МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Паскуаля змінить Хербст. ХТО ВІН?

06/28/2003 | Людмила Коваль
Хербста затвердили послом


Американський сенат затвердив кандидатуру Джона Хербста на посаду посла США в Україні.

Кандидатура Хербста підтримана в ході усного голосування в Сенаті 27 червня, говориться в повідомленні, розміщеному на сайті Держдепартаменту США.

Про намір президента США Джорджа Буша призначити Хербста послом США в Україні Білий дім оголосив наприкінці квітня.

51-літній Джон Хербст (John Herbst) з 2002 року працює послом США в Узбекистані. Раніше обіймав посаду генконсула США в Єрусалимі, працював помічником посла в країнах колишнього СРСР, у посольствах у Тель-Авіві (Ізраїль), Москві (Росія), Ер-Ріаді (Саудівська Аравія).
Одружений (дружина - росіянка за походженням), має п'ятьох дітей. Ранг - радник-посланець.

www.ПРАВДА.com.ua, 28.06.2003, 16:19
-----------------------------------------------------

У ДОПОВНЕННЯ.

Новий посол США їде до Києва відразу після Ташкента. А це значить, що ситуація в Україні за рівнем демократичності має видатися американцеві ледь чи не ідеальною.



Хербст був призначений послом США в Узбекистані Біллом Клінтоном і взявся до виконання дипломатичних обов'язків у цій країні з 28 жовтня 2002 року.


Хербсту довелося працювати в Узбекистані в той момент, коли ця країна, якій постійно дорікають у порушенні прав людини, перетворилася унаслідок війни з тероризмом у стратегічного партнера США. Нестача повітряних баз для американських літаків напередодні удару по Афганістану істотно вплинула на дипломатичну риторику працівників американського зовнішньополітичного відомства.

Узбекистан став партнером США незважаючи на 923(!) політичні в'язні в країні й офіційно скасовану тільки у 2002 році цензуру в ЗМІ, арешти політиків та журналістів.


Хербст має дві вищих дипломатичних освіти, він випускник дипломатичної школи Джорджтаунського університету і Флетчерської школи юридичних наук і дипломатії. Він почав дипломатичну кар'єру у 1979 році; вільно володіє російською мовою і говорить арабською.
------------------------------------

«НОВИЙ ПОСОЛ США ВИМАГАЄ ЧЕСНИХ ВИБОРІВ-2004 взамін вступу до НАТО та ЄС», - писала УП 21.06.2003 року про Хербста.

Виступаючи з доповіддю перед членами Комітету з міжнародних стосунків Конгресу США Хербст він розповів про пріоритети майбутньої роботи в Україні посла США.

Ось фрагменти.


"Забезпечення інтеграції України до Євроатлантичної співдружності" є метою зовнішньої політики США.
"Це означає побудову наших стосунків з Україною через просування регіональної безпеки та боротьбу з глобальним тероризмом", - сказав Хербст.

"У зв'язку з цим, ми серйозно оцінюємо рішення України приєднатися до коаліції за звільнення Іраку, яке було продемонстровано відправкою до Кувейту РХБ-батальйону", - зазначив він і нагадав, що "парламент України нещодавно прийняв рішення направити до Іраку миротворчу бригаду, як частину стабілізаційних сил коаліції".

За словами Хербста, США також зацікавлені у переході України "до демократії та вільного ринку".

"Ми будемо тісно працювати із урядом України і з народом, щоб прискорити прогрес. З того часу, коли ми переживали деякі важкі моменти у наших двосторонніх відносинах у 2002 році, наші стосунки переміщаються у більш позитивний напрямок", - зазначив американський дипломат.

За його словами, президентські вибори, заплановані наступного року, "є критичним випробуванням обов'язків уряду перед демократією". У разі призначення послом Хербст обіцяє працювати над тим, щоб українці могли зробити свій вільний та справедливий вибір.

"Наявність виборчого процесу за стандартами ОБСЄ, і результат, який відображає волю народу, є життєво необхідним для успіху у прагненні України приєднатися до НАТО та просунутися ближче до Європейського Союзу. США також настійливо підтримають свободу слова в Україні, і я буду працювати над тим, щоб це стало реальністю", - зазначив Хербст.

Окрім цього США висловлюють готовність "допомогти Україні здійснити План дій Україна-НАТО, який був прийнятий у листопаді 2002 року Комісією Україна-НАТО на саміті у Празі".

"План передбачає важливі політичні, економічні та оборонні реформи. План дій – дороговказ України у просуванні до мети стати ближче до Альянсу та врешті, приєднання до нього", - зазначив у виступі Хербст.

Ще однією "стратегічно важливою темою" стосунків України та США він назвав проблему "нерозповсюдження". "Ми працюємо з українським урядом та іншими урядами, щоб спільними зусиллями посилити здійснення контролю над експортним озброєнням України", - сказав Хербст.

Говорячи про економічні перспективи співпраці, він зауважив, що США продовжить "підтримувати зусилля України вступити до СОТ". "На економічному рівні ми задоволенні, що уряд України піднявся у своїх зусиллях щодо вступу до Світової Організації Торгівлі. Процес вступу буде вимагати змін торгівельного режиму України, щоб досягти більш прозорої економіки", - зауважив у виступі Хербст.

