МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Було б смішно, якби не було так сумно... (ВАЮ-інтерв"ю на УП)

06/03/2003 | Олег Непокора
Олег 03.06.2003 01:42

Примітка: Враховуючи обсяг статті, свої коментарі я ставлю в [...].

http://pravda.com.ua/archive/2003/june/2/3.shtml

"Наша Україна" виробила технологію висунення Ющенка на посаду президента. Як це відбуватиметься, розповів він сам в інтерв'ю "Українській правді", повертаючись із Запоріжжя. Там у неділю проходив другий, після Чернігова, регіональний форум "Нашої України". Ці заходи – перший крок у кампанії-2004. Яку Ющенко – він це знову заявив – хоче пройти разом з іншими опозиційними силами. В тому числі і з Тимошенко.


УП: Яка ваша реакція на слова Юлії Тимошенко в інтерв'ю "Дзеркалу тижня", де вона дивується, чому не почалися переговори по єдиному кандидату і попереджає, що якщо домовленості не буде, то вона може висунути і свою кандидатуру? Дійсно, чому досі це не почалося?

ВАЮ: Я хочу дати дуже такий обережний коментар, бо знаю, коли говорить жінка - не все треба коментувати. [Ну, на рахунок "жінка..." - как тєбє сказать...]Приходить час визначення для всіх. У тому числі і для Юлії Володимирівни. Я знаю, що для неї це визначення складне. Нелегке. [Справді - два варіанти: здати 2-мільйонний електорат за дякую, або - і сама не гам, і Ющенку не дам]Але це річ, яка залежить тільки від неї. [А може НЕ ТІЛЬКИ???!!!]І вона цей вибір повинна зробити. [А вона і зробить, ой як зробить!]


Так, безумовно, нам треба пройти і переговори, і знайти форми консолідації двох політичних сил. Для цього 15 вересня минулого року і 29 березня поточного я із трибуни "Політехніки", де відбувалися форум демократичних сил, сказав приблизно таке: єдина формула, яка забезпечить зміну влади - це консолідація опозиційних і демократичних сил.

Окремо виділив у своїй промові: безумовно, у цьому політичному об'єднанні ми бачимо Блок Юлії Володимирівни Тимошенко. [Де? У яких ролях?]Тому що у нас практично немає розходжень відносно цілей і способів досягнення того, як змінити владу. Приблизно аналогічне я сказав і щодо Олександра Олександровича Мороза.

Це була офіційна пропозиція, і вона залишається такою. Якщо треба якогось іншого характеру пропозиція - я готовий зробити це ще раз, для Юлії Володимирівни: я її разом з іншими політичними партнерами хотів би бачити в одному залі, коли ми проводимо форуми демократичних сил, коли виробляємо концепцію, як змінити владу, як перемогти на виборах. Те, що я говорив у березні, залишається в силі і зараз.

УП: Мова іде саме про президентські вибори…

ВАЮ: Так.

УП: …І очевидно, що Юлія Володимирівна сподівається на якесь місце в майбутній команді влади, за яку разом із вами збирається змагатися. Ні для кого не секрет, що Тимошенко хоче посаду прем'єр-міністра. [Можливо. І навіть- швидше за все. Але вона ОСОБИСТО ще нічого не заявляла на рахунок саме ПРЕМ"ЄРСЬКОЇ посади. Знову - спекуляції!]


ВАЮ: Якщо ми починатимемо дискусію з портфелів - це перший спосіб, як не допустити порозумінь і не сформувати коаліцію. [Брєд!!! Коли німці обирали Шрьодера канцлером, вони заздалегідь знали, що у разі його перемоги: МЗС - Фішер, Міноборони - Штрук, Мінфін - Лафонтен і т.д.!!! Американці, що обирали Буша, теж знали, які хто посали при ньому займе. ВАЮ, мабуть, щиро упевнений, що українці віддадуть перевагу коту в мішку.] Не з цього треба починати. На перший план повинні бути поставлені державницькі інтереси [Хе-хе! "L'etat c'est moi!"???]- як нам знайти спільну програму. І ця програма приведе до розуміння спільної команди й вирішення корпоративних інтересів.

