МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

13 журналістів "Вістей" на УТ-1 виступили проти цензури

11/10/2004 | Оk
13 журналістів "Вістей" на УТ-1 виступили проти цензури

13 журналістів “Вістей” на Першому Національному телеканалі запропонували першому віце-президенту НТКУ Миколі Канішевському та директору об’єднання “Новини” Артему Петренко ухвалити угоду про редакційну політику. Про це інформує прес-служба журналістського руху за професійні стандарти. Журналісти вимагають, аби у кожному інформаційному випуску був витриманий баланс, тобто подавались різні точки зору на події, що висвітлюються. Також інформація, що йде в ефір, має містити посилання на джерела. Відбором тем та формуванням сюжетів мають займатись шеф-редактор, випусковий редактор та журналісти. Втручання державних органів, посадовців у діяльність журналістів, цензура є неприпустимими.
Свої підписи під документом поставили Павло Тирський, Ольга Кашпор, Ірина Тимчишин, Ярослава Марущенко, Людмила Євсєєнко, Людмила Небилиця, Тетяна Анкудінова, Ольга Скотнікова, Людмила Сивак, Ігор Грушко, Максим Драбок та Леся Демків.
Журналісти сподіваються, що керівництво УТ-1, чергова зустріч з яким запланована на вечір середи, підтримає їх ініціативу і це дозволить уникнути конфліктів навколо редакційної політики.

http://www.radio.org.ua/news/?eid=23739

Відповіді

  • 2004.11.10 | Volodimir_V

    Re: 13 журналістів "Вістей" на УТ-1 виступили проти цензури

    Молодці, ЗМІ для народу! Для України!, а не для купки людей, брехні.(-)
  • 2004.11.12 | Оk

    Керівництво УТ-1 не прийняло пропозицію журналістів

    Керівництво УТ-1 не прийняло пропозицію журналістів укласти угоду про стандарти редакційної політики

    Керівництво Національної телекомпанії України не підписало угоду про стандарти редакційної політики, яку запропонували 13 журналістів програми «Вісті».



    На зустрічі з журналістами президент НТКУ Олександр Савенко заявив, що угода не є юридичним документом.

    Він запропонував журналістам вивчити умови колективної угоди, яка підписана між керівництвом та первинною організацією профспілки працівників культури, що діє в телекомпанії з радянських часів.

    Савенко висловив думку, що положення розробленої журналістами угоди можна було б ввести до колективної угоди за умови згоди цієї профспілки.

    У вівторок 13 журналістів «Вістей» в односторонньому порядку зобов’язалися підписатися під угодою про редакційну політику та запропонували зробити це керівництву.

    Угода покликана забезпечити повноту, точність та збалансованість новин, а також обмежити можливість тиску на журналістів або керівництво телекомпанії.

    Зокрема, угода визначає, що відбір тем та формування сюжетів є прерогативою виключно шеф-редактора, випускового редактора та кореспондентів.

    Вона закріплює за журналістами право відмовитися від виконання доручень редакції, якщо вони суперечать законодавству.

    Угода вимагає подання усіх сюжетів в ефір з підписами журналістів та наділяє лише журналіста, що знімав сюжет, правом передати його підготовку іншому журналісту або редактору.

    Угода зазначає, що будь-які зміни в сюжеті не можуть бути подані в ефір без згоди журналіста, що його готував.

    Журналісти «Вістей» є частиною з понад трьох сотень тележурналістів, що два тижні тому виголосили протест проти цензури на телебаченні та почали боротьбу за повноту та неупередженість новин.


    Прес-служба журналістського руху за професійні стандарти

    http://www.obkom.net.ua/news/2004-11-12/1501.shtml
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.11.12 | jz99

      вчора на УТ-1 відбулася чергова ”ЧЕТВЕРТА ВЛАДА”

      Гостями студії були Сергій Васильєв (керівник головного управління АП з інформполітики), Сергій Чиж (голова Держкому з ТБ та радіомовлення), Дмитрій Харитонов (як новий генпродюсер СТБ) та Дмитрій Кисельов.

      Йшлося про свободу слова, про те, що у нас її забагато і що це небезпечно для держави і що працівникам 5-го каналу має бути соромно чіпляти білі смужки на лоба.

      Було враження, що присутнім важко робити обговорення цікавим, адже для них самих все й так зрозуміло, а полемізувати не було з ким. Ні, навіть не так: здавалося, що присутні не відчувають ніякого такого зв’язку з телеглядацькою аудиторією, не відчувають контакту, балакають самі до себе. Якось їм наче незатишно було.

      Кисельов ніяк не міг виплутатися з ідіоми про руйнування держави, доки не вискочив на думку про те, що, крім руйнування держави, можна ще й втратити незалежність України.

      Савенко відзначився іронічною фразою ”ну, влада ж у нас бандитська”.

      Харитонов щось пару разів сказав як історик, але мав вигляд новачка у цьому колі.

      Головну роль відігравав Васильєв. Він взяв на себе добру половину ефірного часу. Застерігав опозицію від того, щоб вона не гралася гранатою над головою українського народу.

      Наприкінці передачі Савенко винувато повідомив, що були запрошені, але не прийшли у повному складі працівники 5-го каналу та представники ТРК ”Ера”. Але мене тепер мучить два питання: 1) як можна запросити 5-й канал у повному складі і 2) чи знав 5-й канал про це запрошення?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".