МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мороз: СПУ піде на вибори самостійно (\)

04/13/2004 | Правник
МОРОЗ КАЖЕ, ЩО СОЦПАРТІЯ ПІДЕ НА ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА САМОСТІЙНО

www.ПРАВДА.com.ua, 13.04.2004, 16:00

Соціалістична партія України буде самостійно брати участь у виборах президента. Про це ідеться у коментарі Олександра Мороза, поширеному за підсумками провального голосування за політреформу.

"Минулий тиждень підтвердив лише одне - справжніх прибічників реформи системи влади набагато менше, ніж можна було сподіватися. Ми відчували це раніше, переконалися остаточно тепер", - сказав Мороз.

Соціалісти, за словами Мороза, зробили для себе висновок. "Під час президентської кампанії одним з провідних гасел для соціалістів, котрі вимушені йти в кампанію самостійно, залишиться те, в чому ми переконані достеменно: реформувати систему влади, поставити її під контроль народу", - сказав Мороз.

Мороз сказав, що фракції "Наша Україна" та БЮТ не голосували за зміни до Конституції, "бо не хочуть ніяких змін" і "затягували розгляд виборчих законів".

На думку Мороза, ці сили "хочуть існуючу авторитарну систему влади прибрати до своїх рук".

"І нехай нас не вводять в оману їхні слова про небезпеку "передачі влади в руки тих же кланів", про "реформу після виборів президента". Відкинемо навіть багато разів уживаний аргумент про доброго царя, - припустимо, що таке диво буває", - зазначив лідер СПУ.

На його думку, ці аргументи "порожні". За словами Мороза, "ніяких гарантій приходу доброго царя (навіть при одному кандидату від "трійки") не було і немає".

Крім того, каже він, влада і зараз "знаходиться в руках кланів, найперше трьох "сімей": київської, донецької, дніпропетровської".

Також, за його словами, "свита наміченого "царя" та ж, що складала становий хребет існуючої системи". За його словами, ці люди "вірою і правдою служила царю нинішньому, а сьогодні без тіні сорому перелицювалася в опозицію".

За словами Мороза, ризики залишити все як є більш небезпечними, ніж ризиків змін. "Не бачити цього - значить дурити людей. Значить… підтримувати фактично владний режим".

Він ще раз закликав "домовлятися з тим, хто це розуміє" – "це невідкладне завдання для всіх, хто хоче добра людям і нашій державі".

"Змінити [Конституцію] потрібно до виборів президента. Варіанти є. Як це буде здійснюватись, ми ще і побачимо, і обміняємося думками", - додав Мороз.

Мороз також відкинув аргументи лідерів більшості, що в минулий четвер голосувався не той проект змін до Конституції.

"Чи й справді когось збив із пантелику головуючий на засіданні, назвавши не реєстраційний номер законопроекту про зміни, а номер, який присвоюється прийнятому закону? Хіба Степан Гавриш помилився? А більше 290 депутатів? Чи хто з тих, що не голосували, зіслався на цю причину? Ні, звичайно. Всі все розуміли, та й іншого закону не розглядалось. Нічого іншого і голосуватись не могло", - сказав він.

Відповіді

  • 2004.04.13 | Shooter

    Якби Мороз був хрещений, то можна би було зробити закономірний..

    ...висновок, що батюшка, який його хрестив, був явно не з наймудріших.

    По-перше, дідо Фройд би з цитованого тексту 20 разів побачив особисту аверзію Мороза до Ющенка, чи, вірніше, щиру хахляцьку заздрість, що місце "доброго царя" при будь-яких розкладах майже напевно не достанеться Морозу, а, швидше всього, Ющу.

    Більше того - Мороз боїться більше приходу до влади Юща, ніж її залишення бандюкам. В цьому випадку дідо Фройд би сказав, що наліцьо відгомін "мудрої" поради Мороза в 1999 щоб ветеранам УПА пенсії виплачувала Німеччина...

    Ну і друге: НУ теж при початку діяльності цієї ВР пропоновуало реформу і врівноваження влади (на противагу дарування її бандюкам, яке так гаряче підтримує Мороз). То чому Морозу не спробувати шукати компромісу з НУ саме тут?

    До виборів-2004 нєпропіхуємоє вже навряд чи пропхають. То якщо Морозу так залежить на реформі (а не на банальних ревнощах щодо Юща) - то веди переговори з НУ, преконуй! Домовляйся на 2006 чи, в кінці кінців, 2008 році для переходу до парламентсько-президентської республіки, причому, набагато "справедливішої та врівноваженішої", ніж то би було цього року, - ан нєт, Сан Санич на фальцет а-ля Пєця зривається...

    Чим все більше розчаровує.
    :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Олександр

      Та ні, його явно "звєзділі"...

      ... от і получився "звєзданутий". :)

      Shooter пише:

      >По-перше, дідо Фройд би з цитованого тексту 20 разів побачив особисту >аверзію Мороза до Ющенка, чи, вірніше, щиру хахляцьку заздрість, що >місце "доброго царя" при будь-яких розкладах майже напевно не >достанеться Морозу, а, швидше всього, Ющу.
      Може бути, що й так ( я більше думав про номенклатурну "порідненість душ" :) ). Тоді тим більше треба цінувати мудрість і мужність пані Тимошенко, яка погодилася на роль "молодшого лідера"...

      >Більше того - Мороз боїться більше приходу до влади Юща, ніж >її залишення бандюкам.
      Це повністю показала ганебна торішня угода з СДПУ(о) про реХВорму.
      Лише уявіть ганебність ситуації: про людське око - гучні заяви про опозиційну єдність, про антирежимну угоду, яка от-от буде підписана, мовляв, залишилися лише деталі... І одночасно підпільно на повному форсажі йшли якісь гешефти із найгнилішою режимною силою...


      >В цьому випадку дідо Фройд би сказав, що наліцьо відгомін "мудрої" >поради Мороза в 1999 щоб ветеранам УПА пенсії виплачувала >Німеччина...
      Цікаво, як він з таким багажем забобонів "врємьон очаковскіх и покоренья Крима" планує жити в майбутньому та дбати про національну єдність ? І, що сумно, всі його відморозки такі ж пришиблені совком...

      >То чому Морозу не спробувати шукати компромісу з НУ саме тут?
      Питання: а навіщо НУ такий союзник ? :) Ще згадайте справедливе зауваження Максим'яка: Ющенко не терпить двурушництва...

      Та й такий аспект: Ющенко після перемоги має формувати новий уряд, тому йому потрібні толкові люди. Такі люди в НУ є, такі люди є і в БЮТ, а кого може запропонувати Мороз ? :)

      >...то веди переговори з НУ, преконуй!
      Ну, не виходять переговори у Мороза з НУ. От з СДПУ(о) - зовсім інша справа... :)

      > Чим все більше розчаровує.
      Ай, було б за чим шкодувати. Баба з воза - кобилі легше...

      P.S. Скільки разів Швейк спускав зі сходів кредитора Отто Каца ? Здається, таки тричі... Видно, і Мороз хоче, щоб його спутили з політичних сходів третій раз. :) Але я думаю, що вже його як спустять, то він і не підніметься в 2006 році...
  • 2004.04.13 | Михайло Свистович

    На першій сторінці Майдану думки Мороза у повному викладі.

    Хто чого хоче…

    Кількох голосів не вистачило, щоб 8 квітня зміни до Конституції були внесені. Овації від "нашоукраїнців" і поспішні коментарі від координатора більшості разом свідчили про невизначеність, незавершеність процесу. Про різну мету, котру переслідують його учасники.

    Чи й справді когось збив із пантелику головуючий на засіданні, назвавши не реєстраційний номер законопроекту про зміни, а номер, який присвоюється прийнятому закону? Хіба С. Гавриш помилився? А більше 290 депутатів? Чи хто з тих, що не голосували, зіслався на цю причину? Ні, звичайно. Всі все розуміли, та й іншого закону не розглядалось. Нічого іншого і голосуватись не могло.

    Отже, всі, хто голосував "за" і хто "проти", — робили це свідомо. Розмови про купівлю голосів в один та інший бік лишаються здебільшого розмовами. Вирішальною була свідома позиція депутатів. Вона-то і цікавить найбільше громадян.

