.11 | Andrij

      Re: якщо навіть ця статистика каже про 0.7% за рік,

      то справи дійсно кепські. Згідно динаміки росту, наступлного місяця будуть негативні показники. Українську економіку "саджають" дуже міцно, йде масове розкрадання в енергетичному секторі, за рахунок якого годується половина всіх "крутих". Цікаве почнеться тоді, коли совєцькі мости, вежі, ЛЕП, та будинки почнуть падати від старого віку. Бо іржа та погода існують незалежно від Литвина або Кучми, а само по собі те залізо не ладнається, хай йому грець.
  • 2002.06.12 | Смогитель Вадим

    Re: Українська економіка: Великий Стрибок(як в СССР!)(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.12 | Йванко

      Перша нормальна заява Порошенка

      "Основним пріоритетом нового парламенту та українських політиків на подальші чотири роки у банківській сфері повинна стати боротьба не з сумнівними операціями і так званими "брудними" грошима, а з тими чиновниками, хто своїми діями і необдуманим висловлюванням заганяють українську економіку в тінь". Таку думку висловив в інтерв'ю УНІАН голова Комітету з питань бюджету, заступник голови Ради Національного банку України, голова Наглядової ради Асоціації "Київський банківський союз" Петро ПОРОШЕНКО.
  • 2002.06.14 | Andrij

    Впевнений прогрес під мудрим керівництвом тт. Кінаха та Кучми

    КИЇВ (Українськi Новини) - Реальний валовий продукт у квітні зріс на 2,6% у порівнянні з травнем минулого року. Про це сказав журналістам віце-прем'єр-міністр Василь Роговий.
    За його словами, за січень-травень ВВП зріс на 3,8% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

    Як повідомляло агентство, реальний валовий продукт у квітні зріс на 5% у порівнянні з квітнем минулого року і становив 16 128 млн. гривень.

    У 2001 році ВВП зріс на 9%.

    За підсумками 2000 року ВВП уперше за 10 років зріс на 6%.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.15 | Andrij

      Re: Програма зростання ВВП до 2011 року вже є!

      Україна має намір забезпечити ріст ВВП у 2002-2004 рр по 5-6% на рік
      14.06.2002 12:53 pm
      КИЇВ (Прайм-ТАСС) - Україна має намір забезпечити ріст ВВП у 2002-2004 рр. по 5-6% на рік, а в 2005-2011 рр. - 6-6,5% на рік. Про це повідомив у четвер на міжнародному форумі в Києві "Ринок капіталу України" перший заступник керівника головного управління адміністрації Президента з питань економічної політики Євген Григоренко.
      За його словами, Україна розробила програму соціально-економічного розвитку на найближчі 10 років.

      Є.Григоренко повідомив, що на першому етапі /2002-2004 рр/ передбачається забезпечити ріст ВВП у розмірі 5-6% на рік, обсяг інвестицій в основний капітал у розмірі 10-12%, інфляцію утримувати на рівні 7-9% річних.

      На другому етапі /2004-2011 рр/ ріст ВВП має скласти 6-6,5%, реальні доходи населення повинні збільшитися до 6,5-7%, а інвестиції в основний капітал залишаться на рівні 10-12%.
  • 2002.06.19 | Andrij

    Re: Починаючи з квітня вже вниз

    КИЇВ (Reuters) - Промислове виробництво України в травні 2002 року виросло на 0,7% до травня 2001 року і знизилося на 2,4% до квітня 2002 року, повідомив у п'ятницю Державний комітет статистики.
    Торік у травні було зафіксоване зростання виробництва на 20,4%.
    За даними Держкомстату, за перші п'ять місяців 2002 року зростання промислового виробництва склало 3,1% у порівнянні з 19,1% за аналогічний період минулого року.

    За січень-травень 2002 року промислові підприємства виробили продукції на 64,320 млрд грн. За даними Держкомстату, у травні 2002 року в порівнянні з травнем 2001 року спостерігалося зростання виробництва в деревообробній галузі - на 18,2%, у хімічній промисловості на 9,0%. У той же час виробництво продукції скоротилося в легкій промисловості на 6,2%, у машинобудуванні - на 4,5%.

    Уряд планує, що в 2002 році промислове виробництво збільшиться на 7,0%.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".