МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чорновіл написав заяву про вихід з “Нашої України” (оновлено)

02/08/2004 | S@nya
Iнформацiйне Агентство УНIАН
Депутат Чорновіл не виключає свого виходу з фракції “Наша Україна”
08.02.2004 13:29
Народний депутат України Тарас ЧОРНОВІЛ не виключає свого виходу з парламентської фракції "Наша Україна" і вже навіть написав відповідну заяву. Про це він заявив у програмі “Темник” у нічному ефірі телекомпанії “Ера”. “У мене немає месіанського поклоніння, я не творю собі кумира, і тому я на сьогоднішній день – особливо після того брутального моменту на початку цієї сесії з шпурлянням квітів, обливанням водою і все інше – я десь завис на грані перебування у фракції”, - зокрема сказав він.
*******************************************************************

Ось розгорнута інформація:

Чорновіл може вийти з "Нашої України", перейти в БЮТ і створити свою політсилу

www.ПРАВДА.com.ua, 9.02.2004, 10:22

Народний депутат України Тарас Чорновіл не виключає свого виходу з парламентської фракції "Наша Україна" і вже навіть написав відповідну заяву. Про це він заявив у програмі "Темник" у нічному ефірі телекомпанії "Ера".

"У мене немає месіанського поклоніння, я не творю собі кумира, і тому я на сьогоднішній день – особливо після того брутального моменту на початку цієї сесії з шпурлянням квітів, обливанням водою і все інше – я десь завис на грані перебування у фракції", - зокрема сказав він. При цьому він зазначив, що вже "написав заяву (про вихід з фракції), але поки що її не вручив".

Депутат зазначив, що хоче "подивитися" на розвиток ситуації протягом наступного тижня. "Якщо будуть якісь зрушення, я б волів все-таки лишитися, ніж відходити", - сказав він.

Головна причина можливого виходу депутата з фракції, за його словами, є те, що "те, що робиться – це не ефективна робота". "Мене цікавить елементарний нормальний результат: я хочу побачити шлях для обрання нормального президента з нормальними повноваженнями і з нормальною доброю командою", - сказав Чорновіл.

На його думку, твердження деяких представників "Нашої України" про те, що сьогодні демократична опозиція активна як ніколи і що її метою є формування коаліції з єдиною програмою і єдиним кандидатом на президентських виборах є "не просто заспокоювання, а в політичному плані – злочинне самозаспокоєння".

Подібні твердження, на переконання Чорновола, передовсім, мають мету "заспокоїти Віктора Ющенка – і мене це лякає – коли люди, які б мали бити тривогу, принаймні, у вузькому колі, і показувати, що ситуація вимагає дуже швидких, дуже рішучих дій, роблять все для того, щоб її відкласти і заспокоїти", - сказав Чорновіл.

За словами депутата, він дійсно хотів і ще досі хоче, щоб Ющенко став президентом, але водночас багато чого не може зрозуміти в сьогоднішній ситуації у фракції "Наша Україна", "і дуже багато з чим не може згодитися", особливо – з "наперед запланованими програшами".

"Робиться все для того, щоб програти – чи це розцінювати як якусь внутрішню диверсію, чи це просто поклоніння перед створеним собою месією і перед кожним його словом, якщо воно навіть неправильне", - сказав Чорновіл, повідомляє УНІАН

В той же час у коментарі "Поступу" Чорновіл зазначив, що не знає, яка подія могла б змінити його. "Якби відбулися серйозні зміни в політиці блоку "Наша Україна", в політиці самого Віктора Ющенка, які б давали надію на якийсь вихід із глухого кута, то я б цю заяву не вручав. Варіанти, що Ющенко мене попросить не виходити, запропонує мені роботу у штабі чи щось інше, не пройдуть", - сказав він.

Чорновіл наголосив, що він безумовно залишиться опозиційним депутатом і не збирається вступати до жодної іншої парламентської фракції, особливо до якоїсь із фракцій більшості. Можливий лише один варіант, за якого він вступив би в БЮТ: якби з причини якогось тиску кількість членів цієї фракції скоротилася на стільки, що їй загрожував би розпуск.

У коментарі "Поступу" Чорновіл також зазначив, що для нього вихід з фракції - дуже болісний крок, бо він переступає межу, яка ставить його супроти тих людей, із якими б йому хотілося бути разом.

"Я вважаю мій вихід із "НУ" якоюсь особистою капітуляцією і не приховую цього, -- зазначає народний депутат. - Я бачу, що не зміг добитися якоїсь іншої позиції. Я стаю в бік, хочу починати готувати нову політичну силу та нову політичну платформу на парламентські вибори 2006 року, бо те, що зараз відбувається у фракції, не дає їй вагомих шансів на перемогу 2006 року", - сказав Чорновіл.

Щодо президентських виборів, то наразі висування своєї кандидатури Тарас Чорновіл вважає практично нереальним. Він каже, що на 99,9% впевнений, що не балотуватиметься в президенти 2004 року, все ж залишаючи собі одну десяту відсотка.

Відповіді

  • 2004.02.08 | настрадамус

    А он точно благодоря фамилии стал депутатом(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.08 | троль

      І куди він?

      До позафракійних? В принципі до того йшло. Якось він випав з обойми.
    • 2004.02.09 | Богдан

      Жодне прізвище не здатне забезпечити 90 % голосів виборців

      І це при шаленому опору з боку влади. Один той факт, що багато багатих бандитів познімали свої кандидатури в округу Чорновола, бо розуміли, що конкуренція з ним - це безнадійна справа.
  • 2004.02.08 | Володимир

    Re: Чорновіл написав заяву про вихід з фракції “Наша Україна”

    Даремно, пане Тарасе!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.08 | троль

      Що дає його фракційність? Капіталістичні бредлами.

      Адже і не перебуваючи у фракції, він не відмовиться від своїх принципів і буде голосувати за ними. Тобто навряд чи він буде голосувати за кучмістів. Не буде ж він брати ті мільйони, про які тут казали. До речі цікаво, звідки вони беруться? З партійної каси чи їх викладає якийсь певний олігарх чи олігархи скидаються. Нещодавно читав дитячу книжку "Незнайка на Місяці". Здивувався, як точно Носов змалював капіталізм, який існував на Місяці. Він вигадав такі собі капіталістичні бредлами, тобто збори найбільших капіталістів, які у нього вирішують питання і збирають гроші на спільні потреби підкупу і т.п. Так на цьому бредламі капіталісти у нього весь час дурять один одного, недодають грошей, беруть більше ніж треба, розкрадають. Як діє та збирає гроші український бредлам? Де він збирається? Адже гроші то немаленькі. Кажуть, що за політреформу по мільйону доларів давали.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.09 | СЕМЕН

        Выходцы



        Владимир Скачко



        Депутатские миграции из одной фракции в другую — явление обычное, как погодные осадки, и банальное, как невольное раздражение при неожиданном приезде в гости любимой тещи. Но среди переходов этих "последователей Пржевальского" с мандатами есть удивительно знаковые и символичные, так как с точностью новейшего японского сейсмографа указывают на малейшие колебания политической конъюнктуры и перегруппировки основных игроков на арене.


        --------------------------------------------------------------------------------

        Такими вот знаковыми событиями и стали заявления Леонида Черновецкого о вступлении во фракцию "Наша Украина" и о приостановке членства в этой фракции депутатов Александра Омельченко-младшего и Юрия Артеменко. И вот почему — у этой истории богатый "бэкграунд". Слова спикера парламента Владимира Литвина о том, что внефракционный народный депутат Украины Черновецкий 3 февраля сего года подал заявление о вхождении во фракцию "Наша Украина", вызвали определенное оживление как в зале, так и на галерке и в кулуарах. Все очень хорошо поняли возможную причину такого демонстративного шага: несколько недель назад Черновецкий попытался было доказать правоту своих взглядов своему коллеге Григорию Суркису. Но то ли аргументы были неубедительными, то ли полез Черновецкий в дискуссию "не по чину", но Григорий Михайлович, не вдаваясь в логические построения оппонента, взял да и щелкнул спорщика по физиономии. И все дальнейшие попытки почетного "Правэкс"-банкира достойно ответить успехом не увенчались — Суркиса охраняла плотная стена соратников, и обиженному нападавшему пришлось прямо в парламенте на глазах у немало повеселившейся общественности изобразить сценку морской волны, разбивающейся о бездушный каменный мол. Это было, как вы понимаете, ну оч-ч-ч-ч-чень обидно.

        И Черновецкий в отместку, видимо, порешил ударить "в сердце" — взял да и перешел во фракцию "НУдистов", лидера которых Виктора Ющенко на дух не переносит глава президентской администрации Виктор Медведчук. И учитывая близость Суркиса к Медведчуку, демарш удался на славу: и Виктор Андреевич потирал руки от удовольствия, и Виктору Владимировичу могло быть не по себе. Могло быть, но было ли, достоверно неизвестно. И все равно такая вот запутанная многоходовка получилась.

