МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бойкот Microsoft в Україні та Білорусі !

02/04/2003 | Цікавий
Корпорація Microsoft, виробник програмного забезпечення, після дванадцяти років зволікань погодилась частково перекласти пакет Microsoft Office та WindowsXP також частково українською мовою.

Такий крок Мікрософту на початку третього тисячоліття вилгядає подачкою 50-ти мільйонной Європейськії Державі, враховуючи факт, що Уряд України витратив десятки мільойни доларів на закупівлю неякісних програм Мікрософту для України.

Результати "титанічних" зусиль Microsoft можна побачити на прикладі сурогатної недоробленої та неякісної роботи тут:
http://programy.com.ua/reviews/ukrwindows.php

І за таку "роботу" Уряд України платить мільйони доларів, в той же час сотні тисяч програмістів та випускників університетів та інститутів України не мають роботи. Чи не ефективніше заплатити ці самі гроші українським виробникам програмного забезпечення і українським програмістам ?

Комп'ютерна дискриминація в виконанні Microsoft щодо України та Білорусі переходить всі мислимі і немислимі межі етики та правил ведення бізнесу в Європі. Немає жодної країни в Європі, до яких ставлення Microsoft таке саме, як до України і Білорусі.

Для прикладу Microsoft, зробив програми новонорвежською мовою, якою розмовляє декілька сотень тисяч людей в сільських районах Норвегії,
але відмовлявся на протязі 12 рокив робити програми українською мовою, якоб розмовляють коло 40 мільйонів. До сьогоднішнього дня
Microsoft не спромігся випустити жодної програми білоруською мовою,
Європейської країни з 10-ти мільйонним населенням.

Чи потрібний такий Microsoft Україні та Білорусі, студентам, учням, фірмам, заводам, комп'ютерним компаніям та Уряду України ?
Такий Microsoft Україні та Білорусі не потрібний взагалі.

Талановита мисляча молодь в Україні і Білорусі вміє і може розробляти програми для шкіл, університетів, заводів, фабрик і портеб Уряду сама. Якби неосвічені і неграмотні клерки Уряду України не розтринькували мільойнами гроші українських платників податків на програми Microsoft - можливо б і не було такого високого безробіття серед українських програмістів, що виштовхує їх сотнями тисяч на пошуки роботи за кордон.

Україні потрібні програми Made in Ukraine, зроблені українськими програмістами. Україні - українське !

Тепер з'являються українські компанії, що пропонують український Лінукс і сотні програм для України за доступнішими цінами ніж неукраїнські і неякісні заморські сурогати від Microsoft. Тож, об'єднаймось разом в бойкоті Microsoft на виставці EnterEx в Києві
12-20 лютого.

Підтримаймо українських програмістів і українських виробників програм.

Бойкот Microsoft в Україні і Білорусі!
Україні й Білорусі український та білоруський Лінукс !

Відповіді

  • 2003.02.04 | Анонімус Батькович

    Re: Бойкот Microsoft в Україні та Білорусі !

    А чому б і ні? Переїжджаймо на лінукс!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.04 | Юзера

      Запитання від нещасного

      Панове, я із задоволенням підтримаю ваш бойкот, але де можна прочитати нетямущому в компутерній грамоті про переваги Лінукса, про те, як його встановити, про те, як бути, коли всі замовники вимагають здавати роботу в *doc, про те, які програми з ним сумісні - типу там для сканера ФайнРідер, ФотоШоп, поштові програми тощо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.04 | Augusto

        ОпенОффіс.

        Працює з МS форматами та записує в МS форматах, всі (можливі) проблеми перебиваються перевагою безкоштовності пакета. Поштових програм багато для всіх можливих пошт (смтп,поп3, імап) в кожній дістрибюції. Користуйтеся Gimpом для обробки зображень! (Нове гасло для першотравневої демонстрації). Не жлобтеся, знайдіть добрих спеціалістів для компютерної системи, бо багато проблем вирішується просто, за умови наявності знань та досвіду.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.04 | SISTAN

          Re: ОпенОффіс.

          Тема правильна ы актуальна. Давно пора.
          А як вам таке.
          Проект "Интеллектуальная єлектронная книга".
          ___ИЭК позволяют:
          - заносить в них очень большое количество информации, например, на уровне средней технической библиотеки;
          - пользователю (с минимальной подготовкой) получать требуемый результат сразу (почти со скоростью расчетных программных средств) без изучения технической литературы;
          - работать в широкой предметной области;
          - приобретать их по стоимости, ненамного превышающей стоимость обычной печатной книги;
          - пользователям с невысокой подготовкой получать постепенно результаты на уровне лучших специалистов мира(лет через 5), а через 10 и выше.

          ___Потенциальный рынок сбыта в мире через 10 лет после начала реализации проекта составляет сотни миллиардов долларов в год.

          ___Выход с массовыми продажами на рынок России, СНГ возможен на 2-3 год после начала реализации проекта, на мировой рынок на 3-4 год.

          ___Проект основан на использовании современных достижений науки и применении ряда совершенно новых принципиальных идей.

          ___Требуются инвесторы.

          ___Ответов на вопросы пока не будет. Некоторые разъяснения будут даваться только потенциальным инвесторам.


          P.S. Для сомневающихся

          ___В изобретательстве есть такой вид изобретений – «область применения», - это когда известное устройство применяется по-новому.
          ___В данном проекте что-то подобное, хотя сложнее.
          ___Комплекс хорошо известных подходов и технологий (во всяком случае для определенного круга специалистов) применяется для совершенно новой проблемы (и получения нового коммерческого продукта). Поэтому новые научные проблемы встанут после реализации первых этапов, когда вовсю уже пойдут продажи. Ну а практические проблемы, – они сопровождают выполнение любой работы, даже, подчас, копирования диска. Как известно, первые самолеты появились вначале в виде аэропланов и лишь потом, - были созданы реактивные самолеты.
          ___Первый успешный опыт разработки ИЭК был выполнен мною с группой специалистов в конце 80-х годов. Просто я тогда не сразу понял, что у нас на самом деле получилось.
          ___Для раскрутки проекта требуется лишь финансирование, причем относительно небольшое.


          ___ОБЪЯВЛЕНИЕ

          __Предлагается организовать акционерное общество (АО) для реализации проекта «Интеллектуальная электронная книга» (ИЭК).

          __Затраты на разработку в первые 1,5 года около 600 тыс.$, реализация начнется со 2 года, 3 год – 1,4 млн. $, 4 год – 11 млн.$, 5 год – 108 млн.$, 6 год – 1012 млн.$, дальше рост замедлится (конкуренция).

          ___Прибыль: 3 год – 0,6 млн.$, 4 год – 6,1 млн.$, 5 год – 63 млн.$, 6 год – 620 млн.$.

          ___Насчет риска. Сейчас японцы активно развивают коммерческий проект создания интеллектуальных роботов – каждый квартал появляются новые изделия. До ИЭК они тоже доберутся своим путем через 5-10 лет.

          ___Ориентировочный уставной капитал АО – 800 тыс.$ .

          ___Доходность от вложений на 4 год – 1000%, 5 год – 10000%, 6 год –100000%.

          ___Приглашаются инвесторы.

          ___НЕКОТОРЫЕ СЛЕДСТВИЯ СОЗДАНИЯ И МАССОВОГО ПРОИЗВОДСТВА ИЭК

          ___1. Появление промышленности по созданию компьютеров только для чтения ИЭК;
          ___2. ИЭК является на самом деле частью нереализованного в свое время Японией, США и СССР проекта ЭВМ пятого поколения. После реализации проекта ИЭК создать ЭВМ пятого поколения уже будет вопросом чисто организационным и финансовым вопросом;
          ___3. Многие пользователи будут специально покупать ПЭВМ, чтобы прочитать ИЭК, значительно вырастет объем продаж ПЭВМ;
          ___4. Появится новая информационная технология – проекти-рование прикладных систем программного обеспечения (ПС ПО) и их дизайна – в стиле ИЭК. Она станет преобладающей и очень быстро. Большинство уже используемых и продава-емых ПС ПО в связи с этим быстро морально устареют;
          ___5. Рядовой пользователь через 10-15 лет после начала проекта с помощью ИЭК будет выглядеть, как инопланетянин, по отношению к прекрасному специалисту сегодня;
          ___6. Рост общемировой производительности труда в 5-10 раз (в пределах 15-20 лет) и за ее счет повышение зарплаты людей и общего уровня благосостояния;
          ___7. Решение проблемы ликвидации разрыва между ограниченными возможностями по обучению человека и все возрастающим объемом накопленных знаний;
          ___8. Общее оздоровление человечества за счет резкого повышения квалификации врачей. Например, в Китае хорошо лечат одну болезнь, в Африке другую, а информация об этом может проверяться и перепроверяться десятилетиями;
          ___9. Лет через 5-10 после начала реализации проекта ИЭК
          ежегодное количество изобретений вырастет в несколько раз. Это еще быстрее ускорит общемировой рост производительности труда. Такой скачок количества изобретений и открытый, произойдет наверно впервые в известной истории человечества;
          ___10. Решение ряда общемировых экологических проблем;
          ___11. Страны-разработчики ИЭК отрываются в своем экономическом развитии и благосостоянии еще на несколько десятилетий от других стран.


          __НОВОСТИ

          ___ По телевизору прошло сообщение, что японцы сделали человекоподобного робота, с основами искусственного интеллекта, который обучен некоторым принципам взаимодействия с живыми людьми и которого можно использовать для практических целей, например, на улице для раздачи рекламных листков.
          ___Таким образом, 2003 г. можно назвать годом, когда впервые в истории человечества человекоподобные роботы начнут работать совместно с человеком и произойдет это в Японии.


          ___Но еще остался проект «Интеллектуальная электронная книга» (ИЭК) – другое направление прорыва «искусственного интеллекта» в реальную человеческую жизнь. Есть еще шанс в чем-то оказаться на передовых позициях.

          Слабо!
          Думайте! Пишіть!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.04 | Augusto

            Теж вже є. Інакше трохи називається.

            Не "самобігла жердина з обручами", а "велосипед".:):

            Воно вже існує давно, з 1970 років, під різними назвами, розвинулося одночасно з АІ проєктом і на базі досліджень АІ проєкта. Це БІС (бізнесінтелідженс сістєм) та Експертсістєм, які складаються з Датабанка, що набивається знанням експертів, системи запиту та інтерфейса. З'явилися одночасно з паралельними процесорами, мовами ЛІСП та ПРОЛОГ.


            Таким чином ідея дуже актуальна, трохи почитати джерел, щоб не вигадувати власних термінів.
          • 2003.02.04 | Горицвіт

            з процентами нічого не наплутали?

            > __Затраты на разработку в первые 1,5 года около 600 тыс.$, реализация начнется со 2 года, 3 год – 1,4 млн. $, 4 год – 11 млн.$, 5 год – 108 млн.$, 6 год – 1012 млн.$, дальше рост замедлится (конкуренция).
            > ___Прибыль: 3 год – 0,6 млн.$, 4 год – 6,1 млн.$, 5 год – 63 млн.$, 6 год – 620 млн.$.
            > ___Доходность от вложений на 4 год – 1000%, 5 год – 10000%, 6 год –100000%.



            Де ви з цих чисел взяли 1000% ?

            Про все інше я вже не питаю.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.02.04 | Цікавий

              Де знайти В Києві

              білорусів, що також приймуть участь в бойкоті
              Microsoft на виставці EnterEX з плакатами чи баннерами від
              Білорусі ?
        • 2003.02.04 | Андрей Кравчук

          ОпенОффіс... Цього замало!

          ОК, з офісом проблем не так багато. Але, якщо ви ведете бізнес - "1С бухгалтерія" і всі мало-мальські відомі - тільки під Кватирки; усілякі там "клієнт-банки" - добре якщо під них, а то й під ДОС; а драйвери під прінтери, сканери; а вінмодеми etc., etc.

          Хотів якось поексперіментувати з Лінуксом, але всі прикладні програми, які хтось надає для використовування, написані під Віндоуз. Моя фірма користується інтернет-банкінгом. Ми не можемо самі обирати, яким софтом користуватися. Виходу немає.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.04 | Augusto

            Виходу дійсно немає. Лише вхід.