[Ні, Вельмишановний Вікторе Андрійовичу! При всій (ще залишеній) повазі до Вас - НІ, і ще раз НІ! А діло ось у чому: Я - виборець ТИМОШЕНКО. І нас таких в Україні приблизно - 2 млн. Це неабияка частина УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Далі... Нас агітуватимуть за підтримку не Тимошенко, а Ющенка, який закликає нас на чолі із нашим лідером - виразником нашого ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ на держ. рівні, до КОАЛІЦІЇ (у його розумінні - за "дякую"). То ж чи маємо МИ, ВИБОРЦІ, право заздалегідь знати, якою мірою і на якому рівні у разі Вашої перемоги буде предсталено НАШЕ волевиявлення??? Іншими словами - ким буде ВИРАЗНИК наших інтересів (ЮТ) при Президенту Ющенку???]


УП: Чи правильно я розумію, що й Олександра Мороза ви запрошуєте взяти участь у єдиній передвиборчій коаліції?

ВАЮ: Так, ми це зробили 29 березня і це залишається в силі. [Це ж саме стосується і МОРОЗА ТА ЙОГО ВИБОРЦІВ!!!]


УП: Коли має відбутися формальне підписання угод опозиційної трійки про висунення єдиного кандидата?

ВАЮ: Ми виходимо з того, що коаліція повинна бути із широкого кола демократичних сил - тих, які знаходяться в опозиції і тих, які у антивладній [???]позиції. [Шо в Запоріжжі знову так жарко було??? (50 С на сонці)]
Вихід на таку багатосторонню угоду можливий через проведення загальнонаціонального форуму. [Ну? 15.09.02? 01.03.03? 29.03.03?]


УП: Коли?

ВАЮ: Як воно сьогодні опрацьовується штабом з різним силами? Ми плануємо влітку і у вересні проведення 25 регіональних форумів політичних і громадських сил. І у кінці вересня - на початку жовтня - загальноукраїнський форум демократичних сил. Зі сформованою позицією по програмі та проведеними переговорами щодо інших інтересів політичної команди.

УП: Чи існують списки розподілу посад у разі вашої перемоги на президентських виборах?

ВАЮ: Вони будуть існувати, але не так скоро. Якщо зараз сказати, хто буде прем'єром, хто - спікером, хто - головою Нацради, і ще розписати добрих 30 посад - це перший спосіб, як створити велике коло ворогів. І уникнути компромісу. [Повний брєд і "заблуждєніє". Див.вище.]




Треба пройти дорогу порозуміння, відчути, як формується перемога, хто які зусилля для цього приносить. Який його внесок? А після цього говорити, на якій державній посаді його здібності, авторитет, команда є найбільш ефективними. Я буду наполягати, щоб цей процес був максимально публічним. [Невже ще досі не можна порівняти внесок Юлі у, як "закалку сталі" (рейтингу ВАЮ) у 2000-му, і "внескок" Порошенків, Безсмертних etc.(ким були у той час?)]


УП: За останні місяці соцопитування показують, що Віктор Янукович став третім у рейтингу кандидатів у президенти. Які у вас передчуття щодо конкуренції з ним на президентських виборах?

ВАЮ: Я спокійно реагую на це. Незалежно від особи можу сказати… Попри те, що іде з екрану чи пишеться у газетах, але українці з кожним тижнем схиляються до такого: нинішня влада вичерпала ліміт довіри.

УП: Які у вас відносини з донецькою групою, чи, як її ще називають, з донецьким кланом? З Партією регіонів?

ВАЮ: Я не можу сказати, що вони близькі чи далекі. Вони рівні, коректні, на мій погляд – збалансовані.

УП: Ви були присутні на дні народження Юхима Звягільського і опинилися за одним столом із Ринатом Ахметовим. Про що ви говорили?

ВАЮ: (Усміхається.) Я пригадую, що до нас сів Олександр Малінін (російський співак - УП), ми втрьох довго говорили… Це були різні, але мистецькі теми, або теми, присвячені ювілею.

Що стосується стосунків із представниками донецької сили, бізнесової або політичної, я намагаюся будувати рівні стосунки.

УП: Чия це була ваша ініціатива - сісти за один стіл з Ахметовим?

ВАЮ: Мені був запропонований цей столик. Я спізнився на добру годину чи півтори. Разом із Левом Лещенком (інший російський співак) ми зайшли. І мені запропонували те місце, яке, за задумом організаторів заходу, належало мені.

