МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Алкогольне вторгнення з Росії – що пити українцю?

02/21/2004 | Мартинюк
Горілчані прилавки гастрономів, які ще рік два тому вражали буянням “української екзотики” і перлами “чаркового” патріотизму зараз вражають абсолютно протилежним – взамін барвистих “козаків і козачок”, різноманітних “княжих келихів” та “холодних ярів” на прилавках бовваніють похмурі ряди “петрових”,” козлових” , “мягкових” ,“медкоffих” і “бондарьових”.

Компетентні у справах горілчаного бізнесу люди пояснюють що то не є ніякий імпорт з Росії – там надалі п'ють немирівську горілку, фальшовану “українську з перцем” місцевого гаражного розливу і запивають все це пивом “Оболонь” . І взагалі росіянину, аби зробити щось придатне для вживання потрібно поїхати геть з Росії ( як приклад наводять відому горілку “Смірнофф”).

Тобто прилавки українських горілчаних торгових точок надалі поповнюються з українських "винокуренных заводов", однак керівництво і всесвітньо відомі алкогольні надприбутки ( вкладені кошти окупаються протягом двох тижнів) знаходяться в руках російськох власників. Ті ж знавці бізнесу твердять що горілчану галузь України викуплено не без сприяння впливових друзів Росії, які керують українською економікою (Азаров), державним майном (Чечетов) і самим президентом Кучмою ( Медведчук). Наприклад зміну власників відомого горілчано-коньячного бренду “Гетьман” пояснюють скоординованою підтримкою алкогольних амбіцій російського капіталу головою Львівської ДПА Сергієм Медведчукам і високих київських чиновників. яких дратували портрети всіляких Мазеп і Виговських , котрі виглядали через скло майстерно зроблених пляшок горілки “Гетьман”. Після переходу “Гетьмана” в руки “настоящего собственника” горічаному націоналізму був покладений кінець. Те саме сталося із десятками, якщо не сотнями розкручених алкогольних брендів “націоналістичного змісту” , які випускалися іншим заводами, привласненим російським капіталом.

Це абсолютно неможливо пояснити логікою бізнесу та економіки, бо розкручений бренд сам по собі є капіталом , відмова від якого рівнозначна спаленню добрячого мішка, якщо не грузовика грошей. Однак це і настирливе розкручування нових “безбарвних” горілчаних брендів добре пояснюється вульгарним націоналізмом ( російським) нових власників українських гуралень. Також це є ознакою наявності “неміряних” грошей , які почасти надходять з із згаданого алкогольного надприбутку, почасти свідчать про позаекономічну природу первинного російського капіталу – або крадені бюджетні кошти, або навіть спеціально виділені для цього державні ( в Росії все можливе), або ж втікаючі гроші “старих” російських олігархів, яких Путін методично замінює “новими своїми.”

Перед пересічним українцем , який вже звик піднімати чарки з горілкою “Мазепа”, “Держава”, і що чогось іншого “патріотичного” постає дилема – а що пити ?. Тай взагалі як можна проголошувати тости “за вільну Україні” , тримаючи в руках чарку якого не будь “Петроффа”? Чи можна насолоджуватися безсмертними горілчаними одами Верки Сердючки, коли в руках не “Княжий келих” а якийсь маргінально–совківський “Дядя Ваня” ? Навіть постає єретичне питання – а може взагалі нічого не пити ? Однак таке радикальне рішення , як і всі радикальні рішення є нереальним – все одно хтось буде пити , і все одно доведеться обмивати , якщо не подію, то зловлену рибину, то застуду підхоплену при ловлі цієї рибини.

Тому звертаюся до шановних відвідувачів форуму – подайте назви виробників , які є українськими, хоча б на дві треті, а якщо таких не знаєте, то хоча б допоможіть освіжити призабуті секрети мистецтва національного самогоноваріння. Бо зовсім не хочеться платити гроші тим нахабним дядям, які не переносять назв “Мазепа”, “Виговський” і навіть слова “українська” на етикетках горілки з перцем.

З повагою,
В. МАРТИНЮК

Відповіді

  • 2004.02.21 | Тгоцкий

    +5, влучно, важливо, информативно, цикаво (-)

  • 2004.02.21 | Нестор

    Українцю не треба пити алкоголю (українського в тому числі)

    Може тоді мозги трохи просвітліють і українці перестануть бути баранами, що вибирають кучм і януковичів.

    А пити алкоголь з патріотизму це все одно, що віддавати перевагу українській коноплі перед колумбійським кокаїном.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.21 | Мартинюк

      Горілка в помірних дозах не шкодить, навіть навпаки.

      Звичано не всі ті помірні дози знають чи їх дотримаються.

      Всі цивілізації мають якийсь допінг. Античні пили вино і пиво, інки жували листя коки, майя їли гриби "мескаліто", а європейці завдяки рому та бренді змогли побороти розумніших і вправніших від них у торгівлі та мореплавстіві індусів, арабів та китайців з дуже простої причини - холера, дизентерія, і різноманітні венеричні "букети" погано себе відчували в організмі вічно нетверезого європейського моряка. А протилежна сторона просто недопливала до дому після візиту в антисанітарні середньовічні європейські порти .

      Бачив стару польську книгу по медицині - 15 століття - так там горілка ("аква віта") розглядалася як якесь чудодійний засіб проти холери, чуми і тому подібного.Не дивно що поширення "хард дрінків" у Європі завжди посилювалося після тодішніх страшних епідемій.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.21 | КП8416

        А конопельки теж нешкідливі.

        Бо не наркотик. І помагає від артриту. І смішно стає. А від горілки ригачка, а від пива - пердіння. От.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.22 | Мартинюк

          Хоч Сорос і того

          Дав гроші на кампанію по легалізацію коноплі, але я "курців" бачу зразу - вони в "невкуреному" стані сильно тормозять в сенсі швикості реакції та інших розумових параметрів. Навіть є жаргонний вираз - ну ти вже "вкурив"? , в сенсі "зрозумів"?

          Можливо то просто наслідок "пеправильного" вживання, але саме ці "ходячі чучела" , яких я колись часто бачив відбили в мене охоту навіть пробувати цю коноплю. У всякому разі більшість українців знають чи відчувають як вживати горілку "правильно". Меншість на жаль спивається.
    • 2004.02.21 | Михайло Свистович

      Re: Ви занадто категоричний

      Нестор пише:
      >
      > А пити алкоголь з патріотизму це все одно, що віддавати перевагу українській коноплі перед колумбійським кокаїном.

      Ніхто з патріотизму алкоголю, звичайно, не п"є. Але більшість українців, в т.ч. й тих, які не є баранами, і не голосують за Кучму та Януковича, алкоголь таки вживають. І це не має жодного порівняння з наркотиками, оскільки від помірного та нечастого вживання алкоголю залежність не виробляється. Хоча мені часто, коли я дивлюся на багатьох наших людей, хочеться. щоб Україна була мусульманською країною :)

      Ну а якщо вже вживати, то стоїть питання "Який саме?"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.22 | Максим’як

        Re: Ви занадто категоричний

        Михайло Свистович пише:
        > Ну а якщо вже вживати, то стоїть питання "Який саме?"

        Я можу з довгої і тривалої "практики" вживання алкоголю однозначно сказати, що найкраще для вживання є червоне сухе вино.

        Особисто вживаю на тиждень 2-3 літри сухого червоного вина. Колись багато сам робив, але воно було надто густим і засолодким і треба було розбавляти водою. (висока цукристість мого вина пов"язана із використанням переспілого винограду, пізнього, який є дешевший, або навіть деколи дармовий для мене). При розбавленні водою вино суттєво зменшує цукор і, звичайно, алкоголь. Стандартна міцність вина є десь 9-11 градусів. (При бажанні можу поділитися досвідом приготування високоякісного вина у домашніх умовах).

        Горілка є традиційним алкогольним напоєм у північних низькотемпературних районах Європи. Виробництво і вживання горілки обумовлено кліматичними особливостями. З цієї причини, вживання горілки в Україні не можливо заборонити чи викорінити. Легше побороти куріння, ніж вживання горілки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.22 | Мартинюк

          Мартинюк Максимяку : пиши рецепт

          Будемо назло москалям робити і пити своє вино.

          А якщо без жартів то можу навести слова одного професора-вірменина з Москви. Він колись сказав що причиною поширення алкоголізму в певної групи населення чи навіть в цілої нації є ... відсутність традицій виготовлення домашніх алкогольних напоїв - вина, пива, самогону і таке подібне. На його думку необхідність вживання "чужого" алкогольного продукту провокує до .. його надмірного споживання. Це дуже добре було видно в Росії в часи совка - перед винними відділами займали чергу з ночі, купували спиртне ящиками "про запас", яке звичано випивалося негайно і в "запас" не попадало.

          На його думку людина яка сама виготоляє напій, не стикається з ситуацією коли треба пити тому що є можливість пити - є горілка, гроші, нагода, тощо. Вона може вибирати для пиття якісь оптимальніші критерії, і таким чином не попадати у залежність від алкоголю, а насправді у залежність від виробника цього алкоголю. Тому що алкоголізм і наркоманія це залежність від інших людей а не залежність від алкоголю і наркотиків.