(зібрано з матеріалів УП, що друкувалися раніше)

Відповіді

  • 2003.06.28 | Serhiy Hrysch

    Є тут таке непорозуміння

    Українці думають, що посол щось робить від себе. Насправді, посол нічого від себе не робить, а тільки доносить політику свого уряду. Це майже технічна функція, інтерфейс; він не робить політику США у відносинах з Україною.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.28 | Людмила Коваль

      Re: Є тут таке непорозуміння

      Serhiy Hrysch пише:
      > Є тут таке непорозуміння
      Українці думають, що посол щось робить від себе. Насправді, посол нічого від себе не робить, а тільки доносить політику свого уряду. Це майже технічна функція, інтерфейс; він не робить політику США у відносинах з Україною.

      Нема непорозуміння.
      Що посол не робить політики, думаю, відомо усім.
      Але по тому кого, КОГО направляють послом у ту чи іншу державу можна скласти враження про те, як його "господарі" ставляться до той держави, куди направляють цього посла.
      Крім того, можна бути різним "інтерфейсом".
      Паскуаль був дуже позитивним американським фейсом в Україні.
      Його відрядження до України припало на важкий період. Чого тільки не відбулося в Україні з 2000. Один касетний скандал з Кольчугами чого варті в американо-українських стосунках.
      Але Паскуаль завжди був на висоті.
      Шкода, що час його відрядження закінчується.
      Бути кращим за Паскуаля важко. Тому так прискипливо приглядаємось до Хербста. Дай Боже бути йому не гіршим інтерфейсом, ніж Паскуаль.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.28 | Костя Порох

        Незгодний

        Паскуаль був добрим менеджером. І в Україні, і на інших місіях. Він добрий менеджер. Але по характеру він флегматик (дехто каже "пофігіст"), неемоційний, супервиважений. Його два попередники, Міллер і Пайфер, наприклад, були набагато більшими "мрійниками", суперпсихологами українського життя, вони діставали струнки українців так, як ніхто з самих українців не діставав. Вони були більшими "патріотами" України ніж високі українські посадовці.

        Паскуаль не був "мрійником". Він менеджер. Україні потрібен візіонар, visionary. Цікаво, чи новий буде візіонаром чи ні.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.29 | KAKTUZZ

          Re:Хто такий ХЕРБСТ? Знаю його товариша, решта судіть самі!



          С 1979 г. до 1990 г. Брюс Джексон служил офицером военной разведки в Американской армии. С 1986 г. до 1990 г. – работал в Министерстве обороны США на разных должностях, занимаясь вопросами ядерных вооружений, стратегической обороны и переговорами по контролю вооружений. В 1996 г. – делегат Национальной конвенции республиканской партии США, где работал в подкомитете по вопросам национальной безопасности и внешней политики. Во время президентской избирательной кампании 2000 года Брюс Джексон возглавлял подкомитет по вопросам внешней политики Республиканской платформы на съезде партии в Филадельфии.

          Господин Джексон - член таких организаций, как совет по международным отношениям Международного института стратегических исследований в Лондоне, совет консультантов Центра политики безопасности в Вашингтоне, Центр международных исследований Кембриджского университета и Новой атлантической инициативы Института американского предпринимательства.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.06.29 | Горбань

            Re:Хто такий ХЕРБСТ? Чи не москаль?

            Якщо б людина хоч трохи розуміла щось про "українськість" - напевно би подбала заздалегідь щоб прізвище писали Гербст - як і мало б бути українською. Срав-ні: Helmut=Гельмут...Хельмут? Helen=Гелен...Хелен? Herr=Гер, ну ніяк не Хер. Це лише москаль може казати Хєрбст на поширене німецьке Herbst
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.29 | Englishman

              Чи пан посол німець?

              А "H" на початку слів англійською майже завжди відповідає нашому "Х".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.06.29 | юрко

                та куди там!

                В англійській мові взагалі немає звуку "х". Ви думаєте, чому слово Харків пишуть Kharkiv, а не Harkiv? Бо англієць відразу прочитає Гарків, тому й ліплять "К" спереду, щоб від не сказав відверте "Г". І кажуть вони "гоки" з наголосом на перший склад, а не "хокей". Як скажете "хокей" то Вас просто не зрозуміють. Саме за відсутності звуку "х" їм ціла проблема вимовляти іранські прізвища, котрі мають аж три видозміни нашої букви "х", бо вимовляються з різним звучанням.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.06.29 | Englishman

                  Help=гелп? He= гі?

                  Що там словник каже, га?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.06.29 | юрко

                    Re: Help=гелп? He= гі?

                    ага, саме так. Тільки їхнє "г" може набирати різних відтінків, від явного українського "Геррі Потер", а не "Херрі Потер", до приглушеного "he", але ніколи не українське видихаюче "хелп". Воно буде гортанне "гелп". Не вірите? Запитайте самих англійців. Тому вони й звуть український варіант вимови англійських слів Soviet English, бо воно їм вуха ріже.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.06.29 | Englishman

                      Коли вам буде потрібна допомога,

                      Спробуйте закричати "гелп". Цікаво, чи вас зрозуміють.

