МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скільки отримав Костусєв за свою зраду?

04/12/2004 | Ігор Немашкало
Про більш нахабну і підлу поведінку держслужбовця в Україні я ще не чув. Костусєв дав дозвіл Проктор енд Гемблу купити Ольвію бету, виробника пральних порошків і інших засобів побутової хімії під маркою "Гала", мила і т.д. Ця Гала займала 40% ринку, Проктор - 21, в результаті Проктор отримає беспрецендентну концентрацію - 61%!!! Що дозволить йому вбити конкурентів і конкуренцію на цьому ринку, а як результат - погіршити якість і підвищити ціни на вироби. За все сплатить український покупець і споживач. І при цьому Костусєв має нахабство лицемірно казати:
"Это предприятие известно украинскому потребителю как производитель моющих и чистящих средств по доступной цене. Поэтому специалисты Комитета особо тщательно изучали возможные последствия этой концентрации для рынка бытовой химии, в частности, стиральных порошков. Анализ полученной информации позволил сделать вывод, что указанное приобретение не приведет к монополизации или существенному ограничению конкуренции".
Що ж вони вивчали - грощі рахували чи що? Як же це не монополізація - 61%!!! Звідки ж тепер візьметься доступна ціна і прийнятна якість. Українські виробники також кажуть, що Костусєв підписав ліцензію на їх винищення. Хіба ж можна таку людину терпіти? Він зрадив і українського споживача і українського виробника. Зла не вистачає? Якої це партії людина?

Зверніть увагу на статтю:
http://www.zn.kiev.ua/nn/show/489/46136/

та

http://intercharm.net/news/index.phtm?ident=4328&page=

Відповіді

  • 2004.04.12 | Zy

    Re: Спочатку ( у ВР) було СПУ (-)

  • 2004.04.12 | Ігор Немашкало

    Останній коментар Антимонопольного комітету України

    з'явився на їх сайті

    http://www.amc.gov.ua/reports/?id=124

    Що можна сказати? Викручується, як змій. Одначе бреше падлюка.

    "В даному випадку йдеться не про придбання акцій “Ольвія Бета”, а про придбання виробничих потужностей одного з підприємств, яке виробляє продукцію для групи “Ольвія”."

    Хрєн редьки не сладше.

    "Відбувається це з метою налагодження випуску продукції “P&G” в Україні, а між самими компаніями “Ольвія Бета” і “P&G” не буде встановлено відносин контролю."

    Плутай далі. Звісно, якщо Проктор забере виробництво пральних порошків у Ольвії, то контролю над Олбвією він не отримає. Зате отримає контроль над виробництвом.

    "Продаж майнового комплексу вказаного ЗАТ не означає виходу “Ольвія Бета” з ринку."

    З ринку взагалі ні. Але з ринку пральних порошків та побутової хімії - так. Ну буде вона голки виробляти. Кому від цього легше буде.

    "Ця компанія продовжить виробництво своєї продукції на інших виробничих потужностях."

    Але не пральних порошків.

    "Ринки синтетичних миючих засобів (СМЗ) в Україні є висококонкурентними, вони насичені різноманітною продукцією в різних цінових пропозиціях, тут в достатній мірі присутні як вітчизняні виробники, так і відомі світові компанії. Започаткування власного виробництва в Україні з боку “P&G” посилить конкуренцію на всіх сегментах ринків."

    Вітчизняні виробники вже майже розчавлені. Вони програли конкуренцію. І конкуренція майже зникла. Нащо Проктору той завод. Завод вона і так могла б побудувати залегко. Купує вона не завод, а ринок.

    "Єдиним ринком, де придбання виробничих потужностей ЗАТ “Ольвія Бета Клінінінг Продактс Ко” могло би вплинути на рівень конкуренції - це ринок пральних порошків. Проте дослідження Комітету показало, що продукція обох компаній тут перебуває в різних цінових категоріях і складає різні сегменти ринку. “P&G” випускає та імпортує в Україну пральні порошки так званої “преміум” групи, а “Ольвія” виробляє продукцію “середньої” та “низької” категорії, яка на 40-60% дешевша."

    Брехня. Проктор ніяк не може просунути свій Бонукс. Знизив ціну на нього на 50%. Гала його придушила і споживач має можливість купувати дешевше. Зараз споживач має вибір між Бонуксом, Галою, Тайдом. Йде боротьба за якість. Тепер цього не буде. У цьому сегменті єдиний реальний конкурент - Хенкелб з його Дельфом і Рексом.

    "На ринку СМЗ сьогодні існує значна конкуренція між торговими марками в усіх цінових діапазонах, тут відсутні значні бар’єри для вступу нових учасників і навіть спостерігається надлишок не задіяних виробничих потужностей. Все це унеможливлює здобуття окремим учасником ринкової влади, а відповідно - не може призвести до суттєвого обмеження конкуренції чи монополізації ринку."

