МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Єдиний податок вмирає !! Крах малого підприємництва?

06/23/2003 | sveyk
19 июня 2003 год ВРУ приняла ЗАКОН УКРАЇНИ “Про внесення змін до деяких законів України”(законопроект о 17% ставке НДС №1277-1). Предлагаю Вашему вниманию ложку дёгтя в бочку меда, т.е. выдержки из закона, который еще не подписан президентом.Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести зміни до Закону України № 168/97-ВР від 3 квітня 1997 року "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України 1997 р., № 21, ст.156):2. У статті 2:
пункт 2.1 викласти у такій редакції:
"2.1. будь-яка особа, що за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку чи підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку згідно з вимогами цього пункту.
Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, якщо загальна сума компенсації вартості поставок товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або у рахунок погашення її зобов”язань – третім особам, досягає за будь-який період протягом останніх 12 календарних місяців граничної суми у 300 000 гривень (без врахування податку на додану вартість).
Якщо оподатковувані операції особи та пов’язаної з нею особи (осіб) є тотожними повністю або переважно, для цілей розрахунку зазначеної граничної суми береться сукупна сума компенсацій, наданих усім таким особам. Оподатковувані операції вважаються переважно тотожними, якщо сума компенсацій, отриманих пов”я-заними особами за тотожні оподатковувані операції, дорівнює або перевищує 50 відсотків від загальної суми отриманих ними компенсацій протягом зазначеного 12-місячного періоду.
Особа, яка згідно з вимогами цього пункту мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов”язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за таку несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту.
13.6. Відповідно до пункту 4 Розділу ХV Конституції України установити, що Указ Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб”єктів малого підприємництва” №746/99 від 28 червня 1999 року діє з у рахуванням таких положень:

а) до складу єдиного податку не включається податок на додану вартість;
б) будь-які суб”єкти малого підприємництва – фізичні та юридичні особи, які переходять до спрощеної системи оподаткування згідно з таким Указом, сплачують єдиний податок за ставкою 8 відсоків від суми коштів, інших видів компенсацій, отриманих такими особами протягом звітного періоду від продажу (інших видів відчуження) товарів, робіт, послуг, а також пасивних доходів;
в) зазначені суб”єкти малого підприємництва зобов”язані зареєструватися як платники податку на додану вартість при досягненні граничної суми, встановленої пунктом 2.1 статті 2 цього Закону, або мають право добровільно зареєструватися як платники податку на додану вартість у встановленому цим законом порядку;
г) зазначені суб”єкти малого підприємництва, які не зареєструвалися платниками податку на додану вартість, не мають права виписувати (надавати) податкові накладні чи отримувати бюджетне (експортне) відшкодування податку на додану вартість”.
PS. 8% от дохода + НДС - это круто. Особенно для физлиц, которые сейчас платят максимум 200 гривен в месяц.
Помнится депутат Терёхин (автор законопроекта) обещал уничтожить единый налог, какая-то асоциация предпринимателей требовала от него об'яснений..........................................
http://www.liga.kiev.ua/conf/Messages.asp?forumid=1&did=19760&page=2

Відповіді

  • 2003.06.24 | Мартинюк

    А коли повинен вступутити в дію цей закон?

    З моменту підписання чи з нового бюджетного року?
    Якщо Кучма пропустить цю ліквідацію єдиного податку , він накличе на себе великі неприємності в наступній президенській кампанії.

    З другого боку ця "міна" можливо призначена, аби зірвати безперечно правильну зміну щодо зниження ставки ПДВ - є хороший привід аби зупинити цей закон на черговий період.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.24 | Людмила Коваль

      Re: Краще ніколи.

      Законопроект пройшов тільки друге читання.
      Він дуже плутаний. Кожна нова правка ускладнює його. Те що маємо по другому читанні справляє враження, що права нога не знає куди йде ліва.
      Вже зараз цей законопоект гірший від існуючого закону 1997 року, бо за діючим ПДВ=20% і максимальний фіксований податок 200 гривень для підпиємців доходи який у рік не перебільшують 500 000 гривень.
      Тепер нам пропонують 17% ПДВ (вже не 13%, як було місяць назад) і 8%"фіксованого" податку для підприємців. При цьому оподатковувана сума річного доходу знизилася від 500 000 гривень до 300 000.

