МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шо дєлать або помаранчева глибина поточного моменту

04/01/2005 | Shooter
(перепрошую за стислість і невідпуцований шо відома Ява-двістіпідесєта штиль - це не так, наразі, суттєво)

А момент такий, що найбільш гарячі голови починають нарікати - Ющ вже аж 83 дні при владі, а в країні не проводяться жодні ліберальні реформи.

Чи є головним це сьогодні? Думаю (впевнений) - ні. Так, ліберальні реформи як засіб повинні би покращати ситуацію в середньотерміновій перспективі (5 а то й може 10 років). Проте ліберальні реформи як (само)ціль і початок їх негайної реалізації були би не лише програшом некучмістської влади, але а й, в кінцевому підсумку, програшем всього суспільства, особливо "затятих лібералів". Оскільки варто пам'ятати, що навіть мимовільне згадування кимось з урядовців про страхову медицину чи накопичувальні пенсії (а це головні "соціальні стовпи" комплексної ліберальної реформи) сьогодні відразу би відняла в Ю+Ю мільйонів 6-8 виборців, яких би відразу підхопила "шибко ліберальна" піз*обратія типу абрєзаних чи іншої кучмонавтської швалі. І мали би'cмо вже в 2006 "неоліберальний неокучмізм", де бандюки та бандити (опйать) мають всі права, а "недостойне населення" - всі обов'язки.

З іншого боку, доречі, заходи теперішньої влади - урівняння всіх бізнесменів перед владою, чистки в корумпованих від гори до низу мєнтах, СБУ, податковій чи митниці є суто ліберальними засобами, оскільки їх реалізація сприяє досягненню іншої не менш важливої цілі лібералізму - рівності всіх перед законом і рівності базових можливостей всіх.

Що ж стосується початку реалізації комплексної ліберальної (я би назвав її "нормальною") реформи, включаючи три головні напрямки - економіку, соціальну сферу та адміністративну реформу (реформу влади), то з нею однозначно варто почекати до каденції уряду, який прийде до влади в 2006 році внаслідок перемоги на виборах блоку Ю+Ю.

Реформувати Україну ж "вже і негайно" - це все одно, що намагатися перебудувати загаджені під дах стайні кучмізму. Високий ризик просто потонути в гімні. Спочатку потрібно все те вичистити від лайна, а аж потім заходиться робити євро(не в бодяжно-совковому, а нормальному значенні)ремонт.

Відповіді

  • 2005.04.02 | Уляна

    Re: Шо дєлать або помаранчева глибина поточного моменту

    Підтримую таку постановку питання: "А в якій послідовності все робити?" Послідовність буде грати визначальну роль. Шутер добре каже, що ліберальні закони зараз потрібно застосовувати виключно до чиновників. Я думаю, не тільки через те, що так зручніше, щоб виграти вибори. А ще й тому, що як тільки апарат буде належним чином лібералізовано, можна буде провести лібералізацію цілої країни набагато ефективніше. Звичайно, повністю розвести ці два процеси в часі не вдасться. Відкладати ті ж пенсійні реформи або введення страхової медицини звсім на потім не можна. Над розробкою цих хай починають працювати експерти вже тепер і працюють до 2006 року, а реформу апарату хай роблять "з коліс" найближчим часом.

    Тепер питання: хто такі чиновники? що таке апарат?
    - виборні посадовці, адміністрація, штампувальники дозволів, підписувачі сертифікатів - з ними ясно. А от директор сільського клубу, якщо клуб не працює, бо ніхто не хоче туди ходити? А 50 лікарів з кожних 80-ти? Адже кількість лікарів на 10 000 населення в більшості країн коливається між 16 і 35, а у нас 80?

    На мою думку треба братися тільки за тих, з ким все ясно. Треба спростити їхне існування за рахунок введення елементарних правил.
    Зміст їх повинен бути дуже точним, а деталі довільними. Наприклад, кожен заклад, де йде щоденний прийом громадян повинен, працювати не меньше 5 днів на тиждень виконуючи свою пряму місію прийому громадян.

    Абсурдна ситуація в районних податкових. Там розбудовані палаци на 300-400 службовців, а на прийомі людей сидять від сили 30-50 чиновників в кількох кабінетах. Ще й одночасно ідуть на обід і всіх відвідувачів о 13.00 виганяють на вулицю. Могли б і по черзі ходити. 400 співробітників не так вже й мало, щоб знайти заміну. Тому потрібне якесь просте правило зі змістом, що не меньше 30% від тих, хто по відомості отримують заробітну плату в такому закладі, повинні виконувати свою пряму місію щоденного прийому громадян. Не має заклад права працювати з віддачею назовні 8%. Треба хоча б 30%. А для цього чиновники мають освоїти поняття взаємозамінності обов'язків. Мінімальна спеціалізація! Має бути мінімум приводів для будь кого в установі вважати, що перерахувати 15 принесених довідок і зробити з них 16-ту в присутності прохача - це нижче їхнього статусу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.02 | Пані

      Як зараз працюють чиновники

      На прикладі нашої Харківської ОДА.

