МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майбутнє України в розширеній Європі

06/03/2004 | Cлавко Волинський
УКРАЇНА І СВІТ 2 червня 2004
Чи матиме Україна майбутнє в розширеній Європі?

Славко Волинський

Аудіозапис:
Доступні формати:
Real Audio [16 kbps] слухати завантажити
Windows Media Audio [32 kbps] слухати завантажити


Брюссель, 2 червня 2004 – Сьогодні у Брюсселі відбулося неформальне засідання, організоване науково-дослідним Інститутом «Схід-Захід» на тему «Майбутнє України в розширеній Європі».

Серед учасників української делегації, окрім чиновників і дипломатів, були також і екс-дипломати, які не побоялися висловити свою думку щодо перебігу засідання круглого столу «Майбутнє України в розширеній Європі», наприклад, Антон Бутейко. Я звернувся до нього із запитанням, як він оцінює результати засідання круглого столу на тему «Україна в розширеній Європі».

Антон Бутейко: «Я переконаний, що Україна буде членом і НАТО, і ЄС. Коли це станеться? Це залежить від нас. Я абсолютно також переконаний, що, на жаль, привид антикомунізму бродить по Європі, а привид комунізму залишається в Україні, і це є основні фактори, які блокують набуття можливості України стати членом ЄС».

Пане Бутейко, деякі європейські аналітики і, зокрема, ті, які спеціалізуються на Словаччині, Туреччині, їхніх перспективах вступу, інтеграції в ЄС, кажуть, що й ці країни переживали схожі проблеми. Скажімо, за часів, коли в Словаччині панував Мечіар, її також не допускали до круглого столу переговорів із ЄС, так само прохолодно ставилися до неї й під час переговорів із країнами –учасницями НАТО. Те саме відбувалося деякий час і з Туреччиною. І саме людський фактор, я маю на увазі фактор влади, яка змінилася в цих країнах, змінив і політику ЄС та НАТО щодо Словаччини і Туреччини. Чи можна зробити таку аналогію стосовно України?

Антон Бутейко: «Така аналогія можлива, але не зовсім коректна, тому що є відмінності в ставленні Західної Європи до України і до тих названих держав. Із самого початку ставлення до України було дискримінаційне. На жаль, високі чиновники в ЄС абсолютно чітко демонстрували негативне ставлення до України. Я називаю їх політичними динозаврами. В Україні ж політичні динозаври у вигляді КПУ, інших сил цієї спрямованості, зі свого боку гальмували можливості вступу до ЄС і до НАТО. І, на жаль, цією філософією були проникнуті і названі політичні сили, і владні сили, які сьогодні є при владі. Оце наша найбільша проблема. Обов’язково, як тільки демократичні сили, спрямовані на встановлення демократії в українській державі, на захист прав людини, свободи ЗМІ, на встановлення верховенства права, прийдуть до влади, якщо вдасться кардинально змінити ситуацію в бік того, що в Україні будуть дотримуватися критерії демократії і інші, які є в ЄС, то вони однозначно змушені будуть змінити своє ставлення до України і відкрити дорогу. Але зараз говорити про те, що така дорога є, важко, тому що є супротивники і в Україні, і в Європі, і вони один одного підсилюють, а демократичні сили, на жаль, залишаються не активними належним чином».

Відповіді

  • 2004.06.03 | KAKTUZZ

    Re: Майбутнє України в розширеній Європі

    Пане Свистовичу! На вашу думку інтев"ю з А. Бутейком не заслуговує, щоб цю інфу поставити на першу сторінку? Це ж ексксклюзив.
    Чи Ви и вже викреслили Бутейка з арсеналу антикучмістів.
    Повірте! Я добре знаю кухню дипломатів і вважаю вчинок Бутейка безпрецидентним!

    Зараз дещо пришлю побачите дебільні обличчя-- дипломатичного війська нинішньої України на фоні імбецила Януковича.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.03 | KAKTUZZ

      Re: Майбутнє України в розширеній Європі

      Воно, мабуть, справді -- Бутейко не вписується в редакційну політику Майдану?!?
      Щиро вдячні!
    • 2004.06.04 | Костя Порох

      Re: Майбутнє України в розширеній Європі

      KAKTUZZ пише:
      > Це ж ексксклюзив.

      Це інфо з Радіо Свобода чи Голоса Америки, чи не так?
  • 2004.06.04 | Таваріщ Маузєр

    Майбутнє Вкраїни в розширеній Вкраїні

    Cлавко Волинський пише:
    > Брюссель, 2 червня 2004 – Сьогодні у Брюсселі відбулося неформальне засідання, організоване науково-дослідним Інститутом «Схід-Захід» на тему «Майбутнє України в розширеній Європі».

