МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розрив між Ющенком і Януковичем збільшується (/)

06/18/2004 | Shooter
Розрив між Ющенком і Януковичем збільшується

www.ПРАВДА.com.ua,

На президентських виборах понад третина населення готова підтримати опозицію, і лише 14% - владу.

Про це свідчать результати загальноукраїнського соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" і Центром "Соціс" з 27 травня до 4 червня 2004 року.

Як нагадала науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, у жовтні 2003 року співвідношення готових проголосувати за висуванця від опозиції і від влади було 29% проти 13% відповідно.

На початку червня 35.8% населення готові були підтримати кандидата від опозиційних політичних сил і значно менше (14.1%) — кандидата від влади. Проте для 32.5% опитаних провладність чи опозиційність кандидата не матиме значення, а 17.6% - не визначилися.

Якби вибори Президента України відбулися на початку червня, найбільше голосів у першому турі отримали б Ющенко і Янукович.

За Віктора Ющенка проголосувало б у першому турі 26.6% виборців,
за Віктора Януковича - 18.0%.

Петро Симоненко як кандидат у президенти на початку червня набрав би 9.3%,
Олександр Мороз – 5.4%,
Юлія Тимошенко – 4.7%,
Георгій Кірпа – 2.6%,
Анатолій Кінах – 2.1%,
Сергій Тігіпко – 1.8%,
Наталія Вітренко – 1.5%,
Віктор Медведчук – 1.3%,
Володимир Литвин – 0.3%,
Валерій Пустовойтенко – 0.3%.
Леонід Кучма у перелік можливих кандидатів включений не був.

13.1% опитаних з питання бажаного кандидата у Президенти ще не визначилися і 5.8% висловили бажання проголосувати проти всіх.

При цьому найвищою підтримкою Ющенко користується на Заході України (49.8%), Янукович і Симоненко – на Сході (відповідно 28% і 15.8%), а Мороз - у Центрі України (9.1%). Кінах, при дуже невисокому рейтингу в Центрі, на Сході й Заході (відповідно, 0.6%, 1.8% і 0.0%) України, має досить високу підтримку на Півдні – 8.2%.

Якби на початку червня відбувався другий тур виборів, у якому суперниками б виступали Віктор Ющенко та Віктор Янукович,

за Ющенка були готові проголосувати 37.9% опитаних (більше на 3%, ніж у травні),
за Януковича — 30.6%,
проти обох — 12.3%,
а 10.2% своєї позиції не визначили,
ще 7.3% не збираються брати участі у голосуванні.

Таким чином, у порівнянні з травнем, розрив між обома потенційними суперниками у другому турі зріс із 3% до більш як 7%.

При цьому, за словами Бекешкіної, серед виборців Ющенка більше тих, хто повністю впевнений у своєму виборі (52%), ніж серед виборців Віктора Януковича (44%).

У цих же двох політиків найвищих рівень повної довіри: у Ющенка – 24.3%, у Януковича – 15.8%. Далі за рівнем довіри ідуть Петро Симоненко (13.6%), Олександр Мороз (13.4%), Юлія Тимошенко (10.9%) і Леонід Кучма (9.8%).

Натомість найбільший негативний баланс довіри-недовіри мали Віктор Медведчук (–52%), Євген Марчук (-47%), Юлія Тимошенко (–47%) і Леонід Кучма (–45%). Далі за рівнем негативу йдуть Петро Симоненко (–34%), Олександр Мороз (–27%), Володимир Литвин (–36%), Сергій Тигипко (–28%), Віктор Янукович (–25%) і Віктор Ющенко (–15.5%). У порівнянні з попереднім місяцем істотним чином погіршився баланс довіри-недовіри до Євгена Марчука (на 8%), натомість цей показник поліпшився в Олександра Мороза (на 7%), Віктора Ющенка (на 3.5%) і Юлії Тимошенко (на 3%).

Оцінюючи загальну тенденцію проведення виборів в Україні, більшість опитаних (34%) вважає, що вибори стають все менш і менш демократичними. Протилежну думку поділяє 15% виборців, ще 32% опитаних не бачать якоїсь загальної тенденції.

Для абсолютної більшості населення (76%) чесна виборча кампанія важить більше, ніж перемога “свого” кандидата, отримана будь-якими методами (на це погоджується 10%).

При цьому, за інформацією Бекешкіної, як електорат Ющенка, так і електорат Януковича абсолютно однаково негативно ставляться до брудних методів боротьби – тільки по 18% їхніх виборців знайдуть виправдання для нечесної кампанії свого кандидата.

Трохи терпимішим до нечесних методів є електорат Тимошенко (21%), а найменш терпимим – комуністичний електорат Симоненка – 6%.

В середньому, як свідчить соцопитування, готові проголосувати за “свого” кандидата, якщо він вестиме кампанію нечесними методами, лише 13%. Іншого кандидата підтримають у такому випадку 28.5% виборців, проголосують проти всіх - 21%, а не підуть на вибори - 17%.

Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками й охоплює всі регіони України. Було опитано 1200 респондетів. Похибка репрезентативності не перевищує 3%.

Відповіді

  • 2004.06.18 | Z

    Збільшується, кажете?

    В конце апреля разрыв после второго тура 3%, в конце мая 10%, сейчас 7%. Ничему народ не учится, и бензиновый кризис мимо ушей просвистел нафиг. Все ждут, что добрый дядя "зробить харашо". Совок бессмертен.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.18 | Navigator

    Природа бере своє. Моральна і інтелектуальна перевага Ющенка

    починає відповідати мірі його відриву в опитах населення.
    Цікаво, в яких ще країнах антинаціональний і кримінальний тип мав би перспективи бути вибраним президентом?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.19 | Len

      Re: до Навигатора наконец то дошло !

      Хорошая характеристика Ющенко у Навигатора: "антинаціональний і кримінальний тип" . Спасибо . Буду использовать Ваше меткое выражение о пане Ющенко.
  • 2004.06.18 | Vadym Gladchuk

    Re: Розрив між Ющенком і Януковичем збільшується (/)

    Це теж брехня від політтехнологів СДПУ 0 та Партії Регіонів
    У Ющенка (якщо Тимошенко не балотуватиметься) рейтинг загалом по Україні десь 40 - 50 відсотків

    "У листопаді 2001 року автор цих рядків (щоправда, каюся, під псевдо Степан Наждак) у матеріалі про цікавинки, на котрі можна натрапити,
    читаючи різноманітний політичний "спам", писав на електронних шпальтах "УП":

    "З електронної адреси ok@alternativ.kiev.ua нещодавно було розіслано повідомлення у .RTF-форматі (відкривається Word’ом) прес-служби
    СДПУ(о) про дані опитування на тему довіри до політиків проведених в травні та вересні 2001 року фірмою "Социс" та фондом "Демократичні
    ініціативи". Віктор Медведчук відповідно до результатів посів п'яте місце. Але не це суть важливо. Кожен уважний читач, який вважає своїм
    обов'язком зазирнути у вихідні дані повідомлення, побачив (увага, міцно тримайтеся за стілець!) - автор: Погребинский М. Б.; установа -
    КЦПИК. Яке відношення має КЦПІК до опитування фірми "Социс" та фонду "Демократичні ініціативи" наразі невідомо. Отож, це свідчить як мінімум
    про те, що інформація про рейтинг першого есдека готувалася на комп’ютері відомого політолога.

    http://pravda.com.ua/archive/2004/june/15/2.shtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".