                      Як би там не було, я переконаний, що у подавляючий більшості випадків англійське Н на початку слова є ближчим до українського Х а на Г. Мої англомовні співрозмовникі мене у совкізмі ще не звинувачували.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.06.30 | юрко

                        Re: Коли вам буде потрібна допомога,

                        саме так і кричу вже багато років. не приймайте особисто, совкізм це не совєт інґлиш. А ну, скажіть, як прочитаєте herbal tea? Невже з українським "х"?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.06.30 | Englishman

                          Я про цей приклад думав,

                          це виключення. Читатися воно буде десь так: "ьорбал" (м"яке о, близьке до рос. ё), але ж ніяк не "гербал".

                          Саме тому я написав "майже завжди".
              • 2003.06.29 | Marko

                Re: Чи пан посол німець?

                А "H" на початку слів англійською завжди відповідає нашому "Г".
                Є на те офіційно затверджені правила транслітерації, яких ще ніхто не відміняв.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.06.29 | Englishman

                  Я не знаю, які у нас там офіційні правила стосовно

                  Н на початку власних імен, але якщо ваша правда, то це щось з опери перекладання російського Алєксандра на Сашка. У нормальних мовах намагаються максимально зберегти первинність звучання імені, а не "перекладати" їх для зручності.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.06.29 | Marko

                    Re: Я не знаю, які у нас там офіційні правила стосовно

                    Видається так, що ви маєте стосунок до англійської й користаєтеся словниками. Прикро, що ви не чули про транслітераційні правила.
                    Александр-Сашко. Це вже з іншого поля. Ми говоримо про написання окремих букв прізвищ, а не про переклад. Не треба "передьоргівать".
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.06.29 | Englishman

                      Добре. Як стосовно Алєксандр-Олександр? (-)

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.06.29 | Людмила Коваль

                        Re: Як на мій "хлопський" розум, то

                        якби він був Гербст, то його прізвище мало починатися з "G", а якщо воно починається з "Н", то він Хербст. :-)

                        Най приїде. Там розберемося.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.06.29 | юрко

                          Re: Як на мій "хлопський" розум, то

                          Воно тоді було б у них "Джербст", як і у слові generation - дженерейшн, чи generally - дженералли.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.06.30 | Людмила Коваль

                            Re: Як на мій "хлопський" розум, то

                            юрко пише:
                            > Воно тоді було б у них "Джербст", як і у слові generation - дженерейшн, чи generally - дженералли.

                            Добре, а як правильно написати англійською прізвище Гнатюк?
                            Hnatyuk?
                            А як Гребінщиков?
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2003.06.30 | Mykyta

                              Re: Як на мій "хлопський" розум, то


                              Людмила Коваль пише:
                              > юрко пише:
                              > > Воно тоді було б у них "Джербст", як і у слові generation - дженерейшн, чи generally - дженералли.
                              >
                              > Добре, а як правильно написати англійською прізвище Гнатюк?
                              > Hnatyuk?
                              > А як Гребінщиков?

                              Транслітерація укр. прізвищ - то зовсім окрема історія. Є чітко виписані правила такої транслітерації. Гнатюк буде саме Hnatyuk. І Hrebinshchykov. Можна звичайно сперечатись як це краще робити (я, як і юрко, дотримуюсь тої думки, що англійському "h" згрубша відповідає укр. "г"), але правила є правила - їх треба дотримуватись.
                        • 2003.06.30 | Майдан-ІНФОРМ

                          А як на правила дивитися, то є тематика мовного форуму.

                          Прохання припинити обговорення транслітерації тут і продовжувати на мовному форумі. Посли приходять та уходять, а суперечки про трансліт лишаються.
          • 2003.06.29 | Людмила Коваль

            Re:Скажи мне кто твой друг?

            Тут не проходить це прислів"я.

            Да, дипломатичні представництва кишать людьми, що працюють на розвідку своєї країни і є професійними шпигунами. Та, як правило, такі особи обіймають посади не вищі за Радника Посла.
            Самі Посли - "чисті".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.29 | KAKTUZZ

              Re:Скажи мне кто твой друг?

              Посли--"чистІ"?

              О.К.:З 1994 до 1995 року посол Паскуаль працював заступником помічника адміністратора АМП по Європі та СНД. Він спостерігав за розробкою бюджету стратегії та плану діяльності для програм АМП у регіоні, що підтримувався сумою 1,2 млрд. доларів на рік. У червні 1995 року Карлос Паскуаль поступив на службу до Ради національної безпеки. Його посада — директор у справах Росії, України та Євразії. У його компетенції — координація економічної політики щодо колишнього Радянського Союзу і відповідальність за український, молдавський і білоруський напрямки
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.06.30 | Людмила Коваль

                Re:Скажи мне кто твой друг?

