МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як протистояти “каруселізації” виборів?

10/28/2004 | Мартинюк
Грандіозні колони автобусів з відкріпниками, які появилися у Києві в день виборів 31 березня 2002 року справили апокалікаптичне враження на працівників виборчих комісій та штабів, які абсолютно не очікували такого .

Проголосувавши на одній дільниці, колони організовано вирушали на інші, вкидаючи бюлетені навіть не так за блок “ЗаЄду”, як за конкретних мажоритарних кандидатів , які “спонсорували” цю акцію.

Я тоді координував роботу членів комісій від “Нашої України” на дільницях київських районів Татарка і Сирець. Поява численних колон “пришельців” викликало паніку і розгублення серед членів комісій – адже не було ніяких підстав відмовляти їм у голосуванні, навіть незважаючи на інформацію про те що ті самі автобуси півгодини назад привозили “голосувальників” до дільниць у сусідньому районі міста.

Я прийняв досить неоднозначне рішення, яке потім виявилося правильним –“ з огляду на переповненість виборчих дільниць і те що вони початково не розраховувалися на обслуговання додаткових виборців” ( а це були сотні ( !) голосувальників) я дав команду всім членам комісій ( а серед було багато голів та заступників) повідомити “автобусних” виборців що їх “обслужать” після 7 години вечора, тобто тоді коли пройде основний потік місцевих виборців. Тим хто дуже обурювався цим рекомендувалося дзвонити у ЦВК детально все розповідати і питати поради що робити. Також я висловив сподівання що нечуваний сплеск громадянської свідомості , який заставив їх сісти в автобуси і приїхати з Черкаської області у Київ, допоможе їм трохи потерпіти і дочекатися коли на виборчих дільницях поменшає народу і хаосу.

Як і очікувалося всі автобуси просто поїхали кудись, нікуди не дзвонячи і не чекаючи “черги”- воно й зрозуміло – людям треба гроші отримати за поїздку, дому повертати, тай хочеться випити-закусити і просто погуляти по Києву.

В теперішній ситуації Зінченко рекомендує фотографувати “пришельців” і потім виявляти тих, хто голосував декілька раз. Це хороший хід, але ні в якому разі не потрібно давати їм можливість спокійно “помножувати” голоси, їздячи від дільниці до дільниці. Тому що в стосунках з януковичею командою майбутнього часу не існує - є тільки минулий і теперішній. Якщо вони проголосують, то їхні цифри увійдуть в протоколи і махати після виборів фотографіями буде безкорисно. Члени та керівники дільничних комісій несуть відповідальність за дотримання законодавства під час голосувань. Логічно абсолютно ясно що поява перед дільницею натовпу “відкрепощонних” донбасівців чи дніпропетровців означає лише одне – грубе і безцеремонне порушення закону та намагання сфальсифікувати вибори.

Всі ці люди скоріше всього достроково проголосували у себе вдома або за них це зроблять інші. Однак доказів цього нема -попри абсурдність і очевидну незаконність того що вони роблять, вони формально мають право голосувати. Однак вже наявність дзвінка із іншої дільниці про перебування під нею того самого автобуса з тими ж самими номерами. Чи людей , які за описом такі самі як ці, є вже підставою для якихось дій з боку членів та керівників комісій. Вони мають абсолютно законне право відмовити їм в голосуванні до вияснення обставин. В нормальній країні виясняти обставини мала б поліція чи міліція. В нас цього не буде , тому ці функції повинні будуть виконувати добровольці, спостерігачі та активісти штабів. Врешті можна взяти авто і прослідкувати за автобусами чи просто групами. Можна оперативно проявити фотографії з якоїсь дільниці- слава богу зараз це робиться за 20 хв. , і використати їх для опізнавання “повторно открепощонных”. Виявлення лише одного такого на цілий автобус дає підставу послати під три букви весь автобус – нехай їдуть в суд і вимагають у нього підтвердження свого права фальсифікувати вибори.

