МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дещо із надр політичної опозиції (цілком нетаємно)

01/09/2004 | Михайло Свистович
Сьогодні ми побували в гостях в одного нашоукраїнського VIP-a. Перше, що кинулося нам в очі, дошка посеред кабінету, на якій причеплена роздруківка гілки форуму "Майдану", яку започаткував Дворкін "Грузія vs Кучмореформа".

Ми чудово поговорили, а також подивились попередній варіант спільноопозиційного інформаційного бюлетеня щодо Кучмореформи. Однак нам сказали, що він буде перероблений і сказали, де взяти остаточний варіант. Оскільки я був страшенно зайнятий в реалі сьогодні, то взяти остаточний варіант не встиг (він уже готовий). Мені обіцяли надіслати завтра його електронною поштою.

Наклад бюлетеня ще невідомий, однак, яким би він не був, нам буде що роздавати. Так що прошу волонтерів зголошуватися - з радістю забезпечимо, якщо там дійсно бабахнуть пристойний наклад.

Відповіді

  • 2004.01.09 | Pavlo Z.

    Михайле, візьму тисяч 10 україномовного і тисяч 50 російсько-

    Якщо можна - надішли електронну версію.
  • 2004.01.10 | Dworkin

    А ветку "НАРОД и ОППОЗИЦИЯ" там еще не повесили? :) (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.10 | Михайло Свистович

      Re: ТАМ дошки на все не вистачить :)

      Але я ж не у всіх кабінетах бував ;)
  • 2004.01.10 | Чучхе

    Можу розповсюдити 1-2 тисячі по Київ. області (-)

  • 2004.01.10 | KE

    И чем это им поможет? (-)

  • 2004.01.10 | 123

    Тобто є користь навіть від базікання на форумі ;)(-)

  • 2004.01.10 | Dworkin

    А когда он будет этот тираж?!

    А во вторник уже снова сессия начинается. Возможно снова будет "рубка" (особенно, учитывая события в Мукачево). А народу пока еще ничего и не начинали раздавать.

    Как по мне, то лучше, чтобы во вторник народ узнал о причинах событий в ВР не только из мед-ских темников.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.10 | Михайло Свистович

      Re: Не знаю (-)

  • 2004.01.10 | Правник

    Можна запостити милом чи розмістити тут? (-)

  • 2004.01.10 | Михайло Свистович

    Re: Ось матеріали бюлетеня в остаточній редакції.

    БлокАДА
    Комуністи й влада хочуть забрати у громадян право обирати президента
    Нестор Чирфуш

    За 10 місяців до виборів режим Кучми остаточно усвідомив, що не має жодних шансів виграти їх чесно, а тому вдався до юридичного шулерства. У цьому йому допомогли знані в Україні «юристи» – Медведчук, Гавриш та інші, які підготували кілька законопроектів щодо змін до Основного Закону.
    Попри різні назви, сутність їх однакова. Усі вони позбавляють людей права обирати президента на виборчих дільницях і передбачають проведення цієї процедури у парламенті. Крім того, проекти передбачають обрання нинішньою, прокучмівською Верховною Радою прем’єр-міністра з наданням йому права призначати міністрів та голів обласних і районних адміністрацій. Інакше кажучи, прийняття будь-якого із цих документів гарантує режиму Кучми – Медведчука збереження влади. Після довгих консультацій із комуністами кучмісти вибрали для подальшого проштовхування законопроект Медведчука й Симоненка. Ці два, здавалось би, природні антагоністи – представник «антинародного режиму» та «послідовний борець» із ним – порозумілися не лише під час написання тексту. Комуністи, на жаль, дружно підняли руки під час конституційного голосування, хоча раніше присягалися зробити це тільки після прийняття закону про пропорційні вибори. Комуністи фактично злили голоси на владний млин.
    Це вже вдруге за останні три роки верхівка КПУ рятує режим. Гарячою зимою 2001-го під час акцій «Україна без Кучми!» вони відмовилися від активних дій проти режиму Кучми, що висів на волосині під тиском протестуючих мас. Цієї зими вони допомагають мільйонерам, зігнаним у так звану парламентську більшість, обирати наступного Кучму в парламенті.
    Після того як комуністи виявили непослідовність, в опозиції викристалізувалося три сили: «Наша Україна», соціалісти і БЮТ, які й виступили на захист права людей самим обирати свого президента. Вони не мали блокувального пакету голосів, а тому були змушені вдатися до активних дій у сесійній залі. 23 грудня «трійка» заблокувала парламентську трибуну, не дозволивши «більшовикам» згвалтувати Конституцію.
    Чи були в опозиції інші, менш радикальні варіанти для захисту Основного Закону?.. Напевно, так. Проте опозиція діяла від імені народу, адже більше як 80 відсотків громадян виступає за збереження всенародних виборів президента. Така довіра дозволяє опозиції боронити волю людей всіма адекватними законними способами.
    До речі, активізації парламентських баталій вельми пораділи чимало представників більшості, які дістали можливість уникнути ганебного голосування й чкурнули подалі з Києва.
    Побачивши, що земля пливе з-під ніг, «більшовики», керовані на той час уже не офіційним спікером Литвином, а глашатаєм Медведчука Шуфричем, удалися до брутальної фальсифікації.
    Голова Верховної Ради, якого за останні півроку почали поважати навіть опозиціонери, знову став безхребетним «мікрофоном» Кучми. Загнаний у задній прохід сесійної зали, Литвин промурмотів під ніс якийсь папірець, «більшовики» почали розрізнено піднімати руки. Багато хто з них, зокрема Тетяна Засуха, – по дві. Це радше нагадувало капітуляцію, а не парламентську діяльність. Опозиція нарахувала в залі не більше як сотню рук. Цікаво, що парламентська лічильна комісія в цей час була на нараді. Однак це не завадило її голові, комуністу Мішурі, викликаному до залу по мобільному телефону Шуфричем, одному за 30 секунд нарахувати неймовірні 276 голосів. Таким чином, зміни до Конституції було прийнято через задній прохід, хоча й парламентський. Як, власне, багато чого й робиться в цій державі...
    Формально Адміністрація Кучми виглядає переможцем цього протистояння, адже їй вдалося показати, хто в хаті господар, провівши бажані зміни й начебто здобувши 276 голосів. Влада показала, як вона вміє «рахувати», а тому не виникає сумнівів, що в разі остаточного затвердження конституційних змін заляканий та затурканий парламент «обере» того, на кого вкаже Кучма. Навіть якщо він вкаже на себе. Тоді люди вже ніколи не зможуть впливати на події в державі. Вони лише спостерігатимуть, як кілька «авторитетів» будуть докрадати країну на парламентському «сходняку».
    В антиконституційному заколоті активну участь узяв і прем’єр-міністр Янукович, який повністю підтримав дії путчистів. Він надумав реалізуватися у проведенні політичних ігрищ після того, як програв усе, що можливо, в економіці. Адже в Україні подорожчав хліб, м’ясо-молочні вироби, комунальні послуги. Зменшено мінімальну заробітну плату. Очікується подорожчання ліків, житла, проїзду у громадському транспорті. Таким «діячам», звісно, хочеться уникнути всенародного контролю!
    Позиції влади обслуговували практично всі телеканали, які перебрехали суть подій у Верховній Раді. Якщо вірити телерупорам Медведчука (хоча краще все-таки цього не робити), то опозиція того дня тільки ламала мікрофони, кричала в мегафони та заважала сумлінним «більшовикам» вершити історію. Жодний канал не повідомив про відсутність обговорення законопроектів, незаконність голосування руками, врешті – про суть змін, пропонованих «більшовиками», про те, що вони хочуть видерти в народу його останнє право – контролювати й змінювати владу. Влада відверто брехала, розповідаючи, що виведену з ладу систему голосування доведеться ремонтувати впродовж тижня і витратити на це 100 тисяч. Насправді техніка вже наступного ранку знову запрацювала.
    Утім, навіть попри угноювання громадської думки піховшеками, корчинськими та іншими оспівувачами режиму, влада не спромоглася переломити ситуацію.
    Суспільство дістало колосальний енергетичний імпульс щодо можливості й доцільності подальшої боротьби. Це усвідомили навіть згадані псевдожурналісти. Їхня тональність свідчить, що Банкова страшенно боїться згуртування опозиції. Якщо раніше вони ліпили з лідерів опозицій м’якотілих діячів, то тепер у їхніх сюжетах вони перетворилися на парламентських хуліганів. Недарма, до речі, у лексиконі парочки з медведчуківського «апендиксу» до новин на «1+1» протягом місяця згадуються аналогії із грузинською революцією. Напевно, саме страх перед масовими акціями протесту, які зметуть прогнилий режим, не дає спати Кучмі та його оточенню.
    Їхнє завдання – не допустити революції до весни, коли має відбутися вирішальне голосування. Набрати 300 голосів малоймовірно за умови чесного поіменного голосування. Влада може розраховувати щонайбільше на 270 депутатських голосів за умови шаленого тиску на народних обранців. Утім, необхідно знайти ще 30. Вирішальним аргументом для них можуть стати 30 мільйонів доларів чи, скажімо, 60 мільйонів, зрештою, 90. Однак, що в цьому світі продається не все, зокрема, не всі депутати, довели парламентарії із фракцій «Наша Україна», СПУ та БЮТ. Можливо, і комуністи не ризикуватимуть остаточно своєю репутацією.
    Що далі робитиме опозиція? Найперше – єднатися. Вже зараз створено об’єднані робочі групи з питань парламентської роботи, інформаційної політики, підготовки акцій протесту. По-друге – йти до людей. Це владі люди не потрібні – вона сама організовує від його імені «одобрямс» кучмореформ і «осуждамс» дій опозиції, сама «голосує» його іменем і сама висловлює його «радість» через свої телевізори. Але опозиція без народу – мертве тіло. Без народу неможливо боротися за народ. Тож за час зими опозиція готуватиме виступ проти режиму. Виступ масовий, підготовлений, переможний.


    Україна за крок від конституційного перевороту
    Лідери об’єднаної опозиції Віктор Ющенко, Олександр Мороз та Юлія Тимошенко підписали спільну заяву щодо подій у парламенті 24 грудня 2003 року
    «Україна стоїть за крок від конституційного перевороту. Олігархічні клани активізували спроби зберегти свою владу. 24 грудня фракції пропрезидентської більшості та комуністи розпочали процес внесення змін до Конституції з порушенням вимог процедури, встановленої самою Конституцією».
    Автори заяви відзначають, що наявні у них відеозаписи, заяви членів лічильної комісії та віце-спікера Верховної Ради Олександра Зінченка свідчать про те, що легітимного голосування за проект Адміністрації Президента, який позбавляє народ права обирати главу держави, не відбулося.
    Події у Верховній Раді показують, що в Україні відновлено принцип, коли головне – не скільки голосує, а хто підраховує, відзначають лідери опозиції.
    На їхню думку, прикрою реальністю є те, що керівництво КПУ в односторонньому порядку порушило домовленості опозиційних сил, згідно з якими будь-яким змінам до Конституції має передувати прийняття закону про вибори народних депутатів на пропорційній основі. Українські виборці, зокрема виборці КПУ, мусять дати оцінку об’єднанню комуністів та пропрезидентських олігархічних фракцій.
    «Опозиційні депутати від фракцій «Наша Україна», СПУ та БЮТ наполягатимуть на виборах на пропорційній основі до рад усіх рівнів, на зміні системи влади із збереженням права народу обирати президента. При цьому ми керуємося волею виборців та будемо звертатися по підтримку до громадян України», – зазначають автори заяви.


