МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

чи можна розглядати як небезпечну, тенденцію

02/14/2005 | galarina
формування команди президента-прем*єр-міністра лише зі "своїх" людей: кумів Порошенко, Білозір; родичів-Павленка, Ярослава Ющенка;....

такий принцип формування персоналу лише зі "своїх людей" зберігається на майже всіх підприємствах бізнес-фігур нового уряду: "Оболонь", "Рошен"... де справді професійні працівники, щоб зайняти достойні статусні позиції змушені шукати можливості для того, щоб за них "замовили слово".

чи буде таке "своятсво" перешкодою до створення справді професійного уряду?

Відповіді

  • 2005.02.14 | otar

    Цілком звична для хомосапієнсів тенденція

    > формування команди президента-прем*єр-міністра лише зі "своїх" людей: кумів Порошенко, Білозір; родичів-Павленка, Ярослава Ющенка;....

    Ось ви скажіть: кому б ви радше віддали на зберігання ключі від своєї квартири - своєму братові, кумові чи племінникові, чи фахівцеві зі зберігання ключів і охорони об'єктів, якого бачите вперше в житті?

    Існує питання довіри, і будь-якій людині легше довіряти, якщо вона якось із тобою пов'язана, якось від тебе залежить. Наприклад, "професіоналізм" Ніколаєнка в мене не викликає ніякої довіри - краще б на його місці був якийсь "свій", але націонал-демократ, який нарешті побореться із радянсько-застійними явищами в українській освіті, а не социк. Знов-таки, "професіоналізм" Кременя...

    > чи буде таке "своятсво" перешкодою до створення справді професійного уряду?

    Окрім социків і Кінаха, усі люди, які отримали міністерські портфелі, ділили з Ющенком усі негаразди виборів-2004. Смішно звучить, але вони заслужили бути міністрами. І якщо вони будуть поганими міністрами - то, у свою чергу, заслужать звільнення (і призначення замість них когось більш професійного). Я сам не надто задоволений, наприклад, попсовою співачкою на чолі міністерства, від якого частково залежить сфера мого професійного існування, але дамо все-таки ті нещасні 100 днів, а потім будемо претензії висувати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.14 | galarina

      Re: Цілком звична для хомосапієнсів тенденція

      otar пише:
      > Ось ви скажіть: кому б ви радше віддали на зберігання ключі від своєї квартири - своєму братові, кумові чи племінникові, чи фахівцеві зі зберігання ключів і охорони об'єктів, якого бачите вперше в житті?

      знаєте, якщо ототожнювати державні посади різного ступеню знащущості з ключами від моєї власної квартири, то, особисто я, віддала б ключі подрузі чи другу з яким пройшла радості і вирішувала проблеми, повязані не з професійними справами, а особистими.
      Якщо ж паралель: державна посада - ключі/справи від офісу/бізнесу - то швидше тим, кому можна довіряти за професійним чуттям, але не коліжанці по побутових/особистих справах. Ось такі "розклади".

      > Існує питання довіри, і будь-якій людині легше довіряти, якщо вона якось із тобою пов'язана, якось від тебе залежить.
      Якщо від тебе хтось залежить, то побудувати якісні професійні стосунки досить складно, оскльки можуть виникати особисті образи, або "ми ж з тобою людей піднімали на майдані/ми ж з тобою свояки, а ти тепер мене за маленьку втрату хочеш звільнити..."

      >Наприклад, "професіоналізм" Ніколаєнка в мене не викликає ніякої довіри - краще б на його місці був якийсь "свій", але націонал-демократ, який нарешті побореться із радянсько-застійними явищами в українській освіті, а не социк. Знов-таки, "професіоналізм" Кременя...

      Ні перша, ні друга особа, згадами Вами, немає ніякого відношення до розподілу за професійними якостями. За призначення Ніколаєнка, діяв квотний "торг социків" за портфелі в уряді, а з другим, швидше за все, той таки, "своятський" розподіл.