    Мені вже не раз доводилося говорити, що модель зміненої системи влади одна — різновид парламентсько-президентської форми правління. Модель одна, а наміри протилежні. Опозиційні до владного режиму політичні сили — соціалісти і комуністи домагаються через таку модель усунути від влади корупційні клани на чолі з нинішнім президентом, а саму владу поставити під контроль народу. (В деталі не вдаюся, про це і писалося не раз, в т. ч. мною, і кожен, хто цікавиться політикою, має доста аргументів на користь висновку про те, що демократичний устрій робить кращим життя конкретної людини, захищає її права, зміцнює державність. Що підтверджується, до речі, і досвідом багатьох європейських країн). З іншою метою таку ж модель відстоює і владний режим.

    Пропонуючи за два роки різні форми диктатури, видаючи їх за проект політреформи, одержавши відкоша, влада опинилася перед необхідністю підтримувати варіант опозиції. Що такий поворот настане, я стверджував ще чотири роки тому.

    Настане, але ж не з доброго дива чи з наглої любові президента до демократії. Час настав, бо технологи режиму переконалися: диктатура "в лоб" не пройде, доведеться систему влади змінити, але так, щоб самим, і повністю, спробувати оволодіти її найважливішими ланками. Тому нас не повинно дивувати, чому залежна від президента більшість слухняно голосує за пропорційні виборчі закони, за зміни до Конституції.

    Підозри з приводу однакових позицій влади і, наприклад, соціалістів можуть виникати хіба-що у, м’яко кажучи, непоінформованих людей. Ми голосуємо в окремих випадках однаково, але це не значить, що ми не бачимо намірів влади. І не бачимо можливості нейтралізувати ці наміри.

    Маленький штрих до теми. Поспіх у реформі, намагання запровадити зміни до Конституції через чотири місяці, виникаючі при цьому "дірки" у правовідносинах між президентом, парламентом і урядом свідчили про плани влади, далекі від демократії.

    При згуртованих діях усіх фракцій, котрі хочуть відправити у відставку нинішніх правителів, всі загрози (підкреслюю: всі!) можна було зняти ще на етапі підготовки питання до пленарного засідання, коли в тексті законопроекту і прикінцевих положеннях враховувалися усі побажання "Нашої України". Це і був так званий "варіант О. Мороза", про який говорили багато учасників дискусії. А остаточну крапку поставити під час голосування 8 квітня. "Наша Україна" і БЮТ діяли інакше (про це пізніше), тому утримати вдалося лише одну, але дуже важливу позицію: зміни до Конституції вводити не раніше вступу на пост новообраного президента. Кілька раундів тяжких переговорів, непоступливість у цій вимозі соціалістів, розуміння небезпеки комуністами та деякими фракціями більшості дозволило дійти згоди.

    Однак, 300 голосів не набралося. Не будемо шукати причину відмови у голосуванні десятка депутатів. Вони цікаві і різні. Але, в принципі, другорядні. Цікавить інше, — чому не голосували фракції "Нашої України" і БЮТ?

    Конкретне питання потребує чіткої відповіді. Вона така: ці фракції не голосували за декларовані ними ж зміни до Конституції, затягували розгляд виборчих законів, бо не хочуть ніяких змін. Бо хочуть існуючу авторитарну систему влади прибрати до своїх рук. І нехай нас не вводять в оману їхні слова про небезпеку "передачі влади в руки тих же кланів" про "реформу після виборів президента". Відкинемо навіть багато разів уживаний аргумент про доброго царя, припустимо, що таке диво буває.

    Ці аргументи привабливі, але… порожні. Бо влада і без "передачі" знаходиться в руках кланів, найперше трьох "сімей": київської, донецької, дніпропетровської. Бо не захоче відмовлятись від надмірних повноважень президент, котрий бореться за них ще на стадії захисту їх у чинній Конституції. Бо ніяких гарантій приходу доброго царя (навіть при одному кандидату від "трійки") не було і немає. Та й свита наміченого "царя" та ж, що складала становий хребет існуючої системи, вірою і правдою служила царю нинішньому, а сьогодні без тіні сорому перелицювалася в опозицію. І це — незаперечний факт. А це значить, що ризики залишити все як є, небезпечніші ризиків змін! Не бачити цього — значить дурити людей. Значить… підтримувати фактично владний режим.

    Змінити систему влади, усуваючи нинішніх правителів, треба. Домовлятися з тим, хто це розуміє, слід. Це невідкладне завдання для всіх, хто хоче добра людям і нашій державі. Змінити потрібно до вибрів президента. Варіанти є. Як це буде здійснюватись, ми ще і побачимо, і обміняємося думками. Минулий тиждень підтвердив лише одне — справжніх прибічників реформи системи влади набагато менше, ніж можна було сподіватися. Ми відчували це раніше, переконалися остаточно тепер.

    Тому висновок робимо для себе. Під час президентської кампанії одним з провідних гасел для соціалістів, котрі вимушені йти в кампанію самостійно, залишиться те, в чому ми переконані достеменно: реформувати систему влади, поставити її під контроль народу!

    12.04.04
    Олександр Мороз,
    народний депутат України,
    голова Соціалістичної
    партії України
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Мінор

      Надзвичайно цікава, але прогнозована заява.

      Опозиційна трійка не витримала тестового випробування на політичну реформу. Розкол не поверхневий він пройшов по глибинним переконанням партій-партнерів. Тепер виборча кампанія обійдеться спонсорам Ющенка вдвічі дорожче.
      Надихає те, що Мороз не палить мости остаточно і ще сподівається досягнути згоди. Але вже тепер Ющенку доведеться піти на серйозніші поступки в питанні реформи, аніж раніше.
      Виходом може стати "Політична угода", де Ющенко, як кандидат у президенти, гарантує в обмін на підтримку кандидату у президенти Морозу виконання ряду домовленостей. Ця угода має бути публічною. Втім, тепер навіть її буде недостатньо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.13 | Ukropithecus (robustus)

        Re: Надзвичайно цікава, але прогнозована заява.

        > Виходом може стати "Політична угода", де Ющенко, як кандидат у президенти, гарантує в обмін на підтримку кандидату у президенти Морозу виконання ряду домовленостей. Ця угода має бути публічною. Втім, тепер навіть її буде недостатньо.

        За цю угоду ніхто і ламаного гроша не дасть, бо вона коштуватиме менше аніж папір, на якому написана.


        > Опозиційна трійка не витримала тестового випробування на політичну реформу. Розкол не поверхневий він пройшов по глибинним переконанням партій-партнерів.

        НУ і БЮТ не є партіями, ці утворення живляться харизмою лідерів, а не ідеологією. Розкол саме тут, як мені здається. Лідерів завжди цікавить влада, тому я не виключаю, що навіть Тимошенко може піти на вибори окремо - який сенс Ющенку і його оточенню ділитись з кимось дивідендами якщо вони розраховують на власне президенство.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.13 | Мінор

          Re: Надзвичайно цікава, але прогнозована заява.

          Ukropithecus (robustus) пише:
          > За цю угоду ніхто і ламаного гроша не дасть, бо вона коштуватиме менше аніж папір, на якому написана.

          Платою за угоду буде з одного боку зняття кандидатури Мороза, з іншого - політичний піар Соцалістичній партії, яка примусила майбутнього президента-ліберала публічно взяти на себе певні соціальні зобов"язання. Такий піар буде неоціненним на наступних парламентських виборах для СПУ.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.13 | Ukropithecus (robustus)

            Я розумію

            > Платою за угоду буде з одного боку зняття кандидатури Мороза, з іншого - політичний піар Соцалістичній партії, яка примусила майбутнього президента-ліберала публічно взяти на себе певні соціальні зобов"язання. Такий піар буде неоціненним на наступних парламентських виборах для СПУ.

            Просто Ющенко ту угоду не виконає, це на 100% розуміє Мороз, тому він і наполягав щоб реформу було проведено до президентських виборів, а до парламентських виборів про ту угоду в суспільстві забудуть. Піар - це зброя миттєвого застосування, для стратегії не годиться, тим більше, що Мороза піар взагалі не цікавить. Чого варті оті обіцянки, коли Ющенко на парламентських виборах говорив про реформу, а потім на 180 градусів змінив позицію, те ж саме стосується і пропорційного закону і іншого. Угода немає ніякого сенсу, хіба тільки, щоб створити трохи інформаційного шуму. І питання наостанок - а чому Ви думаєте, що Ющенко буде підписувати якісь угоди?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.13 | Мінор

              Re: Я розумію

              У Ющенка, якщо він розуміний політик, не залишається вибору, як тільки підписувати таку угоду. Інакше без Мороза з нього виліплять націоналіста і заженуть в маргіналес.

