МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Варіанти розвитку подій

03/23/2003 | Доктор Про
Образно кажучи, світ провалюється в "чорну діру"; і заглянути за "горизонт подій" - річ абсолютно неможлива.

Будь-якого дня, або й години може статися якась подія, яка змінить ситуацію в Іраку (і у світі) мало не довільно.

Коментарі як сюзників, так і Іраку і йому співчуваючим не варті майже нічого, бо на 99% є просто елементами психологічної війни.

Але хочеться звернути увагу на одну можливість, яка є чи не важливішою, ніж сама війна.

А саме: США завимагали від усіх країн закриття банківських рахунків Іраку і висилки дипломатичних представництв його. Тим хто цього не зробить, погрожують "відключенням від американської фінансової системи" та іншими санкціями. І погроза ця досить серйозна - показова нервова(і жалюгідно безсила) реакція Росії.

Де-факто це означає, що Вашінгтон є "столицею світу", а держави - "республіки"(в совітському смислі) величезної "зємношарної" держави, які повинні виконувати директиви "центру".

Причому і самі США поступово "розчиняються" у цій республіці (через участь в безконечній серії операцій по управлінні чи збереженні стабільності у світі - виходячи з тієї ролі, яку вони на себе взяли) і теж стають провінцією цієї планетарної республіки, вірніше таким собі столичним "округом Колумбія".

Зараз не кажу, "добре" це, чи "погано" - просто бачу таку реальну можливість розвитку подій.

Відповіді

  • 2003.03.23 | 123

    Яка-така подія???

    Що такого може статися? І яка ймовірність того, що ЦЕ станеться? Дуже мала.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.23 | Доктор Про

      1001 можливість

      Хто може бути певним, як себе далі поведе Росія?
      Адже, очевидно, що їй демонстративно вказали на її місце - фактично "обрізали" суверенітет.
      Росія , все ж, буде спостерігати на це збоку? І таким чином остаточно погодиться зі своїм підлеглим станом - в очікуванні значних економічних проблем через падіння цін на нафту, чи спробує поставити все на карту і скористатись, можливо, останньою шансом, аби "приземлити" США?

      Як поведе себе Північна Корея? Адже вона "на черзі"?

      Чи можливі теракти? Причому за масштабами навіть більші, аніж 11 вересня? Причому не тільки в США і не тількив Європі? І хто дасть гарантії, що їх не можуть здійснити люди, зовсім далекі від ісламських фундаменталістів, а останніми просто прикриються - в ім'я якихось свої цілей? І яка на це може бути можлива реакція уряду США?

      Чи можливий бактеріологічний удар Іраку по Кувейту чи Ізраїлю? І чи Ізраїль не застосує у відповідь ядерну зброю? А якщо затсосує і радіоактивний пил випаде ще і на інші країни?

      Etc., etc, etc.....

      Тільки одного цього - більш ніж досить. Хоча, чомусь мені здається, що ви зі мною не погодитесь. Але знаєте, далі розвивати саме цю тему я не буду.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.23 | Ромуальдыч

        Re: 1001 можливість

        А еще США потребовали выгнать послов из всех стран мира. И только у РФ хватило ума спросить "мужик, ты чего?". Остальные скромно молчат, как Украина, или отвечают отказом, как Ватикан. Позиция России понятна, тем, кто хочет её понять, она пытается стать лидером в мирном строении ситуации.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.23 | Доктор Про

          Не думаю

          Реально, Росія явно не очікувала, що Штати вдадуться саме до вимог висилки послів і замороження рахунків Іраку. Називаючи речі своїми іменами, "позицію" її можна окреслити як "розгубленість" при певній "багатозначній" риториці. Та і то, до неї не вдаються офіційні особи.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.23 | 123

        Re: 1001 можливість

        Доктор Про пише:
        > Хто може бути певним, як себе далі поведе Росія?
        > Адже, очевидно, що їй демонстративно вказали на її місце - фактично "обрізали" суверенітет.
        > Росія , все ж, буде спостерігати на це збоку? І таким чином остаточно погодиться зі своїм підлеглим станом - в очікуванні значних економічних проблем через падіння цін на нафту, чи спробує поставити все на карту і скористатись, можливо, останньою шансом, аби "приземлити" США?

        Я ще писав про ймовірність. Яка ймовірність того, що Росія "поставить все на карту"? Є якісь підстави очікувати різких рухів від Росії? Я не бачу підстав. Путін не замикається у собі, постійно контактує з лідерами ЄС і Бушем, риторика досить мирна...

        > Як поведе себе Північна Корея? Адже вона "на черзі"?

        Які ФАКТИЧНІ підстави чогось очікувати зі значною ймовірністю?

        > Чи можливі теракти? Причому за масштабами навіть більші, аніж 11 вересня? Причому не тільки в США і не тількив Європі? І хто дасть гарантії, що їх не можуть здійснити люди, зовсім далекі від ісламських фундаменталістів, а останніми просто прикриються - в ім'я якихось свої цілей? І яка на це може бути можлива реакція уряду США?

        Можливі. Так само як вони були можливі тиждень тому -- не набагато більш можливі.

        > Чи можливий бактеріологічний удар Іраку по Кувейту чи Ізраїлю? І чи Ізраїль не застосує у відповідь ядерну зброю? А якщо затсосує і радіоактивний пил випаде ще і на інші країни?


        О це дуже малоймовірно. Я так розумію, що в Іраку вже точно нема звідки пускати ракети -- якщо й було щось готове до старту, так стартанули б вже, бо, мабуть, розбомбили все вже. Та і застосування ядерної зброї Ізраїлем -- це щось таке з галузі фантастики...