    Кучма отримає довічний термін. Президентський
    Конституційний Суд дозволив Кучмі балотуватися у президенти 2004 року. «Особа, яку вперше було обрано на посаду Президента України за чинною Конституцією в 1999 році, має право балотуватися на виборах президента 2004 року», – сказано у вердикті КС. Суд вирішив, що норму про право бути обраним президентом лише двічі «треба розуміти так, що це положення поширюється лише на осіб, яких обирають на посаду Президента після набуття чинності Конституції 1996 року». Суддя-доповідач Німченко на запитання, що ж робив Кучма з 1994-го по 1999 рік, сказав: «Виконував функції президента за повноваженнями, визначеними в Конституції». Він також пояснив, що за Конституцією строк повноважень президента 5 років. «А з 1996-го по 1999-й аж ніяк не буде 5 років», – сказав він. Відповідаючи на запитання: «Якщо Кучма переможе 2004 року, чи може він балотуватися на пост Президента у парламенті 2006 року?» – Німченко сказав: «Так, може, бо виходить, що він не відбув 5 років». Це нагадує юридичний ідіотизм, адже Конституція підтверджує принцип обрання президента не більше, аніж на два терміни поспіль, незалежно від часу прийняття Основного Закону. Керуючись логікою КС, Україна може вважатися суверенною державою лише з 28 червня 1996 року.


    Історія кучмореформ
    Січень – лютий 2001. Десятки тисяч учасників акції «Україна без Кучми!» вимагають відставки Президента й зміни системи влади.
    Серпень 2002. Кучма заявляє про намір змінити Конституцію. Це – погано замаскована спроба залишитися на 3-й президентський термін.
    Жовтень 2002. У рамках акції «Повстань, Україно!» лідери «Нашої України», КПУ, СПУ, БЮТ роблять заяву про необхідність пропорційних виборів, зменшення повноважень президента, призначення уряду парламентом та виборності керівників місцевих адміністрацій.
    Червень 2003. Парламент провалює наміри підтримати виключно президентський варіант змін до Конституції.
    Серпень – вересень 2003. АП відкликає свою першу кучмореформу і пропонує новий варіант, у якому скасовуються всенародні вибори президента, відсутні пропорційні вибори. Симоненко підписує цей варіант разом з Медведчуком ціною згадувань у так званих перехідних положеннях про пропорційні вибори.
    Листопад 2003. Лідери «Нашої України», КПУ, СПУ та БЮТ підписують протокол про те, що не голосуватимуть за зміну Конституції до прийняття закону про пропорційні вибори та набуття їм чинності.
    Грудень 2003. Пленум ЦК КПУ погоджується підтримати проект Медведчука – Симоненка без ухвалення нового виборчого закону.



    Героям слава
    Заблукав якось Кучма в лісі. Раптом бачить – хлопчик іде, гриби збирає.
    – Ти знаєш, хто я такий?
    – Звичайно, знаю – ви президент.
    – Виведи мене з лісу, хлопчик, я тобі за це «Героя України» присвою.
    – От класно! Я так хочу бути героєм, але спершу піду пораджуся з батьком: я без нього нічого не роблю.
    Через деякий час хлопчик повернувся та питає Кучму:
    – Слухайте, президенте, а посмертно ви мені героя дасте?
    – А чому – посмертно?
    – Бо батько сказали, що як я вас виведу, то він мене вб’є...
    Новини Феофанії
    Задзвонив якось телефон у головлікаря у Феофанії.
    – Як здоров’я нашого президента?
    – Гарне здоров’я. Він бадьорий, енергійний і вже працює з документами.
    – Спасибі, я дуже радий.
    – А хто ви?
    – А я, це саме, і є президент.


    Жити добре...
    Викликав якось президент до себе кризового менеджера Медведчуркіса й каже: «Чому люди в нас ніде не працюють, грошей не одержують і хліба просять? А в тебе, у Медведчуркіса, грошей багато і хліба ти не просиш. Може, поясни людям по телевізору, як у тебе вийшло, щоб і їм добре жилося. Вони за це мене лаяти перестануть і почнуть любити». «Якщо я розповім їм, як це в нас вийшло, – відповів Медведчуркіс, – тоді вони нас поб’ють і заберуть нашу роботу. Тоді не вони, а ми житимемо погано й проситимемо хліба».


    Регіональні події
    Зателефонував якось президенту Львівський губернатор та як закричить: «Шеф, усьо пропало!»
    – Що пропало? – питає президент.
    – У нас у Львові всім бродячим собакам хвости повідрізали!
    – Ну то й що? – питає президент.
    – Як, що? Та це ж опозиція втнула, аби й собаки не змогли виявити радість від вашого візиту до Галичини! – бідкається губернатор.
    Засмутився президент, напився і навіть не заграв на гітарі. А губернатору дав ордена – за пильність.
    Міжнародні зв’язки
    Під час святкування Нового року Леонід Данилович Кучма добре хильнув у німецькому курорті Баден-Бадені. Потім прийняв лівійського посла... за Медведчука і мав з ним тривалу й конструктивну бесіду. По закінченні він нагородив його орденом Святого Станіслава за організацію голосувань у парламенті.


    Сільські історії
    В одному українському селі жив хлопчик-брехунець. Йому подобалося усіх обманювати. І от одного разу дорослі селяни доручили хлопчику пасти корів. Через годину переляканий хлопчик прибіг у село і закричав: «Кучма! Я Кучму бачив!» Озброїлися селяни кілками та вилами і побігли Кучму дивитися. Прибігають, а там ніякого Кучми немає. Образилися селяни на брехунця, сказали «тьху!» і пішли. А наступного дня на пасовище прийшов справжній Кучма. Хлопчик довго кричав «Я Кучму бачив!», але ніхто із селян не побіг його рятувати. А Кучма тим часом перерізав усіх корів і відправив на Близький Схід.


    Лист до редакції
    Президенту України Л.Д. Кучмі
    Шановний Леоніде Даниловичу! Пише вам електрик Сидоров. Через величезну зовнішню схожість із вами мені часто б’ють пику. Зробіть що-небудь!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.10 | 123

      Саме це публікуватимуть мільйоним тиражем?

      З анекдотами?

      Я думав - буде щось підписане лідерами опозиції, а не анонімом...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.10 | Marko

        Re: САМЕ ЦЕ публікуватимуть мільйоним тиражем?

        I oце ви збираєтеся запропонувати простим людям? Та вони ж потонуть у деталях. Краще повчилися б мистецтву писання листівок у більшовиків і таваріща Лєніна. Вони були мастаки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.10 | magda

          Текст можна було б і покращити, але там є для нас важлива інфа

          Перший текст дійсно не має майже жодного сугестивного навантаження. А нашоукраїнським VIP-ам пропонували взяти мене на роботу... :) Я ж кажу, помилка за помилкою :benetton:

          Анекдоти починають бути цікавими десь з третього. Але добре, що і це є. Я теж розповсюджуватиму.

          Але для мене найголовніше, що там сказано, що акції протесту таки готуватимуться. Я тепер можу бути більш спокійна, ставлячи це у свої листівки (обіцяю, в понеділок буде). І знаючи, що це недарма.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.10 | Михайло Свистович

            Re: На жаль, ми хотіли віткнутися у текст, але вже пізно (-)

          • 2004.01.14 | Чучхе

            Там текст занадто незрозумілий для пересічного українця --

        • 2004.01.10 | Михайло Свистович

          Re: САМЕ ЦЕ публікуватимуть мільйоним тиражем?

          Marko пише:
          > I oце ви збираєтеся запропонувати простим людям? Та вони ж потонуть у деталях. Краще повчилися б мистецтву писання листівок у більшовиків і таваріща Лєніна. Вони були мастаки.

          А хто тут "ви"? Ті, хто це писав, на жаль, навряд чи прочитають це запитання.
      • 2004.01.10 | Михайло Свистович

        Re: Саме це, але яким накладом ще невідомо.

        Я ще не читав і навряд чи до завтра до вечора прочитаю.
    • 2004.01.10 | Боровик

      Re: Ось матеріали бюлетеня в остаточній редакції.

      Хто це читатитме?
      Чи вже знайщли таких мазохістів, що відірветься від телевізора, роботи, дітей та жінки і сяде читати цю довжелезну писанину, яка до того всього є мало чи не чемпіоном по занудливості?
      А хто нашкрябав цих примітивних анекдотів? Вони не смішні.
      Чому підписався Шуфрич навборот? Хіба це гарно? Та навіщо ще й тут згадувати того клоуна?
      В опозиції, що з глузду з*їхали?
      ***
      Свистович, порийтеся в архіві і знайдіть що ви писали кілька років тому коли винашвидклоуч написали заклик до всіх і побігли на барикади. Так той заклик був на дві голови вищим. Згадайте що написали "недобитки інтелігенції". Все було кращим ніж те що є зараз.
      Чесне слово, таке відчуття, що хтось написав не звернення до народу, а відмазку за витрачені кошти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.10 | magda

        Згідна, але там є просто інформація, див. пост вище (-)

    • 2004.01.10 | Максим’як

      Re: Ось матеріали бюлетеня... Все добре і правильно!!!

      Можна запропунувати сотні варіантів, можна багато полемізувати і т.д., але цього нікому не потрібно, потрібна інформація чи відповіді на питання з антирежимного боку, які хотів би для себе дізнатися пересічний громадянин.

      Такий бюлетень потрібно випускати не так багатомільйонними тиражами, як часто. Наприклад, двічі чи мінімум раз на тиждень і мільйона повинно бути достатньо. Люди обмінюватимуться тими випусками і читатимуть. Це - безперечно. Там чтива на кілька хвилин, але є чітко представлена позиція опозиційних режиму сил.

      У систему розсилки потрібно задіяти десятки тисяч добровольців.

      Важливо відмовитися від централізованої розсилки у регіони, а проводити її паралельними шляхами. Через приватних осіб, через організації, через структури різних партій. Саме так, як тут пропонують хлопці - "я готовий поширити 50 тисяч", "я готовий поширити 2 тисячі" іт.д. Відправляти у регіони невеликими партіями, щоб режим не міг перехоплювати. Обов"язково має бути і зворотній контроль, опитування чи ще щось подібне, коли можна сказати скільки куди пробилося бюлетенів.

      Не обов"язково під матеріалами фіксувати авторство, але дуже важливо, щоб цей бюлетень давав читечеві зрозуміти, що видається він "Нашою Україною", БЮТ і СПУ. Думаю, що для цього варто у кожному номері бюлетеня друкувати коротке звернення. Наприклад: "Шановний читач, цей бюлетень відображає нашу позицію" Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз (чи щось подібне до цього, замість епіграфа).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.10 | Михайло Свистович

        Re: Ось матеріали бюлетеня... Все добре і правильно!!!