Гадаю абсолютно не завадить листівка чи навіть плакатик з переконливим викладенням статей кримінального кодексу, які порушують учасники різноманітних каруселей. Його можна поклеїти чи роздавати навіть на самій дільниці, бо це не є агітація на користь одного з кандидатів.

А взагалі треба буде не втрачати часу, не чекати завтрашнього дня, не сподіватися на допомогу високого керівництва та міжнародної спільноти , а діяти самому, брати на себе відповідальність, придумувати і реалізовувати найнесподіваніші засоби і дії , аби не дати шахраям фальшувати вибори.

Відповіді

  • 2004.10.28 | Вітус

    Re: Як протистояти “каруселізації” виборів?

    Пане Мартинюк, Ви просто молодець! Чи знає про цей метод штаб Ющенка?! штаб Мороза?! Якщо ні - НЕГАЙНО передайте їм, нехай розішлють на місця у вигляді безумовної інструкції!!!

    Люди, розішліть це по інших форумах!
  • 2004.10.28 | Майдан-Інформ

    Відкріпна “карусель” і провокатори від Януковича.

    Як вже повідомляв керівник передвиборчого штабу Віктора Ющенка Олександр Зінченко, з донецького та прилеглих до нього регіонів до Києва, в Центральну та Західну Україну планується доправити небачену кількість людей для голосування по відкріпних талонах.

    До Майдан –Інформу надходить інформація, яка підтверджує і доповнює те що було повідомлено вчора Олександром Зінченком. Так за інформацією прес-служби Молодіжної партії в Донецькій області готують великі групи з числа жителів міста і області для поїздки в Київ та інших регіони України з метою голосування по відкріпним талонам і участі в масових акціях.
    До першої групи входять пересічні мешканці Донецька та області, метою дій яких є саме процес голосування за межами області по відкріпним талонам, які видаються їм в кількості від 1 до 11 на одну людину. Особливу небезпеку становить друга група , яка створюється з кримінальних елементів та наближених до них громадян. Їхньою основною метою яких буде штучне створення прецедентів, напади на дільниці, провокації масових заворушень та побиття людей. При цьому бійки вони мають влаштовувати саме зі своїми земляками, представниками першої групи,” – повідомляє народний депутат Юрій Павленко. Очевидно що метою цього є розпалювання ініційованого та провокованого провладними колами міжрегіонального конфлікт

    За повiдомленням Громадського комiтету нацiональної безпеки України, достовiрну iнформацiю про мобiлiзацiю "спостерiгачiв" вдалося отримати iз Запорiзької областi. Мета мобiлiзацiї "спостерiгачiв" - зрив виборiв у Львiвськiй та Iвано-Франкiвськiй областi.
    План на Запорiзьку область - 2000 спостерiгачiв. Вiдповiднi рознарядки отримали керiвники державних установ i директори заводiв. Вiдомо, що "спостерiгачiв" з Запорiжжя повезуть у Львiвську i Івано-Франкiвську області.
    Для них проводяться тренiнги, на яких навчають... технологiям зриву виборiв. Навчають тим дiям, якi завдають максимальної шкоди процесу голосування, але якi не пiдставлять "спостерiгачiв"-провокаторiв пiд жорстку вiдповiдальнiсть. Наприклад, вимикання свiтла, органiзацiя конфлiктiв тощо. Оплата такої пiдривної поїздки - 500 доларiв за всю роботу + 100 добових. Видається мобiльний телефон i ще якийсь засiб зв'язку з мiлiцiєю (який - не знаємо, бо ще жодному зi спостерiгачiв його не видано). Вiдправка намiчена автобусами на 29 жовтня. Половинна оплати виплачується наперед.
  • 2004.10.28 | 1010

    Re: Як протистояти “каруселізації” виборів?