        Но недолго радовался один и горевал другой. Потому что закон сохранения энергии применим в извращенной форме даже к украинскому парламенту: если в численности какой-то фракции где-то убудет, то в другой прибудет. И наоборот. И опять все получилось в высшей мере запутанно. "НУдист"-исходник Омельченко-младший мотивировал свой шаг просто — тем, что во фракцию "НУ" вошел нардеп Черновецкий, "моральные и человеческие качества которого противоречат" жизненным взглядам. Естественно, взглядам Омельченко-младшего, который, как известно, является сыном киевского градоначальника Омельченко-старшего. А вот мэру столицы в последнее время больше всего досталось именно от Черновецкого, на всех углах требовавшего, чтобы Сан Саныч-отец ушел в отставку по причине достижения 65-летнего возраста. Cын героизм поступка — перехода в "НУ" — смазал вчистую: вряд ли Ющенко обрадуется такому результату: пришел один, которого обвинили в неморальном поведении, а ушло двое. И один — очень важный, фактически связной с первым человеком в столице…

        …А для стимуляторов депутатских переходов, выходов и приходов — все равно польза. Кроме упомянутого выше "морского закона" и влияния конъюнктуры, депутатские движения стимулировали негласные доплаты к зарплате, давление, обиды, надежды на кадровый рост и т. д. Сейчас прояснился еще один способ уменьшения, к примеру, фракции "НУ". Надо, чтобы туда просто и элегантно вступил сам Суркис: тогда все как ломанутся. Если же он не захочет, то просто нужно сделать так, чтобы Григорий Михайлович набил физиономии тем депутатам, кто может обидеться и перейти к "НУдистам". Но не просто перейти, а быть при этом несимпатичным кому-нибудь из правоверных, но излишне нравственно ранимых сторонников Ющенко. Так мало-помалу можно всю фракцию и переформатировать. Кстати, на другие фракции этот механизм "мордобоя с пользой" тоже распространяется. Пока приставов не ввели, за работу, господа оппоненты!

        09:31 09/02/04
  • 2004.02.09 | МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН

    Re: Чорновіл написав заяву про вихід з фракції “Наша Україна”

    Дуже цікава інформація.

    Я запитаюся Тараса сама,що стало причиною такого його рішення, бо буде він в Австралії за кілька днів.

    Він не < по фамілії> став депутатом. Люди оцінюють Тараса по його биступах, ітд.

    МАРІЧКА
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.09 | 123

      А чого тут питатись?Він що,утаємничує щось?

      МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН пише:
      > Дуже цікава інформація.
      >
      > Я запитаюся Тараса сама,що стало причиною такого його рішення, бо буде він в Австралії за кілька днів.

      Здається, він не приховує мотивів і прямо каже про них.

      > Він не < по фамілії> став депутатом. Люди оцінюють Тараса по його биступах, ітд.

      Не "по фамілії". Що можна зробити "по фамілії" Чорновіл -- ми бачили на прикладі його старшого брата. Нічого не можна. А депутатом він став по округу, який йому видала НУ. Тобто завдяки підтримці Ющенка. Якби він ТОДІ сказав те, що каже зараз, сказав - не буду я в НУ, вони там всі до мене ще не доросли, то висунула б НУ когось іншого, і цей інший виграв би вибори у Тарасика. Так що депутатом він став завдяки фамілії -- Ющенко.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.09 | Богдан

        Глибоко помиляєтесь

        Це спрацювало в багатьх випадках, коли обирали всіляких Гнатюків і Олійників. Люди справді їх не знали і голосували тільки за лейбу Ющенка. А от з Чорноволом зовсім інша справа. Він набрав голосів набагато більше ніж сама НУ в тому ж окрузі.

        Його особиста популярність - настільки велика, що всі його вагомі конкуренти познімали свої кандидатури наперед відмовляючись від боротьби. А НУ, БЮТ, СПУ підтримували його вимушено, бо ніхто інший навіть наблизитися до Чорновола не міг би.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.11 | Михайло Свистович

          Re: Таки помиляєтесь.

          Бо Тарас Чорновіл - не Андрій Чорновіл. Він від батька ніколи не відмовлявся. І люди про це добре знають. До того ж Андрій Чорновіл по мажоритарці А щодо "завдяки Ющенкові", то порівняйте результат по округу Чорновола та по інших округах, де перемогли висуванці НУ, яка пожлобилась надати Тарасу прохідне місце у списку свого часу. Тарас, правда, особливо його не вимагав. Він як подивився на ті торги, так відразу сказав: "Ну вас, хлопці з дівчатами на фіг, я краще по мажоритарці піду, ніж вилизуватиму собі місце у списку".

          І щодо хвамілії Ющенко. Чомусь не допомогла ні ця хвамілія, ні особиста присутність та агітація за кандидата від НУ носія хвамілії в окрузі, де переміг Шкіль, виборча кампанія якого була найменш витратна серед усіх нардепів.
  • 2004.02.09 | S@nya

    Роль Тараса - "мочити" Ющенка - Пинзеник

    Іноді забуваєш, які ідіо... не дуже розумні люди є в команді Ющенка. Але ось пан Пинзеник нагадав... Замість того, щоб подумати чому Тарас йде на це (а він, доречи, також давно хотів піти, але переступав через себе) і зрозуміти, що в кожного - свої принципи, а головне - спільна мета, Пинзеник починає мочити Тараса. Так вони не тільки з партнерами по опозиції пересруться, але й один з одним! І це за пів року до виборів...

    Ющенко ще півроку тому вимагав виключити із фракції Тараса Чорновола

    www.ПРАВДА.com.ua, 9.02.2004, 11:07

    Віктор Пинзеник, координатор фракції "Наша Україна" у Верховній Раді заявляє, що мав би виключити Тараса Чорновола з "Нашої України" ще півроку тому. Так він прокоментував виданню "Поступ" намір Чорновола залишити "Нашу Україну" через незгоду з діями фракції.

    "Я маю попросити вибачення в Ющенка, адже ще півроку тому він вимагав від мене виключити із фракції Тараса Чорновола. Тарас живе деякими ілюзіями стосовно себе і, на мою думку, переоцінює свої можливості", - сказав Пинзеник.

    "Він не розуміє, що не можна працювати в команді і обливати її брудом. Вважаю, що його чудово використовує влада. Роль Тараса - "мочити" Ющенка, і він на неї погодився, отже, зробив вибір. І ніхто не проситиме його залишитися", - додав він.

    "Я вважаю, що він зробив страшну помилку, і якби його батько був живий, то він би взяв ремінь і відлупцював свого дорослого сина", - зазначив Пинзеник.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.09 | 123

      ПОЧИНАЄ мочити Тараса???

      Ви жартуєте? Хіба це не Тарас мочить всю фракцію -- давно і вперто?

      Він не розуміє - що дає чудові можливості опонентам для того, щоб використовувати його риторіку для анти-ющенківської пропаганди?

      Для чого йому 0,01% шанс на участь у виборах Президента? Він хоче стати Президентом? Ха-ха-ха.

      Хто він такий -- той Тарас, щоб права качати? Щоб публічно назджати на колег? Якщо він думає що такий крутий -- нехай не просто вийде з фракції, а віддасть мандат, який отримав завдяки такому-сякому Ющенку і Пинзенику (бо обрався в окрузі останнього - якщо не помиляюсь), і обереться знову, вже без такого-сякого Ющенка і Пинзеника. І тоді він зможе оцінити свою "крутість".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.09 | СЕМЕН

        Кепські справи

        в "НУ" якщо почали мочити один одного.
        Це просто стома від постійних ПОРАЗОК.

        Треба розуміти що процес розвалу фракції починається від сімки яка вийшла ще на початку, а тепер Тарас Чорновіл.
        Проблема не в Тарасі, проблема у фракції. Люди починають бачити свою власну - БЕЗПЕРСПЕКТИВНІСТЬ. Президент, без повноважень на призначення посад, буде не цікавий сьогоднішньому оточенню Ющенка. Процес сепарації, слід очікувати, за пару місяців на всю катушку?
      • 2004.02.09 | Mykyta

        Re: ПОЧИНАЄ мочити Тараса???

        123 пише:

        > Якщо він думає що такий крутий -- нехай не просто вийде з фракції, а віддасть мандат, який отримав завдяки такому-сякому Ющенку і Пинзенику (бо обрався в окрузі останнього - якщо не помиляюсь), і обереться знову, вже без такого-сякого Ющенка і Пинзеника. І тоді він зможе оцінити свою "крутість".

        Безвідносно до недавніх подій: Т.Чорновіл не проходив завдяки підтримці ані Ющенка, ані Пинзеника. Тоді, коли він йшов як кандидат у депутати, справляв досить непогане враження. Це я до того, що не треба казати, начебто всі в блоці з НУ пройшли виключно на рейтингові Ющенка. Інша справа подальші дії Тараса, але до передвиборчої капманії це стосунку не має. Наприклад, ще Ющенко дуже гаряче підтримував Куйбіду, але ж за нього не проголосували.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.09 | 123

          Re: ПОЧИНАЄ мочити Тараса???

          Mykyta пише:
          > 123 пише:
          >
          > > Якщо він думає що такий крутий -- нехай не просто вийде з фракції, а віддасть мандат, який отримав завдяки такому-сякому Ющенку і Пинзенику (бо обрався в окрузі останнього - якщо не помиляюсь), і обереться знову, вже без такого-сякого Ющенка і Пинзеника. І тоді він зможе оцінити свою "крутість".
          >
          > Безвідносно до недавніх подій: Т.Чорновіл не проходив завдяки підтримці ані Ющенка, ані Пинзеника.

          Принаймні формально це було саме так. Він же не відмовився йти від НУ? Не вийшов з ПРП перед виборами?

          І зараз в нього є чудовий шанс довести, що по суті це було не так (тобто що це не Ющенко його протягнув до ВР): віддати мандат, отриманий ним як представником НУ -- сили, з якої він виходить, і одержати новий. А ми подивимось...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.09 | Mykyta

            Саме так


            > >
            > > Безвідносно до недавніх подій: Т.Чорновіл не проходив завдяки підтримці ані Ющенка, ані Пинзеника.
            >
            > Принаймні формально це було саме так. Він же не відмовився йти від НУ? Не вийшов з ПРП перед виборами?

            Я саме про це й написав: формально йшов від НУ, але фактично проходив на власному рейтингу. Я цим ніяк не хочу заперечити/підтвердити Вашу позицію щодо недавніх заяв Чорновола - це зовсім інша справа і нема ніякого резону сюди приплітати передвиборчу кампанію.
          • 2004.02.09 | Богдан

            Розплющіть очі

            Чорновіл йшов на вибори як незалежний кандидат за консолідованої підтримки усієї опозиції. БЮТ і СПУ точно так само підтримували Тараса, як і Ющенко. Так що мандат цей його по праву.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.09 | 123

              Чудово! Тож нема проблем?