    Тактічєскі прієднаніє до Юропи вигадно, стратєгічєскі - нєт. Єнта тєма прапануєцца із двух-трьох главних міркувань:
    (1) Втєкті од Расссєі, позбуться прівіду завісімості, рєпаглащєнія, захістіться врєшті за счьот другіх.
    (2) Скорістаться Юрапєйскім рінком, досвідом, законодавством, інвєстіціямі.
    (3) Знайті сібє Пакровітєля чєрєз сваю асознано-нєасознаную діржавную дєтскость. Знайті сібє ідєнтіхвікацію - гордоє "ми юрапєйці", а нє азіяти-савкі якіє.

    Врєшті контраргумєнти ілімєнтарни шо навіть лєнь іх павторувать. Главноє шо нєт сітуації Або-Або (Расєя [1] - Юропа [2]), імєєцца і 3-4-варіант. Главниє з каторих: Вкраїна, Стєйти.

    Варіант 4 - тєсная інтєграція зі Стєйтамі тіпа як в Японіі, Півд.Карєє, Рєсп.Кітай(Тайвань), Езраєль.

    Варіант 3 - глубокая самоідентіхвікація, апора на власниє сіли тіпа як Швєйцарія, Швєція, Кітай, ув апрєдільонной мєрє як Расссєя, Езраєль.

    Таваріщ Маузєр счітаєть шо аптімальним будєть ставка на варіант 3 (Вєлікая Вкраїна) ув паєднаніі з апорой на Стєйти (4) із сохранєнієм пріарітєтних звязков з Юропой (3).

    У випадкє інтєграції ув Юропу Вкраїна будєт мать пєрспєктіви швідкого старту, но туманниє надєжди колісь дагнать Гєрманію та Галандію, які позаді тєх жє Стєйтов і у многом Дальньосхідной Азіі.

    У випадкє гєапалатічєскава самовізначєнія будєт можліво нє заніматься гнілой саціальностью як ув Юропє, дєлать хвінансовий рай як ув Швєйцаріі, арієнтірувацца на більш пєпєдовиє і стрімкіє прімєри развітія, робіть абгрунтований іканамічєскій пратєкторат як ув Півд.Карєє, Японіі, Кітає.

    А також будєть мажлівость для тірітаріальних пріращєній за счьот Пріднєстров"я, Біларусі, частєй Расссєі послє їйо дізінтєграціі. Можлівость вироблять свайо іканамічєскоє, палітічєскоє та культурноє прастранство.

    Он Кітай нє сушіт сібє мазгі какой інтєграцієй та пакравітєльством. Усє ринкі єму аткрити і самі інвєстори стаять у чєрзі. То можєт на Кітай арієнтірувацца, бо єнта самий яскравий пріклад. Юропа згасаєт, но єй пощастіло буть поруч з Вкраїной і їйо ішо помічають та цінуют.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.07 | Roman

      Браво, Таваріщ Маузєр

      Аплодисменти!!!
      Дуже влучно і вичерпно. Навіть нема чим доповнити.
  • 2004.06.07 | Таваріщ Маузєр

    Вкраїна прієдналась до Хронту протів Тірарізму, Юропа адмовілась

    Ув 60-ю річніцю Втарова Хвронту постають аналогії. Стєйти прійшлі на допомогу програвшєй Юропє і борющємуся з націзмом СССР. Спочатку було витіснєніє з Ахврікі та Італії, суцільниє бомбомєтанія, патом Втарой Хвронт.

    ---
    Значение участия США во Второй мировой войне
    http://www.svoboda.org/ll/world/0604/ll.060504-1.asp

    Ян Рунов, Нью-Йорк: В дни, когда отмечается 60-летие высадки американцев в Европе, президент США Буш и госсекретарь Пауэлл часто сравнивают нынешнюю войну против мирового терроризма со Второй мировой войной. Как в Америке оценивают значение вступления США в войну против нацизма и, в частности, высадку в Нормандии 60 лет назад? Вслед за президентом Бушем госсекретарь Колин Пауэлл заявил, что можно сравнить войну против нацистов во Второй мировой войне и против коммунистов в холодной войне с войной, которую сейчас мир ведет против терроризма, и что Ирак - часть этой войны, как и многие другие страны, в которых террористы взрывают бомбы. "Это новая угроза, - сказал Пауэлл, - которой мы должны противостоять вместе, великим союзом людей, верящих в мир, свободу и демократию".
    ---

    Шо зара? Юропа (за віключєнієм Італіі та Польщі) катігарічєскі нє прієдналась до Хвронту Стєйтов ув Іраку і жодново Втарово Хвронту нє адкрила - ну тіпа там хочь палітічєско-іканамічєская-правовая-та-псіхалагічєская підтримка. Но дажє розпочала партізансую падривную дєятільность.

