МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прес-конференція активістів акції “Україна без Кучми"

08/20/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні в Інституті “Республіка” відбулась прес-конференція ініціаторів та активістів акції “Україна без Кучми”, яку вели співголова акції Володимир Чемерис і прес-секретар Михайло Свистович.

Прес-конференція показала, що більшість українських журналістів і досі не розуміють різниці між партійною та громадянською опозицією, і досі не можуть повірити, що можуть бути політично активні люди, які не прагнуть обіймати посад у майбутній владі, а просто бажають зробити свою країну нормальною.

Більшість питань стосувалися конкретних етапів підготовки акцій, їх проведення, термінів, кількості вже залучених громадян, можливостей для здобуття перемоги. Журналісти також цікавилися, хто такі активісти акції “Україна без Кучми”, що це за організація, скільки має членів, які акції планує, чи подала офіційну заявку на проведення акцій.

Тому організаторам прес-конференції довелось довго пояснювати, що вони не мають, не створюють і не реанімують жодної організації, не збираються стати альтернативою “четвірки” у проведенні намічених на осінь протестних акцій, тим більше не прагнуть перехопити ініціативу, очолити чи внести якийсь розкол до лав опозиції. Тож більшість цих питань потрібно задавати саме опозиційній четвірці, оскільки активісти та ініціатори УБК просто “не в курсі”. Ведучі прес-конференції лише зазначили, що 16 вересня вони б все одно прийшли на майдан Незалежності, оскільки це є день зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, але, якщо опозиція оголосила на цей день початок акцій протесту, то нема сенсу змагатися у першості та в поданні заявки на мітинг, а краще разом взяти у ньому участь.

Тим, хто 15 грудня 2000р. розпочав масові протести в центрі Києва болить, щоб нинішні акції не скінчилися поразкою опозиції і досягли якщо не повного, то хоча б часткового успіху. Самі ж представники громадянської опозиції візьмуть в цих акціях найактивнішу участь, не цураючись і ролі рядового демонстранта чи мешканця наметового містечка.

Ініціаторів та активістів акції “Україна без Кучми” до написання заяви спонукала недостатня підготовка опозиції до осінніх акцій протесту, невідомість як про кількість організаторів та учасників акції, так і про цілі акції, побоювання спровокованого владою можливого кровопролиття на вулицях столиці, оптимістичні прогнози деяких лідерів опозиції, які не були підкріплені фактажем.

Тому метою цієї заяви було запропонувати опозиції виставити на початку акції реальні вимоги (“круглий стіл” між владою та опозицією – журналіст “Інтеру” Володимир Ар’єв, стверджуючи, що “круглий стіл” – це мрія Банкової, навіть спитав, чи повідомляли ми адміністрацію президента про свою заяву ), забути політичні амбіції та ідеологічні розбіжності, очолити ці акції протесту особисто лідерам “четвірки”, запропонувати опозиції свій досвід організації протестних акцій.

Активісти УБК запропонували винести на “круглий стіл” такі питання: звільнення політв’язнів, перерозподіл владних повноважень президента між парламентом та урядом, передача влади від президентських адміністрацій з призначуваними на Банковій головами до обраних народом місцевих рад, дострокові президентські вибори, формування коаліційного уряду з призначенням прем’єр-міністром людини, яка не претендуватиме на посаду президента (тільки за такої умови можлива єдність дій опозиції під час протестних акцій)

Ведучі прес-конференції наголосили, що ті партійні діячі, які підписали заяву, не узгоджували її зі своїми партіями, а виступили просто як громадяни.

Метою громадянської опозиції є створення такої системи влади, коли б життя громадян не залежало від прізвища президента, голови Верховної Ради чи прем’єр-міністра..

Після прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів в індивідуальному порядку, Володимир Чемерис заявив, що, на його особисту думку, Юлія Тимошенко є опозиціонером, мужньою жінкою та вже не є олігархом, але має мету лише змінити людей, що стоять на чолі влади, а не саму систему. В. Чемерис також ввважає, що переобрання влади, а не зміна системи влади є метою і Віктора Ющенка.

З приводу озвучених Едуардом Коваленком на вчорашній прес-конференції однієї з частин УНА-УНСО в УНІАН думок про фінансування протестних акцій з-за кордону і отримання Юлією Тимошенко грошей з США на ці акції, Володимир Чемерис відповів, що це особисто переконання Е. Коваленка, а сам він так не вважає.