            Під Лінуксом працює все, існує емуляція ДОСа Досему та Віндовза Вайн, добре Вайн поки що для пересічного юзера залишається загадкою (в мене вдома стоїть Вайн під Слеквером, так коли перевірочна програма Вайнчек казала, що Вайн є без помилок на 97%, Вайн не робив нічого, а коли зараз він каже, що інша версія Вайна без помилок лише на 17%, наприклад Халф-Лайф для Віндовза працює як танк і ми з сином граєм через ЛАН, він з Лінукса, я з Віндовза ХР), але це все можна перемогти. Я не знаю, які проблеми з інтернет-банком, лише коли навмисно все зроблено так, щоби Нетскейп (та віднетскейпна Мозілла) НЕ працювали, тоді звичайно так, а взагалі Нетскейп/Мозілла підтримують всі необхідні протоколи, хттпс та ссл. Знов кажу, що треба трохи інвестувати в техдопомогу, це все одне дешевше ніж купувати всі ліцензії для Віндовза (набагато дешевше). Вінмодем вже давно працює під Лінуксом, ці проблеми трохи застарілі, хоча порада "купи справжний модем" залишається актуальною.:):
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.02.04 | Андрей Кравчук

              Re: Виходу дійсно немає. Лише вхід.

              Augusto пише:
              > Під Лінуксом працює все, існує емуляція ДОСа Досему та Віндовза Вайн, добре Вайн поки що для пересічного юзера залишається загадкою

              ОК, це дуже цікаво. Чи є wine в стандартних релізах Лінуксів? Де його можна скачати?

              > Я не знаю, які проблеми з інтернет-банком, лише коли навмисно все зроблено так, щоби Нетскейп (та віднетскейпна Мозілла) НЕ працювали, тоді звичайно так, а взагалі Нетскейп/Мозілла підтримують всі необхідні протоколи, хттпс та ссл.

              Хіба Нетскейп безкоштовний? А проблема дуже проста: підтримується ТІЛЬКИ Експлорер. Щось там із сертифікатами безпеки, зараз не пам"ятаю, але сказано чітко: у вас повинен бути Експлорер не нижче версії 5.0, інші браузери не підтримуються.

              Тут десь глузували над держслужбовцем, який оцінив негативно проект нового закону про інтелектуальну власність, бо, мовляв "відсутня вітчизняна ОС". А це не так вже й смішно. Китайці ось прийняли програму розробки національної ОС на базі Лінуксу. Якщо зобов"язати хоча б державні установи користуватися Лінуксом, це дало б величезний стимул для розробки програмного забезпечення для нього. Хоча б усі оті програми, що нав"язуються Пенсійним Фондом, Податковою адміністрацією тощо. Це дуже, дуже цікава ідея.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.02.04 | Augusto

                Вже давно безкоштовний.

                Андрей Кравчук пише:

                > ОК, це дуже цікаво. Чи є wine в стандартних релізах Лінуксів? Де його можна скачати?

                Не знаю я, але спробуйте цю електронну адресу:
                http://www.winehq.com/ там усьо можна.


                > Хіба Нетскейп безкоштовний?

                І навіть віддали в свій час програми для "опен сорса"(відкритого джерела, кожен програміст може читати та додавати на громадських засадах, так був зроблений Лінукс), на базі того була зроблена Мозілла.



                >А проблема дуже проста: підтримується ТІЛЬКИ Експлорер.

                Я купував чудово щось он-лайн під Лінуксом, тут Лінукс/Нетскейп/Мозілла абсолютно невинний.
              • 2003.02.04 | Цікавий

                Вихід є завжди. Бойкот Мікрософту !

                Андрей Кравчук пише:
                > > Я не знаю, які проблеми з інтернет-банком, лише коли навмисно все зроблено так, щоби Нетскейп (та віднетскейпна Мозілла) НЕ працювали, тоді звичайно так, а взагалі Нетскейп/Мозілла підтримують всі необхідні протоколи, хттпс та ссл.
                >
                > Хіба Нетскейп безкоштовний?

                Тоді поставте безкоштовну українську Оперу.

                Джерело: Opera Software www.opera.com

                Opera Software випустила у світ сьому версію свого браузера. Це перший реліз браузера Opera, який засновується на повністю оновленому блоці рендеринга сторінок. Як вважає компанія, це дозволило їй створити більш швидкий, менший за розмірами браузер з розширеним набором функцій.

                У порівнянні з раніше описаною бетою-версією в остаточній редакції, виправлені помилки і розширені можливості навігації з використанням клавіатури. Ця функції були запозичені зі спеціальної версії Opera для телевізійних приставок, в яких управління обмежене кнопками пульта дистанційного керування. Помітно розширився список не тільки клавіатурних команд, а й так званих (mouse gestures) - команд, які можна віддавати за допомогою рухів мишею. Розширилися можливості щодо вибору колірних схем оформлення програми.

                Браузер, як і раніше, можна безкоштовно завантажити з сайта компанії. Реєстрація програми за $39 дозволяє усунути рекламне вікно, яке присутнє в безкоштовній версії.

                Завантажити Opera 7.0 Final можна за цими адресами:
                Opera 7.0 Final - без Java (3.3 Mб):
                ftp://ftp.sunet.se/pub/www/clients/Opera/win/700/en/std/ow32enen700.exe

                Opera 7.0 Final - с Java (12.9 Mб):
                ftp://ftp.sunet.se/pub/www/clients/Opera/win/700/en/java/ow32enen700j.exe

                А український мовний інтерфейс до Опери можна взяти тут:
                http://www.opera.com/download/languagefiles/index.dml
                http://www.opera.com/download/lng/600/ow605_1140ua.lng

                > А проблема дуже проста: підтримується ТІЛЬКИ Експлорер. Щось там із сертифікатами безпеки, зараз не пам"ятаю, але сказано чітко: у вас повинен бути Експлорер не нижче версії 5.0, інші браузери не підтримуються.

                А ви тому банку скажіть - в мене лінукс і опера, якщо ваша програма
                несумісна - доведеться перевести рахунок в інший банк, де інші бровзери підтримуються :-)

                > Тут десь глузували над держслужбовцем, який оцінив негативно проект нового закону про інтелектуальну власність, бо, мовляв "відсутня вітчизняна ОС".

                Чи Ви знаєте ім'я того держслужбовця ? І за що їм лише зарплату з наших податків платять ?

                Ось тут без жодних програм активно розробляють український лінукс http://www.linux.org.ua

                А тут вже почали продавати інший дистрибутив українського лінукса
                http://mylinux.com.ua

                >А це не так вже й смішно. Китайці ось прийняли програму розробки національної ОС на базі Лінуксу. Якщо зобов"язати хоча б державні установи користуватися Лінуксом, це дало б величезний стимул для розробки програмного забезпечення для нього. Хоча б усі оті програми, що нав"язуються Пенсійним Фондом, Податковою адміністрацією тощо. Це дуже, дуже цікава ідея.

                Приєднуйтесь до бойкоту Microsoft на виставці EnterEx в Києві.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.04 | Цікавий

            лінукс і ліндовз - цього не замало. Бойкот Microsoft !

            Андрей Кравчук пише:
            > ОК, з офісом проблем не так багато. Але, якщо ви ведете бізнес - "1С бухгалтерія" і всі мало-мальські відомі - тільки під Кватирки;
            усілякі там "клієнт-банки" - добре якщо під них, а то й під ДОС; а драйвери під прінтери, сканери; а вінмодеми etc., etc.

            То проблеми виробників тих програм, а не лінукса. При бажанні користувачів мати ті програми під лінуксом, українські виробники бухгалтерії і іншого дріб'язку зроблять для лінукса.

            Другий варіант - користуйтесь ліндовзом !

            > Хотів якось поексперіментувати з Лінуксом, але всі прикладні програми, які хтось надає для використовування, написані під Віндоуз. Моя фірма користується інтернет-банкінгом.

            Яка фірма надала вам програму інтернет-банкінгу ?
            Чи пробували запускати ту саму програму під ліндовзом ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.02.04 | Андрей Кравчук

              Re: лінукс і ліндовз - цього не замало. Бойкот Microsoft !

              Цікавий пише:

              > То проблеми виробників тих програм, а не лінукса.

              Ні, що ви. То проблеми не виробників тих програм, а мене. Їм байдуже, що, скажімо, 3% їхніх потенційних користувачів працюють під Лінуксом. Вони не стануть сушити собі голову над їхніми проблемами. А замовляти спеціально програму рівня нормальної бухгалтерії під Лінукс - це може дозволити собі тільки дуже велика та багата фірма. Хоча й вона скоріше купить Віндовз - менше мороки.

              > При бажанні користувачів мати ті програми під лінуксом, українські виробники бухгалтерії і іншого дріб'язку зроблять для лінукса.

              Ну, скажімо, я бажаю. Де ті виробники, які бросяться на такого вигідного клієнта? Ж:^) До того ж зауважте: я не стану платити наперед!

              > Другий варіант - користуйтесь ліндовзом !

              По-перше: теж не безкоштовно. По-друге, прочитав я в новому числі чи то "Чіпа" чи то "Хакера" враження від безпосереднього занйомства з Ліндовз. Як сказала б Еллочка-людожерка, "Мрак!"

              > Яка фірма надала вам програму інтернет-банкінгу ?

              То не фірма, то банк. Закордонний. Більше сказати не могу.

              > Чи пробували запускати ту саму програму під ліндовзом ?

              А сенс? Все одно вона потребує Експлорера.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.02.04 | Цікавий

                Re: лінукс і ліндовз - цього не замало. Бойкот Microsoft !

                > > Яка фірма надала вам програму інтернет-банкінгу ?
                >
                > То не фірма, то банк. Закордонний. Більше сказати не могу.

                Ви хочете сказати, що закордонний банк в Україні не надає прслуги клієнт-банк всім, у кого нема Інтернет-Експлорера ? Дайте назву банку - завтра Національниу Банк заборонить тому банку надавати послуги клієнт-банк.

                Всі програми клієнт-банк в Україні сертифіковані ДержСтандартом
                і мають мати підтримку різним Бровзерам.

                Якщо будь-яка українська чи неукраїнська програмна фірма поставила
                в будь-який банк в Україні програму клієнт-банк, що підтримує виключно клієнтів з Інтернет-Екплорером, це є порушенням ДержСтандарту для систем банк-клієнт і порушенням багатьох законів України. Відповідно інші виробники прогам в Україні подадуть в суд
                на цей Заморський Банк і виграють справу.

                Бойкот Microsoft в Україні і Білорусі !
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.02.05 | Андрей Кравчук

                  Лінукса, мабуть, таки замало, а Ліндовз - маздай.

                  Цікавий пише:
                  > > То не фірма, то банк. Закордонний. Більше сказати не могу.
                  >
                  > Ви хочете сказати, що закордонний банк в Україні не надає прслуги
                  клієнт-банк всім, у кого нема Інтернет-Експлорера ?

                  Ні, я хочу сказати, що закордонний банк за кордоном не надає таких послуг.

                  > Всі програми клієнт-банк в Україні сертифіковані ДержСтандартом
                  > і мають мати підтримку різним Бровзерам.

                  Ви не плутайте інтернет-банкінг і клієнт-банк. Для першого потрібен інтернет, для другого, взагалі-то - ні. Напряму зв"язуєтесь із сервером банку. У мене дуже великий досвід праці із різними програмами "клієнт-банк" в Луганську - знаю програми більшості банків в місті. Яка там, %?:%^^%#, сертифікація!!!! Всі вони, без винятку, глючні і кожна має свої особливі глюки. Дехто досі розраховує на бухгалтера з 386 компом; такі банки мають програми, що працюють тільки під DOS, навіть не підтримуючи вінмодеми. Попробуйте налагодити роботу такої програми з ноутбука і ви зрозумієте, що я думаю про таких програмерів. Інші, слава те, Господи, сподобились розробити або купити нормальні програми під Віндовз, але ЖОДЕН банк в Луганську не має програм "клієнт-банк", які б працювали під Лінуксом. Принаймні мені такі невідомі.