    Ув єнтіх умовах до Хвронту прієдналась Вкраїна. І тут їйо доріжкі з Юропой суттєво разійшлісь.

    От єнтім нада гардіцца, а нє ріхвлєксувать шо паганиє юрапєйскіє бюракрати пагано до нас ставляцца і нє біруть до Юропи. Но ми виправімся, пражіньом Тав.Папіка і тада бюракрати відкроют нам доріжку. Тока када ми виправімся, розпрямімся, падрастьом і азірньомся, тада виявіцца шо та Юропа нам і нє очєнь патрібна.

    Загніваєть єнта Юропа ужє другоє сталєтіє і хіліцца до закату. Хто ійо рятуєть - так тє жє Стєйти. Адстайот ана суттєво і од Стєйтов та од Дальнєсхідной Азіі. Уся юрапєйская інтєграція зводіцца до посілєнія бюракратізьму, мєстних нєудавольствій та сплєсков націоналізьмов, а рікамєндації па ріхварміруванію зводяцца до полнава нівєлірованія кардонов, національних асобєностєй, сазданія юрапєйской націі та діржави Юропа. Запітуєцца - для чєво ми баролісь за вкраінскій сувєрінітєт та тікалі од СССР-Расссєі шоби далєє розчіняцца в Юропі, буть для нійо свєжєй кровью.

    Усє пєрєлами - занєпад адной цівілізації та нарождєніє на ійо мєстє новой праходють чірєз рівалюціі. Шо схожє Юропє ішо прєдстаіт. То нашо нам ув єнта впутувацца?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.07 | KAKTUZZ

      Re: Вкраїна прієдналась до Хронту протів Тірарізму, Юропа адмовілась

      Український контингент в Іраку -- це символічна підтримка США! Це щоби Вош-інгтон не шукав там різних-усяких українських кольчуг та іншог "джаліза".

      Сі-Ен-Ен днями зробила з цього приводу ремарку, що дії українського контингенту в Іраку " вері рестріктид", тобто дуже обмежені.

      Тому Україна формально в коаліції з США, а з іншого боку ніц тамичка такого не робить.
    • 2004.06.07 | АнтиЄвро

      Re: майбутнє в Україні

      тов.Маузер - ви не могли б трохи грамотніше писати, я ціную вашутворчу сублімацію - але читати такі шматки тексту Вашим "новоязом" дуже складно.
      Теперь по существу. Тут на форумі було багато галасу про те, як Руслана торує шлях України до ЄС. Ну та біс з нею з русланою та Євробаченням... Тут побіжно згадали про недавні святкування у Нормандії. ну от подумайте, панове євроінтегратори, чому не було нашого проезіка вчора у Нормандії. Ми - країна, внесок якої у перемогу над нацизмом годі переоцінити. Ми одними з перших увійшли до ООН. 1-й Український фронт щтурмував Берлін.Чи ж ми не союзники? Шредеру можна, а нам - зась? От де нас "довгоочікувана" Європа опустила нижче плінтуса, применшила нашу роль у 2 світовій. І як це МЗС досі ноту не підготував.
      Єдине, що може виправдати єврочиновників - це прямо заявити, що на святі свободі ми не бажаємо бачити таких потворних диктаторів(хоча чого ж вони такі дмократичні товариством Путіна не погребували) як Кучма та Лукашенко(білорусів також не зайве запросити у Нормандію), але наш прапор повинен був бути поруч з прапорами переможців.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.09 | Cлавко

        Re: майбутнє в Україні

        Путін у Франції представляв увесь колишній СРСР і нинішні Російські губернії. Кучма не розцінюється на заході як Президент України, а як якийсь шалопай, Генерал-губернатор російської губернії -- Україна.
        Зміниться влада, і якщо до неї прийдуть демократи, то й українського Президента наступного року(якщо ним стане не Янукович, не Симоненко, а хтось із сучасних демократів) запросять і до Нормандії і на інші міжнародні заходи. Та й цього соромітського лементут вже ніхто не здійматиме:запрошувати українського президента на Саміт НАТО, чи ні? Сама постановка питання --хіба не сором? Бо причина не в президентові України, як такому, а в особі Кучми. Кучма та його зграя якраз і є тим основним гальмом в процесі інтеграції України в євро-атлантичні структури.

        Чи може в кого є сумніви?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".