МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Спрощенці ! Протестуємо проти змін до Держбюджету на 2005 рік !!

04/19/2005 | капітан Немо
Агов, Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?

Юлія Владіміровна-а! Юлія Владіміровна-а-а!!! Ми здєсь ! Юлія Владіміровна, ето же ми, прєдпрініматєлі которі. Которі бєз образованія юрліца. Ви должни нас єщьо помніть, ми ж ваші ярі поклоннікі. Всі прєдпрініматєлі-єдіноналожніки і під час помаранчевої революції, і ще раньше, як ви сиділи у Лук"янівськім СІЗО, за вас лізли на рожон, матюкали Кучму і надіялися на краще !!! По суті, ми і є той середній клас, який ви тільки хочете в Україні створити . А ми вже є. Тут как тут. І не нада нас створювати заново, дайте нам просто свободу, за яку ми з вами боролись, і ми самі розмножимося. А ви нам взялись допомагать, покращувать закони, але ми бачимо, що ви набагато лучче іграєте роль полєвого командіра, нєжелі прємь"єр-міністра. Не нада нам улучшать закони, дайте нам ті погані закони про єдиний налог, що придумав капосний Кучма шість год назад. Чим ми вам не вгодили , Юлія Владіміровна , шо ви взялися покращувати нам життя ? Матушка ви наша , чим ???

Я понімаю, я тоже фізік, шо така хороша цифра, як 300 000 ( триста тисяч) - ето єсть скорость світла, і ще зі школи ми всі до цієї красивої цифри привикли. Але насправді , ми ці триста тисяч робимо не за сєкунду, як світлові фотони , і не за годину, а за рік. Рік - це всьо равно, шо год. Год - це не сокращєніє від "година", а 12 календарних місяців. Ну, ви должні єщьо помнити : січень, лютий, березень ( пользуясь случаєм , вітаю Вас із прошедшим 8 марта...), квітень ну і так далі. Це тєорєтіческі. А практічєскі у нас "і так далі" може не получитися. Застрянемо у квітні місяці 2005 года. Бо ті зміни, що ви внесли заднім числом, ставлять на нас, так сказать, крєст. Отой, шо должен вже давно був стояти на Медведчуку, як ви і обєщали.

Шоб вам було лучче понять, в чом наша проблєма, поясню. Оті злощасні "Триста тисяч" - це не чиста прібиль. Шо таке "чіста прібиль" , я сподіваюся, ви ще помните. Якщо не помните, спросіть у свого знайомого бухгалтєра. Позвоніть і спросіть :"Андрєіч, мол, так і так, мене тут срєдній клас озадачив, а шо такоє чістая прібиль ? ". Він вам всьо популярно об"яснить, він должен іше помнить. Ну, а якшо вдруг не помнить , або може у вас кончились гроші на щєту, то я вам сам поясню. Це коли купив шо-то за гривну, а потім взяв і продав ето шо-то за сто, або іще лучче за тисячу гривень - і от вам 999 грівень чистої прібилі. Але це тєорєтіческі. А практіческі наоборот : купив за дев"ятсот дев"яносто дев"ять гривень, продав за тисячу, от тобі 1 гривня чістої прібилі. І ми з цією чистою прібилью йдем в налогову , купляємо декларацію копійок за двадцять, а на здачу ( 80 копійок) - п"єм, гуляєм, кушаєм красну ікру і ні в чом сєбє нє отказиваєм, одним словом - развлєкаємся по полной.

Так от, к чєму я всьо ето : еті триста тисяч - ето нє только ота одна гривня, а ето оті 999 гривень, котрі во всьом цивілізованном мірє називаються затратами, і плюс ета злосчастная одна гривня, котора коє-кому мозолить очі.

То єсть, тєорєтічєскі - канєшно, я могу зробить оборот в 300000 гривень і за одну нєдєлю, но вот прібилі поімєть оттуда в лучшем случає могу всєго на дєсяток бланков налогових декларацій. Ви міня спросітє - а зачєм же я , в таком случає, ношу гордоє званіє бізнєсмєна ??? Почєму би мнє, ви спросітє, раз я нє умєю хорошо торговать, нє пойті і носіть гордоє імь"я сталєвара ілі пєда- , простітє за вираженіє, -гога. Ви понімаєте, шановна Юлія Владіміровна, у нас в Україні бізнесá в людей єсть дуже разні, не всім же газом пощасливилось торгувати. І прєдпрініматєльство - ето постоянний ріск , случаются і прольоти по полной программє , в просторєчії називаємиє "убиткі", а срєді людєй , понімающих о чьом рєчь, - "кідалово". І як тоді ????
ТО єсть, може вас неправильно інформіровали, то я єщьо раз нагадую : триста тисяч - ето нє чиста прібиль, а валовий доход.

І напослєдок : Юлія Владіміровна, я понімаю, шо ви з бізнеса пішли, зайнялись політикою, то я ще хочу на всякий случай напомнити, шо еті "триста тисяч" - ето нє в у.о. Нє в доларах, нє в Євро. Ето в гривнях. Ну, ви ж должні єщьо помнити, шо це таке....

http://www2.maidan.org.ua/n/free/1113894421

Відповіді

  • 2005.04.19 | Tir

    Re: Агов, Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?

    Собственно ответ есть в интервью Ю.Тимошенко. http://www.obozrevatel.com/news/2005/4/18/7813.htm

    Так как интервью очень большое.
    Вот выдержка.

    Кор. Второй момент — фактически речь идет о нарушении законодательства, потому что некоторые новые налоги введены задним числом, а ведь они должны вступать в силу с
    1 января будущего года. Третье. По сути, установив НДС там, где его не было, и вернув туда, откуда его убрала даже предыдущая власть, вы ударили по среднему классу, который вас поддержал…

    Юля — Например?

    Кор. — Например, частные предприниматели, которые получают доходы свыше 300 тыс. гривен в год, теперь в обязательном порядке становятся плательщиками НДС.

    Юля — Я действительно уверена в том, что налог на добавленную стоимость — совершенно не нормальный налог для тех стран, где нужно бурно развивать производство, предпринимательство. И много лет подряд говорю о том, что такая мощная страна, как Соединенные Штаты, например, не имеет налога на добавленную стоимость, а в Японии он существует в совершенно символическом виде. Многие страны относятся к НДС критически. Вы, наверное, знаете, что Шварценеггер попробовал ввести НДС в Калифорнии, но это очень плохо закончилось — невосприятием людьми этой идеи и полным ее отторжением.

    Более того, через неделю после своего прихода в правительство я еще старому руководству Налоговой администрации поручила сделать расчеты: как будет выглядеть доходная часть бюджета без НДС, но при введении налога на реализацию в размере 10% и сохранении только 13% налога на доходы физических лиц (без налога на фонд заработной платы), а также акцизов и импортных пошлин. Это, собственно говоря, концепция фиксированного налога, которая сегодня есть.

    Расчеты получились прекрасные! Если перейти на эту налоговую систему, доходная часть бюджета получается почти на 30% больше, чем сегодня, при расширении базы налогообложения и ликвидации теневых схем. Мешают этому две вещи. Первая — мы идем в Европу, а в Европе НДС, налог на прибыль и все остальные действуют в полном объеме. Если мы хотим в Европейский Союз, то наша налоговая система должна корреспондироваться с действующей там. Второе препятствие — это отсутствие политической воли сделать такой шаг. Потому что одной лишь политической воли Кабинета министров недостаточно, необходима поддержка общества, всех ветвей власти и Президента. Ведь речь идет об очень существенных изменениях.

    Поэтому мы попадаем в определенную западню. С одной стороны, очевидно, что налоги надо снижать, причем радикально, с другой стороны, если мы начнем снижать налоги при той системе налогообложения, которая есть, мы потеряем доходы бюджета и ничем их не восполним. Потому что снижение ставки НДС на несколько процентов или аналогичное снижение налога на прибыль не разрушает существующие в стране теневые схемы, не искореняет практику уклонения от налогов. То есть схемы уклонения могут исчезнуть только при радикальнейшем снижении ставок, что рискованно для бюджета, либо с изменением формы налогообложения.

    Кор. — Но ведь увеличивая давление на доходы тех же предпринимателей, мы не искореним налоговых схем, а только вынуждаем граждан уводить свои доходы в тень. Бюджет все равно недополучит средства…

    — Я хочу сказать следующее. Если страна сохраняет НДС — в принципе, то работать НДС должен на всех этапах цепочки — от начала и до конца. Если возникает «провал», то понятно, что накопленный на более ранних этапах НДС пропадает. Поэтому министр финансов сегодня последовательно налаживает функционирование этой цепочки — только тогда можно будет НДС возмещать.

    Существующие системы единого и фиксированного налогов эту цепочку так или иначе разрывают. Есть, конечно, частные предприниматели, действительно работающие в избранных ими нишах и не связанные со сложными технологическими процессами в стране. Но ведь часто предприятия специально регистрируются для того, чтобы уклониться от уплаты налогов. Как это было, когда при ввозе нефти действовала нулевая ставка НДС? Ставили на бизнес «льготника», НДС снимали и затем показывали объемы реализации. Рынок все равно работает с учетом НДС, даже если где-то посредине цепочки появляется льготное предприятие.