      Нові, тобто призначені новою владою, а також ті, хто категорично не хоче бути викинутим на смітник історії - працюють по 18 годин на добу, дивитися на них важко, жінки схудли, в чоловіків чорні кола під очима, тощо. Не у всіх, звичайно, але у більшості.

      А старі, які вже знають, що їх все одно виженуть, просто відверто саботують, бухають на роботі, намагаються робити якісь дурниці, пишуть кляузи, риють компромат, тощо.

      Реально все на ручному керуванні.

      При цьому міськрада, яка не оновлювалася взагалі (бо виборів же не було) працює, як працювала. Контраст шалений. Ситі, спокійні, виспані, читають з бамажки, здивування в очах "а шо еті тут бігають і суєтятся?"

      В таких умовах ліберальні реформи проводити можуть тільки люди з супер міцними нервами та системним мисленням.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.02 | ANDERSEN

        А до Дмитровича на прийом якось попасти можна?(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.02 | Пані

          Це хто? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.02 | Михайло Свистович

            Жовтяк (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.02 | Пані

              Тю? Я Харків при чому?

              Я ж про Харківську ОДА написала. До нашого губернатора потрапити на прийом легко - береш клаву, пишеш на форум, пишеш на форумі в приват, домовляєшся.
              Звичайно, якщо тема цікава та важлива.

              В нього були вже, здається, всі найбуйніші харківські активісти всіх мастей. Деякі кількаразово.

              До речі, мушу сказати, що відкритість місцевої влади починають цінувати навіть ті. х-то голосував за Януковича. Один знайомий бізнесюк, який бив себе в груди за Януковича не вибораз, вирішив своє питання таким чином, і в результаті ходить і всім розповідає, що нова влада поки перевищує його сподівання.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.04.02 | Михайло Свистович

                Не знаю (-)

        • 2005.04.02 | Михайло Свистович

          Не можливо (-)

      • 2005.04.02 | Сергій Кабуд

        я наважуся заявити що без революційних дій реформи проваляться

        цю ситему реформувати не вдастся- тому купа прикладів

        потрібні системні зміни - від конституції і судової ситеми до повної реструктулізації всього держапарату від місцевого рівня до кабінета Ющенка
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.02 | ГРАД

          Re: я наважуся заявити що без революційних дій реформи проваляться

          То,може, вже час готуватись до виборів 2006 ?
          Адже, чинник "коригування небажаного результату волевиявлення" вже діяти не буде... ?
          А які чиники візьмуть гору? Хто і як буде на них впливати ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.03 | Сергій Кабуд

            я думаю Ющенко - це головна сила буде

            якщо він не наробить негараздів.
            Юлія теж, а разом вони беруть думаю більше 50% міст в ВР

            решта- їх союзники- Мороз і може Литвин як не сяде за вбитого Гонгадзе

            медведчук скоріше за все і компанія- пролетять суттєво

            доречі всі ці висновки були в опитуванні десь я читав нещодавно
        • 2005.04.03 | rais

          ... i в основi всього кардинальнi кадровi змiни (-)

  • 2005.04.02 | Боровик

    Re: Шо дєлать або помаранчева глибина поточного моменту

    1. Хочу застерегти, щоб не вийшло як у Горбачова. Той діяв за дуже подібною логікою. Деякі гарячі голови в тюрмі сиділи до самісінького кінця 80-х.
    2. Попит на лібералізацію є в тисячах питань. І тільки деякі із них мають пряме чи дотичне відношення до формування симпатій народу при наступних виборах.
    3. Лібералізація дуже багатьох питань може добавити прихильників і з протилежного табору.
  • 2005.04.02 | stefan

    приймати громадян треба без обідньої перерви

    >Абсурдна ситуація в районних податкових. Там розбудовані палаци на 300-400 службовців, а на прийомі людей сидять від сили 30-50 чиновників в кількох кабінетах. Ще й одночасно ідуть на обід і всіх відвідувачів о 13.00 виганяють на вулицю. Могли б і по черзі ходити.
    ***
    треба донести цю інфо до Пинзеника - він збирається взяти податкову під своє крило.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.02 | Михайло Свистович

      Re: приймати громадян треба без обідньої перерви

      stefan пише:
      > >Абсурдна ситуація в районних податкових. Там розбудовані палаци на 300-400 службовців, а на прийомі людей сидять від сили 30-50 чиновників в кількох кабінетах. Ще й одночасно ідуть на обід і всіх відвідувачів о 13.00 виганяють на вулицю. Могли б і по черзі ходити.
      > ***
      > треба донести цю інфо до Пинзеника - він збирається взяти податкову під своє крило.

