МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Атипова пневмонія” уже в Києві.

04/24/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Як стверджує прес-центр УРП "Собор", стало відомо з поінформованих джерел, в Києві зафіксовано перші чотири випадки гострого респіраторного синдрому (SARS), відомого також під назвою "атипова пневмонія".

В розісланому засобам масової інформації прес-релізі наголошується, що "УРП "Собор" привертало увагу громадськості до небезпеки занесення в Україну цього вірусу ще у зв’язку з поїздкою Президента України Л.Кучми до Китаю і Гонконгу. Однак нашими пересторогами, нажаль, було знехтувано. Інформація з медичних джерел переконує: більшість медичних закладів Києва практично не поінформовані про дії у випадку виявлення цієї небезпечної хвороби."

УРП "Собор" вимагає від уряду України вжиття надзвичайних заходів для подолання розповсюдження епідемії в її зародку, від міністра охорони здоров’я - звернутись до громадян в прямому ефірі і роз’яснити їм правила поведінки для зменшення небезпеки зараження вірусом "атипової пневмонії".

Тим часом Міністерство охорони здоров’я заперечило цю інформаці, повідомивши, що 21 квітня до Центральної клінічної лікарні Києва (так звана Жовтнева лікарня) з підозрою на атипову пневмонію госпіталізовано одного хворого киянина, який в цьому місяці два тижні перебував у Китаї. Стан його здоров’я чиновники від мецини, що приховували інформацію цілих три дні, оцінили як задовільний з надією на позитивні результати лікування.

Відповіді

  • 2003.04.24 | юрко

    Re: вітаю

    болячка сильно заразна, викликає гостре запалення легенів, але тому, що є вірусом, то антибіотики не працюють, тому, що незрозуміла його природа, не вироблено поки що ефективної вакцини. Невідомо, як довго утримується імунітет, якщо людина перехворіла. Також, дотепер не відомо, як довго той вірус може жити поза тілом людини, спочатку вважалося, що кілька годин, тепер припускають, що до 24 годин. Не відомо, як саме він передається, вважається, що під час кашлю з краплями з легенів. Тому, що початкові ознаки - збільшена температура тіла, виглядає нічим особливим, люди замість відразу замкнутися на карантин вдома, виходять на вулицю і заражають інших. Також, виглядає, що деякі особи є особливо заразні і ходять у своєрідній заразній вірусній "хмарі". В першу чергу вбиває старших людей і ослаблених іншими хворобами, тобто, тих, в кого вже з самого початку є пошкоджена імунна система. Але, виглядає, вірус швидко еволюціонує і почав заражати молодих людей. Смертність трохи більше, ніж 5%, а смертність серед молодих десь 1%. Здається небагато, але цей 1% серед молодих був характерний для сибірки з початку 20 століття, котру ввжали найбільшою епідемією в історії. Реально, найбільш загрожені є медичні працівники, які стикаються з хворими, але тому, що інші можуть ігнорувати початкові симптоми і відразу не самоізольовуватися, то є небезпека поширення віруса. Карантин приблизно 10 днів. Тобто, всіх, з ким безпосередньо стикався хворий, намагаються вирахувати і замкнути на карантині. Торонтонським лікарям наказано попри постійне вживання масок, одягати щось таке як пластиковий щиток на ціле обличчя, гумові рукавиці, також зачинили для відвідування госпіталі. Виглядає, що найкраще постійно мити руки, принаймі це найбільше радять (ха-ха).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.24 | xyZ

      гм гм

      Всемирная Организация Здравоохранения:
      статистика по САРС, карты, объявления
      http://www.who.int/csr/sars/en/

      Смертность - по предварительным данним примерно 6-8%. В начальный период эпидемии умирали в основном люди пожилого возраста, с осложнениями, однако в последнее время стало больше болеть молодых людей без каких бы то ни было болячек.

      Заразность - порядка 98-100%. Практически все, кто был в контакте, заразились. Особенно удивительно, что например в Канаде почти половина всех случаев - работники больниц, которые и маски носили, и перчатки одевали. Почему - неясно. Сейчас будут надевать двойные перчатки и зашитные стеклянные щитки на лицо.