    Костусєв якраз і уможливлює. За відповідні гроші. 61% - це не монополізація?!!! 25% - межа монополізації.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

      Що мене ще вразило

      Так це фотка, опублікована у місцевій газеті. Місцевому відділенню антимонопольного комітету виповнилося 10 років. Весь час у керма була Вікторія Нагній. Вона його і створила. І ось фотка: Нагній разом з мером Харкова та ще двома чиновниками бухають, відмічаючи цю дату. Пичому у Нагній вид підпарканної п'яниці. Дожилися! Вірніше допилися! Ротацій влади нема. Бандюки поприживалися. Перетворили владу на засіб заробляння грошей та ще й на притон. А чого чекати, як керівник такий. З винятковим нахабством каже про уважне вивчення тих мільйонів, які отримав за свою згоду, за продаж гуртом українських споживачів та виробників американцям.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.13 | 123

        Та годі Вам

        На цьому ринку наджорстка конкуренція. Це видно хоча б з масованих рекламних кампаній - що є вірною ознакою боротьби за споживача.

        На цьому ринку грають мультинаціональні корпорації, які завзято конкурують між собою по всьому світу. І не зможе Проктер захопити весь ринок, так що на ньому не залишиться Хенкеля і Юнілевера. Незалежно від поточної долі ринку -- ці три компанії будуть жорстко конкурувати за споживача, забезпечуючи споживачу всі відповідні переваги.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.13 | KE

          Та дайте ему от лица Омельченко на Костусева погнать! :) (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

            Я з ними не знайомий

            і не знаю їх політичної орієнтації. Тільки бачив у Києві розклеєні дикти з Омельченком та бачив, як він з Кличками крутиться. Цікаво, чи був він у Мандалан беї під час останнього програшу Кличка? Чи лицемірно заховався? Звичайно він вистрибує на ринг, як лев. Чи як Кінг.
            Про Костусєва поки довідався тільки, що падлюка. Тому і цікавлюсь, з якого він табору. Можливо його політичне угруповання якось вплине на нього, якщо в нього самого вже совісті нема. Ось кажуть, що він з СПУ родом. Так що, чергового листа Морозу писати чи що? Щось модне це стало на форумі останнім часом.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.13 | KE

              Вы подпеваете (умышленно или нет, не важно)

              Омельчегнко, который давно на Костусева зуб имеет, за то, что тот не давал ему повышать цены и т.д.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

                Мабуть

                Дійсно, я помітив що левова більшість дій Антимонопольного комітету якраз крутиться навколо комунальних цін. З одного боку це гарно, але створивши гамір тут, вони спокійно заробляють грошики в інших сферах. А от це вже погано. Бо збільшує і так критичну масу розпусти і корупції в нашій державі. Який нейтралізатор тримає все це від вибуху? Чи лагідна вдача пересічного українця є тою гальмуючою пластиною?
        • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

          Кому б казали, та не мені

          бо я випадково спеціаліст як у тих порошках (бо торгую ними), так і антимонопольному законодавстві (бо намагався використати антимонопольний комітет у своїх інтересах, примусивши його контролювати ціни базарів для торгуючих). Юнілевер, про який ви згадали, зовсім пішов з ринку. Припинив випускати Surf, та й Омо при смерті. В нас кілька пачок не продається вже роками. Юнілєвер і в світовому масштабі зараз відмовляється від побутової хімії, скорочуючи кількість брендів і зосереджуючись на найвпливовіших. Відмовився від розпорошення сил.
          Так Хенкель конкурент, але в сегменті недрогих виробів ще слабенький. Не тягнуть допоки його Дельф і Рекс проти Гали і Бонукса.
          Досить конкурентний ще Тест. Я вважаю, що це в умовах монополізації Проктора найперспективніший конкурент. Їм тільки треба збільшити потужність, якість і розкрученість є. До того ж порошок дешевше Гали. Та чи не купить Проктор за допомоги Костусєва і цього конкурента. Я не впевнений.
          Вітчизняні виробники вже майже розчавлені. Частка Вінниці за 6 років знизилась з 53% до 5% !!! Тепер Проктор легко доб'є її та інших вітчизняних виробників.
          Реклама була, але це була якраз реклама Гали і Бонукса, якщо токалася недорогих порошків. І реклама на мою думку не свідчить про велику конкуренцію. Вітчизняні виробники то не здатні на неї. То ця реклама швидше засіб їх добивання і зомбування споживачів американцями.
          61% - жахливий відсоток монополізації ринку. Коли треба, Антимонопольний комітет це розуміє. Якщо платять в іншу сторону. Прочитайте у ДТ, як він повівся з пивом. ПРимусив компанію продати завод тільки тому, що вона почала виробляти більше 33% пива. Це класична антимонопольна дія. Але й вона у нас не задарма. Принаймні це доводить події навколо Гали та Проктора.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.13 | KE