        Максим’як пише:
        >
        > Не обов"язково під матеріалами фіксувати авторство, але дуже важливо, щоб цей бюлетень давав читечеві зрозуміти, що видається він "Нашою Україною", БЮТ і СПУ. Думаю, що для цього варто у кожному номері бюлетеня друкувати коротке звернення. Наприклад: "Шановний читач, цей бюлетень відображає нашу позицію" Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз (чи щось подібне до цього, замість епіграфа).

        Там під назвою бюлетня написано, що це спільне видання НУ, БЮТ та СПУ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.11 | 123

          Незрозуміло - навіщо був колективний розум?

          Чому не можна було дати це завдання, скажімо, Яворівському -- про якого відомо, що він промовляє (не кажу вже про пише) так, що плакати хочеться?

          Чи Данилу Яневському, статті якого в УП завжди приємно читати -- і при цьому вони легкі для сприйняття.

          Зрештою, чи не більше було б користі, якби опозиція домовилася б з "Дзеркалом тижня" і просто растиражувала б останню статтю Рахманіна, яка написано досить просто і зрозуміло?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.11 | Боровик

            Re: Незрозуміло - навіщо був колективний розум?

            Чечне слово, я про це вчора думав і хотів написати, але не вистачило часу. Я думав і про Яворівського і про когось з ДТ.
            :))
            Відносто розтиражувати статтю Разманіна, то воно добре, але час зараз вимагає звернення від імені лідерів опозиції.



            123 пише:
            > Чому не можна було дати це завдання, скажімо, Яворівському -- про якого відомо, що він промовляє (не кажу вже про пише) так, що плакати хочеться?
            >
            > Чи Данилу Яневському, статті якого в УП завжди приємно читати -- і при цьому вони легкі для сприйняття.
            >
            > Зрештою, чи не більше було б користі, якби опозиція домовилася б з "Дзеркалом тижня" і просто растиражувала б останню статтю Рахманіна, яка написано досить просто і зрозуміло?
          • 2004.01.11 | Максим’як

            Re: Колективний розум для того, щоб зрозуміти цілісне

            Я не маю проблем у сприйнятті прочитаного у бюлетені.

            Як бачу, проблема всіх інших, що вони мріють отримати відповідь на питання чисто теоретичо, зовсім не знаючи про реалітет.

            Я просив текст бюлетеня у форматі 1:1. Тоді я матиму можливість зробити копії і поширювати.
    • 2004.01.11 | Бегемот

      Цього тексту не слід розповсюджувати ні в якому разі.

      Ми вже одного разу написали тут листівку на 15 речень по
      першому варіанту "реформи" (вона ще й тепер висить на
      першій сторінці Майдану в рубриці "Реформи Кучми: наша позиція"), можемо написати і вдруге - по останній реформі і рішенням КС.
      Буде коротко і зрозуміло. Модель вже є, треба кілька речень змінити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.11 | Михайло Свистович

        Re: Іншого немає. Таким великим накладом. (-)

    • 2004.01.11 | Andrij

      Яке відношення ці тупі анекдоти мають до того, що діється?

      Таке враження, що опозиція не сприймає серйозно те, що сама зве "антиконституційним путчем". Тобто, ворог коло самих воріт, опозиція має страшенні втрати в політичній битві, але це не заважає невдало жартувати. Українці просто не зрозуміють. Це справді там якийсь путч, чи це просто один довгий анекдот?
    • 2004.01.11 | Боровик

      Re: Я КАТЕГОРИЧНО ПРОШУ ВСІХ ВИСЛОВИТИСЬ ПО ТЕКСТУ БЮЛЕТЕНЯ.

      Загальні враження:
      Попри те, що сам факт появи хоч чогось є позитивом. Я викладатиму свої думки без претензії на істину. Якщо хтось матиме аргумент проти моїх думок, з радістю почитаю.
      Текст надто довгий.
      Таке враження, що в опозиції не розуміють нужд народу і пишуть не те, відповідають не на ті запитання що цікавлять народ.
      В тексті надто багато місця на виправдовування власних програшів та помилок, навіть там, де програшу не було.
      Зайве вступати в полеміку із владними ЗМІ, бо цей аркуш не виграє бою.
      Надто багато цифр, імен та даних, які зрозумілі тільки тим хто і так обізнаний з проблемою.
      Не можна читача вводити в якісь партійні чи політичні розборки. Нікого не цікавить прізвища виконавців.
      Попадаються недомовки, речі не названі своїми іменами, наче хтось із авторів тексту ще надіявся на те, що Кучма зміниться і всім все пробачить. Це помилка. Все. Час вагань пройшов. Хтось має сісти на палю, або Кучма або всі ми. Ситуація вийшла за межі сімейної сварки.
      ***
      Опозиція мала би написати звичайнісіньке звернення до народу відносно захисту прав самого народу, прав, що дані не тільки конституцією, а Богом чи природою (для тих хто не вірить в Бога).
      Народ хоче знати чого він погано живе.
      Народ має знати що треба робити щоб жити стало ркраще.
      Народ має розуміти чому він має підтримати опозицію.
      Що це йому дасть?
      Треба переконати, що позиція не є криміналом.
      ***
      В тексті мав іти список прав по порядку актуальності. Все просто викласти. Наприклад, написати, що народ платить дорого за все через те, що влада обклала всі товари податками, з яких будує собі вілли і їздить в баден-баден "пити водичку". Потім писати про лікування, освіту і так далі... але небагато. Тобто мали іти елементарні права яких немає.
      Далі мало бути написано про права які забрав криміталітет, який оголосив себе владою.
      Дати зрозуміти народові, щол буде в сто разів гірше, що криміталітет має апетит, що зростає. що забиратимуть все більше і більше. Що всіх нас екають злидні і злидні. Що немає сенсу жити при кримінальній владі. Важливо написати, що кримінал хоче бути при владі назавжди. Про останні подій в ВР і КС написати тільки двома реченнями, тут і так все ясно.
      Потім мав бути рецепт виходу із становища. Вихід - через непокору, революцію. Не треба дурити ні себе ні народ, що влада приповзе на колінах і попросить пробачення.
      Дуже важливе - дати правдиві обіцянки: якщо прийдемо до влади то не будемо
      - їздити в Баден-Баден пити водичку,
      - не будемо приймати в подарунок яхти від Кирпи, вартістю як піврічні пенсійні виплати Черкаської області,
      - ... все інше, що опозиція думає зробити добре щодо народу.
      Опозиція в зверненні має відсіяти всі підозри щодо себе відносно того, що вона така сама як кримінал прри владі.
      ***
      При написанні вставити в текст:
      - Президент Кучма ставши на кримінальний шлях, набрав собі на службу вірних кримінальних злочинців, які розікрали майже всі цінності що здобувались століттями. Вони навіть піджняли руку на природні недра і сплюндрували все.
      - Кучма найняв Януковича, що мав досвід двічі сидіти в тюрмі. У Януковича кримінальне не тільки минуле, а і сучасне.
      - Кучма взяв собі в помічники Медведчука, який був суджений за нанесення побоїв, в цієї людини є зв*язки з міжнародними мафіозними унгрупуваннями.
      - Кучма зформував судову владу так, що кримінал при владі може коїти любі злочини і ніколи не буде покараним.
      - Кучма - верхівка криміналітету, його оточення є кримінальним.
      - Криміналітет розікрав ЗМІ, знищив всіх незгідних з ними і тепер з усіх каналів пудрить мізки.
      ***
      Далі зауваження по тексту:
      > БлокАДА
      1. Чому виділено АДА великими літерами? Українською воно втрачає зміст.
      > Комуністи й влада хочуть забрати у громадян право обирати президента
      > Нестор Чирфуш
      2. Дався той Шуфрич... Треба або підписатись автору, або хай відкрито хтось бере відповідальність? Якщо лідери бояться, то геть з поля! Хай інші стануть лідерами.
      >
      > За 10 місяців до виборів режим Кучми остаточно усвідомив, що не має жодних шансів виграти їх чесно, а тому вдався до юридичного шулерства. У цьому йому допомогли знані в Україні «юристи» – Медведчук, Гавриш та інші, які підготували кілька законопроектів щодо змін до Основного Закону.
      3. Слово "інші" або викинути або конкретизувати. Якщо був проект Симоненка-Мороза, то так і написати, а якщо ні, то ні.
      > Попри різні назви, сутність їх однакова. Усі вони позбавляють людей права обирати президента на виборчих дільницях і передбачають проведення цієї процедури у парламенті. Крім того, проекти передбачають обрання нинішньою, прокучмівською Верховною Радою прем’єр-міністра з наданням йому права призначати міністрів та голів обласних і районних адміністрацій. Інакше кажучи, прийняття будь-якого із цих документів гарантує режиму Кучми – Медведчука збереження влади.
      4. Спочатку іде тирада слів, а потім після "інакше кажучи" іде їх пояснення. Навіщо повторюватись?

      Після довгих консультацій із комуністами кучмісти вибрали для подальшого проштовхування законопроект Медведчука й Симоненка. Ці два, здавалось би, природні антагоністи – представник «антинародного режиму» та «послідовний борець» із ним – порозумілися не лише під час написання тексту. Комуністи, на жаль, дружно підняли руки під час конституційного голосування, хоча раніше присягалися зробити це тільки після прийняття закону про пропорційні вибори. Комуністи фактично злили голоси на владний млин.
      5. Про які руки іде мова? Якщо признавати руки, то давайте признавати це голосування. Народ і так думає, що було голосування. Не було ніякого злиття голосів. Автор, що, здурів признавати ці голоси?

      > Це вже вдруге за останні три роки верхівка КПУ рятує режим. Гарячою зимою 2001-го під час акцій «Україна без Кучми!» вони відмовилися від активних дій проти режиму Кучми, що висів на волосині під тиском протестуючих мас. Цієї зими вони допомагають мільйонерам, зігнаним у так звану парламентську більшість, обирати наступного Кучму в парламенті.
      6. Згадування 2001-го просто недоречне. Все, час пройшов, нікого не цікавить те що було.