                  Мене абсолютно не хвилює проблема українізації інтерфейсу - ні на моїй основній фірмі, ні на жодній побічній ніхто українською не користується - але мене хвилює проблема легалізації софту. Банки, не кажучи вже про держструктури, постійно надсилають якісь нові програми - і всі вони розраховані виключно на роботу під Кватирками. А антивіруси? Лінукс ніяк не застрахований від вірусів. А, скажімо, російсько-українські перекладачі?

                  Треба поексперіментувати з wine'ом.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.02.05 | Augusto

                    Ви здивуєтесь.

                    Андрей Кравчук пише:

                    > антивіруси? Лінукс ніяк не застрахований від вірусів.

                    Якщо взнаєте як мало взагалі вірусів для Лінукса. Не питайте взагалі про підтримку Лінукса (та напішіть власну ОС, кого це турбує?), спитайте про підтримку Нетскейпа, яким традиційно були до недавна оздоблені ВСІ Макінтоші (традиційно дорогий комп'ютер, ролс-ройс серед компютерів).
          • 2003.02.26 | Habelok

            "Mono" zmozhe vidkryvaty vsi vindovski prohramy v Linuksi

            http://www.go-mono.com
        • 2003.02.04 | Роман ShaRP

          Коментар знахаря.

          Як людина, яку не один раз запрошували налаштовувати Win95 та Win98 (і пригощали за це пивом, коньяком та іншим), я свідчу, що ці дві системи були випущені Microsoft як, перепрошую, інваліди дитинства -- тобто такі, що навіть підтримувати самі себе не здатні.
          За урода під назвою WinMe я просто ніколи , сподіваюся, не сяду -- вистачило побачити, як під "рідним" MS Access ця "тварюка" падає два рази за три хвилини.
          Інші не тестував, проте підозрюю, що й там не все гаразд -- так багато різноманітних тонкощів та хитрощів розташовано у їх нетрях.
          "Чиста" "Вінда" (говорю знов же таки про 95 та 98) -- ін-ва-лід. Для того, аби під нею більш-менш ефективно працювати необхідний великий пакет додаткових програм.

          В цілому, гадаю, підготувати компетентного спеціаліста, ба, навіть користувача "для Windows" НЕ простіше, НЕ легше та НЕ дешевше, що б там "дрібном*які" не казали.

          І, хоча я досі сиджу під Віндою-98 (як-не-як це "дракон" якого я знаю), на компі у мене немає більше нічого MS -- Word, Excel, Outlook та інші -- були нещадно вбиті та зачищені.

          Лишень у мене в хазястві з*явиться "експериментальна" машина -- розпочну процедуру переходу на Юнікс або Лінукс.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.04 | Цікавий

            Re: Коментар знахаря.

            > Лишень у мене в хазястві з*явиться "експериментальна" машина -- розпочну процедуру переходу на Юнікс або Лінукс.

            Вітаю ! Не забудьте причепити та тій машині яскраву наліпку :

            "Бойкот Мікрософту в Україні!"
      • 2003.02.04 | Цікавий

        Відповідь щасливому. Бойкот Microsoft !

        Юзера пише:
        > Панове, я із задоволенням підтримаю ваш бойкот, але де можна прочитати нетямущому в компутерній грамоті про переваги Лінукса,
        про те, як його встановити,

        www.linux.org.ua
        mylinux.com.ua

        >про те, як бути, коли всі замовники вимагають здавати роботу в *doc,

        користуйтесь OpenOffice чи StarOffice
        http://mylinux.com.ua/page.php?s=d

        >про те, які програми з ним сумісні - типу там для сканера ФайнРідер, ФотоШоп, поштові програми тощо.

        Є маса програм для лінукса.

        Наприклад бровзер Опера і поштова програма разом тут:
        http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1043809976&first=1044375638&last=1044363299
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.20 | Цікавий

          microsoft хоче гроші за e-mail. Бойкот Microsooft

          http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=7721

          microsoft хоче гроші за e-mail-и

          Компанія Microsoft розкрила подробиці свого таємничого проекту Penny Black, головним завданням якого є нібито зменшення кількості спаму, для чого, на думку Microsoft, потрібно зробити відправлення повідомлень платним. Оплату за повідомлення можна здійснювати різними способами -- звичайними грошима чи ресурсами комп'ютера. У випадку використання останнього способу існує такий варіант, коли для того, щоби надіслати лист визначеному адресатові, комп'ютер мусить спершу вирішити певну обчислювальну задачу. Крім того, передбачено ще й інші способи оплати.

          Співробітники Microsoft, що працюють над проектом, уже розробили практичну модель розрахунку процесорним часом. Окрім того, вони представили ідею розрахунку спеціальними сертифікатами: користувачі отримуватимуть листи тільки з сертифікатами, вживленими в тіло листа. Адресанти, яким довіряє одержувач, зможуть відправляти листи без сертифікатів. Керувати цією системою буде спеціальний сервер сертифікатів. Іншими словами, для того, щоби написати комусь "Привіт, як справи?", потрібно буде виконати купу абслютно зайвих дій, які все одно ні для кого не будуть корисними. Зате корпорація шановного пана Ґейтса контролюватиме, крім цілої решти, ще й поштовий трафік.
  • 2003.02.04 | Цікавий

    Дошка Ганьби Комп'ютерщиків України.

    Прохання подавати кандидатури, з публічними чи документальними підтвердженнями абсолютної неграмотності, лобіюванні інтересів
    Мікрософту в Україні та створенні перешкод в розповсюдженні вільного програмного забезпечення в Україні.

    Розшукуються бездарні документи і відповіді цих осіб в справах
    українського програмного забезпечення.

    Склад делегації України на чолобитті в Гейтса (Париж) січень 2003 року:

    http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1044298025&first=1044377837&last=1044368783

    Віктор Бондар, Кабінет Міністрів України - нескінченно близка до нульової величина в галузі розробки програмного забезпечення.
    Наявність диплому в галузі розробки програмного забезпеччення не помічена.

    Володимир Семиноженко, Академія наук України - фахівець по кристалах, абсолютний нуль в галузі програмного забезпечення.

    Валерій Самсонов, Міністерство освіти й науки України - нульова величина в галузі програмного забезпеченняю. Освіта і практичний досвід в створенні і розробці програмного забезпечення людству невідомі.

    Олександр Рябцун, ВАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" - металург, відношення та вплив металургів на розробку програмного забезпечення людством ще не вивчені.

    Євген Уткін, компанія “Квазар-Мікро” - закінчив інститут в Зеленограді (Росія) по фаху проектування і виробництво мікросхем.
    Жодної мікросхеми не зумів ані спроектувати ні випустити, успішно розвалив Київський завод Кристал (виробник мікросхем). Зараз намагається очолити забіг попереду паровоза (Мікрософта) в Україні.

    Андрій Безгубенко, компанія “Еверест Консалтинг” - дуже близька величина до нульової в галузі програмного забезпечення. Публікації чи програми цього автора поки що людству невідомі. Нещодавно "Еверест Консалтинг" поставила в Міністерстві Фінансів України сурогатні недороблені суржикові інтерфейси (а не повноцінні українські продукти компанії Мікрософт) за світовими цінами, що не мають і 50% тих функціональних можливостей, які притананні англомовним продуктам Мікрософт.

    Ольга Дєргунова намісниця представництва Mіcrosoft в Росії
    (деякий час тому стверджувала від імені Мікрософт, що українських програм "нєт і нє будєт"). Відповідальна за неякіні українські продукти, та знищення українського Web-сайту.

    Олексій Бадаєв генеральний намісник “Mіcrosoft” в Україні (той самий, хто нещодавно запустив дезинформацію через різні агенції новин, щодо недороблених суржикомовних сурогатів Мікрософту для уряду України по світових цінах якісних англомовних продуктів).
    http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1041990971&first=1044377837&last=1044368783
    Відповідальний за неякіні українські продукти, та знищення українського Web-сайту.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.04 | Цікавий

      Re: Дошка Ганьби Комп'ютерщиків України.

      Дошка Ганьби Комп'ютерщиків Україні

      1. В.О.Жаров, Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства науки та освіти України - номінований за "найбільш дебільні, такі що не мають жодного відношення до реальності" рецензії щодо програмного забезпечення в Україні. http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1043689410&first=&last=
      Лінки розшукуються.

      2. Віктор Бондар, Кабінет Міністрів України - нескінченно близка до нульової величина в галузі розробки програмного забезпечення.
      Наявність диплому в галузі розробки програмного забезпеччення не помічена.

      3. Володимир Семиноженко, Академія наук України - фахівець по кристалах, абсолютний нуль в галузі програмного забезпечення.

      4. Валерій Самсонов, Міністерство освіти й науки України - нульова величина в галузі програмного забезпеченняю. Освіта і практичний досвід в створенні і розробці програмного забезпечення людству невідомі.

      5. Олександр Рябцун, ВАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" - металург, відношення та вплив металургів на розробку програмного забезпечення людством ще не вивчені. Номінований за ініціативу зустрітися з Біллом Гейтсом.

      6. Євген Уткін, компанія “Квазар-Мікро” - закінчив інститут в Зеленограді (Росія) по фаху проектування і виробництво мікросхем.
      Жодної мікросхеми не зумів ані спроектувати ні випустити, успішно розвалив Київський завод Кристал (виробник мікросхем). Зараз намагається очолити забіг попереду паровоза (Мікрософта) в Україні.

      7. Андрій Безгубенко, компанія “Еверест Консалтинг” - дуже близька величина до нульової в галузі програмного забезпечення. Публікації чи програми цього автора поки що людству невідомі. Нещодавно "Еверест Консалтинг" поставила в Міністерстві Фінансів України сурогатні недороблені суржикові інтерфейси (а не повноцінні українські продукти компанії Мікрософт) за світовими цінами, що не мають і 50% тих функціональних можливостей, які притананні англомовним продуктам Мікрософт.

      8. Ольга Дєргунова намісниця представництва Mіcrosoft в Росії
      (деякий час тому стверджувала від імені Мікрософт, що українських програм "нєт і нє будєт"). Номінована до дошки за неякіні українські продукти, та знищення українського Web-сайту.

      9. Олексій Бадаєв генеральний намісник “Mіcrosoft” в Україні (той самий, хто нещодавно запустив дезинформацію через різні агенції новин, щодо недороблених суржикомовних сурогатів Мікрософту для уряду України по світових цінах якісних англомовних продуктів).
      http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1041990971&first=1044377837&last=1044368783
      Відповідальний за неякіні українські продукти, та знищення українського Web-сайту. Номінований за розповсюдження дезинформації в Україні про Мікрософт.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.04 | tmp

        а может начать с себя? :)

        т.е. не с байкота Ост-Индийской компании (тьфу.. ошибся - МС ессно), а с местных ее наместников и проводников? тех которые производят дряные продукты, которые не просто дрянные, а буквально жить не дают.. те которые заняли преступные (именно преступные) монопольные ниши в виде информационных посредников между карательными госорганми и бизнесом..
        действительно создать эдокую "доску почета" куда зачислять вот таких кровосов как "Бест-Звit"..
        например сказать (я не силен в техтерминах): "данная компания (по ее собственному признанию: "молодая команда") известна тем, что присосалась к украинскому бизнесу посредством использования своего монопольного положения информационного посредника между ГНАУ и предпринимателями. Использует она в качестве присоски свой безгранично глючный и скажем прямо "дремучий" проект "Бест-Звiт". Данная компания каким-то образом сумела "убедить" Государственную НА Украины, что ее продукт есть решение всех проблем налогоплательщиков и мытырей одновременно.

        Уже более двух (может больше?) лет команда "Бест" молодых пр... (не путать с программистами) обкатывает недоделку под одноименным названием на огромной армии налогоплательщиков, доведя до инфарктов и инсультов уже довольно много правоверных бухгалтеров и финанситов не неся при этом никакой ответственности (см. их дурную лицензию).

        Молодые предприематели обладают недюжей смекалкой и ею (смекалкой) смекнули, что будут дураками и несмекалистыми лохами если откроют свой бездарный формат передачи отчетных форм обществу. Ведь оно (общество) может просто взять и написать что-то лучше, быстрее, надежнее, дешевле.
        Замечательные бест-ребята и бест-девченки являются верными последователями БГ, стойкими борцами с конкуренцией, бизнесом и иными проявлениями неБестГНАУхизма.

