МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Будинки "роблять ноги"...

05/08/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Позачергова сесія Кіровоградської обласної ради розглянула єдине питання: про надзвичайний стан агропромислового комплексу області у зв'язку з масовою загибеллю озимих культур та невідкладні заходи по забезпеченню населення продовольчим зерном.
Як повідомив начальник головного управління сільського господарства і продовольства обласної державної адміністрації Юрій Литвин, в області з майже півмільйона гектарів озимої пшениці залишилося до збирання уже з пересіяними площами всього 200 тисяч гектарів. Враховуючи, що цього року врожай очікується значно нижчий минулорічного, Кіровоградщина отримає десь 300 тисяч тонн озимого зерна, з яких лише на осінню посівну необхідно буде 110 тисяч тонн. Того, що залишається, нам може не вистачити на створення достатнього продовольчого запасу і виплату селянам заробленого (у тому числі на паї).
Отож, сільгоспвиробник потребує кредитів, щоб забезпечити насіннєвий фонд, гроші також потрібні на створення локальних продовольчих запасів. Тому на розгляд сесії був винесений проект рішення, ініційований головою облдержадміністрації, яким депутати мали надати дозвіл комунальному підприємству "Агроторговий дім" на заставу об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області вартістю майже шість мільйонів гривень для отримання кредиту у сумі 2,9 мільйона терміном на один рік. Постійна комісія з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації (голова — Марія Пономарьова) внесла деякі поправки до рішення, зокрема не згодилась із запропонованим "Агроторговим домом" бізнес-планом (до речі, на момент проведення сесії його остаточний варіант так і не був розглянутий комісією). Викликає інтерес і перелік об'єктів, що пропонуються під заставу: адміністративний будинок по вулиці Леніна, 64 та Карла Маркса, 55, будинок бізнес-центру (де знаходиться і "Агроторговий дім") по вулиці Леніна, 28, будинок побуту "Інгул", приміщення обласного комунального підприємства "Бібліотечний колектор". Тільки один цей перелік свідчить, що реальна вартість згаданих будинків набагато більша від вказаної балансової. До того ж, у рішенні не прослідковується, яким чином, за нинішнього стану справ у сільському господарстві, кредит буде повернуто. І який банк його даватиме?
Отож, запитання депутата Миколи Сухомлина, чи розглядався комісією інший варіант кредитування, наприклад, за рахунок таких статей обласного бюджету, як капітальне будівництво (три мільйони чотириста тисяч гривень), здається більш ніж резонним. Але крім використання коштів регіонального фонду підтримки підприємства (150 тисяч), інших варіантів комісія не розглядала.
Депутати погодились із запропонованим рішенням і при одному "проти" прийняли його. Голосувати в умовах театру, в залі якого проходила сесія по-іншому було важко, бо кнопок не було і небезпечне було "викриття незгоди з владою". На сесію голова ОДА Василь Моцний з подання якого розглядалося питання кредитів, відавши перевагу в цей час іншому третьорозрядному засіданню. За всіма прикметами перелічені будівлі "зроблять ноги", бо повернення кредиту проблематичне.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".