    Пан Мартынюк, может вы, как опытный член комиссии подскажете, какая
    возможна фальсификация на участке при больнице, если известно, что у больных в больнице администрация собирала паспорта?
    Можете описать механизм фальсификации?
    Я буду наблюдателем на таком участке.
    Куда смотреть-то надо?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.28 | Майдан

      Лікарня - це переносні скриньки

      Виглядає що бюлетені за числом вилучених паспортів "зачеркають" наперед і вкинуть в скриньку під час її перенесення з місце на місце.
      Однак для цього хтось повинен ті паспорти повідмічати у списку виборців ( хоча як цього ніхто не питатиме то відмічати не будуть.
      В лікарні багато палат, і завжди знайдеться якась "інфекційна" в яку спостерігачів категорично не захочуть впускати "для їхнього ж блага".
      Там можуть і накидати.
      Однак не буду наполягати - методів багато, єдине що втішає - всі вони повторюються і комусь таки відомі. Спробуйте поговоритиіз знайомими медиками. які працють у подібних лікарнях - вони щось та повинні знати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.28 | S.D.

        Re: Лікарня - це переносні скриньки

        Я был наблюдателем в больнице. Что могу сказать:

        1. Для заполнения "левых" бюллетеней паспорта собирать необязательно.
        2. Изъятие у гражданина паспорта - незаконно и наказуемо.
        3. Наблюдателю советую обойти больных и выяснить, все ли желающие проголосовать проголосовали. И не дай Бог кто-то скажет, что госовать не может из-за того, что главврач забрал паспорт - немедленно писать протокол и вести главврача под 157 статью УК.
        4. Все голосующие в больнице должны иметь открепительные талоны. Это касается и персонала, и больных, кроме тех, кто прописан на территории больницы (такие случаи бывают). Контролируйте списки избирателей и число талонов, +-10%
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.10.28 | 1010

          Re: Лікарня - це переносні скриньки

          > 4. Все голосующие в больнице должны иметь открепительные талоны. Это касается и персонала, и больных, кроме тех, кто прописан на территории больницы (такие случаи бывают). Контролируйте списки избирателей и число талонов, +-10%

          Разве в пределах одного населенного пункта дают открепительные талоны?
  • 2004.10.28 | Максим’як

    Re: Можна й колесо пробити... перевірений міліцією метод (-)

  • 2004.10.29 | Woodstock generation

    Re: Як протистояти “каруселізації” виборів?

    Збираємо по місту списки тих, що голосував по відкріпних талонах - заносимо в комп/ютер і виявляємо тих, що проголосували кілька раз.
    Ще краще - зібрати по області. Збирати можна прямо на протязі дня.
    Проголосувати на ділянках в різних областях - трохи менш імовірно.
    Звичайно це повинна робити ТВК та ЦВК - і мати до цього політичну волю.
    Але можуть зробити і штаби. Можна поділитись - член комісії від одного з опозиційних кандидатів передає раз в півгодини список талонщиків (чи сам, чи через спостерігача) в штаб.
    Крім того, оскільки при голосуванні по талонах напевно записують прописку, то потім можна перевірити, чи проголосували за місцем проживання.
    Я вже чую скептичні зауваження, що "потім" не буде. Так, АЛЕ
    в масштабах міста виловити карусельщиків можна буквально до кінця голосування - якщо дані по "талонщиках" передавати в реальному часі.
    Крім того, якщо така база буде в реальному часі, то при видачі бюлетенів "талонщикам" можна предзвонювати і довідуватись, чи його нема в базі. Звичайно, трохи пізно починати це робити, але кілька міст. де плануєтья карусель, можна накрити. Власне треба всього телефон, комп'ютер і Excell :-).

    КРІМ ТОГО ВАЖЛИВО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Штабам кандидатів. що зацікавлені в чесних виборах, слід зробити заяву і якнайширше її поширити, ЩО ТАКА ПЕРЕВІРКА ПО ВСІХ "ВІДКРІПНИКАХ" БУДЕ ЗДІЙСНЕНА і по всіх порушеннях будуть відкриватись кримінальні справи.