                KAKTUZZ пише:
                > Посли--"чистІ"?
                >
                > О.К.:З 1994 до 1995 року посол Паскуаль працював заступником помічника адміністратора АМП по Європі та СНД. Він спостерігав за розробкою бюджету стратегії та плану діяльності для програм АМП у регіоні, що підтримувався сумою 1,2 млрд. доларів на рік. У червні 1995 року Карлос Паскуаль поступив на службу до Ради національної безпеки. Його посада — директор у справах Росії, України та Євразії. У його компетенції — координація економічної політики щодо колишнього Радянського Союзу і відповідальність за український, молдавський і білоруський напрямки

                Молодець! Ви вдумливий читач. :-)
        • 2003.06.29 | Людмила Коваль

          Re: Незгодний

          Костя Порох пише:
          > Паскуаль був добрим менеджером. І в Україні, і на інших місіях. Він добрий менеджер. Але по характеру він флегматик (дехто каже "пофігіст"), неемоційний, супервиважений. Його два попередники, Міллер і Пайфер, наприклад, були набагато більшими "мрійниками", суперпсихологами українського життя, вони діставали струнки українців так, як ніхто з самих українців не діставав. Вони були більшими "патріотами" України ніж високі українські посадовці.
          >
          > Паскуаль не був "мрійником". Він менеджер. Україні потрібен візіонар, visionary. Цікаво, чи новий буде візіонаром чи ні.

          Нічого собі флегматик.

          То напевно через його флегматичність комуністи в 2001 році вимагали від МЗС України оголосити Паскуаля персоною "нон грата".

          Ось що тоді писала "Правда Ру":

          "Как уже сообщала ПРАВДА.Ру, руководители Компартии Украины обратились в министерство иностранных дел с просьбой объявить посла Соединенных Штатов Америка в Киеве Карлоса Паскуаля персоной нон грата. Причиной этого было будто бы то, что руководитель дипломатического корпуса США активно вмешивается в работу высшего законодательного органа государства. Он якобы влиял на принятие ряда законов Украины, в частности, и Земельного кодекса. Как пример этого, лидер коммунистов Петр Симоненко показывал журналистам на пресс-конференции копию письма Карлоса Паскуаля на имя первого вице-спикера парламента Виктора Медведчука, где выражалось откровенное недовольство законопроектом, регулирующим производство и оборот компакт-дисков в Украине."

          ------------------------------------------

          А ось що пишуть про Паскуаля сьогодні:
          " Як відзначає Kyiv Post про Карлоса Паскуаля, йому "вдалося продемонструвати видатну роботу у непростих умовах". Працівники посольства обожнюють його, а сам він прославився як "роботоголік", який очікує від інших такого ж ставлення до праці. Одна зі співробітниць посольства згадує, як їй довелося провести один з перших різдвяних днів з моменту призначення Паскуаля за своїм комп'ютером. У цей час Паскуаль працював поруч. "
          ------------------------------------------------------

          Ось ще трохи про Паскуаля:
          Пан Паскуаль 1980 року закінчив Стенфордський університет зі ступенем бакалавра міжнародних відносин, 1982 — здобув ступінь магістра суспільної полі- тики в школі управління імені Джона Ф.Кеннеді Гарвардського університету. 1983 року він поступив на службу в агентство міжнародного розвитку (АМР) і відповідав за розробку та реалізацію ряду програм економічного розвитку країн Африки. Передусім ідеться про Судан і Мозамбік. Потім він концентрується на роботі у Вашингтонському представництві АМР.
          З 1992 до 1994 року Карлос Паскуаль обіймає посаду директора відділу програмної аналітики й координації Спеціальної групи по роботі з новими незалежними державами. Там він отримує перший досвід розробки програм допомоги уряду США країнам колишнього Радянського Союзу.
          З 1994 до 1995 року посол Паскуаль працював заступником помічника адміністратора АМП по Європі та СНД. Він спостерігав за розробкою бюджету стратегії та плану діяльності для програм АМП у регіоні, що підтримувався сумою 1,2 млрд. доларів на рік. У червні 1995 року Карлос Паскуаль поступив на службу до Ради національної безпеки. Його посада — директор у справах Росії, України та Євразії. У його компетенції — координація економічної політики щодо колишнього Радянського Союзу і відповідальність за український, молдавський і білоруський напрямки. Він був одним із консультантів при формуванні політики США щодо розвитку Каспійського енергетичного басейну. З липня 1998 року по січень 2000 посол Паскуаль працював спеціальним помічником президента США і старшим директором із питань Росії, України та Євразії РНБ. Він направляв політику США на підтримку демократичних і ринкових ініціатив, які мали місце в Україні, а також інтеграцію нашої країни в Європу. Думки Карлоса Паскуаля Білл Клінтон і радник США з питань національної безпеки Санді Бергер дослухалися щодо захисту інтересів безпеки США у відносинах із Росією, зменшення ризику поширення зброї масового знищення, підтримки політичних і економічних відносин із Росією. Він також сприяв американській політиці зміцнення стабільності й безпеки на Кавказі й у Середній Азії, одночасно при цьому наполягаючи на поліпшенні демократичної практики в цих регіонах.
          ------------------------------------------

          Думка Гобуліна про Паскуаля.:

          Екс- секретар РНБОУ Володимир Горбулін посла США охарактеризував наступним чином:
          «Я знаю Карлоса Паскуаля з 1996 року. Ми перебували в постійному тісному контакті, створюючи комісію Кучма—Гор, а також коли готували її засідання, що проходили в 1997, 1998, 1999 роках. З Паскуалем працювати дуже цікаво, оскільки він не тільки досвідчений дипломат, а й висококласний фахівець у сфері економічних питань. Паскуаль здатний мислити стратегічно, моментально вичленовує головне, із ним надзвичайно приємно спілкуватися, але при цьому не варто обманюватися: американський дипломат завжди має свою позицію і здатний жорстко її відстоювати».


