МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Постійний репортаж з залу парламенту (оновлюється)

04/08/2004 | Мінор
На трибуні доповідає голова лічильної комісії.
З 448 депутатів, які мають повноваження Лічильна комісія фіксує відсутність 18 депутатів.
В залі вигуки протесту. Чується голос О. Зайця, що Тетяни Засухи немає. Виявляється, що Тетяна Засуха таки є. Та сама, яка голосувала двома руками під час голосування за Коснтитуцію у грудні
На вимогу комуністів і соціалістів оголошують перерву на 30 хвилин.
Керівники депутатських груп і фракцій запрошуються до кабінету Голови ВРУ.

Відповіді

  • 2004.04.08 | Сова

    Що було вчора

    Вчора ввечері лідери парламентських фракцій були на переговорах з Президентом Леонідом Кучмою, який натякнув, що він може відмовитись від планів піти на пенсію і може висуватись на третій термін, якщо не будуть затверджені конституційні зміни.

    Financial Times
    Ukraine to vote on constitution
    By Tom Warner
    Published: April 8 2004 5:00 | Last Updated: April 8 2004 5:00
    http://news.ft.com/servlet/ContentServer?pagename=FT.com/StoryFT/FullStory&c=StoryFT&cid=1079420230895
    Ukraine's parliament is scheduled to vote today on a revised constitution that would dilute the powers of the president. It would also push back the nearest election date from a presidential poll in October to parliamentary elections in 2006.
    Last night parliamentary faction leaders were in talks with President Leonid Kuchma, who has hinted that he could drop plans to retire and run for a third term if the constitutional changes are not approved. Tom Warner, Kiev
  • 2004.04.08 | Мінор

    В залі ВРУ пожвавлення, перерва скоро закінчиться?

    Взагалі 30 хвилин можуть закінчитися достроково, а можуть розтягнутися на годину. Залежить як підуть переговори в кабінеті Литвина.
    Сам кабінет займає площу метрів 70. З правого боку біля вікон довжележний стіл, який був розрахований на засідання ще Президії Верховної Ради, коли існував такий орган. Саме за тим жовтим столом зараз і відбувається мінізасідання парламенту. Звичайно від конкретного депутата і його голосу залежить багато, але від рішення голови фракції - ще більше.
    Перед перервою соціалісти заявили, що підтримають тільки свій законопроект. Більшість наполягає на своєму. В цьому основна інтрига години, місяця, року.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.08 | Мінор

      Перерва закінчилася. Литвин запрошує вставити картки і сісти (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.08 | Мінор

        Змінюється процедура вступу в силу змін Конституції

        Після Погоджувальної Ради в кабінеті Литвина на голосування буде ставитись проект закону з таким уточненням:
        зміни до К набирають чинності з дня вступу на посаду нового президента обраного у жовтні 2004 року.

        Юлія Тимошенко протестує з місця заявляючи, що КС вважає процедуру вступу невід"ємною частиною змін до Конституції.
        Литвин посилається на розмову з головою КС. За його словами процедура вступу має бути результатом політичних домовленостей.
  • 2004.04.08 | Мінор

    Литвин оголошує список відсутніх

    Ситник,
    Карнаух
    Деркач Л.
    Деркач А
    Джамілєв
    Волков
    Живаго
    Клімов
    Чікалов
    Мазуренко
    Савіцький
    Касьяненко
    Демінський
    Бандурко
    Горбачов
    Зимін
    Іванов
    Четверяков

    Відсутні 18 депутатів

    Литвин проводить реєстрацію картками. На табло - 307
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.08 | Мінор

      РІШЕННЯ НЕ ПРИЙНЯТЕ

      Литвин ставить на голосування в цілому з уточненням, що зміни Конституції вступають в силу з дня вступу до поноважень нового президента
      Законопроект 1674-4

      За - 294 Рішенн не прийнято

      СПУ - 19 за
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.08 | Mykyta

        Хто знає - це остаточний провал чи ні? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.08 | Мінор

          До липня 2004 року цей законопроект удруге не може ставитись на

          голосування згідно Регламенту.
          Щоправда цю норму можна обійти, якщо закрити біжучу сесію і раптово відкрити нову.
          Ото сьогодні відгребуть "керівники груп і фракцій" від Кучми і Януковича (Ахмєтова) :-) я їм не заздрю.

          Провал їхнього плану стався через слабку дисципліну. Адже СПУ з 20 членів, 19 депутатів проголосували "за". Змін не сталося тільки через погану явку когось із більшості.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.08 | 123

            Не будьте наївним

            Мінор пише:
            > голосування згідно Регламенту.
            > Щоправда цю норму можна обійти, якщо закрити біжучу сесію і раптово відкрити нову.

            Закрити на яких підставах???

            > Провал їхнього плану стався через слабку дисципліну. Адже СПУ з 20 членів, 19 депутатів проголосували "за". Змін не сталося тільки через погану явку когось із більшості.

            Ті, хто насмілилися бути відсутніми, зробили це цілком свідомо, а не через те, що їм "не нагадали". Так що проблема не з дисципліною -- голосів не вистачило по-чесному. Волков попереджав...
          • 2004.04.08 | DevRand

            а за регламентом, за інший законопроект вони можуть голосувати?