    Якщо очікуються багато талонщиків у Львові - Ів-Франківську -Тернополі то це можна встигнути зробити. Не відомо, чи це вийде добре, але вже сам розголос, що це БУДЕ робитись може частково зменшити фальсифікації.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.29 | активний

      Re: Як протистояти “каруселізації” виборів?

      Чи зобов'язана комісія надавати спостерігачам дані по тим, хто голосував по відкріпним?

      Що необхідно, щоб таки отримати ці дані?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.29 | Харків'янин

        Re: Як протистояти “каруселізації” виборів?

        активний пише:
        > Чи зобов'язана комісія надавати спостерігачам дані по тим, хто голосував по відкріпним?
        >
        > Що необхідно, щоб таки отримати ці дані?

        Спостерігач має право спостерігати з будь-якої відстані за діями членів комісії (Ст.69 ч.7 п.1).
        Виборці, що голосують по відкріпним посвідченням, повинні будуть спочатку написати заяву про включення їх до списку виборців на підставі відкріпного посвідчення.
        Цих виборців будуть окремо записувати наприкінці загального списку виборців, в т.ч записувати П.І.Б., рік народження, адресу проживання, № відкріпного посвідчення, номери ТВК та ДВК що видали це посвідчення.
        Записувати це буде лише один член ДВК. Це потребує трохи часу.
        В цей час спостерігач також може перевірити документи цих виборців, в т.ч. подивитись паспорт та відкріпне посвідчення (але, мабуть краще не брати їх в руки).
        Ніхто не забароняє спостерігачу під час цієї перевірки зателефонувати до штабу та сповістити туди П.І.Б. виборця, його адресу, номер відкріпного (7 цифр) та номери ТВК та ДВК, що видали це посвідчення.
        Але, МОД, навіть якщо "карусельщик" вже є у списках штабу (тобто вже проголосував десь раніше), дуже важко знайти законну підставу відмовити йому проголосувати вдруге.
        Тому спостерігачам треба заздалегідь домовитись про спільні дії з керівництвом ДВК.
        І дуже важливо, щоб на дільниці одночасно було не більше двох (а краще не більше одного) виборців, що голосують по відкріпним посвідченням.
        Все це дозволить зберігати спокій та порядок на дільницях, а також затримати автобуси з "карусельщиками" на деякий час.
  • 2004.10.29 | Woodstock generation

    Re: Як протистояти “каруселізації” виборів?

    Можна це зробити і в національному масштабі.
    Гм.. але про це може не тут.

    В усякому разі треба сказати, щоб дані про талонщиків передавали регулярно в штаби.
    Дані
    № паспорта ФІО номер дільниці час прописку

    навіть якщо нічого не робитимемо - налякаємо -)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.29 | Харків'янин

      Re: Як протистояти “каруселізації” виборів?

      Woodstock generation пише:
      > Можна це зробити і в національному масштабі.
      > Гм.. але про це може не тут.

      МОД, про це треба казати скрізь і всім: своїм - щоб знали та виконували, чужим - щоб боялись.
  • 2004.10.29 | Я

    А что если...

    Как вариант, для ОРГАНИЗОВАННОГО голосования по открепталонам, когда будут возить автобусами (в случае, когда на участок заявляются сразу много открепталонщиков, особенно если у них место жительства - Донбасс или Дн-ск): на участке где они голосуют наблюдатель от НУ составляет список с именами и годами рождени и номерами паспортов, после голосования кто-то следит за автобусом, куда они направятся, и список по телефону или через интернет передается члену комисси от НУ (или наблюдателю) на тот участок, куда они приехали.

    Ну и конечно, члены комиссий от НУ записыват данные всех, голосующих по открепталонам, доставляет в штаб НУ, потом все своидится в единую базу, потом - суд.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.29 | dim

      Re: А что если...