          Хіба з Вами не погоджуються ці публікації. Ну і я, звичайно. :-)
      • 2003.06.29 | пан Roller

        С волками жить, по волчьи выть.

        Людмила Коваль пише:
        >
        >
        > Нема непорозуміння.
        > Що посол не робить політики, думаю, відомо усім.
        > Але по тому кого, КОГО направляють послом у ту чи іншу державу можна скласти враження про те, як його "господарі" ставляться до той держави, куди направляють цього посла.
        > Крім того, можна бути різним "інтерфейсом".
        > Паскуаль був дуже позитивним американським фейсом в Україні.

        С этим можно согласиться. Хотя, вначале деятельности Паскуля, помнится, было не все так гладко, он быстро исправился к лучшему. И треба отметить, что он вписался в процесс. Его выступления всегда были корректны, взвешены, да и после них следовали какие-то реальные веши.

        Что до нового назначения, то я слышу эту новость впервые, здесь. Вчера вроде смотрел новости и ничего такого не сообщалось. Это добавляет авторитетности информации майдан, и что не маловажно, к самим участникам.

        Лично мне, первое, что приходит в голову, это новый аэродром в Гостомеле, на который был выделен гранд американский примерно в пол миллиарда долларов.

        Об этом сообщалось. Но не сообщалось о том, что Гастомельское шоссе это запасной военный аэродром. Это объект военного назначения. Бетонированная полоса шоссе предназначалась для использования в качестве запасного аэродрому. И вот теперь в этом месте, на месте объекта военного назначения, строится объект с похожими функциями, но уже не совецкий, а американский, но силами украинской стороны тоже.


        Это так же означает, что планка отношений Украина Америка перемещается на более высокий уровень. Уровень военных отношений, пока партнерских отношений. Буш, правда, не заезжает как Клинтон в Киев, но, дело Клинтона живет. Американскя помощь, вроде как.

        На памяти заявление Лукашенко об военных американских базах в Польше, представляющих стратегическую угрозу Белоруссии. Вероятно, под таким углом следует рассматривать и назначение нового посла.

        Сначала треба построить терминал. Для чего? Для организации транспортного коридора. А уж как будет использован коридор? И какие там грузы и так далее это вопрос каспийский, а может украинский, короче европейский, или мусульманский, время покажет.

        Треба прямо сказать, и это отвечает пониманию текущего момента, что Украина вступила на опасную тропу войны. Да, сегодня еще нет жертв войны с украинской стороны, но война идет, и Украина сама изъявила желание послать эскадрон миролюбивых смертников в Ирак.


        Это входит в понимание глобальности проблемы переделов. И треба сказать, что мораль в данном случае уступает место государственным интересам. Возможно, такой шаг окажется роковым для Украины. Но, такова селява, как говорят французы. От судьбы не уйдешь.

        Вероятно, данное назначение подпортит отношения с Россией. Но, Россия, как ни крути является тоже участником процесса, и треба привыкать к мысли, что таким же участником, хищником, должна стать Украина, если она хочет стать государством. С волками жить, по волчьи выть.

        Brgds
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.29 | Людмила Коваль

          Re: Ну что Вам рассказать про Сахалин?




          Пан Roller пише:
          Лично мне, первое, что приходит в голову, это новый аэродром в Гостомеле, на который был выделен гранд американский примерно в пол миллиарда долларов.

          Об этом сообщалось. Но не сообщалось о том, что Гастомельское шоссе это запасной военный аэродром. Это объект военного назначения. Бетонированная полоса шоссе предназначалась для использования в качестве запасного аэродрому. И вот теперь в этом месте, на месте объекта военного назначения, строится объект с похожими функциями, но уже не совецкий, а американский, но силами украинской стороны тоже.


          Это так же означает, что планка отношений Украина Америка перемещается на более высокий уровень. Уровень военных отношений…


          Хочеться сказати:”Типун Вам, пане Rollerе на язик, але не виходить, бо й сама думаю, що Ви маєте рацію.

          Давайте подивимося.

          Я вже казала, що по тому КОГО направляють послом в країну можна судити про ставлення до неї “господарів”. Але судити можна не тільки про ставлення, але й про плани “господпрів” (у даному випадку США) щодо країни призначення нового посла.

          Ще раз глянемо на Хербста (чи Гербста – розберемось пізніше як правильно ).

          До призначення послом в Україну він працював генконсулом США в Єрусалимі, помічником посла в країнах колишнього СРСР, у посольствах у Тель-Авіві (Ізраїль), Москві (Росія), Ер-Ріаді (Саудівська Аравія). Скажемо прямо – не прості країни, проблемні. Значить Хербст є профі.

          Поки ми маємо скудну інформацію про нього, але і з того що є звертає на себе увагу наступне:
          «Хербсту довелося працювати в Узбекистані в той момент, коли ця країна, якій постійно дорікають у порушенні прав людини, перетворилася унаслідок війни з тероризмом у стратегічного партнера США. Нестача повітряних баз для американських літаків напередодні удару по Афганістану істотно вплинула на дипломатичну риторику працівників американського зовнішньополітичного відомства.