Відповіді

  • 2002.08.20 | Shooter

    Дурний піп Чемериса хрестив

    Майдан-ІНФОРМ писав(ла):
    > В. Чемерис також ввважає, що переобрання влади, а не зміна системи влади є метою і Віктора Ющенка.

    Навіть якщо він так вважає, хоча на мою думку він помиляється, то мав би розуміти банальну річ, що подібними заявами лиє воду виключно на млин на Банковій.

    І що реально Ющенко - єдиний сьогодні, хто може ґарантувати в Україні зміни на краще. І що, замочивши Юща, чому Чемерис, де-факто, допомагає, можна хоч кожного місяця 16 числа "демократично" збиратися на Майдані Незалежності, щоб крикнути "Геть Кучму!", а через два роки - "Геть прійомніка!" - результатом буде лише луна у "витворах Омельченка".

    Політики, бля...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.20 | Спостерігач

      Дурнувата конференція,як на мене,але ось ця ідея досить непогана

      "формування коаліційного уряду з призначенням прем’єр- міністром людини, яка не претендуватиме на посаду президента (тільки за такої умови можлива єдність дій опозиції під час протестних акцій)"

      якщо подумати, то ющенкові стартовий майданчик у вигляді посади прем'єра не дуже то й потрібний, а от владі для розкрутки прійомніка - як кисень
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.20 | Shooter

        Її можна реалізувати ще й...

        ...залишивши Кінаха.

        Останній, доречі, явно не проти.
      • 2002.08.20 | Breathe

        тільки не її не можна реалізувати

        бо у нас на великі прохання трудових колективів хош - не хош а висунуть в президенти...

        :)))
    • 2002.08.20 | Nemo

      Шутер, ви не праві. Президент має розпочати переговори.

      Головне не спосіб проведення акції, а результат. Опозиція просто зобов"язана була ще раз запропонувати владі мирне розв"язання проблеми. Якщо влада його відкине, тоді опозиція буде мати громадське виправдання для більш жорстких дій. Це створить позитивний імідж опозиції і негативний, некомпромісний, - владі.
      З іншого боку, якщо влада сяде за стіл переговорів, це буде визнанням існування проблеми і свідченням її слабкості.
      Як бачите класична "виделка". Після такої заяви влада опиняється у пастці. Тобто її імідж, який АП активно будує останні місяці після програшу виборів, знову під загрозою.

      Президенте, ти маєш розпочати переговори!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.20 | Shooter

        В чому я не правий? Де Ви побачили, що я проти круглого столу?(-

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.20 | Nemo

          Re: В чому я не правий? Де Ви побачили, що я проти круглого столу?(-

          Ви писали
          Майдан-ІНФОРМ писав(ла):
          > В. Чемерис також ввважає, що переобрання влади, а не зміна системи влади є метою і Віктора Ющенка.

          >Навіть якщо він так вважає, хоча на мою думку він помиляється, то мав би розуміти банальну річ, що подібними заявами лиє воду виключно на млин на Банковій.

          Мій постинг стосувався не вашого ставлення до прес-конференції вцілому і не вашого ставлення до круглого столу, про яке ви тут не писали. На мою думку ви не праві в тому, що Чемерис "подібними заявами лиє воду виключно на млин на Банковій."
          Звичайно ж Ющенко за переобрання влади. Бо не переобрана влада не зможе змінити систему влади демократичним законним шляхом - голосів у парламенті забракне.

          >І що реально Ющенко - єдиний сьогодні, хто може ґарантувати в Україні зміни на краще. І що, замочивши Юща, чому Чемерис, де-факто, допомагає, можна хоч кожного місяця 16 числа "демократично" збиратися на Майдані Незалежності, щоб крикнути "Геть Кучму!", а через два роки - "Геть прійомніка!" - результатом буде лише луна у "витворах Омельченка".

          З цим я погоджуюсь.

          >Політики, бля...

          З цим ні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.20 | Shooter

            я абсолютно правий

            Пояснювати не буду.