      > Після того як комуністи виявили непослідовність, в опозиції викристалізувалося три сили: «Наша Україна», соціалісти і БЮТ, які й виступили на захист права людей самим обирати свого президента. Вони не мали блокувального пакету голосів, а тому були змушені вдатися до активних дій у сесійній залі. 23 грудня «трійка» заблокувала парламентську трибуну, не дозволивши «більшовикам» згвалтувати Конституцію.
      7. Не можна так багато місця присвячувати комуністам. Таке враженняЮ, що текст писаний проти них, а не проти кучмізму. Тут іде протиріччя з попереднім текстом. Так був злив голосів чи не був????
      > Чи були в опозиції інші, менш радикальні варіанти для захисту Основного Закону?.. Напевно, так. Проте опозиція діяла від імені народу, адже більше як 80 відсотків громадян виступає за збереження всенародних виборів президента. Така довіра дозволяє опозиції боронити волю людей всіма адекватними законними способами.
      8. Не треба виправдовуватись про радикалізм. Опозиція, що, не впевнена в тому що робить?
      > До речі, активізації парламентських баталій вельми пораділи чимало представників більшості, які дістали можливість уникнути ганебного голосування й чкурнули подалі з Києва.
      9. це не є доречним.
      > Побачивши, що земля пливе з-під ніг, «більшовики», керовані на той час уже не офіційним спікером Литвином, а глашатаєм Медведчука Шуфричем, удалися до брутальної фальсифікації.
      10. Ніхто не знає хто то такий Шуфрич.
      > Голова Верховної Ради, якого за останні півроку почали поважати навіть опозиціонери, знову став безхребетним «мікрофоном» Кучми. Загнаний у задній прохід сесійної зали, Литвин промурмотів під ніс якийсь папірець, «більшовики» почали розрізнено піднімати руки. Багато хто з них, зокрема Тетяна Засуха, – по дві. Це радше нагадувало капітуляцію, а не парламентську діяльність. Опозиція нарахувала в залі не більше як сотню рук. Цікаво, що парламентська лічильна комісія в цей час була на нараді. Однак це не завадило її голові, комуністу Мішурі, викликаному до залу по мобільному телефону Шуфричем, одному за 30 секунд нарахувати неймовірні 276 голосів. Таким чином, зміни до Конституції було прийнято через задній прохід, хоча й парламентський. Як, власне, багато чого й робиться в цій державі...
      11. При чому тут Засуха і Шуфрич? Навіщо всі ці слова про мобільні телефони???
      > Формально Адміністрація Кучми виглядає переможцем цього протистояння, адже їй вдалося показати, хто в хаті господар, провівши бажані зміни й начебто здобувши 276 голосів. Влада показала, як вона вміє «рахувати», а тому не виникає сумнівів, що в разі остаточного затвердження конституційних змін заляканий та затурканий парламент «обере» того, на кого вкаже Кучма. Навіть якщо він вкаже на себе. Тоді люди вже ніколи не зможуть впливати на події в державі. Вони лише спостерігатимуть, як кілька «авторитетів» будуть докрадати країну на парламентському «сходняку».
      > В антиконституційному заколоті активну участь узяв і прем’єр-міністр Янукович, який повністю підтримав дії путчистів. Він надумав реалізуватися у проведенні політичних ігрищ після того, як програв усе, що можливо, в економіці. Адже в Україні подорожчав хліб, м’ясо-молочні вироби, комунальні послуги. Зменшено мінімальну заробітну плату. Очікується подорожчання ліків, житла, проїзду у громадському транспорті. Таким «діячам», звісно, хочеться уникнути всенародного контролю!
      12. Це добре. Про хліб, мясо і молоко якрас люди і хочуть прочитати, токож вони хочуть знати чим саме завинив Янукович.
      > Позиції влади обслуговували практично всі телеканали, які перебрехали суть подій у Верховній Раді. Якщо вірити телерупорам Медведчука (хоча краще все-таки цього не робити), то опозиція того дня тільки ламала мікрофони, кричала в мегафони та заважала сумлінним «більшовикам» вершити історію. Жодний канал не повідомив про відсутність обговорення законопроектів, незаконність голосування руками, врешті – про суть змін, пропонованих «більшовиками», про те, що вони хочуть видерти в народу його останнє право – контролювати й змінювати владу. Влада відверто брехала, розповідаючи, що виведену з ладу систему голосування доведеться ремонтувати впродовж тижня і витратити на це 100 тисяч. Насправді техніка вже наступного ранку знову запрацювала.
      13. Цей пункт кращий за попередні.
      > Утім, навіть попри угноювання громадської думки піховшеками, корчинськими та іншими оспівувачами режиму, влада не спромоглася переломити ситуацію.
      14. Добре.
      > Суспільство дістало колосальний енергетичний імпульс щодо можливості й доцільності подальшої боротьби. Це усвідомили навіть згадані псевдожурналісти. Їхня тональність свідчить, що Банкова страшенно боїться згуртування опозиції. Якщо раніше вони ліпили з лідерів опозицій м’якотілих діячів, то тепер у їхніх сюжетах вони перетворилися на парламентських хуліганів. Недарма, до речі, у лексиконі парочки з медведчуківського «апендиксу» до новин на «1+1» протягом місяця згадуються аналогії із грузинською революцією. Напевно, саме страх перед масовими акціями протесту, які зметуть прогнилий режим, не дає спати Кучмі та його оточенню.
      15. Зайве перше речення в тексті до суспільства писати про суспільство.
      > Їхнє завдання – не допустити революції до весни, коли має відбутися вирішальне голосування. Набрати 300 голосів малоймовірно за умови чесного поіменного голосування. Влада може розраховувати щонайбільше на 270 депутатських голосів за умови шаленого тиску на народних обранців. Утім, необхідно знайти ще 30. Вирішальним аргументом для них можуть стати 30 мільйонів доларів чи, скажімо, 60 мільйонів, зрештою, 90. Однак, що в цьому світі продається не все, зокрема, не всі депутати, довели парламентарії із фракцій «Наша Україна», СПУ та БЮТ. Можливо, і комуністи не ризикуватимуть остаточно своєю репутацією.
      16. Нормально, тільки всі цифри є надто сужими. Щоб ними оперувати треба мати якісь точки відліку. Коли пишуть про 300 голосів треба, щоб читач знав чому небезпечні саме 300.
      > Що далі робитиме опозиція? Найперше – єднатися. Вже зараз створено об’єднані робочі групи з питань парламентської роботи, інформаційної політики, підготовки акцій протесту. По-друге – йти до людей. Це владі люди не потрібні – вона сама організовує від його імені «одобрямс» кучмореформ і «осуждамс» дій опозиції, сама «голосує» його іменем і сама висловлює його «радість» через свої телевізори. Але опозиція без народу – мертве тіло. Без народу неможливо боротися за народ. Тож за час зими опозиція готуватиме виступ проти режиму. Виступ масовий, підготовлений, переможний.
      17. В принципі, цей абзац міг би бути стержнем всього тексту.
      >
      >
      > Україна за крок від конституційного перевороту
      > Лідери об’єднаної опозиції Віктор Ющенко, Олександр Мороз та Юлія Тимошенко підписали спільну заяву щодо подій у парламенті 24 грудня 2003 року
      > «Україна стоїть за крок від конституційного перевороту. Олігархічні клани активізували спроби зберегти свою владу. 24 грудня фракції пропрезидентської більшості та комуністи розпочали процес внесення змін до Конституції з порушенням вимог процедури, встановленої самою Конституцією».
      > Автори заяви відзначають, що наявні у них відеозаписи, заяви членів лічильної комісії та віце-спікера Верховної Ради Олександра Зінченка свідчать про те, що легітимного голосування за проект Адміністрації Президента, який позбавляє народ права обирати главу держави, не відбулося.
      > Події у Верховній Раді показують, що в Україні відновлено принцип, коли головне – не скільки голосує, а хто підраховує, відзначають лідери опозиції.
      > На їхню думку, прикрою реальністю є те, що керівництво КПУ в односторонньому порядку порушило домовленості опозиційних сил, згідно з якими будь-яким змінам до Конституції має передувати прийняття закону про вибори народних депутатів на пропорційній основі. Українські виборці, зокрема виборці КПУ, мусять дати оцінку об’єднанню комуністів та пропрезидентських олігархічних фракцій.
      > «Опозиційні депутати від фракцій «Наша Україна», СПУ та БЮТ наполягатимуть на виборах на пропорційній основі до рад усіх рівнів, на зміні системи влади із збереженням права народу обирати президента. При цьому ми керуємося волею виборців та будемо звертатися по підтримку до громадян України», – зазначають автори заяви.
      >
      18. Я немаю думки щодо цього абзацу.
      >
      > Кучма отримає довічний термін. Президентський
      > Конституційний Суд дозволив Кучмі балотуватися у президенти 2004 року. «Особа, яку вперше було обрано на посаду Президента України за чинною Конституцією в 1999 році, має право балотуватися на виборах президента 2004 року», – сказано у вердикті КС. Суд вирішив, що норму про право бути обраним президентом лише двічі «треба розуміти так, що це положення поширюється лише на осіб, яких обирають на посаду Президента після набуття чинності Конституції 1996 року». Суддя-доповідач Німченко на запитання, що ж робив Кучма з 1994-го по 1999 рік, сказав: «Виконував функції президента за повноваженнями, визначеними в Конституції». Він також пояснив, що за Конституцією строк повноважень президента 5 років. «А з 1996-го по 1999-й аж ніяк не буде 5 років», – сказав він. Відповідаючи на запитання: «Якщо Кучма переможе 2004 року, чи може він балотуватися на пост Президента у парламенті 2006 року?» – Німченко сказав: «Так, може, бо виходить, що він не відбув 5 років». Це нагадує юридичний ідіотизм, адже Конституція підтверджує принцип обрання президента не більше, аніж на два терміни поспіль, незалежно від часу прийняття Основного Закону. Керуючись логікою КС, Україна може вважатися суверенною державою лише з 28 червня 1996 року.
      19. Дуже важливий момент. Народ не любить Кучму. Народ його ненавидить і проклинає. Цей абзац написано трохи закострубато. Треба точніше, простіше та зрозуміліше. Навіщо копатися в подробицях?
      !!!!Невже автор не розуміє, що ВСІ СПІВГРОМАДЯНИ, В ТОМУ ЧИСЛІ КУЧМА, І ВСІ ДО ЄДИНОГО ЧЛЕНИ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ знать, що Кучма був два рази президентом і хоче іти на тнетій термін? Тому не треба це поячснбювати тим хто вміє рахувати до трьох!!!!
      >
      >
      > Історія кучмореформ
      > Січень – лютий 2001. Десятки тисяч учасників акції «Україна без Кучми!» вимагають відставки Президента й зміни системи влади.
      > Серпень 2002. Кучма заявляє про намір змінити Конституцію. Це – погано замаскована спроба залишитися на 3-й президентський термін.
      > Жовтень 2002. У рамках акції «Повстань, Україно!» лідери «Нашої України», КПУ, СПУ, БЮТ роблять заяву про необхідність пропорційних виборів, зменшення повноважень президента, призначення уряду парламентом та виборності керівників місцевих адміністрацій.
      > Червень 2003. Парламент провалює наміри підтримати виключно президентський варіант змін до Конституції.
      > Серпень – вересень 2003. АП відкликає свою першу кучмореформу і пропонує новий варіант, у якому скасовуються всенародні вибори президента, відсутні пропорційні вибори. Симоненко підписує цей варіант разом з Медведчуком ціною згадувань у так званих перехідних положеннях про пропорційні вибори.
      > Листопад 2003. Лідери «Нашої України», КПУ, СПУ та БЮТ підписують протокол про те, що не голосуватимуть за зміну Конституції до прийняття закону про пропорційні вибори та набуття їм чинності.
      > Грудень 2003. Пленум ЦК КПУ погоджується підтримати проект Медведчука – Симоненка без ухвалення нового виборчого закону.
      >
      20. Навіщо ця історія??? Чому не почати історію з прийняття конституції? Чи з першого обрання Кучми? Або з Кравчука, що був архітектором системи? Або з революції в Росії, Переяслава, монголів ...?