          Узбекистан став партнером США незважаючи на 923(!) політичні в'язні в країні й офіційно скасовану тільки у 2002 році цензуру в ЗМІ, арешти політиків та журналістів.»

          А ось фраза з виступу Хербста перед Конгресом США:
          “"Забезпечення інтеграції України до Євроатлантичної співдружності" є метою зовнішньої політики США.
          "Це означає побудову наших стосунків з Україною через просування регіональної безпеки та боротьбу з глобальним тероризмом".

          І так, що ми маємо.
          За неповний рік перебування Хербста на посаді посла США в Узбекистані ця країна стала стратегічним партнером США .
          Правда це стратегічне партнерство хочеться узяти в лапки, бо як на мена то США просто використовує Узбекистан у своїх військових цілях, заплющуючи очі на відсутність демократії у цій країні, за яку НІБИ так ратують Сполучені Штати.

          Звертає на себе увагу і та обставина, що Хербста переводять в Україну ДОСТРОКОВО. Він пробув послом в Узбекистані неповний рік (!).

          Значить Штатам йшлося саме про цю людину у якості посла в Україні.

          Тут є над чим подумати. І може недарма KAKTUZZ плюється.

          Ну і на остаток ще одне припущення. Поки Україна борсається між заходом і сходом як глечик в ополонці, поки Путін просить Україну визначитися врешті решт із своїм стратегічним курсом, чи не хоче дядечко Сем зробити з нас Південну Корею.?

          Тоді нас чекає ось це:


          ”Південна Корея завдячує своїм успіхом та його швидкості американському департаменту оборони, котрий на додаток до величної шосейної системи доріг, побудував тридцять сім військових баз в країні – країні розміру трохи більшого, ніж штат Індіана, чи Угорщина. Роблячи ін’єкцію в мільярди доларів в Корею, військо США протягом останньої половини століття, спричинилося до утворення системи драконівської диктатури, котра є відповідальна за закриття економіки та суспільства Південної Кореї. І корейська, особливо важка форма протекціонізму, була багато винагороджена, принаймі на певний проміжок часу.

          Корейський протекціонізм просто вдаряє в обличчя.

          Корейський добробут є штучний і тому дорого коштує. Незалежно, що можна прочитати в пресі, краще забути про Корею, як місце для проживання чи для ведення бізнесу. І забудьте про Корею, як місце для інвестиції.”
          Джим Роджерс.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.06.29 | Гура

            Та ні, США - демократи, вони всіх люблять і проти війн

            sarcastic:
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.29 | Гура

              Re: Та ні, США - демократи, вони всіх люблять і проти війн

              :gun: :sarcastic:
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.06.29 | Людмила Коваль

                Re: Любив дід бабу аж до смерті (останньої)

                :lol:
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.06.30 | Мартинюк

                  Україна і Південна Корея.

                  Ваш аналіз мені сподобався окрім цитати Джіма Роджерса.
                  Південна Корея змогла реалізувати свій потенціал не через велику кількість американських обєктів ( що звичайно не зашкодило Кореї) а через свій стан фронтової демократичної країни яка межувала з агресивникм комунізмом. США просто були вимушені сприяти економічному росту Південної Кореї ( і сусідніх Японії та Тайваню), аби ті не впали під натиском комуністичної демагагії та військової сили потужних та агресивних сусідів - СРСР та Китаю. Те саме можна сказати стосовно Західної Німеччини і решти Західної Європи за компанію ( крім звичайно союзників Франції та Британії) - будь які соціальні нестабільності в них були б моментально використатні потужним комуністичним запіллям для дестабілізації влади , збудження антиамериканських та антианглійських настроїв, і відповідно негайним введення танкових армій "маршала Жюкова" для підтримки "європейского пролетариата". Тому США і впливова тоді ще Британія скріпивши серце мусили згодитися на швидку відбудову промислового потенціалу Німеччини.

                  Наскільки я знаю, десь на межі 80- і 90 відбулися слухання американського Конгресу, де було прийнято документ який надалі забороняє американському уряду вирощувати нових "економічних тигрів".
                  Тому з усього вищенаведеного нам може засвітити лише диктатура чи авторитарний режим. Проте, якщо Україна зможе правильно скористатися відомими протиріччями у трикутнику США-Європа-Росія, то вона отримає шанс певної свободи економічного розвитку.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.06.30 | chytach

                    Ви б, пане, тiпа, посиллання якесь дали:

                    >Наскільки я знаю, десь на межі 80- і 90 відбулися слухання >американського Конгресу, де було прийнято
                    >документ який надалі забороняє американському уряду вирощувати нових >"економічних тигрів".

                    Бо менi щось чимось ГБ-нюцьким раптом засмердiло.
                  • 2003.06.30 | Людмила Коваль

                    Re: Україна і Південна Корея.