      Пинзеник чудово це знає.
    • 2005.04.02 | Уляна

      І не тільки в податковій

      А й у всіх інших установах, де нас мають візувати або давати зелене світло на діяльність, активність, подорожі і т.д. Це паспортні столи, держадміністрації, санітарний контроль і т.д. З боку Держави - це просто нечесно самим придумати правило, а потім максимально самоусунитися від його виконання.
  • 2005.04.03 | анатолий

    Донбасские аксакалы говорят...


    Потеплело и я пошел в парк с дедами "посоветоваться" как либеральную революцию делать.Деды рьяные!Осенью меня так обматюкали.Сказали ,что прийдет Янукович,он тебе за "Бандюковича" яйца поотрывает.А сейчас наши аксакалы,правда не все выдали следующее:"Юща и Раду-в Лукьяновку.Юльку-в диктаторы лет на пять."
    Такие слова как либералы,рехвормы... Им не ведомы.А голосовать в марте 2006 пойдут они.Может слава Богу ,что не мы к власти???
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.03 | Сергій Кабуд

      за рік відношення зміниться сильно

      голосувати будуть різні люди і ці теж

      значно важливіше тут що вони будуть бачити на 1плюс1 та наскільки більше на свою пенсію вони зможуть купити
      але телебачення важливіше
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.04 | анатолий

        Re: за рік відношення зміниться сильно


        Так-то оно так,але все ж таки.Если 1+1 наши ещё как-то могут "оседлать",то расейских пидорят-не получится.Я не нервный,вроде бы выдержаный местами хлопец,но этот козёл с ТВЦ-Постскриптум,забыл фамилию,довел меня до того /вспомнил-Пушков/,что я ему написал,что никто не сделал столько,чтобы поссорить Украину с Россией как он.Ну разве только Вован Пупкин.Уже и выборы закончились,а он такую мульку гнал...
        Плю ко всему у дедов ещё и "коллективный разум",извини за выражение,мыслит.А результат мышления не поддается никакой логике.Пример.На одних выборах местный "крутой" полгода на мэра такую чернуху гнал... На выборах,на отдаленном участке захожу в кабинку,как проверяющий,и гляжу бабка голосует за обоих.Один в облсовет,другой в мэры.За мэра голосует тому шо на ньогог багато пыздять,мабуть ничого хлопець,а за крутого тому шо он же наш,свий. Вот тебе и вся логика.
        Ну поживем - увидим.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.04 | Сергій Кабуд

          все це дуже цікаво і незвично мені читати

          бо як думаєш про голосування-
          все ж скоріше уявляєш це поіншому
          але це саме так і є як випишете

          дуже цікаво
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.04 | анатолий

            Re: все це дуже цікаво і незвично мені читати

            Сергию! Я этими окаянными выборами занимаюсь с 1990 года.Я проталкивал тогда/был доверенным,начштаба,сочинителем и расклейщиком листовок и т.д./ непоганого хлопца.К сожалению выиграв мы проиграли на фальсификациях.Почти не было людей на роль наблюдателей.Но зато я отыгрался на горкоме.Из более чем 20-ти человек проскочил только один и то простой инструктор.И это в Донбассе,всегда бывшим красным.

            Сейчас появились НОВЫЕ методы фальсификаций,я с такими столкнулся впервые.Никто не хочет слушать.Ющенковцы еще в эйфории.Им видать кажется,что они уже Бога за бороду поймали.В Харькове на сходнячке
            /Пани может рассказать/ выслушали.Вроде даже с интересом.А остальным и на фик не НАДА.А времени Меньше года.УСЕ КАЗЛЫ!
      • 2005.04.04 | Альберт

        А як що надіслати Шеляженку і Демченку...

        ... керівництву Інтера і Я+Я запрошення щодо вступу у ПЛБ? І опублікувати прес-релізом ті самі листи...

        Може - й відгук прийде! Тільки - хай не дешевяться! Бо - росіяни ж усюди гукають, які вони заможні! То - за партквиток ПЛБ хай платять чимало - хоча б 3 млн... І обов'язково у Мозамбікських грошах! 8)))
  • 2005.04.03 | SpokusXalepniy

    По сути Шутер поднял ЕДИНСТВЕННУЮ, действительно важную тему!

    Спасибо Шутер!
    Сам вопрос - классный. Правда, форумская громада моментально начинает превращать его, как говорил остап Бендер, в другой вопрос, типа: почему нет в продаже подсолнечного масла, и еврей ли вы?