              Щодо того, що піар не годиться для стратегії, то я не переконаний в однозначності такого висновку. Залежить.

              Щодо необов"язковості ВАЮ на прикладі ставлення до парламентсько-президентської республіки, то тут я повністю з Вами згоден.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.04.13 | Shooter

                Гм...

                Мінор пише:
                > У Ющенка, якщо він розуміний політик, не залишається вибору, як тільки підписувати таку угоду. Інакше без Мороза з нього виліплять націоналіста і заженуть в маргіналес.

                Не зліплять і не заженуть - це раз.
                Хоча спробу порозумітися з Морозом робити потрібно - тут я з Вами згоден (хоча абсолютно не згоден з тим, що відповідальність за це лежить виключно на Ющенкові - на обидвох і рівними долями).
                З іншого боку, Ющенкові потрібно сьогодніщніх повноважень президента для того, щоб хоч якось внормувати ситуацію "розвинутого бандюкізму", хоча би до 2006, а то й до 2008 року.

                Чи піде на це Мороз? (Якщо на це піде Ющенко, звісно) На впровадження реформи хоча би в 2006 році?
                Бо це був один з пунктів, який міг з реХВорми зробити реформу, хоч якось задовільнивши НУ та БЮТ. Проте СПУ на цей пункт відверто забило (на словах спочатку підтримуючи). В цьому знову винуватий Ющенко?


                > Щодо необов"язковості ВАЮ на прикладі ставлення до парламентсько-президентської республіки, то тут я повністю з Вами згоден.

                Міноре, не смішіться. "Обов'язковість" Ющенка є в тому, що він вважає, що політичні сили, котрі отримали 18% голосів виборців, не мають ані найменшого права урзупувати владу не те, що на 2 роки, а навіть на день.

                Мороз же ж заради задоволення свого ега у вигляді смішної до неможливости "перемоги над кучмізмом" відверто підтримав цей рух - передачу влади від Кучми бандюкам. Гарантовано - на 2 роки, з 80% гарантії - на наступних 10-20.




                Хоча знаєте що найпечальніше?

                Що для Мороза бандюківсько-парламентська республіка латиноамериканського гатунку є меншим злом, ніж "диктатура" Ющенка. "Дикататура", котра би дала СПУ найкращі шанси попасти у виконавчу владу в 2006 році, а не бути вічною ручною опозицією в бандюків.
                Я вже мовчу про державу як таку.

                І все впирається, насамперед, в особисті амбіції "найчеснішого та найморальнішого" політика...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.04.13 | Нестор

                  Ще й як зліплять!!! Ще й як заженуть!!! (-)

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.04.13 | Shooter

                    Вже один Ваш тезка 10 зрадників з НУ обіцяв. Не родич Вам?(-)

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.04.13 | Нестор

                      Вже один арихмометр обіцяв, що НУ з великою перевагою виграє

                      вибори і всі будуть валятися в Ющенка в ногах просячись в коаліцію.

                      Не ваш родич? :)

                      До речі, до вашого відома, Нестор - це ім"я таке. А рідство визначається прізвищем.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.04.14 | Shooter

                        Все, що я обіцяв на виборах-2002 - збулося

                        З точністю до 1-2%.
                        А до моменту, поки всі валятимуться в ногах Ющенка, вже не так і довго чекати.
                    • 2004.04.14 | Боровик

                      Тезка є всього навсього дресированим пуделем, а не родичем (-)

      • 2004.04.13 | Олександр

        Re: Надзвичайно цікава, але прогнозована заява.

        Мінор пише:

        >Тепер виборча кампанія обійдеться спонсорам Ющенка вдвічі дорожче.
        Я так розумію, Вас це тішить. :) Цікаво, чому ?

        >Надихає те, що Мороз не палить мости остаточно і ще сподівається >досягнути згоди.
        А чи цікавився хто, чи Ющенко з Тимошенко сподіваються досягти згоди з Морозом ? :) Я би вже на ньому як партнері хрест поставив...

        >Але вже тепер Ющенку доведеться піти на серйозніші поступки в питанні >реформи, аніж раніше.
        У Мороза є ще надія гальванізувати цю покійницю ? :)

        >Виходом може стати "Політична угода", де Ющенко, як кандидат у >президенти, гарантує в обмін на підтримку кандидату у президенти >Морозу виконання ряду домовленостей. Ця угода має бути публічною. >Втім, тепер навіть її буде недостатньо.
        Отож. Підпише Ющенко з Морозом цю угоду публічно, навіть під фанфари. А за день до виборів прийде Медведчук до Мороза, скаже чарівне слово, і підпис Мороза враз знеціниться... :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.13 | Мінор

          Олександру

          Олександр пише:
          > Мінор пише:
          >
          > >Тепер виборча кампанія обійдеться спонсорам Ющенка вдвічі дорожче.
          > Я так розумію, Вас це тішить. :) Цікаво, чому ?

          Олександре, Ви не так часто буваєте на Майдані щоби знати мої погляди і ставити безпомилкові діагнози за однією фразою.
          Ні не тішить. Мені прикро, але я констатую факт. Бо війна лише проти Януковича буде важкою і дорогою, а якщо тепер доведеться воювати ще й проти Мороза, то це буде значно дорожче.
          Шкода. Дешевше і ефективніше було об"єднати зусилля, піти на поступки і домовитись. Тим більше, що вимога більшого парламентаризму ще кілька років тому була вимогою тих партій, які об"єдналися в НУ.


          > >Надихає те, що Мороз не палить мости остаточно і ще сподівається >досягнути згоди.
          > А чи цікавився хто, чи Ющенко з Тимошенко сподіваються досягти згоди з Морозом ? :) Я би вже на ньому як партнері хрест поставив...

          Ну може тому, Олександре, Ви і не будете кандидатом у президенти на цих виборах. :-)
          Якщо серйозно, то ключ до результативного голосування - серед виборців Центральної України. Понад 90% галичан на минулих виборах проголосували за НУ та БЮТ. Але там живе лише 5 млн осіб. Практично стільки ж , скільки на вотчині Януковича - Донецькій області. Таким чином 3 галицькі області погасять одну донецьку. А от у Центрі якраз СПУ і має найбільшу підтримку, бо у Луганську, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Одесі Ющенку також багато не зібрати. А от Суми, Чернігів, Полтава, Кіровоград, Житомир, Черкаси - це ті місця де СПУ зібрала максимальну кількість голосів і тепер вони втрачаються.


          > >Але вже тепер Ющенку доведеться піти на серйозніші поступки в питанні >реформи, аніж раніше.
          > У Мороза є ще надія гальванізувати цю покійницю ? :)

          :-) Ну чому ж покійницю? Можна заново зареєструвати проект Мороза і скажімо вже наприкінці травня знову винести на голосування. Якщо НУ у повному складі 100 депутатів підтримає той проект - можливо відкриється шлях до компромісу між НУ та СПУ.


          > >Виходом може стати "Політична угода", де Ющенко, як кандидат у >президенти, гарантує в обмін на підтримку кандидату у президенти >Морозу виконання ряду домовленостей. Ця угода має бути публічною. >Втім, тепер навіть її буде недостатньо.

          > Отож. Підпише Ющенко з Морозом цю угоду публічно, навіть під фанфари. А за день до виборів прийде Медведчук до Мороза, скаже чарівне слово, і підпис Мороза враз знеціниться... :)

          Я щось не пригадую подібних випадків, якщо тільки не враховувати запалЕної уяви кількох учасників форуму. Взагалі партнерам треба довіряти. А у випадку підписання такої угоди Мороз має офіційно зняти свою кандидатуру ще за місяць до голосування. Та я не в змохі реально оцінити глибину розбіжностей. Можливо - це вже фантастика.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.13 | Олександр

            Re: Re: Олександру

            Мінор пише:

            >Ні не тішить. Мені прикро, але я констатую факт. Бо війна лише проти >Януковича буде важкою і дорогою, а якщо тепер доведеться воювати ще й >проти Мороза, то це буде значно дорожче.
            Ющенко проти Мороза воювати не буде. А Мороз проти Ющенка ? - не знаю, залежить лише від цілком неперебачуваного Мороза. Шансів у Мороза нема ніяких, цікаво, навіщо він зібрався на вибори ?