      Що прийняття подібного закону викличе широке невдоволення є очевидним.
      Постає питання: Яку мету переслідують нардепи приймаючи подібні законопроекти?
      Покращити соціально-економічне життя в Україні чи його дестабілізувати з метою використання народного незадоволення у своїх власних політичних потребах?
      Мартинюк пише:
      > Якщо Кучма пропустить цю ліквідацію єдиного податку , він накличе на себе великі неприємності в наступній президенській кампанії.
      >
      > З другого боку ця "міна" можливо призначена, аби зірвати безперечно правильну зміну щодо зниження ставки ПДВ - є хороший привід аби зупинити цей закон на черговий період.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.30 | Мартинюк

        Вчора по телебаченню говорили про відміну спецпатенту

        Представники Криму плакалися що це занулить бюджеть районів і міст.
        Чи має це відношення до цього закону, чи це якийсь інший?
        Твердять що зміни вступають в дію з 1 липня.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.30 | Людмила Коваль

          Re: Вчора по телебаченню говорили про відміну спецпатенту

          Мартинюк пише:
          > Представники Криму плакалися що це занулить бюджеть районів і міст.
          > Чи має це відношення до цього закону, чи це якийсь інший?
          > Твердять що зміни вступають в дію з 1 липня.

          Щось я не пригадую ніяких спецпатентів у законі.
          Можливо це місцевий кримський винахід.
          Саме слово СПЕЦпатент скорше вказує на якийсь виняток з правила, ніж правило, а закон - це правило (ну принаймні так мало би бути у правовій державі).

          Перепрошую, не можу пояснити що воно таке.
      • 2003.07.01 | Мінор

        Людмило проект не заплутаний, перепрошую, заплутались Ви

        Людмила Коваль пише:
        > Законопроект пройшов тільки друге читання.
        > Він дуже плутаний...
        > Тепер нам пропонують 17% ПДВ (вже не 13%, як було місяць назад)

        Місяць тому прийнятий закон про ПРИБУТКОВИЙ ПОДАТОК (подоходный налог), який сплачувався і буде сплачуватись від суми прибутків (запрплати) фіз. особи. Тим часом ПДВ сплачувався і буде сплачуватись юридичними, а не фізичними, особами (тобто підприємствами) від суми, що є різницею між виручкою і валовими витратами на виробництво продукції послуг. Тому порівнювати ПДВ і Єдиний прибутковий податок це все-одно, що порівнювати кілограм з метром. Ви просто заплутались :-), буває.

        >і 8%"фіксованого" податку для підприємців.

        Йдеться про 2% зменшення теперішнього 10% фіксованого податку для ПІДПРИЄМСТВ. Той самий час "ПІДПРИЄМЦІ" сплачують "Єдиний податок" згідно указу президента, максимальна ставка котрого - 200 грн/міс.

        Наразі в Україні діють чотири податки зі схожими назвами і їх не треба плутати:
        1. Єдиний податок - для підприємців (не більше 200 грн/міс)
        2. Фіксований податок - для підприємств (10% від доходів за звітний період)
        3. Торговий патент - для тих, хто торгує на ринках
        4. Єдиний прибутковий податок - для всіх, хто не є платником Єдиного податку (див п.1) і отримує доходи чи зарплатню.

        >При цьому оподатковувана сума річного доходу знизилася від 500 000 гривень до 300 000.

        Якщо ви маєте на увазі приватних підприємців на єдиному податку (я сам зареєстрований як такий ПП СПД), то 500 000 грн/рік - це не ОПОДАТКОВАНА сума річного доходу, як Ви написали, а МАКСИМАЛЬНА можлива для ПП сума річного доходу, якщо він бажає і далі бути платником Єдиного податку. Якщо ПП її перевищує - він має ставати платником ПДВ і втрачає право на 200 грн/міс "відкупних".

        > Що прийняття подібного закону викличе широке невдоволення є очевидним.
        Згоден - це не популярний крок, але дуже потрібний для нашої держави, тобто наповнення її бюджету. Хоч тут можна сперечатись. Особливо з огляду на невиконання витратної частини бюджету в 1 кварталі цього року на тлі профіциту. Мене особисто цікавить - куди уряд витрачає майже 1 млрд гривень, які він "зекономив" у 1 кварталі і хто, так би мовити "підстригає відсотки".

        > Постає питання: Яку мету переслідують нардепи приймаючи подібні законопроекти?

        Закласти підвалини нормальної податкової системи, де існує мінімальна кількість пільг і мінімально можливі податки.
  • 2003.07.01 | Мінор

    Ви помітили? Що ж, давайте рахувати.

    300 000 грн/рік замість 500 000 грн/рік, здавалося б тепер це дуже мало.
    Однак, це аж 25 000 грн/міс або $4717/міс.