      > Окрім социків і Кінаха,
      Ну чому ж, Кінах теж ділив сцену майдану разом з Ющенком, майже щодня

      >усі люди, які отримали міністерські портфелі, ділили з Ющенком усі негаразди виборів-2004. Смішно звучить, але вони заслужили бути міністрами.
      За таким можна говорити, що посади по всій вертикалі влади заслужили той мільйон помаранчевих революціонерів, які мерзли в наметах, тримали облогу Адміністрації, Верховної Ради, Кабміну, саме їм слід віддавати посади в рай-обл-держадміністраціях. Демонструєш помаранчеву символіку, брудний одяг, посвітчення, грамоту - отримуєш посаду.

      >І якщо вони будуть поганими міністрами - то, у свою чергу, заслужать звільнення (і призначення замість них когось більш професійного). Я сам не надто задоволений, наприклад, попсовою співачкою на чолі міністерства, від якого частково залежить сфера мого професійного існування, але дамо все-таки ті нещасні 100 днів, а потім будемо претензії висувати.
      Але чи матимуть вони бажання зважати на наші претензії? закріпляться, пригріються;) , говоритимуть: "скільки ми працюємо, лише 100 днів, давайте рік, а тоді будемо оцінювати" ;(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.14 | otar

        Re: Цілком звична для хомосапієнсів тенденція

        > знаєте, якщо ототожнювати державні посади різного ступеню знащущості з ключами від моєї власної квартири, то, особисто я, віддала б ключі подрузі чи другу з яким пройшла радості і вирішувала проблеми, повязані не з професійними справами, а особистими.

        Ні, ототожнювати не можна: віддаючи ключі від своєї квартири, ви ризикуєте хіба що особистим майном, а віддаючи "ключі" від частини державного управління, ризикуєте своїм реноме (яке в Ющенка зараз надзвичайно хистке, з огляду не величезні зобов'язання, які він на себе взяв, на образ "народного Президента", який повинен в усьому відрізнятись від ненародного Кучми).

        > Якщо ж паралель: державна посада - ключі/справи від офісу/бізнесу - то швидше тим, кому можна довіряти за професійним чуттям, але не коліжанці по побутових/особистих справах. Ось такі "розклади".

        Ви читали тему Сергія Кабуда "Кого з нового уряду можна вважати 100% незаплямованим?" Там не було й півдесятка прізвищ. На превеликий жаль, бути професіоналом і задовільняти всі ідеальні вимоги до нових урядовців - неможливо. Бо:
        - якщо ти професіонал з управлінським даром, тобі важко не бути бізнесменом (бо цей дар є ключем до успіху в бізнесі);
        - якщо ти провідний професіонал у якійсь галузі і вже покрутився при владі, це можна вважати "співпрацею з режимом Кучми";
        - якщо ти патріот, то ти, скоріш за все, підтримував Ющенка, а не Януковича (а отже, є політично заангажованим "ющенківцем").
        Альтернативою бізнесменам-екс-кучмістам-ющенківцям можуть бути лише регіональні партійні лідери з націонал-демократів, а це така дрімуча і жахлива категорія людей, що ліпше вже кучмісти.

        > Якщо від тебе хтось залежить, то побудувати якісні професійні стосунки досить складно, оскльки можуть виникати особисті образи, або "ми ж з тобою людей піднімали на майдані/ми ж з тобою свояки, а ти тепер мене за маленьку втрату хочеш звільнити..."

        Так, але "для Україні і для свого кума" - це краща мотивація для роботи, ніж "для України і для людини, проти якої ти агітував до 21 листопада 2004 року". Знов-таки повторю: більшість нормальних, адекватних, патріотично налаштованих людей були "ющенківцями".

        > Ну чому ж, Кінах теж ділив сцену майдану разом з Ющенком, майже щодня

        Я говорю про виборчу кампанію до 31 жовтня. Перефарбованих після 31 жовтня або після 21 листопада, я думаю, треба залишити ще на пару років у "чистилищі". Кінаха, згадаймо, багато хто вважав технічним кандидатом Януковича, і він, принаймні, не висловлював ніякої прихильності до оранжевих до підписання угоди на початку листопада.

        > За таким можна говорити, що посади по всій вертикалі влади заслужили той мільйон помаранчевих революціонерів, які мерзли в наметах, тримали облогу Адміністрації, Верховної Ради, Кабміну, саме їм слід віддавати посади в рай-обл-держадміністраціях.

        До речі, я чув, що саме так збираються зробити в кількох областях :) В принципі, мені здається, що цілком зрозумілою є така політика, коли посади радше віддаватимуться людям, які підтримували Ющенка, ніж тим, хто підтримував Януковича, а серед прибічників Ющенка - активнішим, а не пасивнішим.