            Для ілюстрації ще див. вчорашню пресконференцію Едіка со товаріщі.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.20 | Breathe

              Шутер правий завжди. Якщо ні - то див. постинг вище %))))

    • 2002.08.21 | Чемерис

      Про попа і Ющенка

      Шановний Shooter.
      Я щойно зайшов до Інтернету, бо тільки-но повернувся додому. Я прочитав тут багато цікавого і вирішив відповісти. Відповісти саме Вам, оскільки Ви мене особисто образили. Хотілося, звичайно, зустрітися з Вами віч-на-віч. І я Вас запрошую до такої зустрічи, якщо Ви - чоловік.
      А поки що я хочу відповісти на написане Вами і не тільки Вами саме на цьому місці, оскільки на всі інші повідомлення зреагувати не маю можливості.
      Я дивуюсь, чому тема УНА-УНСО стала центральною, якщо, на мою думку, центральною мала б стати тема змісту заяви УбК.
      Я хочу покласти край темі УНСО і сказати, що коли постало питання про те, кого запрошувати на збори УбК, ми говорили, що УНСО треба запрошувати однозначно, бо вони були на Майдані з 15 грудня. І ті хлопці, які там були, зараз сидять. Але de facto є два УНСО. Кого запрошувати? Відповідь так само однозначна: обох.
      Унсовців на Майдан привів Тима. Тоді вони були єдині. На Майдані були і Тополя, і Зайченко, і Ляхович, і Бойко, і Гальчик... Хто візьме на себе функцію вирішувати: той - правий, а той - ні?
      Мене ніхто не змусить вирішувати: хто з двох крил УНСО правий, а хто ні. Бо не хочу "уподоблятись" ні судді Волику, ні тим, хто примудрився хлопців, які сидять за гратами, розділити на своїх і чужих. Вони всі наші. Всі. І "шкілівці", і "коваленківці".
      Тому ми запросили обох. На момент підготовки зборів Шкіля в Києві не було. Я глибоко вдячний Тані Чорновіл за те, що вона погодилась підписати заяву УбК разом з своїми опонентами. Я сподіваюсь, що у неї не буде з цього приводу партійних проблем. В усякому разі, Таня, ти можеш сподіватись на мою підтримку. Можеш розцінювати це як освідчення у політичному коханні. Це - вчинок, на який далеко не кожен мужик здатен.
      Я не розумію нервову реакцію Шкіля на заяву УбК. Щось не гаразд з нервами? Ми, по суті, підтримали оголошену Юлею акцію. І, сподіваюсь, Андрію, ми разом будемо 16-го вересня на Майдані.
      Ми не зазіхаємо на пріоритет Юлі у оголошенні акції. Ми з Свистовичем не збираємося ставати ні прокурорами, ні президентами, ні прем'єрами. Ми просто хочемо, щоб Україна стала іншою.
      А отут ми не поступимось.
      Свого часу четверо "політичних аутсайдерів" вирішили 15-го грудня 2000-го року вийти на Майдан. Вийшли. 19 грудня на Майдані було 20 тисяч. Це не організовувала "Батьківщина" (Юля тоді була віце - прем'єром), ні "Наша Україна" (Ющенко був прем'єром і всього боявся, а Безсмертний на посаді представника президента вимагав уведення надзвичайного стану), ні комуністи (Симоненко є Симоненком). Та й грошей у нас не було. Ну що з нас взяти - "політичні аутсайдери", одним словом. Знаю, що дописувачі форуму Майдану теж там були. Не прогулюючись, а в наметах і в лавах демонстрантів. Тому вони підпишуться під наступними словами.
      Людей вивели не партії, а ідея. А спаскудити цю ідею ми не дамо. Поторгуватись під її прикриттям ми теж нікому не дамо. Ми будемо впливати, як би цього комусь не хотілось.
      Ми не знаємо, чого насправді хоче Юля, Ромцьо і Петро, але акція, яку вони оголосили,як би вони її не називали, у людей буде асоціюватися з УбК (подивіться повідомлення інформагенств, і Вам стане зрозуміло, що вона вже асоціюється з УбК). Тобто з нами, з Луценком і Свистовичем. З "політичними аутсайдерами". І торги, і поразка теж асоціюватиметься з УбК. А ми торгуватися не збираємося.
      Тому ми й прийняли заяву, де виклали реальну на наш погляд програму зміни Системи. Яка не дає можливості торгів.
      Щодо Ющенка. Невже люди, які читають форум Майдану могли голосувати за список Ющенка, а, отже, провести своїми голосами до парламенту Щербаня (сумського губернатора, якого мої земляки прості сумчани інакше як "донецьким бандитом" не називали), Безсмертного (представника президента, який вимагав надзвичайного стану), Порошенка (колишнього члена фракції СДПУ(о)), Червоненка (який всюди де тільки міг вивішував портрети Кучми і з піною біля рота кричав, що не можна ображати "загальнообраного" - це була його реакція на один з моїх виступів)? Список можна продовжувати.
      Невже у нормальній країні для людини, яка назвала нас "фашистами", Кравченка - "офіцером честі", а себе - "сином президента", такі заяви не означали б останній день політичного життя?
      Чому при президенті Ющенкові відбудуться зміни на краще, я так і не зрозумів. Тому що Волкова замінять на Порошенка, а Медведчука - на Червоненка? Чи, можливо, Shooter, Ви можете замість Ющенка змалювати програму його позитивних дій?
      Ми 15 - го грудня хотіли іншого. Щоб ми не чекали доброго царя. Ні Ющенка, ні Юлю, ні Мороза. Тому що добрих царів не буває.
      Ми хотіли, щоб долі ні журналістів, ні нікому не відомих простих громадян України не залежали від особистого характеру, телегенічності, сексапільності, політичної чи якоїсь іншої орієнтації однієї особи (нехай, навіть, цю особу і звуть Ющенком). Ми не хочемо, щоб після Кучми знову був Кучма (нехай, навіть, і з прізвищем Ющенко).
      Тому ми і запропонували у своїй програмі конкретну програму зміни Системи. Якщо вона не буде здійснена, то я можу передбачити, що Ви, Shooter, через кілька років першими вийдете на Майдан з гаслом "Україна без Ющенка!".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.21 | Andrij