        Альтернатива в продуктах финансово-учетных - "Финансы без проблем" (есть пока бета по Линукс), "Парус", "Турбо-Бухгалтер" (начат проект портирования под Линукс)

        Альтернатива в учетно-налоговом ПО - альтернативы нет и пока не будет..."

        и все такое :))

        зы
        возможно на сегодня формат уже и открыт - точно не скажу, но во времена "обкатки" травки - быль закрыт точно...

        ззы
        я тут поузнавал немножко - админ просветил: для критичных Виндовз-приложений и Виндовз-железок, которым пока нет альтернатив (тот же Бест-Звит - без него в налоговую, у нас к примеру, не сунешся) можно купить один сервер Win2000 Terminal Server (5лицензий - около 850дл) - он позволяет с рабочих мест и под почти любой сетевой ос "прозрачно" работать с любимым мастдаем - удаленно. А рабочие места - его клиенты организовать под линукс с укрлокалью - дешево, сердито, неглючно и по совести :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.04 | Augusto

          О!

          tmp пише:
          > я тут поузнавал немножко - админ просветил: для критичных Виндовз-приложений и Виндовз-железок, которым пока нет альтернатив (тот же Бест-Звит - без него в налоговую, у нас к примеру, не сунешся) можно купить один сервер Win2000 Terminal Server (5лицензий - около 850дл) - он позволяет с рабочих мест и под почти любой сетевой ос "прозрачно" работать с любимым мастдаем - удаленно. А рабочие места - его клиенты организовать под линукс с укрлокалью - дешево, сердито, неглючно и по совести :)

          А МС програми на Цітріксі працюють! він немов би дешевший? Себто нафіг і термінального сервера не віддавати гадам - ні пяді, тик-скить, серверної кімнати в мацаки Маздая!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.04 | tmp

            пойду к гуглю... просвящусь про цитрикс.. (-)

          • 2003.02.09 | tmp

            Re: О!

            Augusto пише:

            > А МС програми на Цітріксі працюють! він немов би дешевший? Себто нафіг і термінального сервера не віддавати гадам - ні пяді, тик-скить, серверної кімнати в мацаки Маздая!

            здається розібрався...

            ні. наскільки я зрозумів citrix не є емулятор / заміна ОС.. це щось подібне за термінальну службу Виндовс 2000 чи X-сервер в *nix, але значно потужніша функціонально ... ціна також.. :(

            таким чином, в умовах міграції чи дефіциту необхідного еВиндовсПЗ все ж ВиндовсТермінал для звичайних середніх та малих підприємств поки що рулить...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.02.10 | Augusto

              Цітрікс працює з Юніксом.

              Тому він настількі потужний, що можна зробити сервіс для багатьох середніх та дрібних фірм, що таким чином буде дешевшим, ніж купувати кожній фірмі ліцензію Термінального Сервера МS.
        • 2003.03.03 | Цікавий

          Дошка Ганьби Комп'ютерщиків України.

          Ось хто виявляється лобіює Microsoft, але лінукс все одно в Україні
          знайде споживачів в державному і приватному секторі економіки.

          http://www.ukrop.com/ua/media/31438.html

          До Квазар-Мікро завітав президент Microsoft у країнах Європи, Близького Сходу і Африки

          28 лютого в Києві у конференц-залі готелю "Premier Palace Hotel" відбулася ділова зустріч президента "Квазар-Мікро" Євгена Уткіна з Жаном-Філіпом Куртьє, президентом компанії Microsoft у країнах Європи, Близького Сходу і Африки (регіон EMEA).

          У ході зустрічі сторони обговорили ряд питань, що стосуються спільного бізнесу компаній. Корпорація "Квазар-Мікро" була названа найбільшим партнером Microsoft в Україні. Президент Microsoft у країнах EMEA високо оцінив зусилля корпорації "Квазар-Мікро", що задає темп для багатьох інших українських компаній. Був також порушений актуальне для нашої країни питання захисту інтелектуальної власності, зниження рівня комп'ютерного піратства, легалізації використовуваного програмного забезпечення.

          Жан-Філіп Куртьє підтвердив, що Україна володіє найвищим інтелектуальним потенціалом в галузі розробки ПЗ і проектування сучасних бізнес-систем. Він завірив присутніх, що його компанія посприяє зусиллям "Квазар-Мікро", спрямованим на підтримку сфери національної освіти, а також допоможе Україні в реалізації програм "електронний уряд" і "цифровий регіон".

          Євген Уткін, на правах голови Української асоціації виробників програмного забезпечення (УАППО), торкнувся питання про необхідність залучення нових інвестицій в українську сферу високих технологій, у створення центрів розробки і перспективних досліджень, навчання програмістів. Він підкреслив готовність країни, її ділових кіл до плідного взаємовигідного співробітництва зі корпорацією Microsoft.

          Зі свого боку Жан-Філіп Куртьє підтвердив зацікавленість своєї компанії в розвитку українського ринку, відзначив готовність Microsoft до подальших інвестицій в Україну.
  • 2003.02.04 | Роман ShaRP

    Плюси бойкоту : менше вірусів.

    http://www.kaspersky.ru/news.html

    Зазирніть на сторінку одного з ведучих розробників антивірусних програм, і помилуйтеся, як часто там згадуються MS Word, MS Outlook , MS Explorer та Вінда як так.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.05 | Цікавий

      Плюси бойкоту : менше злочинців в Мікрософті !

      Джерело - Мікрософт.

      Корпорація Microsoft оголосила, що кілька співробітників компанії, підозрювані в перепродажі ПО Microsoft, зазнали дисциплінарних стягнень.

      Корпоративна політика компанії допускає придбання співробітниками розробленого в компанії програмного забезпечення за зниженими цінами чи навіть безкоштовне отримання, але забороняє перепродаж.

      Яка саме кількість працівників корпорації зазнала стягнень, природно, не повідомляється.

      Варто нагадати, що якийсь час тому з Microsoft був звільнений високопоставлений менеджер, колишній директор відділу пошукових технологій Денієл Фойснер (Daniel Feussner).

      Згідно з висуненими проти нього обвинуваченнями, він привласнив 1600 копій різних програмних продуктів Microsoft. Пізніше Фойснер продав ці програми, заподіявши своїм роботодавцям збитків на суму близько $9 мільйонів. Зараз ним займається ФБР.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.05 | Роман ShaRP

        Вже знав :) На 3 години раніше (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.21 | Цікавий

          В Європі почались знущання над Microsoft

          Норвезька компанія-виробник браузера Opera днями пожартувала над корпорацією Microsoft, випустивши нову версію браузера, яка перекладає назви сайту Microsoft на мову ляльок із всесвітньо відомого Маппет-шоу. Так, фрази «Weekend movie guide» і «Looking for a new car?» в новому браузері звучать відповідно як «Veekend mufeee-a gooeede-a» і «Luukeeng fur a noo cer?». На всіх інших сайтах браузер працює нормально. На запевнення старожилів Інтернету, це, певно, чи не перший випадок, коли одна компанія офіційно пожартувала над іншою в такий оригінальний спосіб.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.23 | Адвокат ...

            А мені тут потрапила на очи інхва,

            що сайт M$, коли взнає у клієнті Оперу 7.0,-- видає навмисне спорчені дані. :(:
  • 2003.02.04 | Роман ShaRP

    Свіженьке! Гаряченьке! На M$ думають подати в суд(/) (/)

    (/) -- значить передрук.

    http://news.bigmir.net/index/24/263224/

    На Microsoft собираются подать в суд в связи с хакерской атакой на интернет

    12:35 (04.02.2003)
    Корреспондент.net

    Компания Microsoft может быть втянута в очередное судебное разбирательство. На этот раз из-за своего программного обеспечения SQL Server, уязвимости в котором были использованы хакерами для атаки на интернет в последние выходные января. Группа пользователей Сети из Южной Кореи намеревается подать коллективный иск против компании.

    Корейская гражданская группа PSPD заявила, что Microsoft должен нести
    ответственность за эпидемию червя SQLSlammer, также известного как Sapphire и Helkern. Этот вирус, используя "дыру" в ПО, атаковал серверы под управлением SQL Server и стал причиной серьезных перебоев с интернетом во многих странах мира.

    По словам представителей группы, компания должна нести ответственность за ущерб, причиненный из-за ошибок в ее продуктах. На данный момент желание судиться с корпорацией выразило почти 3000 пользователей широкополосного доступа в Сеть, которые готовы участвовать в подаче иска.



    Возможно, что Microsoft удастся выпутаться из этой истории без каких- либо потерь


    Однако вполне возможно, что Microsoft удастся выпутаться из этой истории без каких-либо потерь. Дело в том, что несколько месяцев назад компания выпустила патч для устранения использованной хакерами уязвимости. О выходе "заплатки" было объявлено широкой общественности через различные источники, в том числе разосланы электронные письма.

    Впрочем, PSPD, которая считает, что в распоряжении Microsoft имеется полная база данных пользователей SQL Server, не верит в то, что "компания исполнила свой долг перед всеми пользователями". По словам представителей PSPD, ее юристы планируют встретиться на этой неделе для того, чтобы обсудить детали будущего иска.

    Microsoft, со своей стороны, наверняка сделает все возможное для того, чтобы не нести ответственность за "дыры" в его собственных продуктах и избежать опасного прецедента, пишет CNews.Ru.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.27 | Цікавий

      Европейська компанія Opera ігнорує Microsoft.

      Після пригод MSN з Оперою, http://www.opera.com/pressreleases/en/2003/02/14/

      Опера відповідає елегантніше ділом, а не словом.
      http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=7889

      Норвезька компанія Opera Software заявила, що її продукт -- бровзер Opera -- ніколи не буде працювати на пристроях під Windows CE з КПК і комунікаторами включно.
  • 2003.02.04 | Роман ShaRP

    Свіженьке! Новий троян для M$ Аутглюка, ой MS Outlook (/))

    (/) -- значить передрук.

    http://news.bigmir.net/index/24/263317/

    Outlook Express атакует новый троян

    14:30 (04.02.2003)
    Корреспондент.net

    Компания MessageLabs сообщает о появлении новой троянской программы, использующей особенности почтового клиента Outlook Express (виділено мною , ShaRP). В течение двух дней 25 и 26 января фильтры MessageLabs перехватили около 3000 зараженных сообщений. Новый троян был назван W32/Sadhound.

    Для маскировки троян использует особенности механизма обработки
    заголовков электронных писем в Outlook Express. Определение типа вложенного файла происходит там вовсе не так прямолинейно, как должно было бы. Пока у файла только одно расширение, Outlook Express работает правильно. Но если файлу дать сразу три расширения, почтовая программа отреагирует весьма странным образом.

    Первое расширение она покажет пользователю, по третьему подберет иконку файла, а второе расширение использует, для того чтобы определить, какой программой открывать данный файл.

    Если в качестве первого и третьего расширения указать .jpg, а в качестве второго - .exe, у пользователя не возникнет никаких сомнений в том, что перед ним картинка.

    Однако при попытке открыть вложение, Outlook Express запустит его, так как второе расширение, по мнению программы, свидетельствует, что это исполнимый файл. Если в письмо будет вложен код, запускающий троян при чтении письма, заразить систему становится совсем просто.



    Если щелкнуть на значке скрепки (для открытия вложения), то имя файла отобразится с первым расширением и многоточием после него


    Таким способом иногда удается обмануть не только пользователей, но и многие программы, например, почтовые фильтры, сортирующие файлы по расширению. Как правило, антивирусные фильтры блокируют исполняемые файлы, но пропускают картинки или архивы. Большинство из них ничего не знают о замысловатом способе определения типа файла, которым пользуется Outlook Express, и обращают внимание только на последнее расширение.

    Несмотря на все ошибки в Outlook Express (виділено мною -- ShaRP... гм-гм ... це яке ж треба "нєсмотря"? ), обнаружить подлог все-таки можно. Если щелкнуть на значке скрепки (для открытия вложения), то имя файла отобразится с первым расширением и многоточием после него. Внимательного пользователя это многоточие должно насторожить - оно свидетельствует о том, что файл может оказаться не тем, чем кажется, пишет Компьюлента.