          Я приклад він наводив менший рівень алкоголізму серед кавказців, молдаван, українців, ініж він був в часи СРСР у росіян, які не мали традицій виноробства і самогоноваріння.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.22 | Максим’як

            Re: Це більш технологія, ніж рецепт.

            Пізній виноград має дві переваги - він має більше цукру і є дешевший. найкращі сорти винограду мускати і кабарне. "Лідія" і "Ізабелла" сильно культивована у останні десятиліття у радянські часи, бо має великі грона і вони соковиті. Мені через специфічний запах не дуже подобаються ці сорти. Але робити вино можна з будь-якого винограду, навіть змішуючи сорти. Якщо є бажання відчувати гармонію, букет і набиратися досвіду, то краще окремо робити.

            1. Я відділяю виноградні ягоди від галузок і, якщо трапляються сухі, зовсім зелені недорозвинуті, гнилі відкидаю геть. Ягоди скидую у ванну (як є дуже багато), або можна інший відповідний посуд використовувати, який є широкий і відкритий, типу миски, цеберка, бочки іт.п.

            2. Ягоди треба дуже сильно почавити, бажано, щоб ця процедура не минула жодної ягоди. Руками чи якимось підручним пристосуванням.

            3. У такому стані він перебуває у цій посудині біля трьох днів. Постійно перемішується і ягоди, які виявлені недодавленими треба додавити. Температура кімнатна. Перетримувати не можна, бо сік почне бродити і, вступаючи у взаємодію із повітрям, губитиме смак майбутнього вина.

            4. Кількість днів не головна ознака, то я так для орієнтації вказую. Головна ознака готовності винпродукту є слідуюча:

            Всі смакові якості вина визначає такий шар у виноградній ягоді, який знаходиться з внутрішньої сторони шкірки. Він повинен відстати у результаті первинного бродіння і шкірка має при терті сухо тертися. (коли ми чавимо виноградну ягоду, то вичавлюється внутрішня зелена серединка із зернятками, а шкірка стає, як мішечок. От у пальцях цей мішечок має має тертися сухо. Тобто, цей шар м"якоті під шкіркою має відійти зовсім.

            4. Спочатку заливаємо у бутель самостік. Я беру друшляк і занурюю у винпродукт, а із середини черпаю чашкою чистий сік без домішок. Бутлі скляні 20-тилітрові. Я збирав їх довго. Колись у Ізі (село під Хустом) вкупив браковані на склозаводі, потім є у ветиринарів від касторки іт.д.

            Бутель соком заливається не повністю, а десь на половину горловини (це мінус 1-2 літри), бо при бродінні піна із соком буде виливатися назовні.

            5. Цукристість. Цей момент є теж важливий, бо виноград НЕ із Закарпаття, Криму чи південних областей України не має достатньо цукру. На смак ніби солодкий. Жаль, колись цукрометра у мене не було і я навчився визначати цукор інтуїтивно. Тут мені важко щось гарантовано підказати. Але цукор я додаю до соку. Від 50 грам до 150 грам на літр і все залежить звідки виноград, який рік був, коли збирали його. Якщо він виріс під Києвом, то думаю до 100 грам. Я розколочую зо два літри соку із необхідною кількістю цукру і заливаю у бутель.

            6. Потім на головину одягаю повітряну кульку, гумову рукавичку чи якусь іншу кульку ;) Головне - доступ повітря до бутля повинен бути зупинений. Як тільки надувається кулька, то потрібно кульку проколоти голкою. Найкраще проколювати у тому місці, де кулька має потовщення, щоб із часом її не поравло. І, зрозуміло, після проколу, струмінь повітря повинен відчуватися, але кулька має постійно бути надута. Тому треба проколювати голкою, а не цв"яхом. Колись використвовував водяні затвори, але цей метод мені більше подобається своєю простотою.

            7. Бутель потрібно ставити не на сонячному місці у кімнаті і ніколи його не штовхати чи переміщати, весь час коли він буде там стояти. ЦЕ Є ДУЖЕ ВАЖЛИВО.

            8. Так наповнюються соком бутлі. Самостік зібрали і залишився досить вологий жмих і кісточки. Хто має прес, то ним далі вичавлюється сік. якщо не має, то добре використовувати якусь міцну тканину і вичавлювати руками. Можна також один бутель вина зробити із жмиху. А замість соку добавити воду із цукром і закривати все так, як у п.6 і п.7. Бажано, щоб кісточок потрапило якомога менше, бо вони дають терпкість вину.

            9. Нормальний час повного бродіння є 1-2 місяці. Ознакою завершення є розрідження у бутлі, яке втягує кульку всередину. Там розрідження не є таке сильне, тому повітря через ту дірочку не може потрапити. Далі є ще час освітління вина. Тобто, у такому стані, Не РУхаючи, Не Штовхаючи бутля, він стоїть два-три тижні. Всі механічні домішки (пилюка), якщо вони були при винограді, будуть на дні. На дні також збираються винні дріжджі і тому будь-які поштовши чи переміщення бутля можуть викликати повторні бродіння.

            10. Як правило, десь у середині грудня - другій половині треба вино розливати. Для цього використовуєть метод сполучених посудин. Знову нагадую, бутель не можна штовхати чи зрушувати з місця! Якщо його потрібно перставити на стіл, для зручності, то краще це робити у двох, не перехиляючи і без поштовхів. Все робити плавно і спокійно. Розливаю вино у пляшки від шампанського - маю більше десятка ящиків. Збирав поступово і ще нині збираю пляшки і ПЛАСТИКОВІ корки від шампанського із кожної вечірки.

            11. Отже, у пляшку із бутля довгим шлангом (кембриком) переливається вино у пляшку, аж по самі вінця. Струмінь пускати по стінці, щоб повітря не захоплювалося. Вино перед розливом потрібно пробувати. Може підсолодити і зробити міцнішим, якщо є потреба. Коли пляшка майже повна, то через горловинку можна насипати чайну ложку цукру і так само чайну ложку спирту під самий вінець: доповнити пляшку до повної. Це тільки при бажанні. Повну пляшку від вина закриваємо пластиковим корком від шампанського. Його приходиться буквально "забивати", бо вино не пускає його, але корок є всередині порожній і вино стискає повітря і заходить у самий корок вгору.

            12. Далі ми ці пляшки ставимо у ящики і десь у прохолодне місце. У кімнаті тримати не можна. Чим більше вино стоїть, тим воно краще. Поступово цукор падає, а міцність росте. Вино стає ароматним і відчувається його густина. Так воно може стояти роками. На дні бутлів залишаються винні дріжджі (вони не повинні випадково потрапити до пляшки!) - хороший продукт для самогоноваріння.

            Будьмо!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.23 | Мартинюк

              Рецепт супер - лише одне доповнення.

              Те саме можна робити із всяким іншими ягодами, лишень для кращого бродіння треба додавати винні дріжджі. Їх іноді можна купувати, але простіше взяти виноград ( бажано якогось відомого "винного" сорту"), перечавити в якусь півлітрову баночку, завязати марлею і поставити у тепле місце. Як забродить - закидайте в якості "затравки" у "ягідну сировину". Доцільність такого заходу спричиненна тим що виноградні дріджі, які присутні у дозрілому винограді , можуть "працювати" довше і продуктивніше аніж природні "дикі" дріжджі, які забезпечують бродіння невиноградних ягід, яблучного чи іншого соку і такого подібного."Дикі" дріжджі припиняють броджіння вже при концентрації спирту у 7-8 алкогольних "градусів", в той час як виноградні дозволяють отримати набагато "міцніший" напій.
              Якщо під рукою немає свіжого винограду, то "затравку" можна зробити навіть з розмоченого ...ізюму ( себто сушеного винограду).

              Рецепт взятий із старої книги українською мовою, випущеній в першій половині ХІХ століття.

              Таким чином можна зробити вино з найнесподіваніших матеріалів - наприкладмен колись пригощали чудесним вином ...із жита ( розмочене жито, цукор і виноградні дріжджі).
      • 2004.02.23 | Нестор

        Re: Ви занадто категоричний

        Михайло Свистович пише:
        > Ніхто з патріотизму алкоголю, звичайно, не п"є. Але більшість українців, в т.ч. й тих, які не є баранами, і не голосують за Кучму та Януковича, алкоголь таки вживають. І це не має жодного порівняння з наркотиками, оскільки від помірного та нечастого вживання алкоголю залежність не виробляється.

        Якщо залежність не виробляється, то чого тоді його вживають? Питання не в залежності, а звичці "забувати" свої проблеми з допомогою наркотиків. В цьому плані між горілкою, тютюном, коноплею чи кокаїном великої різниці нема.

        > Хоча мені часто, коли я дивлюся на багатьох наших людей, хочеться. щоб Україна була мусульманською країною :)

        От-от. І я про те ж саме.

        > Ну а якщо вже вживати, то стоїть питання "Який саме?"

        На щастя переді мною це питання не стоїть.
  • 2004.02.21 | Роман ShaRP

    Страшний Привид алкогольного націоналізму

    Мартинюк пише:
    > Горілчані прилавки гастрономів, які ще рік два тому вражали буянням “української екзотики” і перлами “чаркового” патріотизму зараз вражають абсолютно протилежним – взамін барвистих “козаків і козачок”, різноманітних “княжих келихів” та “холодних ярів” на прилавках бовваніють похмурі ряди “петрових”,” козлових” , “мягкових” ,“медкоffих” і “бондарьових”.

