МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суд над суддями

04/03/2005 | Чучхе
Знаєте, створення якого "чорного списку" я підтримав би?

Списку суддів, які "засвітилися" під час кучмівських років

Майже всі репресії проти опозиції до Кучми осв"ячувалися судовими рішеннями. Судді знімали кандидатів з перегонів і відміняли результати виборів. Судовими рішеннями закривали ЗМІ, штрафували на захмарні суми журналістів, та й газети теж. Вони нічого не робили на захист своїх небагатьох принципових колег, тих же Василенка, Замковенка. Кучмісти садили людей у тюрми виключно через суд, якийсь суддя та приймав відповідне рішення. Вони вкрили себе ганьбою в справі 9 березня. Ці люди не покарані. За їх завідомо неправдиві рішення тепер розплачується держава, виплачуючи за рішенням Євросуду десятки тисяч тій же Коробовій. А якщо хтось захоче відсудити у держави ті 30 мільйонів, на які колись закарпатський суд оштрафував "Всеукраинские ведомости" за "нанесені клубу "Динамо" фінансові збитки"?

Мають бути списки цих суддів. Має бути досьє на них. Це фігня, що їх не можна зняти. Їх можна зняти хоча б за їх повну профнепридатність. Тим більше що у діях деяких є реальний склад злочину - зловживання владою.

Потрібно "демонстративне побиття" винних у порушеннях в судовій сфері. Потрібно доконечно. Як показують події у тих же довиборах у 60-му округу Києва, минула влада "нічого не забула і нічого не навчилась". Це ж після Помаранчевої революції судами "льогко" було знято два кандидата - конкурента представнику влади. Думаєте, цей досвід не буде розповсюджений на виборах-2006? Ще й як буде. Я не наївний і знаю, що повністю судовий беспредєл витравити, мабуть, є неможливим. Але кілька показових процесів могли б суттєво зменшити його масштаби.

Неправдиві суди і судді мають бути покарані з особливою жорстокістю.

Відповіді

  • 2005.04.03 | ageyev

    Re: Суд над суддями

    Чучхе пише:
    > Знаєте, створення якого "чорного списку" я підтримав би?
    >
    > Списку суддів, які "засвітилися" під час кучмівських років
    >

    Ліпше створити список суддів, які могли б залишитися суддями.
    Практично вся судова система себе скомпроментувала.
    Суди загалом свої функції не виконують.
    Навіть та терпимість з якою суддівська спільнота відноситься до всяких Маляренків, Воликів, Лубяних, Гримич, Бернацьких - ганебна.
    В юридичних колах добре відома ТОТАЛЬНА продажність ниніншніх суддів. Будь який практикуючий юрист вам легко продемонструє копії судових рішень, які інакше ніж "клінічний маразм" охарактерізувати не можна. Але судді які виносять такі рішення не є обєктом навіть морального осуду, я вже не кажу про криміальну відповідальність.

    Тому краще було б створити "білий" список, всіх інших вигнати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.03 | ГРАД

      Re: Суд над суддями

      ageyev пише:
      > Тому краще було б створити "білий" список, всіх інших вигнати.
      БЕЗ КОМЕНТАРІВ!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.03 | rais

        Вiдкритий лист до Зварича. Суд над суддями

        Суди причетнi не лише до прикриття злочинiв пiд час виборiв Президента. Вони дiсно, не лише славнозвiснi хабарники. Бiльшисть непокараних злочинiв саме через них породжувало впевненiсть у безпокараннiсть. Скiльки разiв цi злочинцi у мантii вiдмовляли людям у справедливому рiшеннi повернути заборговану зарплату, пiдвисiти пенсii, сплатити людинi за реально виконану роботу. Скiльки ними було сфабриковано, сфальсифiковано рышень по цiвsльним та кримiнальним справам? У порядних людей це виховувало думку безперспективностi звернення за захистом, що вело до правового негiлiзму та знищувало довiру суспiльства до правосуддя. Тому злочини судiв значно серьйознiше i просто вигнати негiдникiв непокараними буде не лише не вiрним, але й преступним. Злочинцi повиннi сидiти в тюрмах! Чи може для суддiв виняток? Чи може проФФесорське оточення
        суфричей стане перпоною на шляху логiчних крокiв Новоi Влади. Вся соромливiсть, невпевненiсть, як i iграшки з затягуванням Закону про люстрацiю виллеться у посилення пятоi колони, саботаж та "голубий" реванш у 2006 роцi. Питання корупцii загальне i суди в цьому питаннi займають ключове мiсце. Поки чисткою силового блоку зайнявся лише Луценко. А працювати над цим питанням треба всiм силовикам ы особливо пану Зваричу. Пропоную шановну громаду вiдпрацювати саме з цього питання "СУД над СУДДЯМИ" вiдкриту заяву - звернення з вимогою радикальних кадрових змiн за оголошеним на Майданi критерiем 3х П.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.03 | Сергій Кабуд

          в Україні існує системна проблема на самому вищому рівні

          і полягає вона в тому що влада(так, нова, помаранчева, Ющенкова)
          повністтю відокремила себе від суспільства-

          вона не хоче змінювати кримінальні кадри управлінців,
          не хоче СПРАВЖНІХ змін суспільства на краще. Тут доречно вжити слово революційних змін, але присмак слова 'революція' коли йдеься про елементарний опрядок, справедливість і встановлення та впровадження працюючої судової системи, покарання хоча б самих кривавих злочинців як кучма і його зграя януковичів та суфричів і цих уродів різних-
          *чуків всіх кольорів.