УП: Ви колись обговорювали з Ахметовим політичні проблеми?

ВАЮ: Моє враження, що він максимально дистанціювався від цих питань. Ця людина займала тоді (на ювілеї Звягільського) вірну позицію і надзвичайно неохоче ішла на політичну тему. Це моє враження.

УП: Ще одна тема, про яку не можна не запитати - це політична реформа. Мова іде не про оцінку - ваша позиція відома - а про ваш прогноз. Як воно буде далі?

ВАЮ: Я думаю, навіть після того шабашу, який був проведений по країні із примусовим "одобрямсом", пропозиції є безперспективні. Послухайте майдан, послухайте людей - вони у своїй абсолютній більшості є опонентами цієї реформи.

Думаю, влада включить всі можливі важелі, щоб підкупити, залякати, вибити декілька народних депутатів, падких на гроші, на майно, або людей, які не можуть вистояти. І влада спробує повернути у сесійний зал цю ідею. Я не думаю, що це магістральний шлях. Він безперспективний.

[Индюк тоже думал-думал, да и в борщ попал!!!]


Ключове для влади буде в тому, як переманити на свій бік комуністів і заплатити, можливо, дуже дорогу ціну шляхом перегляду повноважень інституту влади. Я цього не виключаю. Я думаю, було б неправильно іти на зустріч цій владі – навіть комуністам за будь-яких обставин.

[І як, скажіть мені на милість, воно отак є? Себе людина не бачить під носом, а когось бачить під лісом!? Хоча я прокомуняцькими настроями наче не хворію, але можливо деяким "нашим" дійсно варто було б прислухатись до ЮЛІ (саме до неї!!!) і хоча б ХВИЛЕВО, СИТУАТИВНО відкинути ІДЕОЛОГІЧНІ розбіжності... Може би тоді й у влади було менше шансів переманити комуністів. А взагалі - чия б корова не мичала, а ЧИЯСЬ би нехай і помовчала! (на рахунок "компромісів з владою" - Піскун, Ірак, питання мін. зарплатні etc. etc. etc. ...]


Але ми живемо в дуже нерівному світі, із такими формами взаємодії, де можна побачити таке, що кілька днів [???] тому ми не очікували.
Якщо не вдасться підтримати всенародне схвалення, якщо не вдасться сформувати необхідну більшість, тоді треба торгувати портфелями і деякими позиціями запропонованої концепції. Включаючи зміни повноважень інститутів влади. І останній крок може бути прийнятний для деяких сил, в тому числі [???]
і тих, які перебувають в опозиції.

УП: Що ви думаєте з приводу свіжої заяви президента: "Віктор зробив помилку, коли об'єднався з опозицією"?

ВАЮ: Це лукавство. Більше пропозицій по консолідації демократичних сил, ніж я і моя фракція, в тому числі на стіл президенту, ніхто не клав. Але з першого дня я розумів… Перед виборами президент у Криму, відповідаючи на питання, кого він бачить у більшості, сказав: "Жінки за майбутнє", "Озиме покоління", СДПУ(О). Потім каже: "Ну хто там ще є?" "Єда". Я не думаю, що президент забув тоді про "Нашу Україну".

Це було таке відношення тоді і воно залишається таким же до сьогоднішнього дня. Насправді влада не хоче бачити "Нашу Україну" у більшості. Тому що це буде більшість не влади. І це зрозуміло, і тут не треба мучити ні президента, ні мене. Є рішення, яке я не поділяю, і на яке я не можу вплинути: створена під батогом адміністративна більшість не принесе добро цій країні.

["Рвні і коректні" стосунки з ПР??????!!!!! :) ]


УП: Якою є нинішня ситуація у "Нашій Україні". Можна почути, що ваше оточення заблокувало доступ до лідера.

ВАЮ: З одного боку, у фракції 10 партій. Фракція дуже велика. Механізм вироблення спільного рішення у тому, що всі резонансні питання обговорюються на групах, якщо є потреба - обговорюються на політраді партії, якщо є потреба - виноситься на політраду блоку. І неврегульована частина щотижнево виноситься на засідання фракції. Це такий механізм.