      Але перед цим - запропонувати їм почекати до сьомої вечора, як радить пан Мартинюк, бо дільниці переповнені "своїми" виборцями :) Це може бути найдієвіший "превентивний" захід.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.29 | Вітус

        Я підтримую (-)

  • 2004.10.29 | Майдан

    Ше одна хороша порада :

    Буквально недавно надійшла листом на "Майдан"

    Автор не бажає оприлюднювати своє прізвище але радить наступне :
    Якщо когось силою чи підкупом затягнули в "карусель" і він в силу тих чи інщих причин не може відмовитися від цього , він може врятувати себе від мук совісті наступним чином : попавши у кабінку для голосування в якій його гарантовано ніхто не бачить і не контролює зіпсути свій бюлетнь поставивши не вже "заповненому" бюлетені ще одну помітку навпроти якогось іншого кандидата.

    Такий бюлетень вважається недійсним і при підрахунків результатів не буде враховуватися.

    А потім спокійно вийти з кабіни , як заведено здати свій чистий бюлетень і отримати гроші, чи просто спокій ...
  • 2004.10.29 | Cherrytown

    Інструкції пішли у штаби

    Відповідні інструкції пішли у штаби "НУ". Вони значною мірою відзеркалюють суть коментарів, висловлених у цій гілці, що означає, що ми мислимо вірно (коли інструкції писалися. ця тема детально ще не обговорювалася - хоча зазначу, що приводом для розробки цієї антиідеї була саме замітка із Майдану).
    Надано детальні інструкції, як цьому протидіяти.
  • 2004.10.29 | :

