МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Увага! Важливі новини з ПАРЄ! (повна версія)

01/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Спеціальний кореспондент Майдан-Інформу передає зі Страсбургу: «Сьогодні Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) схвалила пропозицію Моніторингового комітету включити до порядку денного сесії термінові дебати щодо конституційної кризи в Україні - це значить, що 29-го січня відбудуться дебати щодо цього питання.

В залі було досить багато учасників – зазвичай на початку сесії, коли обговорюється порядок денний, депутатів менше.

Анатолій Раханський запропонував відкласти розгляд цієї пропозиції, оскільки «моніторинговий комітет порушив процедуру».

«Вєрний лєнінєц» ПетроСимоненко запропонував зняти питання з порядку денного взагалі.

Пані Северинсен нагадала, що ПАРЄ вже приймала рекомендації щодо внесення поправок до Конституції України: "Конституцію можна змінювати, але в конституційний спосіб. Ми маємо небезпідставні побоювання, що якщо зараз не розглянемо це болюче питання, то Рада Європи перетвориться на клуб, який не матиме за собою жодних цінностей".

Голова Моніторингового комітету, мадам Дюреу (Durrieu) зауважила, що ситуація в Україні не може не турбувати, бо зміни до Конституції "стали гангреною з тяжкими ускладеннями". Моніторинговий Комітет не вважає, що для України робиться виняток, бо термінові дебати ПАРЄ проводить не вперше.

На пропозиції одного з європейських парламентарів змінити назву дебатів (політична криза замість конституційної – з тим, щоб на майбутнє збільшити повноваження Ради Європи), головуючий пояснив, що це може зробити лише Моніторинговий Комітет, який вніс пропозицію.

Голосування: за пропозицію Раханського – 59, проти – 119.

Тепер ПАРЄ вирішить, чи прийняти пропозицію Моніторингового Комітету - включити до порядку денного дебати щодо України.

Симоненко (говорив російською) знову запропонував не включати, бо "процес змін до Конституції розпочався у 99-му, a формулювання теми дебатів не відповідає дійсності, бо в Україні діють Конституція і закони, працюють державні органи, a зміни до Конституції схвалені ще у 96-му ПАРЄ i Венеціанською Комісією, як i Конституційним Судом України. В Україні – парламентська криза, бо частина парламенту – противники демократичних реформ, зірвали роботу Верховної Ради, вигнали спікера з крісла, тощо. Оскільки наближаються вибори Президента, то праві радикали змовились з олігархами, бо хочуть диктатури і блокують демократичні зміни до Конституції".

Один з європейських парламентарів на це запитав: «То ж хіба це не криза? Треба вирішити, як допомогти Україні».

Голова Моніторингового Комітету: «В Україні велика проблема, на яку вказала і Венеціанська Комісія. Не можна заплющувати очі».

Голосування:
127 - зa (2/3)
43 - проти

Отже, 29-го січня Mоніторинговий Комітет представить доповідь по ситуації в Україні, можливо, зі зміненою назвою. Після доповіді відбудуться дебати».

Відповіді

  • 2004.01.26 | Andrij

    Тепер Симоненка за язика та на привселюдний огляд

    Ще раз, слова юдушки, читайте уважно

    > Симоненко (говорив російською) знову запропонував не включати, бо "процес змін до Конституції розпочався у 99-му, a формулювання теми дебатів не відповідає дійсності, бо в Україні діють Конституція і закони, працюють державні органи".

    Діють та працюють, значить. Так чому ж він Кучму злочинцем називав? Певно, що жартував. А зараз "нєвольно вирвалось" зовсім протилежне.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".