Що стосується іншого, то я кожний день присвячую тому, що я очі в очі чи по-телефону маю контакти з десятками депутатів. Якщо у когось виникає відчуття, що він не потрапив… Повірте, я не чув за останні чотири місяці, що Чорновіл хоче зі мною поговорити. Не чув… Якщо є таке бажання, і він спілкується через пресу - я готовий до контактів. Мій робочий день відкритий для роботи з фракцією.

УП: Скільки, на ваш погляд, вразливих депутатів у фракції, які можуть піти з неї?

ВАЮ: Все залежить від обставин. Я не думаю, що такі є. Але цинізм влади безмежний, і які завтра будуть задіяні спокуси чи тиски - говорити важко. [А ти, бідний, ще досі не знаєш, ЯКІ???]
Але, ви знаєте, я б хотів додати: переходи, які відбуваються під тиском влади, вищого керівництва держави, це приниження 48 мільйонів українців.

Жонглювання, які відбуваються в парламенті, привчать пресу, в тому числі вас, запитувати: хто наступний? Нас привчать сприймати патологію як правило. Доки влада буде так дивитися на народного депутата, ця країна буде віддалена від майбутнього, перспектив росту.

(На цій репліці до розмови підключається Петро Порошенко, який сидів поруч у літаку):

Порошенко: Твердження представників більшості, що протягом двох тижнів до парламентської більшості перейдуть 15 народних депутатів із "Нашої України", це є відверта брехня. Я закликаю їх по закінченню двох тижнів публічно виступити у ЗМІ з вибаченнями. Тому що народні депутати за цей рік пережили стільки і гіркого, і трагічного, що на сьогодні їх вже не залякаєш і не купиш.

УП: Вікторе Андрійовичу, як буде "Наша Україна" голосувати за відправку українських військових до Іраку? [А ну ну ну ???!!!]


ВАЮ: Я відверто скажу: позиція складна. В основу треба поставити державний інтерес. [А він є??? Який такий, у біса, державний!?]Хоча всі розуміють, що для чинної влади це спекулятивний момент, одна із форм обілення брудного портрету влади. І це всі розуміють. І це також та позиція, яку мені висловлюють дуже багато депутатів моєї фракції. Але також висловлюють і необхідність враховувати державний інтерес. І між цими двома позиціями треба знайти політичне рішення, і навколо цього буде іти дискусія на засіданні фракції.

УП: Ви для себе рішення яке ухвалили: "за" чи "проти"?

ВАЮ: Я це рішення подам публічно після засідання фракції. На сьогодні воно в мене є. Як є в Костенка чи Тарасюка, із якими я кілька днів тому говорив із цього питання. Я знаю позицію їх партій, і нам треба провести засідання фракції.

[Про проблематику іракського питання для України В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ РЕАЛІЙ у НУ дізнались тільки ВЧОРА, (по дорозі з Запоріжжя)???]

Відповіді

  • 2003.06.03 | Гарбузи соціал демократичні (об*єднані)

    Re: Було б смішно, якби не було так сумно... (ВАЮ-інтерв"ю на УП)

    Олег Непокора пише:
    > Олег 03.06.2003 01:42
    >
    > Примітка: Враховуючи обсяг статті, свої коментарі я ставлю в [...].
    >
    Чи можна замінити [...] на "срака"?
    При такій заміні місце для ваших коментарів буде найвідповіднішим.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.03 | 123

      От я думав-що сказати про ці коментарі.Тепер промовчу...:))))(-)

    • 2003.06.03 | Олег Непокора

      No title

      Такий стиль відповіді наочно демонструє "достойність" моїх опонентів щодо зачепленої мною проблематики та "наявність" у них вичерпних контраргументів.

      Мене це тішить!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.03 | Максим

        Re: Підтримую

        Коментарі правильні і доречні.
        Принаймні, вони зовсім не заслуговують на тупі і недолугі образи.

        По суті - деяким прихильникам Юща говорити дуже важко. Може, хіба, люди типа Шутера щось цікаве скажуть.

        А як проголосує Ющ по Іраку - добре відомо. Усім
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.03 | Олег Непокора

          На додаток...