        Re: І знов про вас

        Ви якось сказали, що ніколи не проголосували би за Юлю. Про Ющенка ви тут вже багато сказали. Так за яку партію ви голосували на останніх виборах, якщо не таємниця?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.21 | Мертві Бджоли Загудуть

          Не про особистості йде мова. Про справу!

          Шановний п. Чемерисе,

          Спокійніше. Будь ласка, не хвилюйтеся. Все гаразд. Вас тут всі (чи майже всі) поважають. І ніхто не хоче Вас ображати. Напевно, й Шутер не збирався Вас ображати. А на ворогів - начхати, бо наразі нема чого розпорошувати свою енергію.

          Так от, чи не краще було б поговорити як народ підіймати, організовувати тощо? І щоб найголовніше - уникнути провокацій!

          А хто є що - це нам байдуже. Всі ми герої України, кожен на своєму місці, і Ви в першу чергу - але мова зараз не про те.
      • 2002.08.21 | Shooter

        :)

        Пане Чемерис, вибачте, але Ваша остання репліка описує Вас як аматора від політики.

        Який сьогодні діє в руслі, запропонованому Банковою.

        Невже так важко здогадатися хто сьогодні стоїть за Карп'юком-Коваленком? Після всіх подій в УНСО?

        Щодо Ющенка - ознайомтеся докладніше із змістом Договору, запропонованого його фракцією.

        Заодно подумайте над тим, що буде, якщо наступним президентом буде не Ющенко - краще буде, правда?

        І що "чомусь" Банкова зі шкіри пнеться, щоб довести "вашу" думку - Ющенко такий самісінський як Кучма, і його мотивом є виключно прийти до влади.

        Ну чому, чому не продумати хоч півкроку наперед, а гамселити себе в груди: "Я патріот, демократ і свідомий громадянин".

        То все добре - але чи помічне воно?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.21 | Чемерис

          Re: :)