        > Etc., etc, etc.....
        >
        > Тільки одного цього - більш ніж досить. Хоча, чомусь мені здається, що ви зі мною не погодитесь. Але знаєте, далі розвивати саме цю тему я не буду.

        Сподіваймося на краще -- не так багато підстав очікувати гіршого...
  • 2003.03.23 | ВІЙ

    Америка в Іраці пробує втекти сама від себе.

    Війна не починається, вона розвязується , тобто вона завжди існує, лише буває у "завязаному" та "розвязаному" станах. Чому це так напевно не дано зрозуміти жодній людській істоті.

    Зараз ми спостерігаємо дію "Закону збереження війни" - У США зникли явні вороги, і вони змушені їх відчайдушно шукати.

    Римська імперія впала не через сильних ворогів - вона впала через те що Рим на час появи христянства зумів знищити всіх сильних ворогів , і далі Риму та римлянам залишилося лише одне - поступово вироджуватися до такого жалюгідного стану , в якому їх змогли перемагати , принижувати і врешті руйнувати жалюгідні дикі варвари, яких колись неначе граючись громили і розганяли по далеких хащах і пустелях Євразії легіони ще дійсно сильного і переможного Риму.

    Відсутність сильного зовнішнього ворога так само небезпечна, як і присутність ворога набагато сильнішого. Супільство втрачає стимул для єдності, навіть в якомусь сенсі втрачає стимул для життя і співробітництва.

    В США очевидно розпалася коаліція між протестантською і єврейською елітою, а минулі вибори продемонстрували небачений в історії США конфлікт між протестанським (Буш) і єврейським (Гор) істеблішментом.

    Неймовірним напруженням сил виграли протестанти-республіканці, однак після виборів конфлікт лише перейшов у нову фазу, яка віддалено нагадує наші українські війни за переділ власності. Розгромлені великі заповідники єврейського бізнесу -див історію з всіляким Енронами та їм подібними.

    Поведінка Буша - типове намагання винести внутрішній конфлікт назовні, і таким чином уникнути руйнівного протистояння всередині нації. Однак видно , що єврейське лоббі навіть у ідеологічно вигідній йому війні з арабським Хусейном чітко тримається осторонь від Буша.

    Теперішня війна поки що Штатами програється на фронті пропагандистському і психологічному. Світові мас-медійні холдинги, які колись осипали квітковими пелюстками кожен крок Клінтона, зараз усипають колючками дорогу Бушу молодшому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.23 | Адвокат ...

      Буш,-- не Клінтон. Його шлях,-- тернини. ( - )

    • 2003.03.23 | Доктор Про

      Загалом, так.

      Погоджусь з вами.

      Традиційно міщанська і ізоліціаністська і ніяк не месіанська Америка раптом не сіло не впало опинилась лідером всього світу. Росія/СССР аж пищала, так хотіла стати таким лідером, а натомість стала Америка, яка тільки й того робила, що протистояла цьому.

      Стала - і відвернулася спиною до всього світу : робіть - що хочете, а я займусь своїми справами.

      Не вийшло: 11 вересня "останній світ" потягнув Америку за полу і нагадав про своє існування. Реакція Штатів стала дещо імпульсивною, хоча, можливо, й зрозумілою і, почасти, оправданою.

      Але це ніяк не означає, що Штатам вдасться уникнути від вирішення всіх останніх проблем, які стоять перед світом. Їм не вдасться відбутися роллю "наглядача", який тільки і роздає тумаки. Доведеться ставати і "прорабом" - аби вирішувати проблеми, що стоять перед світом і, врешті, кудись вести світ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.24 | ВІЙ

        Чесно кажучи громадянська війна в Америці виплескується у світ

        У всякому разі з формального боку події 11 версня можна трактувати і як акт громадянської війни - більшість гіпотетичних підозрюваних мали сякі такі американські папери, себто були натуралізовані і вписані в американське супільство.

        І врешті я б не дав би зараз за доллар і 15 центів, якби 11 вересня не "заткнули" найбільшу дірку у американській фінансовій системі, через яку до того проходило 60% всіх світових оборудок. Обіг грошей , а особливо долларів суттєво затормозився, і це дало змогу доллару "пережити" становлення євро, а Америці вберегтися від в принципі можливої небезпеки раптової "депортації" закордонних долларів назад у країну.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.03.24 | Мертві Бджоли Загудуть

          Гальмо!

          ВІЙ пише:
          > Обіг грошей, а особливо долларів суттєво затормозився...

          Обіг доларів настільки суттєво ЗАТОРМОЗИВСЯ, що от уже й зовсім ОСТАНОВИВСЯ внаслідок Громаданської війни США в Іраку. Замість доларів уже почався обіг рублів :sarcastic:
        • 2003.03.24 | Доктор Про

          Ми все ще ділимо Америку і світ?...

          Схоже на те, що в результаті пресловутої "глобалізації" кордони (в широкому сенсі - культурному, економічному, політичному...) у світі розмились настільки, що війни між націями (чи цивілізаціями) автоматично стають війнами громадянськими і навпаки. Бо раз світ становить єдине ціле - то будь-яка війна у ньому - громадянська.

          В нинішній час як ніколи важливо зрозуміти дійсні НОВІ процеси, що проходять у світі, а не вішати на них старі ярлики. Схоже, чисто "доменна"(територіальна) організація планетарного суспільства застаріває, а все більшого значення набирає організація мережева - подібно як існують ТНК чи діаспори.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.03.24 | ВІЙ

            Дійсно світ зіжмакався до масштабу сільської волості

            Напевно тому виною в першу чергу технічні засоби, які дозволяють процесам у різних частинах світку взаємодіяти не через століття, я через лічені години. Безсумнівно світ повинен до цього пристосуватися, і це схоже буде проходити дуже важко і боляче.
  • 2003.03.23 | Гура

    Саме так (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".