    Проблема НДС действительно очень велика. Он сложный, громоздкий, негармоничный, такой налог нормальный человек любить не может. Но он есть. Его ввели задолго до прихода этого правительства, и нам приходится жить с вот этой реальностью. Но меня не оставляет надежда на то, что мы все-таки сможем, в качестве колоссального проекта детенизации, хотя бы на какое-то время ввести разумную налоговую систему, возможно, отличную от модели Европейского Союза. Чтобы просто увидеть — а что вообще в экономическом смысле представляет сегодня собой наша страна?
    ......
    Юля - Единственное, о чем я хотела бы подумать, — об увеличении суммы оборота частных предпринимателей, позволяющей не платить налог на добавленную стоимость. С 300 тыс. поднять ее, возможно, до миллиона.
    --------------------------------------------
    Там еще есть много чего на эту тему.
    Но самое главное правительство действует, реагирует, управляет.
    Возвможности правительства ограничены принятым бюджетом.
    Винить Юлю я думаю пока не в чем.
    Экономика в определенной степени инертная система, поэтому улучшение наступает не мгновенно. Хоть полгода надо подождать.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.19 | catko

      і шо мені завтра в податкову дзеркало тижня як відмазку нести(-)

    • 2005.04.19 | catko

      і взагалі те що вона говорить нічого не пояснює. наприклад

      >http://www.obozrevatel.com/news/2005/4/18/7813.htm

      > Кор. Второй момент — фактически речь идет о нарушении законодательства, потому что некоторые новые налоги введены задним числом, а ведь они должны вступать в силу с

      порушення закону в тому що бюджет на поточний рік не може міняти ставки оподаткування на цей же рік раз (закон про систему оподаткування) і в даному конкретному випадку вступає в протиріччя з деякими законами які мають вищу силу бо цим бюджетом не введено саме в ці закони зміни (в першу чергу в указ президента про єдиний податок).

      > Кор. — Например, частные предприниматели, которые получают доходы свыше 300 тыс. гривен в год, теперь в обязательном порядке становятся плательщиками НДС.

      і юридичні теж. сьогодні з податкової дзвонили.

      > Более того, через неделю после своего прихода в правительство я еще старому руководству Налоговой администрации поручила сделать расчеты: как будет выглядеть доходная часть бюджета без НДС, но при введении налога на реализацию в размере 10% и сохранении только 13% налога на доходы физических лиц (без налога на фонд заработной платы), а также акцизов и импортных пошлин. Это, собственно говоря, концепция фиксированного налога, которая сегодня есть.
      >
      > Расчеты получились прекрасные! Если перейти на эту налоговую систему, доходная часть бюджета получается почти на 30% больше, чем сегодня, при расширении базы налогообложения и ликвидации теневых схем.

      отож бо і воно юлько. саме цього від вас чекали ці всі підприємці що воювали під час виборів і фактично оплатили вашу перемогу. бо саме це називається "кардинальна зміна системи оподаткування", "хірургічне лікування злоякісної пухлини" і т.д. а те що ви зараз робите, за перепрошенням х...ня.

      >Мешают этому две вещи. Первая — мы идем в Европу, а в Европе НДС, налог на прибыль и все остальные действуют в полном объеме. Если мы хотим в Европейский Союз, то наша налоговая система должна корреспондироваться с действующей там.

      юлько! з вашими підходами до реформ та вашим розумінням що таке перехідний період між кучмізмом і нормою ми в європу не прийдемо а приїдемо. в труні і в білих тапочках.

      >Второе препятствие — это отсутствие политической воли сделать такой шаг. Потому что одной лишь политической воли Кабинета министров недостаточно, необходима поддержка общества, всех ветвей власти и Президента. Ведь речь идет об очень существенных изменениях.

      юлько, агов? сходіть в гості до луценка хай вам дасть форум майдану почитати. як ото суспільство політичної підтримки якого ви нібито не відчуваєте, мочить ваш бюджет саме в цьому питанні вже два місяці. і до речі пропонує багато цікавого і корисного. чи для вас суспільство це парочка олігархів які тіпа "за весь народ вам все кажуть"?

      а про президента мовчали б. він ж вам особисто дав доручення спростити реєстрацію та ведення малого та середнього бізнесу. а ви васю пупкіна який в рік робить обороту менше ніж в штатах інженер зарплати дістає заставляєте "реєструватись платником пдв". ви хоч уявляєте що це таке? а ви указ про спрощену систему читали? ви дочитались там що той хто використовує спрощену систему не має права бути зареєстрованим платником пдв (крім 6% для юр.осіб)? (типу щоб не повертали потім з бюджету). а ви в курсі що тепер згідно цього указу 6-річної давності реєстрація платником пдв автоматично позбавляє права бути на спрощеному оподаткуванні і податкова вже (станом на 19.04.2005) повним ходом по україні це реалізує - причому погрожує примусово перевести тих хто добровільно не перейде? а ви в курсі що якщо через тиждень ви межу піднімете, назад вони зможуть на єдиний податок перейти тільки в 2006 році? і що тепер? кирдик всім підприємцям хто хоть чуть чуть до жаданої всіми європи наблизився?


      > Поэтому мы попадаем в определенную западню. С одной стороны, очевидно, что налоги надо снижать, причем радикально, с другой стороны, если мы начнем снижать налоги при той системе налогообложения, которая есть, мы потеряем доходы бюджета и ничем их не восполним. Потому что снижение ставки НДС на несколько процентов или аналогичное снижение налога на прибыль не разрушает существующие в стране теневые схемы, не искореняет практику уклонения от налогов. То есть схемы уклонения могут исчезнуть только при радикальнейшем снижении ставок, что рискованно для бюджета, либо с изменением формы налогообложения.

      по перше ви самі собі протирічите бо абзацом вище відмовились від кардинальної реформи оподаткування.
      а по друге, пані юлько! та мінімізація податків через спрощену систему на кілька процентів 4-ма мільйонами торговців/юристів/програмістів навіть близько не валялась з тими схемами які реалізовують менти, газонафтовики, податківці, судді, міністри, митники, дусмани і земельщики. мільярди доларів в місяць тільки для києва - це вам про щось говорить? може давайте їх всіх зареєструємо теж платниками пдв? це ж так просто - будь яка людина з доходом більше 300 тис. грн в рік має зареєструватись платником пдв. а ви наїхали тільки на тих хто чесно зареєструвався підприємцем. непорядок у боротьбі з корупцією.

      > — Я хочу сказать следующее. Если страна сохраняет НДС — в принципе, то работать НДС должен на всех этапах цепочки — от начала и до конца. Если возникает «провал», то понятно, что накопленный на более ранних этапах НДС пропадает. Поэтому министр финансов сегодня последовательно налаживает функционирование этой цепочки — только тогда можно будет НДС возмещать.

      пані юлько? ви про що? при чому тут єдиноподатники і пільговики по пдв до відшкодування пдв державаю? це що - всі 4 млн торговців/програмістів/юристів експортом займаються?

      > Существующие системы единого и фиксированного налогов эту цепочку так или иначе разрывают. Есть, конечно, частные предприниматели, действительно работающие в избранных ими нишах и не связанные со сложными технологическими процессами в стране. Но ведь часто предприятия специально регистрируются для того, чтобы уклониться от уплаты налогов.

      так от працюйте над тим щоб таких виловлювати. все одно вони виключно під вашою кришою працюють інакше не получається. а ви вирішили весь приватний бізнес замочити. ну я розумію - у вас свої бухгалтери і юристи, а ви вже давно забули що таке зі звітом в черзі стояти. так може вам екскурсію провести? або типу лікбез по заповненню подпткової накладної чого навіть голова податкової не знає як правильно зробити (сам публічно признався).

      >Как это было, когда при ввозе нефти действовала нулевая ставка НДС? Ставили на бизнес «льготника», НДС снимали и затем показывали объемы реализации. Рынок все равно работает с учетом НДС, даже если где-то посредине цепочки появляется льготное предприятие.

      ага он ви про що. тобто зловивши одного хапугу в своєму середовищі ви вирішили всіх попутно замочити. а зря. особисто я завжди був проти щоб вам премєром бути. прокурор вам більше підходить.

      > Но меня не оставляет надежда на то, что мы все-таки сможем, в качестве колоссального проекта детенизации, хотя бы на какое-то время ввести разумную налоговую систему, возможно, отличную от модели Европейского Союза. Чтобы просто увидеть — а что вообще в экономическом смысле представляет сегодня собой наша страна?

      ну поекспериментуйте ще трохи. тільки не забувайте що люди не будуть цього терпіти. що, важко було свої експерименти крім пинзеника обговорити з реальними підприємцями в яких ваш шофер помідорчики до сніданку вам купує? те що вони дали вам тайм-аут щоб порядок навести не означає що вони будуть чемно ваші досліди терпіти. ви зараз вганяєте своїми непродуманими і не погодженими з громадськістю кроками країну в хаос. не приведи Господи... я то три хаоси вже пережив але ви цього точно не переживете - занадто високо ми вас поставили і занадто багато ми вам довірили.

      > ......
      > Юля - Единственное, о чем я хотела бы подумать, — об увеличении суммы оборота частных предпринимателей, позволяющей не платить налог на добавленную стоимость. С 300 тыс. поднять ее, возможно, до миллиона.

      думайте. і все-таки указ про спрощене оподаткування почитайте перед тим як всяху х...ню п...ти і тим більше її в бюджеті писати.
      (ладно розколюсь - там для юр.осіб потолок 1 лімон а для фіз.осіб 0.5 лімона. гривень. і поки що це всіх влаштовувало. а кіпіш піднявся бо ви несподівано людям як сніг на голову свої новшества у вигляді 0.3 лімона звалили, при чому рахуєте його за попередній період де на таку підлість з вашого боку ніхто не сподівався і нормально собі працював)

      > --------------------------------------------
      > Там еще есть много чего на эту тему.
      > Но самое главное правительство действует, реагирует, управляет.

      х...ю воно займається.

      > Возвможности правительства ограничены принятым бюджетом.

      самі ж його наваяли. їм хтось руки викручував?

      > Винить Юлю я думаю пока не в чем.
      > Экономика в определенной степени инертная система, поэтому улучшение наступает не мгновенно. Хоть полгода надо подождать.