          Щодо тексту договору. Кажуть, його готував Безсмертний. Той, хто був у 96-му автором найбільш "пропрезидентських" статей Конституції. Я дуже радий, що він, нарешті, сприйняв ідеї УбК, які ми проголошували у грудні 2000-го і ті, які я пропонував у проектах "пропарламентських" статей тієї ж Конституції у 96-му. Тільки якби він і Ющенко були на Майдані у грудні, Систему, можливо, вже було б змінено.
          Щодо президента. Кучми хоче поставити свого нащадка. Ющенко хоче стати сам (а що, скажете - не хоче?). Я ж хочу, щоб наша з Вами доля не залежала від того, яким буде президент: трошки гіршим чи трошки кращим. А після того як буде змінено Систему, нехай стає президентом Ющенко чи будь-хто інший - кого оберуть.
          Щодо Ющенка. Мене журналісти спитали про те, як я ставлюся до Ющенка і Тимошенко. Я відповів, підкресливши, що це - моє особисте ставлення. Тому що серед підписантів заяви УбК є і прибічники Ющенка. Наприклад, Жовтяк. Я маю моральне право на саме таку позицію .
          Попри все я хочу бачити Ющенка на Майдані восени. Тому що сьогодні у нас спільна справа. І ми написали у заяві, що хочемо бачити там всю "четвірку". На жаль, contra spem spero. А розмови про те, хто має стати президентом, сьогодні лише розколюють опозицію.
          До речі, Shooter, радий, що Ви пітримали нашу пропозицію "круглого столу". Взагалі наша заява з'явилась тому, що ми бачили: восени не вдасться підняти такі протести, які були півтора роки тому. Ми знаємо, що влада готує провокації. Але Юля вже анонсувала "революцію". І ми хотіли знайти вихід з цієї ситуації. "Круглий стіл" - найбільш реальний вихід попри інші позитиви саме такої форми. До речі, ідеєю "круглого столу" ми даємо козирі до рук Юлі і Ющенка, адже вони і будуть там домовлятися. Головне, щоб вони говорили там саме про ті речі, які ми написали у заяві - про зміну Системи. Вчора "круглий стіл" вже підтримав Мороз.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.21 | Breathe

            Re: :)

            Будь-ласка, хоч тезами розкажіть шо то таке "змінити Систему"? Тільки будласка без мітингових гасел...

            А то виглядає що це щось ідеалістичне і далеке від реалій. Я наприклад вважаю що единий шанс змінити існуючу олігархічно-кучмівську політ-економічну систему має Ющенко, бо він єдиний реальний кандидат, який принаймні зараз поза межами владної системи... І зміна системи залежатиме ВИКЛЮЧНО від результатів президентських виборів. А до виборів сподіватися на зміну системи, то більше пасує белетристам, а не реальним політикам

            Чемерис писав(ла):
            > Щодо президента. Кучми хоче поставити свого нащадка. Ющенко хоче стати сам (а що, скажете - не хоче?). Я ж хочу, щоб наша з Вами доля не залежала від того, яким буде президент: трошки гіршим чи трошки кращим. А після того як буде змінено Систему, нехай стає президентом Ющенко чи будь-хто інший - кого оберуть.
          • 2002.08.21 | Shooter

            Ре

            Чемерис писав(ла):
            > Щодо тексту договору. Кажуть, його готував Безсмертний. Той, хто був у 96-му автором найбільш "пропрезидентських" статей Конституції. Я дуже радий, що він, нарешті, сприйняв ідеї УбК, які ми проголошували у грудні 2000-го і ті, які я пропонував у проектах "пропарламентських" статей тієї ж Конституції у 96-му. Тільки якби він і Ющенко були на Майдані у грудні, Систему, можливо, вже було б змінено.

            Не було би зміненою Натомість Ющенкова фракція в парламенті сьогодні би була співрозмірна з Юліною, а ми би думали над тим, що краще - Кучма-3 чи Медведчук-1.

            > Щодо президента.

            Читайте Breathe

            > Щодо Ющенка. Мене журналісти спитали про те, як я ставлюся до Ющенка і Тимошенко. Я відповів, підкресливши, що це - моє особисте ставлення. Тому що серед підписантів заяви УбК є і прибічники Ющенка. Наприклад, Жовтяк. Я маю моральне право на саме таку позицію .

            Господи, Ви не розумієте, що ми ведем мову про абсолютно відмінні речі? То є Ваше право мати свою позицію щодо Ющенка. Проте коли Ви своєю публічною заявою помагаєте його і Вашим неприятелям, то яка з того користь?

            > Попри все я хочу бачити Ющенка на Майдані восени. Тому що сьогодні у нас спільна справа. І ми написали у заяві, що хочемо бачити там всю "четвірку". На жаль, contra spem spero. А розмови про те, хто має стати президентом, сьогодні лише розколюють опозицію.

            А що, хтось, окрім Ющенка, має хоч мінімальні шанси?

            Якщо такі розмови в опозиції ще тривають, то, вибачте, недалека та опозиція (в тій частині, яка ще має якісь сумніви щодо кандидатів в президенти-2004).