              Раз він такий крутий -- так він, звичайно ж, віддасть мандат (який є мандатом ПРП, одержаним в окрузі, який НУ виділила ПРП) і одержить свій власний. Бо чого йому хвилюватись - раз він такий популярний, що популярніший за Ющенка?

              Богдан пише:
              > Чорновіл йшов на вибори як незалежний кандидат за консолідованої підтримки усієї опозиції. БЮТ і СПУ точно так само підтримували Тараса, як і Ющенко. Так що мандат цей його по праву.

              Ну да. Тільки він був і є членом ПРП, причому не останнім. Не Батьківшини і не СПУ. Тобто незалежним кандидатом він у принципі бути не міг. Для цього йому треба було вийти з керівних орагнів ПРП і з самої ПРП.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.09 | Предсказамус

                Логичнее начать с Омельченко-жуниора (-)

              • 2004.02.10 | Нестор

                Ще раз пояснюю

                Люди голосували за Чорновола. Йшов би по округу Пинзеник, то пролетів би як фанера над цим же округом. Вам наводили приклад Куйбіди. Йшов від Ющенка і отримав дулю. Фокус з лейбою Юща проходив тільки для невідомих кандидатів, про яких ніхто не міг сказати нічого ні доброго ні поганого. За відомих кандидатів люди голосували безпосередньо. Наприклад в окрузі Шкіля НУ боролася проти нього як могла, і лише побачивши загрозу повної поразки в останній момент підтримала Шкіля.

                Так що лейба Ющенка не всемогутня у Львові, а у випадку Чорновола і поготів.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.10 | Franko

                  100% (-)

                • 2004.02.11 | Михайло Свистович

                  Re: Ще раз пояснюю

                  Нестор пише:
                  > Наприклад в окрузі Шкіля НУ боролася проти нього як могла, і лише побачивши загрозу повної поразки в останній момент підтримала Шкіля.

                  Не підтримала НУ Шкіля.
              • 2004.02.11 | Михайло Свистович

                Re: Чудово! Тож нема проблем?

                123 пише:
                >
                > Ну да. Тільки він був і є членом ПРП, причому не останнім.

                Посаду Чорновола в ПРП не підкажете? ;)

                Так отож. Він був рядовим членом.
          • 2004.02.11 | Михайло Свистович

            Re: ПОЧИНАЄ мочити Тараса???

            123 пише:
            >
            > Принаймні формально це було саме так. Він же не відмовився йти від НУ? Не вийшов з ПРП перед виборами?

            Бо тоді не було причин. А формально - не фактично, що Вам уже довели.
      • 2004.02.09 | S@nya

        Демократія і свобода. Або Тарас - правий.

        123 пише:
        > Ви жартуєте? Хіба це не Тарас мочить всю фракцію -- давно і вперто?
        >
        Ні. Тарас - молода й принципова людина. Від самого початку його політичної діяльності юуло видно, що він налаштований більш радикально, аніж більшість депутатів "НУ". Але він все одно заради спільної мети залишався у фракції.
        Чому ми підтримуємо опозицію? Не буду казати за всіх, але для мене особисто головним є те, що опозиція може підвищити рівень демократії і свободи в Україні. А саме з демократизацією пов"язані такі блага як економічне зростання і вирівнювання соціальних диспропорцій в суспільстві.
        Тепер друге питання. Чому Чорновіл йде з "НУ"? Через відсутність у фракції свободи висловлювати власну позицію і дотримуватись її! Вступаючи у парламентську фракцію, чи в партію, політик не має відхрещуватись від власних принципів, бо ми отримаємо чергову "СДПУ(о)". Тут все ща працює совкове мислення! Що вступити до партії - благо, і будь добр виконувати накази, якщо тобі так пощастило. Ні, відносини мід партією і її членом мають бути партнерські, залучити до партії популярного або розумного політика - це не менш важливо, аніж політику належати до партії, яка переслідує мету, що хоча б на 70% відповідає його власним переконанням.
        НУ ж - це хор, що підспівує Ющенко. І я дуже радий, що все ж там є політики, не згодні з такою позицією.

        > Він не розуміє - що дає чудові можливості опонентам для того, щоб використовувати його риторіку для анти-ющенківської пропаганди?
        >

        Пінзеник, як хтось вже в цій гілці влучно зауважив, дав своєю лцінкою дій Тараса набагато більше можливостей для анти-опозиційної пропаганди. І, чекайте, якщо Ющенко, вчергове повернувшись з кабінету Кучми, скаже, що НУ - більше не опозиція, всі члени фракції мають мовчки проковтнути це?! Демократія і свобода. Це мають бути 2 головні пріоритети опозиції, як у державному, так і у партійному (фракційному) будівництві.

        П.С. Вибачте, якщо це схоже на агітацію абощо, я нічого такого на увазі не мав. це просто критика.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.09 | 123

          Демократія і свобода у нас починається і закінчується там, де

          починаєтсья і закінчується Ющенко.

          Подобається це Вам, Тарасу чи ще комусь чи ні. Але це є так.

          Поки Ющенко не було в політиці - й опозиції не було. Ющенко прийшов у політику в 1999 році, після виборів Президента. За рік, у 1998, був пік політичної боротьби - вибори у парламент. Другий пік - вибори Президента у 1999. Ці піки у період "до Ющенка".

          І що, в нас була опозиція??? Хто??? У 1998 -- ліберально-опозиційні ПРП і "Вперед, Україно!" програли вибори і ледь пішли на маргінес (ПРП втрималась). Чи маразматичний РУХ в нас був опозицією - "конструктивною", правда... Чи, може, демократичною опозицією була "Батьківщина" -- під керівництвом полум*яних демократів-опозиціонерів Лазаренко (сьогодні - у в*язниці в США), Кириленка (сьогодні - в уряді демократів з Донецьку) і Тимошенко (сьогодні - чільна опозиціонерка) або СПУ -- з членами Політради, які 7 років тому не могли змиритися з тим, що заборонили найдемократичну КПУ, і тому створили СПУ?

          Народ чітко знав ціну цим "демократичним опозиціонерам", і вони одержали своє на виборах.

          А де була демократична опозиція на виборах 1999? Вона виставила "канєвську четвірку". Ось вони, стовпи україньської опозиційної демократії: Олійник (ха), Мороз (ха-ха), Марчук (ха-ха-ха), Ткаченко (ха-ха-ха). І всі сьгоднішні запеклі опозиційні демократи (на кшталт Хмари і малого Чорновола) агітували народ голосувати за цих демократів -- Марчука і Мороза. Сьогодні вони про це воліють не згадувати.

          Так що легко можна побачити -- немаргінальна демократична опозиція з*явилась лише тоді, коли Ющенко з*явився у політиці. Це є фактом.


          S@nya пише:
          > 123 пише:
          > > Ви жартуєте? Хіба це не Тарас мочить всю фракцію -- давно і вперто?
          > >
          > Ні. Тарас - молода й принципова людина. Від самого початку його політичної діяльності юуло видно, що він налаштований більш радикально, аніж більшість депутатів "НУ". Але він все одно заради спільної мети залишався у фракції.

          Він залишався тому, що він потрапив до ВР як член НУ. Іншого шляху йому до ВР не було.

          > Чому ми підтримуємо опозицію? Не буду казати за всіх, але для мене особисто головним є те, що опозиція може підвищити рівень демократії і свободи в Україні. А саме з демократизацією пов"язані такі блага як економічне зростання і вирівнювання соціальних диспропорцій в суспільстві.

          Еге.

          > Тепер друге питання. Чому Чорновіл йде з "НУ"? Через відсутність у фракції свободи висловлювати власну позицію і дотримуватись її!

          Хто це Вам сказав таке?

          > Вступаючи у парламентську фракцію, чи в партію, політик не має відхрещуватись від власних принципів, бо ми отримаємо чергову "СДПУ(о)". Тут все ща працює совкове мислення! Що вступити до партії - благо, і будь добр виконувати накази, якщо тобі так пощастило. Ні, відносини мід партією і її членом мають бути партнерські, залучити до партії популярного або розумного політика - це не менш важливо, аніж політику належати до партії, яка переслідує мету, що хоча б на 70% відповідає його власним переконанням.

          Так навіщо він вступив? Створив би свою партію і щов з нею на вибори. Навіщо чеплявся до ПРП???

          > НУ ж - це хор, що підспівує Ющенко. І я дуже радий, що все ж там є політики, не згодні з такою позицією.

          Див. вище. Ющенко - це той, хто зропив опозицію реальністю. До нього опозиції не було.

          > > Він не розуміє - що дає чудові можливості опонентам для того, щоб використовувати його риторіку для анти-ющенківської пропаганди?
          > >
          >
          > Пінзеник, як хтось вже в цій гілці влучно зауважив, дав своєю лцінкою дій Тараса набагато більше можливостей для анти-опозиційної пропаганди. І, чекайте, якщо Ющенко, вчергове повернувшись з кабінету Кучми, скаже, що НУ - більше не опозиція, всі члени фракції мають мовчки проковтнути це?! Демократія і свобода. Це мають бути 2 головні пріоритети опозиції, як у державному, так і у партійному (фракційному) будівництві.

          Так, вони це мають мовчки проковтнути!!! Бо вони так робили завжди -- поки не було Ющенко! Конструктивну опозицію (а це означає - ходити до Кучми і повертатись звідти провладним) винайшов, за іронією долі, саме Чорновіл! Головни принципи, які Ви згадали - демократія і свобода - приніс Ющенко. Бо до нього її ніде в "опозиції" не було (опозиції без лапок не було взагалі, якщо не брати карликові непарламентські партії, що ні на що не впливали). Рух взагалі на дві частини розколовся - така там була демократія і свобода...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.10 | Микола

            Демократія і свобода у нас ВІДСУТНІ !!!