            >Шкода. Дешевше і ефективніше було об"єднати зусилля, піти на поступки >і домовитись.
            Міноре, невже Вам ще й досі не очевидно: Мороз, або ті, хто за ним стоїть, ніколи і нізащо з Ющенком не домовляться. На які поступки Ющенко не йшов би. Все б затягувалися б і затягувалися б переговори, Морозом висувалися б все химерніші і нереальніші умови - аби потягти час. Тішить, що Ющенко таки вчасно цей підхід розкусив...

            >Тим більше, що вимога більшого парламентаризму ще кілька років тому >була вимогою тих партій, які об"єдналися в НУ.
            Ви всерйоз вважаєте, що фуфел, який дав дуба 8 квітня, справді сприяє більшому парламентаризму ?

            >Якщо серйозно, то ключ до результативного голосування - серед >виборців Центральної України.
            Згоден.

            >А от Суми, Чернігів, Полтава, Кіровоград, Житомир, Черкаси - це ті >місця де СПУ зібрала максимальну кількість голосів і тепер вони >втрачаються.
            В центрі НУ в 2002 році була таки першою. СПУ була першою лише в Полтавській області. І це, зауважте, ще в ті часи, коли у Ющенковій опозиційності і надійності були сумніви, а Мороз ходив в ультраопозиціонерах...

            >:-) Ну чому ж покійницю? Можна заново зареєструвати проект Мороза і >скажімо вже наприкінці травня знову винести на голосування. Якщо НУ у >повному складі 100 депутатів підтримає той проект - можливо >відкриється шлях до компромісу між НУ та СПУ.
            А чому це у Мороза така сверблячка щодо змін до Конституції ? Кінця світу не настане, коли все розглянеться нормально, ретельно, і будуть викинуті кучманоїдні глюки... Сім раз відміряй - раз відріж. :)

            >Я щось не пригадую подібних випадків, якщо тільки не враховувати >запалЕної уяви кількох учасників форуму.
            Серпень минулого року.

            >Взагалі партнерам треба довіряти.
            А якщо цей партнер тебе зраджував, і не раз ?
          • 2004.04.13 | vujko

            Невідомо скільки глузду в такій арифметиці:

            роздивлятися скільки голосів в якій області - все одно потім все в купу складається.
            Мінор пише:
            > Якщо серйозно, то ключ до результативного голосування - серед виборців Центральної України. Понад 90% галичан на минулих виборах проголосували за НУ та БЮТ. Але там живе лише 5 млн осіб. Практично стільки ж , скільки на вотчині Януковича - Донецькій області. Таким чином 3 галицькі області погасять одну донецьку. А от у Центрі якраз СПУ і має найбільшу підтримку, бо у Луганську, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Одесі Ющенку також багато не зібрати. А от Суми, Чернігів, Полтава, Кіровоград, Житомир, Черкаси - це ті місця де СПУ зібрала максимальну кількість голосів і тепер вони втрачаються.

            Але, чисто формально, хочу зауважити, що рахуються лиш ті виборці, що прийдуть голосувати. На останніх виборах Донецька обл. - 2.5 млн., Галичина - 3 млн. Крім того ще Волинь, Рівненщина - 1.3 млн. і коло 70% за коаліцію двох, Чернівецька і Хмельницька - 1.3 млн. і коло 50 % за коаліцію двох.

            > :-) Ну чому ж покійницю? Можна заново зареєструвати проект Мороза і скажімо вже наприкінці травня знову винести на голосування. Якщо НУ у повному складі 100 депутатів підтримає той проект - можливо відкриється шлях до компромісу між НУ та СПУ.

            Хіба конституція таке дозволяє?
    • 2004.04.14 | Я

      Re: На першій сторінці Майдану думки Мороза у повному викладі.

      "Тому висновок робимо для себе. Під час президентської кампанії одним з провідних гасел для соціалістів, котрі вимушені йти в кампанію самостійно, залишиться те, в чому ми переконані достеменно: реформувати систему влади, поставити її під контроль народу!"

      12.04.04
      Олександр Мороз,
      народний депутат України,
      голова Соціалістичної
      партії України


      А хиба ж "контроль народу" спрацював? Все це повний "блаф". Те що Мороз вирішив іти в президенти "самостійно" до нічого доброго не доведе. Хиба обєднається із Симоненком. І буде знову" вперьод від соціалізму до комунізму". Не дійшли тоді, не дійдуть і тепер.
  • 2004.04.13 | Правник

    Ой Мороз, Мороз, нє морозь....

    Що ж. Палій Мороз (якщо він дійсно остаточно визначився, а не застеріг між рядками та між власними звивинами можливість прийняття "відступного" від НУ+БЮТ*) для Юща розвіяв на попіл міст через Рубікон. Той зекономить на сірниках і відтепер, сподіваюся, не перейматиметься зайве аспектами моральності та консенсусу. Певність - теж позитив. Якби Хмель під Берестечком заздалегідь знав, що його ханська величність - така падлюка, то хто зна, як би воно там сталося (добре це чи погано).

    Якщо, телеграфно кажучи: "Мороз всьо тчк" - "Ой вскл", більшої актуальності набуває боротьба за пролівого виборця. Думаю, Ющу з Юлею "пора заключать договора" з гуртовими продавцями червоних гвоздик.

    *прим.Див., наприклад про віртуальність у парламентському бухветі: http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1081509994&first=1081625153&last=1081516477
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Elena

      Re: Ой Мороз, Мороз, нє морозь....

      Интересно, а почему Мороз не поддержит Симоненко, тот же такой же искренний сторонник "смены системы власти"? Очевидно, ожидает заранее обещанной помощи в президентской кампании от СДПУ(о)? Нет, лукавит С.С. - амбиции и еще раз амбиции. Обиженное самолюбие и больше ничего.
      Я лично очень рада этому заявлению, чем раньше принято решение, тем лучше. А в президентской кампании (как показывает практика), где Мороз - там поражение.
  • 2004.04.13 | Вовчик

    Неймовірно!

    Неймовірно, як довго у людей забирає часу додуматися, що граблі бють в голову, як на них стати. Заради своїх переконань Мороз пішов на підтримку нашої банди на Банковій 1 разу - не вийшло. Тепер він знову їм грає на руку і знову, бачите, керуючись виключно власними переконаннями!

    Небезпека і нещирість такого вчинку настільки очевидна, що моя реакція - і багато кого ще, я думаю - повна втрата довіри до політика, якого я ще донедавна вважав одним з найчесніших в українському політикумі.
  • 2004.04.13 | Боровик

    Яка несподіванка! :)) (-)

  • 2004.04.13 | S@nya

    Цe просто дужe погано. І нe кажіть мeні, що винeн лишe Мороз.

    Цe просто дужe погано.
    Цe знижує шанси на повалeння диктатури в дeкілька разів.
    І нe кажіть мeні, що винeн лишe Мороз.
    Так, він впeртий дурeнь. На цe я вжe згодeн.
    Алe Ющeнко, на якого покладають надії щонаймeншe чвeрть українців винeн в 100 разів більшe. Бо відповідальність на ньому тeж більша.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Elena

      Re: Цe просто дужe погано. І нe кажіть мeні, що винeн лишe Мороз.

      Саня!
      Не расстраивайтесь, все будет хорошо. Когда человек (Мороз) настолько амбициозен, то никто ему не поможет. На этом его качестве очень тонко играет Медведчук, и не первый год. Почитайте прессу СДПУ(о), они все время пишут о том, что Мороз может стать компромиссной фигурой, которую могут поддержать "большевики". Для Мороза - это как "пряник". Он думает, что может стать Президентом, а с Ющенко он мог сотрудничать только в связке (Мороз - президент, Ющенко - премьер-министр). И его разговоры, что он не пойдет на выборы только если пройдет "политреформа" - это разговор "в пользу бедных". После политреформы, он бы ТЕМ БОЛЕЕ уговаривал бы Ющенко, что тому лучше быть полноценным премьер-министром. Неужели Вам это непонятно, мне, например, это очевидно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.13 | S@nya

        Re: Цe просто дужe погано. І нe кажіть мeні, що винeн лишe Мороз.