    Як вже зазначав у цій темі, рекомендую НЕГАЙНО нищити (а ще краще, не встановлювати взагалі) MS Outlook. Рекомендую усім, без винятків.
  • 2003.02.06 | Роман ShaRP

    Свіженьке! "Апартеїд" щодо броузерів у виконанні Microsoft

    http://my.opera.com/dev/discussion/openweb/20030206/

    У статті нескладною англійською пояснюється, як саме дрібном*які за допомогою своєї служби MSN дискримінують користувачів альтернативного броузера Опера, створюючі для них штучні проблеми

    Microsoft is Macrosuxx
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.26 | Цікавий

      Шпіони Microsoft працюють в Україні та Уряді

      Microsoft шпигує за ВСІМ встановленим програмним забезпеченням на комп’ютерах з Windows XP

      Джерело - iXBT.com

      Працівникам німецького сайту Tech Channel за допомогою спеціальної утиліти вдалося перехопити частину інформації, якою обмінюється операційна система Windows XP з сервером корпорації Microsoft під час роботи Windows Update.

      Після перегляду отриманих даних виявилося, що, найвірогідніше, Windows XP посилає інформацію про ВСЕ встановлене програмне забезпечення (навіть тому, яке не було виготовлене в Microsoft).

      Наразі представники корпорації Microsoft ніяк не прокоментували заяви вищезгаданого сайта. Якщо ж ця інформація підтвердиться – може розгорітися новий міжнародний скандал.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.28 | Цікавий

        Microsoft шпигує за всіма програмами в Уряді, АП, Міноборони

        Microsoft шпигує за всім встановленим програмним забезпеченням на комп’ютерах в Уряді, всіх міністерствах включно з Міністерством Оборони, Прокуратурі, Податковій інспекції і інших державних установах на яких встановлено Windows XP через сервер корпорації Microsoft в Америці під час роботи Windows Update.

        Виявилося, що Windows XP посилає інформацію про все встановлене програмне забезпечення включно з програмами криптографії, яка
        не належить Microsoft. Очевидний приклад звичайного нелегального несанкціонованого та злодійського доступу до інформації, що не є власністю Microsoft.

        Чи можуть представники корпорації Microsoft в Україні прокоментували цю інформацію ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.28 | Адвокат ...

          Хоч я й не представником M$ в Україні...

          Re: Microsoft шпигує за всіма програмами в Уряді, АП, Міноборони


          Цікавий пише:
          > Microsoft шпигує за всім встановленим програмним забезпеченням на комп’ютерах в Уряді, всіх міністерствах включно з Міністерством Оборони, Прокуратурі, Податковій інспекції і інших державних установах на яких встановлено Windows XP через сервер корпорації Microsoft в Америці під час роботи Windows Update.
          >
          > Виявилося, що Windows XP посилає інформацію про все встановлене програмне забезпечення включно з програмами криптографії, яка
          > не належить Microsoft. Очевидний приклад звичайного нелегального несанкціонованого та злодійського доступу до інформації, що не є власністю Microsoft.
          >
          > Чи можуть представники корпорації Microsoft в Україні прокоментували цю інформацію ?

          Але скажу таке. Ви були би неодмінно праві, аби змогли довести, що компутери прерахованих Вами установ державних весь час мають необмежений доступ до Інтернету та увімкнену опцію автоматичного оновлення ОС.
          Якщо ж хоча би одна з умов не виконана, не варто бідкати се про "M$, що шпигує в Україні". ;):
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.28 | Цікавий

            Microsoft шпигує за комп'ютерами Апарату Премєра

            Microsoft шпигує за всім встановленим програмним забезпеченням на комп’ютерах в Уряді, всіх міністерствах включно з Міністерством Оборони, Прокуратурі, Податковій інспекції і інших державних установах на яких встановлено Windows XP через сервер корпорації Microsoft в Америці під час роботи Windows Update.

            Незважаючи на шпигунську діяльність Microsoft Прем'єр демонструє
            унікальне нерозуміння економічних і технічних пробем :
            http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1046455182&first=1046455802&last=1046431635

            Виявилося, що Windows XP посилає інформацію про все встановлене програмне забезпечення включно з програмами криптографії які використовуються в Апараті Прем'єр Міністра, і які не належить Microsoft. Очевидний приклад звичайного нелегального несанкціонованого та злодійського доступу до інформації, що не є власністю Microsoft.
  • 2003.02.07 | Чучхе

    Напишіть це на ukraine@microsoft.com (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.08 | Цікавий

      Як Мікрософт в Україні відмиває Гроші ?

      Чи відмиває Мікрософт в Україні гроші так само, як тут ?

      http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_news&key=1044643425&action=view
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.09 | Адвокат ...

        Навряд чи.

        Скорше, вони йдуть на зайві витрати у вигляді хабарів усілякіим там креміням, аби не мати "дірок" у східно- европейському ринкові.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.27 | Цікавий

          Уряд Тайваню перевіряє Мікрософт, Уряд України спить.

          Уряд Тайваню провів розслідування правомірності встановлення цін на програмне забезпечення компанії Microsoft, за скаргами місцевих організацій і приватних осіб. Після знайдення порушень Мікрософт, Уряд Тайваню надав можливі варіанти Мікрософту - припинити діяльність в Тайвані, як таку що порушує законодавство або знизити ціни в декілька разів. Micosoft запропонував вдвічі знизити ціну пакету програм Office.

          Український Уряд вважає що платити в 5 разів більше це добре
          для економіки України.

          За повідомленням тайваньської газети Economic News, представники Microsoft пропонують знизити на 47 відсотків роздрібні ціни на програми, що входять у пакет Office. Майже вдвічі більш низькі ціни пропонується встановити на Тайвані при купівлі таких програм, як Word, Excel або Powerpoint окремо. Ціну на комплект програм Microsoft Office пропонується знизити на 20 відсотків.

          Таке зниження цін представники Microsoft запропонували провести не чекаючи остаточного рішення тайваньської урядової комісії з дотримання правил торгівлі (FTC). Раніше Microsoft пропонувала в обмін на сприятливе рішення FTC знизити ціни на своє програмне забезпечення всього на десять відсотків. Проте, урядова комісія може не погодитися і з новими пропозиціями Microsoft.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.28 | Цікавий

            Re: Уряд Тайваню перевіряє Мікрософт, Уряд України спить.

            Цікавий пише:
            > Уряд Тайваню провів розслідування правомірності встановлення цін на програмне забезпечення компанії Microsoft, за скаргами місцевих організацій і приватних осіб. Після знайдення порушень Мікрософт, Уряд Тайваню надав можливі варіанти Мікрософту - припинити діяльність в Тайвані, як таку що порушує законодавство або знизити ціни в декілька разів. Micosoft запропонував вдвічі знизити ціну пакету програм Office.

            Без-Діяльність Уряду України:
            http://osdn.org.ua/legal/MON_Nakaz_783.pdf
          • 2003.02.28 | Andrij

            Ви хочете, аби уряд України економив українські кошти?!!!

            Ні, ви справді наївна людина. Подивіться на вулиці коло українських держустанов. Порахуйте там всі БМВ, Мерседеси, Вольви, та Джіпи-Черокі. Потім подумайте, в якій ще країні влада так беззастережно грабує своїх громадян. В Іраку Садам має коло 30 палаців. Але це ВСІ палаци, що є в Іраку.

            Щобільше ціна продуктів Майкрософту, то більше "аткатних". Дивись - ще один палац побудували. Отак Україна й "квітне". Дивно, що ще не попрохали збільшити ціну. Windows "Ukrainian Special Edition".
  • 2003.02.09 | tmp

    до речі..

    чи відоме комусь дійсне ставлення сучасних українських політгравців до цього питання?
    мається на увазі ставлення до розвитку високотехнологічних галузей нг взагалі..
    я вперше уважно переглянув програму НУ з цього приводу та майже нічого там не знайшов...

    http://www.razom.org.ua/official/?mode=program

    в розділи "цілі соціально-економічного розвитку" є цілий блок про перетворення України на "провідного світового виробника сільськогосподарської продукцїї" та щось про збільшення державних витрат на фундаментальну науку, але...
    сумно однак.. тим більше сумно, що є така думка: "карту мира теперь необходимо разграничивать не по признаку идеологии, а по признаку технологического развития.."
    у нас нема ні то що пункту в програмі - здається немає навіть ставлення..
    зверніть увагу: http://cnews.ru/newcom/index.shtml?2003/01/28/140163
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.09 | Роман ShaRP

      Аби Юля спромоглася набрати собі ДОСТОЙНУ команду референтів ...

      то було б.

      Принаймні, зверення до користувачів Інтернету у неї було. А так не знаю. Гадаю, більшість бандюків просто технологічно неграмотні, тому повні імпотенти у цій справі. У "наших" є якась надія, але їм не до того.

      "Все, що тільки можна" кинуто на поталу корпорацій ... на них сподіватися марно -- лише проводять відбори та знімають зливки.
      А тааааааааааааааакий ресурс пропадає.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.09 | tmp

        фахівця з конфліктології знайшла: я про її програму :) (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.09 | Роман ShaRP

          Можна детальніше? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.02.09 | tmp

            це в мене стьоб, звичайно...але. будь ласка..

            будь ласка підрахуйте кількість таких слів, як "конфлікт" у нижче наведеному тексті :))


            ===
            Передвиборна програма "Виборчого блоку Юлії Тимошенко"

            Традиційні політичні ідеології подарували світу такі основоположні поняття, як громадянське суспільство, демократія, права людини, рівність усіх форм власності, соціальна захищеність. Але людське невдоволення, економічні та політичні кризи, тероризм - залишилися. Потрібні нові рушійні сили, які дадуть нову динаміку позитивного розвитку.

            Пріоритетний розвиток технічної та ринкової сфери послідовно руйнував духовне буття людства.
            Наша мета - зробити пріоритетом розвиток духовності. Це - перша складова нового прогресу.
            Друга складова - воля до справедливості - не як гасло, а як науковий метод удосконалення суспільства, заснований на виявленні, оприлюдненні і врегулюванні всіх суспільних конфліктів.
            Втіливши ці дві складові в життя, Україна виконає свою історичну місію і доведе, що здатна бути взірцем духовності та еталоном побудови справедливого суспільства.
            Така ідея здатна об'єднати українську націю, свідомо роз'єднану, ошукану, зраджену безвідповідальною владою чужинців.

            Духовне життя

            Сьогодні існує головний конфлікт: між бажанням поліпшити життя та нехтуванням духовності. Для розв'язання цього конфлікту ми:
            Звіримо законодавчу базу України з вищими духовними цінностями.
            Запровадимо добровільну духовну освіту в школі.
            Об'єднаємо зусилля держави і конфесій у боротьбі проти наркоманії, СНІДу, дитячої безпритульності, проституції, злочинності та інших суспільних хвороб.
            Захистимо національну культуру та мову як чинники консолідації громадян України.
            Гарантуємо вільний розвиток мов і культур усіх етносів, які є в Україні.
            ЗМІ не можуть бути тільки бізнесом. Введемо новий розділ Конституції, який народить реальну свободу слова.

            Політичне життя

            Головний конфлікт: злиття влади і капіталу в антинародний конгломерат, який, володіючи ЗМІ, фінансами й адміністративним ресурсом, проводить у життя власні інтереси, що суперечать інтересам суспільства. Люди не можуть вплинути на якість свого життя. Ми:
            Організуємо ефективну систему навчання людей тому, як здійснювати владу.
            Внесемо зміни до Конституції, які розумно збалансують права та обов'язки гілок влади, передбачимо в законах процедуру імпічменту (відкликання) для всіх недобросовісних виборних осіб.
            Зробимо парламентську опозицію повноцінним державним інститутом контролю суспільства над владою. Статус опозиції буде визначено в Конституції. Опозиція одержить право формувати керівництво державних органів контролю за дотриманням законності й фінансової дисципліни, ключових комітетів Парламенту, наглядових рад державного телебачення й радіо; ініціювати всеукраїнський референдум та процедуру імпічменту.
            Розірвемо фінансовий зв'язок влади і капіталу. Зробимо так, щоб владою управляв не капітал, а народ. Частина існуючого подоходного податку спрямовуватиметься безпосередньо громадянином на рахунок обраної ним партії (блоку) - зі зменшенням для нього загального обсягу податку. Заборонимо фінансування партій та виборчих кампаній юридичними особами.
            Забезпечимо розвиток реального місцевого самоврядування.