            > До речі, Shooter, радий, що Ви пітримали нашу пропозицію "круглого столу". Взагалі наша заява з'явилась тому, що ми бачили: восени не вдасться підняти такі протести, які були півтора роки тому. Ми знаємо, що влада готує провокації. Але Юля вже анонсувала "революцію". І ми хотіли знайти вихід з цієї ситуації. "Круглий стіл" - найбільш реальний вихід попри інші позитиви саме такої форми. До речі, ідеєю "круглого столу" ми даємо козирі до рук Юлі і Ющенка, адже вони і будуть там домовлятися. Головне, щоб вони говорили там саме про ті речі, які ми написали у заяві - про зміну Системи. Вчора "круглий стіл" вже підтримав Мороз.

            Круглий стіл - то продовження Ющенківського договору. Так, в АП цьому раді, бо саме "сідання" за круглий стіл дасть пізніше можливість стверджувати АП, що вони, як мінімум, були готові домовлятися з опозицією.

            Проте предметом обговорення на круглому столі не може бути відставка Кучми, інакше той стіл апріорі приречений на провал.

            Кучмізм страшніше Кучми. Сьогодні валити його можна (і треба) в частині відставки Медведчука і недопущення "прійомніка" на ПМ-а. По максимуму - підписання Договору, який пропонувала НУ.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.21 | Михайло Свистович

              Re: Я трохи поясню.

              Shooter писав(ла):

              >
              >
              > Читайте Breathe

              Можливо він і має рацію, але потрібно приготувати суспільство так, щоб влада не могла на наступних президентських виборах тупо зняти того ж Ющенка з реєстрації. Але це репліка, а не пояснення.

              >
              > Проте предметом обговорення на круглому столі не може бути відставка Кучми, інакше той стіл апріорі приречений на провал.

              А Ви гадаєте, що ми цього не розуміємо? Розумієте, дехто з опозиції (не в останню чергу завдяки засланим у їх почет гебістам) вже перелякався, що ми створюємо щось альтернативне і збираємося щось очолити. Та й амбіції вождів не дозволять їм повністю прийняти наші пропозиції.

              Ми асоцюємося з радикальною опозицією. Тому в опозиції політичної є чудовий хід: взяти на озброєння ідею круглого столу (або може й іншу ідею, якщо вигадають щось краще, бо головне тут ВИСУНУТИ РЕАЛЬНІ ВИМОГИ), але без відставки Кучми. І зробити це так, що це вони самі, а ми тут ні до чого. На це влаштовує, нам не потрібні слава і авторство. Нас цікавить одне: щоб намічені акції принесли найбільший можливий ефект. Ці акції все одно відбудуться, хочемо ми чи не хочемо. Інша справа, якими вони будуть, як вони пройдуть, які будуть наслідки.

              Це вже не репліка. Це - пояснення.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.21 | Breathe

                Нічого не розумію

                Що УБК вже не висуватиме гасло відставки кучми? і взагалі які ще вимоги може/буде висувати УБК? Я не бачу жодної вимоги (крім дсотрокової відставки Кучми) яка може одночасно бути обєднавчою для опозиції і хоч якось сколихнути народ.

                Чи може ви гадаеєте народ піде масові акції заради парламентської республіки?

                Якщо маєте час та змогу, поясніть будбласка


                > Ми асоцюємося з радикальною опозицією. Тому в опозиції політичної є чудовий хід: взяти на озброєння ідею круглого столу (або може й іншу ідею, якщо вигадають щось краще, бо головне тут ВИСУНУТИ РЕАЛЬНІ ВИМОГИ), але без відставки Кучми. І зробити це так, що це вони самі, а ми тут ні до чого. На це влаштовує, нам не потрібні слава і авторство. Нас цікавить одне: щоб намічені акції принесли найбільший можливий ефект. Ці акції все одно відбудуться, хочемо ми чи не хочемо. Інша справа, якими вони будуть, як вони пройдуть, які будуть наслідки.
                >
                > Це вже не репліка. Це - пояснення.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.21 | Shooter

                  Re: Нічого не розумію

                  УБК не повинно відмовлятися від гасла "Геть Кучму!" (серед решти).

                  Вимагай більшого, щоб досягнути реального.