        Лена, даже если это так, и Медведчук так просто разводит Мороза, то почему этого не смог сделать Ющенко?
        Он проиграл Медведчуку Мороза. Проиграл один из своих козырей на предстоящих выборах.
        Уход Мороза - это очередное поражение Ющенко. И я уверен, он мог этого не допустить.
      • 2004.04.13 | Мінор

        Re: Цe просто дужe погано. І нe кажіть мeні, що винeн лишe Мороз.

        Elena пише:
        > Саня!
        > Не расстраивайтесь, все будет хорошо. Когда человек (Мороз) настолько амбициозен, то никто ему не поможет.

        Голое утверждение форумного анонима. Что-то не припоминаю его слишком большой амбициозности.
        1. Внутренняя структура СПУ и механизм принятия партийных решений намного прозрачнее и демократичнее чем в НУ;
        2. Именно Мороз шел на виборы в составе четверки, что для слишком амбициозного было бы невозможным;
        3. Именно Мороз наступил на горло своим амбициям и пошел на поддержку законопроекта своего врага Кучмы, пытаясь добится реализации програмных целей своей партии, действуя в интересах народа Украины. Кстати, в отличии от Ющенко.

        >На этом его качестве очень тонко играет Медведчук, и не первый год. Почитайте прессу СДПУ(о), они все время пишут о том, что Мороз может стать компромиссной фигурой, которую могут поддержать "большевики".

        Пусть пишет ну и что.

        >Для Мороза - это как "пряник". Он думает, что может стать Президентом, а с Ющенко он мог сотрудничать только в связке (Мороз - президент, Ющенко - премьер-министр). И его разговоры, что он не пойдет на выборы только если пройдет "политреформа" - это разговор "в пользу бедных". После политреформы, он бы ТЕМ БОЛЕЕ уговаривал бы Ющенко, что тому лучше быть полноценным премьер-министром. Неужели Вам это непонятно, мне, например, это очевидно.

        Нет мне, например, не понятно. Я свечку там на переговорах Мороза с Ющенко не держал, а публичные действия Мороза говорят, как раз о другом. Сильный премьер под контролем парламента - об этом Мороз говорит с 1994 года. А вот например НРУ шарахается от поддержки парламентской республики во времена УБК до прямо противоположной позиции сейчас.
    • 2004.04.13 | 123

      В тому що Мороз впертий дурень винні його батьки

      А не Ющенко.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Мінор

        Можливо. Але на цих виборах мій кандидат був Ющенко

        а тому мої претензії до нього, а не до Мороза. Бо саме з Ющенком я пов"язував свої сподівання на зміну ситуації в нашій країні.
        Тепер, якщо чесно, не знаю.
        Якщо він не в змозі дати лад власному штабу. Якщо він не може знайти компромісу з союзниками. То як він дать лад цілій країні? Як він знайде спільну мову з парламентськими фракціями щоб організувати більшість і не впасти в протистояння?
        Чи готовий ТАКИЙ Ющенко бути президентом моєї країни?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.14 | Боровик

          "ні вам ні нам ні на барабан"

          Мінор пише:
          > а тому мої претензії до нього, а не до Мороза. Бо саме з Ющенком я пов"язував свої сподівання на зміну ситуації в нашій країні.
          > Тепер, якщо чесно, не знаю.
          > Якщо він не в змозі дати лад власному штабу. Якщо він не може знайти компромісу з союзниками. То як він дать лад цілій країні? Як він знайде спільну мову з парламентськими фракціями щоб організувати більшість і не впасти в протистояння?
          > Чи готовий ТАКИЙ Ющенко бути президентом моєї країни?
          Мабуть, що не готовий, тому треба висунути Мороза та ще кількох, хто немає шансів. І хай виграє Янукович, так всім назло. Той точно дасть лад всім. В його штабі лад, є компроміс з союзниками, організував більшість. Тобто зробив все що треба.
          Ну і Мороз правий, зі своїм "ні вам, ні нам, ні на барабан".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.14 | Мінор

            "Зарікався кіт сало їсти,...

            якби те сало не зареклося від нього не втікати".
            Дежавю - вибори без реального вибору. То ми знову маємо обирати кращого з гірших? Як у 99-ому, коли на другий тур нам лишили вибір між Кучою і Симоненком?

            А може Ющенку все ж таки краще взятися за голову і добряче подумати?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.14 | Ukropithecus (robustus)

              100%

              > Дежавю - вибори без реального вибору. То ми знову маємо обирати кращого з гірших? Як у 99-ому, коли на другий тур нам лишили вибір між Кучою і Симоненком?

              Піся політреформи, яка стала лакмусовим папірцем, у мене до цих армагеддонів (рятуйте Україну від Симоненка, голосуйте за Кучму) виробився імунітет. Рятувати Україну від диктатури Януковича я не збираюся, як і від диктатури Ющенка.
        • 2004.04.14 | 123

          Не "можливо", а точно

          Мінор пише:
          > а тому мої претензії до нього, а не до Мороза. Бо саме з Ющенком я пов"язував свої сподівання на зміну ситуації в нашій країні.
          > Тепер, якщо чесно, не знаю.
          > Якщо він не в змозі дати лад власному штабу. Якщо він не може знайти компромісу з союзниками. То як він дать лад цілій країні? Як він знайде спільну мову з парламентськими фракціями щоб організувати більшість і не впасти в протистояння?

          В чому Ваша претензія до Ющенка? В тому що Мороз -- впертий дурень, переконаний в тому, що він обов*язково має бути Президентом? Що Мороз заради влади готовий продати будьщо? До чого тут Ющенко???

          Мороз принципово не готовий ділитися потенційною владою. Він хоче або реформи сьогодні -- бо вона забезпечить йому шматок влади. Заради цього він готовий на все. Віддати країну принаймні ще на 2 роки бандюкам - готовий.

          Зрозумійте, що Мороз є політиком, а не патріотом чи просто нормальною людиною. Цинічним політиком. Ющенку можна закидати те, що він з Морозом не домовився тією ж мірою, як закидати що він не домовився з Кучмою.

          > Чи готовий ТАКИЙ Ющенко бути президентом моєї країни?

          Патетика гола.

          Да, Ющенко не може бути Президентом - бо він не домовився з Кучмою і донецькими. Це не тому, що вони бандюки. А тому, що Ющенко поганий і не може бути Президентом.

          Причинно-наслідкові зв*язки у Вас якісь странні.
  • 2004.04.13 | Vadym Gladchuk

    Re: Мороз: СПУ піде на вибори самостійно (\)

    Давайте робити "тоталізатор" на відсоток Мороза. Моя ставка - 1- 1,5 відстоки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | S@nya

      Ви забули. Тeпeр він цілком можe зібрати eлeкторат Вітрeнко.

      Як "альтeрнативна" "опозиція".

      5-6% матимe, якщо підe.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Адвокат ...

        І історія пройде своє друге коло: хварс.

        Коли сь не доброї пам'яти покійник Разумков, за допомоги Вітренчихи, відтяв у Мороза оті проценти, разом із частиною "социків".

        Тепер Мороз може поквитати се з покійничком... шляхом остаточної втрати політичного обличча.

        І стане, як казав Христос: вас по щоці, а ви їм,-- іншу...

        Морозохізьм, бля!
    • 2004.04.13 | Нестор

      Не це вас повинно зараз турбувати

      І не уявляйте все собі так просто. Відсоток, який забере Мороз це не просто відсоток, який втратить Ющенко. З цим ще можна було б змиритися. Хоча зайвих 8-9 % ще нікому не завадив.

      Проблема в іншому. Без Мороза Ющенко тепер "бандеровец", "найомнік ЦРУ", "націоналіст", "нашіст". Можна продовжувати ще дуже довго. А це не просто програш. Це гарантований програш. Наші люди (як цілком справедливо зауважив Мороз) є баранами і все це проковтнуть.