          Переконаний, що критичні коментарі стосовно будь-якого політика (окремих його кроків та слів)не є покликаними опаплюжити, чи "завалити" того ж, скажімо, Ющенка. Кожен політик, якима би "месією", "надією нації" він не був, зобов"язаний дослухатися до думок, "криків душі" ВИБОРЦІВ!!! У даному випадку - не лише своїх, а й виборців тих політичних сил, які він запрошує до "коаліції" (поки що - за "дякую"!). І ніхто не має права називати нас провокаторами лише за те, що ми, враховуючи тенденції, які накреслюються (в середовищі НУ), що, сказавши "дякую, що нас підтримали" Ю.Тимошенко та О.Морозу, Україною замість РЕАЛЬНИХ політичних сил (партнерів по коаліції) знову заправить ДВІР. На цей раз ющенківський, склад якого з кожним днем неважко передбачити.

          Усім, хто глянув, на мої коментарі, раджу - СІМ раз подумай, а раз скажи!
  • 2003.06.03 | Гарбузи соціал демократичні (об*єднані)

    Читайте УП

    Рівно тиждень тому – у вівторок, 28 травня ми, нарешті, дізналися, Юлія Володимирівна Тимошенко виступить кандидатом на майбутніх президентських виборах. Про це на шпальтах газети "Поступ" повідомив керівник новонародженої львівської громадської приймальні кандидатки пан Микола Бойко.

    Принагідно він оприлюднив і фінальний результат: у другому турі Ющенко збере 27% голосів. Можна зробити висновок: результат переможця складе 100% голосів виборців мінус 27% = 73%. Перемогу буде досягнуто за рахунок стратегічного резерву - всі виборці Мороза та Симоненка віддадуть голоси за лідерку БЮТ.

    Ця заява пролунала невдовзі після повернення ОМ, ЮТ та ВЮ з Німеччини. Святкуючи 140-ліття СДПН, шановні політики так і не поговорили там, говорячи словами Юлії Володимирівни, "про елементарне взаєморозуміння" та "елементарну взаємодію".

    На цьому фоні заява п. Бойка – попри переконливі спростування Тимошенко в останньому за часом інтерв"ю "Дзеркалу тижня", має вигляд спроби "стимуляції" Ющенка до активізації міжфракційних переговорів. Мета - досягнення "жорстких" домовленостей напередодні жовтня 2004 р. Сам ВЮ, судячи з того таки ж інтерв'ю, "активізовуватися" явно не бажає.

    Політикум, засоби масової інформації та всюдисущі експерти однозначно трактують таку позицію ВЮ як прояв слабкості та невпевненості. Насправді це не зовсім так, або зовсім не так. Дозволимо собі крамольне припущення. ВЮ, так само як і кожний п'ятий громадянин України, добре знає, що виходить у другий тур.

    Так само як і половина українських виборців, він знає, що перемагає тут будь-якого іншого кандидата у співвідношенні принаймні 2 до 1. От і результати опитувань, проведені відразу чотирма поважними соціологічними конторами, оприлюднені в останньому числі "ДТ", засвідчили: і ВЮ, і кандидат від КПУ недосяжні для інших учасників перегонів.

    Отже, єдино доцільною та ефективною політичною лінією в таких умовах є прагнення укласти угоду з потенційним переможцем якнайраніше. На чому, власне, цілком логічно і наполягає шановна ЮВ.

    Інтрига тут в іншому. Так званий "рейтинг" ВЮ є не є субстанцією, незалежною від лінії його поведінки. Якби не хотіли довести це як його політичні партнери, так і вороги, які з різних міркувань свідомо позиціонували себе в цих іпостасях.

    Висновок перший. Так званий "феномен ВЮ" є прямим результатом його власної політичної діяльності, в тому числі і його здатності не рубати з плеча там, де це непотрібно і не шити в дурні того, кого непотрібно.

    В конкретних українських умовах здатність політика відповідати надіям однієї частини строкатого населення країни і не лякати при цьому іншу частину цього населення вже саме по собі є неабияким досягненням, повторити яке іншим кандидатам поки що не вдалося.

    Іншими словами, такий результат Ющенка є свідченням не його слабкості як політика, колишнього голови уряду та Нацбанку, а свідченням його сили.

    Висновок другий: значна частина українського суспільства усвідомила і продовжує усвідомлювати – сила політика полягає не в ефектності, а в доцільності. Навіть якщо ця доцільність подеколи видається чи то непоказовою, чи то незрозумілою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".