                  Проте ідея круглого столу - добра.
          • 2002.08.21 | Українець, громадянин України

            Re: :)

            Чемерис писав(ла):
            > ... Взагалі наша заява з'явилась тому, що ми бачили: восени не вдасться підняти такі протести, які були півтора роки тому. Ми знаємо, що влада готує провокації. Але Юля вже анонсувала "революцію". І ми хотіли знайти вихід з цієї ситуації. "Круглий стіл" - найбільш реальний вихід попри інші позитиви саме такої форми. До речі, ідеєю "круглого столу" ми даємо козирі до рук Юлі і Ющенка, адже вони і будуть там домовлятися. Головне, щоб вони говорили там саме про ті речі, які ми написали у заяві - про зміну Системи. ...

            Подивіться, будь-ласка:
            <http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1029941436&first=1029941561&last=1029920318>
          • 2002.08.22 | -

            А хто це Чемерис? Хто його знає? Хто його слухає? Яка його вага?

            Наприклад я з товаришами виступимо з заявою в УНІАНІ, поставимо підписи. Закличемо до переговорів.
            Але хто ми такі в політичному житті України? Ніхто.
            От і Чемерис ніхто!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.21 | Ксенохвоб

          Чемерис щойно назвав грудневi акцii "успiхом" (-)

      • 2002.08.21 | Горицвіт

        Re: Про попа і Ющенка

        Пане Чемерис,
        Ваші пріоритети насторожують.

        Ніхто тут не сумнівається, що Ющенко поганий. Вкрай поганий. І Юля погана, не кажучи вже про Симоненка. Питання ж не про це.

        Питання про те, як змінити систему влади. Громадянські акції - це дуже правильно. Ідея "Круглого столу" чудова. Але чому влада має погоджуватися на той стіл? Чи потрібні масові акції? Чи можна досягти масовості, якщо на транспаранті написати: "Геть Ющенка" (образно кажучи. Ви присвятили третину своєї репліки поясненню, чому поганий Ющенко)?

        До речі, а договір, з яким Ющенко носився, якраз і пропонував перехід до парламентської республіки, виборність губернаторів і т.д. Чим ваш план кращий?

        Щодо Ваших партнерів по заяві. У той же день вони зробили іншу заяву, де стверджували, що плановані осінні акції опозиції фінансуються американцями через Юлю. Чи усвідомлюєте, що це слово в слово з офіційної пропаганди? І що вони будуть такі заяви робити регулярно, ці заяви будуть транслюватися по телебаченню від імені вашого УБК, а Ваші спростування - не будуть. Яка вам користь з таких партнерів? При чому тут "дві гілки УНА-УНСО", якщо Ви перед тим сказали, що акція не партійна, і кожен підписував від себе?


        А Ваша реакція на критику взагалі викликає захоплення. Безумовно, Ви справжній мужик. Не те що боягуз Shooter. :-))
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.21 | Михайло Свистович

          Re: Наш план кращий тим, що він є.

          Горицвіт писав(ла):
          >
          > До речі, а договір, з яким Ющенко носився, якраз і пропонував перехід до парламентської республіки, виборність губернаторів і т.д. Чим ваш план кращий?

          Договір Ющенка не входить до вимог опозиції. Бо в них ше немає вимог. Якби опозиція прийняла Договір Ющенка як вимогу, то це було б чудово. Ми на це і натякаємо в своїй заяві.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.22 | Горицвіт

            добре

            Михайло Свистович писав(ла):
            > Горицвіт писав(ла):
            > >
            > > До речі, а договір, з яким Ющенко носився, якраз і пропонував перехід до парламентської республіки, виборність губернаторів і т.д. Чим ваш план кращий?
            >
            > Договір Ющенка не входить до вимог опозиції. Бо в них ше немає вимог. Якби опозиція прийняла Договір Ющенка як вимогу, то це було б чудово. Ми на це і натякаємо в своїй заяві.


            Можна було б і не натякати, а сказати прямо. Але то таке.
            А в цілому, я схиляюся до того, що підписання отої заяви - явище позитивне. Навіть якщо будуть якісь провокації (а вони будуть), то вони не зможуть сильно зашкодити парламентській опозиції. Зрештою, інформаційні можливості Ющенка більші, ніж в Коваленка чи Чемериса. Тому все поки що добре.
    • 2002.08.21 | Роман ShaRP

      Як же воно набридло ...

      піс-Ющенко-лизство
    • 2002.08.21 | Смогитель Вадим

      ReЧемериса хрестив таки мудрий піп ...