      це не означає що не може миттєво погіршеня наступити. не факт що уряд не одержить у відповідь саботаж з боку отих 4-х млн. підприємців (на додаток від саботажу скритих янучар).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.19 | Tir

        Re: і взагалі те що вона говорить нічого не пояснює. наприклад

        Так как я не являюсь бизнесменом и все выкрутасы правительств по мне бьют не на прямую, а косвенно (зарплата, цены, инфляция) и я не являюсь членом правительства, то я не могу на должном уровне, профессионально Вам оппонировать.
        Но попытаюсь.
        ----
        Юля
        >Второе препятствие — это отсутствие политической воли сделать такой шаг. Потому что одной лишь политической воли Кабинета министров недостаточно, необходима поддержка общества, всех ветвей власти и Президента. Ведь речь идет об очень существенных изменениях.
        -----
        Что-то мне подсказывает, что Юля была готова идти на радикальные изменения. Но в Интернете промелькнула информация, что именно Ющенко является сторонником НДС, и возможно он настоял на сохранении существующей системы. Это ключевой момент.
        Правительству осталось только перекрыть каналы по которым бизнес уходил от налогов.
        -------
        Юля
        > Но меня не оставляет надежда на то, что мы все-таки сможем, в качестве колоссального проекта детенизации, хотя бы на какое-то время ввести разумную налоговую систему, возможно, отличную от модели Европейского Союза. Чтобы просто увидеть — а что вообще в экономическом смысле представляет сегодня собой наша страна?
        ----
        Т.е. я так понимаю, что этот год промежуточный и основные реформы намечаются на следующий год с принятием нового бюджета.

        А чего собственно шум поднялся? Из-за того, что если оборот превысит 300 000 грн. придется вести бух. учет? Ведь НДс в конечном счете ложится на потребителя.
        Хочу заметить что у "реального підприємця в яких ваш шофер помідорчики до сніданку вам купує" оборот врядли превышает 300 000.
        Если сдавать и составлять отчеты такая морока, то надо бить в колокола и давить на правительство, чтобы упростили систему отчетности.
        Но что то на майдане не слышно стонов от замученных отчетами предпринимателей.
        Пожалуйста приведите пример реального бизнеса, который сегодня умрет, чтоб наглядно было.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.19 | catko

          сумна історія одного українського підприємця. режисер юлька.

          Tir пише:
          > Что-то мне подсказывает, что Юля была готова идти на радикальные изменения. Но в Интернете промелькнула информация, что именно Ющенко является сторонником НДС, и возможно он настоял на сохранении существующей системы. Это ключевой момент.

          не думаю що ющенко взагалі в це питання втикався. тут швидше рука пинзеника-терьохіна прослідковується. колись була ініціатива спеціальних пдв-рахунків так вони там виступали дуже по цій темі.

          >Т.е. я так понимаю, что этот год промежуточный и основные реформы намечаются на следующий год с принятием нового бюджета.

          до другого року ще треба дожити щоб потім було що реформувати.

          > А чего собственно шум поднялся? Из-за того, что если оборот превысит 300 000 грн. придется вести бух. учет? Ведь НДс в конечном счете ложится на потребителя.

          для фізичних осіб так - реєстрація, бухгалтерія, що місячні звіти.
          а от для юридичних опустити одразу планку максимального обороту заднім числом в 3.5 рази - це звірство бо там як правило по 10-20 чоловік працює і цей оборот для них не такий вже великий.

          > Хочу заметить что у "реального підприємця в яких ваш шофер помідорчики до сніданку вам купує" оборот врядли превышает 300 000.

          ха. кілограм помідорів коштує 15 грн. один підприємець може зі свого господарства поставляти на базар (уявімо що має теплицю) 100 кг в день. таким чином на 300 тис він вийде за 200 днів - в нього ще вихідні і відпустки будуть. це абстрактно 300 тис. велика сума. насправді це оборот 1000 грн в день з вихідними. що є еквівалентом 25 кг мяса або двох електрочайників.

          > Если сдавать и составлять отчеты такая морока, то надо бить в колокола и давить на правительство, чтобы упростили систему отчетности.

          так отож і була на то спрощена система яку вони ліквідовують. зводилась до одної книги і щоквартального звіту. для прикладу на звичайній системі вам треба здавати близько 5 щомісячних звітів, близько 10 щоквартальних і 20 щорічних.

          > Но что то на майдане не слышно стонов от замученных отчетами предпринимателей.

          ну да. всі кушнарьова захищати/мочити пішли :-)

          > Пожалуйста приведите пример реального бизнеса, который сегодня умрет, чтоб наглядно было.

          добре. уболтали. розповім я вам казочку.

          я шию наприклад круті тапки. я фізичний підприємець - пошив і продав оптом. без юр. особи. ціна мого тапка - 100 грн. шию їх я шустро - по 30 в день-600 в місяць(20 роб.днів)-6600 в рік.(11 роб.місяців). і того мій оборот складає 660 тис. в рік (до речі цілком реальна ситуація).

          собівартість мого тапка складає 80 грн (матеріал, нитки, лейби, приміщення, електроенергія і т.п). тому реально я заробляю 132 тис. в рік тобто 600 грн в день. або 12 тис в місяць (або 2200 $ - майже середня європейська зарплата). я бізнесмен, їжджу на мерсі і через 5 років заробляю на квартиру. з бухгалтерією не бігаю бо треба тапки шити. європа? європа.

          що має з мене держава? 500 $ в рік податку. все. (ну ще плюс все те що має з тих в кого я купую матеріал на тапки - але фіг з ним). але зате я не бігаю за державою дай роботу, не плачусь за малу пенсію бо сам на неї відкладаю і моя купівельна спроможність таки піднімає державу бо її громадяни продають мені те, що на 200 грн в місяць держслужбовця я б не купив.

          державу жаба давить. бо якби я був юр. особою то мав би платити їй: 30% від 20 грн. за кожен тапок + 20% з 20 грн за кожен тапок + 13% з 20 грн за кожен тапок (або того що я назву своєю зарплатою) + 32% від 20 грн за кожен тапок (або того що я назву своєю зарплатою) - разом 21 грн (якщо зарплатою своєю я назву всі 20 грн. я можу назвати і 1 грн з тапка але це тінізація раз і 13 грн все одно заплачу). + патент + касовий апарат + пожежник/санстанція/податковаперевірка і т.д і т.п. менінгіти. тобто юр. особою я вже тапок маю продавати не по 100 грн а по 121 щоб свої 20 грн заробити. тому я не юр. особа бо китайський тапок коштує 95 грн а я беру якістю але не аж на стільки.

          але ж державі обідно тому що в рік вона з мене мала би не 500 $ а аж 25 тис.$ тому вона мені вводить бюджет 2005. типу плати пдв. при чому не дає мені шансів скоротити виробництво і обмежитись половиною обороту на майбутнє а каже ти попав бо минулий оборот в тебе саме такий. але ж з чого я маю платити оті 20% пдв? матеріал на тапки я купую в таких самих як я на базарі. мене це влаштовує бо документів для підтвердження витрат мені не треба - прибуток в мене не обліковується. а навіть як би були - то на базарі мені податкової на відшкодування пдв все одно не напишуть. тому хоча ніби пдв - це податок на додану вартість - тобто 20% з отх 20 грн навару - з мене держава при першій же перевірці в перший же місяць здере 20% від всіх 100 грн які я получив за тапок. (деталі в законі по пдв). існують механізми обійти це але це вже крута тінізація - я маю все бабло до 20 числа місяця скинути комусь як оплату чогось з пдв і т.д. і.т.п - короче конвертація безготівки в готівку називається (з чим і боремось здається). тому з мене деруть 20% з тапка додатково. тепер мій тапок має коштувати мінімум 140 грн. щоб я міг заробити ті самі гроші що раніше. але ж ніхто не хоче купувати мої тапки по 140. максимум я можу продавати їх по 120 і то в два рази меншу кількість. (по ідеї мій оборот тоді впаде до дозволеного мінімуму але ж як би я знав це пів року тому як в законі написано то я б одразу підняв ціни і зменшив обороти. а тепер пізно і з системи на систему раз в рік тільки переходити можна а мене тільки що раз вже перейшли). тому я маю вибір або продавати тапки або не продавати. продаю по 120. плачу 24 грн пдв. плачу 80 грн за матеріал. лишається 16 грн. плачу з них 13% і 32% в пенсійний (аякже - вони ж і це ввели). лишається 9 грн. кількість тапків я продаю в два рази менше. і того: держава з мене має десь 20 тис.$ в рік а я з того маю десь 5 тис.$ в рік або звичних рідних 400 $ в місяць.

          і нафіга мені тоді такий бізнес? я краще пошлю нафіг нічні стукання машинкою і офіс-менеджером наймусь. або закордон виїду - бо раніше я сімю з 4-х чоловік прогодувати міг а тепер ні. ну і зі всіми витікаючими для держави.

          оце от вам такий наглядний приклад-казочка малята.
        • 2005.04.19 | капітан Немо

          Пояснення, чому це погано

          Tir пише:
          > Так как я не являюсь бизнесменом и все выкрутасы правительств по мне бьют не на прямую, а косвенно (зарплата, цены, инфляция) и я не являюсь членом правительства, то я не могу на должном уровне, профессионально Вам оппонировать.

          Якщо ви не можете оппонувати, то для чого ви це робите ???
          Просто хочеться пооппонувати ??? А не простіше це зробити із жінкою або з коханкою ???

          > Что-то мне подсказывает, что Юля была готова идти на радикальные изменения. Но в Интернете промелькнула информация, что именно Ющенко является сторонником НДС, и возможно он настоял на сохранении существующей системы. Это ключевой момент.
          > Правительству осталось только перекрыть каналы по которым бизнес уходил от налогов.

          Я займаюся бізнесом із 1992 року. Я звик детально аналізувати законодавство, в тім числі податкове. Я можу стверджувати, що автори законопроектів навмисне залишають в законах "чорні ходи" ( рос. - "лазєйкі") , щоби наперед знати, як потім їх обходити. В цьому вони мають потрійний хосен :
          1) використовують ці лазєйки самі у своєму бізнесі ( бізнесі дружини, брата і т.п.)
          2) створюють консалтингові фірми з мінімізації податків - і отримують гонорари за консультації ;
          3) через деякий час, коли вже досить значна маса підприємців дізнається про лазєйкі, вони ініціюють зміни до законодавства, і таким чином забезпечують потрібність у собі як законотворцях-депутатах, і отримують ще й зарплату за законотворчість.

          Чим складніший закон - тим більше лазєєк, і тим складніше вони законспіровані.

