МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна заважає Туреччині вступити в ЄС (/)

03/08/2004 | Горицвіт
Bolkestein: Turkey should be excluded from EU

In short:
According to Commissioner Frits Bolkestein, Turkey should remain a protective "buffer" outside the EU.

Brief news:
In his new book entitled "The Limits of Europe", the EU's Single Market Commissioner Frits Bolkestein argues that Turkey should remain outside the EU to "cushion" Europe against Syria, Iran and Iraq, the Financial Times reported on 8 March.

Mr Bolkestein, who is known as one of the most vocal sceptics of Turkey's EU membership among the current commissioners, warns in his book against overstretching Europe, which would then become "little more than a glorified customs union". He believes that the former Soviet republics of Moldova, Belarus and Ukraine should also be kept out of the Union to provide a protective "buffer" between the EU and Russia.

Mr Bolkestein argues that Turkey's eventual accession to the EU would make it difficult to deny membership to a country such as Ukraine, which he describes as being "more European than Turkey".

The EU is scheduled to decide in December 2004 whether to open accession negotiations with Ankara.

Джерело:
http://www.euractiv.com/cgi-bin/cgint.exe?204&OIDN=1507311&-home=home

Відповіді

  • 2004.03.08 | Роман ShaRP

    Невірна назва.

    Один з чиновників ЄС (не знаю, як перекласти посаду "Single Market Commissioner") випустив книгу, у якій виступає проти включення до ЄС Туреччини, "тому що тоді буде важко відмовити у членстві Україні, яка є 'більш європейською', ніж Туреччина".

    Себто, не "Україна заважає Туреччині...", а "Один з чиновників Євросоюзу хоче мати навколо нього не хоче приймати до нього 'захисний буфер'" від Росії та Близького Сходу, а через те не хоче приймати до нього ані Білорусь, ані Молдову, ані Україну, ані Туреччину.

    (Показово, що Прибалтику до "буферу" не відносять, а казали "нема дискримінації"...)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.08 | Горицвіт

      Це іронія

      яка базується все ж на реальних словах:

      Mr Bolkestein argues that Turkey's eventual accession to the EU would make it difficult to deny membership to a country such as Ukraine, which he describes as being "more European than Turkey".


      А насправді користі з "буфера" я не бачу. Краще було б для ЄС послухатися М.Олбрайт (http://maidan.org.ua/n/free/1078741511 ) і дати чіткий і недвозначний сигнал:


      ... describing the alternative futures for Ukraine. A free and fair election, with whatever result, should elicit trade and visa concessions from the European Union as well as a road map to eventual membership in the union, enhanced military cooperation from NATO, and support for membership in the World Trade Organization. These measures, and the prospect of a more stable democracy, would do much to increase needed foreign investment in Ukraine. As President Kuchma considers his legacy, an independent and democratic Ukraine, firmly rooted in Europe and trans-Atlantic relations, should be his clear preference.

      If, however, the elections are fraudulent, Ukraine's leaders should know that their entry into Western institutions will slow and that their own bank accounts and visa privileges will be jeopardized. The same should hold true if Mr. Kuchma's faction manipulates the Constitution to its own advantage.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.08 | Mykyta

        Re: Це іронія

        Горицвіт пише:

        > А насправді користі з "буфера" я не бачу. Краще було б для ЄС послухатися М.Олбрайт (http://maidan.org.ua/n/free/1078741511 ) і дати чіткий і недвозначний сигнал:

        Гадаю, що "буфер" взагалі неможливий. Тут або-або: або Україна стає частиною ЄС, або стає сферою впливу Росії (тобто її фактичною частиною). Тобто ніякого "буферу" насправді не буде - просто кордон Росія-ЄС буде проходити не через хутір Михайлівський, а через Краковець. Чомусь цього європейці ніяк не можуть зрозуміти (я можу зрозуміти, що їм не хочеться возитись з українськими проблемами - в них і своїх досить, але якщо Україна опиниться "по той бік кордону" проблем буде значно більше - цього вони ніяк визнавати не хочуть).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.10 | Горицвіт

          "буфер" взагалі логічно безглуздий

          Ті самі явища, від яких хотіли захиститися, будуть все одно під боком. То для чого будувати "буфер", коли можна вплинути серйозніше і тоді взагалі не треба буде буферів.
  • 2004.03.09 | НеДохтор

    BBC: Членство Туреччини в ЄС вигідне Україні? (/)

    Ця тема також з'явилась на ББС:

    http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2004/03/040308_eu_ukraine.shtml

    -------------------
    Членство Туреччини в ЄС вигідне Україні?


    Фрітц Болкештейн: "Туреччину краще не приймати до ЄС"

    Чільний представник Європейського Союзу висловився за неприйняття до ЄС України, Білорусі, Молдови, а також і проти членства Туреччини в тій організації.

    Фрітц Болкештейн, який є комісаром Євросоюзу з питань внутрішнього ринку, податків та митної політики, заявив, що прийняття Туреччини зробить неможливим відмову Україні в членстві в Євросоюзі в майбутньому.

    За словами голандського комісара ЄС, який щойно завершив книгу під заголовком "Межі Європи", Україна, Білорусь та Молдова мають слугувати буфером між розширеним Євросоюзом та Росією.

    "На сході є геополітична потреба в буферній зоні між ЄС та Росією, яка має бути сформована з країн, що не належать до жодного з блоків", - вважає комісар Болкештейн.

    Так само, за його словами, Туреччина як не член ЄС має бутти буфером між ЄС та Іраком, Іраном та Сирією.

    В інтерв'ю голандському телебаченню цих вихідних пан Болкештейн сказав, що коли Туреччину було запрошено до ЄС в 1999 році, тоді не було серйозних дебатів з цього приводу. "Вся розмова (на саміті ЄС) тривала три хвилини", - сказав комісар ЄС.

    За словами пана Болкештейна, якщо Туреччину буде прийнято до складу Євросоюзу, тоді не буде підстав відмовляти Україні в членстві.

    "Я не бачу аргументів, з допомогою яких тоді заборонити членство Україні, Молдові, Білорусі і навіть Грузії. Це може навіть стосуватися Росії", - сказав Фрітц Болкештейн.

    -------------------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.10 | Горицвіт

      Наполовину повна склянка

      На BBC більші за мене оптимісти, виявляється :-)

      Вже пішли з ЄС спростування в тому сенсі, що нема причин не пускати туди Україну, якщо вона виконає стандартні вимоги.
  • 2004.03.09 | Navigator

    Щодо європейськості України і Туреччини, то думаю тут нічия.

    Щодо демократії - точно. Замість курдів, що гнітуться урядом Туреччини, ми маємо пригнічених українців. Так що й тут нічия.
    Щодо економіки - то Туреччина вставляє Україну по всім параметрам.
    Бо вже 50 років їздять працювати в Європу.
    Де й навчились нашивати фальшиві лейбли на свою одежу. :)
    Щодо загальної культури - тут ми трошки попереду.
    Достоєвського краще знаємо :) .
    Щодо хабарництва - ми вставляємо навіть Туреччину - еталон хабарництва.
    До чого це я?
    Потрібно забути ті казочки про нашу совіцьку велич, що нам розповідали, поки ми працювали за 160 крб в місяць.
    Українець - така ж людина, як і турок.
    І німець.
    Тому нам дорога в Європу. І вийде так, що в Європу підемо турецьким шляхом. З низького старту.
    Ми ж не такі європейці, як естонці.
    І не такі шаровики, як румуни...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".