            Правова сфера

            Головний конфлікт: між декларованим правом громадян на правосуддя і неможливістю для більшості реалізувати його. Ми:
            Зробимо правосуддя доступним для всіх громадян: скасуємо судове мито та запровадимо інститут безкоштовних державних адвокатів для тих, хто цього потребує.
            Забезпечимо школярам справжню правову освіту.
            Захистимо суди особливим порядком їхнього фінансування, незалежним від виконавчої влади.
            Для очищення судочинства від зловживань та корупції створимо Дисциплінарні комісії, сформовані на принципах дії суду присяжних. Комісії накладатимуть на суддів, винних у порушенні процесуальних норм і законів, увесь діапазон стягнень.
            Переглянемо законність та адекватність кримінального покарання. Ув'язнення передбачатиметься лише за тяжкі злочини проти особи й суспільства. Покаранням за інші злочини стане штраф, конфіскація майна та примусові роботи різної тривалості.
            Запровадимо суд присяжних.

            Економічне життя

            Перший конфлікт: між інтересами суспільства і приватного капіталу щодо володіння засобами виробництва та прибутком. Ми:
            Закріпимо власність держави на володіння природними монополіями й об'єктами стратегічного значення.
            Запровадимо нову модель управління державною власністю із залученням на засадах відкритого тендеру ефективних підприємницьких структур, за рахунок чого збільшимо прибуток державних підприємств і додатково спрямуємо в бюджет 10-12 млрд. грн. щорічно.
            Перевіримо законність приватизації та проведемо інвентаризацію державної власності.
            Другий конфлікт: відсутність справедливого розподілу прибутку між власниками контрольного пакету акцій та дрібними акціонерами. Ми:
            Запровадимо щомісячний розподіл усього прибутку у вигляді дивідендів між усіма без винятку власниками акцій.
            Третій конфлікт: відсутність справедливого розподілу прибутку між капіталом і найманою працею.
            Оскільки прибуток формується не лише капіталом і ресурсами території, але й найманою працею, гарантуємо право найманих працівників на частину прибутку, в тому числі через його капіталізацію.
            Четвертий конфлікт: між декларативною обов'язковістю сплати податку та існуванням законодавчо закріплених можливостей для ухиляння від цього обов'язку. Ми:
            Законодавчо перекриємо всі можливості для ухиляння від податків.
            Суттєво зменшимо податкове навантаження шляхом скасування прогресивної шкали оподаткування, заміною ПДВ та податку на прибуток податком з реалізації за ставкою 5-8%.
            П'ятий конфлікт: між слабкістю національного капіталу та необхідністю конкурувати з транснаціональним капіталом на рівних. Ми:
            Легалізуємо національний капітал, створимо для нього відверто протекціоністські умови на етапі його становлення.
            Подолаємо державний рекет, заборонимо податкові перевірки частіше, ніж раз у три роки.
            Знизимо економічними важелями кредитні ставки до 5-6% річних.
            Для всіх, хто хоче розпочати малий бізнес, забезпечимо гарантоване державне інвестування стартового капіталу, навіть з елементами ризику.
            Ліквідуємо механізми функціонування тіньового сектору економіки, за рахунок чого мінімум вдвічі підвищимо надходження до бюджету.
            Шостий конфлікт: між декларованою підтримкою сільськогосподарського виробництва і його фактичною руйнацією. Подолаємо цей конфлікт наступним чином:
            Земля буде належати тільки громадянам України, які живуть і працюють на ній. Власники отримають не сертифікати, а реальну ділянку землі. Не допустимо поновлення поміщицького землеволодіння.
            Юридичні особи не матимуть права володіти сільськогосподарськими землями.
            Надійно захистимо тих, хто здає землю в оренду, від свавілля недобросовісних орен-дарів.
            Стартова ціна землі буде не нижчою, ніж у країнах Європейського Союзу.
            Забезпечимо довгострокове, гарантоване державою, інвестування в аграрне виробництво, введемо дотування сільськогосподарських підприємств.

            Соціальна сфера

            Головний конфлікт: між декларуванням повноцінного соціального захисту і реальною беззахисністю громадян. Ми:
            Подолаємо свідомо створену несправедливість, яка полягає у фактичній нерівності дітей від народження щодо можливостей формування їх особистості.
            Забезпечимо рівний доступ до високоякісної освіти та охорони здоров'я для всіх громадян - незалежно від матеріального становища, соціального статусу, чи місця проживання. Застосуємо для цих сфер принципово нову модель фінансування.
            Запровадимо розгалужену систему суспільних та надомних робіт.
            Кожна людина отримає комфортабельне житло, повноцінне харчування, транспортні засоби, предмети побуту не під кінець життя, а в молодості - за рахунок підвищення оплати праці та відновлення всеохоплюючого довгострокового пільгового кредитування населення.
            Збережемо на існуючому рівні вік виходу на пенсію. Суттєво підвищимо пенсію, яка буде нараховуватися залежно від стажу та умов праці.
            Забезпечимо протягом чотирьох років повернення знецінених та вкрадених заощаджень.
            Гарантуємо молоді забезпечення першого робочого місця.
            Запровадимо відшкодування матеріальних та моральних збитків депортованим (у тому числі з земель Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Надсяння).
            Захистимо довкілля, забезпечимо чисту воду та якісні харчі для всіх.

            Зовнішня політика

            Головний конфлікт: між потужними потенційними можливостями України та її низьким статусом на міжнародній арені. Ми:
            Визначимо чіткі національні пріоритети України, знімемо принизливе питання: з ким ми? Зовнішня політика буде здійснюватися в ім'я своєї нації, на основі мирних рівноправних стосунків з усіма державами, з якими Україна має спільні інтереси.
            Зробимо інтелект нації та інформаційні ресурси досконалою зброєю України в конкуренції за гідне місце в світі.
            Максимально використаємо транзитні можливості України. Транзитні системи залишимо в державній власності як головний фактор посилення позицій України в світі.

            Наш основний закон - Воля до справедливості!
            ===

            http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/elections/programs/
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.19 | Цікавий

    Україні й Білорусі український та білоруський Лінукс !

    Підтримаймо українських програмістів і українських виробників програм.

    Україні - український Лінукс !
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.02.21 | franko

    microsoft хоче грошi за e-mail-и

    Компан?я Microsoft розкрила подробиц? свого
    та?мничого проекту Penny Black, головним
    завданням якого ? н?бито зменшення к?лькост?
    спаму, для чого, на думку Microsoft, потр?бно
    зробити в?дправлення пов?домлень платним. Оплату
    за пов?домлення можна зд?йснювати р?зними
    способами -- звичайними грошима чи ресурсами
    комп'ютера. У випадку використання останнього
    способу ?сну? такий вар?ант, коли для того, щоби
    над?слати лист визначеному адресатов?, комп'ютер
    мусить спершу вир?шити певну обчислювальну
    задачу. Кр?м того, передбачено ще й ?нш? способи
    оплати.

    Сп?вроб?тники Microsoft, що працюють над
    проектом, уже розробили практичну модель
    розрахунку процесорним часом. Окр?м того, вони
    представили ?дею розрахунку спец?альними
    сертиф?катами: користувач? отримуватимуть листи
    т?льки з сертиф?катами, вживленими в т?ло листа.
    Адресанти, яким дов?ря? одержувач, зможуть
    в?дправляти листи без сертиф?кат?в. Керувати ц??ю
    системою буде спец?альний сервер сертиф?кат?в.
    ?ншими словами, для того, щоби написати комусь
    "Прив?т, як справи?", потр?бно буде виконати купу
    абслютно зайвих д?й, як? все одно н? для кого не
    будуть корисними. Зате корпорац?я шановного пана
    ?ейтса контролюватиме, кр?м ц?ло? решти, ще й
    поштовий траф?к.

    http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=7721
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.21 | Адвокат ...

      Зітріть, к лихій годині, M$, встановіть LINUX, і забудьте про

      пана Ґейтса! :):
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.26 | Цікавий

        Re: Зітріть, к лихій годині, M$, встановіть LINUX, і забудьте про

        Цілком логічний висновок.


        Ось тут до речі є в кінці згадка про BSA, в якій M$ відіграла
        основну роль в введенні санкцій проти України
        http://www.imi.org.ua/articles/1046260991789//
  • 2003.02.26 | Цікавий

    MacOS X вже має українську локалізовану версію.

    Представник Apple в Україні — компанія WEGA Distributions — запропонувала локалізовану українську версію MacOS X.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.27 | Адвокат ...

      Може,-- вже давно? ;-) ( - )

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.27 | Цікавий

        Може й давно

        Але вони не зуміли завадити Міскрософту обдурити Уряд,
        який на папері підписав, що приймає Мікрософт стандартом для
        України. Можна ще раз переконатися, що дурості окремим працівникам
        Уряду немає меж.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.27 | Адвокат ...

          Вони,-- не мали шансів...

          Цікавий пише:
          > Але вони не зуміли завадити Міскрософту обдурити Уряд, який на папері підписав, що приймає Мікрософт стандартом для України.

          Бо:
          1). Той Ур'яд мав не здоланний потяг для само- одурення.
          2). Вироби "Еппл" вартують дорогже за РС і вкрай мало розповсюджені в Україні.


          > Можна ще раз переконатися, що дурості окремим працівникам Уряду немає меж.

          Скорше,-- потягу до зловживання службовим становищем з корисливою метою.
  • 2003.03.01 | line305b

    Vopros- kak pechatat' kirillitsey v Linux

    Zadacha - pechatat' kirillitsey v forume Maydan'a. Operatsionnaya systema - Linux RH 7.2
    Browser: Phoenix v. 0.5
    Problema: net prav administratora, i komanda

    xset fp+ "directory"

    pohozhe ne rabotayet.

    xrus ustanovlen i perekluchayet raskladku klaviatury na kirillitsu, no poskol'ku znakam ne sootvetstvuyut normal'nie bukvi, poluchayetsya v rezul'tate beliberda.

    Zaranee spasibo.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.01 | tmp

      Re: Vopros- kak pechatat' kirillitsey v Linux

      line305b пише:
      > Zadacha - pechatat' kirillitsey v forume Maydan'a. Operatsionnaya systema - Linux RH 7.2

      Вы можете обновиться до 7.3?
      это не критично, но..

      > Browser: Phoenix v. 0.5
      нормально..

      > Problema: net prav administratora, i komanda
      > xset fp+ "directory"
      > pohozhe ne rabotayet.

      честно говоря я уже года 2 с Линукс, но эту утилиту не применял ни разу :)
      она все таки: "xset - user preference utility for X" (из одноименного man)..

      > xrus ustanovlen i perekluchayet raskladku klaviatury na kirillitsu, no poskol'ku znakam ne sootvetstvuyut normal'nie bukvi, poluchayetsya v rezul'tate beliberda.

      чесгря тоже никогда не пользовал... :)
      лучше XXkb

      > Zaranee spasibo.

      для начала дайте сюда вывод команды locale, те:

      $ locale

      и покажите секцию Section "InputDevice" из файла /etc/X11/XF86Config-4

      ///
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.03 | line305b

        Vot vyvodi:

        tmp пише:

        > для начала дайте сюда вывод команды locale, те:
        >
        > $ locale

        LANG=en_US.iso885915
        LC_CTYPE=
        LC_NUMERIC="en_US.iso885915"
        LC_TIME="en_US.iso885915"
        LC_COLLATE="en_US.iso885915"
        LC_MONETARY="en_US.iso885915"
        LC_MESSAGES="en_US.iso885915"
        LC_PAPER="en_US.iso885915"
        LC_NAME="en_US.iso885915"
        LC_ADDRESS="en_US.iso885915"
        LC_TELEPHONE="en_US.iso885915"
        LC_MEASUREMENT="en_US.iso885915"
        LC_IDENTIFICATION="en_US.iso885915"
        LC_ALL=

        >
        > и покажите секцию Section "InputDevice" из файла

        /etc/X11/XF86Config-4
        Section "InputDevice"
        Identifier "Keyboard0"
        Driver "keyboard"
        Option "XkbLayout" "us"
        EndSection
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.03 | tmp

          не проблема! шас решим.. (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.03 | line305b

            aga, jdems, spasibo!