                    Ви пояснили ПОЛІТИЧНІ МОТИВИ "протекціонізму" США у Південній Кореї, що ніяк не виключає тих ЕКОНОМІЧНИХ НАСЛІДКІВ американського "протекціонізму" про які говорить Д.Роджерс у своїй книзі.
                    Рішення Конгресу США про заборону повторювати "Корейське диво" не єдине, що гарантує неможливість повторення для нас Корейського варіанту у "чистому вигляді".
                    Більшою гарантією є суттєві політичні і економічні зміни, що сталися за останні 10 років у світі. Сьогодні нема протистояння наддержав, бо лишилася одна наддержава, але й та на "глиняних ногах". Їй сильно докучає арабський світ який, на щастя, знаходиться далеченько від нас. Якщо ми і є демаркаційною зоною, що розділяє цивілізації то не для Америка, а для Європейського Союзу.

                    З якою місією їде Хербст?
                    Хербст декларує зацікавленість США у зближенні України з ЄС, але у самих США стосунки з ЄС не так давно злегка надщербилися на Іракському питанні.
                    Якщо Хербст майсер по налагодженню стратегічного партнерства, то проти кого ми маємо дружити з Америкою?
          • 2003.06.29 | KAKTUZZ

            Re: В-валя! Людмило .Молодчина!!! Тут вже нічого додатикрім

            запитання --"посли як правило чисті, але чи завжди?" Ти Відповіла з заертоном, але кому треба, той "дожене". Але хіба в цьому річ. Достатньо, що ти перерахувала точки (країни) де Хербст ( ну ... матьзним "Гербст") набирався досвіду на посаді К-Щ-Н-С-С-У-Л-А!!!
            Посли "чисті" а консули і косуляти -- це філіїї, Чи нге так?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.30 | Людмила Коваль

              Re: В-валя! Людмило .Молодчина!!! Тут вже нічого додатикрім

              KAKTUZZ пише:
              запитання --"посли як правило чисті, але чи завжди?"

              KAKTUZZЕ, ну я ж ясно сказала, що посли "чисті" як правило. То хіба не те саме, що завжди.

              Ти Відповіла з заертоном, але кому треба, той "дожене". Але хіба в цьому річ. Достатньо, що ти перерахувала точки (країни) де Хербст ( ну ... матьзним "Гербст") набирався досвіду на посаді К-Щ-Н-С-С-У-Л-А!!!

              Не пойманый - не вор. :-)

              Посли "чисті" а консули і косуляти -- це філіїї, Чи не так?

              Так, консулати є філіями посольства з усіма витікаючими звідси наслідками. Се ля ві, дорогий KAKTUZZ, се ля ві. :-)
        • 2003.06.29 | Marko

          Re: С волками жить, по волчьи выть.

          "Но, Россия, как ни крути является тоже участником процесса, и треба привыкать к мысли, что таким же участником, хищником, должна стать Украина, если она хочет стать государством. С волками жить, по волчьи выть."

          (Цілком серйозно!): Яка чудова думка! Не чому б не висловити її українською? Я взагалі дописів російською не читаю.
  • 2003.06.29 | Petro

    Мене не менш цікавить: хто ВОНА, дружина Хербста

    ступінь її зв'язків з Кремлем.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.30 | Морон

      Як завжди?

      "Секс за грінкард"? Не може дружина ам. посла мати будь які стосунки з кремльом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.30 | Морон

        Пробачте якщо когось образив

        Але насправді існує така розповсюджена практика одруження заради вигод, як чоловіків так і жінок...
    • 2003.06.30 | Людмила Коваль

      Re: Мене не менш цікавить: хто ВОНА, дружина Хербста

      Petro пише:
      > Мене не менш цікавить: хто ВОНА, дружина Хербста. Ступінь її зв'язків з Кремлем.

      Які, які зв"язки з Кремлем? Скорше за усе формальні. Бувала на прийняттях з нагоди різних там свят.

      А Ви думаєте, що вона Мата Харі з п"ятьма дітьми?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.30 | Petro

        І де в моєму постингу ви нашли ствердження?

        Мені просто цікаво і я поки що не маю відповіді...
        Мені здається, що ви дещо наївні з приводу можливостей використання дружин сановників для коригування їх діяльності і отримування інформації. Це не іграшки - у мене не припущення і не "шпійономанія", просто працював на Заході з чільним "перцем", дружина якого була росіянкою і сказати, що це не впливало на його поведінку аж ніяк не можу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.01 | Людмила Коваль

          Re: І де в моєму постингу ви нашли ствердження?

          Petro пише:
          Мені просто цікаво і я поки що не маю відповіді...
          > Мені здається, що ви дещо наївні з приводу можливостей використання дружин сановників для коригування їх діяльності і отримування інформації.


          :-) Думаю, що тут посміхнулася не тільки я, але й ті хто знають мене або про мене.
          Вибачте.


          Це не іграшки - у мене не припущення і не "шпійономанія", просто працював на Заході з чільним "перцем", дружина якого була росіянкою і сказати, що це не впливало на його поведінку аж ніяк не можу.

          Щоб переконатися у існуванні впливу дружин на своїх чоловіків зовсім не обов"язково вирушати за кордон. Подивіться на Кучму. Подивіться на Ющенка.
          Зрештою, гляньте на своїх друзів, ну можете і на себе подивитися. :-)

          Жінки - ЦЕ ВЕЛИКА СИЛА. :bic:
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.07.01 | Petro

            Пані Людмило, саме це - "Жінки - ЦЕ ВЕЛИКА СИЛА" я і мав

            на увазі :)
    • 2003.06.30 | ГММ

      У Кучми дружина теж росіянка, Що з того? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.30 | KAKTUZZ

        Re:Аператив!