            з уніан:
            Член фракції СДПУ(О) Нестор Шуфрич заявляє, що сьогодні голосувався не законопроект 4105, “а поправки Мороза”, що, за його словами, є зовсім іншим документом.

            Тому він не виключив в інтерв'ю журналістам, що цей законопроект буде знову поставлено на голосування.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.08 | magda

          Re: Хто знає - це остаточний провал чи ні? (-)



          Стаття 158 Конституції України: Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту.

          А будь-який інший законопроект має проходити процедуру КС, першого читання і т.п.

          Так що постановка цього законопроекту на голосування ще раз буде суперечити вже не регламенту чи домовленостям, а Конституції України.
      • 2004.04.08 | Serhiy Hrysch

        Суть поправок Мороза (з прес-реліза СПУ)

        ...

        Ті пропозиції, які ми підписали спільно в “Меморандумі чотирьох” рік тому, я процитую деякі з них, які відображені і в цьому документі, і в загальному документі від Конституційного Суду. Там написано: ми виступаємо за збереження існуючих термінів повноважень Президента, Верховної Ради, органів місцевого самоврядування. В Меморандумі передбачено, що вибори на пропорційній основі, підкреслюю, народних депутатів України та органів місцевого самоврядування крім селищних, сільських рад, це я в дискусії з тим, що вчора звучало нібито про розвал самоврядування на підставі закону, прийнятого позавчора. Там передбачено, що створюється коаліція в парламенті, що призначення і звільнення парламентом Прем'єр-міністра здійснюється за поданням Президента, посилення відповідальності парламенту чи застосування механізмів його розпуску Президентом у випадках тридцяти днів несформування коаліції, 60 днів - несформування Кабінету Міністрів і передбачається виконання Президентом наглядово-контрольних функцій за дотриманням законності і таке інше.




        Я ще раз повторюю, я цитую меморандум, який ми всі дружно підписали рік тому від чотирьох тоді спільно діючих опозиційних фракцій. Ще раз повторюю підписали їх Ющенко, Симоненко, Мороз і Тимошенко.

        Далі. Мій законопроект не порушує процедуру визначену 14 розділом Конституції. Він містить навіть не вилучення, про що згадано в постанові, він містить технічне відокремлення того, що несе певні загрози і є зайвим в цьому законопроекті. Зокрема, введення його через 4 місяці, і інші речі. Цей проект передбачає введення змін не раніше виборів Президента у 2004 році. Він зберігає одномоментність виборів до Верховної Ради і місцевих органів влади без тих додаткових умов, які вчора дискутувалися у сесійному залі. Я не торкаюся інших, підкреслюю ще раз, відокремлень. Текст законопроекту розданий вам, він може вами аналізуватися, він коротший, отже менше поправок до чинної Конституції. Він відповідає висновкам Конституційного Суду, і це дуже важливо. Він, підкреслюю, вигідний усім політичним суб'єктам у наступних політичних кампаніях. Він вигідний всім претендентам на виборах Президента у нинішньому році. Він відповідає вимогам Парламентської асамблеї Ради Європи. І основне, він вигідний суспільству, бо гарантує демократизацію всіх владних відносин і не дозволятиме нікому приймати одноосібно авантюр на зразок іракської, цінової на хліб, приватизації і всього того, що робить нетерпимим життя наших людей. Я пропоную, аби ви уважно подивилися цей документ. Перед голосуванням я прошу головуючого, аби він оголосив ще зібрання тимчасової погоджувальної, вибачте, ради, щоб ми могли подивитися, що, чим ми володіємо, якою кількістю голосів, щоб під час голосування у сесійному залі люди зрозуміли, робиться той крок, якого суспільство чекало, якого ми багато років добивалися в непростій, складній політичній боротьбі. Дякую.
      • 2004.04.08 | vujko

        Re: РІШЕННЯ НЕ ПРИЙНЯТЕ

        Мінор пише:
        > Литвин ставить на голосування в цілому з уточненням, що зміни Конституції вступають в силу з дня вступу до поноважень нового президента
        > Законопроект 1674-4

        Що за дивний номер? Чому не 4105?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.08 | Вовчик

          Re: РІШЕННЯ НЕ ПРИЙНЯТЕ

          В МЕНЕ НЕМА СЛІВ! ЯКИЙ ОБЛОМ! У МЕНЕ УЖЕ СВЯТКОВИЙ НАСТРІЙ! ДЯКУЄМО, ТАТУСЬКО, ЗА ТАКИЙ ПОДАРУНОК... ЯК ДАВНО ВЖЕ МЕНІ ХОТІЛОСЯ, ЩОБ ТИ ТАК ОБКА....СЯ. ДУМАВ, ЩО ТРЕБА БУДЕ ЧЕКАТИ ДО ЖОВТНЯ, АЖ НІ... РАНІШЕ ВИЙШЛО! :)

          СЛАВА УКРАЇНІ.
  • 2004.04.08 | DevRand

    дякуємо за репортаж! (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".