          Треба зробити прості і всім зрозумілі закони - і тоді їх ніхто не буде порушувати.
          Тут в Україні створився просто клан, котрий наживається на недосконалості законодавства.
          По-перше, увесь час змінюються бланки, а на старих категорично не приймають. Змінюють бланки без попередження, і ми змушені купляти нові бланки і все преписувати, - ось канал наживи тим, хто друкує бланки.
          По-друге, різноманітні тренінги та семінари. Мені на е-мейл постійно приходить майже щодня по кілька запрошень на різні семінари, з них значна частина - по змінах у законодавстві, у веденні бухобліку, як захиститися від контролюючих органів і т.п. Ціна участі в таких семінарах - від 450 до 700 грн за 1 день.
          і так далі..... просто вже лінь це все вкотре повторювати....

          "Єдиний податок" давав можливість підприємцеві бути незалежним від контролючих органів, не боятися внєзапних перевірок, спати вночі спокійно. Не-підприємці не можуть зрозуміти цього стану, коли ти увесь час переживаєш, що у твоєму звіті ( котрих хуєва гора) яка-небудь прискіплива інспекторша знайде помилочку і буде тебе доїти.

          Зменшення кількості підприємців - єдиноподатників свідчить про те, що уряду і ПРезиденту потрібні раби, а не вільні та свобідні люди. Ганьба Ющенку !!!

          > А чего собственно шум поднялся? Из-за того, что если оборот превысит 300 000 грн. придется вести бух. учет? Ведь НДс в конечном счете ложится на потребителя.

          Мені за 8 років ЖОДНОГО РАЗУ не вдалося отримати від держави відшкодування з НДС. ЖОДНОГО !!!!!!!!!!! Як тільки я ставив суму на відшкодування, відразу призначалася перевірка, котра знаходила десь якусь дрібну помилку і штрафувала мене на суму, що перевищувала відшкодування.

          НДС лягає на споживача , так.
          Але, крім цього, лягає ще й на кінцеву ЦІНУ продукції, тобто збільшує її собівартість, тобто зменшує купівельну спроможність населення.

          Взагалі , НДС - це безглуздий податок. Якщо б його всі чесно сплачували, то державі ніякої користі б із нього не було. Ну, уявіть собі, коли всі ціни в державі, АБСОЛЮТНО ВСІ, зросли рівно на 20%. ПРактично, ніхто б і не помітив цього, хіба що в першу мить люди, що кормляться із держбюджету.
          Ну, наприклад, я купляю у вас хліб, а ви у мене - молоко. Хлібина коштує стільки, скільки 1 л молока, наприклад 1 грн. Хліб став коштувати 1-20, і літр молока 1-20. Як було, так і залишилося.

          Отже, НДС вигідний тим, хто його не сплачує - бандюганам, депутатам, шахраям.

          ТОму - долой НДС !!!!

          > Хочу заметить что у "реального підприємця в яких ваш шофер помідорчики до сніданку вам купує" оборот врядли превышает 300 000.

          Мій знайомий тримає в місті 5 автомийок. У нього 10 найманих працівників - на кожній мийці по два чоловіки. Помити автомобіль коштує в середньому 20 гривень. Щодня кожна мийка миє по 10-15 автомобілів, а то й більше. Ну, візьмемо в середньому - 12 автомобілів, отже - 60 авт щодня, валовий щоденний дохід - 1200 грн.
          Неважко підрахувати, що в рік у нього валовий дохід складає близько 400 тисяч гривень. Люди в нього отримують мінімум по 600-700 гривень зарплати щомісяця. Для райцентру це досить значна сума. У нього чистими залишається близько 10 тисяч в місяць. Все інше - матеріали, хімія, електроенергія, оренда і т.п. У нього дружина, котра отримує 400 грн, троє дітей, хвора мати з пенсією 320 грн, батько з пенсією 300 грн. Виходить 11 тисяч на 7 чоловік "капіталістів", приблизно по 250 баксів на чоловіка. В Європі, куди ми "йдемо", мінімальна зарплата разів у 5 більша.

          > Если сдавать и составлять отчеты такая морока, то надо бить в колокола и давить на правительство, чтобы упростили систему отчетности.

          Система звітності є адекватна законодавству. Якщо законодавство заплутане і недосконале, то такою ж є і система звітності. Не може бути проста і зрозуміла звітність при недосконалому і заплутаному законодавстві.

          Треба змінювати законодавство.


          > Но что то на майдане не слышно стонов от замученных отчетами предпринимателей.

          Ще не настав час. :)

          > Пожалуйста приведите пример реального бизнеса, который сегодня умрет, чтоб наглядно было.

          Я навів вище. Розраховувати немає часу. Та тут і так все ясно, навіть без бухгалтерії. Якщо він стане платити ПДВ , ціни зростуть, люди просто стануть рідше митися, об"єм реалізації залишиться приблизно таким же, реальний дохід впаде.
          Більше звітів - більша ймовірність десь помилитися. Треба буде всюди поставити касові апарати. Значить, знову за непробитий чи НЕВІРНО ПРОБИТИЙ чек будуть штрафувати.... Прийде пожежник, охорона праці і т.п. Врешті викуплять його мийки які-небудь далекі родичі Порошенка.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.20 | Боровик

            Re: і взагалі те що вона говорить нічого не пояснює. наприклад

            Не хочеться так думати, але думки самі напрошуються, що в новій владі є ті, які хочуть грітись на ПДВ, на зміні бланків, всюдисущій нікому не потрібній звітності і так далі.
            До такої думки я найбільше схилився після Юлиного інтерв*ю в Дзеркалі Тижня.
            Шкода... :(
          • 2005.04.20 | Уляна

            Re: і взагалі те що вона говорить нічого не пояснює. наприклад

            капітан Немо пише:

            > Більше звітів - більша ймовірність десь помилитися. Треба буде всюди поставити касові апарати. Значить, знову за непробитий чи НЕВІРНО ПРОБИТИЙ чек будуть штрафувати.... Прийде пожежник, охорона праці і т.п. Врешті викуплять його мийки які-небудь далекі родичі Порошенка.


            А чому Порошенка? Порошенко якраз один з найнедосяжніших лібералів. Він на бізнесі зуби з'їв. Створення "чорних дір" - не його, ПДВ - не його, складність законодавства - теж не його. Все, що характерне для лівих, соціально-орієнтованих, ви чомусь приписуєте Порошенку. Юля, до речі, ліва. Не замітили?
        • 2005.04.19 | капітан Немо

          запостіть цю тему на сайт Тимошенко !!!!

          http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/forums/index.php?showtopic=2191

          Я б і сам запостив, але мені не вдається залогінитися !!!!
          Може, хтось має туди доступ !!!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.20 | Боровик

            Re: запостіть цю тему на сайт Тимошенко !!!!

            Чомусь я впевнений, що Юля знає всі ці проблеми, але не береться за них свідомо.
            Не береться, бо є на це причини. Думаю що причини суперечать нашим інтересам, але грають на руку інтересам чиїмось.
            Якщо ж Юля не в курсі цих проблем, то горе нам з таким ПМ.
            ***
    • 2005.04.19 | 123

      Ви жартуєте? Чи зовсім не розумієте що пишите?

      Tir пише:
      > --------------------------------------------
      > Там еще есть много чего на эту тему.
      > Но самое главное правительство действует, реагирует, управляет.

      Це яким чином воно "действует, реагирует, управляет"? Шляхом давання інтерв*ю ДТ? Чи шляхом складання закону про внесення змін до бюджету?

      > Возвможности правительства ограничены принятым бюджетом.

      Ги-ги. Не "бюджетом", а законом про внесення змін до бюджету та інших законів (загалом біля 90). Відповідний законопроект був внесений урядом Юлі, а не з неба впав.

      > Винить Юлю я думаю пока не в чем.
      > Экономика в определенной степени инертная система, поэтому улучшение наступает не мгновенно. Хоть полгода надо подождать.

      Яка інертність?! Йдеться про законодавчі ініціативи чинного уряду, прокиньтесь. Цей законопроект підписав не Янукович, а Юля. І склав не Азаров, і Пинзеник.
  • 2005.04.19 | капітан Немо

    "Вироби з жерсті" чи "вироби з вовни" ??

    У додатку до Декрету КМУ від 26.12.1992 (?) року була табличка в додатку, де був перелік діяльностей ( неважно який).
    Там була позиція "Вироби з жерсті" ( тобто - з бляхи).
    Через кілька років я читаю в налоговій цю табличку в перекладі на російську мову, там написано - "Іздєлія із шерсті". Ну, я звернув увагу інспектрів на цю опечатку, і вони сказали, що виправлять.
    Пройшло кілька років, і знову в цьому році , здаючи декларацію, натикаюся на цю табличку, тільки вже знову зворотній переклад з російської на українську, і там вже написано :
    "Вироби з вовни".

    Тобто, закони мають властивість змінюватися і порушуватися не лише урядовцями, але й самі по собі. Як у Дж. Оруелла :
    "Ніхто із звірей не має права ходити на двох задніх лапах".
    "Крім свиней".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.19 | sofu

      грустно

      Конечно, предпринимателей гораздо меньше, чем кол-во людей стоявших на майдане. Просто, когда мы были нужны, мы поверили и пошли, отложив бизнес и найдя лишнюю копейку, чтобы хоть чем-то помочь. А теперь, можно найти тысячу правильных слов, чтобы найти оправдание сделанному.
      Но главное, тот бред, что прошел через парламент, касаемо единоналожников(не вижу смысла повторять), невозможно ЛОГИЧЕСКИ, даже объяснить, чем бы Вы его не замазывали.
      Одним словом, я сделал все, что мог, чтобы мы победили и дожили до нашей общей радости, и я НЕ СДЕЛАЮ больше ничего, чтобы продолжить наше союзничество.
      Правда, если, конечно, ситуация не изменится, но у меня мало надежды после этого интервью.
      Когда нужно много денег для бюджета, проще забрать у тех, кто слабее. Правда? А что потом?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.20 | Михайло Свистович

        мене це все просто вбиває

        sofu пише:
        > Конечно, предпринимателей гораздо меньше, чем кол-во людей стоявших на майдане. Просто, когда мы были нужны, мы поверили и пошли, отложив бизнес и найдя лишнюю копейку, чтобы хоть чем-то помочь.