      >
      >
      > Героям слава
      21. відносно анекдотів, то не треба глумитись, бо анекдоти не смішні, не дотепні, деякі старі як світ. Не треба змішувати мухи і котлети. В кінці такого тексту вони проосто недоречні. Нагадує якусь внутрішню диверсію або саботаж.
    • 2004.01.11 | DevRand

      мда. сама ідея коротких фетв-звернень

      щодо важливих подій ( і може навіть регулярних, хоч раз на тиждень) - звичайно корисна.

      способи розповсюдження? підозрюю, що партійні канали розповсюдження є неефективними. робота з добровольцями?

      але цей текст, це пісня... ось Правник тут краще написав, ІМХО.
      http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1073811656&first=1073828018&last=1073777534
    • 2004.01.11 | Горицвіт

      оцінюю

      Текст погано структурований. Не виділені головні питання:

      Що відбувається?
      В чому суть "реформи"?
      Чому вона погана?
      Чому вона антизаконна?
      Що буде робити опозиція?
      Що робити мені?

      Надмірна увага другорядним питанням (Шуфрич, комуністи, Литвин, хто звідки заходив і виходив). Зайва "історія реформи". Зайві анекдоти.
    • 2004.01.11 | технолог

      Re: ЦЕ НЕ БЮЛЕТЕНЬ (+)

      Те, що нам надав Михайло – це просто тихий жах…
      Але ще цікавіша реакція майданівців, людей, які не є найдурнішими в Україні за визначенням…
      Просто тому, що мають розум та можливості доступитися до Мережі.
      Якщо така реакція у розумних людей – то яка буде у пересічного, «маленького» українця, та ще якщо він і хвашист, за визначенням славнозвісної трійці, один з якої тепер підтримує цей бюллетень…
      А все, як воно і є у житті – достатньо просте… Це якщо знати, що ти робиш і для чого.
      Для того, щоб зробити якийсь комунікативний матеріал, достатньо хоча б початково знати основи засад комунікації, яуі говорять про те, що, для того, щоб донести до когось якусь інформацію, треба або зформувати, або мати інформаційне поле. Тільки тоді оте, що ти зляпав, дойде до того, кому ти хотів це донести…
      Не кажучи вже про те, що треба прикласти певні зусилля до того, щоб твоє повідомлення зрозуміла звичайна людина, зрозуміла, що це на даний час стосується саме інтересів саме цієї звичайної людини, що те, що їй пропонується, як бм це банально не звучало, дасть їй зайвий шматок ковбаси, бо до такого рівня комунікації зведені зараз відносини у нашому суспільстві…
      Я вже не кажу про такі елементарні речі, як те, що цей шматок ковбаси описується у різних регіонах по-різному, і, навіть, різними мовами, включаючи мови національних меншин…
      Майданівці збурились тим, що побачили, помилково вважаючи це листівкою, хоча з самого початку назва була інша.
      Але тільки назва, бо зміст не відповідає нічому, і назва така еклектична, що цей матеріал можна було назвати навіть папером для підтирання у туалеті, вартість його від того не змінилась би…
      Тому, довідково для авторів тексту, приводю визначення з політичного словника (на жаль, російського, бо українського відповідника не знайшов) – що таке бюллетень:
      «Бюллетень
      Краткое официальное сообщение о важном событии, о состоянии здоровья какого-либо известного лица. Вид периодического или эпизодического издания, выпускаемого государственными учреждениями или общественными организациями, различными частновладельческими объединениями и организациями; содержит преимущественно информационный материал. Избирательный Б. — листок с именами кандидатов, опускаемый избирателем в урну при тайном голосовании. В разговорном языке — больничный лист (листок нетрудоспособности).
      http://glossword.info/term/5da35cb1ad60b060b1,,xhtml»

      Треба далі коментувати, що наведений текст не є бюлетенєм навіть за формальними ознаками, не кажучи вже про зміст, аналіз якого міг би бути можливим тільки за допомогою «вєлікого та могучєго матєрного язика», а якщо трохи серйозніше – навіть українською мовою без матюків би не обійшлося, бо такий потік свідомості можливий тільки у психіатричній лікарні, а не у серйозних політичних текстах.


      МИХАЙЛЕ!!!
      Найважливіше, що ти можеш зробити у цьому напрямку для України (бо, на жаль оця компашка буде визначати подальші напрямки діяльності так званої опозиції) – це роздрукувати ці відклики, принести та причепити до тієї самої дошки…
      Просто тому, щоб у тебе було чисте сумління перед своїми дітьми…


      А ще серйозніше - всих, навіть лідерів опозиції, на початку 90-х гамериканці вчили на своїх семінарах азам, навіть не початкам комунікації, дивує, як швидко забувається елементарне, і як швидко вожді клюють на понти, хоча "хороший понт дороже дєнєг"...
      Мабуть, таки дороже, бо фахом там і не пахне...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.11 | Михайло Свистович

        Re: ЦЕ НЕ БЮЛЕТЕНЬ (+)

        технолог пише:
        >
        > МИХАЙЛЕ!!!
        > Найважливіше, що ти можеш зробити у цьому напрямку для України (бо, на жаль оця компашка буде визначати подальші напрямки діяльності так званої опозиції) – це роздрукувати ці відклики, принести та причепити до тієї самої дошки…

        Я не можу їх причепити до тієї дошки, бо вона не моя. але я можу віддати ці роздруківки тим власником дошок, які впливають на прийняття рішень щодо цього бюлетеню. І я це зроблю.

        >
        > А ще серйозніше - всих, навіть лідерів опозиції, на початку 90-х гамериканці вчили на своїх семінарах азам, навіть не початкам комунікації, дивує, як швидко забувається елементарне, і як швидко вожді клюють на понти, хоча "хороший понт дороже дєнєг"...
        > Мабуть, таки дороже, бо фахом там і не пахне...

        Найцікавіше, що ці семінари проводяться і зараз. І там є цікаві речі, хоча я побував вже на дуже багатьох семінарах. А ось деякі наші опозиціонери сплять на цих семінарах або базікують, презирливо зиркаючи на американців, мовляв, що вони розуміють в українській специфіці. У специфіці ті дійсно часто не розуміються. однак окремі речі є базові і потрібні для будь-якої специфіки.

        Чорт, я такий змучений, що просто не можу адекватно сприймати ці тексти, тому і досі їх не прочитав. Відкладаю їх на свіжу голову, щоб жодного суб"єктивного чинника не вплинуло на моє сприйняття (це станеться десь у вівторок).
    • 2004.01.14 | Михайло Свистович

      Re: Нарешті прочитав бюлетень.

      Враження не найкраще. Масова друкована пропаганда не місце, де вправляються у літературній майстерності. Однак не так трагічно, як мені здалось після прочитання реакції. Тобто, драматично, але не трагічно :) Це все ж краще ніж нічого. Згоден в цьому з оцінкою Магди (http://maidan.org.ua/n/free/1073754957).
  • 2004.01.11 | Михайло Свистович

    Re: Я КАТЕГОРИЧНО ПРОШУ ВСІХ ВИСЛОВИТИСЬ ПО ТЕКСТУ БЮЛЕТЕНЯ.

    На жаль, ми не зможемо нічого змінити в цьому номері, але, по-перше, ми донесемо всю Вашу писанину до авторів та співавторів бюлетеня, по-друге, ми спробуємо вплинути на подальші тексти опозиції, хоча й ресурсів для такого впливу маємо менше, ніж хотілося б і моглося. Але то вже не наша провина.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.11 | Рюген

      Рагульский текст для рагулей.

      Даже невзирая на содержание и длинноты.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.11 | Роман ShaRP

        Обратите внимание на штатную реакцию товарища.Где остальные? (-)

    • 2004.01.11 | Taras

      дуже імпотентно написано

      багато непотрібних деталей, мало чітких та зрозумілих відповідей.
      Інша проблема у тому що хоча людей і обурює то що у них забирають право обирати президента, але протестувати мало хто готовий, бо то далеко не найголовніше право яке у них вже забрали.
      Побільше інформації про діяльність Кучмо та його оточення з коротким поясненням цілей опозиції було б значно більш продуктивнішим.
    • 2004.01.11 | Роман ShaRP

      Re: 4 -

      Текст добрий (мінімум нормальний), навіть не чекав такого. Погано, що нічого не пишуть (чи це мені здалося) про конкретні кроки (десь вилазила не сама погана, як на мене ідея референдуму за збереження Конституції). Панна Магда, на жаль, схоже, права, що попередні роки нічому їх не навчили, і вони все ще сподіваються щось виграти "парламентськими методами", тоді як дадуть щось лише методи комплексні.

      Анекдоти - практично абсолютно не в тему. Викинути їх до дідька, або залишити два, але найкращих, і ті притулити насамкінець.

      Це хтось наслухався Задорнова чи там кого про те, що "газети без анекдотів ніхто не читає". Ну, в "наших" завжди блин виходить комом, і не лише перший. Якщо вже так, то в "Гуморі" Майдана, гадаю, є набагато більше кращих анекдотів.
    • 2004.01.11 | Предсказамус

      Откровенно говоря, хреновато.

      Первое - мне не удалось придумать для этого бюллетеня читателя. Если писано для Васи-слесаря, то он не знает, какой закон у нас "Основной", не говоря уже ни о чем другом. Если для Василия Васильевича-инженера (учителя, врача и т.п.), увлекающегося политикой, то он поймет все термины, но не прочтет ничего для себя нового.
      Второе - коммуняки гады, но не их покуда свергает оппозиция, зачем столько места и внимания? А тем более не стоило бы сваливать на коммуняк спасение режима в 2001-м, даже Вася-слесарь знает, кто именно не поддержал тогда оппозицию.
      Третье - юмор ниже плинтуса. Если не поздно, выкинуть бы его, а?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.11 | Роман ShaRP

        Хреновато, но редьковато не слаще. (Своей песне на горло!)

        Я вот давеча их ругал, теперь немного попытаюсь похвалить.

        Предсказамус пише:
        > Первое - мне не удалось придумать для этого бюллетеня читателя.

        1) В этой стране дофига людей, которые не смотрят даже те хре-новости, которые показывают по дуле-видению. На то, что попало в ящик они хотя бы взглянут. Direct мир не зря придумал, Вы должны это понимать.
        2) Власть хорошо таки подобрала момент, чтобы страна даже не особо интересовалась, как ее кинули. А кинули сииииильно. Потому надо об этом потрендеть, хотя бы и из вредности.

        > Если писано для Васи-слесаря, то он не знает, какой закон у нас "Основной", не говоря уже ни о чем другом.

        Знает, ему дети расскажут, потому что им по этому закону зачет сдавать. И спасибо товарищу Брежневу за День Конституции. Вот если бы не товарищ Брежнев, то, наверное, не знал бы.
        Кроме того, вокруг все уши прожужжали о реформе. Даже Вася должен понять, что "это жжжжжж неспроста" ®. Поскольку от родной власти он ничего кроме нового кидалова ожидать не приучен, ему просто надо объяснить, где его кидают.
        Именно Вася должен вскипеть благородным гневом даже сильнее, чем врач с учителем. Потому что выборы в его сознании тесно связаны если не с буфетом, то все равно с подачками. И тут хотят отобрать - и кто, - жырные, - не хотят делиться, с^ки. Да за такое ...

