МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чалий: Україні в Європі не сказали "так". Але і не сказали "ні"

03/17/2003 | Shooter
Чалий: Україні в Європі не сказали "так". Але і не сказали "ні"

www.ПРАВДА.com.ua, 17.03.2003, 14:32

У новому стратегічному документі Європейського Союзу, яким визначається статус України, як сусіда-ЄС, є "набагато більше плюсів, ніж мінусів".

Таку думку висловив в інтерв'ю Радіо Свобода державний секретар міністерства закордонних справ Олександр Чалий. На підтвердження своїх слів Чалий навів цитату з документа, де мовиться, що "ці сусіди на сьогодні не мають перспективи членства".

"Використовується слово "на сьогодні". Тобто ми можемо казати, що у майбутньому ситуація може мінятися. Те, що я кажу: нам не сказали "так", але і не сказали "ні", зазначив держсекретар.

"З документа також чітко випливає: у середньостроковій перспективі питання ухвалення рішення щодо європейських перспектив України автори цього документа не передбачають. Позиція Проді була більш категорична, тому вважаю, вона повною мірою не врахована в цьому документі", зазначив держсекретар.

Ще одним свідченням того, що документ можна "дуже позитивно тлумачити", на думку Чалого, є розділ "Сусідство і членство в ЄС". "Тут написано, що для країн, які належать до партнерів ЄС у Середземному регіоні, членство в ЄС виключено. А далі пишеться: "Всі інші випадки залишають це питання відкритим, особливо для тих країн, які чітко висловили своє бажання приєднатися до ЄС". Весь документ чітко диференціює (і це одна з головних його ідей) підхід ЄС до своїх сусідів".

Проте Чалий також зазначив, що у документі, "на жаль, відсутня чітка фіксація європейських перспектив України в середньостроковому вимірі".

Окрім цього, на його думку, "сьогодні ще не час коментувати питання" єдиного економічного простору. "Бачення України чітке: ми вважаємо, що це, перш за все, повинна бути Зона Вільної Торгівлі без обмежень. Зона, яка буде ефективно функціонувати, і в цьому контексті у нас не виникає суперечностей з нашою інтеграцією в європейські структури", зазначив Чалий.

Окрім цього, вважає держсекретар, "повинен бути відкритий внутрішній ринок ЄС для подальшої інтеграції і лібералізації щодо пересування людей, товарів, послуг і капіталу. Скільки ми боролися з ЄС за слово "інтеграція"! Ми вперше це слово бачимо в економічному вимірі, у науково-технічному вимірі, і в культурному вимірі. Практично, кажучи між нами, нам сьогодні відмовляють в інтеграції у політичному вимірі.

Олександр Чалий також зупинився на тому, що "слабким місцем" української сторони в Угоді про партнерство і співробітництво, на думку учасників ЄС, полягає у тому, "що вона не дає конкретних часових рамок для лібералізації візових режимів і для наближення України до ЄС". "У зв’язку з цим опрацьовується план дій, у ньому будуть вироблені як конкретні цілі, так і часові рамки", повідомив він.

Ще однією позитивною тенденцією Чалий назвав "спрощення візових режимів". "Тут є і дипломатичні, і службові паспорти, і спрощення у транскордонному співробітництві, і питання можливої відміни візового режиму, якщо країни будуть відповідати шенгенським критеріям", прокоментував положення документа державний секретар.

Відповіді

  • 2003.03.17 | Йоссарриан

    Если дипломат говорит"может быть"

    Если военный говорит "да", то это -"да",если "нет", то это "нет", если военный говорит "может быть", то это не военный.

    Если девушка говорит "нет", то это "может быть", если девушка говорит "может быть", то это - "да", если девушка говорит "да", то это не девушка.
    Если дипломат говорит "да", то это "может быть", если дипломат говорит "может быть", то это - "нет", если дипломат говорит "нет", то это не дипломат.

    Украине сказал "нет" "никогда" недипломат Проди. Дипломаты даже поленились сказать "может быть".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.17 | Shooter

      :)

      Розділ "Сусідство і членство в ЄС":
      для країн, які належать до партнерів ЄС у Середземному регіоні, членство в ЄС виключено. Всі інші випадки залишають це питання відкритим, особливо для тих країн, які чітко висловили своє бажання приєднатися до ЄС.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.17 | Йоссарриан

        Это ответ г-на Чалого, назначенца Кучмы в МИДЕ

        Дальше либо ишак издохнет, либо падишах.