            І Ваш допис - яскраве цьому свідчення. Так, дуже непокоїть та засмучує відсутність навіть ПРОТОєдності (іншого не придумав)в лавах опозиції в цілому, у блоках і навіть у партіях, що її представляють.
            Але висловлювання на кшалт "Хай живе великий Ющ! Всі, хто має окрему думку - вороги народу!", мені нагадують лише те, що до демократії в нас, як і в сталінські часи.

            І ще. Ви згадуєте багатьох українських політиків, що міняли свої погляди, або взагалі брехали народові.
            Так от не за для дискусії (вона, на мою думку, в даному випадку непотрібна), а для такого собі паритету, нагадаю Вам деякі прізвища.
            Безмертний - кучмин представник у ВР,
            Костенко - кучмин міністр,
            Удовенко - кучмин міністр,
            Тарасюк - кучмин міністр,
            Терьохін - творець податкових законів кучминої держави, які зараз стали чомусь "азаровщиною",
            Пінзеник - кучмин віце-прем'єр (диво-рехворматор).

            Якщо недостатньо, можна згадати, що Ющенко - кучмин син.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.10 | 123

              Re: Демократія і свобода у нас ВІДСУТНІ !!!

              Микола пише:
              > І Ваш допис - яскраве цьому свідчення. Так, дуже непокоїть та засмучує відсутність навіть ПРОТОєдності (іншого не придумав)в лавах опозиції в цілому, у блоках і навіть у партіях, що її представляють.
              > Але висловлювання на кшалт "Хай живе великий Ющ! Всі, хто має окрему думку - вороги народу!", мені нагадують лише те, що до демократії в нас, як і в сталінські часи.

              Я не казав "Хай живе великий". Я казав про те, що треба реально оцінювати стан речей і реально оцінювати такі явища української політики як "опозиція", "демократія", "Ющенко". Після того, як буде зроблено реальні оцінки, можна йти далі. Але тільки після цього.

              > І ще. Ви згадуєте багатьох українських політиків, що міняли свої погляди, або взагалі брехали народові.
              > Так от не за для дискусії (вона, на мою думку, в даному випадку непотрібна), а для такого собі паритету, нагадаю Вам деякі прізвища.

              Я теж не для дискусії згадував. І не для того щоб щось закинути. А лише для того, щоб показати, що вся ці названі Вами кучміни міністри стали опозицією лише після того, як в політиці з*явився Ющенко. Цей факт допомогає зробити правильні оцінки, згадані вище.
          • 2004.02.10 | Нестор

            Re: Демократія і свобода у нас починається і закінчується там, де

            123 пише:
            > починаєтсья і закінчується Ющенко. Подобається це Вам, Тарасу чи ще комусь чи ні. Але це є так.
            > Поки Ющенко не було в політиці - й опозиції не було.

            Починав Ющенко в політиці як синок ... самі знаєте кого.

            А з опозиціонерів був Чорновіл з 40 % рейтингу, до яких Ющу ще як до неба далеко.

            > Так що легко можна побачити -- немаргінальна демократична опозиція з*явилась лише тоді, коли Ющенко з*явився у політиці. Це є фактом.

            Ще не вечір. Ви так говорите, ніби Ющ вибори виграв. Коли він переплюне результат Чорновола, тоді і поговоримо про крутизну Юща.

            > Він залишався тому, що він потрапив до ВР як член НУ. Іншого шляху йому до ВР не було.

            Як член НУ в ВР потрапила всяка шушваль типу Щербаня, Димінського і Білозір, а Тарас пройшов по мажоритарному округу завдяки свому власному рейтингу.

            > Так, вони це мають мовчки проковтнути!!! Бо вони так робили завжди -- поки не було Ющенко! Конструктивну опозицію (а це означає -
            ходити до Кучми і повертатись звідти провладним)

            Це ви про Костенка, шевальє Червоненка і Порошенка? А Ющ давно перестав бігати до Кучми за порадою?

            > Головни принципи, які Ви згадали - демократія і свобода - приніс Ющенко. Бо до нього її ніде в "опозиції" не було (опозиції без лапок не було взагалі, якщо не брати карликові непарламентські партії, що ні на що не впливали). Рух взагалі на дві частини розколовся - така там була демократія і свобода...

            Ну не вам говорити про дві частини. На даний моменn "Наша Україна" представляє з себе десятки частин, які вічно сваряться і конфліктують між собою. На місцевих виборах НУ вже розколювалося на два блоки, які поливали один одного брудом.

            Повторюю. Критика колишньої опозиції може і справедлива, але є доречною після того, як Ющ створить щось краще. Поки що він не дотягує до рівня цієї "поганої колишньої опозиції"
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.11 | Михайло Свистович

              Re: Демократія і свобода у нас починається і закінчується там, де

              Нестор пише:
              >
              > А з опозиціонерів був Чорновіл з 40 % рейтингу, до яких Ющу ще як до неба далеко.

              Не було в Чорновола ніколи такого рейтингу.
          • 2004.02.11 | Михайло Свистович

            Re: Демократія і свобода у нас починається і закінчується там, де

            123 пише:
            > починаєтсья і закінчується Ющенко.
            >
            > Подобається це Вам, Тарасу чи ще комусь чи ні. Але це є так.

            Ні, не так.

            >
            > Поки Ющенко не було в політиці - й опозиції не було.

            Була.

            >
            > І що, в нас була опозиція??? Хто???

            СПУ.

            >
            > Народ чітко знав ціну цим "демократичним опозиціонерам", і вони одержали своє на виборах.

            Якщо так казати, то ціна Ющенка також в цілому невелика - більшість народу проголосувала не за нього ;)

            >
            > А де була демократична опозиція на виборах 1999? Вона виставила "канєвську четвірку". Ось вони, стовпи україньської опозиційної демократії: Олійник (ха), Мороз (ха-ха), Марчук (ха-ха-ха), Ткаченко (ха-ха-ха). І всі сьгоднішні запеклі опозиційні демократи (на кшталт Хмари і малого Чорновола) агітували народ голосувати за цих демократів -- Марчука і Мороза. Сьогодні вони про це воліють не згадувати.

            Та ні, вони цього не приховують. Хмарі нема за що червоніти (а Чорновіл взагалі ні за кого не агітував, він не був тоді у великій політиці). А за кого голосували Ви? За Кучму?

            >
            > Так що легко можна побачити -- немаргінальна демократична опозиція з*явилась лише тоді, коли Ющенко з*явився у політиці. Це є фактом.

            Це НУ - не маргінальна. З тими ж маразматичними, як Ви пишете, Рухами?

            >
            > Він залишався тому, що він потрапив до ВР як член НУ. Іншого шляху йому до ВР не було.

            Було.

            >
            > Так навіщо він вступив? Створив би свою партію і щов з нею на вибори. Навіщо чеплявся до ПРП???

            Бо ПРП тоді подавала надії.

            >
            > Див. вище. Ющенко - це той, хто зропив опозицію реальністю. До нього опозиції не було.

            Це Вам так хочеться. А опозиція була. І УБК народився якось без допомоги Ющенка.

            >
            > Так, вони це мають мовчки проковтнути!!! Бо вони так робили завжди -- поки не було Ющенко! Конструктивну опозицію (а це означає - ходити до Кучми і повертатись звідти провладним) винайшов, за іронією долі, саме Чорновіл!

            Чорновіл-батько, але не Чорновіл-син. І якщо Ви вважаєте, що вони це мають мовчки проковтнути, то чим Ви відрізняєтесь від Симоненка з його демократичним централізмом?

            >
            > Головни принципи, які Ви згадали - демократія і свобода - приніс Ющенко. Бо до нього її ніде в "опозиції" не було (опозиції без лапок не було взагалі, якщо не брати карликові непарламентські партії, що ні на що не впливали).

            Це - типовий агітпроп. Найбільше внутрішньопартійної демократії в СПУ, але аж ніяк не в НУ. І СПУ завжди була парламентською опозицією.
      • 2004.02.11 | Михайло Свистович

        Re: ПОЧИНАЄ мочити Тараса???

        123 пише:
        > Ви жартуєте? Хіба це не Тарас мочить всю фракцію -- давно і вперто?

        Це Ви жартуєте. Дзеркало не може мочити.

        >
        > Він не розуміє - що дає чудові можливості опонентам для того, щоб використовувати його риторіку для анти-ющенківської пропаганди?

        Не розуміє.

        >
        > Для чого йому 0,01% шанс на участь у виборах Президента? Він хоче стати Президентом? Ха-ха-ха.

        Не смішно, бо він не хоче стати президентом.

        >
        > Хто він такий -- той Тарас, щоб права качати? Щоб публічно назджати на колег?

        Запахло совком. Він - громадянин України, який публічно виступив проти режиму, коли деякі колеги по фракції захищали Папіка, брешучи у телекамери.

        >
        > Якщо він думає що такий крутий -- нехай не просто вийде з фракції, а віддасть мандат, який отримав завдяки такому-сякому Ющенку і Пинзенику (бо обрався в окрузі останнього - якщо не помиляюсь)

        Помиляєтесь, обирався у своєму окрузі, в якому і став депутатом у 200 році, набравши 42,28%. Так що не треба всі мандати приписувати лише Ющенку. Чомусь грошовитий й адмінресурсний висуванець Ющенка з тріском пролетів у окрузі, де виграв Шкіль (докладніше я про це написав в іншому повідомленні).
    • 2004.02.09 | Мінор

      Пригадую, як привітати Тараса з перемогою приїхав Волков

      Це було в 1998, здається. Franko, запитай хто пам"ятає.
      Тоді Тарас Чорновіл виграв вибори по Львову на довиборах. Коли ж він отримував мандат в ЦВК, привітати його приїхав Олександр Волков :-)
      Я думав - випадковість.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.11 | Михайло Свистович

        Re: Пригадую, як привітати Тараса з перемогою приїхав Волков

        Мінор пише:
        > Це було в 1998, здається. Franko, запитай хто пам"ятає.