        Стояння на Майдані не дає права на преференції. Ще тоді, коли переважна більшість підприємців пальцем не поворушила для боротьби з режимом, десятки тисяч людей самовіддано боролися з ним, відклавши всі свої справи, прирікши себе на злидні і переслідування, позбавившись джерел існування.

        Зараз же постійно доводиться стикатися з завищеними вимогами людей, які дійсно долучилися в останні дні чи тижні (в кращому випадку місяці). І вони найбільше кричать "Це ми привели Ющенка до влади".

        >
        > Одним словом, я сделал все, что мог, чтобы мы победили и дожили до нашей общей радости, и я НЕ СДЕЛАЮ больше ничего, чтобы продолжить наше союзничество.

        Це вже інше питання. Але Ви ще не зрозуміли? Ваше співробітництво багатьом з них не потрібне. Їм потрібне Ваше невтручання.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.20 | Сергій Кабуд

          і дураки шо привели чи кричать

          "Це ми привели Ющенка до влади".

          і не думали про наслідки. А могли б самі керувати

          шо скажеш ні?

          скоро тобі буде соромно за ющенка!!!
          УУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.20 | Михайло Свистович

            давай ти сам щось зробиш, а не гнатимеш на на інших

            Сергій Кабуд пише:
            >
            > скоро тобі буде соромно за ющенка!!!

            Я не несу за нього відповідалльності.
        • 2005.04.20 | sofu

          Re: мене це все просто вбиває

          Михайло Свистович пише:
          > >
          > Стояння на Майдані не дає права на преференції. Ще тоді, коли переважна більшість підприємців пальцем не поворушила для боротьби з режимом, десятки тисяч людей самовіддано боролися з ним, відклавши всі свої справи, прирікши себе на злидні і переслідування, позбавившись джерел існування.
          >
          > >
          > >
          То, что я делал, я делал от всего сердца и не прошу преференций. Мне и от старой власти ничего не нужно было, а очевидные вещи, когда делается прецентент, нельзя делать вид, что "все хорошо прекрасная маркиза". За первым правовым нигилизмом последует следующий. Это уже проходили. Упрощенная система налогообложения, одно из немногих, чем может "похвастаться" старая власть. Да и я, в принципе, не так говорю "нет" изменениям, как возмущен сроками и подходами(например задним числом!, где такое было еще?)

          > > Одним словом, я сделал все, что мог, чтобы мы победили и дожили до нашей общей радости, и я НЕ СДЕЛАЮ больше ничего, чтобы продолжить наше союзничество.
          >
          > Це вже інше питання. Але Ви ще не зрозуміли? Ваше співробітництво багатьом з них не потрібне. Їм потрібне Ваше невтручання.

          Вообще-то и я бы хотел, чтобы мне не мешали работать. Даже такие умные люди, какие есть в правительстве.
          Мне показалось, что Вы меня упрекаете за моё участие в той или иной мере в осенних событиях, говоря, чтобы я не вмешивался. Я Вам хочу сказать, что умение кричать на митинге, не показатель "революционности". Особенно у нас, на юге. Как сказал когда-то классик, все дурные вещи делались с прекрасными намерениями. И когда я вижу что творится полная чушь, а мне говорят, что так будет лучше, я не буду стыдиться сказать, что Вы не правы. Упрощенная система просто умрет, как класс. Это очевидно. Или Вы думаете, что если правительство честное, то и чиновники на местах такие же бескорыстные делу? Нет, снова будут проверки, контрольные закупки, проверки бух. учета и проч.,особенно когда полное противоречие в законах о налогах, найти зацепку можно и без образования. В том-то и прелесть единого налога, что заплатив один раз, знаешь, что ты во первых честно работаешь, во вторых, никто не придёт и не начнет копаться и искать ошибки.

          > Зараз же постійно доводиться стикатися з завищеними вимогами людей, які дійсно долучилися в останні дні чи тижні (в кращому випадку місяці). І вони найбільше кричать "Це ми привели Ющенка до влади".
          >
          Я так понимаю, что это в мой адрес, я никогда не афишировал, не рвался к власти, и уж тем более не требовал завышенных требований. Перечислять здесь, и доказывать, что я конкретно сделал, считаю ниже моего достоинства. Повторюсь, сегодня принят закон, который нарушает как минимум три уже действующих! Это не завышенные требования, а просьба быть более внимательными, принимая такие важные законы, которые задевают много людей. А попытка оправдать их, накладывает грусный отпечаток.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.20 | Михайло Свистович

            Re: мене це все просто вбиває

            sofu пише:
            >
            > То, что я делал, я делал от всего сердца и не прошу преференций. Мне и от старой власти ничего не нужно было, а очевидные вещи, когда делается прецентент, нельзя делать вид, что "все хорошо прекрасная маркиза".

            А до чого тут я?

            >
            > Мне показалось, что Вы меня упрекаете за моё участие в той или иной мере в осенних событиях, говоря, чтобы я не вмешивался.

            Вам неправильно здалось.

            >
            > Я Вам хочу сказать, что умение кричать на митинге, не показатель "революционности".

            А хіба я таке десь писав. Я, наприклад, не вмію кричати на мітингу.

            >
            > И когда я вижу что творится полная чушь, а мне говорят, что так будет лучше, я не буду стыдиться сказать, что Вы не правы.

            І де я казав, що так буде краще? Приклад наведіть, будь ласка.

            >
            > Или Вы думаете, что если правительство честное, то и чиновники на местах такие же бескорыстные делу?

            Вам не здається, що треба читати не тільки себе?

            >
            > Я так понимаю, что это в мой адрес

            Ви знову непрпавильно розумієте.

            >
            > Перечислять здесь, и доказывать, что я конкретно сделал, считаю ниже моего достоинства.

            Так часто говорять, коли нема чого сказати (нічого особистого)

            >
            > Повторюсь, сегодня принят закон, который нарушает как минимум три уже действующих! Это не завышенные требования, а просьба быть более внимательными, принимая такие важные законы, которые задевают много людей. А попытка оправдать их, накладывает грусный отпечаток.

            І до чого тут я до спроби їх виправдати?
  • 2005.04.19 | Talitakum

    "Я не червонец, чтобы всем нравится..."

    Приватний підприємець, єдиний податок...
    поняття прості і звичні...
    коли створювалося в законодавстві поняття "єдиного податку" широко декларувалося владою, що метою цього є стимулювання малого бізнесу.
    Приватний перукар, що відкрив салон на балконі власної квартири, ремонтник взуття, що викупив чи орендував ЖЕКівську будку, колишня вчителька, що займається репетиторством...
    "99 грн. вклали, 1 грн. заробили" - вибачайте, це відвертий маразм. Тільки великі підприємства можуть дозволити собі мати прибутковість на рівні 5-12%; Якщо приватний підприємець вкладаючи 100 грн заробляє менше 20 - він цю справу кидає.
    В реальності - середній прибуток коливається в межах 25-50% від суми вкладених в справу грошей. Добре, нехай 20. Якщо Ви вкладаєте 250 тис. грн., маєте дохід 300 тисю грн., то чистий прибуток якраз і складає пресловуті 20%. Отже, наші закони дають можливість заробляти до 50 000 грн. на рік і лишатися платником єдиного податку!!!
    Єдиний податок, якщо я не помиляюся, в нашій державі коливаєтся на рівні 50-600 грн. в місяць. Тобто 600-7200 за рік. В розглянутій ситуації податки складають 1,2-14,4 % Вашого прибутку. Невже багато?
    Великі підприємства на податки часто витрачають 50% свого прибутку - і мовчать, не гавкають.
    Ті самі "перукарі, ремонтники, репетитори" заробляють в місяць 1000-1500 грн. і платять той самий податок в 50-600 грн. І теж не гавкають.
    А де ж справедливість: Іванов має прибуток в 50 000грн. на рік, а Петров - в 12 000грн, і платять однакові податки? Якраз "Петрови" і мали б ображатися, але ображаються чомусь "Іванови", бо нові закони менш ліберальні, ніж старі.
    Інститут єдиного податку створювався для розвитку малого, "домашнього" бізнесу, для підприємців, що не можуть найняти бухгалтера. А якщо Пупкін здатен найняти 10 робітників, чому Пупкін не може найняти одного бухгалтера?
    Щоб не бути голослівним теоретиком, наводжу приклад:
    Моя мама якраз і займається "підприємництвом"; щодня вона вкладає в нього близько 150 грн, заробіток - 50, чого якраз вистачає на харчування нашій сімї з 5 чоловік. (На хоз. товари, ком. послуги тощо іде зарплата вітчима, пенсія бабусі, держ. допомога на мого брата як на сироту... Так живемо. І по-моєму, цілком нормально.) Добре, нехай дохід становить 200 грн. вдень. 200*365=73000. Тобто, в чотири рази менше "стелі".
    Маємо конкретний приклад приватного підприємця, що зі свого бізнесу годує сімю, і якому ніяк не заважають зміни в Законодавстві...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.19 | 123

      Вкотре...

      Йдеться не тільки і не стільки про розмір податків, скільки про спосіб отримання цього податку і спосіб запровадження цього податку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.19 | sofu

        Re: Вкотре...

        Вот это-то и оскорбляет больше всего!
        НУ КАК МОЖНО ЗАДНИМ ЧИСЛОМ ДЕЛАТЬ ТАКИЕ ВЕЩИ!
        ВЫ ЖЕ САМИ ДЕКЛАРИРОВАЛИ СПРЕВЕДЛИВОСТЬ!
        ЧЕСТНОСТЬ! ОТКРЫТОСТЬ!
    • 2005.04.20 | капітан Немо

      Краще б ви жували ОРБІТ....

      Маємо типовий взірець бидляцької психології : "де справедливість??" і т.п.

      Talitakum пише:

      > "99 грн. вклали, 1 грн. заробили" - вибачайте, це відвертий маразм.