        29-06-2003 23:40, KAKTUZZ
        Re:Скажи мне кто твой друг?

        Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 19 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1056919252

        Посли--"чистІ"?

        О.К.:З 1994 до 1995 року посол Паскуаль працював заступником помічника адміністратора АМП по Європі та СНД. Він спостерігав за розробкою бюджету стратегії та плану діяльності для програм АМП у регіоні, що підтримувався сумою 1,2 млрд. доларів на рік. У червні 1995 року Карлос Паскуаль поступив на службу до Ради національної безпеки. Його посада — директор у справах Росії, України та Євразії. У його компетенції — координація економічної політики щодо колишнього Радянського Союзу і відповідальність за український, молдавський і білоруський напрямки
      • 2003.06.30 | Petro

        Вона не просто росіянка, а українофобка. Що з того? А не видно?(

  • 2003.06.30 | RFKTUZZ

    Re: Паскуаля змінить Хербст. ХТО ВІН?

    Тепер перша страва!29-06-2003 23:40, KAKTUZZ
    Re:Скажи мне кто твой друг?

    Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 20 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1056919252

    Посли--"чистІ"?

    О.К.:З 1994 до 1995 року посол Паскуаль працював заступником помічника адміністратора АМП по Європі та СНД. Він спостерігав за розробкою бюджету стратегії та плану діяльності для програм АМП у регіоні, що підтримувався сумою 1,2 млрд. доларів на рік. У червні 1995 року Карлос Паскуаль поступив на службу до Ради національної безпеки. Його посада — директор у справах Росії, України та Євразії. У його компетенції — координація економічної політики щодо колишнього Радянського Союзу і відповідальність за український, молдавський і білоруський напрямки
  • 2003.06.30 | KAKTUZZ

    Re: Паскуаля змінить Хербст. ХТО ВІН?

    Тепер перша страва!29-06-2003 23:40, KAKTUZZ
    Re:Скажи мне кто твой друг?

    Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 20 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1056919252

    Посли--"чистІ"?

    О.К.:З 1994 до 1995 року посол Паскуаль працював заступником помічника адміністратора АМП по Європі та СНД. Він спостерігав за розробкою бюджету стратегії та плану діяльності для програм АМП у регіоні, що підтримувався сумою 1,2 млрд. доларів на рік. У червні 1995 року Карлос Паскуаль поступив на службу до Ради національної безпеки. Його посада — директор у справах Росії, України та Євразії. У його компетенції — координація економічної політики щодо колишнього Радянського Союзу і відповідальність за український, молдавський і білоруський напрямки
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.30 | KAKTUZZ

      ДЕСЕРТ!

      28-06-2003 19:59, KAKTUZZ
      Ye! Це вопше бл...я!!

      Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 110 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1056819574



      НОВЫМ ПОСЛОМ США В УКРАИНЕ СТАНЕТ ДЖОН ХЕРБСТ
      Посол США в Узбекистане Джон Хербст переводится на аналогичный пост в Украину, где главой американской дипломатической миссии до недавнего времени был Карлос Паскуаль.
      О планах перемещения Д. Хербста Белый дом сообщил в кратком уведомлении, распространенном в понедельник, передает Крымское агентство новостей со ссылкой на Укринформ.
      К. Паскуаль покинет свой пост в Киеве летом нынешнего года.
      Д. Хербст до назначения на должность посла в Узбекистане работал на дипломатических должностях в Иерусалиме и в Москве. К. Паскуаль занимал пост Чрезвычайного и Полномочного посла США в Украине с октября 2000 г.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.30 | KAKTUZZ

        Чарочка коньяку на коня!

        Майдан / Вільний Форум

        29-06-2003 00:19, KAKTUZZ
        Для"УП". Лично Хербста не знаю,но "служили два товарища ...ага!"

        Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 27 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1056835166

        Знаю его товарища по оружию Брюса Джексона.

        С 1979 г. до 1990 г. Брюс Джексон служил офицером военной разведки в Американской армии. С 1986 г. до 1990 г. – работал в Министерстве обороны США на разных должностях, занимаясь вопросами ядерных вооружений, стратегической обороны и переговорами по контролю вооружений. В 1996 г. – делегат Национальной конвенции республиканской партии США, где работал в подкомитете по вопросам национальной безопасности и внешней политики. Во время президентской избирательной кампании 2000 года Брюс Джексон возглавлял подкомитет по вопросам внешней политики Республиканской платформы на съезде партии в Филадельфии.

        Господин Джексон - член таких организаций, как совет по международным отношениям Международного института стратегических исследований в Лондоне, совет консультантов Центра политики безопасности в Вашингтоне, Центр международных исследований Кембриджского университета и Новой атлантической инициативы Института американского предпринимательства.



        --------------------------------------------------------------------------------
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.30 | Людмила Коваль

          Re: Чарочка коньяку на коня!

          Kaktuzzu більше не наливати. У нього усі посли шпигуни і друзі їхні шпигуни і жінки їхні теж шпигуни.:-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.07.01 | KAKTUZZ

            Re: Людмило ! Ну то тоді Ви садист(-)!



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".