    Аналогично и здесь - твоё продуманное сообщение моментально превратили в проблему очереди к депутатам в приёмных.

    В чем-то я с тобой не полностью согласен. Я бы не называл текущие усилия власти полностью либеральными. Например, Юлины первые усилия по наведению порядка на таможнях. Имею в виду создание "эскадронов гусар летучих", которые имеют право выборочно останавливать машины уже за пределами таможни для проверки груза и правильности работы таможенников.
    Или предложение Луценко рассказать на бумаге начальникам милиции среднего звена о ранее приобретенных Ауди шестой модели, Мерседесов, дач, и т.д. Вроде и добровольно... просто кто хочет... подтвердить честность своей предыдущей жизни... но как-то не очень либерально, зато очень правильно.

    Вот, мне кажется, что такие примеры должны быть положены в основу НЕМЕДЛЕННЫХ и всесторонних действий власти. А назовём их... ну, пусть будет так: "на пути к либеральным реформам".

    P.S.
    На месте Ющенко и Луценко я бы не спешил изменять правила со спецномерами на автомобилях и мигалками наверху.
    По одной простой причине: "я милого узнаю по походке". :)
  • 2005.04.04 | DarkDaemon

    Re: Шо дєлать або помаранчева глибина поточного моменту

    Я сподіваюсь, що діяльність нового уряду приведе до таких наслідків - що ви Кучму благати будете повернутися, але ж воно йому непотрібно :)
  • 2005.04.05 | Альтима

    Re: Шо дєлать (відповідь)

    Вести себе так, як подобає людині котра обрала нову, антикучмістську культуру. Це полягає в цілому в двох пунктах
    1) Не роби погано сам.
    2) Зауважуй важливі погані дії інших осіб, і намагайся їх попередити/ нейтралізувати/ заборонити.

    А по частях, як людина з бізнесу дуже хотілося б, щоб

    1) Парламент писав чіткі і зрозумілі закони, такі щоб (цитую Бісмарка) "і фельдфебель пойняв і зміг пояснити солдатам".
    Обидва Закони про бюджет 2005 р. рясніють абзацами, котрі були обдумані під час написання дуже поверхово, і як їх виконувати не зрозуміло навіть автору твору (приклад - ПДВ по збиткових операціях). Це я можу висвітити окремо в деталях, якщо комусь потрібно.

    2) Як це робиться в цивілізованих країнах - законочитателі змогли б ознайомитись із законопроектом (зі змінами) до введення закону в дію. Закон про зміни до бюджету що вступив в силу 31.03.2005, люди ще читають, а закон собі знай діє тільки на рівні підсвідомості господа Бога, котрий знає все.

    Я розумію, що інтереси бізнесу і держави не завжди співпадають. І що бізнес завжди лобіюватиме свій інтерес. Але для цього є процедури, а не прийняття пакетом закону поки його не встигли прочитати. Держава повинна обговорювати з бізнесом не засади (принципи) закону, а його технічні недоліки, щоб після опублікування фельдфебель пойняв.

    3) Податкова була б зобовязана давти чіткі відповіді на питання. Тому що коли у відповідь на запитання "треба робити А чи Б?" іде відповідь про те що параграф такий-то чітко каже що слід робити, то власник відповіді дивується нафіга було питати. Його проблема в тому, що глибинний філософський зміст параграфу такого-то йому не зрозумілий.

    4) Податкова інформувала б нардепів про всі ці "дірки", щоб їх парламент виправляв.

    5) В податковій з'явились люди - менеджери за оплатою і призванням.
    Типова ситуація з досвіду - підприємство пройшло провірку в 2004 р., податківці написали проміжні довідки і подали "наверх" на розгляд. Так вже три місяці цей завод ніхто не перевіряє, і акту про перевірку главбух не бачив.

    Менеджер має перевіряти, що все робиться вчасно (в тому числі).

    Закон повинен чітко передбачати обмеження на всякі перерви у перевірках, тому що 20 днів можна сприйняти як 18 днів зараз і 2 дня через рік. Не скажу яка кому вигода від такої тягомотини, але вона мєсто імєєт.

    6) Звіти у мінстат були переглянуті, бо в мене враження, що в сучасному світі виконувати точно 70% всіх тих вимог, що є у стат звітах непотрібно. Статистика повинна бути проста (як в США). Щоб працівники статистики збивали в купу достовірні дані.

    При таких розкладах підприємство, де я працюю, що платить в бюджет більше 100 млн грн. податків щороку, жило б собі спокійно, заробляло для держави гроші. От і все.

    А так ми паримось, бо все робиться впопихах, і планувати на рік вперед стає досить важко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".