      "99 грн. вклали, 1 грн. заробили"- це не маразм, а художня метафора. На практиці буває вклав гривню - отримав 100, а буває , що і вклав 100 - не отримав нічого, крім головняка. Це і є реальне підприємництво - "систематична діяльність на власний ризик з метою отримання прибутку". Ви розумієте, що таке є "ризик" ???? Якщо ваша мама регулярно щодня вкладає 150 грн, і отримує валовий дохід 200 грн ( з них 50 грн прибутку), і так на протязі 5 років , то це не є ПІДПРИЄМНИЦТВО, це є ..... ну, спекуляція чи робота на ставці. Може, ваша мама є фіктивним підприємцем, який реально є найманим працівником у якогось олігарха, якщо в неї настільки стабільний бізнес. Так з підприємцями не буває. І вона не має жодного найманого працівника. Це просте заробітчанство, спекуляція.


      > Тільки великі підприємства можуть дозволити собі мати прибутковість на рівні 5-12%; Якщо приватний підприємець вкладаючи 100 грн заробляє менше 20 - він цю справу кидає.

      Так, але до моменту, коли він цю справу "кидає", він же якийсь час нею займається ?
      Взагалі, у вас своє бачення підприємництва - на рівні дрібної спекуляції. На кшталт - поїхати велосипедом на оптовий ринок, купити ящик яєць по 3-30 за десяток , привезти в центр і попродувати по 4-40 за десяток. Я таким займався десь у 90-91 роках. :)

      > В реальності - середній прибуток коливається в межах 25-50% від суми вкладених в справу грошей. Добре, нехай 20. Якщо Ви вкладаєте 250 тис. грн., маєте дохід 300 тисю грн., то чистий прибуток якраз і складає пресловуті 20%. Отже, наші закони дають можливість заробляти до 50 000 грн. на рік і лишатися платником єдиного податку!!!

      У мене десять чоловік найманих працівників. Якщо 50000 розділити на 10 чоловік, то вийде по 5000 грн на працівника у рік. А мені що ???
      Я зараз витрачаю на продукти близько 3000 грн на місяць. А ще вдягнутися собі і дітям...

      > Єдиний податок, якщо я не помиляюся, в нашій державі коливаєтся на рівні 50-600 грн. в місяць. Тобто 600-7200 за рік. В розглянутій ситуації податки складають 1,2-14,4 % Вашого прибутку. Невже багато?

      Я сплачую за себе 200 грн і по 100 грн за кожного працівника, всього - 1200 грн. Плюс - подоходний податок із з/п. Плюс - пенсійний фонд.
      Податки до останнього моменту були нормальні. ( Розміри податків)
      Але ви просто не знаєте законодавства про єдиний податок, ви не були в моїй шкурі до введення Єдиного податку - і після його зарповадження. Що ви розумієте ??????? Справа навіть не в розмірі податків - це можна передбачити і спланувати. Справа - у непередбачуваних перевірках, штрафах, хабарях і т.п. Єдиний податок від усього цього захищав.

      > Великі підприємства на податки часто витрачають 50% свого прибутку - і мовчать, не гавкають.

      Ти, Зін, на грубость нариваєшьсі. ПРийде і твій час - загавкаєш.

      > Ті самі "перукарі, ремонтники, репетитори" заробляють в місяць 1000-1500 грн. і платять той самий податок в 50-600 грн. І теж не гавкають.

      А чого ж ти сюди прилізло і гавкаєш ???

      > А де ж справедливість: Іванов має прибуток в 50 000грн. на рік, а Петров - в 12 000грн, і платять однакові податки? Якраз "Петрови" і мали б ображатися, але ображаються чомусь "Іванови", бо нові закони менш ліберальні, ніж старі.

      Ну так і козлу панятно.
      Справедливість по-вашому - це щоб усім було однаково погано .
      карлмарксфрідріхенгельс :)
      Щоб мати прибуток - його треба ще заробити.
      Ви маєте дуже хуйову звичку рахувати гроші в чужій кишені.
      Ви спробуйте ЗАРОБИТИ хоч якусь копійку власними руками, щоб зрозуміти цю всю політекономію практично, а не теоретично.
      Прибуток - це вам не зарплата. Це дві великі різниці. Я просто бачу, що ви все життя отримуєте зарплату, а не прибуток.
      Ваше мислення - на рівні плебейсько-совдеповського.
      Ваша стихія - кількагодинне обговорення на лавочці перед під"їздом будинку останньої покупки сусіда-капіталіста.


      > Інститут єдиного податку створювався для розвитку малого, "домашнього" бізнесу, для підприємців, що не можуть найняти бухгалтера.

      В указі президента чітко написано, для кого створювався "Інститут єдиного податку". Не поріть отсєбятіну.
      Обсяг реалізації - до 500000 грн на рік, кількість найманих працівників - до 10 чоловік. Ось що сказано в указі Президента.
      Немає в указі поняття "домашній" бізнес. Це вже ваші видумки. А точніше - відрижка вашої реальності.

      > А якщо Пупкін здатен найняти 10 робітників, чому Пупкін не може найняти одного бухгалтера?

      Пупкін може найняти одного бухгалтера, але не хоче. Розумієте, Пупкін звик діяти в рамках закону, і він просто НЕ ХОЧЕ наймати бухгалтера , бо зайва постороння людина йому не потрібна. РОзумієте, існують якісь комерційні таємниці, і зовсім не обов"язково всім про це знати, де що Пупкін купляє , що з ним робить і куди продає продукцію. Пупкін не хоче бухгалтера, бо має право НЕ ХОТІТИ.
      Що тут незрозумілого ?????
      Крім того, якщо у Пупкіна є 10 робітників, то бухгалтер буде одинадцятим, і Пупкін буде змушений перестати бути на Єдиному податку.


      > Щоб не бути голослівним теоретиком, наводжу приклад:
      > Моя мама якраз і займається "підприємництвом"; щодня вона вкладає в нього близько 150 грн, заробіток - 50, чого якраз вистачає на харчування нашій сімї з 5 чоловік. (На хоз. товари, ком. послуги тощо іде зарплата вітчима, пенсія бабусі, держ. допомога на мого брата як на сироту... Так живемо. І по-моєму, цілком нормально.)

      Я ж і бачу, що у вас така своєрідна "сирітська" психологія. Рахуєте гроші у чужій кишені. Заздрите. Вас дратують чужі статки і успіхи. Ви злорадствуєте, що тепер підприємцям стане гірше працювати.... Совок...

      > Добре, нехай дохід становить 200 грн. вдень. 200*365=73000. Тобто, в чотири рази менше "стелі".
      > Маємо конкретний приклад приватного підприємця, що зі свого бізнесу годує сімю, і якому ніяк не заважають зміни в Законодавстві...

      Що ж.... і такі підприємці є.... і слава Богу, що вони є і годують свою сім"ю... Але не всім хочеться бути такими ж "підприємцями". Чому всі повинні брати з вас приклад і жити на 10 грн в день ?????

      Те, що вам не заважають зміни в законодавстві, - це випадковість.... Якщо почнеться вакханалія із змінами в законодавство всупереч існуючому законодавству, то рано чи пізно таки будуть зроблені і такі зміни до законодавства, що і ви відчуєте . Але, можливо, тоді вже буде нікому вас захистити. Бо всі адвокати будуть сидіти за гратами за ухилення від оподаткування.... :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.20 | Talitakum

        Re: Краще б ви жували ОРБІТ....

        „типовий взірець бидляцької психології”
        „у вас своє бачення підприємництва - на рівні дрібної спекуляції”,
        „Але ви просто не знаєте законодавства про єдиний податок, ви не були в моїй шкурі до введення Єдиного податку - і після його зарповадження. Що ви розумієте ???????”
        „Ти, Зін, на грубость нариваєшьсі. ПРийде і твій час - загавкаєш.”
        „А чого ж ти сюди прилізло і гавкаєш ???”,
        „Справедливість по-вашому - це щоб усім було однаково погано. карлмарксфрідріхенгельс”
        „Ви маєте дуже хуйову звичку рахувати гроші в чужій кишені”
        „Я просто бачу, що ви все життя отримуєте зарплату, а не прибуток.”
        „Ваше мислення - на рівні плебейсько-совдеповського. Ваша стихія - кількагодинне обговорення на лавочці перед під"їздом будинку останньої покупки сусіда-капіталіста”
        „відрижка вашої реальності”
        „Я ж і бачу, що у вас така своєрідна "сирітська" психологія. Рахуєте гроші у чужій кишені. Заздрите. Вас дратують чужі статки і успіхи. Ви злорадствуєте, що тепер підприємцям стане гірше працювати.... Совок...”
        М-да.
        Ви хоч розумієте, що пишете про абсолютно незнайому Вам людину?
        Що вся інформація про мене, якою Ви володієте - це 2071 (без пробілів) знаків тексту?
        Що навіть професійний психолог чи психіатр не ризикнув би ставити точний (чи взагалі будь-який) діагноз виходячи тільки з цього?
        Що з обговорення теми Ви опустилися до банальних образ співбесідника?
        (Який Вам особисто нічого поганого не зробив.)
        Що, ображаючись на Тимошенко, зривати злість на першій-ліпшій людині – це по-дитячому?
        До речі, а яке у Вас мислення та психологія? Які Ви маєте бачення та звички? І яка вона, Ваша стихія?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.20 | капітан Немо

          Re: Краще б ви жували ОРБІТ....

          Talitakum пише:

          > Ви хоч розумієте, що пишете про абсолютно незнайому Вам людину?
          > Що вся інформація про мене, якою Ви володієте - це 2071 (без пробілів) знаків тексту?
          > Що навіть професійний психолог чи психіатр не ризикнув би ставити точний (чи взагалі будь-який) діагноз виходячи тільки з цього?

          Шановна Talitakum , можливо ви навіть та сама Talitakum, що співає про чорну каву.
          Я не ставлю діагноз тій, хто співає про чорну каву, я ставлю діагноз тій, хто написав :
          > Великі підприємства на податки часто витрачають 50% свого прибутку - і мовчать, не гавкають.
          > Ті самі "перукарі, ремонтники, репетитори" заробляють в місяць 1000-1500 грн. і платять той самий податок в 50-600 грн. І теж не гавкають..
          То це , виходить. я - ГАВКАЮ ?????
          Але ж ви мене теж не знаєте. Може, я теж , у вільний від роботи час, співаю ???