        А вот когда упомянутое подорожание случится, это и у Васи и не у Васи тесно увяжется с текстом. А не случится оно, имхо, не может, потому что премьером Янукович.

        > Если для Василия Васильевича-инженера (учителя, врача и т.п.), увлекающегося политикой, то он поймет все термины, но не прочтет ничего для себя нового.

        Прочтет, если он стоит пашет как папа Карло 10Х6 часов в неделю в лучшем случае. А таких людей тоже не так уж мало.

        Кроме того, люди любят, когда к ним обращаются ... предположим, они не считают оппо-зицию полными мудаками, ну хоть немного ... они простят ей и блин комом, важно только, чтобы первый был не последним.

        Кроме того, как говорил один любимый литературный персонаж, истину повторять никогда не мешает. Как и назвать скворцов, пихвошека и корча, теми, кеми они и являются.

        Кроме того, КС реально облажался. Об этом будет говорить весь Запад, так почему бы и нашим не прокомментировать.

        > Второе - коммуняки гады, но не их покуда свергает оппозиция, зачем столько места и внимания?

        Причин много, - и не первый раз намахали, и не первый раз подмахнули ... кое-кому кое-что, в общем ... гы, идут дорогой российских. Верхушка кидает низы за бабки, низы идут на север, либо перековываются к Жирику/нацболам (наш Жирик это Корч, просто у него авторитет хреновый потому что Украина не Россия). С одной стороны, так у коммунистов было всегда, с другой...
        Черт его знает, сработает ли это...
        С пары выстрелов - нет, а если пострелять подольше ...

        > А тем более не стоило бы сваливать на коммуняк спасение режима в 2001-м, даже Вася-слесарь знает, кто именно не поддержал тогда оппозицию.

        ... настолько, что проголосовал потом за него в 2002-м? Тут не соглашусь, фанатизм за Ющенка, если Вы именно его имели в виду, лечится тяжело (в основном упорными усилиями самого Ющенка).
        Вообще говоря, данное предложение, имхо, в нашем текущем контексте не принципиально, т.к. оно, имхо имховно, ничего не меняет. Вы уж меня простите, но если мне дать пистолет с одним патроном, то из Пети С. и Вити Ю., я, пожалуй, выстрелю все-таки в Петю (вот что я буду делать рукояткой, это уже другой вопрос). В 99м можно было бы использовать его на болгарский (?) или молдавский (?) вариант комм-отрыжки (или прививки ...). А сейчас он уже не нужен. Великого Аватара (надеюсь), еще можно дожать до нужной кондиции, если он все таки не на крючке, а вот Петуха Петю - точно нет, и этот, я думаю, точно на крючке

        > Третье - юмор ниже плинтуса. Если не поздно, выкинуть бы его, а?

        Вот тут полностью согласен.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.11 | Предсказамус

          Будет отвечено (дела :( ) (-)

        • 2004.01.11 | Предсказамус

          Нужно ли нам безрыбье?

          На безрыбье сам раком станешь, но зачем?
          > 1) В этой стране дофига людей, которые не смотрят даже те хре-новости, которые показывают по дуле-видению. На то, что попало в ящик они хотя бы взглянут. Direct мир не зря придумал, Вы должны это понимать.
          Понимаю, но "лучше чем ничего" - это нормально для детсада, а тут объединенная оппозиция. Бля (С)

          >> Если писано для Васи-слесаря, то он не знает, какой закон у нас "Основной", не говоря уже ни о чем другом.
          > Знает, ему дети расскажут, потому что им по этому закону зачет сдавать. И спасибо товарищу Брежневу за День Конституции. Вот если бы не товарищ Брежнев, то, наверное, не знал бы.
          > Кроме того, вокруг все уши прожужжали о реформе. Даже Вася должен понять, что "это жжжжжж неспроста" ®. Поскольку от родной власти он ничего кроме нового кидалова ожидать не приучен, ему просто надо объяснить, где его кидают.
          Чтоб Вася понял, не хватает образности, зато много незнакомых фамилий. Как бы отчет о внутренней разборке. Вообще Васю в читателях все-таки не вижу. Первые строки должны его зацепить, чтоб не выкинул в ближайшую урну (мусорную). Как думаете, зацепит?



          >> Если для Василия Васильевича-инженера (учителя, врача и т.п.), увлекающегося политикой, то он поймет все термины, но не прочтет ничего для себя нового.
          > Прочтет, если он стоит пашет как папа Карло 10Х6 часов в неделю в лучшем случае. А таких людей тоже не так уж мало.
          Даже в этом случае прочтет, скажет "Ссссуки..." (безадресно) и в ту же самую урну. Т.к. не задели ни один из его любимых мозолей.

          > Кроме того, люди любят, когда к ним обращаются ... предположим, они не считают оппо-зицию полными мудаками, ну хоть немного ... они простят ей и блин комом, важно только, чтобы первый был не последним.
          Угу, безрыбье.

          >> Второе - коммуняки гады, но не их покуда свергает оппозиция, зачем столько места и внимания?
          > Причин много, - и не первый раз намахали, и не первый раз подмахнули ... кое-кому кое-что, в общем ... гы, идут дорогой российских.
          Дык и правые тоже идут дорогой российских, побыстрее разорваться комми так, чтоб уже никак не склеить. Понимаю, что этот кендзюризм многим в кайф, но вот много ли в нем политической логики?

          >> А тем более не стоило бы сваливать на коммуняк спасение режима в 2001-м, даже Вася-слесарь знает, кто именно не поддержал тогда оппозицию.
          > ... настолько, что проголосовал потом за него в 2002-м? Тут не соглашусь, фанатизм за Ющенка, если Вы именно его имели в виду, лечится тяжело (в основном упорными усилиями самого Ющенка).
          Проголосовали потому, что не поняли (кто был не в курсе), или потому, что простили (те, кто был в курсе). Но теперь уж комми получат право на адекватный ответ и с учетом временной любви с АП легко этот ответ реализуют.
          На каком бы крючке комми ни были, они не могут пойти на президентский вариант потому, что это политическая могила. Отдельные представители (тот же Петя) могут, но всех не накормят, особенно на местах, где сконцентрирована главная сила коммунистов. Поэтому вариант сотрудничества с ними имеет право на жизнь, если работать с умом.
          А в целом документ таки хреновый.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.11 | Роман ShaRP

            www.drugogo.net

            Предсказамус пише:
            > На безрыбье сам раком станешь, но зачем?

            А что, у нас такие рыбные места? Наоборот, у нас, если хотите, исторический культ безрыбья. Особенности национальной политики. (например, дважды судимый по уголовке премьер, это же вообще!)
            Что мне Свистович писал, читали? Факт безрыбья имеет место быть, увы, и тенденций к его изменению я не вижу. Вы видите?

            > > 1) В этой стране дофига людей, которые не смотрят даже те хре-новости, которые показывают по дуле-видению. На то, что попало в ящик они хотя бы взглянут. Direct мир не зря придумал, Вы должны это понимать.
            > Понимаю, но "лучше чем ничего" - это нормально для детсада, а тут объединенная оппозиция. Бля (С)

            Увы, здесь не помогут даже ударные дозы йодомарина "детям". Кина не будет, в смысле, что не может выгребающая уже не первый год опозиция "вспомнить слова учителя", вскочить и аки бравый Ван-Дамм всех плохишей перемочить. Опять же аппелирую к "источникам в парламенте". Виктор Андреевич "начинает материться"... :(
            Есть интересное, пусть и довольно банальное наблюдение: то, где мы и кто мы очень тесно связаны с нашей личностью. Они - не исключение. Для того, чтобы они начали давать другой результат, им надо очень сильно поменяться, а отчего бы такого они поменялись?

            Я другого боюсь. Помните, Вы меня спрашивали по поводу Путина и Ющенко? Так вот, исторически сложилось так, что наши телята предпочитают питаться нашими же телятами. Путину, если он захочет набрать желающих мочить Ющенка, будет к месту историческая реплика "В очередь, сукины дети", причем даже как-то особо науськивать не придется. Ющенко сотоварищи должен четко понимать: единственный его шанс или в народе или в полном "колебании вместе с генеральной линией". Однако, похоже, он продолжает выбирать ни то ни се, т.е. вариант мемориальной пасеки (если, конечно, генеральная линия не хитрее всех) ...

            > > Кроме того, вокруг все уши прожужжали о реформе. Даже Вася должен понять, что "это жжжжжж неспроста" ®. Поскольку от родной власти он ничего кроме нового кидалова ожидать не приучен, ему просто надо объяснить, где его кидают.
            > Чтоб Вася понял, не хватает образности, зато много незнакомых фамилий.

            Ключевые фамилии там есть, имхо.

            > Как бы отчет о внутренней разборке. Вообще Васю в читателях все-таки не вижу. Первые строки должны его зацепить, чтоб не выкинул в ближайшую урну (мусорную). Как думаете, зацепит?

            Далеко не всякого, но... Надеюсь, дальше будет лучше. С "Без цензуры" когда-то была та же история. Если бы наши оппо-зиционеры раньше наладили нормальный механизм обратной связи, который для понимающего руководителя гораздо важнее подхалимов и пополизов, то они уже избежали бы многих ошибок. Увы. Они, их личности - продукты все той же системы. Ну не надоишь много с кур, даже хорошим доильным аппаратом.

            > >> Если для Василия Васильевича-инженера (учителя, врача и т.п.), увлекающегося политикой, то он поймет все термины, но не прочтет ничего для себя нового.
            > > Прочтет, если он стоит пашет как папа Карло 10Х6 часов в неделю в лучшем случае. А таких людей тоже не так уж мало.
            > Даже в этом случае прочтет, скажет "Ссссуки..." (безадресно) и в ту же самую урну. Т.к. не задели ни один из его любимых мозолей.

            Подорожание все-таки к месту вспомнили, а это общая мозоль. Да, бойцом подпольщиком это его сразу не сделает, но внимание привлечет. Эффект повторения и закрепления тоже важен, нельзя его недооценивать. Сейчас не выборы и народ особо печатным словом, имхо, не избалован, а после подорожания газет, которое оппо-цизия забыла вспомнить, а зря, будет избалован еще меньше. Меня регулярно поздравляет депутат, помимо него от нашего штатного домового нацика мне перепали материалы от КУНа и "Трызуба". Неужели Вы думаете, что те были лучше :sarcastic: ? Даже СС Умельченко, и тот затих, видно, проспонсировал КС вместо статей о себе, любимом. Кстати, никто не знает, за что Умельченко удостоился Героя Украины? За оборону Киева от оппозиции? Где-то этот вопрос уже всплывал, но не помню :(

            > > Кроме того, люди любят, когда к ним обращаются ... предположим, они не считают оппо-зицию полными мудаками, ну хоть немного ... они простят ей и блин комом, важно только, чтобы первый был не последним.
            > Угу, безрыбье.

