МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Міжнародна Амністія» закликає нового Президента покращити ситуа

01/25/2005 | stefan

Пользователь: stefan s (---.tenet.odessa.UA)
Дата: 25.01.2005 07:14:13


25-01-2005 00:49 Майдан-ІНФОРМ,


24 січня 2005 року Генеральна секретар Міжнародної Амністії Айрін Хан (Irene Khan, Amnesty International) звернулася з відкритим листом до Президента України Віктора Ющенко.

У листі до нового Президента України, Віктора Ющенка, «Міжнародна Амністія» закликає його максимально використати своє перше обрання президентом для провадження конкретних заходів з покращення ситуації із захисту прав людини в Україні.

"Новий уряд має можливість значно покращити захист прав людини в Україні, у тому числі шляхом приведення законодавства у відповідність до Конституції країни та міжнародних правових норм і стандартів із захисту прав людини," заявила Генеральний секретар «Міжнародної Амністії» Айрін Хан.

«Міжнародна Амністія» закликає новий уряд зробити конкретні шаги для вирішення найбільш актуальних проблем, пов‘язаних із захистом прав людини, з якими Україна стикається сьогодні:

Викорінити тортури та жорстоке поводження під час утримання під вартою в міліції
Арешт будь-якої особи міліцією несе в собі небезпеку тортур, а умови в СІЗО були визначені Комітетом попередження тортур як «нестерпні». В останні місяці «Міжнародна Амністія» задокументувала кілька випадків тортур та жорстокого поводження під час утримання під вартою в міліції. Організація закликає новий уряд вжити заходів з метою заснування незалежного органу з контролю за місцями утримання під вартою, а також забезпечення інформування осіб, які знаходяться під вартою, про їхні права та їх доступу до медичного догляду.

Обмеження свободи вираження та зборів
Є негативні повідомлення стосовно свободи вираження в Україні, тож новий уряд має гарантувати, що журналісти та редактори засобів масової інформації не підлягатимуть необґрунтованому контролю та судовим переслідуванням. Організація також закликає до неупередженого розслідування «зникнення» журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році.

Під час виборчого процесу «Міжнародна Амністія» оприлюднила дані стосовно необґрунтованого арешту опозиційних активістів, новий уряд має забезпечити неможливість арешту чи переслідування будь-кого з боку правоохоронних органів за мирне вираження своїх поглядів.

Насилля проти жінок
«Міжнародна Амністія» закликає змінити законодавство стосовно домашнього насилля та покращити захист прав жінок. Новий уряд має вирішити проблему торгівлі людьми і забезпечити належне навчання суддів з цього питання, а також запровадити відповідне навчання правоохоронців та надати їм адекватне забезпечення. Жінкам та дівчатам, які бажають дати проти когось свідчення, необхідно надати ефективний захист свідків.

Біженці
В червні місяці 2004 року Парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала Україні дотримуватися принципів міжнародного законодавства з питань захисту прав біженців та шукачів притулку. «Міжнародна Амністія» закликає покращити впровадження Конвенції ООН про статус біженців, а також національне законодавство у частині, присвяченій шукачам притулку.
Міжнародне правосуддя
«Міжнародна Амністія» закликає Україну ратифікувати Римський Статут Міжнародного Кримінального Суду, що покладе край безкарності за злочини за міжнародним правом.

Тло подій
Віктор Ющенко був обраний Президентом України 26 грудня 2004 року після бурхливої виборчої кампанії. Перший тур виборів президента в Україні відбувся 31 жовтня, в результаті якого з невеликим відривом переміг опозиційний кандидат Віктор Ющенко. Згідно з даними ОБСЄ під час виборчої кампанії в засобах масової інформації мала місце упереджена інформаційна політика на користь провладного кандидата Віктора Януковича. Повідомлялося також про тиск на виборців з метою примусити їх проголосувати за конкретного кандидата та про порушення на виборчих дільницях. Влада не провадила належних заходів із покращення ситуації між двома турами. Міжнародна місія з нагляду за виборами (International Election Observation Mission) заявила, що "Державні виконавчі органи влади та Центральна виборча комісія (ЦВК) виявили недостатньо волі для забезпечення дійсно демократичного процесу". Віктор Янукович був оголошений переможцем другого туру. Після десяти днів демонстрацій з боків прихильників обох кандидатів Верховний Суд проголосив вибори недійсними та дав розпорядження провести переголосування, під час якого перемогу здобув Віктор Ющенко.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертаєтеся до:
- Прес-офіцера МА в Лондоні (Великобританія): +44 20 7413 5566
- офісу Української Асоціації Міжнародної Амністії: 8 044 469-70-27
Інформація про МА: [www.amnesty.org]
Останні новини МА про ситуацію з правами права людини в світі: [news.amnesty.org]




Опции: Ответить•Цитировать•Подписаться на тему•Наябедничать•Редактировать
Re: «Міжнародна Амністія» закликає нового Президента покращити ситуацію із захисту прав людини
Пользователь: stefan s (---.tenet.odessa.UA)
Дата: 25.01.2005 07:26:21


Тут, дійсно, роботи-НЕПОЧАТИЙ КРАЙ.
Починаючи з СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, СІЛЬСЬКОГО ВИКОНАВЧОГО комітету і до ВЕРХОВНОЇ РАДИ,
Кабінету Міністрів,МВС,СБУ,Мінюсту,Верховного Суду,Генеральної Прокуратури,разом з Громадськими Організаціями.
І це робота-не на один рік-НА ВСЕ ЖИТТЯ.Це-практично ПОБУДОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО суспільства,ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВИ ВИСОКОГО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СТАНДАРТУ.

***
На жаль, НЕ у ВСІХ ЧЛЕНІВ ЄС є ТАКИЙ СТАНДАРТ де-факто.
Але-це ПОКИ-їхні проблеми.Нам теба ВИРІШУВАТИ свої.
І вичищати "авгієві конюшні".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".