      Свого часу Чорновіл представляв Захід і був чужим для Сходу. Він взяв 33 %. Це є стелею і для Ющенка. Більше він не візьме. Єдиним шансом поламати цей штучний образ був Мороз.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.13 | Боровик

        Re: Не це вас повинно зараз турбувати

        Нестор пише:
        > І не уявляйте все собі так просто. Відсоток, який забере Мороз це не просто відсоток, який втратить Ющенко. З цим ще можна було б змиритися. Хоча зайвих 8-9 % ще нікому не завадив.
        >
        > Проблема в іншому. Без Мороза Ющенко тепер "бандеровец", "найомнік ЦРУ", "націоналіст", "нашіст". Можна продовжувати ще дуже довго. А це не просто програш. Це гарантований програш. Наші люди (як цілком справедливо зауважив Мороз) є баранами і все це проковтнуть.

        > Свого часу Чорновіл представляв Захід і був чужим для Сходу. Він взяв 33 %. Це є стелею і для Ющенка. Більше він не візьме. Єдиним шансом поламати цей штучний образ був Мороз.
        А про що власне суперечка?
        Мороз не хоче віддати Ющенку 8-9% (насправді менше).
        Мороз виштовхує Ющенка на поле бандєровца і найомніка ЦРУ.
        Мороз вважає наших людей баранами.
        В такому разі, про які домовленості Ющенка і Молроза може іти мова?
        Якщо те що ви пишете є правдою. то Мороза не можна і близько підпускати до союзництва.
        На даний момент Мороз - вчорашня головна біль.
        Мороз свій вибір робив кільканадцять разів, колжен раз то були граблі як для нього так і для його супутників. Вміння ставати на граблі він підтвердив тиждень тому.
        Навіщо та зв*язка з бандюками йому була потрібна?
        Шкода, що граблі так часто б*ють його в чоло. Може якась добра людина підсуне йому хоч раз дитячі граблі...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.13 | Нестор

          Re: Не це вас повинно зараз турбувати

          Боровик пише:
          > А про що власне суперечка?

          Про те, що зарано Мороза посилати на три букви, а варто за нього поборотися. Дуже варто. Бо він значно корисніший за усіх червоненків з порошенками разом узятих.

          > Мороз не хоче віддати Ющенку 8-9% (насправді менше).

          Комунізм скінчився. Ніхто нічого нікому не повинен віддавати просто так. Ющенку треба зробити так, щоб Морозу захотілося віддати ці 8-9 % (чи менше). Ющенко цього не зробив і в цьому причина його поразки, а зовсім не в Морозі.

          > Мороз виштовхує Ющенка на поле бандєровца і найомніка ЦРУ.

          Ющенко сам туди себе виштовхує.

          > Мороз вважає наших людей баранами.

          Багато хто так вважає. Нажаль реального підтвердження протилежного немає. Вірніше зовсім мало.

          > В такому разі, про які домовленості Ющенка і Молроза може іти мова?
          > Якщо те що ви пишете є правдою. то Мороза не можна і близько підпускати до союзництва.

          Будь-ласка. Вільному - воля. Якщо хочете, то не підпускайте. Але Ви повинні чітко усвідомлювати, що це ціна програшу Ющенка.

          > На даний момент Мороз - вчорашня головна біль.

          В цьому Ваша головна помилка. Він не вчорашня головна біль, а майбутня.

          > Мороз свій вибір робив кільканадцять разів, колжен раз то були граблі як для нього так і для його супутників. Вміння ставати на граблі він підтвердив тиждень тому.
          > Навіщо та зв*язка з бандюками йому була потрібна?

          Бо він не мав кращої альтернативи зв"язки з Ющенком. Він до останнього намагався закликати Ющенка до зв"язки.

          > Шкода, що граблі так часто б*ють його в чоло. Може якась добра людина підсуне йому хоч раз дитячі граблі...

          І це також помилка. Граблі б"ють в чоло нас з Вами. А Мороз, Ющенко і Юля якраз дискомфорту від депутатства ніяк не відчувають.
  • 2004.04.13 | Ющенковец

    Re: Мороз: СПУ піде на вибори самостійно (\)

    Наш мессия Ющенко долбень, на все 100%. Потерять такого союзника, вернее сделать всё возможное, собственной дырявой башкой (может и чьей-то бо башка у Ющенко есть, но в башке точно енг), чтобы упустить Мороза и его левоцентриский лекторат на предстоящих выборах, надо быть просто ДОЛБО..БОМ!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.14 | Elena

      Re: Мороз: СПУ піде на вибори самостійно (\)

      Вместо того, чтобы рассказывать, что Ющенко потерял ТАКОГО союзника как Мороз, лучше бы приверженцы Мороза рассказали ЧТО должен был ему предложить ВАЮ. Мой ответ - пост Президента. Ответ Мороза - голосование "ЗА" за "дебильный" (на мой взгляд) вариант реформы. А каков ваш (приверженцы) ответ?
  • 2004.04.14 | Правник

    Мороз: СПУ ще не знає, як вона піде на вибори (\)

    www.ПРАВДА.com.ua, 13.04.2004, 20:23

    Лідер Соцпартії Олександр Мороз заявляє, що рішення про його участь у виборах президента немає. Про це Мороз сказав у прямому ефірі української служби Бі-Бі-Сі.
    Коментуючи поширену у вівторок його заяву, що "соціалісти вимушені йти в кампанію самостійно", Мороз зазначив у ефірі Бі-Бі-Сі, що лише "повторив постанову політради СПУ, яка була ухвалена ще рік тому".
    Рік тому політрада Соцпартії визначила, що соціалісти будуть учасниками виборчого процесу, а форма участі віднесена до компетенції з'їзду.
    Мороз додав, що "в якому форматі СПУ буде брати участь у виборах – інша річ, і про це можна говорити після змін до Конституції".
    "Одне – якщо зміни не будуть прийняті, і цілком імовірно, що СПУ піде самостійно. Якщо пройдуть зміни до Конституції, то можемо домовлятися", – додав він.
    Мороз також запропонував продовжити розгляд змін до Конституції, проголосувавши за законопроект №4180, який завізували лідери "трійки", або "за варіант Мороза, де враховані всі вимоги Венеціанської комісії".

    ІМХО таке (як і було): Ющенку слід (бажано з Юлею) зі всією можливою офіційністю на пиці звернутися до Сансанича з пропозицією, обіцянкою, обітницею, клятвою (з "бля буду" включно), що після перемоги спільного Юща на виборах буде ініційована конституційна реформа (щоб далеко не ходити, на засадах, викладених Свистовичем на Майдані: http://www.maidan.org.ua/static/mai/1081396789.html ;) ). Присягнути на марксовому "Капіталі", заставити Морозу найкращу бджолину матку з пасіки тощо. Якщо Сансанич і надалі поводитиметься яко високоідейна бл.дь, плюнути на нього з усією можливою смачністю і визначатися (хоча що там особливо визначатися) у форматі "двійки". Під гаслом: "Ой Морозе, Морозенку, ти славний кізяче" (див.хворум "Без правил").
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.14 | Мінор

      Re: Мороз: СПУ ще не знає, як вона піде на вибори (\)

      Правник пише:
      >Присягнути на марксовому "Капіталі", заставити Морозу найкращу бджолину матку з пасіки тощо. Якщо Сансанич і надалі поводитиметься яко високоідейна бл.дь, плюнути на нього з усією можливою смачністю і визначатися (хоча що там особливо визначатися) у форматі "двійки". Під гаслом: "Ой Морозе, Морозенку, ти славний кізяче" (див.хворум "Без правил").

      А також обнятися з вірним Хмарою і пліч-о-пліч з послідовним молодим Шкілем гонорово програти виборчу кампанію. А потім все життя квилити, над прибитою при дорозі чайкою про підлу зраду червоних і втрачений шанс.
      Правник, Вам така перспектива подобається? Ну так емігруйте зі свого Донецька до Львова, а там готуйтесь пакувати валізи в напрямку Варшави, Берліну чи Парижу. Історія повторюється - напишете мемуари, як Україну підло зрадив червоний Петлюра, чи то б пак, червоний Мороз.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Shooter

        Здається, Ви дещо не так дивитеся на це питання

        Правник пропонує (а я його цілком підтримую), щоб НУ та БЮТ таки домовлялися з СПУ про проведення повномасштабної реформи, проте не про дарування бандюкам влади Кучми, в чому брав/готовий і далі брати участь Мороз. Головна відмінність між цими двома варіантами - термін введення реформи в дію: як на мене, оптимальний варіант - 2008 рік, в крайньому випадку - після обрання нового парламенту в 2006 році.