          > Що з обговорення теми Ви опустилися до банальних образ співбесідника?

          Ви подивіться на себе :) ( точніше - на того, хто це все написав...)

          > (Який Вам особисто нічого поганого не зробив.)

          так, за винятком того, що натякнув, буцімто я - сука. ( бо гавкаю)

          > Що, ображаючись на Тимошенко, зривати злість на першій-ліпшій людині – це по-дитячому?

          Я зриваю злість ???? Шановна, та я писав і пісяв від сміху....
          Я був - одна доброта.

          > До речі, а яке у Вас мислення та психологія? Які Ви маєте бачення та звички? І яка вона, Ваша стихія?

          Буря. В пустелі чи у склянці води - залежить від обставин.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.26 | Talitakum

            Re: Краще б ви жували ОРБІТ....

            капітан Немо пише:
            > Шановна Talitakum , можливо ви навіть та сама Talitakum, що співає про чорну каву.

            Ні.

            > То це , виходить. я - ГАВКАЮ ?????

            Я таке казала?
            Я такого не казала.
            Перечитайте моє повідомлення уважно.
            Там нема жодного натяку на особистості.
            Те, що десь хтось НЕ ГАВКАЄ, зовсім не означає, що в десь іншому місці хтось обовязково ГАВКАЄ. А якби і так, при чому тут Ви? Я коментувала не Вас ОСОБИСТО, а ТЕМУ, Вами підняту. Розрізняйте, будь ласка.

            > так, за винятком того, що натякнув, буцімто я - сука. ( бо гавкаю)

            Ну, гавкають не тільки суки, а й кобеля, це щодо собак, а є ще ж і гієни.
            Якщо чорне - це біле, а біле - це чорне, то чорне - це таки біле.
            "Якщо хтось не гавкає, значить я гавкаю, якщо я гавкаю, значить я - сука. Якщо ХТОСЬ НЕ ГАВКАЄ, значить Я - СУКА."
            Нагадує підручник з інформатики: "Якщо купити машину, то отримати опік."

            > Я був - одна доброта.

            Дивно, одна доброта, а я відчуваю образу чомусь...

            > Буря. В пустелі чи у склянці води - залежить від обставин.

            Мг.
  • 2005.04.20 | Tir

    Ну на мой взглад не все так плохо

    капітан Немо написав:

    >Якщо ви не можете оппонувати, то для чого ви це робите ??? Просто хочеться пооппонувати ??? А не простіше це зробити із жінкою або з коханкою ???

    Если б я Вам не оппонировал, то возможно Вы бы не написали свой пост в ответ на мой.
    С женой и любовницей я такие дебаты провожу через день. Я деньги зарабатываю, а они тратят. :)

    Но вернемся к нашим расчетам.
    Вот какая получается картина.

    Вводные условия.

    Имеется семья из 6-ти человек (муж, жена, 2 ребенка, 2 родители). И все хотят жить по европейски.
    Теперь расклады с бизнесом.
    Рентабельность - 20%

    Вот итог расчетов сколько денег приходится на одного чел. в семье бизнесмена
    Пример с тапками.
    Оборот- 660 тыс. На человека в семье приходится 1833 грн. в мес. или 11000 в мес. на семью
    Пример с мойкой машин
    Оборот- 400 тыс. на чел. 1111 грн. в мес. или 6666 на семью
    Пример базовая сумма
    Оборот- 300 тыс. на чел. 833 грн. или 5000 на семью

    На самом деле картина выглядит лучше, так как не учтено, то что родители получают пенсию и члены семии могут участвовать в бизнесе в качестве сотрудников.
    Т.е. расчеты исходя только из чистой прибыли от бизнеса.
    Разговоры о том, что из прибыли платится зарплата 10 сотрудникам не подходят, их зарплата учтена в себестоимости товара.

    Теперь сравним материальное положение сотрудника, которому бизнесмен платит неплохую зарплату 700 грн.
    Приход 700*2- работающие, + 320*2 пенсионеры = 2040 в месяц на семью или по 340 на человека.
    На еду необходимо потратить как не крути около 200-250 грн. min на чел.(Это только чтоб с голоду не умереть), заплатить за ком.услуги и за проезд.
    Где здесь Европа?

    Вывод. Если человек хочет быть на едином налоге, то продай одну мойку и рядом появится еще один ЧП по мойке машин. или шейте меньшее количество тапок и рядом появится еще один такой мастер.
    Но если ты хочешь быть крутым бизнесменом то плати налоги и веди бух. учет., ведь сейчас люди которым Вы платите 700 грн. на мерсах и на канары не ездят, им лишь бы с голоду не умереть.

    >Я займаюся бізнесом із 1992 року. Я звик детально аналізувати законодавство, в тім числі податкове. Я можу стверджувати, що автори законопроектів навмисне залишають в законах "чорні ходи" ( рос. - "лазєйкі") , щоби наперед знати, як потім їх обходити. В цьому вони мають потрійний хосен :
    >1) використовують ці лазєйки самі у своєму бізнесі ( бізнесі дружини, брата і т.п.)
    2) створюють консалтингові фірми з мінімізації податків - і отримують гонорари за консультації ;
    3) через деякий час, коли вже досить значна маса підприємців дізнається про лазєйкі, вони ініціюють зміни до законодавства, і таким чином забезпечують потрібність у собі, і отримують ще й зарплату за законотворчість.

    Это отдельный вопрос, как говориться что имеем, то имеем. То, что во власти и на местах сидят подонки это не новость. Систему налогов надо менять. И власть по этим вопросам надо мочить по черному. Только вот вопрос? Кроме Интернета у нас независимые СМИ есть?
  • 2005.04.20 | НЕ ЛОХ

    Re: Агов, Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?

    А какие собсивенно говоря проблемы? 300тысяч... ну и слава Богу. Предприниматель, который прошел школу 10-летней давности нововведнения Правительства - курам на смех. Ну зарегистрируйте своих бабушек и дедушек, которые будут давать вам оборот по 300тысяч...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.20 | Боровик

      Re: Агов, Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?

      Та пішли вони в задницю, за те що змушують ради нормальної бізнесової діяльності впутувати в це дідів і бабів.

      НЕ ЛОХ пише:
      > А какие собсивенно говоря проблемы? 300тысяч... ну и слава Богу. Предприниматель, который прошел школу 10-летней давности нововведнения Правительства - курам на смех. Ну зарегистрируйте своих бабушек и дедушек, которые будут давать вам оборот по 300тысяч...
    • 2005.04.20 | капітан Немо

      А от які проблеми :

      НЕ ЛОХ пише:
      > А какие собсивенно говоря проблемы? 300тысяч... ну и слава Богу. Предприниматель, который прошел школу 10-летней давности нововведнения Правительства - курам на смех. Ну зарегистрируйте своих бабушек и дедушек, которые будут давать вам оборот по 300тысяч...

      ПРоблеми в тім, що нам не дають працювати ЧЕСНО.
      І це та нова влада, яку ми вистраждали, як свою дитину. За яку боролися з бандюками.
      Ющенко задекларував чесні стосунки.
      Які можуть бути чесні стосунки, коли херяться ТРИ закони ??????
      Вони що, дійсно гадають, що ми просто так попустимося і підемо в тінь ??

      Ні, якщо у нас будуть такі "чесні" стосунки - я просто піду , блін, до Тараса Чорновола в референти :(
      Це просто получається наяву те, про що нас попереджав Янукович - правовий нігілізм.
      Я розумію, що при Януковичі теж було би , мабуть, щось схоже. Але ж то - бандит. А тут - чесний Ющенко, чесна Юля. Ми голосували за них, бо вони декларували чесні стосунки. А наразу виходить, що вони брехали. на хрена нам така влада ??? Вони що, дійсно гадають, що вони Бога за бороду вхопили ????

      Різниця між Ющенком і Януковичем - три мільйони.
      Якщо півтора мільйона підприємців поверне в табір Януковича - це вже буде паритет.

      Ще проблема в тім, що такі віроломні та антиконституційні зміни до законів знищують всяку віру в справедливість і позбавляють всілякого шансу на прогрес. За ці 6 років я вже один раз перескакував планку в 500000 тисяч, і потім пів року , поки знову не став на ЄП, відчував себе як вуж на розпеченій сковороді. Це - інше життя, це купа нікому не потрібних звітів, це ходіння по муках.
      Я навпаки передбачав, що нова влада підніме планку адекватно до зростання цін , у 2-3 рази.

      Для "бізнесменів", котрі спекулюють на базарі яйцями та олією, є форма підприємництва - "фіксований" податок, є патент.
      Я навпаки зробив би для єдиного податку дві планки - верхню та нижню.
      Люди, в котрих оборот менший тих же 300000 тисяч за минулий рік, хай були б на фіксованому податку ( але це теоретично).

      Проблема в тому, що зміни до податкового законодавства на 2005 рік повинні були робитися, згідно Закону України "Про систему оподаткування", не пізніше 30 червня 2004 року. Все. Що ще потрібно говорити ????? Ніхто не може порушувати Закон, навіть Юля чи Ющенко.

      Тому я оголошую, що зміни до податкового законодавства, описані у Законі "про бюджет України на 2005 рік", є недійсними. Я маю на це право, бо я такий самий громадянин України, як Ющенко і Юля. І вони порушили закон і Конституцію. А Конституція - Закон ПРямої дії. Тобто, я не повинен доводити щось у суді, я просто дію згіно Конституції і ніхто мені не має права заборонити.
      А будуть робити спроби мене зняти із Єдиного Податку - на них є Європейський Суд . Я не буду обмежуватися моральною шкодою в 1 гривню, вони мені заплатять за все сповна.