      Коли хтось назива убивника і кримінального злочинця татом і цього "синка" любить 25 відсотків народу, то такий народ вже моральний покруч на всі 25 відсотків, яко мінімум ...ю
      Ви Шутере, на жаль, входите в ці поколічені відсотки і захищаючись від Чемериса ще раз ілюстркєте на повні зуби наявність хронічного захворювання - вашого особистого захворювання ...
      Вадим Смогитель
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.22 | Yaroslav

        Боротися за правду та інші ідеали можливо лише з чистим серцем

        В іншому разі корисного результату не буде.На мій погляд,політиків
        з чистим серцем не так багато.Серед них я бачу :Мороза, Тараса Чорновола, Григорія Омельченка, Єльяшкевича,Валентину Семенюк,
        Головатого та інш.Тимошенко теж можна вважати із цієї кагорти,
        так як вона, на мою думку, вже зовсім не та ,яка була 5-7 років назад.Кожний по різному приходить до розуміння, що він є Людиною, і
        вибирає служіння людським цінностям , а не своєму егоїзму.І дуже добре,що така колоритна постать, як Юлія Тимошенко, теж вибрала слу-
        жіння своєму нороду.
        Всіх цих людей, а також і багатьох інших, які виходили на демонстрації
        з гаслами змінити аморальну владу, об"єднує одне - їх неможливо купити
        і залякати, їх можна тільки фізично знищити.Вони ніколи не відійдуть
        від боротьби за суспільні і людські цінності і не будуть діяти амо-
        ральними методами в досягненні своїх позитивних цілей.
        Такі люди є в будь-якій державі, тільки в демократичних країнах, їх
        набагато більше ,ніж в Україні.І завдяки їм, ці держави домоглися
        таких успіхів, в тому числі і матеріальних, для своїх громадян.
        Інше,що об"єднує справжню опозицію, так це повна впевненість, що
        позитивні зміни в державі можливі лише зі зміною існуючої нечесної
        влади. І,судячи з методами влади на останніх довиборах до Верховної Ради, в нашій країні ця зміна неможлива традиційним способом через вибори ,без "холодного душу" владі- масових вуличних акцій протесту.
        Є також і інша опозиція, "опозиція" яка вважає, що нічого страшного
        з владою у нас не сталося, просто потрібно допомогти цій "моральній"
        владі своїми кваліфікованими кадрами і почнуться зміни.Я вважаю це
        страшним лицемірством, і головна ціль таких "опозиціонерів"- зберег-
        ти опозиційне обличчя і задовільнити свої матеріальні і амбіційні
        потреби.Така "опозиція" не те що своїм життям, а й часткою свого
        матеріального достатку не буде ризикувати, за для конфлікту з владою
        за якісь там демократичні цінності.Але і владу підтримувати вони не хочуть, так як розуміють,що їх не підтримують виборці.
        Дуже багато таких "опозиціонерів" в стані Ющенка.А "от одного порченого яблока целый воз загнивает", а таких не зовсім свіжих яблук
        в "Нашій Україні" було більше, що і показали вибори спікера.
        Але хочеться вірити , що ви -пан Ющенко, не обманете своїх виборців,
        і послідуєте прикладу вашого зама по уряду- Юлії Тимошенко, і разом
        з нею та іншими справжніми патріотами піднімите нашу Батьківщину.
    • 2002.08.21 | Смогитель Вадим

      Re: ні, таки мудрий піп хрестив Чемериса, Шутере

      Коли хтось назива убивника і кримінального злочинця татом і цього "синка" любить 25 відсотків народу, то такий народ вже моральний покруч на всі 25 відсотків, яко мінімум ...ю
      Ви Шутере, на жаль, входите в ці поколічені відсотки і захищаючись від Чемериса ще раз ілюструєте на повні зуби наявність хронічного захворювання - вашого особистого захворювання ...
      Вадим Смогитель
    • 2002.08.22 | -

      А може Чемерис і Свистович з глузду з'їхали?

      Граються в дитячі забавки.
      А їх не помічають...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.22 | Мертві Бджоли Загудуть

        Не помічають? От Ви ж помітили? І ми помітили

        - писав(ла):
        > Граються в дитячі забавки.
        > А їх не помічають...

        А взагалі в які забавки їм краще гратися?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.23 | Пасивний

          Re: Не помічають? От Ви ж помітили? І ми помітили

          Вважаю, що у вас, тих хто на Форумі, суперечностей немає. Ви (ми)переможемо, змінемо владу, будемо вільніми.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".