        І якщо Мороз на це не пристає - то прапор (червоний) йому в руки. Нам своє робить. Та й домовлятися можна далеко не виключно з одним Морозом...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.14 | Правник

          Абсолютно так. "ф", а не "хв". Таке дещо, а скіко сенсу (-)

      • 2004.04.14 | Правник

        СПУ ще не знає, як вона піде: на вибори чи на

        памперси.

        > А також обнятися з вірним Хмарою і пліч-о-пліч з послідовним молодим Шкілем гонорово програти виборчу кампанію. А потім все життя квилити, над прибитою при дорозі чайкою про підлу зраду червоних і втрачений шанс.
        Не зовсім так.
        1. Не обійматися ні з вірним хатамото Хмарою ні з послідовним молодим Шкілем, ні з імпозантним чоколядним Порошенком ні з вар'ятуватим моралістом Черновецьким. Якщо з ким і обійнятися (поза родиною), так це з Тимошенко.
        2. Йти на вибори яко кандидат від НУ та БЮТ.
        3. Виступити з заявою про постігшую опозицію втрату в особі Сансан(р?)ича.
        4. Першого травня вийти на вулицю.
        5. Дев'ятого травня вийти на вулицю (і не кажіть, що від цього всреться хтось ві Львові, вшанувати день розгрому нацизму це цілком політкоректно).
        6. Зробити дві заяви (або дві в одній):
        6.1. Про те, що не визнає результатів рехворми, "проведеної" до виборів цим складом ВРУ, з цими порушеннями (якщо така "рехворма" таки буде пропихана крізь відповідний отвір парламенту).
        6.2. Про те, що як Президент, негайно ініціює проведення конституційної реформи (знов-таки, бажано на засадах, викладених на Майдані: http://www.maidan.org.ua/static/mai/1081396789.html), дуже чітко виклавши (принаймні - як на Майдані) основні положення, "передемократизувавши" рехвормопрожекти Сансанича.
        7. Діяти відповідно до очевидних постулатів, стисло і влучно викладених тут: http://www.maidan.org.ua/static/mai/1080655944.html
        8. Постійно наголошувати на бажанні і неминучості конституційної реформи з набранням чинності після 2006 року.
        9. Внести відповідний законопроект до ВРУ, проекспертизивши його в усіх можливих Венеціянських комісіях.
        10. Коли чергове соц.опитування перед виборами засвідчить приголомшуюче зростання рейтингу Сансанича як самостійного кандидата аж до кількох високоідейних і непідкупних соціалістичних відсотків, ще раз запропонувати йому підтримати єдиного Ющенка як послідовного прихильника конституційної реформи.
        11. Нє - то нє. Звернутися до соц-електорату з закликом підтримати Юща, як того, хто (на відміну від самого Мороза) може втілити у життя Світлі Ідеали Сансанича.
        12. Користатися зі зростаючих проявів громадянської ініціативи, стимулюючи її і власними зусиллями, умовно кажучи, не покидати вулицю.
        12. Після перемоги на виборах заборонити Соцпартію ;) (жартую).

        Втім, якщо Вам і Морозу все це не подобається, маю інший варіянт, з яким, щоправда, напевно що не погодиться Ющенко, бо він моральний, на відміну від мене.
        Обійнятися з ідейним, принциповим і непідкупним Морозом, підтримати його рехворму, стати Президентом і скасувати реформу нафіг. Після чого провести свою (див.вище). А, забув - і заборонити Соцпартію ;)

        > Правник, Вам така перспектива подобається?
        Подобається як я виклав. Будь-який з двох варіянтів.
        А не подобається інша перспектива. І Ви її знаєте. Коли Донецьк (не "мій", а Януковича, Джарти, Ахмєтова, Колєснікова) прийде до Львова, по дорозі, між іншим, остаточно потоптавши "Ваш" Київ.

        > Ну так емігруйте зі свого Донецька до Львова,
        А що, Львів вже відсепаратизувався?
        Що ж, мені подобається Львів. І Київ теж. Тільки я не впевнений, що якщо Сансарич з більшовиками та коміками проштовхнуть рехворму, то Ви, як розгуляється на практиці втілена Морозом "демократія" (котра "трохи" різнітиметься від омріяної ним), не емігруєте кудись набагато швидче ніж я поїду до Львова. ;)

        > а там готуйтесь пакувати валізи в напрямку Варшави, Берліну чи Парижу.
        Не дочекаєтеся.

        > Історія повторюється - напишете мемуари, як Україну підло зрадив червоний Петлюра, чи то б пак, червоний Мороз.
        Нащо така патетика - не підло, а нерозумно. І не зрадив, а просрав.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.14 | Shooter

          Я би ще тільки уточнив

          Існують три варіанти. Розміщу їх в черговості наростання шкідливости:

          1. Ющ + реформа.
          2. Ющ
          3. РеХВорма (де-факто, Ющ в прольоті).

          Мороз вперто притримується лише третього варіанту.
          Будем надіятися, що це, все-таки, тимчасове...
        • 2004.04.14 | Предсказамус

          Я старый сказочник, я знаю много сказок...

          Есть такая песня у Кукина, слышали?
          Там в финале:
          "Но сбывшимися сказки не бывают,
          Несбывшиеся сказки забывают..."

          Так вот, из 12 пунктов очень мало несказочных. Скажите, Вам действительно верится в их реальность? Если да, то вопросов нет. А если не очень, то подумайте о последствиях невыполнения пусть 6 из 12 возможных пунктов...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.14 | Правник

            А я більш спеціалізуюся по байках, анекдотах

            Вороне как-то Бог послал кусочек сыра.
            Сидить вона, за традицією, на дереві і тамтий сир передвкушає.
            Лісіца відіт сир, лісіцу сир плєніл. Вона чухає потилицю, бере цеглину і щосили фуячить у ворону.
            Фонтан пір'я. Ворона в один бік (разом з цеглиною), сир в інший.
            Лисиця спокійно жере сир і удаляєтся.
            Ворона: "Ні*уя собі, байку скоротили..."

            Це я до того, що Мороз (і його прихильники) дуже неадекватний у своїх баченнях післярехворменої України. Байку буде дуже скорочено.


            Предсказамус пише:
            > Так вот, из 12 пунктов очень мало несказочных. Скажите, Вам действительно верится в их реальность? Если да, то вопросов нет. А если не очень, то подумайте о последствиях невыполнения пусть 6 из 12 возможных пунктов...
            Я вірю взагалі в не так багато чого. Інша справа - вважати за можливе. Не безумовно. Але.
            Я не питатиму у Вас, що саме Ви вважаєте за цілком казкове, бо з часом для детальних дискусій скрутно. Спитаюся про інше: припустимо, що всі 13 (там нумер "12" поставлено двічі) пунктів - казка якщо не маячня. Але "яка розумная цьому альтернатіва"? (c)

            Якщо Ви вважаєте, що альтернатива - підтримка Мороза і рехворма (без подальшого єзуїтського кидання Сансанича Ющем), то див.байку вище.
            Якщо Ви вважаєте, що просто все погано, то я не прихильник споглядального світосприйняття.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.14 | Предсказамус

              Как сказку сделать былью.

              > Якщо Ви вважаєте, що альтернатива - підтримка Мороза і рехворма (без подальшого єзуїтського кидання Сансанича Ющем), то див.байку вище.
              > Якщо Ви вважаєте, що просто все погано, то я не прихильник споглядального світосприйняття.
              Я считаю, что говорить о вариантах, альтернативах и т.п. можно, если к Вашим 13 пунктам добавить еще один, первый. Измениться должен в первую очередь сам Ющенко. Такой ВАЮ, которого мы знаем сейчас, способен одерживать только победы типа голосования по политреформе, в котором власть проиграла сама по себе.
              Если этот пункт 1 выполнен не будет, то советую все-таки осваивать созерцательное мировоззрение.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.04.14 | Elena

                Re: Предсказамусу.