    Практично добра половина з так званих СПД - це люди, які замість того щоб легально отримувати зарплату зареєструвалися приватними підприємцями. Воно й зрозуміло, маючи максимальну ставку прибуткового податку 40%, той, хто отримував $4717/міс мав сплатити податку - $1886/міс. Але, після введення закону про єдиний прибутковий податок 13%, йому залишиться сплатити лише $613 податку при зарплаті $4717/міс.
    Натомість, чи справедливо, що людина, яка має прибуток понад $4717/міс буде продовжувати сплачувати 200 грн/міс ($37,74)?

    Дуже доречне нововведення, як на мене Саме так і можна отримати додаткові надходження до бюджету, що дозволить зменшити прибутковий податок для всіх.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.01 | 123

      Це ж була спрощена система оподаткування

      Справа не лише в розмірах податку, а й в системі. Назва була - "єдиний податок", а не "маленький податок".

      Чому б не ввести для тих, хто має більше 300 тис., єдиний податок не 200 гр, а нехай навіть 13%? Тобто систему залишити такою ж, як і система на 200 гр, а розмір податку довести до загального рівня оподаткування?

      Така система унеможливить використання спрощеної системи тими, хто ховає платню від податка (про що писали Ви), але водночас не вдарить по справжнім підприємцям.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.01 | Mінор

        Re: Це ж була спрощена система оподаткування

        123 пише:
        > Чому б не ввести для тих, хто має більше 300 тис., єдиний податок не 200 гр, а нехай навіть 13%? Тобто систему залишити такою ж, як і система на 200 гр, а розмір податку довести до загального рівня оподаткування?

        Окрім загальної філософії оподаткування є ще й обчислення перспектив надходжень до бюджету на перехідний період. Інакше кажучи, хочемо кататись, пора звикати і саночки тягати. Тобто хочемо зменшити ПДВ по країні з 20% до 17%? ОК. Але потрібні компенсатори на перехідний період. Це не так просто. Тіньова економіка не реагує на зменшення податків миттєво - на першому етапі після зменшення податків падають надходження до бюджету. На цей час потрібно чимось підтримати бюджет. На другому етапі зменшення ПДВ на 3% спонукає частину бізнесу вийти на світло і надходження до бюджету зростуть.
        Я думаю, опускання планки з 500 000 грн до 300 000 грн є тим ягням, яке уряд віддає на заклання :-)

        А справжні підприємці, які мають обіг понад 300 000 грн можуть все ж таки перейти на фіксований податок за ставкою 8%. У сучасних умовах продовжувати дозволяти їм платити лише 200 грн/міс - надто велика розкіш. Підкреслю ще раз, мова йде про тих, хто має від $4717 до $7862 на місяць. Тепер вони втрачають можливість платити 200 грн/міс, але можуть зареєструватись платниками фіксованого податку 8% і платити аж від $377 до $628 на місяць, відповідно. Інша перспектива - стати платником ПДВ 17% з різниці доходів і витрат плюс 13% з прибутку (Єдиний прибутковий податок) для ПП.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.11 | tmp

          компенсаторы говорите?

          ау, Минор! Вы о чем? о каких компенсаторах-фигаторах? что там этот балванчик Терехин компенсировать собрался? зачем? что его конкретно беспокоит? может просто лучше не трогать (не чесать) то что беспокоит?

          аааа.. оказывается этих бандюков (Терехин, ГНАУнюк Азаров, Тигипко, Богословская..) беспокоят госдоходы! я же думаю, что их беспокоит как раз снижение доходов от ИХ же обналичивающих фирм. фирмочек, корпораций.. Уж теперь (с вступлением закона в силу) эта срань вновь поднимет свою мерзкую головку..
          если бы кому-то из этих "великих экономистов" современности действительно были не чужды интересы госбюджета.... БЛИИИН! Да когда же эти идиоты поймут, что важны не доходы госбюджета. Важны не расходы госбюджета.. Важен госбюджет!!! Его выполнение, его сбалансированность. Нельзя увеличить доход, когда брать нечего или взяв ты убиваешь дающего.
          Мало доходов? А зачем они вам? Не, ну я понимаю, что хочется расходы нарастить. А зачем? А как?
          "Зачем" - я даже не знаю что и сказать.. Наверное чтоб больше воровать..
          "Как" - ну так пусть увеличивают БАЗУ, а не ставки. А Базу енту самаю расширять как отменой льгот для Южмаша, ХТЗ, КМК и прочих супер-пупер экономзон, так и... стимулируя создание новых, новых, много много новых плательщиков налогов...