        Ответ для дурачков от Чалого (в Миде он с годик просидит). Нормально!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.17 | Shooter

          Руки частіше міняй - нєбось вже мозолі кров'яні маєш.

          Це цитата з офіційного документу ЄС.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.18 | Йоссарриан

            Re: Руки частіше міняй - нєбось вже мозолі кров'яні маєш.

            А следующая там фраза - что решения будут принимать будущие члены. ЕЭС. Пока еще только стремящиеся.

            Когда-нибудь. Может быть. Не в этой жизни.

            Каписци?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.03.18 | CACTUS

              Проді по тєме! Лаханувся перед "Радіо Свобода" й виправдовувся!

              "У довгостроковому форматі двері ЄС для України відчинені!!!!!!!!!!!"
              Р. Проді!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.03.18 | Спагетті "больонезе"!

                Re: Проді по тєме! Лаханувся перед "Радіо Свобода" й виправдовувся!

                Цього понеділка з дводенним візитом до Брюсселя прибув прем “єр – міністр України Віктор Янукович. У Брюсселі він візьме участь у шостому засіданні Ради з питань співробітництва Україна -- ЄС. Першою важливою подією дня стала зустріч Віктора Януковича з Головою Європейської Комісії Романо Проді.
                Перша невтішна новина для України з”я вилася коли Віктор Янукович ще перебував у польоті на шляху до Брюсселя. Під час полудневого брифінгу речник Єврокомісії у справах зовнішньої політики Ема Едвін заявила що впродовж нинішнього засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, Україні не вдасться набути статусу держави з ринковою економікою. ЄС вже пів року вивчає це питання і має до України низку претензій . А саме! В Україні запроваджене експортне мито, що не відповідає державам з ринковою економікою. Україна ще й досі часто вдається до бартерної торгівлі, відомо чимало випадків коли держава втручається в діяльність приватних фірм, неналогоджена юридична процедура банкрутування підприємств. Усе це суперечить ринковій економіці.

                Зазначимо, що зустріч Голови Європейської Комісії та українського прем”єра Віктора Януковича увінчалась деяким успіхом. Після годинної бесіди був підписаний з Євросоюзом протокол про умови вступу України до Світової Організації Торгівлі. Така політична домовленість повинна прискорити всуп україни в СОТ. Щоправда розмову обидва політики розпочали здалека. Узгодили насамперед своє бачення Іракської проблеми. Романо Проді заявив, що війни не мусить бути, хоча робота Ради Безпеки ООН досить довго шукає компроміс. Тому всі країни світу і втому числі Україна також не повинна стояти осторонь пошуків цього компромісу.

                Після цього Романо Проді та Віктор Янукович зустрілися з пресою. Ескорт преси цього разу був досить чималий за кількістю. В склад представників українських мас – медій ввійшли навіть журналісти регіональних газет. Романо Проді досить довго говорив про те що розширюючись, ЄС не стане новою залізною завісою для України, а навпаки призведе до нової фази поглиблення і покращення стосунків. “Україна не просто друг для Європейського Союзу, наголосив Голова Європейської Комісії , а і стратегічний партнер. Проте питанння про вступ України до Європейського Союзу не на часі, додав Романог Проді. Україні ще необхідно чимало провести реформ для того щоб наблизитись до цієї мети.

                У відповідь Віктор Янукович заявив, що Україна дійсно прагне якнайшвидше наблизитись до ЄС не лише політично , але й економічно. Прагне досягти такого ж життєвого рівня як країни Європейського Союзу. На його думку реформи в Україні якраз нині активно здійснюються в цьому напрямку.

                Після цих монологів залишилось часу лише на одне запитання для журналістів. Його поставив j до Романо Проді кореспондент Радіо Свобода, який нагадав Голові Європейської комісії його інтервю для італійської газети “Ла Стампа”,” Карераа”, де він заявив що Білорусь, Молдова і Україна не мають шансів на членство в ЄС , кореспондент RFE/RL поцікавився чи зможе Україна , після того як виконає зобов”язання Договору про партнерство і співробітництво стати членом ЄС?
                Тут Романо проді відхрестився від того інтерв”ю в “Ла Стампа”. Запевнив що він такого не говорив. А друге зазначив що виконання Україною Договору про партнерство і співробітництво не зобов”язує приймати Україну в Європейський Союз. Таких зобов”язань ЄС на себе не брав, наголосив Голова Єврокомісії. Дідуля забув ,мабуть, що колишній комісар ЄС заявив , що договірнеобмежує членство України в ЄС!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".