                Объясните, пожалуйста, чего Вы хотите? Какие предложения, с Вашей точки зрения, МОГЛИ БЫ быть сделаны Морозу со стороны Ющенко?
                Все остальное, это разговор, извините, в "пользу бедных".
  • 2004.04.14 | Elena

    Re: Минору и другим социалистам

    Вот интересный отрывок из статьи И.Погореловой на сайте "Телекритика"
    (по поводу "кандидатства" Мороза):

    "Словом, насправді сподівання на енергійне продовження конституційного процесу можуть залишатися тільки в лівих та Медведчука, хоча навряд в цій конфігурації вони зможуть зупинити потяг активної президентської виборчої кампанії. Тому наймовірніше, що навіть спроб реанімувати реформу робити вони не будуть, бо не побажають залишитись осторонь виборчого процесу. Принаймні, це стосується обох лідерів лівих партій Симоненка й Мороза, кожен з яких фактично вже зв’язаний зобов’язанням іти в президенти: перший – через особливості свого електорату, другий – дякуючи власними зусиллями вигаданій тезі про те, що коли конституційна реформа не відбудеться, то він буде вимушений іти в президенти. Реформа провалена – тож Мороз вимушений. Хоча, насправді, якщо ця погроза була розрахована на стимулювання Ющенка брати участь в реформі, то коли вона саме як загроза не спрацювала – намагання зреалізувати її як політичний проект завдасть удару радше по самому Морозові, ніж по інших учасниках. Але – змушений, то змушений.

    Щоправда, кандидатські перспективи Симоненка й Мороза також дещо змінилися. Нині, якщо вони продовжуватмуть лінію на боротьбу проти Ющенка, їм може знадобитися вимушена консолідація, і справжня, якою вона не була під час протистояння Кучмі 1999 року. Тим більше, що якщо за концепцією лівого кандидата стоятиме все той же Медведчук, - то навряд йому буде до снаги розпилятися на два штаби. Відтак, стає більш вірогідною, ніж колись, модель здачі соціалістичного електорату під Симоненка на останньому етапі кампанії, що навряд принесе виграш лідеру коміністів, але завершить один з найважливіших проектів Медведчука – зліквідувати СПУ як самостійну політичну силу з потужним лідером. Після цієї подвійної поразки (бо поразка Мороза в реформі є персональною і більш значною, ніж навіть поразка Медведчука), - шлях до приватизації СПУ тими ж есдеками для участі у наступних парламентських виборах відкриється якнайширше."

    Прокомментируйте, пожалуйста, мнение принципиального журналиста, которая была самого высокого мнения об А.Морозе и теперь НЕ может понять, что с ним происходит в последнее время.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.14 | S@nya

      Re: Минору и другим социалистам

      Elena пише:
      (бо поразка Мороза в реформі є персональною і більш значною, ніж навіть поразка Медведчука), - шлях до приватизації СПУ тими ж есдеками для участі у наступних парламентських виборах відкриється якнайширше."
      >

      Поразка в реформі може принести не лише негатив. в нас же ображених підтримують, жаліючи...

      > Прокомментируйте, пожалуйста, мнение принципиального журналиста, которая была самого высокого мнения об А.Морозе и теперь НЕ может понять, что с ним происходит в последнее время.

      Я сам НЕ понимаю, что с ним происходит. Всегда считал Мороза образцом порядочности, а теперь вот...
    • 2004.04.14 | Михайло Свистович

      Олено, позбувайтесь стереотипів.

      Мінор не соціаліст. Він - ющенківець, якщо судити за реальними його справами (десятки тисяч голосів у кошик Ющенка).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Elena

        Re: Олено, позбувайтесь стереотипів.

        Свистовичу.
        Он просто нормальный человек, который болеет за страну, а не за политиков.
    • 2004.04.14 | Мінор

      Re: Минору и другим социалистам

      Elena пише:
      > "Словом, насправді сподівання на енергійне продовження конституційного процесу можуть залишатися тільки в лівих та Медведчука, хоча навряд в цій конфігурації вони зможуть зупинити потяг активної президентської виборчої кампанії.

      Насправді це Ваше голе твердження, висмоктане з пальця. Але навіть у структурі цього домислу криється ще одне твердження, яке знову ж таки належить Вам (Елена/Ирина), а саме, що Мороз зацікавлений у зупиненні "потягу виборчої кампанії".

      >Тому наймовірніше, що навіть спроб реанімувати реформу робити вони не будуть, бо не побажають залишитись осторонь виборчого процесу.

      Хибність Вашого попереднього припущення прекрасно ілюструє рішення висунути Ягуковича як єдиного кандидата від влади, підкреслюю, Януковича, а не Медведчука.

      >Принаймні, це стосується обох лідерів лівих партій Симоненка й Мороза, кожен з яких фактично вже зв’язаний зобов’язанням іти в президенти: перший – через особливості свого електорату, другий – дякуючи власними зусиллями вигаданій тезі про те, що коли конституційна реформа не відбудеться, то він буде вимушений іти в президенти.

      Кожна людина має невід"ємне право захищати свої (вигадані) погляди. Мороз потрібен Ющенку для перемоги, а не навпаки. Мороз свідомий того, що програє вибори президента, але він хоче виграти вибори у парламент, а тому не може так швидко змінювати погляди щодо конституційного устрою України на протилежні, як це робить Ющенко.

      >Реформа провалена – тож Мороз вимушений. Хоча, насправді, якщо ця погроза була розрахована на стимулювання Ющенка брати участь в реформі, то коли вона саме як загроза не спрацювала – намагання зреалізувати її як політичний проект завдасть удару радше по самому Морозові, ніж по інших учасниках. Але – змушений, то змушений.

      Якщо Мороза остаточно зареєструвати кандидатом у президенти, то найбільшої шкоди це завдасть якраз Ющенку. Поспілкуватись би Вам, Ірина, в регіонах з простими активістами, а не лише з депутатами....

      > Щоправда, кандидатські перспективи Симоненка й Мороза також дещо змінилися. Нині, якщо вони продовжуватмуть лінію на боротьбу проти Ющенка, їм може знадобитися вимушена консолідація, і справжня, якою вона не була під час протистояння Кучмі 1999 року. Тим більше, що якщо за концепцією лівого кандидата стоятиме все той же Медведчук, - то навряд йому буде до снаги розпилятися на два штаби. Відтак, стає більш вірогідною, ніж колись, модель здачі соціалістичного електорату під Симоненка на останньому етапі кампанії, що навряд принесе виграш лідеру коміністів, але завершить один з найважливіших проектів Медведчука – зліквідувати СПУ як самостійну політичну силу з потужним лідером. Після цієї подвійної поразки (бо поразка Мороза в реформі є персональною і більш значною, ніж навіть поразка Медведчука), - шлях до приватизації СПУ тими ж есдеками для участі у наступних парламентських виборах відкриється якнайширше."

      Перепрошую, цей заплутаний потік підсвідомості Ірини хай розбирають прихильники творчості Мостової, яка теж полюбляє подібний стиль. Мені неприємно дешифрувати такий текст, бо, на мою думку, слова журналіста мають бути ясними і зрозумілими одразу і недвозначно.


      > Прокомментируйте, пожалуйста, мнение принципиального журналиста, которая была самого высокого мнения об А.Морозе и теперь НЕ может понять, что с ним происходит в последнее время.

      Мені дуже важко відділити особистий конфлікт Погорєлової з Коробовою від її ставлення до Мороза.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Zy

        Re: Минору и другим социалистам

        Мінор пише:
        > Мороз свідомий того, що програє вибори президента, але він хоче виграти вибори у парламент, а тому не може так швидко змінювати погляди щодо конституційного устрою України на протилежні, як це робить Ющенко.

        Морозу й не потрібно змінювати свої погляди, бо йому неодноразове і Ю.В., і В.А підкреслювали – реформа буде. Добре висловилася з приводу "недовіри" Мороза, щодо проведення реформи після виборів президента, Тимошенко, пам’ятаєте -
        якби Ви, О.О. стали президентом, Ви б сприяли реформі, якщо "так", чому Ви,О.О., відмовляєте у порядності (дотриманню обіцянок) Ющенку, наприклад ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".