        Це було у 2000-му

        > Тоді Тарас Чорновіл виграв вибори по Львову на довиборах. Коли ж він отримував мандат в ЦВК, привітати його приїхав Олександр Волков :-)
        > Я думав - випадковість.

        Ні, це не була випадковість. Тараса, як новачка в політиці, влада відразу почала обласкувати, говорячи з пошаною про його батька. Тарас не був в опозиції аж поки не впізнав свою розмову на плівках Мельниченка. До цього він сумнівався в правдивості цих плівок щодо Гонгадзе, гадав, що може то "проіскі Маскви". Але, як тільки зрозумів, що це - правда, як людина порядна, відразу став в опозицію, на відміну від свого партійного лідера Удовенка.
    • 2004.02.11 | Михайло Свистович

      Re: Роль Тараса - "мочити" Ющенка - Пинзеник

      S@nya пише:
      > Іноді забуваєш, які ідіо... не дуже розумні люди є в команді Ющенка. Але ось пан Пинзеник нагадав...

      Угу.

      > Замість того, щоб подумати чому Тарас йде на це (а він, доречи, також давно хотів піти, але переступав через себе) і зрозуміти, що в кожного - свої принципи, а головне - спільна мета, Пинзеник починає мочити Тараса. Так вони не тільки з партнерами по опозиції пересруться, але й один з одним! І це за пів року до виборів...

      Угу.

      >
      > "Я маю попросити вибачення в Ющенка, адже ще півроку тому він вимагав від мене виключити із фракції Тараса Чорновола.

      Дограються вони.

      >
      > Тарас живе деякими ілюзіями стосовно себе і, на мою думку, переоцінює свої можливості".

      Угу.

      >
      > "Він не розуміє, що не можна працювати в команді і обливати її брудом.

      А брудом він не обливав. Він казав правду.

      >
      > Вважаю, що його чудово використовує влада.

      Угу.

      >
      > Роль Тараса - "мочити" Ющенка

      Тут Гебельсом запахло. Європейський демократ сказав би, що влада прагнутиме використати Тараса для мочіння Ющенка.

      >
      > і він на неї погодився

      Не погодився. Йому навіть ніхто цього не пропонував.

      >
      > І ніхто не проситиме його залишитися", - додав він.

      Ну і даремно.

      >
      > "Я вважаю, що він зробив страшну помилку

      Угу.

      >
      > і якби його батько був живий, то він би взяв ремінь і відлупцював свого дорослого сина", - зазначив Пинзеник.

      Невже Пинзеник проводив сеанс спіритизму. Блін, як в нас люблять говорити за мертвих.
  • 2004.02.09 | Augusto

    Ce davno vzhe nazrivalo.

    Xlopec' potyxen'ku vtrachav zv'jazok z real'nistju, krok za krokom, nareshti vin jogo ostatochno vtratyv.
    Teper nastupnyj krok: organizuje "chystu" partiju, zgidno z "zapovitom tata-Chornovola", ljudej tak z dvadcjat', z trjoma frakcijamy ta chotyrma rozkolamy, v nazvi bude obov'jazkovo "Vseukrains'ka" (a treba bulo b "Vsesvitna"). V takomu vygljadi bude manipuljovanyj (z njogo dobuvatymut' "vsju pravdu pro zlochynnu opozyciju").
    Typovyj "paperovyj tygr" - mozhe napysaty tak, shcho "azh sam poviryt' ta zaplache vid vlasnoi krutosti", ale na praktyci - pshyk. Mene mene tekel uparsin (pereklad: bula shuba ne grila, i sperly - nixto ne plakav).
    Povnyj ta beznadijnyj amator.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.10 | пан Roller

      Re: Typovyj "paperovyj tygr"- Bravisimo (-)

  • 2004.02.09 | Navigator

    Реальне життя - це те, що залишиться від сьогодення через 100 ро

    "Українець, стань німцем, щоб стати українцем!"
    Це я додаю до свого лозунгу:
    "Українець, стань євреєм, щоб стати українцем!"
    Стань німцем, щоб стояти до кінця і до останнього подиху тримати дане слово.
    У мене таке враження, що в нас якийсь дитячий садок в парламенті. Посварився, бо машинку не поділив, і з "тим" більше не дружу.
    Державний муж не свариться, бо не ділить себе і обов"язок.
    Муж служить Вітчизні.
    Переступає через себе.
    Власне, йому й переступати не потрібно - бо він служить Вітчизні як дихає.
    І тому власні інтереси здаються мікроскопічними.
    В мікроскопічному ж світі все виглядає по-іншому.
    І якась мікроскопічна панська туфелька може нагуляти таку політичну вагу, що стане майже слоном.
    Але це під мікроскопом.
    В реальному житті інфузорією і залишається.
    Реальне життя - це те, що залишиться від сьогодення через 100 років!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.09 | КП8416

      Марнування людських ресурсів.

      А я Чорновола можу зрозуміти. Очевидно, відіпхнули хлопця в закуток, нічого не довіряли, не прислухалися, ні до чого не залучали. Така ситуація мені знайома. Свого часу я входив у керівництво деяких організацій, писав, виступав, організовував... Був довіреною особою в двох кандидатів у депутати. Їх обрали. І всіляки контакти зі мною вони припинили. Один навіть сказав, коли ми випадково зустрілися: "Знаєш, давай краще на Ви". Та потім настали чергові вибори, справи в нього були плачевні, команди не було, бо він до всіх так ставився. Тож він приїхав до мене додому і запропонував ...клеїти листівки. За 30 гривень. Це при моєму тодішньому заробітку приблизно 50-60 у.о. на день! А рівень тих листівок! Навіть у сенсі граматики. І людина та прекрасно знала, що я ПИШУ, читала мої статті... Та людина зараз у "Нашій Україні"... Напевне, і для Чорновола "діячі" знайшли тільки банку з клеєм...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.10 | Augusto

        Problemy "vichno drugyx".

        Ne vystachaje smilyvosti zrobyty shchos' dlja sebe, tomu - vynni inshi, jaki "ne ocinyly"? Inakshe - vlasna scyklyvist', bazhannja vse zhyttja prosydity za kutkom, v kushchax, a zvidty pogavkuvaty v styli "ja takyj rozumnyj, azh strashno".
        Ne ocinyly tebe? Znachyt':
        a) ne bulo SHCHO ocinjuvaty;
        b) ne bulo KOMU ocinjuvaty sered tyx, z kym ty sam zvjazavsja.
        Vyberi sobi sam, shcho tobi bil'she podobajet'sja.
        I zgaduj te, chomu vchyt' dzen-buddizm: "Jakshcho xochesh staty generalom, ne najmajsja praporshchykom na sklad".
        Je taka rok-n-rol pisnja serbs'kogo gurta "Riblja chorba" pro boksera Dzhigija:
        "Ljep je Dzhigij, ko u knigje, vechito u drugoj lige" (Krasun' Dzhigij, jak iz knygi, navichno vin u drugij lizi")
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.10 | КП8416

          Повір, Ауґусто.

          Що у своєму бізнесі я - один з перших. І маю відповідну повагу колег та партнерів. Тому розклеювати лисмтівки, подавати папір до принтера тощо вважаю за приниження. І ті особи, про яких кажу, теж належать до "топ"-діячів. Тому мусили б уміти оцінювати професійні та інтелектуальні здібності людей. А не вміють. І не хочуть. Бо бояться конкуренції - так я вважаю. А обрати інших, їхніх суперників, "за пару постолів та шкварку на обід" мені не дозволяють погляди. Якби обрав, то мав би і пост оли, і шкварку. Я тверезо себе оцінюю. Думаю, Т.Чорновіл теж.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.10 | Augusto

            Ja tobi virju. Tomu ne rozumiju.

            Ty - najmajeshsja, shchob prysluzhuvaty, dopomogaty, zroby sobi prajs-list ta pokazuj jogo.
            Navit' prostytutki tak robljat': faki-faki - odna cina, a saki-saki - insha.
            Ne te, shcho ja tebe porivnjuju, lyshe pokazuju, shcho ce -poshyrena praktyka sered riznomanitnix dopomizhnyx funkcij.
            A stojaty na kraju ( chogos', shafy napryklad) ta pogrozhuvaty kynutysja....
            Ja tobi skazhu: sal'to v povitri zroby, ta ne zabud' meni ruchkoju pomaxaty, koly prolitatymesh povz.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.10 | КП8416

              Нічого ne rozumiju.

              Крім того, що Ауґусто захотів мене принизити. Дарма. По-перше, ні до кого найматися я не збирався і не збираюся. Я цілком реалізував себе у своїй справі. Так що сакі-сакі йоселф. Я певним чином брав участь у політичному житті, поки ті, кого я вважав друзями, керувалися ідеалами та принципами. Це було у 80-х... Коли перестройка перемогла, виявилось, що ці панове досить спритні і там де інші починали думати: "Та ні, я не піду на ту посаду (в ту Раду), бо мені бракує знань, бракує досвіду", вони ЙШЛИ - і ставали великими начальниками, депутатами тощо, хоча саме їм якраз і бракувало і знань, і досвіду. І змінилися страшенно. Чи може розкрилися? Згадуєш при них про колишні ідеали, колишні принципи - дивляться, як на недорозвиненого. Доля України? Ха! Їх більше цікавлять інтриги, кулуарні змови, змога зайвий раз з'їздити в закордонне відрядження і т.д. Та я пішов би ті листівки клеїти на шару, як ходив наприкінці 80-х, але... він мені запропонував робити це за 30 грн. Я охренів.
              Я бачу, як у цих людей зникло стратегічне мислення, з'явився кар'єризм, з'явилася тупість... Але так само вони не вміють нічого організувати, ні в чому не розбираються, навіть книжки перестали читати. І при тім вважають себе великими політиками, коло яких усі мають ходити в поклоні - хоч тільки й уміють, що програвати. Екстраполюючи з тих двох-трьох, яких я знаю, припускаю, що таких у певній фракції дуже багато. Який би не був ти відданій Україні, витримати цю публіку дуже важко. Чорновіл, як людина щира (в чому я не сумніваюся) і так терпів дуже довго.
  • 2004.02.09 | Franko

    Дуже цікаві коментарі

    мого колєґи (на майдані буває під ніком Wind), уривками з ICQшної розмови




    (про відхід інших членів фракції, зокрема Омельченка молодшого) Біда його знає - думаю, це зумовлено тим, що Льоня Черновицкий в фракцію поперся. Льоня Черновицкий - просто особистий ворог Омелі.