            Внимательней присмотритесь к примерам, поймете разницу

            И не надо злиться, если не удалось использовать антимонопольный в своих интересах ;)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

              Але ж ці інтереси цілком законні

              І сам антимонопольний комітет визнав це у своїх відповідях. Він визнав базари щодо ринкових торговців монопольними суб'єктами, а ціни на послуги ринків такими, що підлягають контролю антимонопольними органами. Однак далі від цих теоретичних постулатів справа не пішла. Хіба що злупили з потрапивших під руку адміністрацій ринку щось завдяки моїй писанині. А в ринкових торговців не вистачає грошиків проплатити АМК за виконання ним своїх природніх функцій. А задармо вони не працюватимуть, як і наша правоохоронна система. Не дай Бог, хтось почує про такий хвакт, скільки набіжить зі своїми проблемами.
              І не треба лякатися "своїх інтересів". Як якогось моветону чи свідчення морального занепаду зацікавленого. Якщо Вас сусід по голові ломакою заїде і Ви звернетесь за допомогою до міліції, як Ви поставитесь, якщо якийсь моралізатор збоку почне вас звинувачувати у спробі використати міліцію "у своїх інтересах". І якщо Вам міліція не допоможе, а Ви на неї розсердитесь, хіба це не природньо. Державні органи і повинні працювати в інтересах громадян, захищаючи їх законні права. А то ми вже дивимось на це як на якесь диво і щось неможливе та спробу примусити державу діяти "у своїх інтересах" як заборонене саморобним моральним імперативом.
          • 2004.04.13 | 123

            Двох таких гравцв як Хенкель і Проктер вистачить

            У Хенкеля слабше в сегменті недорогих порошків (дійсно, це так, бо Хекель завжди домінував в сегменті "найвища якість") -- так він демінгуватиме. З ринку він не пійде - в нього тут заводи навіть є (в Ужгороді, принаймні). А значить -- буде жорстко конкурувати.

            Я не виключає що АМК "стимулюють", я навіть до цього схиляюся. Але в даному випадку я проблеми монополізації не бачу. Ринок відкритий для інших, агресивні турки рядом. Нічого страшного.

            А Костусєв пійшов на АМК від трудовиків.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

              Вистачить то їх вистачить

              себто для забезпечення споживачів кількісно. Але питання ще в тому, за якою ціною і з якою якістю. Антимонопольний комітет якраз і повинен стояти насторожі, щоб захистити конкуренцію (тепер вони так і називаються - органи з захисту економічної конкуренції), бо конкуренція це чи не найбільше надбання та перевага капіталізму. Бо конкуренція не притаманна соціалізму. Так що треба реалізовувати, як раніше казали, ці переваги. А що ми бачимо на справі? АМК продає ці інтереси першій підвернувшійся закордонній фірмі. Український споживач залишається незахищений. Ви повинні знати і про можливість змови між виробниками. Як легше зробити її, якщо виробників багато, чи два? Насправді, що потрібно було б зробити АМК, так це розслідувати зараз можливість змови між Проктором та Ольвією, бо щось дуже підозріло синхронно вони підняли та вирівняли ціни на Галу та Вонукс. Можливо уніфікуючи їх ціни для майбутнього злиття.
              Антимонопольний комітет має право на найбільші, просто величезні штрафи, порівняно з іншими контролюючими органами. В мільйонах гривень. Це доводить теоретичне усвідомлення цінності конкуренції для суспільства. Але на практиці все це виставлене Костусєвим та його служками на продаж.
            • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

              Поруч агресивні росіяни

              швидше ніж турки. Бо від турків залишився Тест. А росіяни збільшують експорт пральних порошків в Україну. Стаття в ДТ. Можливо, вони врятують конкуренцію. Однаково це в майбутньому, а АМК не має право на це сподіватися і хоч би на мить вбивати конкуренцію. Це якщо залишити захист вітчизняного споживача, бо АМК має жертвувати навіть ним заради конкуренції.
              І погано, що ми вже навчилися так спокійно та розважливо ставитися до "стимулювання" держслужбовців. Тобто до корупції. Мовляв, грішок, але невеличкий. Хто не без цього.
            • 2004.04.13 | Scubo

              І навіщо вам дружина коли є Мадонна і Чіччоліна?

              Гарантують високий рівень і конкурентність на ринку "послуг".
              І навіщо вам все те що у вас між ногами, коли все це є у "зарубіжних виробників"?
  • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

    Це чи найганбніший приклад узурпації влади чиновниками

    Для прихватизації чи узурпації влади чиновником не обов'язково, щоб він їв громадян як Бокасса чи вбивав як Кучма. Цілком достатньо і такої побутової узурпації, як це зробив Костусєв. Нехтуючими своїми обов'язками, зрадивши доручений йому захист конкуренції, який дає можливість споживачам купувати товари гарної якості за прийнятну ціну, він якраз і зорбив таку узурпацію влади з метою зрубити грошенят. Ну якийсь мільйон.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".