            Оно самое. Мы этот вопрос обсуждали уже когда-то в "Без правил", и с тех пор ничего не изменилось.

            Утешает лишь то, что хотя мой, например, депутат Бондаренко жопа еще та (простите, дамы, но кто его видел, тот поймет это сравнение, ибо не заметить его источник трудно), он все-таки не такая сволочь, как многие другие, и шанс нагнуть его в направлении, соответствующем интересам народа есть, просто он должен почувствовать силу, а он ее в оппозиции чувствует постольку-постольку, потому и кормится у Умельченка. Да и сам Умельченко, мастер работы на все фронты, тоже начнет петь по-другому, если силу почувствует.

            > >> Второе - коммуняки гады, но не их покуда свергает оппозиция, зачем столько места и внимания?
            > > Причин много, - и не первый раз намахали, и не первый раз подмахнули ... кое-кому кое-что, в общем ... гы, идут дорогой российских.
            > Дык и правые тоже идут дорогой российских, побыстрее разорваться комми так, чтоб уже никак не склеить. Понимаю, что этот кендзюризм многим в кайф, но вот много ли в нем политической логики?

            А сколько надо прощать "не брату своему"? По-моему, по любой логике уровень кидалова комми давно пора удостоить слова "оборзели", если не похуже.

            > >> А тем более не стоило бы сваливать на коммуняк спасение режима в 2001-м, даже Вася-слесарь знает, кто именно не поддержал тогда оппозицию.
            > > ... настолько, что проголосовал потом за него в 2002-м? Тут не соглашусь, фанатизм за Ющенка, если Вы именно его имели в виду, лечится тяжело (в основном упорными усилиями самого Ющенка).
            > Проголосовали потому, что не поняли (кто был не в курсе), или потому, что простили (те, кто был в курсе). Но теперь уж комми получат право на адекватный ответ и с учетом временной любви с АП легко этот ответ реализуют.

            Адекватный ответ можно было бы устроить и комми, по прецеденту РУХа. Шансы, имхо, есть, - найти подходящего кандидата, а еще лучше плюс пять, пообещать им все, что реально пообещать за провозглашение отдельной от продавшихся компартии, если маневр удастся, то можно устроить несколько потешных боев для поднятия рейтинга. Не знаю реальность варианта, надо смотреть по конкретному составу фракции, но возможно шанс все-таки есть, особенно если Петух Петя где-то не поделился, а он должен таки просто не любить делиться.

            > На каком бы крючке комми ни были, они не могут пойти на президентский вариант потому, что это политическая могила. Отдельные представители (тот же Петя) могут, но всех не накормят, особенно на местах, где сконцентрирована главная сила коммунистов. Поэтому вариант сотрудничества с ними имеет право на жизнь, если работать с умом.

            Вы видите, как работает Петя? Лучше работать без Пети. Я считаю, что надежды на комми нет, верхушка (вся) действительно продаст низы к чертям собачим. На это у властей денег хватит, еще и на состав партии останется.

            > А в целом документ таки хреновый.

            Хреновый, но, повторяюсь, то редьковатое, что есть без него - не слаще. Порядок действий у наших оппозиционеров какой-то странный. Сначала утвердить/сделать, потом - обсудить/подумать. Аж с трудом вериться в легенды о прозрачном и деловом премьере Ющенко. Эххх!
            Жизнь прожить в Украине - не минное поле перейти ...
      • 2004.01.11 | 123

        2 і 3 - згоден 100%

        Щодо тексту - я б не був такий категоричний, як п. Боровик. Але, поза сумнівом, цей текст далекий від того, що легко можна було б зробити на Майдані.

        Може, все ж не пізно хоч щось викінути? Скажімо, анекдоти, підпис-псевдоним під статею і речення про комуністів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.11 | Михайло Свистович

          Re: Пізно.

          123 пише:
          >
          > Може, все ж не пізно хоч щось викінути? Скажімо, анекдоти, підпис-псевдоним під статею і речення про комуністів.
      • 2004.01.11 | Михайло Свистович

        Re: Поздно. На жаль.

        Предсказамус пише:
        > Третье - юмор ниже плинтуса. Если не поздно, выкинуть бы его, а?
    • 2004.01.11 | Максим’як

      Re: А чому потрібно щось міняти у змісті?

      Михайло Свистович пише:
      > На жаль, ми не зможемо нічого змінити в цьому номері, але, по-перше, ми донесемо всю Вашу писанину до авторів та співавторів бюлетеня, по-друге, ми спробуємо вплинути на подальші тексти опозиції, хоча й ресурсів для такого впливу маємо менше, ніж хотілося б і моглося. Але то вже не наша провина.

      До чого тут ці нюні пане Свистович, що хтось щось неправильно робить, а я б робив інакше. Це не серйозно. Потрібно допомагати розповсюджувати і менеше тріпатися - саме це головне питання для КАТЕГОРИЧНОГО ОБГОВОРЕННЯ, а не зміст.

      Хочете щось своє - ось тут ціла купа словотрепів зібралася, то хай утнуть на дві сторінки А4 власний варіант і так кожних 3 дні чи щотиждень.

      Бажано, щоб на Майані був електронний варіант окремим розділом на першій сторінці бюлетеня з версією 1:1 до оригіналу для друку. Якщо не можете це зробити, то підкажіть Томенку, щоб він розмістив на сайті "Разом".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.11 | Предсказамус

        Очень разумный совет

        > підкажіть Томенку, щоб він розмістив на сайті "Разом".
        "Дабы дурь каждого видна была" (С) Петр I
      • 2004.01.11 | Михайло Свистович

        Re: А чому потрібно щось міняти у змісті?

        Максим’як пише:
        >
        > До чого тут ці нюні пане Свистович, що хтось щось неправильно робить, а я б робив інакше.

        Де Ви бачите нюні? І де Ви бачите, що я писав, що робив би щось інакше? Навпаки, я написав, що іще не читав бюлетеня. І раніше вівторка не прочитаю. Але підозрюю, що все ж таки робив би інакше.

        >
        > Потрібно допомагати розповсюджувати і менеше тріпатися

        За це не хвилюйтеся. Я розповсюджу дуже багато. А Ви особисто скільки беретеся розповсюдити? ;)

        >
        > Хочете щось своє - ось тут ціла купа словотрепів зібралася, то хай утнуть на дві сторінки А4 власний варіант і так кожних 3 дні чи щотиждень.

        А хто видасть?
    • 2004.01.11 | Правник

      Якщо категорично, то "нудьга, нудьга, холодна і бридка" (с)Вій

      Фігня, щелепи зводить. Це ж ПЕРШИЙ вихід у світ - і така нудьга. Не "дух, що тіло рве до бою", а заводська стінгазета часів пізнього застою. Кого це може завести на якийсь чин, не знаю. Гумор вар'ятський. Якщо колективний розум (Свистович наче десь казав, що над первинним текстом "у верхах" знущалися колективно)настільки яловий, то є доречний вислів на такі випадки - "не можеш срати - не катуй дупу". Тож хай краще Томенко заощадить на папері і фарбі, видавши просто коротке і чітке повідомлення, що Кучма, Медведчук, Янукович і все більшовицьке кодло заповзялися відібрати в громадянина чи не останнє право - право обирати президента. І що опозиція (НУ, БЮТ, СПУ) проти цього стане насмерть і просить допомоги. Текст мусить бути ясний, як голос Лєвітана.
      Все вищесказане не свідчить, що коли вже видруковано, то треба викидати до сортиру. Не треба. Але надалі тщатєльнєє слід.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.11 | Роман ShaRP

        Це було б, звичайно, краще.

        Але зважте на "людський фактор". Невже ті, хто придумав ЗУЗЮ, зможуть таке зробити ;)?

        Тому, коли я пишу "краще, аніж я очікував", я маю на увазі відносний, а не абсолютний рівень.

        А про "дух, що тіло рве до бою", - забудьте. Аби вони того хотіли, то бій був би давно, от тільки - "нікому то не треба".
      • 2004.01.11 | Михайло Свистович

        Re: Первинний текст головної статті отут

        http://maidan.org.ua/n/mai/1072783134
    • 2004.01.11 | Летчик

      Звертатись до народу повинен лідер

      Краще б Ющенко висловився сам і сказав, що він чекає від народу, що пропонує.

      Текст надто сухий. Анекдоти на фоні серйозного тексту виглядають наче чорний гумор. Цей текст буде важко сприйняти будь-кому з "не цифровою" репрезентативною системою :). Серед народу таких найбільше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.11 | S@nya

      Re: Я КАТЕГОРИЧНО ВИСЛОВЛЮЮСЬ ПО ТЕКСТУ БЮЛЕТЕНЯ.

      Бюлетень, в принципі, не такий вже й поганий, якщо розглядати його як регулярний засіб масової інформації. Але чому б тоді просто не роздруковувати великим тиражем ті ж "Грані+"? Можна їх назвати Бюлетенем, якщо така в них фішка...
      Але в будь-якому разі, в першому номері бюлетеня ОБОВ"ЯЗКОВО мало напочатку бути звернення до народу лідерів опозиції, в якому б пояснювалося ЧОМУ виникла необхідність випуску бюлетеня і ХТО саме його випускає. Щось на такий зразок:
      "Шановні громадяне України!
      Ми звертаємось до вас у зв"язку із подіями у парламенті, які поставили під загрозу подальший розвиток України як демократичної прававої держави. Бандитський режим Л.Кучми та В.Медведчука намагається остаточно узурпувати владу в Україні, перетворивши її в олігархічну монархію. У вас намагаються відібрати останнє, що в вас залишилося - право обирати керівництво своєї країни.
      Чи згодні ви терпіти президентство Кучми ще 5, 10, а то й більше років? Чи згодні ви і надалі дозволяти цим покитькам при владі знущатися з вас, з ваших дітей та онуків? Ми - не згодні!
      Тому ми, три опозиційні сили, які залишилися в парламенті після переходу комуністів на бік бандитської більшості, об"єдналися, щоб не допустити диктатури злодіїв. Ми звертатимося до вас, наших виборців, за допомогою цього бюлетеня, бо через злочинну діяльність президента та його адміністрації в Україні вже практично знищено конституційне право громадян на отримання правдивої інформації, знищено свободу слова.
      Ми просимо вас не залишатися байдужими у цей важливий для країни момент, уважно стежити за політичними подіями, розповсюджувати правдиву інформацію серед вашого оточення. А також бути готовими в будь-який момент захистити рештки демократії, вийшовши на мирну демонстрацію.
      Ні - знищенню демократії!
      Ні - злочинцям при владі!
      Ні - антинародним змінам до конституції!

      Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз"
    • 2004.01.11 | karakoz

      Re: Я КАТЕГОРИЧНО ПРОШУ ВСІХ ВИСЛОВИТИСЬ ПО ТЕКСТУ БЮЛЕТЕНЯ.

      В целом -- на 3 с плюсом. Но с чего-то начинать все же надо. Если бюллетень будет выходить достаточно часто и будет совершенствоваться от выпуска к выпуску то о первых промахах скоро забудут.