    Так і люди навкруги щось не дуже націоналісти.

    > Компетентні у справах горілчаного бізнесу люди пояснюють що то не є ніякий імпорт з Росії – там надалі п'ють немирівську горілку, фальшовану “українську з перцем” місцевого гаражного розливу і запивають все це пивом “Оболонь” . І взагалі росіянину, аби зробити щось придатне для вживання потрібно поїхати геть з Росії ( як приклад наводять відому горілку “Смірнофф”).

    "Там" це де? У Росії? У Росії будуть пити "Оболонь"? Звідки такі дані?
    А щодо "пристойного" - ой ну ніяк не факт, скоріше, "печерний націоналізм" самого Мартинюка ;)

    > Тобто прилавки українських горілчаних торгових точок надалі поповнюються з українських "винокуренных заводов", однак керівництво і всесвітньо відомі алкогольні надприбутки ( вкладені кошти окупаються протягом двох тижнів) знаходяться в руках російськох власників.

    А кого, крім націоналістів, це турбує? Мені здається, що прагматики завжди оберуть потрібну якість за пристойну ціну, а не якогось певного власника.

    > Після переходу “Гетьмана” в руки “настоящего собственника” горічаному націоналізму був покладений кінець.

    Я, наприклад, цього навіть і не помітив. І ні від кого, крім націоналіста Мартинюка про стурбованість цим навіть не чув. А що, "портретна" належала до популярних? Здається, ні.

    > Це абсолютно неможливо пояснити логікою бізнесу та економіки, бо розкручений бренд сам по собі є капіталом , відмова від якого рівнозначна спаленню добрячого мішка, якщо не грузовика грошей.

    Це правда.

    > Однак це і настирливе розкручування нових “безбарвних” горілчаних брендів добре пояснюється вульгарним націоналізмом ( російським) нових власників українських гуралень.

    До виходу цієї статті я навіть не уявляв собі, що когось цікавить "націоналістична" горілка чи цигарки. На першому місці завжди була якість продукту, точніше, навіть, співвідношення "якість/ціна", а назва чи зовнішній вигляд нікого не хвилювала абсолютно.
    Поки був хороший "Княжий келих" - пили його. "Зіпсувався" - перейшли на "Холодний яр", "зіпсувався" той - перейшли на "SV", потім на Nemiroff/Гетьман.
    Зараз одна із найпопулярніших і на ринку і в магазинах - "Житомирська", але вона нікому і не збиралася нав*язувати чи рекламувати якийсь націоналізм.

    > Також це є ознакою наявності “неміряних” грошей , які почасти надходять з із згаданого алкогольного надприбутку, почасти свідчать про позаекономічну природу первинного російського капіталу – або крадені бюджетні кошти, або навіть спеціально виділені для цього державні ( в Росії все можливе), або ж втікаючі гроші “старих” російських олігархів, яких Путін методично замінює “новими своїми.”

    А це вже пішла конспірологія.

    > Перед пересічним українцем , який вже звик піднімати чарки з горілкою “Мазепа”, “Держава”,

    Мартинюк, ти що? Де ти взяв таких "пересічних". Я ще в жодній компанії не був, де б таке пили. В жодній.

    > і що чогось іншого “патріотичного” постає дилема – а що пити ?

    А що, нема чого пити? А "нашизм" стосовно власників майже нікого не цікавить.

    Мартинюк, от скажи мені, хоч якась частина компа, на якому ти це писав, зроблена в Україні, вже не кажучи про власника? То якого дідька ти тоді за ним сидиш?
    P.S. І не забудь перестати їздити на будь-якому транспорті, що працює на бензині. Бензин або нафту імпортують з Росії. Користуючись послугами такого транспорту ти підгодовуєш їх олігархів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.21 | Мартинюк

      Романе - Вам все одно, то пийте собі "Бондарьофф"

      А мені приємно було розглядати портрет "Мазепи" через скло і горілку...

      Однак розмір Вашого тексту свідчить що це Вам абсолютно не все одно, хоча й ви намагаєтеся створити таке враження.

      А взагалі рецептик самогону або якоїсь заправки до ньго не підкажете?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.21 | Роман ShaRP

        Ніби ж на "ти" були.

        Мартинюк, це ж я, той самий Роман, якого ти інколи зустрічаєш на базарі ;)

        Мартинюк пише:
        > А мені приємно було розглядати портрет "Мазепи" через скло і горілку...

        Я же не проти, щоб ти його розглядав через скло. Але не треба видавати бажане за дійсне. Де ти бачив, щоб "пересічний" пив таку горілку? В неї була своя ціна і свій, напевне, споживач. Аж ніяк, мабуть, не пересічний.

        > Однак розмір Вашого тексту свідчить що це Вам абсолютно не все одно, хоча й ви намагаєтеся створити таке враження.

        Ну, я не хочу, щоб навкруги була горілка лише з портретами Мазепи ;). Мені взагалі ніколи не подобалася горілка з портретами ... як і усе інше з портретами. А тексти мені набивати просто, бо я це роблю швидко.

        > А взагалі рецептик самогону або якоїсь заправки до ньго не підкажете?

        Це треба тещу смикати, а вона далееееееко. Рекомендую поцікавитися, хто власник житомирської, або ж "Луга-Нови".Портретного націоналізму не обіцяю, але написи на етикетках "Луга-Нови Мускатної" українською, а на задній навіть згадано, що "цією горілкою пригощалися козаки, шляхтичі, полкові старшини та навіть гетьмани".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.21 | Майдан

          О - "Житомирська " це сила"!

          І в тещі поцікався.

          А щодо компютерів скажу що збираються всі вони в Україні, тому основний прибуток залишається все таки в нас. Мікросхеми також можна було було в нас робити (кажу як колишній електронщик) однак ці заводи і обладнання чомусь нищилося , причому під конролем Києва. Коротше розрізали вакумні бокси неначе танки .

          У справі з алкоголем мене хвилють дві речі - надприбутки, які будуть вивозити і ідеологічна заангажованість нових власників цих надприбутків, яка будить серйозні побоювання щодо того як вони можуть використовуватися в Україні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.21 | Роман ShaRP

            Re: О - "Житомирська " це сила"!

            Майдан пише:
            > І в тещі поцікався.

            STFW (Search The F...ine Web) буде швидше. ;) Теща в мене далеко живе ;)

            > А щодо компютерів скажу що збираються всі вони в Україні, тому основний прибуток залишається все таки в нас.

            Та от не сказав би - збирання не складає, як на мене, істотної долі у вартості компа, та й не всі купують готові. Далеко не всі.

            > Мікросхеми також можна було було в нас робити (кажу як колишній електронщик) однак ці заводи і обладнання чомусь нищилося , причому під конролем Києва. Коротше розрізали вакумні бокси неначе танки .

            Кажуть, не поділили.

            > У справі з алкоголем мене хвилють дві речі - надприбутки, які будуть вивозити і ідеологічна заангажованість нових власників цих надприбутків, яка будить серйозні побоювання щодо того як вони можуть використовуватися в Україні.

            Я не проти і "долі патріотизму" (але попрошу без портретів ;) ... Ідею про "українську кошерність" висував Нестор Мазепа (мир постам його, здається, він вже давно покинув Майдан). Будьласка, заведіть форум, оприлюднюйте власників, рекламуйте це... Може, навіть я буду заглядати, мене теж не цікавлять прибутки російських олігархів, радше навпаки ;).

            Але з потретами Мартинюк загнув, і з тим, що "пересічний українець" звик - теж.

            Р.S. Згадав, де-коли я був "патріотом". Були файні-файні папіроси "Запорожці", на якій була зображена відома картина, де запорожці пишуть листа турецькому султанові. Не знаю, чи вони зараз є, але там і якість і оформлення мене задовольняли.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.21 | Михайло Свистович

              Re: О - "Житомирська " це сила"!

              Роман ShaRP пише:
              >
              > Р.S. Згадав, де-коли я був "патріотом". Були файні-файні папіроси "Запорожці", на якій була зображена відома картина, де запорожці пишуть листа турецькому султанові. Не знаю, чи вони зараз є, але там і якість і оформлення мене задовольняли.

              Є вони і зараз. Але мені ніколи не подобались.
        • 2004.02.21 | КП8416

          Убєрітє Лінкольна с дєнєґ для памяті і для знамьон...

          Роман Шарп пише:
          Мені взагалі ніколи не подобалася горілка з портретами ... як і усе інше з портретами.
          Романе, не кривіть душею - невже грошиків не любите? З портретами поетів принаймні, якщо не батьків-засновників заокеанської демократії?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.21 | Роман ShaRP

            А от і не люблю!

            КП8416 пише:
            > Романе, не кривіть душею - невже грошиків не любите? З портретами поетів принаймні, якщо не батьків-засновників заокеанської демократії?

            Ні. З усіх грошей найбільш подобалися євро - і мені чомусь жодного разу не потрапили в руки євро з портретами, принаймні, я таких не пригадую. ;)

            Я не люблю грошей. Я просто хочу їх отримувати і витрачати ;). Але якщо вже ви так хочте, то можу перефразувати: останнє, що я ціную у будь-якому продукті, то портрети ;).
          • 2004.02.22 | Sardanapal

            Re: Убєрітє Лінкольна с дєнєґ для памяті і для знамьон...