      Происхождение - до сих пор неизвестное. Главная версия - что вирус изначально был в животных (свиньях или домашней птице), а потом внезапно в результате мутации перескочил на людей. ВОЗ выдвинула версию, что возбудитель - корона-вирус, подобный возбудителю обычной ангины. Это, однако, не окончательный вывод, т.к. по данным микробиологов Канады только у 40% "вероятно больных" (probable cases) был обнаружен этот вирус, у только у 35% "возможно больных" (suspected cases). Но что самое странное - этот же вирус был обнаружен и у 20% людей, которые не попали ни в одну, ни в другую категорию, и были по сути здоровыми (и не имели контактов с больными). Кроме того, в первые несколько дней болезни содержание вируса во влаге извергаемой при кашле подозрительно мало, и только потом резко возрастает. Это заставляет предположить, что вызывает болезнь вовсе не корона-вирус, и что он есть только побочным эффектом.

      Детальнее - на http://www.nytimes.com/2003/04/24/science/24INFE.html

      Скорость мутации - ожидается как очень высокая, подобно гриппу.

      Известно также, что некоторые люди - по причинам до конца неизвестным - становятся супер-заразными (super-carrier). Было уже несколько таких случаев, когда например, один заразный доктор в Гонконге заразил буквально _каждого_ кто был в радиусе 2 м.

      Что получается при сравнении с глобальными пандемиями прошлого?

      Чума. Как и САРС, распространяется воздушно-капельным путём при чихании и кашле. Смертность больше - 12-15% (для одного штамма даже 30%). Примерно к 1977 году чуму искоренили совсем - благодаря двум факторам: чума живёт только в людях, и очень медленно мутирует.

      Испанка (испанский грипп). Как полагают, испанка зародилась тоже в Китае (а испанкой называется, т.к. несколько Испания была поражена очень рано и с высокой смертностью). Смертность только 2.5%, но в отличие от САРС, испанка распространялась воздушным, а не воздушно-капельным путём. В результате, в течение нескольких дней в 1918 году эпидемия охватила весь мир. Испанка поражала в основном здоровых людей в расцвете сил, причины этого так никогда и не были выяснены. Заразность испанки была 25-30%.

      Даже если настоящий возбудитель будет определён быстро, на разработку и тестирование вакцины уйдет 2-3 года в лучшем случае. Разработка антивирусного препарата занимает 6-7 лет в среднем.

      Так что пока что самый надёжный метод - дезинфекция и карантин.

      Да, по поводу симптомов - вот тут есть официальное определение:
      http://www.hc-sc.gc.ca/pphb-dgspsp/sars-sras/sarscasedef-0317_e.html

      Высокая температура (38 и больше)
      Кашель, учащённое дыхание
      На рентгене проявляются признаки подобные воспалению лёгких
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.04.25 | юрко

        Re: гм гм

        з того, як це відбувалося в Торонто (я тут живу, тому знаю), виглядає, що не було на початку відповідно звернено увагу і не застосовано жорстких заходів для захисту від розповсюдження хвороби. Один ідіот, хоча йому й наказали сидіти вдома на карантині, через пару днів поперся до праці в компанії Hewlett&Packard, чим викликав неймовірний переполох і наступний карантин кількох десятків людей. Ще один лікар, хоча був хворий, відвідував церкву. Коли йому наказали сидіти вдома, відбрикувався. Одна медсестра вже з початковими ознаками хвороби далі продовжувала їздити до праці електричкою. Також, виявили, що на похороні одного померлого від SARS, була людина, яка мала перед тим контакт з померлим і захворіла. На карантин посадили всіх 300 з гаком, що були присутні на похороні. Замість того, щоб зразу перевіряти всіх, хто прилітає з Азії і відлітає з Торонто, вони собі це легковажили. В результаті на вчора (середу) в Торонто померло 16 людей зі всіх випадків хвороби. Для порівняння, в Сінгапурі 17. Звичайно, з китайською статистикою в сотню з гаком це виглядає мало, як на велике місто, але тому, що відбулося перевірене перенесення хвороби з Торонто в інше місто, світова організація здоров'я висловила пораду, без особливої потреби до Торонто не їздити. Всі бізнеси, пов'язані з туристикою, тепер верещать, що розорюються. Мер міста ходив у китайську дільницю міста, нарікав на Світову організацію здоров'я і жер китайську їжу, показуючи, що ніякої небезпеки немає. Як би там не було, деякі спортивні змагання були відмінені.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".