МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Джордж Робертсон:" Я оптиміст, але не дурень"

04/04/2003 | CACTUS
Програма:”Міжнародний щоденник”.Радіо Свобода

ДЖОРДЖ РОБЕРТСОН: “Я ОПТИМІСТ, АЛЕ НЕ ДУРЕНЬ”.


Нині політичне життя Брюсселя позначилось особливою активністю. В штаб квартирі НАТО протягом дня відбулась низка зустрічей міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, керівництво Європейського Союзу провело переговори з альянсом стосовно надання охорони
для доставки гуманітарної допомоги жителям Іраку, Держсеркретар США Колін Пауел розпоів про становище в Перській затоці та обговорив цю тему із своїм російським колегою Ігорем Івановим. З Брюсселя продовжує наш кореспондент Славко Волинський.

Брюссельські зусустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць НАТО та керівництва Європейського Союзу були організовані на прохання Держсекретаря Сполучених Штатів Америки Коліна Пауела. На пропозицію відгукнулися всі міністри закордонних справ альянсу, за виключенням міністра Ісландії, який захворів. Але найголовніше, що запрошення Коліна Пауела прийняли опозиціонери війни в Іраку , тобто глави дипломатичних відомств Бельгії , Франції, Німеччини і навіть Росії.

Перше,що було винесене на порядок денний форуму мінстрів країн НАТО та керівництва ЄС -- це зміцнення і поглиблення співробітництва між країнами Альянсу європейського континенту та північної Америки, а також між ЄС і НАТО для допомоги населенню Іраку в пост-садамський період. Сприяння в розбудові вільної, квітучої і єдиної держави. У своїй заяві під час зустрічі з керівництвом Європейського Союзу Генеральний Секретар НАТО Джордж робертсон Сказав :” В минулому між нами були розбіжності, тепер я бачу що наше порозуміння зростає. Всі погодились з тим, що Іракський конфлікт повинен бути завершений якнайшвидше з мінімальною кількістю жертв . А міжнародні організації, в тому числі ООН повинні бути готові до поставок в Ірак гуманітарної допомоги”.Один із журналістів зауважив, що Джордж Робертсон занадто оптимістичний щодо трансатлантичних відносин. Чи не боїться він що між НАТО і Америкою можуть виникнути нові рифи? Джордж Робертсон посміхаючись сказав: “Я завжди оптиміст , але не дурень” і зауважив що в НАТО часто виникали розбіжності, але їх завжди вдавалось подолати. На запитання з яким звернувся кореспондент Радіо Свобода до голови Ради Міністрів ЄС Георгіо Папандреу ,чи можливо організувати за допомогою НАТО воєнний захист Червоного Хреста для транспортування на теритрію Іраку гуманітарної допомоги , Георгіо Папандреу відповів що під час переговорів з НАТО детально це питання не обговорювалось, а Верховний представник ЄС у справах оборонної політики, заявив для Радіо Свобода , що доки в Іраку триватимуть бої , вантажі з гуманітарною допомогою переправити в Ірак неможливо. Слід дочекатися закінчення війни.Солана висловив сподівання що вона же незабаром завершиться.

Наступне важливе питання порядку денного зустрічей міністрів оборони країн - учасниць НАТО та їх союзників стосувалось відкриття північного фронту американських та британських військ з території Туреччини. Детальніше цю тему Колін Пауел обговорив під час двосторонньої зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини Абдулою Гюлем. В п”ятницю переговори на цю тему будуть продовжені в Анкарі з прем”єр-міністром Туреччини.
Я поцікавився у Коліна Пауела хто прийде на зміну режиму Садама і чи опозиційні сили справді демократичні? Держсекретар США на це відказав:” Ми хочемо привестидо влади уряд. Спочатку тимчасову адміністрацію, так , щоб цей уряд зріс під крилом цієї адміністрації, а врешті іракці повинні створити свій власний уряд. Це має бути уряд , який зберіг би територіальну цілісність Іраку і представляв би весь народ Іраку” . (кінець цитати). На його думку взяти участь у формуванні уряду повинні борці з режимом Садама Хусейна як із позамеж Іраку ,так із самої країни.

Завершився натівський форум зустріччю Коліна Пауела з міністром закордонних справ Росії Ігорем Івановим. Сторони обговорили перспективи якнайшвидшого завершення війнив Іраку та співробітництва у його відбудові.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".