            без портретов
            http://www.visas.ru/info/eurocoin.html
        • 2004.02.22 | Sardanapal

          Re: Ніби ж на "ти" були.

          власник житомирської ДУСя
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.22 | Мартинюк

            Справді - згадав - прибрали гади й "Житомирську"

            До речі це сталося відносно недавно - кучманоїди прибрали вже готовий бренд.
            Нічого - самі бруньок назбираємо ! Лишень порадьте як і де їх збирати.
            І все таки - хоч одна якась українська гуральня є ?
            Може в Порошенка? Чи в тимошенківців хтось? В крайньому разі буду пити горілку спонсорів Мороза ...
    • 2004.02.21 | Максим’як

      Цікаво, Шарп, що будете говорити, як захід перекупить винокурні?

      Цікаво, Шарп, що будете говорити, як захід перекупить винокурні? І на пляшках будуть намальовані "джіми".

      Так, я націоналіст. А осіб, які з переконань вживають знічев"я слова фашизм чи нашизм (у розумінні фашизм) взагалі вважаю сміттям, приреченим на повільне загнивання. Тільки тому, що такі особи вже себе вичерпали для духовного розвитку.

      Кожна країна продукує національні символи і тулить на видному місці те, що має для даної нації знакове, підсвідомо стимулююче приховане, але всім зрозуміле, значення.

      Я ніколи не беру у руки товар із російським брендом. І так робить кожен цивілізований європеєць. Не тому, що він гірший, а тому, що конкурент. Якщо для француза є ганьба купляти щось із англійського виробництва, то для українця є ганьбою купляти щось із російського виробництва.

      Зрештою, цього Шарпу не дано зрозуміти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.21 | Роман ShaRP

        Те саме, що й після пивоварень та тютюнових фабрик: нічого

        Максим’як пише:
        > Цікаво, Шарп, що будете говорити, як захід перекупить винокурні? І на пляшках будуть намальовані "джіми".

        Та нічого не буду. А де вони намальовані на пиві (вже була інфа, що пивзаводи перекуплені), чи які портрети на цигарках перекупленої Реємстми? Хай краще там взагалі нічого не буде намальовано - дешевше обійдеться.

        > Так, я націоналіст. А осіб, які з переконань вживають знічев"я слова фашизм чи нашизм (у розумінні фашизм) взагалі вважаю сміттям, приреченим на повільне загнивання. Тільки тому, що такі особи вже себе вичерпали для духовного розвитку.

        Вважайте як вам хочеться, я не можу того вам заборонити. Довідка: я вжив слово "нашизм" не у розумінні фащизм. Довідка дається не для Максим*яка, а інших, хто може так подумати.

        > Кожна країна продукує національні символи і тулить на видному місці те, що має для даної нації знакове, підсвідомо стимулююче приховане, але всім зрозуміле, значення.

        Не знаю. Я б не брався розписуватися за кожну країну.

        > Я ніколи не беру у руки товар із російським брендом. І так робить кожен цивілізований європеєць. Не тому, що він гірший, а тому, що конкурент. Якщо для француза є ганьба купляти щось із англійського виробництва, то для українця є ганьбою купляти щось із російського виробництва.

        Це просто нерозумно. Не може і не буде кожна країна робити все. Завжди будуть товари чи навіть цілі галузі, які не існують в конкретній країні, або ж галузі, у яких інші країни досягли більших успіхів.
        Інша річ, що я не можу пригадати яких-небудь порівняно привабливих товарів з Росії. Хіба що деякі програми, але я не платив за жодну програму з Росії. ;) ()

        > Зрештою, цього Шарпу не дано зрозуміти.

        Дісно. Я і не прагну розуміти речей, які мені здаються надто ірраціональними. Так і здуріти можна ;).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.21 | Максим’як

          Сигарети і пиво стали якіснішими при впровадженні зах.технол.

          Але там, де є справді унікальність і якісність українського товару, його треба підтримувати, а не тулити у націоналізм.

          Ця теорія "свій до совго по своє" є основою сучасного політичного націоналізму. (Думаю, що не треба пояснювати, що таке політичний націоналізм. В Україні є чудові переклади сучасних теорій націоналізму).

          Жодна сучасна нація-держава без цієї простої істини не здатна вижити у світі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.21 | Роман ShaRP

            Re: Сигарети і пиво стали якіснішими при впровадженні зах.технол.

            Максим’як пише:
            > Але там, де є справді унікальність і якісність українського товару, його треба підтримувати, а не тулити у націоналізм.

            Унікальність, якісність та доступність його ціни. ;) Я згоден.

            > Ця теорія "свій до совго по своє" є основою сучасного політичного націоналізму. (Думаю, що не треба пояснювати, що таке політичний націоналізм. В Україні є чудові переклади сучасних теорій націоналізму).

            Мене цікавлять не теорії ізмів, а практика, що допомагає жити. Горілка з портретом Мазепи мені жити не допомагає.

            > Жодна сучасна нація-держава без цієї простої істини не здатна вижити у світі.

            Повтоюю: нації та держави можуть обходитися без цілих галузей. Не скажу, що без алкогольної, але принцип "свій до свого по своє" і близько не універсальний ;), прагматизм часто буває сильнішим. І далі буде.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.21 | Максим’як

              Re: Почитайте щось про солідаризм.

              Почитайте щось про солідаризм. Це поняття зараз стає головним у сучасному дослідженні націй і націоналізму.

              До слова, у сучасних теоріях націй, націоналізм і нація мають тотожне значення.

              Саме Ваша неосвіченість у цьому питанні і оперування стереотипами 30-40-х років приводить до такого перепаду у Вашій свідомості.

              Україна йде тими самими шляхами, які пройшли всі держави у світі. Громадянське суспільство у будь-якій сучасній розвинутій державі - це не пох..їзм, який Ви пропагуєте, а колективна праця всього суспільства на кінцеву мету, навіть на шкоду своїм меркантильним інтересам.

              те, що Вам приходиться купляти дешевше іноземне - це не прагматизм. ЦЕ ПРОСТО ВАША БІДНІСТЬ, У ЯКІЙ ВАС ТРИМАЄ РЕЖИМ КУЧМИ.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.22 | Роман ShaRP

                Навіщо?

                Максим’як пише:
                > Почитайте щось про солідаризм. Це поняття зараз стає головним у сучасному дослідженні націй і націоналізму.

                Я їх не досліджую.

                > До слова, у сучасних теоріях націй, націоналізм і нація мають тотожне значення.

                Ну то й прапор їм у руки.

                > Саме Ваша неосвіченість у цьому питанні і оперування стереотипами 30-40-х років приводить до такого перепаду у Вашій свідомості.

                Цікаво, звідки я візьму стереотипи 30-40-х? Тоді не те що мене, моїх батьків у проекті не було ...

                > Україна йде тими самими шляхами, які пройшли всі держави у світі.

                Хоч одна інша держава у світі входила так довго до складу іншої держави? Ну, припустимо, між Азією та Євпропою ще є Болгарія та Молдова, але то вже трохи не те....

                > Громадянське суспільство у будь-якій сучасній розвинутій державі - це не пох..їзм, який Ви пропагуєте, а колективна праця всього суспільства на кінцеву мету, навіть на шкоду своїм меркантильним інтересам.

                Невже?

                > те, що Вам приходиться купляти дешевше іноземне - це не прагматизм. ЦЕ ПРОСТО ВАША БІДНІСТЬ, У ЯКІЙ ВАС ТРИМАЄ РЕЖИМ КУЧМИ.

                А що таке тоді "офшор" і чому комп*ютерна техніка, це "вістря прогресу" так масово виробляється у Південно-Східній Азії?
                Візьміть список найбагатших людей у світі. Хто з них досяг свого положення в ньому завдяки патріотизму чи солідаризму? Ото й воно.
                А чому більша частина Європи перейшла на євро, кинувши національні валюти?

                У розумних рамках солідаризм та патріотизм корисні. А що занадто - то не здраво.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.22 | Правник

                  Re: Навіщо?

                  Роман ShaRP пише:
                  > > Громадянське суспільство у будь-якій сучасній розвинутій державі - це не пох..їзм, який Ви пропагуєте, а колективна праця всього суспільства на кінцеву мету, навіть на шкоду своїм меркантильним інтересам.
                  >
                  > Невже?
                  З "Собачого серця": "Читал переписку Энгельса с этим...Каутским". - "Ну и что вы думаете?" - "Да не согласен я..." - "С кем, с Єнгельсом или с Каутским?" - "Да с обоими!" :)

                  Громадянське суспільство передбачає і не похуїзм і не колективну працю. Воно передбачає взаємовідповідальність громадянина і держави, котра (держава), між іншим, має забезпечувати громадянину і можливість (рівно конкурентні умови) для цих, як їх...меркантильних інтересів. Тому громадянське суспільство це не "у державі". Це у країні і поряд з державою. Для ГС-а непритаманний похуїзм саме тому, що в умовах власної, своєї, правової держави похуїзм щодо неї - це похуїзм щодо себе, похуїзм стосовно своїх меркантильних інтересів ;) Рівно ГС-у непритаманна і "колективна" праця, оскільки "громадянськість" суспільства формується через саме вільне і індивідуальне самовизначення особистості. Фух, треба попуститися (Остапа понесло)....:)

                  > А що таке тоді "офшор" і чому комп*ютерна техніка, це "вістря прогресу" так масово виробляється у Південно-Східній Азії?
                  То давайте подивимося на Східну Азію:) Банзай!