        > Але чи матимуть вони бажання зважати на наші претензії? закріпляться, пригріються;) , говоритимуть: "скільки ми працюємо, лише 100 днів, давайте рік, а тоді будемо оцінювати" ;(

        Не знаю. Чесно кажу - не знаю. Не можу давати гарантій, хоча в цілому новий уряд мені симпатичний (окрім деяких особистостей).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.14 | galarina

          ой не скажіть, для кожного свої пріоритети

          otar пише:
          > Ні, ототожнювати не можна: віддаючи ключі від своєї квартири, ви ризикуєте хіба що особистим майном, а віддаючи "ключі" від частини державного управління, ризикуєте своїм реноме (яке в Ющенка зараз надзвичайно хистке, з огляду не величезні зобов'язання, які він на себе взяв, на образ "народного Президента", який повинен в усьому відрізнятись від ненародного Кучми).

          Можна навести масу прикладів втрати реноме високопосадовцями, які до цього часу залишаються "на коні". Ці "прикрі" втрати свого часу обмусолювалися, засуджувалися, карталися, а потім... забувалися. І сьогодні ці політики активні і перспективні, навіть і реноме іхнє наросло, замість втраченого (щоби не бути голослівною, приклад Литвин - дії на час керівництва адміністрацією, "знаменита" його стаття про вади громадянського суспільства а-ля Каротерс).

          > Ви читали тему Сергія Кабуда "Кого з нового уряду можна вважати 100% незаплямованим?"

          читала, і чесно, не змогла відповісти на це запитання ;(

          >Там не було й півдесятка прізвищ. На превеликий жаль, бути професіоналом і задовільняти всі ідеальні вимоги до нових урядовців - неможливо. Бо:
          > - якщо ти професіонал з управлінським даром, тобі важко не бути бізнесменом (бо цей дар є ключем до успіху в бізнесі);
          > - якщо ти провідний професіонал у якійсь галузі і вже покрутився при владі, це можна вважати "співпрацею з режимом Кучми";
          > - якщо ти патріот, то ти, скоріш за все, підтримував Ющенка, а не Януковича (а отже, є політично заангажованим "ющенківцем").
          > Альтернативою бізнесменам-екс-кучмістам-ющенківцям можуть бути лише регіональні партійні лідери з націонал-демократів, а це така дрімуча і жахлива категорія людей, що ліпше вже кучмісти.

          Згоджуюсь з Вашою аргументацією. Але упаси Бог від партійних лідерів з націал-демократів на державих посадах, більшого "болота" я не бачила.

          > Так, але "для Україні і для свого кума" - це краща мотивація для роботи, ніж "для України і для людини, проти якої ти агітував до 21 листопада 2004 року". Знов-таки повторю: більшість нормальних, адекватних, патріотично налаштованих людей були "ющенківцями".

          Так, але все ж думаю, що краща мотивація "для України і для покращення життя"

          > Я говорю про виборчу кампанію до 31 жовтня. Перефарбованих після 31 жовтня або після 21 листопада, я думаю, треба залишити ще на пару років у "чистилищі". Кінаха, згадаймо, багато хто вважав технічним кандидатом Януковича, і він, принаймні, не висловлював ніякої прихильності до оранжевих до підписання угоди на початку листопада.

          Повірте, ні в коїй мірі не є прихильнецею Кінаха, але маю приклади кулуарної згоди Кінаха на призначення деяких довірених осіб неначе від Кінаха, а насправді від Ющенка. Так що не обов*язково якщо не висловлювався, то й не підтримував.

          > До речі, я чув, що саме так збираються зробити в кількох областях :) В принципі, мені здається, що цілком зрозумілою є така політика, коли посади радше віддаватимуться людям, які підтримували Ющенка, ніж тим, хто підтримував Януковича, а серед прибічників Ющенка - активнішим, а не пасивнішим.

          І єто правильно;). Але насправді, у психології командної роботи інколи проявляється такий соціально-психологічний феномен, як "соціальна лінь", коли проявляють себе активніше та ініціативніше в командній роботі, ті хто є активніший, а не той хто справді може зробити справу краще за активніших ;).