    пизденик вибачення в Юща просить. http://www.razom.org.ua/viewnews/news/11923
    ти ба яке політкоректне... а що Ющ просив Чорновола з фракції виключити - та хто ж так сміття з хати виносить придурок чортів приберіть новину нашоукраїнські інформпридурки!!!

    найбільший ворог українців - самі українці. Боже мій, Боже, мало того, що їх мочать, так вони ще й самі себе луплять. Ідіоти... дядьку мені страшно за них голосувати на виборах...

    ти собі уявляєш заголовки оборзєватєля і піхвошека? ющенко ще півроку тому хотів виключити Чорновола з фракції, повідомив голова прп Пи*ник - цитуємо ОФІЦІЙНИЙ сайт... і в тому ж дусі... дядьку треба думати про 2015 рік, бо як вонитак продовжать то в фракції до кінця року лишиться 30 чоловік, а він фінішує в першому турі з результатом марчука

    про черновецкого не маю інфо - маю тільки враження від його візиту. казали, що всі вжахнулися,як його побачили. в нього вовчий погляд, повний ненависті. такий, що йому туди і не заглянеш - потім печінка 2 дні болить...

    а як пинзеника заїло що Чорновіл під нього не ліг... але заїло... наполеон хрєнов... він ременя буде витягати чмо безхребетне..
  • 2004.02.09 | Володимир

    Чорновіл ще "не встиг" вийти з “Нашої України”,

    а КЛОУН Джангіров на "1+1=Проте" вже радіє... А в реальності кучмолюби ще можуть і розчаруватись. Дай Бог.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.10 | СЕМЕН

      Чорновіл-молодший є яскравим політиком.

      Тарас Чорновіл: Роль Пинзеника – зробити разом з іншими, щоб Ющенко припустився ще десятка помилок і не став президентом

      Іван Гайванович, УП , 10.02.2004, 08:00




      Сказати, що Чорновіл-молодший є яскравим політиком, не буде перебільшенням. Можливо, певну роль в увазі до 39-річного депутата й відіграє прізвище-бренд, але батьківської харизми для власного шляху в політиці було б явно замало.

      Тарасові Чорноволу можна дорікати за гарячість, нестриманість, іноді надмірний радикалізм та шкідливу для політика прямоту – все те, що, мабуть, і вирізняє його в українському політикумі. Але не тільки це.

      Тарас (як його називає більшість журналістів) належить до того дуже нечисленного кола вітчизняних політиків, які видаються щирими у своїх міркуваннях, рішеннях і вчинках. Навіть коли правильність чи адекватність їхніх міркувань, рішень і вчинків залишається під знаком питання.

      "Нашоукраїнець" Тарас Чорновіл до останнього часу називав себе "опозицією в опозиції". Він неодноразово піддавав критиці за неправильні, на його думку, дії (чи, частіше, бездіяльність) не тільки опозиційні сили в цілому, а й свою власну фракцію та її лідера.

      Тепер, очевидно, Чорновіл буде "опозицією поза опозицією" – він заявив про вихід із "Нашої України" і має намір залишатися позафракційним. Заявив поки що усно, але офіційне припинення "нашоукраїнської прописки" також не за горами.

      Перешкодою для того, щоб зупинення членства Тараса Чорновола у фракції "Наша Україна" стало доконаним фактом вже наступного пленарного тижня, є, за його словами, суто технічний момент. Наступної суботи депутат на чолі офіційної української делегації вилітає до Австралії, і не хотів би видатися втікачем, коли спікер зачитуватиме його заяву за відсутності самого автора.

      Тому її, напевно, буде озвучено на пленарному засіданні у вівторок, 2 березня.

      Сторонні спостерігачі крок Тараса Чорновола коментують по-різному. Дехто говорить про його амбіції, успадковані від батька, але які так і не знайшли вихід і які не були підкріплені особистим авторитетом Тараса.

      Дехто, як соціаліст Юрій Луценко – товариш Тараса Чорновола по акції "Україна без Кучми" – називає причиною неефективну роботу штабу Ющенка. При цьому підкреслюючи самостійність Тараса Чорновола.

      "Він йде на акт самоспалення, аби розірвати атмосферу заколисування й дешевих інтриг навколо лідеру блоку. З іншого боку, Тарас вже сьогодні почав копати шанці оборони для правої опозиції на випадок програшу президентських виборів", - зазначив Луценко, але порадив "Тарасу варто добряче випити, аби позбавитися комплексу безнадійності".

      Сам Тарас про мотиви ухвалення такого рішення і подальші наміри розповів "Українській правді". Наскільки переконливими є його аргументи – судити читачам.

      "УП" також безрезультатно намагалася отримати думку критика Чорновола – лідера партії "Реформи і порядок" Віктора Пинзеника. Розмова з ним на минулому тижні стала останнім поштовхом для Чорновола. Своїх спроб почути іншу точку зору щодо процесів у "Нашій Україні" не припинятимемо і у вівторок.

      - Тарасе, ваше рішення не є спонтанним, отже, йому передувало нагромадження "критичної маси" невдоволення. Як скоро після вступу у фракцію ви відчули дискомфорт?

      - Вперше дискомфорт я відчув ще задовго до створення фракції - під час проголошення офіційного створення блоку "Наша Україна" на Говерлі в липні місяці 2001 року.

      Після того всі мої коментарі більш чи менш жорстко акцентували на певних помилкових речах, але внутрішній дискомфорт при тому створенні месіанського образу у мене повністю сформувався саме тоді.

      - Рішення про припинення членства в "Нашій Україні" остаточне, чи воно ще може бути переглянуте?

      - Це вже рішення остаточне, тобто я не бачу підстав для того, щоб щось змінилося. Особисті розмови зі мною керівництва блоку – деякі з них вже були, других осіб – мене тільки підштовхнули до того, що треба виходити.

      Особисті вигідні пропозиції, ще там щось в керівництві блоку тощо мене не приваблюють. Мене могло б зупинити тільки те, якби я побачив якийсь абсолютно реальний план, який дає можливість знівелювати всі втрати, всі ці недолугості, які відбулися, і вийти на якийсь стійкий позитив, на якусь реальну перемогу…

      Але я не бачу зараз таких перспектив, які мене могли б в цьому переконати. Тому я прийняв для себе це рішення.

      Реально я не хотів повторювати роль тих розкольників, які кололи НРУ, коли його очолював В'ячеслав Чорновіл. Тому я відходжу набік, я не буду робити жодної "склоки" всередині блоку.

      Хай розбираються самі, чи їх влаштовує ота ситуація, і чи те все, що відбувається зараз з тою так званою політреформою і з усім іншим, вони й далі вважають великою своєю перемогою. Чи це треба оцінити як поразку, і далі робити якісь висновки.

      Це справа блоку "Наша Україна" – мені вже надокучило бути на негативних коментарях. Я хочу йти на позитив – і починати реально працювати.

      Я хочу в майбутньому іти в на творення нової політичної сили. Це ще не зараз, зараз це ввійде в певний дисонанс з передвиборчою президентською кампанією. Йде мова про 2006 рік. Тому що всі наші блоки створювалися фактично під певних осіб під президентські вибори, навіть коли вони ішли на парламентські вибори. Оце і є, власне, суть, чому я пішов.

      - З ким конкретно з керівництва блоку ви мали розмову, і що за пропозиції?

      - Розмова у мене була тільки з Віктором Пинзеником, який є ще й лідером моєї партії "Реформи і порядок". Ця розмова мене підвела мене під ту лінію, що я маю виходити з блоку. До тої розмови я тільки думав про це. Після цієї розмови факт став доконаним.

      - Коли була розмова з Пинзеником?

      - В четвер, якщо я не помиляюся.

      - Віктор Пинзеник у коментарі газеті "Поступ" оцінив ваш намір вийти з фракції дуже різко. Як вам закиди на кшталт "не можна працювати в команді і обливати її брудом", "роль Тараса - "мочити" Ющенка" тощо.

      - "Роль Тараса", мабуть, все таки, говорити те, що він думає, і не ховати дулю в кишені. Роль Пинзеника в цій ситуації – зробити разом з іншими членами блоку все можливе й неможливе для того, щоб Ющенко зробив ще десяток інших помилок і ніколи не став президентом, і ніколи не досягнув можливості реально щось змінити в державі. Ця роль – заспокоювання, переконування, що все прекрасно.

      Що стосується питання про команду, для мене існує питання інше: хто приймає рішення, яка процедура прийняття рішень, що це за команда, в якій я маю бути зведений до гвинтика?

      Той самий Пинзеник на кожному кроці нашої розмови заявляв, що він теж виконує спільні рішення команди. Я не бачу спільних рішень.

      Коли Ющенко, скажімо, йшов десь там до президента – чи це було спільне рішення команди? Очевидно – ні. Коли Стойко там мікрофоном кидав в обличчя Литвину – це було спільне рішення команди? Очевидно - ні.

      Тобто ці всі крайнощі, ці всі заяви, це волюнтаристське прийняття бо-зна ким і бо-зна яким чином рішень, які не є командними… І тому я не відчув себе членом цієї команди.

      Ну, а якщо Віктор Пинзеник хоче далі заспокоювати Ющенка, то він має взяти на себе особисту відповідальність - разом з іншими - за провал тих надій, які покладалися на Віктора Ющенка.

