МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цікаве від По*бенька (особливо для фантазьора АСТа)

01/29/2003 | Shooter
www.ПРАВДА.com.ua

Цікаво, чи довіряєте ви експертизі американського Федерального бюро розслідувань, яка підтвердила автентичність записів бесіди Кучми відносно продажу в Ірак системи радіотехнічної розвідки "Кольчуга"?

- Для мене, як юриста, важлива проблема був чи ні сам факт незаконного постачання. Якщо є докази, то запис може виступати як непряме свідчення, свідчення наміру.

- Але оскільки факту постачання не було, і жодних доказів не надано, то записи не мають ніякої ваги. Тим більше, що експертиза ФБР для суду не годиться. Це не більш ніж слова.

Коли з'явилися розшифровки розмови Кучми про "Кольчуги", всі наші офіційні особи твердили, що такої бесіди бути не могло, що наша система експортного контролю відповідає кращим світовим стандартам.

Але після виступу ФБР міністр закордонних справ Зленко підтвердив факт розмови! Ця заява досі прямо не дезавуйована. Тільки через місяць Кучма вніс вельми анекдотичну корекцію, яка викликала сміх в іноземних дипломатів. Мовляв, розмова про "Кольчуги" була, але… не про станції РТР, а про бронежилети! І обговорювався їх продаж не в Ірак, а в Узбекистан! Вам не здається, що смішна плутанина у свідченні українських чиновників теж свого роду експертиза, яка підтверджує достовірність записів?

- Там, де мова йде про державні інтереси, треба робити аналіз на фактах, а не на словах.

....

Піскун заявив про "серйозне просування" у розслідуванні (справи Гонгадзе), арештував районного прокурора за порушення, які вплинули на слідство, неправильне оформлення доказів. Нарешті, він визнав, що основною версією вбивства Гонгадзе є політична.

- Про яке "серйозне просування" йде мова, мені невідомо. Про це можна буде говорити, принаймні, тоді, коли справа буде розглянута у суді. А прес-конференції до справи не підшиєш.

-Ну що з того, що арештували районного прокурора? Замість пошуку вбивць зайняті пошуком людини, на яку можна буде повісити невдачі. Ну не оформила людина вчасно докази. Але чи була тут особиста зацікавленість зірвати об'єктивне проведення слідства?

Виходить, що найбільше слідство у справі Гонгадзе заплутує саме влада. Відразу згадується, як головний судмедексперт Шупік чудово знаючи про величезний резонанс навколо експертизи тіла у таращанському лісі заявляв про "200-процентну" гарантію, що тіло не належить Гонгадзе…

- Судмедекспертиза підконтрольна Мінздраву, але я до Шупіка претензій не маю. У тому, що він професіонал, я не сумніваюся. Якщо в якійсь стадії він допустив помилки, він же їх і виправив.

Мимохідь приходиш до висновку, що такі помилки вигідні українській владі, оскільки незабаром після скандалу з експертизою Шупік отримав від президента орден. А заступник міністра внутрішніх справ Джига, який очолював оперативну групу з розслідування вбивства, через чотири місяці після загибелі журналіста заявив, що злочин розкритий, що "жодної політичної версії у цій справі немає". І тепер він продовжує займати високі державні пости.

- Я думаю, що якщо Шупік і відзначений високою державною нагородою, то заслужив її за свою багаторічну роботу, і не треба це пов'язувати зі справою Гонгадзе.

- Безумовно, міліція поквапилася з розголосом, що злочин розкритий. Їм хочеться швидше показати "розкриваємість", і звідси другий раз передчасні заяви. Тим більше, що справа знаходиться у провадженні прокуратури, і вона тільки про це може повідомити. Це ще один аргумент проти поєднання в одному відомстві слідчих функцій й оперативної роботи.

- Але я б не розглядав загалом окремі помилки деяких посадових осіб як щось особливе. Вони ніяк не вплинули на хід слідства.

- Я продовжую заявляти, що справа Гонгадзе може бути розкрита тільки у тому випадку, якщо нормальна робота прокуратури не буде підмінятися політичними заявами. Якщо на прокуратуру не буде чинитися незаконний тиск.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".