            Kstati, tol'ko chto viyasnil, chto Emacs vse kirillitsey klassno pechatayet, tol'ko nichego perekopirovat' ne poluchayetsya v Phoenix. U kogo-nibud' est' ideyka, kak eto delo organizovat' - kopirovaniye Kirillichnogo teksta iz Emacs v Phoenix - ili luboy drugoy browser?
        • 2003.03.03 | tmp

          Re: Vot vyvodi:

          line305b пише:

          > tmp пише:
          >
          > > для начала дайте сюда вывод команды locale, те:
          > >
          > > $ locale
          >
          > LANG=en_US.iso885915
          > LC_CTYPE=
          > LC_NUMERIC="en_US.iso885915"
          > LC_TIME="en_US.iso885915"
          > LC_COLLATE="en_US.iso885915"
          > LC_MONETARY="en_US.iso885915"
          > LC_MESSAGES="en_US.iso885915"
          > LC_PAPER="en_US.iso885915"
          > LC_NAME="en_US.iso885915"
          > LC_ADDRESS="en_US.iso885915"
          > LC_TELEPHONE="en_US.iso885915"
          > LC_MEASUREMENT="en_US.iso885915"
          > LC_IDENTIFICATION="en_US.iso885915"
          > LC_ALL=

          у Вас локаль немного не соотвествует..
          необходимо чтоб было так (для чисто русской с поддержкой украинского.. русско-украинская дома - сейчас доступа нет):

          ===
          LANG=ru_RU.KOI8-R
          LC_CTYPE="ru_RU.KOI8-R"
          LC_NUMERIC="ru_RU.KOI8-R"
          LC_TIME="ru_RU.KOI8-R"
          LC_COLLATE="ru_RU.KOI8-R"
          LC_MONETARY="ru_RU.KOI8-R"
          LC_MESSAGES="ru_RU.KOI8-R"
          LC_PAPER="ru_RU.KOI8-R"
          LC_NAME="ru_RU.KOI8-R"
          LC_ADDRESS="ru_RU.KOI8-R"
          LC_TELEPHONE="ru_RU.KOI8-R"
          LC_MEASUREMENT="ru_RU.KOI8-R"
          LC_IDENTIFICATION="ru_RU.KOI8-R"
          LC_ALL=
          ===

          для этого:

          под своим именем в системе сделать:
          $ echo 'LANG="ru_RU.KOI8-R"' >> ~/.bash_profile
          затем
          $ echo 'SUPPORTED="ru_RU.KOI8-R:ru_RU:ru:uk_UA:ua"' >> ~/.bash_profile
          затем
          $ echo 'export LANG SUPPORTED' >> ~/.bash_profile
          затем
          в выводе команды
          $ cat /etc/sysconfig/i18n
          должны присутствовать следующие строчки (как у меня):
          ...
          SYSFONT="cyr-sun16"
          SYSFONTACM="koi8-u"
          ...
          если не так и что-то не работает, то дайте вывод сюда

          в выводе команды
          $ cat /etc/sysconfig/keyboard
          должны присутствовать следующие строчки (как у меня):
          ...
          KEYBOARDTYPE="pc"
          KEYTABLE="ru-ms"
          ...
          или что-то подобное с 'ru'..

          если не так, и что-то не работает, то дайте вывод сюда

          затем
          $ exit
          и перелогинится..

          все

          у Вас локализовано окружение до русской локали, включена поддержка украинского, указан предпочитаемый шрифт и его кодировка.. теперь у Вас в консоли (неграфический, текстовой режим, до тн "иксов") должны работать us-латинская, русская раскладки клавиатуры, те нормально вводиться русская кириллица, а также читаться/видится, в тч украинская.. текстовые (консольные) www-броузеры типа links, lynx уже должны нормально работать - и с вводом, и с отображением.. команда locale должна давать вывод подобно моему..

          кстати, Майдан отлично работает с текстовыми броузерами - единственное - не поддерживает цитирование при ответе..

          если что-не так дайте сюда вывод:

          $ cat ~/.bash_profile

          последнее у меня вида:

          ===
          # .bash_profile

          # Get the aliases and functions
          if [ -f ~/.bashrc ]; then
          . ~/.bashrc
          fi
          # User specific environment and startup programs
          PATH=$PATH:$HOME/bin
          LANG="ru_RU.KOI8-R"
          SUPPORTED="ru_RU.KOI8-R:ru_RU:ru:uk_UA:ua"
          export PATH LANG SUPPORTED
          unset USERNAME
          ===

          > > и покажите секцию Section "InputDevice" из файла
          >
          > /etc/X11/XF86Config-4
          > Section "InputDevice"
          > Identifier "Keyboard0"
          > Driver "keyboard"
          > Option "XkbLayout""us"
          > EndSection

          после настройки локали, к графике..

          у Вас уже все что русское/украинское/интерфейсное нормально
          отображаться..

          если символы "кракозяблами", то дайте вывод команды
          $ cat /etc/X11/fs/config

          вы сможете договориться с админом об изменении до вида:

          > Section "InputDevice"
          > Identifier "Keyboard0"
          > Driver "keyboard"
          Option "XkbRules" "xfree86"
          Option "XkbModel" "pc104"
          Option "XkbLayout" "ru"
          Option "XkbVariant" "winkeys"
          Option "XkbOptions" "grp:ctrl_shift_toogle"
          EndSection

          ???

          так Вы получите возможность переключаться правым Ctrl-Shift
          на рускириллицу и обратно на us-латиницу.. можно использовать
          другие комбинации для переключения, но у меня эта..
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.03 | line305b

            Ага, спасибо! Счас попробую, только на линукс переберусь...(-)

    • 2003.03.01 | Franko

      Re: Vopros- kak pechatat' kirillitsey v Linux

      http://www.translit.in.net.ua
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.03 | Цікавий

        Держбуд і банки України вибирають Linux

        Хтось прислав з мережі:

        ... Держбуд України розпорядився навести лад у програмному забезпеченні установ і організацій своєї галузі. Співробітники установ і організацій Держбуду стали всерйоз перебирати потрібне/непотрібне, зважуючи, чи варто купувати 'голий з дірками' Microsoft Word за 400 гривень, чи обмежитися повнофункціональним офісним пакетом OpenOffice.Org, який обійдеться в 10-20 разів дешевше. Приватні комерційні структури вже зробили свій вибір на користь Linux з OpenOffice, щоб уникнути переслідувань з боку різних перевіряючих органів. Більше того, системні адміністратори банківських установ України, стурбовані наполегливими пропозиціями представництва Microsoft у Москві 'привести співвідношення різних компонент (користувацьких та серверних) програмних продуктів цієї фірми у відповідність до деякої стандартної пропорції', почали всерйоз налагоджувати та використовувати операційні системи FreeBSD та Linux. Важливу роль у прийнятті рішення щодо подальшої стратегії у придбанні та освоєнні нових програмних продуктів відіграє фактор серйозного обмеження прав власника нових версій програм Microsoft на їх переінсталяцію у випадку доукомплектування комп'ютерів. Ліцензійний ключ дає право лише на дві переінсталяції. За третім разом потрібно купувати цілком нову ліцензію. Отримання такого ключа відбувається (для WindowsXP) вже лише через Інтернет. Враховуючи, що користувачі поступово, ведучи власну розробку, попадають в кабальну залежність від ліцензійної політики фірми-монополіста, вони змушені більш обережно вибирати базову операційну систему, нерідко зупиняючись на ОС Linux, яка має безкоштовну ліцензію, відкритий програмний код і надзвичайно стрімко розвивається.
      • 2003.03.03 | line305b

        Dyakuyu, transliterator klass! No vse ravno hotel bi pechatat'

        priamo kirillitsey - zamuchivayet vivodit'..
  • 2003.03.02 | tmp

    Право читать

    Необычная... пусть эта статья будет здесь...

    ===
    Ричард Столлмен. "Право читать"
    ===

    Это было написано в 1996 году. Тенденции развития политики ограничения свободного доступа к информации, описанные здесь, с тех пор не только не изменились, но усугубились.


    (из "Пути к Тихо1" (The Road To Tycho), собрания статей о предыстории Лунной Революции, опубликованного в Luna City, 2096 год.)

    Дэн Халберт (Dan Halbert) начал свой путь к Тихо в колледже--когда Лиза Ленц (Lissa Lenz) попросила у него взаймы компьютер. Ее собственный сломался, и курсовая работа была бы не выполнена, не найдись другой. Она не решилась обратиться к кому-либо еще, кроме Дэна.

    Это поставило его перед дилеммой. Нельзя было не помочь, но если одолжить свой компьютер, Лиза могла бы читать его книги. Помимо того, что за это можно было сесть в тюрьму на много лет, шокировала сама идея. С первого класса в школах внушали, что поделиться книгой - ужасное преступление, сравнимое с морским пиратством.

    Шансов ускользнуть от бдительного ока SPA -- Software Protection Authority (службы защиты программного обеспечения) -- практически не было. Изучая программирование, Дэн узнал, что каждая книга имела контрольный Монитор, который сообщал, кто и когда ее читает, в Центр Лицензирования (Central Licensing). (Центр использовал эту информацию не только для поимки "пиратов", но продавал книготорговцам сводки личных пристрастий читателей.) Как только компьютер войдет в сеть, Центр может это засечь, а Дэн, как владелец компьютера, понесет самое тяжелое наказание за то, что не предупредил преступления.

    Конечно, Лиза не обязательно собирается читать его книги. Компьютер мог быть ей нужен только для выполнения курсовой работы. Но Дэн знал, что ее семья принадлежит к среднему классу и с трудом оплачивает обучение, так что на книги и вовсе не хватает. Чтение чужих книг для нее могло быть единственным способом завершить образование. Ситуация была знакомой: он сам влез в долги, оплачивая статьи, которые приходилось читать. (10% этих средств получали авторы; поскольку Дэн мечтал об академической карьере, он надеялся, что на его собственные исследования будут ссылаться достаточно часто, и он сможет вернуть долг.)

    Позднее Дэн узнал, что было время, когда каждый мог пойти в библиотеку и бесплатно получить журнальную статью и даже книгу. В те годы существовали независимые студенты, которые могли читать тысячи страниц, не прибегая к правительственным библиотечным грантам. Но в 1990-х годах как коммерческие, так и бесприбыльные издатели журналов начали взимать плату за доступ. В 2047 библиотеки, которые бесплатно предоставляли учебную литературу всем желающим, были историей.

    Конечно, были способы обойти контроль SPA и Центра Лицензирования. Но и они были незаконными. Вместе с Дэном слушал курс программирования Фрэнк2 Мартуччи (Frank Martucci), который достал запрещенный отладчик и с его помощью обходил код Монитора, когда читал книги. Но он рассказал об этом слишком многим, и кто-то донес на него SPA, чтобы получить вознаграждение (нуждающиеся студенты легко становились доносчиками). В 2047-м Фрэнк был посажен не за пиратское чтение, а за хранение отладчика.

    Дэн позднее узнал, что было время, когда каждый мог иметь отладочные инструменты. Были даже свободные отладчики, доступные на CD либо в Сети. Но пользователи начали использовать их для обхода Мониторов; в конечном счете, суд постановил, что такое их применение стало основным. Как следствие, отладочные средства были объявлены вне закона, а их разработчики оказались за решеткой.

    Конечно, программисты не могли обойтись без отладчиков, но в 2047-м их производители выпускали только номерные копии, которые предоставлялись исключительно программистам с официальной лицензией. Возможности отладчика, который Дэн использовал в классе, были ограничены с помощью специального брандмауэра, так что он годился лишь для выполнения учебных задач.