      Я ще раз кажу: я менше за все звинувачую самого Ющенка, я найбільше виню тих, хто його заспокоював - і привели до того стану, в якому ми зараз опинилися.

      - Чи стоїть перед вами зараз питання також і про вихід із партії "Реформи і порядок"?

      - Я не подаю, і не збираюся подавати заяви про вихід з ПРП. Звичайно, головна рада, правління ПРП чи сам керівник ПРП мають право приймати таке рішення, згідно Статуту.

      Якщо мене виключать, мені це буде сумно. Я абсолютно адаптований в Львівську обласну організацію ПРП. Тут є всі мої друзі, ми абсолютно згідні в більшості питань, і я нормально відчуваю себе в цьому політичному колективі.

      Партії ПРП на загальноукраїнському рівні на сьогоднішній день просто фізично не існує. Існує так зване правління, яке існує відірвано, і існують ряд обласних організацій - Львівська, Тернопільська, Дніпропетровська, Харківська, ще кілька - які існують у вакуумі, діють самі по собі, без зв'язку з центральним правлінням.

      Тобто реально партія Віктором Пинзеником ліквідована.

      - Перед рішення про вихід з "Нашої України" ви розмовляли із Тарасом Стецьківим, головою Львівської облорганізації ПРП та вашим близьким соратником?

      - Зараз якраз не було такої можливості – ми в різних місцях весь час були – то він в Києві, я у Львові, то навпаки. Питання членства в фракції – це все-таки індивідуальний моральний вибір. Тому як буде поводитися Тарас Стецьків, він може сам тільки сказати.

      Я буду поважати його вибір і його рішення. Я думаю, що він адекватно поставиться до мого рішення. Ми становимо певну політичну команду, формували спільно цілий ряд ідей, починаючи від громадського комітету опору "За правду!". Політичних розбіжностей в нас нема, оцінки ситуації у нас теж збігаються. А рішення кожного – це своє моральне рішення.

      - Але якщо ви ведете мову про створення власної політичної партії, то у перспективі ви розглядаєте можливість припинення членства в ПРП?

      - Безумовно, що так. Хоча я думаю, що якщо цей проект, який мені хочеться задіяти, вдасться – а це не тільки мій проект, це й проект багатьох людей – то в ньому буде багато нормальних мудрий людей.

      У мене немає якихось особливих лідерських амбіцій, щоб я щось очолював, хоча якісь ідеї свої є. Зараз буде тільки ще довге притирання, довгий пошук якихось контактів, розмов тощо.

      І ця ідея все-таки не має дисонувати з ходом проведення президентських виборів, які заплановані на цей рік. На них, очевидно, піде Ющенко. Я не хочу йому шкодити. Більше того, я за нього проголосую на цих виборах. Очевидно, буду за нього й агітувати.

      Я б не хотів, щоб створення якоїсь нової політичної сили, яка має певною мірою протиставитися в майбутньому "Нашій Україні", хоча б в якийсь спосіб йому зашкодило у цій ситуації. Я не хочу працювати на негатив. Я хочу працювати тільки на позитив.

      - Ви могли би назвати кілька прізвищ, які будуть причетні до творення нової партії?

      - Зараз не буду.

      - Якщо вам вдасться створити партію до 2006-го року, чи можливим буде партнерство з партіями, що входять до "Нашої України", або зі створеною на базі блоку, якщо це станеться, єдиною партією?

      - Побачимо, що з того всього буде, тоді будемо говорити. Хто наприклад, може спрогнозувати зараз, що буде з тими партіями, і як вони себе будуть вести, коли в один день з'являється тема "грузинського варіанту" і підняття вулиці, на другий день відбуваються якісь візити до президента чи ще там щось, і партії все це схвалюють.

      Якщо особиста позиція, яку депутати висловлюють кулуарно, стане публічною – безумовно, так. Якщо те все, що говориться кулуарно, так і залишиться в кулуарах - тоді, очевидно, ні.

      - А взагалі, як ви оцінюєте перспективи перетворення "Нашої України" в партію?

      - Розцінюю як щось практично вже нереальне. Цю ідею заговорили. Тобто чим більше про неї говорять, тим зрозуміліше, що такої партії не буде.

      - Дозвольте повернутися ще раз до коментаря Пинзеника. Останній каже, що начебто Ющенко ще пів-року тому вимагав виключити вас із фракції. У вас не склалися стосунки із Ющенком?

      - Ну, з Ющенком у мене ніколи не складалися – я йому не можу кілька речей пробачити, в першу чергу подій 2001 року. Але це не означає, що я на нього відмовлявся працювати на виборах, і в усіх інших випадках агітував, в основному, за блок, а не за себе, за Ющенка, а не за себе.

      А що стосується цієї заяви Пинзеника, я думаю, що в даному випадку, в цьому пункті це відверта брехня. Наскільки я знаю, якраз цей період, пів-року тому, не був конфліктним.

      Розумієте, я не хочу критикувати Ющенка, він сам зробив достатньо багато [шкоди собі], оточивши себе людьми, які говорять йому тільки приємні речі і розказують, як вони там вип'ють шампанського чи коньяку на наступний день після президентських виборів.

      Не має вже значення, хто переможе сьогодні на президентських виборах, має значення тепер, очевидно, рівень парламентських фракцій, рівень того, що вдасться зробити в парламенті.

      А зробити щось з цими людьми, які ідуть, скажімо, на невмотивовану, тупу агресію, як це відбулося в той вівторок, коли відкривалася позачергова - як на мене, нелегітимна сесія Верховної Ради, - а потім заявляти, що це була наша перемога - мене це не влаштовує.

      Я опозиціонер, але я не клоун, я вже це не раз говорив. Я хочу іти на результат, а не якийсь вихлюп своїх емоцій і придушення своїх комплексів за рахунок, по-моєму, держави.

      - Ви вважаєте, що "Наша Україна" мала би активно включитися в реформу?

      - Та ні, "Наша Україна" мала протиставлятися і цій реформі, і творити суспільне поле, яке б не дало можливості провести цю реформу. В політиці всі події є масштабними, дуже глобальними, і, включаючись десь на якихось моментах, надіятися, що ти щось вирішиш – це повне безглуздя.

      Я ще раз кажу, я не противник якихось жорстких дій - якраз їх прихильник. Але я не прихильник якихось плутаних схем. Я просто розумію, що є загальний фронт, і по фронту треба йти. А коли іде спання і заспокоювання, то, вибачте – хай ті люди і несуть відповідальність.

      Я розумію, що мій вихід певною мірою може зашкодити Ющенку, але вже аж не настільки, щоб про це говорити як якийсь глобальний процес. Якщо фракція переконана, що я для неї не є якоюсь помітною постаттю - тому що ніколи ніяких моїх пропозицій не враховувалося - то й не розумію, з чого ж така паніка.

      - То ви взагалі проти переходу до "парламентсько-президентської" моделі державного управління, чи проти реформи як технології збереження влади?

      - Я противник, можливо, не стільки самого текстуального варіанту реформи. По тексту вона, до речі, мене дуже багато в чому задовольняє, крім кількох моментів, які можуть дійсно дати можливість узурпації влади.

      Але в комплексі з нинішньою владою, яка має впровадити цю реформу, в комплексі з цими подіями, в комплексі з оцим "символом українського псевдореформаторства" Медведчуком – ось в цьому всьому комплексі я є противником.

      Тому я вважаю, що та ж сама реформа, задекларована зараз, прийнята в Конституцію, але введена в дію з якогось "енного" року – 2006 чи 2009, не раніше – була би абсолютно нормальною річчю, яка би дала можливість демократичного розвитку.

      А зараз вона робиться під конкретних персон, під конкретні кланові інтереси для збереження цілісної нинішньої системи влади, тільки помінявши взаємовплив певних окремих гілок, які і так належать одній і тій самій групі.

      - Олександр Мороз аргументував голосування своєї фракції 3 лютого за законопроект змін до Конституції сумнівами, що Ющенко, ставши президентом, був би зацікавлений у проведенні політреформи…

      - Я теж сумніваюся, чи Ющенко, ставши президентом, хотів би робити якусь реформу. Але ввівши чіткі норми зараз, і встановивши при цьому термін їхнього введення з певною відстрочкою, можна було б вийти на те, що ті його бажання значення вже б не мали.

      - Ви кілька разів у інтерв'ю згадували словосполучення "грузинський варіант". Ви вважаєте, що опозиція не скористалася можливістю заручитися підтримкою народних мас, вулиці, коли вона такий шанс мала?

      - В 2001 році у нас був стопроцентно грузинський варіант, бракувало тільки одного – бракувало лідера. Лідер підписав заяву трьох. Потім, коли все ж таки все це все було пробачене, лідер півтора чи два місяці залишався виконуючим обов'язки голови уряду, тому що його про це просив президент.

      Іде повна розслабленість, розбалансація опозиції і позиції мас, про що ми зараз можемо говорити. Далі був цілий ряд інших помилок: проспана перемога на парламентських виборах, проспана політреформа.

      - Вам, мабуть, неодноразово доводилося чути закиди, що своєю критикою опозиції ви граєте на руку владі. Як би ви поставилися до пропозиції підтримати на наступних виборах Януковича?

      - Я вважаю уряд Януковича найбездарнішим урядом за всю історію України. Навіть ті уряди, які були ще десь там на зорі незалежності - та навіть уряд того ж самого Кучми, коли він був прем'єром - були на голову ліпші, ніж нинішній уряд Януковича.

      Говорити про якусь можливу підтримку його як кандидата я вважаю просто повним безглуздям, і просто недоречністю.

      Я вже сказав, що на президентських виборах, якщо буде з боку демократичної альтернативи тільки Ющенко, безумовно, що буду голосувати за Ющенка. І тому про якусь підтримку якихось сил з того боку влади, очевидно, не йдеться.