                  > Візьміть список найбагатших людей у світі. Хто з них досяг свого положення в ньому завдяки патріотизму чи солідаризму? Ото й воно.
                  Йой, не пропагуйте поклоніння мамоні і бездуховність ;) Вам потрібно СТІЛЬКИ грошей? ;) Я власне, готовий трохи поступитися заради ідеалів :)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.02.22 | Роман ShaRP

                    Re: Навіщо?

                    Правник пише:
                    > Громадянське суспільство передбачає і не похуїзм і не колективну працю. Воно передбачає взаємовідповідальність громадянина і держави, котра (держава), між іншим, має забезпечувати громадянину і можливість (рівно конкурентні умови) для цих, як їх...меркантильних інтересів.
                    > Тому громадянське суспільство це не "у державі". Це у країні і поряд з державою. Для ГС-а непритаманний пох..зм саме тому, що в умовах власної, своєї, правової держави пох..зм щодо неї - це пох..зм щодо себе, пох..зм стосовно своїх меркантильних інтересів ;) Рівно ГС-у непритаманна і "колективна" праця, оскільки "громадянськість" суспільства формується через саме вільне і індивідуальне самовизначення особистості. Фух, треба попуститися (Остапа понесло)....:)

                    Не зовсім згоден у плані конкуренції... І не погоджуся. В кого більше грошей - в того завжди більше можливостей, і хоча ці умови називаються рівними, вони насправді такими не є.
                    Але погоджуюсь з тим, що в ГС "держава це ми", - а з того і взаємовідповідальність, і може нижчий рівені пофігізму. Але в розумних, розумних і ще раз розумних межах. Що, багато хто хоче купувати дорожче, або переплачувати податків ;)?

                    > > А що таке тоді "офшор" і чому комп*ютерна техніка, це "вістря прогресу" так масово виробляється у Південно-Східній Азії?
                    > То давайте подивимося на Східну Азію:) Банзай!

                    Ну і? Я говорив не про саму Азію, а про тих, хто там щось виробляє і купує - там виробляється чи не левова частка комп*ютерної техніки, і з тими, хто її потім купує, нічого страшного не робиться.

                    > > Візьміть список найбагатших людей у світі. Хто з них досяг свого положення в ньому завдяки патріотизму чи солідаризму? Ото й воно.
                    > Йой, не пропагуйте поклоніння мамоні і бездуховність ;) Вам потрібно СТІЛЬКИ грошей? ;) Я власне, готовий трохи поступитися заради ідеалів :)

                    Я вже давно давав оголошення - 300$ і я більше не буду посягати на Майдані на ідеали націоналізму, солідаризму, Ющенка, Андруховича і що там ще. ;) Поступіться, га? Скиньтеся з Максим*яком, можете ще Шутера за компанію запросити ;)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.02.23 | Правник

                      Re: Навіщо?

                      Роман ShaRP пише:
                      > Правник пише:
                      > > Громадянське суспільство передбачає і не похуїзм і не колективну працю. Воно передбачає взаємовідповідальність громадянина і держави, котра (держава), між іншим, має забезпечувати громадянину і можливість (рівно конкурентні умови) для цих, як їх...меркантильних інтересів.
                      > > Тому громадянське суспільство це не "у державі". Це у країні і поряд з державою. Для ГС-а непритаманний пох..зм саме тому, що в умовах власної, своєї, правової держави пох..зм щодо неї - це пох..зм щодо себе, пох..зм стосовно своїх меркантильних інтересів ;) Рівно ГС-у непритаманна і "колективна" праця, оскільки "громадянськість" суспільства формується через саме вільне і індивідуальне самовизначення особистості. Фух, треба попуститися (Остапа понесло)....:)
                      >
                      > Не зовсім згоден у плані конкуренції... І не погоджуся. В кого більше грошей - в того завжди більше можливостей, і хоча ці умови називаються рівними, вони насправді такими не є.
                      Держава (нормальна) має забезпечити рівну міру свободи і справедливості, от це я і маю на увазі під конкурентними умовами. А гроші, котрі є у особи - не справа держави (поза податками).

                      > Але погоджуюсь з тим, що в ГС "держава це ми", - а з того і взаємовідповідальність, і може нижчий рівені пофігізму. Але в розумних, розумних і ще раз розумних межах. Що, багато хто хоче купувати дорожче, або переплачувати податків ;)?
                      Між іншим, є і таке, престижні магазини з показово дурними цінами - для придурків ("я ТАМ купую - я крутий"), не з умислом на переплату податків, звичайно :)
                      Ясно що в розумних межах - наприклад маніяків, котрі за наявності можливості легально (sic) НЕ сплачувати податки їх сплачують, тре від суспільства ізольовувати ;).

                      > > > А що таке тоді "офшор" і чому комп*ютерна техніка, це "вістря прогресу" так масово виробляється у Південно-Східній Азії?
                      > > То давайте подивимося на Східну Азію:) Банзай!
                      >
                      > Ну і? Я говорив не про саму Азію, а про тих, хто там щось виробляє і купує - там виробляється чи не левова частка комп*ютерної техніки, і з тими, хто її потім купує, нічого страшного не робиться.
                      Ясно. Ну не робиться - то і не робиться.

                      > > > Візьміть список найбагатших людей у світі. Хто з них досяг свого положення в ньому завдяки патріотизму чи солідаризму? Ото й воно.
                      > > Йой, не пропагуйте поклоніння мамоні і бездуховність ;) Вам потрібно СТІЛЬКИ грошей? ;) Я власне, готовий трохи поступитися заради ідеалів :)
                      >
                      > Я вже давно давав оголошення - 300$ і я більше не буду посягати на Майдані на ідеали націоналізму, солідаризму, Ющенка, Андруховича і що там ще. ;) Поступіться, га? Скиньтеся з Максим*яком, можете ще Шутера за компанію запросити ;)
                      Ви що, на щось накопичуєте і Вам не вистачає тих трьох сотень? Дуже вже наполегливо....;) Не дам ані копічини! Посягайте на що хочте, я жадібний ;)
                      P.S. Розмістіть на форумі "Оголошення" ;)
                  • 2004.02.22 | Максим’як

                    Re: Скажемо так: "яке громадянське суспільство - така держава"(-

    • 2004.02.21 | Михайло Свистович

      Re: Страшний Привід алкогольного націоналізму

      Роман ShaRP пише:
      >
      > "Там" це де? У Росії? У Росії будуть пити "Оболонь"? Звідки такі дані?

      Ти здивуєшся, але у Росії п"ють багато "Оболоні". І "Рошену" багато їдять.

      >
      > А кого, крім націоналістів, це турбує? Мені здається, що прагматики завжди оберуть потрібну якість за пристойну ціну, а не якогось певного власника.

      Один з найінтелігентніших і найтолерантніших європейських народів - чехи. Але саме їм належить гасло "Свій до свого по своє". Обираючи ціну-якість все ж не завадить зробити вибір так (якщо це можливо), щоб не фінансувати Медведчука чи Януковича або чужий бюджет.

      >
      > До виходу цієї статті я навіть не уявляв собі, що когось цікавить "націоналістична" горілка чи цигарки.

      Уяви собі, що дуже багатьох, якщо брати в абсолютнизх цифрах, а не у відсотках.

      >
      > Мартинюк, от скажи мені, хоч якась частина компа, на якому ти це писав, зроблена в Україні, вже не кажучи про власника? То якого дідька ти тоді за ним сидиш?

      Він сидить за ним, бо немає іншого. Якби був подібний за функціональністю свій, він би сидів за ним. Мартинюк пише про ситуацію, коли є вибір без особливих наслідків для шлунку, очей та інших органів. Слава Богу серед горілки такий вибір є.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.21 | НеДохтор

        "Привід" - це в міліцію, а тут - "привид", бо "привиділось" (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.21 | Михайло Свистович

          Це не до мене, а до Шарпа

          В мене там Re: стоїть :)

          І ще про патріотизм. За спиною в мене працює телевізор, там на каналі "Україна" йде якийсь американський ширвжитковий фільм. Так там компанія за чаркою співає англійською мовою пісню "Ой там на горі".

          Дрібничка, але приємно.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.22 | НеДохтор

            Шарпу можна. Re: Це не до мене, а до Шарпа

            Михайло Свистович пише:
            > В мене там Re: стоїть :)
            >
            > І ще про патріотизм. За спиною в мене працює телевізор, там на каналі "Україна" йде якийсь американський ширвжитковий фільм. Так там компанія за чаркою співає англійською мовою пісню "Ой там на горі".
            >
            > Дрібничка, але приємно.


            Не встиг включити. Але сидять з гранчаками.

            Ще про телевізор. Чи не знаєте що за щокатий "діяч" періодично появляється на каналі "Ера" в білому светрі під шию і щось ліпить в стилі Лапікури тільки стоячи. Я спочатку подумав що це Кисельова бджоли покусали, подібний. Але потім придивився - ні, щось новеньке.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.22 | КП8416

              Тю! Та то ж абзац!