          > Не знаю. Чесно кажу - не знаю. Не можу давати гарантій, хоча в цілому новий уряд мені симпатичний (окрім деяких особистостей).

          Мені теж, доречі, приємно заходити на сайт president.gov.ua , і бачити фото і виклад дій/рішень президента, якого я підтримую і який мені симпатичний (а не фото "прикрашеного" Кучми), хоча теж, не в теперішньому його вигляді.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.14 | otar

            Re: ой не скажіть, для кожного свої пріоритети

            > Можна навести масу прикладів втрати реноме високопосадовцями, які до цього часу залишаються "на коні". Ці "прикрі" втрати свого часу обмусолювалися, засуджувалися, карталися, а потім... забувалися.

            В цих людей не було Майдану. Їх не любили так, як Ющенка (втім, нікого з українських політиків ще не любили так, як його). Не хочу в черговий раз повторювати заяложене словосполучення "кредит довіри"...

            >І сьогодні ці політики активні і перспективні, навіть і реноме іхнє наросло, замість втраченого (щоби не бути голослівною, приклад Литвин - дії на час керівництва адміністрацією, "знаменита" його стаття про вади громадянського суспільства а-ля Каротерс).

            Класний приклад, але не забувайте - Литвин пройшов "очищення парламентом" не в один рік... І тепер він представляє зовсім іншу політичну силу, ніж тоді.

            > читала, і чесно, не змогла відповісти на це запитання ;(

            Во во...


            > Згоджуюсь з Вашою аргументацією. Але упаси Бог від партійних лідерів з націал-демократів на державих посадах, більшого "болота" я не бачила.

            Саме так! :)

            > Так, але все ж думаю, що краща мотивація "для України і для покращення життя"

            Ну блін... Як правило, це мені кажуть усі, що я "з місяця впав" і що треба скептичніше і цинічніше ставитись до політиків. Ну де ви бачили політика, який щиро рве дупу заради України? Ті люди, які щиро рвуть дупу заради чогось взагалі, не піднімаються вище молодшого наукового співробітника :) На превеликий жаль. Успішна робота на будь-якій посаді повинна бути мотивована добре.

            > Повірте, ні в коїй мірі не є прихильнецею Кінаха, але маю приклади кулуарної згоди Кінаха на призначення деяких довірених осіб неначе від Кінаха, а насправді від Ющенка. Так що не обов*язково якщо не висловлювався, то й не підтримував.

            Добре, це приємно - Кінах у цілому симпатичний дядько :)

            > Мені теж, доречі, приємно заходити на сайт president.gov.ua , і бачити фото і виклад дій/рішень президента, якого я підтримую і який мені симпатичний (а не фото "прикрашеного" Кучми), хоча теж, не в теперішньому його вигляді.

            Ну бачте, в головному ми з вами погоджуємось :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.14 | galarina

              Re: ой не скажіть, для кожного свої пріоритети

              otar пише:
              > Класний приклад, але не забувайте - Литвин пройшов "очищення парламентом" не в один рік... І тепер він представляє зовсім іншу політичну силу, ніж тоді.

              Сила то інша, але лобіювання персон на посади у новому уряді, ай, ще й які, чи можна сприймати не прискіпливо, призначення головного митника (від Литвина)? однак не знаю чи пройшов він очищення? якщо ж пройшов, то чи було це очищення?

              > Ну блін... Як правило, це мені кажуть усі, що я "з місяця впав" і що треба скептичніше і цинічніше ставитись до політиків. Ну де ви бачили політика, який щиро рве дупу заради України? Ті люди, які щиро рвуть дупу заради чогось взагалі, не піднімаються вище молодшого наукового співробітника :) На превеликий жаль. Успішна робота на будь-якій посаді повинна бути мотивована добре.

              Маю невеликий досвід спілкування з політиками ;) але і справді таких "щоб відверто рвали ... заради України"... не знаю ;( хіба що Заєць ;)
              однак, знаю кілька мнс-ів (це молодший наук співробітник, а не міністр надзвичайних ситуацій ;), які мають о ще які власні !!! прибутки/статки при теперішніх перших особах держави.
              окрім того, маю позитивний приклад "наукового тата", який і рве заради України, і вже провідний науковий...;)

              > Ну бачте, в головному ми з вами погоджуємось :)
              ;))


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".