    ЕПОПЕЯ З ВІДКРІПНИМИ ТАЛОНАМИ

    ЕПОПЕЯ З ВІДКРІПНИМИ ТАЛОНАМИ

    Сьогодні в окремих ЗМІ з’являється інформація про масовий виїзд із території Східної України людей в Центральну, Західну Україну та в Київ. Версії наводяться найрізноманітніші, але основним мотивом залишається побоювання провокацій із застосуванням фізичної сили з боку цих людей.
    Насправді все може виявитися не таким страшним, проте не менш продуманим. Варто тільки згадати парламентські вибори 2002 року, коли саме Донецька область забезпечила перемогу і проходження 4-відсоткового бар’єру “прокучмістським силам”.
    Який зв’язок між історією дворічної давності й сьогоднішніми подіями з додатковими потягами із Донецької та Луганської областей?
    Річ у тім, що саме на парламентських виборах була апробована нова методика масової махінації. Суть її полягає в тому, що людей примушували брати за місцем проживання відкріпні талони і їхати в інше місто, де й відбувалося голосування. Ніхто ж не контролював кількість виданих відкріпних талонів одній особі, а також ніхто не міг гарантувати, що у місцях основної прописки “випадково забували” зняти з голосування виборця. Журналіст Володимир Бойко у 2002-му описував своє стеження за людьми “кримінальної зовнішності”, які активно їздили з одної виборчої дільниці на іншу, але про те, що вони там робили, досі відомо тільки обраним та Богові. Їздили також і звичайні пролетарі: організовано, автобусами з підприємств. Проте цей рух був тільки в межах області. І саме в Донбасі було зареєстровано рекордну кількість людей з відкріпними талонами (про це неодноразово писалося в опозиційній пресі того часу).
    Зараз влада діє саме за таким сценарієм (за приблизними підрахунками планується відкріпити до 10 % виборців). Вона відправляє з усіх підконтрольних підприємств, установ, закладів та організацій людей з відкріпними талонами в інші області (і це не означає, що внутрішньообласної “виборчої міграції” не буде!!!). Таким чином можна вбити двох зайців: 1) талони не контролюються жорстко; 2) у разі провокацій людей можна використати як гарматне м’ясо, проте тут виникне надто багато запитань щодо того, що робили ці особи на “чужій” території.
    Якщо Футбольний клуб „Шахтар” зміг організувати виїзд більше 30 тис. „вболівальників” на матч до Києва, то якихось 10-15 тис. вже не проблема (а якщо кожному дати 2-3 відкріпні талони?!), тим більше, що їдуть у двох напрямках.
    Наразі ми стикаємося із великою діркою в законодавстві, яку вже неможливо “залатати”, бо залишилося 2 дні, проте можна нагально вжити контрзаходи:
    1) з підприємств знімають виключно чоловіків і на незнайомій території вони будуть триматися разом (цілком можливо, що будуть напідпитку або після сильного “бодуна”, бо, за інформацією, відправники обіцяють багато спиртного), у них будуть на руках відкріпні талони. Повну інформацію про таких людей (всю групу) необхідно обов’язково записувати на кожній дільниці в містах, особливо великих. Цілком можливо, що вони голосуватимуть протягом дня на кількох дільницях (у кожного може бути до 10 відкріпних талонів), інформацію необхідно звіряти і визначати чи не повторюються одні й ті ж дані (ПІП, дата народження, місце проживання). Потім вимагати визнати недійсними такі бюлетені.
    Мінуси: а) навіть якщо у людини один відкріпний талон, її бюлетень за місцем проживання можуть використати (і звірити інформацію з різних регіонів практично неможливо); б) великий обсяг додаткової інформації для перевірки.
    2) такі люди почуватимуться невпевнено і будуть намагатися якомога швидше зробити свою справу і зникнути, не звертаючи на себе особливої уваги і не втягуючись у якісь конфлікти, бо місцеве керівництво попереджає: “у разі чогось, ми знати не знаємо, де ви і що там робите”. Відповідно, зайва увага і запитання від спостерігачів може злякати таких виборців. Знаючи місцеве населення, можу сказати, що ці люди легко можуть не піти голосувати, а десь просто відпочити, насолоджуючись “халявним” відрядженням. Це звичайні металурги, шахтарі, водії, слюсарі тощо, які не хочуть втрачати роботу і тому виконують вказівки начальства.
    Мінуси: слід остерігатися тих людей, які будуть контролювати дії простих пролетарів. “Командири” легко можуть піти на провокації, кидатися у бійки, бо, швидше за все, будуть мати належним чином оформлені документи (помічників, радників депутатів, посвідчення міліціонерів і под.). Їх слід нейтралізувати, натравлюючи на них місцеву міліцію, причому не ту, що стежить за порядком на дільниці. Мотиви: підозрілість типа (треба перевірити його документи); він за мною стежив; у нього щось підозріле під курткою. Як правило, ці особи на саму дільницю не заходять, а стоять біля входу.
    3) у східних областях необхідно дати інструкції спостерігачам щодо жорсткого контролю кількості виданих відкріпних талонів на виборчій дільниці і їх відповідності зі списками виборців. Також варто проінформувати з цього приводу штаби комуністів та соціалістів, бо на теренах Донецької та Луганської області у них добре організовані спостерігачі.
    Кожен із громадян повинен бути готовий до найрізноманітніших проявів фальсифікацій, тому важлива будь-яка інформація.
    Попереду дуже великий осяг роботи, тож потрібна злагоджена праця всіх, хто бореться в ім’я добра!!!
  • 2004.10.29 | Альтима

    Re: прикріпити відкріплених (?)

    Просто зробити помітку на відкріпному, про те що відкріпне прикріплено на дільниці такій-то, підпис. Це принаймні вимагатиме кількох копій одного і того ж відкріпного.

    Ну а лікарні, це окрема історія. Порядку на останніх виборах в лікарнях Дніпропетровська не спостерігав (можна було і без відкріпного).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.29 | otar

      я чогось не розумію, чи...

      Їм виписують по багато відкріпних, чи як?
      Бо в мене відкріпне забрали, коли я прикріпився до нової дільниці. Сказали "вони у нас на обліку". Я розумію, шо в донецьких друзів-товаришів теж забиратимуть...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.29 | Woodstock generation

        Re: я чогось не розумію, чи...