      1. "Комуністи й влада хочуть забрати у громадян право обирати президента" -- лучше "Влада і комуністи". Мелочь, но важная мелочь. Действительно не стоит излишне озлоблять и рядовых коммунистов и их электорат. Необходимо дать понять, что оппозиционная тройка четко разделяет компартийную верхушку и "низы" партии и постоянно аппелировать к этим низам за поддержкой.

      2. Я искренне надеюсь, что в типографском варианте бюллетня ключевые фразы будут выделены жирным, цветом, подчеркиванием и т.п.

      3. Важно акцентировать внимание на дальнейших планах оппозиции и на текущих задачах, которыми занята оппозиция. Объявить что "ждите, весной выступаем" а сейчас "идет подготовка" и замолчать до весны -- это не сказать народу ровным счетом ничего. Из выпуска в выпуск читатель должен информироваться ЧТО и КОГДА будет происходить, что происходит сейчас и что уже сделано совсем недавно. Народ должен видеть, что работа идет по всем направлениям и перед ним, народом, о проделанной работе оппозиция отчитывается в бюллетне.

      4. Половина анекдотов несмешная и явно лишняя. Юмор не должен должен быть притянут за уши. Да, пусть будут анекдоты, пусть появятся фельетоны, стихи, частушки и речевки. Но этого должно быть в меру и оно действительно должно быть острым. Можно еще попытаться публиковать подслушанные смешные высказывания людей о власти в транспорте, в магазинах, на улице -- так сказать "глас народа".

      ВАЖНО: я боюсь, что через 1-2 месяца буквально вся страна будет завалена тоннами фальшивих "бюлетнів опозиції" (вроде фальшивых писем от Ющенко), которые власть несомненно организует и в которых будет писаться дурь несусветная, запутывающая простого обывателя. Просчитывает ли оппозиция такой вариант ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | magda

        !!! ДУЖЕ ПРАВИЛЬНО... Свистовиче, гляньте сюди

        karakoz пише:
        > 3. Важно акцентировать внимание на дальнейших планах оппозиции и на текущих задачах, которыми занята оппозиция. Объявить что "ждите, весной выступаем" а сейчас "идет подготовка" и замолчать до весны -- это не сказать народу ровным счетом ничего. Из выпуска в выпуск читатель должен информироваться ЧТО и КОГДА будет происходить, что происходит сейчас и что уже сделано совсем недавно. Народ должен видеть, что работа идет по всем направлениям и перед ним, народом, о проделанной работе оппозиция отчитывается в бюллетне.

        Свистовиче, коли наступний раз спілкуватиметеся з нашоукраїнськими та іншими VIP-ами, вкажіть на це. Мене пасивною людиною не назвеш, але моя нова листівка, яку я обіцяла ще перед новим роком, тому так запізнилася, що у мене був певний параліч через неясність того, що буде робити опозиція. ЮВТ 22-го грудня не те щоб так дослівно, але обіцяла не відступати. 23-го чи 24-го були з її боку заяви про важливість "пошти, мостів і вокзалів". І - нічого. Розумію, що її трохи пригальмували нашоукраїнці, а також можливо тимчасова проблема з cash flow для вербовки. Але я також розуміла, що якщо опозиція та псевдоопозиція не збирається виводити народ на акції протесту, то моя листівочна активність до дупи. Все одно проти себе самої розповсюдила 1200 новорічних листівок. А тепер, після появи бюлетеню, який дійсно написаний хріново, але в якому нарешті чітко сказано "ми будемо готувати акції протесту", я можу зі спокійною душею працювати далі. Так само опозиція мусить заспокоїти душі всіх інших активістів, і заспокоювати їх регулярними порціями. Каракоз дуже правильно все написав.
    • 2004.01.11 | Богдан

      Re: Я КАТЕГОРИЧНО ПРОШУ ВСІХ ВИСЛОВИТИСЬ ПО ТЕКСТУ БЮЛЕТЕНЯ.

      По-перше приєднуюсь до вищесказаного. Треба викинути несмішні анекдоти. Це просто катастрофа. Несмішний анекдот - це намагання облити когось брудом (причому невдале анмагання). Об"єкт висміювання в анекдоті повинен бути смішний, а не ненависний.

      Загалом можна сказати, що цей бюлетень проллє бальзам на душу прихильників опозиції (все ж таки приємно почитати для різноманітності правду). Але цей бюлетень нікого не загітує, а саме таке в нього завдання. Для того, щоб когось згатувати треба писати банальні доступні речі, а не довгі тиради.

      Наприклад, якщо опублікувати поряд фотографії розкішної резиденції Кучми та фотографії якогось дитячого будинку, то це буде значно дієвішим за просторі просторікування про захоплення влади некоституційним чином. Більшість наших людей регулярно дусить жаба і це треба використовувати.

      Або привести деякі рядки з бюджету прийнятого більшістю не зважаючи на протести опозиції. При цьому здійснити ряд порівнянь. Наприклад, сказати, що в бюджеті витрати на резиденції президента співмірні з витратами на всю науку в державі. Або порівняти зарплату лейтенанта СБУ та зарплату п"ятьох вчителів або двох докторів наук. Або порівняти кошти, затрачені на декількаденний відпочинок Кучми та його свити в Брюхольє з річним бюджетом якогось дитячого будинку. Все це треба писати короткими реченнями та виділяти жирним важливі цифри та факти. Непогано все це проілюструвати уривками з плівок Мельниченка. Нехай це буде менше по розміру, але якісне і добре ілюстроване.

      По-моєму це краще ніж писати таке "Суспільство дістало колосальний енергетичний імпульс щодо можливості й доцільності подальшої боротьби...Вже зараз створено об’єднані робочі групи з питань парламентської роботи, інформаційної політики, підготовки акцій протесту...". Краще в тому сенсі, що дійде швидше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | Тестер

        Re: Я КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ТАКОГО ПО ТЕКСТУ БЮЛЕТЕНЯ.

        От у Саньї та Богдана, Франко правильні пропозиції.
        Треба писати конкретні речі які доходять до кожного.
        Чого народ так живе і хто в цьому винуватий.
        Мені, як пересічному громадянину, до лампочки реформи.
        Мене цікавлять ціни на хліб, ліки, комунальні послуги і т.д.
        Разом з тим треба давати порівняльні характеристики подіям, які висвітлюють по провладних каналах телебачення.
        Об"єктивної інформації там - нуль. Навпаки. Повна тенденційність і совкові рапорти про "успіхи влади".

        Аті дубові анекдоти явно "не в масть". І не смішні і примітивні і старі. А знаєте за що Каїн убив Авеля...(за те, що той розказував старі анекдоти)
    • 2004.01.12 | Franko

      Не годиться. Це все треба переробити.

      Людина, яка отримує бюлетень від опозиції, хоче прочитати слово лідера, пряме звернення, яке говорить приблизно наступне:

      (1) Що робиться. Без штампів і патетики. Просто. Без "правлячих режимів" і "юридичних шулерів".
      (2) Чому я повинен це знати і цим перейматися. Чим це цікаво для мене.
      (3) Що опозиція робитиме далі. Які в неї плани. Що я особисто можу зробити. Чим я особисто корисний.

      Цього всього немає. Я не можу читати цю безмотиваційну, беземоційну, безструктурну інформсводку, яка раптово починається і раптово закінчується, яку нецікаво читати вже навіть тим, хто її пише. Автори навіть не роблять спроби ПЕРЕКОНАТИ, що те, що вони пишуть, варто читати. Нагадується пєрєдовіца "Правди". Тут немає навіть про що довго говорити: це треба дати іншим, свіжим людям і переробити, якщо лідер не може підняти сраку і зробити це сам. (Чи не охочіше поширюватиметься слово лідера, аніж слово анонімів з його оплачуваної команди?) Я три рази вже брався писати конкретні зауваження, але це те саме, що писати краткій курс, як із вєрки сердючки робити Лучіано Паваротті. Я єдиним тільки чином міг би відреагувати - переписати усе і переробити. Бо з цього всього не можна видавати ні одної літери. З цього всього треба взяти фактаж і дати СВІЖИМ, бажано молодим людям це переписати. Такі люди є, бажання і вміння є. Але я добре знаю, дякуючи Михайлові, що коли ця робота буде зроблена, вона виявиться опозиції непотрібною. Тому, за неможливості вплинути на процес і результат, користаюся правом висловити своє ставлення, і не заваджати.

      Автори ніяк не вдуплять, що пишуть вони для людей, які НАЙБІЛЬШЕ прагнуть чітких і конкретних, може не стільки вказівок, скільки ВІДПОВІДЕЙ. Чому б редакції бюлетня не піти в народ і не позбирати запитання, які найбільше хвилюють? Запитання типу "а що я можу зробити", "а що якщо мене звільнять з роботи" етц? І видати бюлетень у формі питання-відповіді, де відповідає, бажано, опозиціонер якнайвищого рангу. У авторів гостра відсутність відчуття, чого хоче читач.

      Коротше, це все досить сумно, я мушу сказати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | Михайло Свистович

        Re: Це вже ніхто не буде переробляти? (-)

    • 2004.01.12 | МК

      Яв шоці, дорогая редакція

      "Це гірше ніж злочин. Це помилка"
      Чиясь цитата

      Так от, народ. Нічого тупішого, ніж цей бюлетень я, здається, в житті не читав. Хіба шо статті з Адміністрації преза, що їх тупо роздруковують деякі місцеві ЗМІ.

      Людей, які написали цей бюлетень треба гнати поганою мітлою.

      Якщо нікуди дівати гроші, вкладіть їх у збільшення тиражу Граней, додавши пару сторінок від кожного блоку (поділіть нормально площу)

      Якщо ж хочете звернутися до народу, то говоріть: просто, коротко, натхненно. І про те, що цікавить людей, а не вас.

      В іншій гілці Бегемот Замбезький пропонує листівку. Вона на кілька порядків (саме порядків) ефективніша, ніж майбутній бюлетень.
  • 2004.01.12 | Правник

    Михайле, повідомлення на мило отримав? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Михайло Свистович

      Re: отримав (-)

  • 2004.01.12 | S@nya

    Доречі, ось анекдоти про Кучмо. Старі, але СМІШНІ.

    1. Їде Кучма з водієм через якесь село. На дорогу вибігає собака і попадає під колеса.
    Кучма: Ну от! Собаку задавили! Знову всі будуть кричати: Кучма поганий, Кучму геть... А ну піди, знайди хазяїна собаки та вибачись перед ним.
    Водій пішов, повертається з 2 години, ледве стоячи на ногах...
    Кучма: Де ти був, бля?! Савсєм абарзєл!
    Водій: Дик... Леоніде Даніловичу... Я прийшов село і сказав, що віз Кучму до Києва і задавив собаку. Так мені як почали наливати, я копчали наливати...

    2. Кучма йде лісом, рамптом чує - кукушка. "Кукушка-кукушка, сколька мнє єщо лєт презідєнтом бить?" У відповідь:
    - Ку! Ку! Ку-чму геть! Кучму геть!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Богдан

      Перший дійсно дуже гарний (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".