          Бо влада ця вся походить з тих самих аморальних екс-камуністичних і гестапівських кіл.

          Вони не компетентні були навіть виграти вибори, не компетентні в своїх керівницьких рішеннях, і некомпетентні в тому куди посунути країну далі.

          Думаю влада просто боїться народу, боїться реформувати країну і не через можливу поразку на вибора 2006р а через те що знає що в суспільстві українськом є сили, розкриття творчого потенціалу яких поставить всіх без винятку помаранчових лідерів в невигідну позицію,
          продемоснтрує помаранчову некомпетентність, аморальність і трусливість їх.

          Головна ідея в тому- що якщо за умов репресивного режуми кучми-януковича суспільство спромоглося скинути тягар-

          то зараз, за умов нелюдоїдської влади, якщо б Ющенко дійсно прагнув швидких, позитивни змін-
          він міг би елементарно досягти їх звернувшися до тих самих людей які його привели до влади. Це міліони з майданів, це його армія якою він знехтував до певної міри.

          Ніяких виправдань тому що він так не робить немає.

          Якщо це так і буде продовжуватися-
          українське громадянське суспільство має серьозно задуматися що йому робити і як подалати кучмізм остаточно і збудувати нормальну державу.
    • 2005.04.03 | Andrij

      Білий список - це для галочки

      Що було б профанацією ідеї очищення судів.
    • 2005.04.03 | Чучхе

      Таки чорний, таки потрібен (+ особисте прохання до всіх)

      Потрібен саме чорний список. Бо з часом події забуваються. Ось я хотів надрукувати статтю на цю тему в одній із газет, але виявилось, що ні я, ні шеф цієї газети НЕ МОЖЕМО ЗГАДАТИ НІ ПРІЗВИЩЕ СУДДІ, НІ НАЗВУ СУДУ, в якому слухались 5,5 років тому процеси за позовом Симоненка і Вітренко проти Коробової (якщо мені хтось підкаже, отримає тисячу подяк, а вже за лінк про той процес моя дяка буде безмежною, хоч і в рамках розумного). До чого я веду. З часом про резонансні справи громадська думка забуває. Їх витісняють якісь інші резонансні справи. Забуття ж і є пробаченням з боку суспільства для нечесного судді. Якоїсь структури, що моніторила б вчинки суддів при тому нема.

      Безкарність і породжує наступні зловживання. Потрібно реально показати невідворотність покарання.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.03 | rais

        Так, цю принципову тему треба довести до Вищого керiвництва !(-)

      • 2005.04.03 | Sean

        Це дві різні, хоча і споріднені, теми

        "Чорний список" потрібен для розслідування і покарання.

        "Білий список" потрібен для відбору людей, гідних уособлювати судову владу після революції.
    • 2005.04.03 | Сергій Вакуленко

      Звісно, скомпроМЕНТувала

      ageyev пише:

      > Практично вся судова система себе скомпроментувала.

      Ясна річ: вони ж із ментами заодно!
    • 2005.04.03 | Sean

      Будь-який юрист

      Вам також скаже, що практично всі успішні юридичні хвірми якщо не в Україні то в славному місті Кийові хвункціонують на системі відкатів, отримуючи прибуток у вигляді різниці між тим, що дали їм клієнти і тим, що вони дали "пацієнтам" з судів. Щиро сподіваюся, що Ваша контора - виняток.

      До судів нема довіри - це хвакт. Адвокат, юрист сприймається не як прохвесіонал Права, а як посередник у дачі хабаря - це теж хвакт. Сама юридична прохвесія добряче скомпрометована, бо важко казати про правознавство там, де нема Права, нема верховенства права і навіть верховенства закону. Тому розвивається ерзац, ремісництво, майстерність "порєшать дєла". Хву.

      Але я відволікся. До судів і суддів нема довіри - однозначно. Як Ви бачите шлях вирішення цієї проблеми, враховуючи, що законодавство не дозволяє, на мій превеликий жаль, звільнити всіх ік чортової тітки ((с) Кожелянко. "Конотоп") і набрати за публічним обговоренням і конкурсом нових людей, на всіх рівнях? Починати, врешті, треба з голови - вар'ятського КС, ВС, ВГСУ.
    • 2005.04.03 | Сергій Кабуд

      Блискуча ідея!(-)

  • 2005.04.03 | Рися

    Re: Суд над суддями

    я з Хмельницького, голова апеляційного суду має величезну віллу в престижному районні міста , його дочка - студентка приїздить на пари на Wolfageni Golf. Питання :на які гроші це все куплено і утримується?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.03 | Михайло Свистович

      Re: Суд над суддями

      Рися пише:
      > я з Хмельницького, голова апеляційного суду має величезну віллу в престижному районні міста , його дочка - студентка приїздить на пари на Wolfageni Golf. Питання :на які гроші це все куплено і утримується?

      Як це на які? А економія на їжі? Ще моєна на послугах комунальних економити. Поставити лічильники на все, а митись ходити до родичів. Ну і віллу самому будувати - також багато зекономити можна :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".