        При голосуванні забирають, але приїжджають вони з пачками відкріпних - ніхто ж не сказав, скільки їх друканули, крім того, вони не так захищені, як бюлетені.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.10.30 | Мартинюк

          Он шахту покинул, ушел воевать чтоб заводы и землю бандитам отда

          Потрібна листівка для шахтьорів-гастрольорів

          Ідеї можна почерпнути тут http://maidan.org.ua/n/donmai/1098094261

          Дуже хороша фраза із статті Олександра Павлова на першій сторінці.:

          "Центральный штаб прихватизаторов державного майна утвердил пана премьер-министра в качестве нового фюрера Украины."

          Основна маса прибуватиме завтра - значить є час зробити листівку, надрукувати і роздати поширювачам.

          Роздавати можна при прибутті поїздів, за місцем "розселення",при спробах "каруселити" дільниці і вдень на підходах до ЦВК, і можливо на самій площі.

          З огляду на карусель варто зробити окрему листівку пораду про "дулю в кишені" - "Зіпсуй у кабінці той бюлетень, який тобі дали для вкидання "

          Якщо не згадувати в тексті прізвища кандидатів, і взагалі голосуваняня, а обмежитися закликами до ненасильства і бойкотування наказів бандитів, то листівка не підпадає під те що заборонено поширювати в день виборів.
      • 2004.10.29 | Оксана

        Re: я чогось не розумію, чи...

        стосовно вищесказаного:

        (ніби немає законних підстав не дати проголосувати вдруге коли навіть достеменно відомо, що ця людина вже проголосувала...)
        _____________________________________________________________

        "ЗАКОН УКРАЇНИ Про вибори Президента України"
        Розділ I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
        Стаття 3. Рівне виборче право

        2. Кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос. Виборець може використати свій голос у день голосування тільки на одній виборчій дільниці.

        _____________________________________________________________
        Розділ XII
        ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ, ДІЙ ЧИ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ СУБ'ЄКТІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

        Стаття 105. Відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України
        Особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.

        _____________________________________________________________

        А крім того якщо на руках ОДИН ТАЛОН, то



        Розділ X ПРОВЕДЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ, ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

        Стаття 78. Порядок підрахунку голосів на виборчій дільниці

        12. Список виборців, доданий до нього витяг із списку виборців, виготовлений згідно з частиною третьою статті 77 цього Закону, заяви, на підставі яких складався витяг із списку, відкріпні посвідчення, рішення суду про включення виборця до списку виборців у день голосування запаковуються в окремий пакет. На пакеті робиться напис "Список виборців", зазначаються номер територіального округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.
  • 2004.10.30 | Мартинюк

    Ты шахту покинул,ушел воевать чтоб заводы и землю бандитам отдат

    Ты шахту покинул, ушел воевать чтоб заводы и землю бандитам отдать?

    Потрібна листівка для шахтьорів-гастрольорів

    Ідеї можна почерпнути тут http://maidan.org.ua/n/donmai/1098094261

    Дуже хороша фраза із статті Олександра Павлова на першій сторінці.:

    "Центральный штаб прихватизаторов державного майна утвердил пана премьер-министра в качестве нового фюрера Украины."

    Основна маса прибуватиме завтра - значить є час зробити листівку, надрукувати і роздати поширювачам.

    Роздавати можна при прибутті поїздів, за місцем "розселення",при спробах "каруселити" дільниці і вдень на підходах до ЦВК, і можливо на самій площі.

    З огляду на карусель варто зробити окрему листівку пораду про "дулю в кишені" - "Зіпсуй у кабінці той бюлетень, який тобі дали для вкидання "

    Якщо не згадувати в тексті прізвища кандидатів, і взагалі голосуваняня, а обмежитися закликами до ненасильства і бойкотування наказів бандитів, то листівка не підпадає під те що заборонено поширювати в день виборів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".