              Така спеціальна програма, близнюк відомої "Про те". Як і "проте", спеціально створена, щоб роздмухувати антисемітизм. Бо споглядання тої жирної пики, як і пик джангірова й кОрчинського що інше може викликати? "Када путі такім открити, растут ряди антісємітов" (В.Гафт). У тому "Абзаці" абзаци, себто натужні потуги на іронії відбиває дивний агрегат, на якому написано "москва". Не думаю, що у мудведчука такі дурні працівники. Скоріше це провокація "Нашої України", або БЮТ, або СПУ, які, як відомо захопили тотальний контроль над телебиченням.
            • 2004.02.22 | Георгій

              Ось тут слова і музика

              НеДохтор пише:
              > Михайло Свистович пише:
              > > (...)
              > >
              > > І ще про патріотизм. За спиною в мене працює телевізор, там на каналі "Україна" йде якийсь американський ширвжитковий фільм. Так там компанія за чаркою співає англійською мовою пісню "Ой там на горі".
              (ГП) Ось тут слова і музика:

              http://www.northern-pine.com/songs/sunshine.html

              > > Дрібничка, але приємно.
              (ГП) Подивіться "Beaches" ("Береги"), там Бетті Мідлер дуже гарно співає цю пісню.

              > Не встиг включити. Але сидять з гранчаками.
              (ГП) З гранчаками - може, то американські українці? :) :) :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.23 | Михайло Свистович

                Re: Ось тут слова і музика

                Георгій пише:
                >
                > > Не встиг включити. Але сидять з гранчаками.
                > (ГП) З гранчаками - може, то американські українці? :) :) :)

                Ні, не українці. Навмисно дивився.
            • 2004.02.23 | Михайло Свистович

              Re: Шарпу можна. Re: Це не до мене, а до Шарпа

              НеДохтор пише:
              >
              > Ще про телевізор. Чи не знаєте що за щокатий "діяч" періодично появляється на каналі "Ера" в білому светрі під шию і щось ліпить в стилі Лапікури тільки стоячи.

              Не знаю. Я майже не дивлюся телевізор.
          • 2004.02.22 | Георгій

            Це "You Are My Sunshine"

            Про "Ой, там, на горі." Як не дивно, американці вважають її своєю народною піснею. Слова там зовсім інші, ніж в нашій, менш іронічні і більш сентиментальні.
      • 2004.02.22 | Роман ShaRP

        Re: Не вірю.

        Михайло Свистович пише:
        > Роман ShaRP пише:
        > > "Там" це де? У Росії? У Росії будуть пити "Оболонь"? Звідки такі дані?
        > Ти здивуєшся, але у Росії п"ють багато "Оболоні". І "Рошену" багато їдять.

        Не вірю я в це "дуже багато" ;).

        > > А кого, крім націоналістів, це турбує? Мені здається, що прагматики завжди оберуть потрібну якість за пристойну ціну, а не якогось певного власника.
        > Один з найінтелігентніших і найтолерантніших європейських народів - чехи.

        Моя подруга, у якої в Чехії батьки, іншої, м*яко кажучи, думки.

        > Але саме їм належить гасло "Свій до свого по своє".

        Аби в нас варили таке пиво, як в них, я теж би чеського не купував би, але воно в них набагато краще нашого, і тому я купую його, коли трапляється така нагода ;).

        > Обираючи ціну-якість все ж не завадить зробити вибір так (якщо це можливо), щоб не фінансувати Медведчука чи Януковича або чужий бюджет.

        Так, не завадить.

        > > До виходу цієї статті я навіть не уявляв собі, що когось цікавить "націоналістична" горілка чи цигарки.
        > Уяви собі, що дуже багатьох, якщо брати в абсолютнизх цифрах, а не у відсотках.

        Свистович, я в "дуже багатьох" не вірю. Цифру - абсолютну або відносну, приблизну, але цифру. "Пересічні" куштують усе, що пропонує реклама, відбирають за ціною/якістю. Їм немає ніякого діла до портрета Мазепи через скло.

        > > Мартинюк, от скажи мені, хоч якась частина компа, на якому ти це писав, зроблена в Україні, вже не кажучи про власника? То якого дідька ти тоді за ним сидиш?
        > Він сидить за ним, бо немає іншого. Якби був подібний за функціональністю свій, він би сидів за ним. Мартинюк пише про ситуацію, коли є вибір без особливих наслідків для шлунку, очей та інших органів. Слава Богу серед горілки такий вибір є.

        Шутер, і той визнавав, наприклад, словацьким, підприємство, чиє виробництво знаходиться у Словакії і яке створює там робочі місця. Горілку до нас з-за кордону навряд чи возитимуть, а якщо возитимуть - вона навряд чи буде дешевша виробленої у нас. Все вирішується природнім шляхом, і тільки Мартинюка замучив дует націоналізму і конспірології. Я розумію, йому ті 100 грам поперек горла стануть, якщо він буде знати, що якась копійка з того перепаде і комусь з Росії, проте, як на мене, націоналізм не повинен викликати бажання покрутити пальцем біля скроні. Ідею треба вміти подавати. В "Гетьмані" це досі вміють, то хай Мартинюк в них повчиться, ну а як не сила пити горілку, що її виробили на підприємствах з іноземним власником - хай переходить на "Орлан" ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.22 | Правник

          Дарма

          Самовидцем не був, але в мене друзяка у Санкт-Лєнінграді, великий дослідник пива і супутніх питань, він підтверджує. Навіть незважаючи на те, що воно там недешеве, бо ж імпорт, курва дошка
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.22 | Роман ShaRP

            Їхав я якось електричкою до Гребінки.

            І побачив там компанію молодиків, серед яких був, як це не дивно, справжнісінькій німець (і за ... фенотипом ;) і називали його Ганс).
            Ну, в електричках, головним чином, Оболонь і носять. Бабця запропонувала купити й тому, а він як побачив пляшку:
            "Оболонь?! Нейн, ніхт...!!".

            Я не думаю, що в Пітері багато хто п*є Оболонь. Але можу спитати у своїх знайомих.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.22 | Правник

              Некошерно!

              Оболонь у бабки в електрічці....можливо тепле, можливо брудна пляшка, можливо немодельного вигляду бабка...це залежить. Один пробій у маркетингу і все...:)
              Потім - Оболонь всяка буває. Я - за "Преміум", натомість наприклад Соборне вважаю гидотою. Може той Ганс теж перебірливий.
              Ще потім - може в нього була ностальгія, може він хтів шнапсу, може він вчора вдув 15 пляшок Оболоні і йому було зле :) Коротше - це залежить.

              > Я не думаю, що в Пітері багато хто п*є Оболонь. Але можу спитати у своїх знайомих.
              Ну і буде у гіршому випадку голос Вашого знайомого проти голосу мого друзяки. А то такий один...Як йому повідомлю, що є питання, від тижневі пітерські запаси Оболоні вцмулить сам, заради принципу:)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.22 | Роман ShaRP

                Чіпси - може. А от пиво не може бути некошерним.

                Правник пише:
                > Оболонь у бабки в електрічці....можливо тепле, можливо брудна пляшка, можливо немодельного вигляду бабка...це залежить. Один пробій у маркетингу і все...:)
                > Потім - Оболонь всяка буває. Я - за "Преміум", натомість наприклад Соборне вважаю гидотою. Може той Ганс теж перебірливий.
                > Ще потім - може в нього була ностальгія, може він хтів шнапсу, може він вчора вдув 15 пляшок Оболоні і йому було зле :) Коротше - це залежить.

                Якщо я Вам скажу, що наступною вимовленою з акцентом фразою німця було "Только Черниговское", - Вам полегшає?

                Хоча "Преміум" я одобрям ;)

                > > Я не думаю, що в Пітері багато хто п*є Оболонь. Але можу спитати у своїх знайомих.
                > Ну і буде у гіршому випадку голос Вашого знайомого проти голосу мого друзяки. А то такий один...Як йому повідомлю, що є питання, від тижневі пітерські запаси Оболоні вцмулить сам, заради принципу:)

                Якого ще принципу?

                А в Пітері є мінімум "Балтика" і "Невское". В Україні на них теж є попит. Це ще тааааке питання - чиї якого пива більше п*ють. Я знаю двох, що якщо є "Балтика", - будуть пити тільки "Балтику", а не українське.

                В Києві, до речі, крім "Оболоні є ще два пивзаводи ;).
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.23 | Михайло Свистович

                  Re: Чіпси - може. А от пиво не може бути некошерним.

                  Роман ShaRP пише:
                  >
                  > А в Пітері є мінімум "Балтика" і "Невское". В Україні на них теж є попит. Це ще тааааке питання - чиї якого пива більше п*ють. Я знаю двох, що якщо є "Балтика", - будуть пити тільки "Балтику", а не українське.

                  Ні фіга подібного. Бачив ситуації навпаки. І це були пересічні, як ти пишеш. Їм все одно чиє пиво. Я от п"ю "Оболонь", бо звик. А інші мені не подобаються.
                • 2004.02.23 | Правник

                  Re: Чіпси - може. А от пиво не може бути некошерним.