    Другой возможностью обойти Монитор была установка модифицированного системного ядра. Дэн мог бы узнать о свободных его реализациях, даже о полностью свободных операционных системах, которые существовали на рубеже веков. Но мало того, что они считались запрещенными, подобно отладчикам, оказывалось невозможным их установить, даже если удавалось достать такую систему -- требовался привилегированный пароль. Но ФБР и сервисная служба Microsoft держали его в секрете.

    Дэн решил, что не может просто одолжить Лизе свой компьютер. Но он не мог ей отказать, поскольку любил ее. Каждая встреча с ней была для него праздником. То, что она обратилась именно к нему, могло означать, что и она к нему неравнодушна.

    Дэн разрубил этот гордиев узел еще более немыслимым способом - он одолжил ей свой компьютер и назвал свой пароль. Таким образом, если Лиза прочтет его книги, в Центре Лицензирования решат, что он сам их читает. Это также было преступлением, но SPA оказывалось в состоянии немедленно его обнаружить, только если Лиза сообщит о нем.

    Конечно, если бы в школе узнали, что Лиза получила его пароль, это означало бы конец их учебы, независимо от того, для чего этот пароль использовался. Согласно школьным правилам, любая помеха наблюдениям за ученическими компьютерами была достойна дисциплинарного взыскания. Никого не интересовало, случилось ли что-нибудь вредоносное, преступлением считалось помешать администрации в слежке за вами. Предполагалось, что это автоматически подразумевает и другие нарушения, неважно, какие именно.

    Явного наказания не было предусмотрено. Но учащихся лишали доступа к школьным компьютерам, так что они попросту проваливали сдачу всех заданий.

    Позднее Дэн узнал, что такая политика сформировалась только в 1980-х, когда компьютеры нашли широкое применение в университетах. До этого существовал иной подход к дисциплине: наказывались лишь те, кто реально наносил ущерб своей деятельностью, но не те, кто только вызвал подозрения.

    Лиза не сдала Дэна SPA. Его решение помочь впоследствие привело их к свадьбе и породило сомнения в незыблемости правил, которые им внушали с детства. Супруги взялись изучать историю авторских прав, ограничений на копирование, существовавших в Советском Союзе, и даже изначальную Конституцию Соединенных Штатов. Они отправились на Луну, где встретили других беглецов от длинных рук SPA. Когда в 2062 г. началось Восстание Тихо (Tycho Uprising), всеобщее право на чтение вскоре стало одной из главных его целей.

    Послесловие

    Сражение за право читать идет уже сегодня. Хотя может потребоваться полсотни лет развития событий в нынешнем направлении, чтобы позабыть былые свободы, большая часть описанных законов и практических мер уже предложена либо Администрацией Клинтона, либо издателями.

    Единственное исключение: пока что ФБР и Microsoft не владеют монопольно привилегированными паролями. Но эта идея естественно следует из проекта чипа Clipper и схожих предложений Администрации Клинтона об обязательном предоставлении всеми пользователями криптосистем своих ключей соответствующим органам3, вместе с наблюдаемой долговременной тенденцией: компьютерные системы предоставляют вечно отсутствующим операторам все большую власть над теми, кто реально их использует.

    SPA, означающее в действительности Software Publisher''s Association (Ассоциацию Издателей Программ), сегодня не является официальным полицейским формированием, но действует, как будто это так. Они предлагают людям "стучать" на своих друзей и сотрудников; подобно Администрации Клинтона, оправдывают политику коллективной ответственности, согласно которой владельцы компьютеров должны активно принуждать других соблюдать авторские права или самим быть наказанными.

    Сегодня SPA угрожает малым Internet-провайдерам, требуя разрешения следить за всеми пользователями. Большая часть провайдеров пошла на это, поскольку они не имеют средств отстаивать свои права в суде. (Atlanta Journal-Constitution, 1 Oct 96, D3.) Как минимум один провайдер, Community ConneXion (Oakland CA), ответил отказом, после чего против него был подан иск. Недавно, по некоторым данным, SPA его аннулировала, но собирается продолжить кампанию иными средствами.

    Университетская политика безопасности, описанная выше, не выдумана. К примеру, в одном из университетов вблизи Чикаго компьютер выводит при входе в систему следующее сообщение (пунктуация оригинала):

    "Эта система предназначена для уполномоченных пользователей. Лица, использующие эту систему в отсутствие полномочий либо с их превышением, будут выявляться обслуживающим персоналом, а их действия -- протоколироваться. В целях администрирования либо при наблюдении за лицами, использующими систему некорректно, действия полномочных пользователей также могут фиксироваться. Каждый, кто использует систему, тем самым соглашается на мониторинг и уведомляется, что, в случае обнаружения нелегальных действий или нарушения правил Университета, свидетельства этих нарушений будут предоставлены обслуживающим персоналом руководству Университета и/или официальным силам поддержания правопорядка."

    Это является интересным подходом к Четвертой Поправке4: заставить каждого заранее отказаться от прав, которые она гарантирует.

    Copyright 1996 Richard Stallman.
    © 2000 Перевод на русский язык: Сергей Короп.
    Разрешается копирование и распространение этой статьи любым способом без внесения изменений, при условии, что это разрешение сохраняется.

    Verbatim copying and distribution of this entire article is permitted in any medium, provided this notice is preserved.
    Richard Stallman
    КомпьюЛента
    ===
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.03 | Цікавий

      Microsoft inconsistently lies.

      http://www.ukrweekly.com/Archive/2003/030306.shtml
      Microsoft responds to criticisms that new software uses "surzhyk"

      KYIV - Responding to assertions being made on some Internet websites that Microsoft has developed a laughable, mixed-language Ukrainian version of its popular Windows XP software, the marketing director of its Kyiv office said that a huge misunderstanding has taken place and pointed out that no full Ukrainian Windows XP software package currently exists.

      "This is not a Ukrainian software version of Windows XP," explained Valeria Kazban, "it is the interface pack. This is an effort to determine whether there is market interest among Ukrainian users."

      In an exclusive interview with The Ukrainian Weekly, Ms. Kazban emphasized that the Ukrainian interface pack can be downloaded free from Microsoft's website and that the company made it available for public consumption to test demand.


      and Response to critique at Maidan: Microsoft "washes ITS hands"
      http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1046538789&first=1046538890&last=1046433428

      Microsoft clears up misunderstanding re: Ukrainian Windows

      From: ArtUkraine.com Information Service
      Microsoft responds to criticisms that new software uses "surzhyk."

      KYIV, UKRAINE...Responding to assertions being made on some Internet websites that Microsoft has developed a laughable, mixed-language Ukrainian version of its popular Windows XP software, the marketing director of its Kyiv office said that a huge misunderstanding has taken place and pointed out that no full Ukrainian Windows XP software package currently exists, according to a recent article by Roman Woronowycz of the Kyiv Press Bureau of The Ukrainian Weekly.

      "This is not a Ukrainian software version of Windows XP," explained Valeria Kazban, "It is the interface pack. This is an effort to determine whether there is market interest among Ukrainian users."

      In an exclusive interview with The Ukrainian Weekly recently, Ms. Kazban emphasized that the Ukrainian interface pack can be downloaded free from Microsoft's website and that the company made it available for public consumption to test demand.

      However, she did not explain why this was not spelled out in the press release issued by Microsoft when the new product came online. In a press release, Microsoft Director of Product for the CIS Oleksii Badayev merely stated that the Ukrainian interface pack "was produced to meet the needs of Ukrainian buyers and to develop the variety of software programs with a Ukrainian interface."

      Ms. Kazban explained to The Ukrainian Weekly that this is not the first time that Microsoft efforts have been misinterpreted. "I want it to be known that there are always a variety of points of view on any new Microsoft products," said Ms. Kazban.

      The Microsoft marketing director for Ukraine explained that only Microsoft's Office XP software is currently available in Ukrainian, and is limited to the Word and Excel programs. Regardless of the intermediary nature of the interface pack, some visitors to the website www.maidan.org.ua went so far as to call it a "surzhyk," or mixed Ukrainian-Russian anomaly.

      The basic problem, as contributors to the open discussion on the website suggested, is that the Ukrainian interface pack can be installed only on Russian-language Windows XP software. If you are an English interface user, or Polish, or German, or Chinese, you're out of luck, for now anyway.

      In addition, as Andrii Shevchuk, one contributor to the discussion, pointed out in detail, there are several places where the program inexplicably reverts to the Russian language, particularly in Outlook Express and the print mode of Word.

      While Microsoft has translated the full line of its software into many languages over the years, Ukraine has had to fight for any Ukrainian-language version of Microsoft programming, even though Polish- and Russian-language software has been available for around a decade, Roman Woronowycz wrote in his article.

      Ukrainian software appeared only last March, and that came only after a concerted effort by Ukraine's Ministry of Education and the Shevchenko Scientific Society of America, which is based in New York, according to The Ukrainian Weekly article of January 19. Microsoft eventually signed an agreement with Ukraine's Ministry of Education to produce Office XP in the Ukrainian language for the benefit of Ukrainian schools, many of which are computerized today.

      Ms. Kazban underscored that the latest Microsoft initiative to explore a Ukrainian version of the more popular Windows version is not prompted by outside forces, but this time came from within the company itself. Ms. Kazban said that a decision on future Microsoft software in the Ukrainian language will be made after marketing tests are completed.


      --------------------------------------------------------------------------------
      The Ukrainian Weekly is an English-language weekly newspaper published by The Ukrainian National Association and is headquartered in Parsippany, New Jersey, USA. Roman Woronowycz is the editor of The Ukrainian Weekly's Kyiv Press Bureau. (ArtUkraine.com)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.03 | Цікавий

        Microsoft deleted Ukrainian web-site but can't explain it.

        Цікаво чому Microsoft не може пояснити причину знищення
        свого українського web-сайту дотепер ?

        http://maidan.org.ua/n/mova/1028158697
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.03 | tmp

          как видно Гейтс делегировал...

          право и обязанность (!) информировать украинскую общественность о своей деятельности в Украине другому веб-сайту - Майдану.. :)

          спасибо сказать ему (БГ) не могу, но и возражать смысла особого нет.. LetItBe Bill!:))
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.03 | Цікавий

            "Галка" розпочала боротьбу з імпортною кавою

            http://ukr.for-ua.com/news/2003/03/03/194228.html

            То чи не пора українським виробникам програмного забезпечення направити Міністерству економіки пропозиції щодо введення квоти на імпорт в Україну іноземного програмного забезпечення з метою стабілізації роботи вітчизняних виробників цієї продукції ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.03.03 | tmp

              ммм... особисто мені це..

              не подобається... дуже схоже на протекціонізм.. такий самий як і протекціонізм КМУ/М$.. мені здається, що вільне ПЗ само спроможне пробити собі шлях до споживача..

              а саме протекціонізм та корупція ИТ підрозділів КМУ, інших держапаратів, дії квазарівців та подібних отвьорточників заважають цьому..

              хай буде боротьба.. але на рівних..
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.03.03 | Цікавий

                Рівних умов проки нема

                І уряд не підписав з Українськими виробниками програм аналогічної
                угоди, яку підписав з КМУ/М$, що є саме протекціонізм іноземного конкрентоно виробника (дуже підозріло). Не підписали ж з RedHat, Sun, IBM чи будь якою українською компанією, що виробляє софт в Україні.

                Ви читали про Наказ з Міносвіти що М$ - то стандарт, і хто буде мати інше - будуть наслідки ? Це ж яким "інтелектом" треба володіти щоб таке написати на папері ще й гербову печать приліпити.

                > мені здається, що вільне ПЗ само спроможне пробити собі шлях до споживача..

                Само по собі непросто воно буде. М$ не такі повільні, як КМУ і весь час видумують нові методи збитків через такі Накази Урядових
                корумпованих чиновників у всьому світі. В Україні просто чиновники вже б'ють всі рекорди оригінальності.

                > а саме протекціонізм та корупція ИТ підрозділів КМУ, інших держапаратів, дії квазарівців та подібних отвьорточників заважають цьому..

                саме так

                > хай буде боротьба.. але на рівних..

                Отже - Лінукс для України також і робота українським програмістам в Україні :-)
      • 2003.03.03 | tmp

        хе хе... Майдан есть Майдан! :) (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".