МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обшук в Михайла Свистовича закінчився

10/22/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Вибухівки та заборонених для обігу на території України речей не підкинули.

Залишивши копію протоколу обшуку, працівники СБУ на сьогодні на 15.00 викликали Михайла Свистовича повісткою для допиту як свідка до Служби безпеки України на Володимирську, 33.

В подарунок за коректну поведінку всі троє учасників обшуку отримали книжку ідеолога ненасильницького спротиву Джіна Шарпа "Від диктатуру до демократії".

Відповіді

  • 2004.10.22 | Мартинюк

    Атомну бомбу не знайшли - ну і добре ...

    Ми з кумом хочемо нею підірвати барахолку в Ірпені.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.22 | fat mama

      Обережно, щоб в 15:00 сьогодні не затримали.Пора на лікарняний!-

  • 2004.10.22 | Майдан

    Юристи - що порадите з цього приводу?

    Чи є юристи які знають що робиться в таких випадках?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.22 | magda

      В яких випадках?

      Майдан пише:
      > Чи є юристи які знають що робиться в таких випадках?
      В яких випадках? По результатах обшуку нічого не знайшли. А щодо візиту до СБУ, то коли оноє запрошувало мене свого часу, Свистович казав, що на моєму місці летів би як на крилах - послухати що скажуть. Мені було нецікаво, що вони скажуть, тому крила залишилися незаангажованими.

      Мені здається, Свистович і сам знає що робити
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.22 | Тетяна Монтян

        Хочете побачити живого Свистовича?

        Я везу Свистовича на допит особисто, щоб він бува не заблукав. Чекатиму його з допиту у гебульній забігайлівці "Містер Снек" на розі Володимирської та Іринінської, десь після 15-30. Бажаючі можуть підходити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.10.22 | magda

          Хочу. Підійду (-)

    • 2004.10.22 | Sean

      У подібних випадках звертаються до Монтян

      А взагалі, як тут мені юристи наваяли, йдуть, пам'ятаючи про таке:

      КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
      Стаття 29. Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.

      Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.
      У разі нагальної необхідності запобігти злочинові чи його перепинити уповноважені на те законом органи можуть застосувати тримання особи під вартою як тимчасовий запобіжний захід, обгрунтованість якого протягом сімдесяти двох годин має бути перевірена судом. Затримана особа негайно звільняється, якщо протягом сімдесяти двох годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого рішення суду про тримання під вартою.
      Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника.
      Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання.
      Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого.

      Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
      Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
      Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
      У разі скасування вироку суду як неправосудного держава відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпідставним засудженням.

      Стаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.


      КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС

      Стаття 691. Права свідка

      Свідок має право:

      1) давати показання рідною мовою або іншою мовою, якою він вільно володіє, і користуватися допомогою перекладача;
      2) заявляти відвід перекладачу;
      3) знати у зв'язку з чим і у якій справі він допитується;
      4) власноручно викладати свої показання в протоколі допиту;
      5) користуватися нотатками і документами при дачі показань у тих випадках, коли показання стосуються будь-яких розрахунків та інших даних, які йому важко тримати в пам'яті;
      6) відмовитися давати показання щодо себе, членів сім'ї та близьких родичів;
      7) знайомитися з протоколом допиту і клопотати про внесення до нього змін, доповнень і зауважень, власноручно робити такі доповнення і зауваження;
      8) подавати скарги прокурору на дії дізнавача і слідчого;
      9) одержувати відшкодування витрат, пов'язаних з викликом для дачі показань.
      У разі наявності відповідних підстав свідок має право на забезпечення безпеки шляхом застосування заходів, передбачених законом і в порядку, передбаченому статтями 521 - 525 цього Кодексу.