                  Роман ShaRP пише:
                  > Правник пише:
                  > > Оболонь у бабки в електрічці....можливо тепле, можливо брудна пляшка, можливо немодельного вигляду бабка...це залежить. Один пробій у маркетингу і все...:)
                  > > Потім - Оболонь всяка буває. Я - за "Преміум", натомість наприклад Соборне вважаю гидотою. Може той Ганс теж перебірливий.
                  > > Ще потім - може в нього була ностальгія, може він хтів шнапсу, може він вчора вдув 15 пляшок Оболоні і йому було зле :) Коротше - це залежить.
                  >
                  > Якщо я Вам скажу, що наступною вимовленою з акцентом фразою німця було "Только Черниговское", - Вам полегшає?
                  Так :)

                  > Хоча "Преміум" я одобрям ;)
                  "не все так погано у нашому домі" ;) (є і ще гірше ;) )


                  > > > Я не думаю, що в Пітері багато хто п*є Оболонь. Але можу спитати у своїх знайомих.
                  > > Ну і буде у гіршому випадку голос Вашого знайомого проти голосу мого друзяки. А то такий один...Як йому повідомлю, що є питання, від тижневі пітерські запаси Оболоні вцмулить сам, заради принципу:)
                  >
                  > Якого ще принципу?
                  Підтвердити, що у Пітері таки є попит на Оболонь

                  > А в Пітері є мінімум "Балтика" і "Невское". В Україні на них теж є попит. Це ще тааааке питання - чиї якого пива більше п*ють. Я знаю двох, що якщо є "Балтика", - будуть пити тільки "Балтику", а не українське.
                  Я таких теж знаю. Збоченці ;)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.02.24 | Роман ShaRP

                    Правнику та Свистовичу.

                    У мене "Оболонь" в "українській брендовій лізі" друга знизу, і п*ється у трьох випадках
                    1) Пригостили
                    2) Інший варіант на шару ;)
                    3) Ностальжі проб*є (на Преміум)

                    На Ваших знайомих у Пітері я знайду своїх, тож переконати мене можуть лише цифр, - експорт "Оболоні" проти експорту "Балтики".

                    А так - про смаки не сперечаються, проте Мартинюк все ж таки загнув, коли стверджував, що в Росії не можуть зробити нічого нормального ;)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.02.24 | Михайло Свистович

                      Re: Ти, як завжди, займаєшся підміною понять.

                      Тобі написали, що в Росії п"ють багато "Оболоні" і не порівнювали це з "Балтикою".
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.02.24 | Роман ShaRP

                        Самі мухлюєте.

                        Михайло Свистович пише:
                        > Тобі написали, що в Росії п"ють багато "Оболоні" і не порівнювали це з "Балтикою".

                        1) Може для тебе і 10 пляшок - то багато. Або цифру - або не вірю.
                        2) Оригінальна цитата з Мартинюка:
                        Компетентні у справах горілчаного бізнесу люди пояснюють що то не є ніякий імпорт з Росії – там надалі п'ють немирівську горілку, фальшовану “українську з перцем” місцевого гаражного розливу і запивають все це пивом “Оболонь”
                        - про що це він? Мої знайомі стверджують, що це маячня, і що в Росії і без Оболоні ой як є що пити.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.02.25 | Михайло Свистович

                          Re: мухлюєш ти, і я вже написав у чому саме.

                          Наприклад, у приписуванні мені слів, яких я не писав.

                          Роман ShaRP пише:
                          >
                          > 1) Може для тебе і 10 пляшок - то багато. Або цифру - або не вірю.

                          Мені ліньки шукати цифру, тут було колись на форумі. Але не 10 пляшок. Походивши по російських магазинах, ти легко знайдеш "Оболонь". Спитай у присутніх тут росіян.

                          >
                          > Мої знайомі стверджують, що це маячня, і що в Росії і без Оболоні ой як є що пити.

                          Є, але п"ють і "Оболонь".
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.02.25 | Роман ShaRP

                            Взагалі-то найбільше мухлює Мартинюк.

                            Михайло Свистович пише:
                            > Наприклад, у приписуванні мені слів, яких я не писав.

                            І чого я тобі такого приписав?

                            А поки не побачу ту цифру - так і не повірю в то, що в Росії п*ють багато Оболоні.

                            А взагалі-то мухлює Мартинюк. Ти ж знаєш, я неподалік від нього живу. Вийшов сьогодні пройти по магазинах - в першому його "Мазепа через скло" і "Держава" гривень по 80-70 (ото всьо для "пересічного", скажи), в другому - ще більше, ще й Сагайдачний через скло, і "Наливайко", і пляшки у вигляді фігур козаків і що тільки не .... зараз буду з нього пляшку вимагати.
        • 2004.02.22 | Мартинюк

          Розкручені національні горілчані бренди - шанс для експорту.

          У всякому разі можна було взяти якусь пляшку за кордон у вигляді подарунку - місцеві просто балділи від черговго націонал-оригінального офрмлення і від якості, яке навіть у найгіршоу виконанні було краще від місцевого.

          Якби цей "загул горілчаного націоналізму" потривав би ще трохи, Україна мала всі шанси стати власником світовго супер бренду "горілка" і відповідно, як французи з коньяку стригти матеріальні і що може бути важливіше - нематерільно-престижні дивіденди.

          З тотальною русифікацією гуралень і брендів, яка сталася протягом минулого року цей шанс втрачено...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.22 | Пані

            Я давно вже тягаю за кордон горілку в керамиці

            Не можу повірити, що в Києві такої нема. Тут - валом. Це горілка в керамічних скульптурах - козаки, дівчата, теж саме парами, на конях і таке інше.

            Поки що всі, кому я таке дарувала - просто в захваті.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.22 | Роман ShaRP

              Є, але не скрізь ;)

              Пані пише:
              > Не можу повірити, що в Києві такої нема. Тут - валом. Це горілка в керамічних скульптурах - козаки, дівчата, теж саме парами, на конях і таке інше.

              Здається, це Полтавська, до речі, там і "Гетьман" "Первак" розливає, якщо я не помиляюся.
              Полтавська - хороша штука, але в Києві її знайти не дуже легко.
              Великі магазини скурвилися на "бренди", і замість нормальної горілки продають іксню, зате рекламовану.

              Як на мене, зараз "оптимум" "просто випити" - це "Первак" або "Пісня". Невелика ціна, цілком пристойна якість.
            • 2004.02.23 | Мартинюк

              Було ще півроку тому

              Зараз - як корова язиком злизала. Можливо тут докладається і політика у роздрібній торгівлі - туди ( в супермаркети і гіпермаркети) протягом року також вийшли грубі російські гроші.
          • 2004.02.23 | Михайло Свистович

            Re: Розкручені національні горілчані бренди - шанс для експорту.

            Мартинюк пише:
            > У всякому разі можна було взяти якусь пляшку за кордон у вигляді подарунку - місцеві просто балділи від черговго націонал-оригінального офрмлення і від якості, яке навіть у найгіршоу виконанні було краще від місцевого.

            Я теж возив в Америку дві пляшки "Житомирської".
        • 2004.02.23 | Михайло Свистович

          Re: Не вірю.

          Роман ShaRP пише:
          > > Ти здивуєшся, але у Росії п"ють багато "Оболоні". І "Рошену" багато їдять.
          >
          > Не вірю я в це "дуже багато" ;).

          Поїдь сам і переконаєшся. І слова "дуже" я не вживав.

          >
          > Моя подруга, у якої в Чехії батьки, іншої, м*яко кажучи, думки.

          Твоя подруга - не всі чехи, і навіть зовсім не чешка. До того ж це було тоді, коли Чехія була на тому ж етапі розвитку, що й Україна зараз.

          >
          > Свистович, я в "дуже багатьох" не вірю. Цифру - абсолютну або відносну, приблизну, але цифру. "Пересічні" куштують усе, що пропонує реклама, відбирають за ціною/якістю. Їм немає ніякого діла до портрета Мазепи через скло.

          Це залежить у кого які знайомі ;)
  • 2004.02.21 | Vadym Gladchuk

    Re: Алкогольне вторгнення з Росії – що пити українцю?

    От коли проженемо кримінальну владу - от тоді і нап"ємося :)
  • 2004.02.22 | SpokusXalepniy

    Вспомнил один рецепт. Националистический.

    Во времена антиалкогольной кампании, помню, я бывал на разных торжествах местного значения в одной семье с редкой украинской фамилией - Рабинович.

    Он сам (глава семьи) был на все руки мастер и, как оказалось, самогон не только не портил общего мнения о его руках, но многие даже советовали ему посвятить этому продукту всю оставшуюся жизнь.

    На многочисленные вопросы публики - как он достиг таких высот - самогонщик отвечал, что действует по старому еврейскому рецепту для приготовления... чая: "Евреи! Не жалейте заварки!". В отношении самогона, как он говорил, есть нечто аналогичное, что гарантирует 90% успеха его 45-градусной жидкости. Надо просто не жалеть времени: чем медленнее капает - тем лучше, тем чище продукт. Ну, и конечно же важны вопросы приборостроения (не автомобильный же радиатор использовать, а стекло, и только стекло) и мягкости воды. Остальное, говаривал он, - каприз художника, например, на чем настаивать.

    настаивал же он свой напиток богов то ли на клюкве, то ли на смородине - не помню, но цвет в итоге был красноватым.