          Почему они не хотят для этой долбанной компенсации снизить расходы госбюджета? Почему они похерили админреформу? Почему они свои проблемы с образованием, моралью, квалификацией перекладывают на меня и малый бизнес? Почему?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.07.11 | tmp

            и еще

            Зачем те, кто из оппозиции голосавал за это у3,14е дали шанс Кучме сказать: "НЕТ. Я не позволяю задушить украинский бизнес, малые предприятия Украины. Я не допущу разгула теневой экономики в нашей стране" - и ветировать эту дурню.
          • 2003.07.11 | Mінор

            Долбан, долбанов, долбановский - ты задолбал :-)

            tmp пише:
            > ау, Минор! Вы о чем? о каких компенсаторах-фигаторах? что там этот балванчик Терехин компенсировать собрался? зачем? что его конкретно беспокоит? может просто лучше не трогать (не чесать) то что беспокоит?

            Если ты и хотел быть услышаным, то благодаря стилю тебя трудно воспринять всерьез. Стеб, ругань, не хватает еще и мата.

            Панство, чи варто читати людину, яка не вміє пристойно висловити свої думки :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.07.11 | tmp

              спасибо за ответ.. удачи (-)

          • 2003.07.11 | Мінор

            Спроба відповісти

            tmp пише:
            > ау, Минор! Вы о чем? о каких компенсаторах-фигаторах? что там этот балванчик Терехин компенсировать собрался? зачем? что его конкретно беспокоит? может просто лучше не трогать (не чесать) то что беспокоит?

            Cухой осадок потока подсознания tmp
            0,0

            > аааа.. оказывается этих бандюков (Терехин, ГНАУнюк Азаров, Тигипко, Богословская..) беспокоят госдоходы! я же думаю, что их беспокоит как раз снижение доходов от ИХ же обналичивающих фирм. фирмочек, корпораций.. Уж теперь (с вступлением закона в силу) эта срань вновь поднимет свою мерзкую головку..

            Cухой осадок потока подсознания tmp
            1. У Терехин такой как ГНАУ, Азаров и Тигипко - утверждение tmp

            Ответ: я так не считаю, потому что это не так. Оправдывать его тоже не вижу смысла.

            2. У Терехина есть обналичивающие фирмы - утверждение tmp

            Ответ: бред.

            3. Отмена Единого налога ударит по обналичке - предположение tmp

            Ответ: очевидная чушь.

            > если бы кому-то из этих "великих экономистов" современности действительно были не чужды интересы госбюджета.... БЛИИИН! Да когда же эти идиоты поймут, что важны не доходы госбюджета. Важны не расходы госбюджета.. Важен госбюджет!!! Его выполнение, его сбалансированность. Нельзя увеличить доход, когда брать нечего или взяв ты убиваешь дающего.

            Cухой осадок потока подсознания tmp

            1. Отмена Единого налога убъет налогоплательщиков - утверждение tmp

            Ответ:
            1. Потрудитесь аргументировать свои бурные эмоциональные утверждения. А именно. Сколько СПД умрет после понижения порога с 500 000 до 250 000 грн? Сколько их вообще имеют доходы от 250 000 до 500 000 грн.

            2. Единый налог пока-что не отменен и, насколько мне известно, отменятся не будет. В прошлом году мой доход, а я тоже СПД, составил чуть больше 50 000 грн. Уменьшение порога до 250 000 меня не заботит. Берусь утверждать, что таких как я, среди СПД, - большинство.

            > Мало доходов? А зачем они вам? Не, ну я понимаю, что хочется расходы нарастить. А зачем? А как?
            > "Зачем" - я даже не знаю что и сказать.. Наверное чтоб больше воровать..

            Поддерживаю в части обращения к тем, кто распределяет расходы бюджета.

            > "Как" - ну так пусть увеличивают БАЗУ, а не ставки. А Базу енту самаю расширять как отменой льгот для Южмаша, ХТЗ, КМК и прочих супер-пупер экономзон, так и... стимулируя создание новых, новых, много много новых плательщиков налогов...

            Тот же закон об изменениях в НДС отменил большинство таких льгот. Кстати, на Азовстали или Южмаше, тоже работают десятки, а то и сотни тысяч человек. Не забывайте, что работают не только на вещевых рынках.

            > Почему они не хотят для этой долбанной компенсации снизить расходы госбюджета? Почему они похерили админреформу? Почему они свои проблемы с образованием, моралью, квалификацией перекладывают на меня и малый бизнес? Почему?

            А вы угадайте? Может потому, что Харьков практически весь проглосовал ЗаЕдУ, поддержав эту власть. Несмотря на то, что в этом городе самый большой вещевой рынок в стране - Барабашова. Продолжайте в том же духе и нас, малых предпринимателей, уничтожат вообще.

            Вперше і востаннє я завдаю собі праці перекласти ваш сленг на нормальну мову. Наступного разу продиратись крізь хащі ваших емоцій мені буде гидко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".