      Стаття 70. Обов'язки свідка

      Особа, викликана органом дізнання, слідчим, прокурором або судом як свідок, зобов'язана з'явитися в зазначені місце і час і дати правдиві показання про відомі їй обставини в справі.
      Якщо свідок не з'явиться без поважних причин, орган дізнання, слідчий, прокурор або суд мають право застосувати привід через органи внутрішніх справ в порядку, передбаченому статтями 135 і 136 цього Кодексу.
      У випадку, передбаченому в частині 2 цієї статті, суд вправі також накласти на свідка грошове стягнення до половини мінімального розміру заробітної плати. Питання про грошове стягнення вирішується судом у судовому засіданні при розгляді справи, по якій свідок викликався. Воно може бути вирішено в іншому судовому засіданні з викликом цього свідка. Його неявка без поважних причин не перешкоджає розглядові питання про накладення грошового стягнення.

      Стаття 71. Відповідальність свідка

      За дачу завідомо неправдивих показань свідок несе кримінальну відповідальність за статтею 384 Кримінального кодексу України.
      За злісне ухилення від явки до суду, до органів досудового слідства або дізнання свідок несе відповідальність відповідно за частиною 1 статті 1853 або статтею 1854 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за відмову дати показання про відомі обставини в справі - за статтею 385 Кримінального Кодексу України.



      Стаття 166. Порядок виклику свідка для допиту

      Свідок викликається до слідчого повісткою, яка вручається під розписку свідкові, а в разі його тимчасової відсутності - кому-небудь з дорослих членів його сім'ї, житлово-експлуатаційній організації, виконавчому комітету селищної або сільської Ради народних депутатів чи адміністрації за місцем його роботи. Свідок може бути викликаний також телеграмою або телефонограмою.
      В повістці повинно бути зазначено, хто викликається як свідок, куди і до кого, день і час явки, наслідки неявки, передбачені статтями 70 і 71 цього Кодексу.
      Неповнолітній свідок викликається через законних представників.

      Стаття 167. Допит свідка

      Свідка можна допитувати про факти, які стосуються даної справи, а також про особу підозрюваного або обвинуваченого та потерпілого.
      Свідок допитується в місці провадження досудового слідства, а в разі необхідності - в місці його перебування.
      Свідок допитується окремо і у відсутності інших свідків. При цьому слідчий вживає заходів до того, щоб свідки, викликані в одній справі, не могли зноситися між собою до закінчення допиту.
      Перед допитом слідчий встановлює особу свідка, повідомляє його, в якій справі він викликаний, і попереджає про обов'язок розповісти все відоме йому в справі, а також про кримінальну відповідальність за відмову дати показання і за дачу завідомо неправдивих показань. Потім слідчий з'ясовує стосунки між свідком і підозрюваним або обвинуваченим, а також потерпілим і починає допит. Після того як свідок закінчить дачу показань, слідчий ставить йому запитання. Забороняється ставити запитання, у формулюванні яких міститься відповідь, частина відповіді або підказка до неї (навідні запитання).


      Стаття 170. Протокол допиту свідка

      Про допит свідка складається протокол з додержанням правил, зазначених у статті 85 цього Кодексу. Крім того, в протоколі допиту вказуються: прізвище, ім'я та по батькові свідка, його вік, громадянство, національність, освіта, місце роботи, рід занять або посада, місце проживання, а також відомості про його стосунки з обвинуваченим і потерпілим.
      У протоколі зазначається, що свідкові роз'яснені його права, обов'язки і відповідальність за відмову давати показання і за дачу завідомо неправдивих показань. Показання свідка та відповіді на поставлені йому запитання викладаються в першій особі і по можливості дослівно.
      Свідкові, коли він про це просить, може бути надана можливість особисто написати свої показання в присутності слідчого, про що зазначається в протоколі.
      По закінченні допиту слідчий пред'являє свідкові протокол для прочитання. За проханням свідка протокол може бути йому прочитаний слідчим. Свідок і особи, які були присутні при допиті, мають право просити про внесення доповнень і поправок у протокол. Ці доповнення і поправки заносяться слідчим до протоколу.
      Протокол підписують свідок, слідчий і особи, що були присутні при допиті. Якщо протокол написаний на декількох сторінках, свідок підписує кожну сторінку окремо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".