    По этому поводу, как сказал однажды один из его друзей - известный украинский спортсмен и спортивный деятель, - произнося за столом финальный тост перед подачей сладкого:
    Я хочу выпить за два события по-поводу успехов в самогоноварении:
    Во-первых, о присвоении названия открытому товарищем Рабиновичем нового напитка. Отныне он будет называться в его честь - "Рабиновка".
    Во-вторых, дабы лицензия не была утеряна на века, я лично обязуюсь за час до начала еврейского погрома прибить к дверям его квартиры табличку - "Ремонт".
  • 2004.02.22 | Пані

    Свекрухини секрети національного мистецтва

    Мартинюк пише:

    > Тому звертаюся до шановних відвідувачів форуму – подайте назви виробників , які є українськими, хоча б на дві треті, а якщо таких не знаєте, то хоча б допоможіть освіжити призабуті секрети мистецтва національного самогоноваріння.

    Моя свекруха - знана та шанована самогонниця (як взагалі то сказати українською? повинно ж бути слово?) Жене вона не на продаж звичайно, ніколи не було в тому потреби, а для родинного вжитку. Родина велика, гостинна, друзів багато, тож і кількості відповідні.

    Колись в старі часи, коли ми всі мешкали в звичайній малогабаритній квартирі, я приходила у відчай від її самогонних вправ, бо запах фільтрованого сусла для мене то смерть. Мухи теж дохли. Буквально. Водночас я змушена була зрозуміти, як це робилося, бо на кухні розміром 5 кв.м. уникнути споглядання за священим процесом було неможливо.

    Один з головних секретів її процесу вже описаний вище Спокусом - тобто не жаліти часу. Процес повинен бути якнаймога повільнішим. В неї апарати завжди були з нержавійки і за свідченням знавців смак аж ніяк не гірше, ніж у вигнаного у склі.

    Далі - вона завжди моніторить вміст алкоголю спиртометром. Повинно бути не менше 55%. Якщо менше - переганяє знов.

    А головне згідно моєї свекрухи - це очищення. Перша ступінь - це марганцовка. Вона просто кидає марганцовку у вигнану рідину так, щоб колір був густобуряковий, вистоює так тиждень, а потім фільтрує. Друга стадія очистки - вугілля та шипшина - теж два тижні. Мій особистий внесок в процес - додання до вугілля із шипшиною гілок ялівцю (просто наламаних в саду і чисто вимитих).

    І вже потім все настоюється на травах чи горіхах чи шипшині чи на бруньках чи на чому бог послав.

    Всі родичі та гості завжди обирають свекрухин самогон з усіх інших міцних напоїв. В нас стоїть "нерозмінна" пляшка Немірофа вже два роки. Вона кожен раз виставляється на стіл і...

    А тепер дещо про українські горілчані бренди. Мартинюк, може в вас в Києві щось не тоє, га? Я спеціально подивилася сьогодні горілчані полиці супермаркета (на які я, як зрозуміло з вищенаписаного, уваги зазвичай не звертаю). Абсолютна більшість горілок мають українські назви. Кількість російських горілок десь 30% і не більше. Причому ми ж поруч з Росією і російських продуктів досить багато.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.23 | Роман ShaRP

      Ви Мартинюка не розумієте ;)

      Пані пише:
      > Абсолютна більшість горілок мають українські назви.

      Йому ж за власників болить ;) Мартинюк не хоче приностити прибуток російським олігархам.

      > А тепер дещо про українські горілчані бренди. Мартинюк, може в вас в Києві щось не тоє, га?

      Дивлячись де та як. Я сьогодні, наприклад, не встиг перевірити, чи є ще Житомирська на Привокзальному, наприклад ...

      > Я спеціально подивилася сьогодні горілчані полиці супермаркета (на які я, як зрозуміло з вищенаписаного, уваги зазвичай не звертаю).

      Київські супермаркети - не супер. Хоча не відвідую їх усіх, а навіть ті, котрі відвідую - відвідую нерегулярно, але зараз я не знаю жодного, який міг би похвалити.

      > Кількість російських горілок десь 30% і не більше. Причому ми ж поруч з Росією і російських продуктів досить багато.

      Ви більше поруч з Полтавою, а в Полтаві багато всього ;), у тому числі і горілки, про яку Ви згадали. А на Київ зараз "повзуть" донецькі, і все забито "Олімпом", хоча "Олімп" - це просто "дешево і не дуже сердито". Слава Б-гу щезла Артеміда, то взагалі була сивуха.

      Окрім вищезгаданих в Києві свого часу перебувала і рівненьська, і тернопільська, недавно купував золотоніську, і луганьську...

      Може, Мартинюку простіше кинути цей ідефікс з портретом Мазепи ;) ?
    • 2004.02.23 | Мартинюк

      Напевно у провінцію ще не добігло ...

      Спостерігаю за брендами, тому що заробляю на рекламі брендів. Так ось - злива нових російських алкогольних брендів на телебаченні у Києві супрводжується зміною "українських" брендів у гастрономах.
      Спочатку думав що то є наслідком вдалої реклами ( саме тому зацікавився цим) . Насправді причина - зміна власників найрозкрученіших українських алкогольних фірм , які мають найкращі системи дистрибуції своїх товарів.

      Тому - а по алковідділах ходив також - "петрофф","мягкофф","медофф" і "бондарйофф" впевнено витискають всіляку етнографічну націоналістичну агітацію з полиць київських магазинів. Плюс старі "Союз-Віктан" та всілякі місцеві "Шустови" і "Коблеви". Схоже у вас просто допродують запаси. Почекайте місяць-два і подивитеся.
  • 2004.02.23 | Roo

    Українець повинний бути твердим у горілкуванні!

    Загальний настрій допису п.Мартинюка не може не викликати певного до себе співчуття. Але погляньмо на це питання і з іншого боку. Подивіться: Росія вживає переважно "Нємірофф" "Українську медову з перцем". Потім за популярністю йде "Гжелка". "Русский стандарт" - горілка не погана, але дуже дорога. Принаймні такі у мене відомості з Москви та центральних регіонів Росії.
    "Гжелка" за якістю та ціною приблизно відповідає нашій "Біленькій" та подібним горілкам діапазону +-8 грн.
    Я вкрай негативно ставлюся до "Нєміроффа". Чому?
    А) Через збиткування "паханів" цього бренду над старим українським етнонімом, містом Немировом. Був Немирів - став Нємірофф. Ганьба!
    Б) Акцентується увага на закінченні off - "відключка".
    В) Асоціюється зі світом "конкрєтних" чуваків, бандитами, Росією, НПО "Поверхность" etc.
    Як людина у питті дуже помислива, я відчуваю всі ці нюанси, які декому можуть здатися надуманими. Горілка, спирт - "spiritus" - це випари, дух. Так само, як ніхто тут мені не заперечить, що у горілкуванні принциповим є такі питання, як: з ким п'єш, у якому товаристві, хто на розливі й т.п., то відповідно назва, дизайн, колір етикетки має величезне значення.
    Якщо говорити про українські горілчані бренди (не просто ТМ), то їх на сьогодні два: "Нємірофф" та "Союз-Віктан". Ситуація складається десь за принципом "Кока-Кола" та "Пепсі-Кола"...
    Враховуючи відомі факти про розкрученість "Нєміроффа" у Росії (там наведені мною асоціації не мають сенсу і не працюють), можна вивести таке: "Нємірофф" - горілка для Росії. "Кацапстан преться, але ж ми - у курсі!" Тому вживаємо значно м'якіший і більш нейтральний бренд "СВ", корисну для здоров'я "Житомирську на бруньках" і взагалі -почуваємо себе як шотландці у Шотландії. Україна - земля найкращого чернозему, на якому зростає найкраща пшениця, з якої робиться найкраща горілка, культура вживання якої в Україні є споконвічною.
    "Алкогольне вторгнення з Росії" - це жахалка, велику міру провокативності якої, думаю, усвідомлює і сам автор.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.25 | Мартинюк

      Житомирська - Кучми,,"Союз-Віктан" - його родичів.

      Не хочеться їм платити гроші і все. Немирівська - непогана горілка, але її назва "а-ля рюссе" дійсно дратує.

      Тому кажіть краще якісь марки , власники яких хоча б не є Кучминими родичами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.25 | Roo

        Re: Житомирська - Кучми,,"Союз-Віктан" - його родичів.

        Мартинюк пише:

        > Тому кажіть краще якісь марки , власники яких хоча б не є Кучминими родичами.

        Це, перепрошую, дещо вульгарна постановка питання.
  • 2004.02.24 | СЕМЕН

    НЕ ПИЙ КОЗАЧЕ

    БО СІЧ ПРОП'ЄТЕ.
  • 2004.02.25 | Роман ShaRP

    Як ото кажуть, ФАКТИ НЕ ПІДТВЕРДИЛИСЯ.

    Мартинюк пише:
    >Після переходу “Гетьмана” в руки “настоящего собственника” горічаному націоналізму був покладений кінець. Те саме сталося із десятками, якщо не сотнями розкручених алкогольних брендів “націоналістичного змісту” , які випускалися іншим заводами, привласненим російським капіталом.

    Мартинюк, зайшов я сьогодні в одну крамницю і один супермаркет - Гетьман-"Гетьман" (Мазепа або Сагайдачний через скло) були і там і там [80-75 гривень за пляшку, нічого собі ціна для "пересічного", ля !], також були "Держава", в "супері", - ще один "Сагайдачний", інший варіант, "Козацька рада", щось з тим самим янголом, який був перед поштамтом, і три різних варіанти "Северина Наливайка".

    Тобі не здається, що ти видав еееее ... неперевірену інформацію? І що тепер з тебе пляшка ;)?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".