МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україні потрібна зміна ідеології аграрної політики

09/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У Полтаві відбулося навчання голів обласних та районних організацій Асоціації фермерів та приватних землевласників України 6 областей: Сумської, Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської та Полтавської. Під час навчання відбувся круглий стіл за участю Івана Томича – народного депутата від блоку Віктора Ющенка, голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України. Обговорювалися проблеми фермерства.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників України, народний депутат України Іван Томич вважає:

- Україні потрібна не просто зміна декорацій чи просте збільшення фінансування традиційних статей бюджету, а зміна ідеології аграрної політики. Без цього нічого й говорити про перспективу стабільності, продовольчої безпеки, відродження українського села.

Адже ситуація ускладнюється. Уперше, якщо брати з 1996 року, призупинено зростання кількості фермерських господарств – за півроку їх поменшало на понад 500. Серед причин Іван Томич назвав погіршення соціально-економічної ситуації на селі і цінову політику на ринку. Щоденно підвищуються ціни на пальне. У зв’язку з такою ціновою ситуацією в сільській місцевості Асоціація змушена була створити страйковий комітет. Адже на три заяви Асоціації влада не зробила дієвих кроків по підтримці фермерства.

Президент Асоціації фермерів також вважає, що підтримка сільськогосподарського виробництва через програми не ефективна.

Кошти, спрямовані на пряму підтримку виробництва, дістаються 7-10 відсоткам господарств, наближених до влади за політичною ознакою, то, оброблюючи 10 відсотків ріллі, вони отримують тільки 1 відсоток державної підтримки.

- У бюджеті 2004 року передбачено 140 млн. на державну підтримку здешевлення мінеральних добрив. 2003 року такої статті не було Тонна аміачної селітри тоді коштувала 490 грн. Тепер вона коштує 725 гривень. Хто виграв в результаті такої „підтримки”? Виграли заводи. Подвійно – і бюджетні кошти з’їли, і ціни підняли.

На думку Івана Томича, державна підтримка має здійснюватись за простою схемою: на гектар посіву або на валове виробництво тваринницької продукції. Перші кроки в цьому напрямку зроблено, сільгоспвиробники отримали доплату на гектар озимини і ярину. Цю ефективну схему слід поширити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".