МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КПУ може відмовитися від однієї з ідей Медведчука-Симоненка (/)

01/31/2004 | Shooter
КПУ може відмовитися від однієї з ідей Медведчука-Симоненка

www.ПРАВДА.com.ua, 31.01.2004, 17:27

Комуністи готові обговорити можливість зняття норми про вибори президента парламентом, заявив у суботу член ЦК КПУ Георгій Крючков.

За його словами, для такої поступки з боку комуністів треба повернутися до роботи Верховної Ради і обговорювати продовження політреформи.

За словами Крючкова, фракція КПУ готова піти й на референдум, але з умовою винесення на нього "у зв'язці" з питанням про спосіб обрання глави держави й другого – про потребу взагалі інституту президента в Україні.

"У світі обирають і всенародно, і парламентом, – наголосив Крючков. - Наш народ тричі виявляв свою волю, і тричі в своїй волі помилявся. Зараз ми не маємо популярнішого гасла, ніж "Кучму геть!", якого двічі обирав сам народ. Але це справа народу. І ніхто не хоче позбавити народу його прав, якщо він хоче обирати таких як Кучма".

На питання, чи може фракція КПУ проголосувати за 1% прохідний бар'єр для партій і блоків на виборах до парламенту, Крючков відповів: "Я думаю, що ми ніколи не підтримаємо цей закон".

"Українська правда"

Відповіді

  • 2004.01.31 | Shooter

    Опозиція і комуністи не відступлять від 4%-го бар'єру (/)

    Опозиція і комуністи не відступлять від 4%-го бар'єру

    www.ПРАВДА.com.ua, 30.01.2004, 17:11

    29 січня 2004 року в парламенті під № 4285-4 було зареєстровано п’ятий проект Закону "Про вибори народних депутатів України", внесений народними депутатами Миколою Рудьковським (фракція СПУ), Юрієм Ключковським ("Наша Україна"), Віталієм Олуйко (фракція НДП), Георгієм Пономаренко (фракція комуністів).

    Проектом передбачено запровадження пропорційної виборчої системи з голосуванням у загальнодержавному виборчому окрузі за списки партій і блоків. Ініціатори проекту пропонують зберегти 4% виборчий бар’єр.

    Раніше він вносився тими ж депутатами під № 3425, але не був підтриманий 226 голосами депутатів.

    Після безрезультатного голосування 16 та 23 жовтня 2003 року за постанову про прийняття в першому читанні проекту № 3425 у парламенті станом на 28 лютого було зареєстровано чотири законопроекти, якими передбачалась зміна існуючої системи виборів до парламенту. Їх ініціатори пропонували запровадження:

    - мажоритарної виборчої системи № 4285, внесений членами групи "Народний вибір" В.Гошовським, М.Солошенком, І.Сміяненком, № 4285-1, внесений І.Кальніченком ("Регіони України") та позафракційним депутатом Г.Калетніком),

    - пропорційної системи з голосуванням за регіональні партійні списки у 27 виборчих округах (№ 4285-2, внесений членами фракції "Регіони України" С.Ларіним, Р.Богатирьовою, В.Майстришиним та іншими),

    - перехід до пропорційних виборів у загальнодержавному окрузі зі зниженим до 1% виборчим бар’єром (№ 4285-3, внесений Губським ("Народовладдя"), постійним представником президента в парламенті, членом "Народовладдя" О.Задорожнім, І.Шаровим (фракція ПППУ та Трудової України), Н.Шуфричем (СДПУ(О) та іншими.
  • 2004.02.01 | Максим’як

    Re: Симоненко за скоро "спригнув" з теми опозиція.

    Тепер бачить, що нічого, крім мінусів він не отримає до виборів. Тепер у нього залишається тільки дві теми "Рятуйте, Ющенко іде!" і "Хай живе Кучма!" Багато на такому не заробиш.

    Пан Мороз хитріший - він відчепить свій вагон у травні, або перед самими виборами.

    Хоча їх обох дуже добре зачепили на гачок із перепродажем іракської нафти. Я навіть не сумніваюся, що це є чиста правда. Не розумію, чого вони тепер відхрещуються - рік би назад Мороз і Симоненко сказали б, що вони це робилять із переконань, як запеклі противники світового імперіалізму.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".