      Що стосується закидів, що я послаблюю і завдаю шкоди, мені здається, що завдали реальної шкоди ті, які довели до цього стану. Не я привів до того, що сьогодні ми не маємо можливості реалізувати "грузинський варіант", не я привів до того, що ми проспали результати перемоги на парламентських виборах, і не я привів до того, що ми проспали реформу, тому що я все-таки криком кричав, що проблема існує, а мені говорили – проблеми нема.

      І тим часом вивішували десь там на мурах будинків календарі – "до обрання Ющенка залишилося стільки-то днів". Ті люди, які зробили сьогодні найбільше помилок і найбільше завдали шкоди, ті сьогодні будуть говорити, що в усьому винен Чорновіл.

      Очевидно, що іншого варіанту від них чекати нічого, але є стара українська приказка: "Брехнею весь світ перейдеш, але назад не вернешся". В брехні ноги короткі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.10 | Предсказамус

        А потом будете Свистовича ругать

        Поместили статью из УП без какого-либо комментария, что противоречит плавилам Майдана, постингу заслуженно присвоят "-1", затем начнете кричать, что Вам рот затыкают...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.10 | СЕМЕН

          Тараса зрозуміти можна, є підстави.

          Навожу передрук з конкурентного інформаційного ресурсу.
          Що можна їм відповісти?
          Багато правди.
          Ющенко вже два роки сидить на рейтингу як на "хмарці"....
          Тарас Чорновіл викрив нарив, саме гнойний нарив який навколо Ющенка.
          Він зрозумів, що для патріота України це не шлях. Чорновіл прямо вказує про антидержавні дії "НУ".




          Після війни: переможці і переможені

          10.02.04, 10:15 | Нестор Лєтов


          Недавно в штабі "Нашої України" відбулося екстрене засідання. Головна тема обговорення: що робити з політреформою? Її підтримка соціалістами поставила Віктора Ющенка в досить незручне становище. Крім того, після голосування лідер "НУ" зробив ряд невтішних зауважень на адресу свого
          Ющенко програв. "Нашій Україні" є від чого впасти в депресію

          колишнього опозиційного соратника Олександра Мороза, що загострило стосунки між Віктором Андрійовичем і Олександром Олександровичем.

          Слід зазначити, що "Нашій Україні" було від чого впасти в депресію. По-перше, "конституційний блеф", як між собою "нашоукраїнці" називали політичну реформу, виявився на перевірку зовсім не "фальшем", а дійсним проектом, не менш серйозним, ніж акція "Ющенко - наш президент". По-друге, на кого тепер звалювати провину за неабиякий програш, що коштує Віктору Андрійовичу: а) втрати репутації в очах американських спонсорів; б) розриву відносин з О.Морозом і в) дестабілізації всередині фракції "НУ"?

          На останнє питання є дві відповіді. Перша. В усьому винні піарщики. У В.Ющенка є ряд радників, причому, усі ці "доброзичливці" є представниками різних депгруп усередині "НУ". Говорять, часто те, що скаже Віктор Андрійович "на камеру", залежить від того, кого останнього він зустрів перед ефіром. Порошенка? - скаже одне. Мартиненка? - зовсім протилежне. А тут ще і головний політтехнолог Гринів підкине коментар. Ось і виходить, що відвертості лідера "Нашої України" - як калейдоскоп:
          Часто те, що скаже Віктор Андрійович "на камеру", залежить від того, з ким останнім він спілкувався

          головне, щоб гарно було. Душевно.

          Друга відповідь більш логічна. Ющенко - сам собі ворог. Адже ніхто не тягне його за язик або веде за руку на зустріч з тим або іншим політиком.

          Подумати тільки. Спочатку "Наша Україна" витрачає неймовірну суму грошей, влаштовує демократичні форуми, збирає підписи. І все це для однієї мети - не допустити, щоб президент обирався Верховною Радою. Мовляв, рано ще нам уводити європейську модель парламентської республіки. І тому В.Ющенко обіцяє, що, як тільки прийде до влади, так одразу в 2004 році візьметься за політреформу.

          В що вона виллється, можна побачити на прикладі Грузії, яка полюбилася "нашоукраїнцям". У ніч на суботу парламент країни затвердив поправку до Конституції, що значно розширила повноваження Михаїла Саакашвілі. Наприклад, тепер президент має право розпускати уряд і законодавчий орган. Представники грузинської опозиції вважають, що це приведе Грузію до авторитарного правління. Упс...

          Повернімося до наших баранів. Після закінчення низки акцій під назвою "демократичні форуми" Ющенко заявив, що хоч завтра блок "НУ" ініціює референдум, на який винесе питання обрання президента парламентом. За словами "нашоукрїнців" "країна, Європа і "Наша Україна" проти
          Чому Ющенко пішов на зустріч з главою держави, а не зі спікером Володимиром Литвином?

          введення такої норми. Для переконливості Віктор Андрійович потрусив перед обличчями "політреформників" списками з підписами понад 3 млн. чоловік, які нібито виступили за право народу обирати собі главу держави.

          Але вже в грудні "Наша Україна" радикально змінює позицію. Вона - ЗА політреформу. Депутати Віктора Ющенка починають терміново писати проекти конституційної реформи. Ситуація доходить до абсурду: деякі "нашоукраїнці" пропонують написати сотні таких проектів і завалити ними Конституційний Суд.

          Після цього, думка всередині фракції "НУ" розділилася: одна частина пропонує Ющенкові все-таки взяти активну участь в обговоренні політреформи, інша - радикальна - відмовитися від цього процесу і не йти на "змову з владою". Віктор Андрійович вдається до деструктивних дій. "Наша Україна" блокує роботу парламенту. Але марне. У першому читанні проект N4105 Симоненка-Медведчука набирає необхідні 226 голосів. І навіть більше.

          Стратегія Віктора Ющенка знову змінюється. Лідер "НУ" робить дві заяви. По-перше, він обіцяє, що політична реформа не пройде. Для цього в країну привозять євроревізорів з ПАРЄ і замовляють цикл антиреформених статей у західній пресі. По-друге, впевнено заявляють, що, мовляв, якщо Верховна Рада почне працювати і 5-а сесія відкриється, Ющенко вважатиме це своєю поразкою.

          Різдвяні канікули Віктор Андрійович, очевидно, проводить у серйозних роздумах. Штаб займається "мозковим штурмом", намагаючись знайти вихід з глухого кута, в який неминуче йшла "Наша Україна", вважаючи політреформу міфом.

          Однак лідер "НУ" все робить по-своєму: він ініціює зустріч із Президентом.
          Після Чорновіла залишити "НУ" може ще десяток депутатів

          Йде в АП. Розмовляє з главою держави. До речі, всі чекали, що Ющенко грюкне кулаком об стіл, і зажадає від "тирана і сатрапа" відмовитися від президентської влади, що "Наша Україна" влаштує в країні "другу Грузію" те ін. Але нічого такого не відбулося. Коли лідер "НУ" вийшов з кабінету Леоніда Кучми, він навіть не згадав, про що конкретно розмовляв із Президентом.

          До речі, тоді так ніхто і не зрозумів, чому Ющенко пішов на зустріч з главою держави, а не зі спікером Володимиром Литвином, який вирішував багато чого під час обговорення і підписання законопроекту з політреформи. Тим паче, саме Литвин був зацікавлений, щоб "Наша Україна" припинила блокування парламенту. Саме Литвину був необхідним компроміс з опозицією. Адже Президент є ініціатором політреформи. Яка йому різниця, "за" "НУ" або "проти" конституційних змін?..

          І тут відбулося те, що остаточно вибило землю у Віктора Андрійовича з-під ніг. Парламентська більшість пішла на поступки і вирішила задовольнити претензії "Нашої України". З тексту політреформи викидають пункт про обрання президента парламентом. Навіть ПАРЄ від несподіванки відкрила рота. Навіть посол США в Україні Дж. Хербст сказав "ол райт".

          Ющенко в паніці. І знову прокол за проколом. Сесія
          Відбулася переорієнтація політичних сил. Заважати просуванню реформи вже ніхто не дозволить

          все-таки відкривається. Олександр Мороз відкрито підтримує політреформу. Новий варіант законопроекту Симоненка-Медведчука-Мороза набирає в залі 304 "конституційних" голоси.

          Лідеру "НУ" визнати б поразку, але він відмовчується. Зате більш чесні депутати відверто заявляють, що "Наша Україна" загрузла в "месіанізмі". Тарас Чорновіл пише заяву про вихід із фракції "НУ". З'являються чутки, що залишити Ющенка можуть ще з десяток нардепів...

          Отже, що буде далі, пророкувати неважко. "Наша Україна" - у депресії. Втрата Мороза, який тепер здобув "золоту акцію" у парламентській грі, є серйозним ударом по радикалах з "НУ", які плекають надію організувати акції масової непокори. Вдвох, без СПУ, БЮТ і "НУ" з таким задумом не впоратися. Як Ющенко буде пояснювати своїм виборцям, чому це Мороз тепер займається справою, а не воланнями на площах?

          Крім того, не зможуть тепер нардепи Віктора Андрійовича і безкарно бушувати у Верховній Раді. Політреформа легалізована конституційною більшістю. Відбулася переорієнтація політичних сил. Заважати просуванню реформи вже ніхто не дозволить. 10-ти парламентським фракціям ("більшовикам", КПУ і СПУ) треба буде розв’язувати нові завдання. Наприклад, реформувати виборче законодавство. Тобто рухатися далі - до європейських стандартів.

          Невдахам і політичним аутсайдерам з "НУ" і БЮТ залишиться хіба що кусати лікті. Бажано свої. До речі, з огляду на фізіологічні особливості людина цього зробити не може. До ліктя (за рідкісними винятками - довгий язик або короткі руки) не дістати навіть язиком. Між іншим, 95% людей після прочитання цієї інформації перевіряють її на практиці. Чим "Нашій Україні" і радимо зайнятися.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.10 | otojchort

            Тарасу Чорновілу

            Тарасе! Полтавці підтримують твій мужній і мудрий вчинок!

            http://www.otojchort.narod.ru


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".