МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Безпрєдєл можна зупинити лише радикальною непокорою?

09/04/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Представники територіальної громади Дем”янецької сільскої ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, біля приміщення Адміністрації Президента продовжують акцію протесту з приводу незаконних дій депутатів сільської ради, а також керівника СПП “Агрофірма “Альта” Григоренка Василя Миколайовича, які намагаються зняти з посади Дем”янецького сільского голову Валентину Вікторівну Губар .

Виконуючи свої безпосередні обов”язки, сільский голова Валентна Вікторівна Губар намагалася повернути близько 80 членам териториальної громади їх право на земельну частку паїв, що не була надана їм в результаті розпаювання, яке проводила комісія під керівництвом зазначеного вище В.М. Григоренка. Також, Валентина Губар оприлюднила факти розпродажу Григоренком майна, що належало власникам майнових паїв колишнього КСП, а нині СПП “Агрофірма “Альта”, на значні суми. При цьому розпродаж було проведено без їх відома та згоди.

В свою чергу, В.М. Григоренко, для того, щоб не віддавати належну, згідно закону, землю тим, хто не отримав своїх паїв, використовує будь-які методи для того, щоб змістити Валентину Губар з посади та перешкодити передачі землі.

За допомогою свого сина та кума , що працюють в СБУ, 26.05 був складений надуманий протокол про нібито скоєне Валентиною Губар “корупційне порушення”, на основі якого місцевий суд, перевищивши свої повноваження, прийняв рішення про звільнення її з посади. Проте, Головою Апеляційного суду Київської області це незаконне рішення було, на велике розчарування Григоренка, скасоване.

Однак підконтрольна Григоренкові більшість у сільській раді (майже всі депутати працюють у нього на підприємстві) провели з порушенням Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, таємну позачергову сесію, на якій прийняли, з порушенням процедури, постанову про недовіру сільскому голові, достроково звільнили її з посади та призначили дострокові вибори.

Рішення цієї сесії було оскаржене в судовому порядку, при цьому депутати зривали судові засідання, не з”являючись до суду під вигаданими приводами. Згідно законодавству, виконувати оскаржуване рішення, тобто проводити позачергові вибори сільського голови – З А Б О Р О Н Е Н О. Однак, нахабно та цинічно порушуючи законодавство, сподіваючись на вплив Григоренка на місцеві органи влади, прокуратуру (що з липня не реагує на скарги по цій справі) депутати призначили вибори на 29 серпня.

Ці вибори таки було проведено – незаконним складом виборчої комісії, в яку увійшли люди, призначені особисто Григоренком, та за кошти Григоренка ж. З 1342 виборців Григоренку та його посіпакам вдалося зігнати до виборчих дільниць лише 594 – погрозами та брутальним тиском, оскільки ці 594 або працюють в господарстві Григоренка, або є родичами цих працюючих. Але навіть з цих 594 підневільних 1 – забрав бюлетень з собою, а 96 – зіпсували бюлетні різноманітними написами на кшталт “Григоренко-козел!” Отже, “кишеньковим” сільським головою було “тіпа обрано” 279-ма голосами колишнього директора місцевої школи Василя Бідюка, який “прославився” тим, що присвоював гроші батьків учнів та майно школи, в зв”язку з чим проти нього було порушено кримінальну справу. Немає сумніву, що тепер цю справу закриють – в обмін, наприклад, на “правильну” організіцію голосування на виборах Президента. Зрозуміло, що до суду вже подано скаргу про визнання виборів недійсними, але в місцевому суді марно сподіватись на щось, крім беззаконня.

Відбулося фізичне захоплення приміщення сільради – кабінет Валентини Губар було зламано, особисті речі попсовано. “Дійство” охороняла та освячувала місцева міліція. Були спроби зламати чи розрізати автогеном сейф, але не вдалося.

Тим часом, 3 вересня 2004 року заляканий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Мельник, не піднімаючи очей, повідомив, що змушений відмовити Валентині Губар в її скарзі на рішення “сесії депутатів ім. Григоренка” про зняття її з посади, бо в протилежному випадку з посади “знімуть” його самого. Мотивований текст рішення обіцяний на понеділок, 6 вересня.

Це рішення буде негайно оскаржене до Апеляційного суду Київської області, який, можливо, не впаде так низько, щоб створити черговий прецедент фактичної ліквідації місцевого самоврядування. Ще б пак – слідуючи такій простій та невибагливій схемі, кожен місцевий “князьок-латифундист” на кшталт Григоренка зможе знімати неугідних, хоч і законно обраних сільських голів – і ставити на їх місце своїх маріонеток при повному потуранні місцевої влади в усіх її іпостасях, брутально нехтуючи при цьому думкою власне більшості членів теріторіальних громад!

Відбулися загальні збори територіальної громади, на яких громадяни висловили повну підтримку своєму законно обраному сільскому голові, та недовіру - підконтрольним Григоренкові депутатам. Ініціативна група зібрала на підтримку Губар В.В. близько 600 підписів, що складає близько половини кількості членів територіальної громади.

Для того, щоб захистити свого голову, представники територіальної громади змушені були розпочати голодування біля установ центральних органів влади, тому що вважають, що всі інші методи спротиву беззаконню вичерпано. Вони вважають, що Григоренко В.М. має занадто великий вплив на районну прокуратуру, місцеві суди та районну державну адміністрацію.

Асоціація фермерів та приватних землевласників Переяслав-Хмельницького району Київської області надіслала 1 вересня своє звернення Голові ВР Литвину та Президенту Кучмі, в якому повідомила, що не збирається виконувати явно злочинні накази та розпорядження наскрізь корумпованої місцевої влади та потурати її протизаконним діям, та запевняють в своїй готовності до неадекватних дій, "так як всі моральні та правові методи по припиненню свавілля в Переяслав-хмельницькому районі використані".

6 вересня 2004 року о 15 годині в УНІАН відбудеться прес-конференція, присвячена вищеописаним подіям. Але, судячи з усього, питання вдасться розв"язати лише шляхом перекриття трас сільськогосподарською технікою...

Відповіді

  • 2004.09.04 | Максим’як

    Re: Агов, до чого закликаємо? До радикальних дій?

    Добре, що доходить, хоч із запізненням, що без радикальних дій цю владку не вдасться усунути і не має значення чи блокувати с/г технікою дороги чи блокувати роботу телецентру.

    Тільки проблема у тому, що ще не навчилися розрізняти на рівних суспільні цінності та особисті.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.09.04 | Михайло Свистович

      Саме до них.

      Максим’як пише:
      > Добре, що доходить, хоч із запізненням

      Хоч і з запізненням, але раніше, ніж до Вас. Згадайте Ваше виправдання Ющенка, який виступав проти радикальних дій під час УБК.

      >
      > Тільки проблема у тому, що ще не навчилися розрізняти на рівних суспільні цінності та особисті.

      То Ваша проблема - не наша.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".