МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гаряча зима 2004-го

09/23/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У випадку президентства Януковича Україну чекає широка амністія, "гаряча зима 2004-го" - вважає Бродський

Перемога Віктора Януковича на президентських виборах призвела б, швидше за все, до масової амністії і до повторення тієї ситуації, яка в історичній літературі отримала назву "Холодне літо 53-го". Про це кандидат на пост Президента України, лідер партії "ЯБЛУКО" Михайло Бродський заявив сьогодні в інтерв'ю журналістам.

"На жаль, закони "зони" такі, що хто звідти вирвався, той має піклуватися про тих, хто залишився. Це по "поняттях", коли колишній засуджений, хоч і зі знятими судимостями, використовує будь-яку можливість, в тому числі й надану йому владу, аби полегшити життя чи "витягти" на волю якомога більше своїх колишніх "колег по нещастю", - зазначає Бродський.

В той же час, за словами лідера "ЯБЛУКА", одночасне звільнення десятків тисяч "зеків" може становити дуже серйозну небезпеку для законослухняних громадян.

"Так само й було в 1953 році, - каже Бродський. - Коли після смерті Сталіна в СРСР була оголошена масова амністія і разом з політичними ув'язненнями на волю вишли сотні тисяч рецидивістів. В тому ж 53-му та наступних роках було відмічено безпрецедентний розгул вуличної злочинності, з яким не міг справитись навіть добре налагоджений радянський репресивний апарат. Що ж тоді вже говорити про нашу міліцію...".

Про все це Бродський заявив, коментуючи затверджену урядом Програму соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення воля. Він вважає правильним прагнення уряду допомагати раніше засудженим адаптуватися до життя в суспільстві, залучати їх до суспільно-корисних робіт, але як громадянин побоюється масової амністії.

Для довідки: Згідно із законопроектом, підписаним Прем'єр-міністром України В. Януковичем, повній або частковій амністії підлягають ( у тому числі, але не виключно):

І. У сфері прав дітей:

а) особи, визнані винуватими в умисному вбивстві новонародженої дитини;

б) особи, що мали статеві зносини зі своїми дітьми;

в) особи, що свідомо викрали з пологового будинку та здійснили підміну чужої дитини.

ІІ. У сфері прав статевої рівності та права людини на життя:

а) особи, що скоїли зґвалтування без обтяжуючих обставин (тобто без каліцтва або смерті зґвалтованої людини);

б) особи, що свідомо поставили у небезпеку або заразили вірусом імунодефіциту іншу людину;

в) особи, що свідомо заразили інших людей сифілісом та іншими венеричними хворобами;

г) особи, визнані винуватими у порушенні встановленого законом порядку трансплантації органів або тканини людини або здійсненні незаконної торгівлі органами чи тканинами людини.

ІІІ. У сфері відносин людини з правоохоронними органами або іншими суб'єктами від їх імені та/або за їх дорученням, а також в інших випадках:

а) особи, визнані винуватими у доведенні до самогубства людини;

б) особи, визнані винуватими у катуванні людини;

в) особи, які незаконно позбавили волі або викрали людину, рівно і як посадові (службові) особи правоохоронних органів, які віддали незаконний наказ про таке позбавлення волі чи про таке викрадення або виконавці такого наказу;

ІV. У сфері конституційного права щодо рівності людей, незалежно від їх расової, національної, релігійної належності, захисту приватного життя:

а) особи, визнані винуватими у порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії;

б) особи, визнані винуватими у порушенні таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер.

V. У сфері виборчого права та прав на засобів масової інформацї на її вільне розповсюдження

а) особи, визнані винуватими у перешкоджанні здійснення виборчого права;

б) особи, визнані винуватими у неправомірному використанні виборчих бюлетенів, підлогу виборчих документів або неправильному підрахунку голосів чи неправильному оголошенні результатів виборів;

в) особи, визнані винуватими у перешкоджанні законної діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій та перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів.

Поза тим особи, засудженні до позбавлення або обмеження волі за економічні злочини, НЕ Є суб'єктами амністії.

"Український вибір"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".