      І всіх інших закликаю чинити так само.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.21 | Slavix

        Re: А от які проблеми :

        капітан Немо пише:
        > НЕ ЛОХ пише:
        > > А какие собсивенно говоря проблемы? 300тысяч... ну и слава Богу. Предприниматель, который прошел школу 10-летней давности нововведнения Правительства - курам на смех. Ну зарегистрируйте своих бабушек и дедушек, которые будут давать вам оборот по 300тысяч...
        >
        > ПРоблеми в тім, що нам не дають працювати ЧЕСНО.
        > І це та нова влада, яку ми вистраждали, як свою дитину. За яку боролися з бандюками.
        > Ющенко задекларував чесні стосунки.
        > Які можуть бути чесні стосунки, коли херяться ТРИ закони ??????
        > Вони що, дійсно гадають, що ми просто так попустимося і підемо в тінь ??

        Щось не зрозуміло, що саме потрібно капітан Немо: уникнути сплати ПДВ та геморою зі звітною макулатурою, чи реабілітувати Ющенка та нову владу в своїх очах.
        Якщо друге, то доцільно розпочати нову тему форуму: "А може все ж таки влада хороша?" :-)
        Якщо перше, то треба вирішувати питання по суті. Як боротися з цими ганебними, на мою думку змінами. Варіанти дій:

        1. Клянчити у влади відмову від цієї задумки відкритим листом;
        2. Організувати якусь галасливу акцію;
        3. Страйк;
        4. Судове оскарження;
        5. Скласти схему ЗАКОННОГО обходу нововведень та користуватися нею.

        По пунктах.
        1. Вже намагалися прокрутити (Операція "Не для друку"). Швидких та відчутних результатів не дасть.
        2. Не ефективно теж. Омелю вже котрий рік відставляють?
        3. Страйкуючи, нашкодите тільки собі. Пояснювати чому - зайве.
        4. В принципі можна спробувати, але чіплятися треба за "заднє число". За наведеними на форумі статтями Законів оскарження проблематичне, адже змінюється коло суб"єктів оподаткування, а не ставки, механізм етс.
        5. Найдоцільніше.
        Запропонована схема реєстрації родичів (бабушок) видається вдалою. Заднє число можна обійти "згортанням" існуючого ПП та відкриттям нового. Тобто розпочати з чистого листа. Або пореєструвати багато родичів при вже існуючому суб"єкті господарювання; роботи з макулатурою це не позбавить, проте дозволить зберегти більше прибутків.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.21 | Боровик

          Re: А от які проблеми :

          Капітан Немо виклав текстом прояв дурості рідної влади.
          І якщо влда це прочитає то буде знати як вона виглядає в очах людей.
          Мабуть що всіякі поради зайві для Немо чи для кого іншого хто цим займається роками.
          Негоже вчити тата дітей робити.
          А щодо бабусь, то як показує досвід, на такі функції годиться тесть. Тесть може і в тюрмі посидіти...
          Згадується анекдот про інженера, що проектував казарми, і коли взявся проектувати театр, то в нього все одно вийшла казарма.
        • 2005.04.21 | капітан Немо

          Re: А от які проблеми :

          Slavix пише:
          > капітан Немо пише:

          > > ПРоблеми в тім, що нам не дають працювати ЧЕСНО.
          > > І це та нова влада, яку ми вистраждали, як свою дитину. За яку боролися з бандюками.
          > > Ющенко задекларував чесні стосунки.
          > > Які можуть бути чесні стосунки, коли херяться ТРИ закони ??????
          > > Вони що, дійсно гадають, що ми просто так попустимося і підемо в тінь ??

          > Щось не зрозуміло, що саме потрібно капітан Немо: уникнути сплати ПДВ та геморою зі звітною макулатурою, чи реабілітувати Ющенка та нову владу в своїх очах.

          Пане Славіксе, чесно кажучи - срати я хотів і на Ющенка, і на Януковича - на кого більше, на кого менше, як кому повезе. Я бачу, що від перестановки доданків сума не змінюється, а своя сорочка - ближче до тіла. Ющенко або дурак, або слабак, але через ці його людські якості я аж ніяк не збираюся страждати.

          > Варіанти дій:
          > 1. Клянчити у влади відмову від цієї задумки відкритим листом;
          > 2. Організувати якусь галасливу акцію;
          > 3. Страйк;
          > 4. Судове оскарження;
          > 5. Скласти схему ЗАКОННОГО обходу нововведень та користуватися нею.

          > По пунктах.
          > 1. Вже намагалися прокрутити (Операція "Не для друку"). Швидких та відчутних результатів не дасть.
          > 2. Не ефективно теж. Омелю вже котрий рік відставляють?
          > 3. Страйкуючи, нашкодите тільки собі. Пояснювати чому - зайве.
          > 4. В принципі можна спробувати, але чіплятися треба за "заднє число". За наведеними на форумі статтями Законів оскарження проблематичне, адже змінюється коло суб"єктів оподаткування, а не ставки, механізм етс.
          > 5. Найдоцільніше.
          > Запропонована схема реєстрації родичів (бабушок) видається вдалою. Заднє число можна обійти "згортанням" існуючого ПП та відкриттям нового. Тобто розпочати з чистого листа. Або пореєструвати багато родичів при вже існуючому суб"єкті господарювання; роботи з макулатурою це не позбавить, проте дозволить зберегти більше прибутків.

          Будемо комбінувати різні способи.
      • 2005.04.25 | viktor04

        Re: А от які проблеми :

        Повністю підтримую все викладене вище (хоч зараз не п`ю, але з Вами вмазав би від душі).Радий, що є хоч одна людина ( в моєму місті таких майже немає-пішли писати заяви про перехід на ПДВ), яка здатна на будь-які кроки,аби припинити це б....во. Як будете діяти, або підскажіть, як правильно діяти нам, щоб якось вийти з ситуації поки щось зміниться в країні (зроблю сам-розкажу другу).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.25 | капітан Немо

          Чесно кажучи - а х*й його знає..... :(

          viktor04 пише:
          > Повністю підтримую все викладене вище (хоч зараз не п`ю, але з Вами вмазав би від душі).Радий, що є хоч одна людина ( в моєму місті таких майже немає-пішли писати заяви про перехід на ПДВ), яка здатна на будь-які кроки,аби припинити це б....во. Як будете діяти, або підскажіть, як правильно діяти нам, щоб якось вийти з ситуації поки щось зміниться в країні (зроблю сам-розкажу другу).


          По-перше, я трохи радію, що не вийшов із підпілля до кінця . попервах хотілося приїхати до Ю.В.Т. і ізліть душу... Сказати - он який я молодець... Тепер бачу, що витримка- наша сила :)

          По-друге, практика показує, що коли якісь схеми обговорюються відкрито у ЗМІ ( Інтернет, "Компаньйон") , то рано чи пізно податкова находить всілякі законні та в більшості незаконні методи, щоб ці схеми перекрити.

          Тому якщо у мене і будуть якісь схеми, то, звиняйте, любі друзі, тут описувати не буду.

          По-третє, треба вже зараз не гаяти часу і готувати звернення до Європейського суду з прав людини, чи як він там називається. Пошукайте в інтернеті , викладіть сюди, якщо хтось знайде. Предмет звернення : грубе порушення прав 4х мільйонів підприємців в Україні шляхом прийняття неконституційних законів.

          По-четверте, не давайте цій гілці опускатися нижче другої сторінки.
        • 2005.04.25 | капітан Немо

          От стаття про форум - підприємців із працівниками ДПА (/)

          http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_free&thread=1114385863&trs=-1
  • 2005.04.21 | DiDUS

    Re: Агов, Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?

    Вопросы, конечно, подняты интересные в этой ветке, но , по моему
    кто-то не совсем правильно понимает сущность НДС.

    "я шию наприклад круті тапки. я фізичний підприємець - пошив і продав оптом. без юр. особи. ціна мого тапка - 100 грн. шию їх я шустро - по 30 в день-600 в місяць(20 роб.днів)-6600 в рік.(11 роб.місяців). і того мій оборот складає 660 тис. в рік (до речі цілком реальна ситуація).
    собівартість мого тапка складає 80 грн (матеріал, нитки, лейби, приміщення, електроенергія і т.п). тому реально я заробляю 132 тис. в рік тобто 600 грн в день. або 12 тис в місяць (або 2200 $ - майже середня європейська зарплата). я бізнесмен, їжджу на мерсі і через 5 років заробляю на квартиру. з бухгалтерією не бігаю бо треба тапки шити. європа? європа" - Нет Азия-с.

    "державу жаба давить. бо якби я був юр. особою то мав би платити їй:
    "30% від 20 грн. за кожен тапок" - имеется в виду от прибыли?
    "+ 20% з 20 грн за кожен тапок" - имеется в виду НДС?
    + 13% з 20 грн за кожен тапок (або того що я назву своєю зарплатою) + 32% від 20 грн за кожен тапок (або того що я назву своєю зарплатою) - разом 21 грн (якщо зарплатою своєю я назву всі 20 грн. я можу назвати і 1 грн з тапка але це тінізація раз і 13 грн все одно заплачу).
    + патент
    + касовий апарат
    + пожежник/санстанція/податковаперевірка і т.д і т.п. менінгіти. тобто юр. особою я вже тапок маю продавати не по 100 грн а по 121 щоб свої 20 грн заробити. тому я не юр. особа бо китайський тапок коштує 95 грн а я беру якістю але не аж на стільки.

    Это, честно сказать, рассчитано на людей, которые ЗАКОНОВ и бухгалтерии абсолютно НЕ ЗНАЮТ и вот как это выглядит на самом деле....

    1. Прибыль - это доходы минус расходы, так что -
    "+ патент
    + касовий апарат
    + пожежник/санстанція/податковаперевірка і т.д і т.п. менінгіти. "
    уже вошли в "собівартість тапка складає 80 грн", за исключением,
    понятно взяток.
    2. 32% берется из фонда зарплаты, которая уже вошла в себестоимость
    тапка.
    3. 13% берется с зарплаты, которая начислена работнику.
    Т.е. если вы хотите заплатить (начислить) работнику 1000 гривен, вам надо будет 32% т.е. - 320 грн. перечислить государству - это налог, который платит предприятие.
    А потом из непосредственной зарплаты 1000 грн - 13% - 130 грн - туда же, это налог, который платит работник - налог на доход.
    Но еще раз повторюсь - все эти суммы входят в себестоимость.
    И чем выше будет зарплата, тем меньше останется на прибыль при фиксированной конечной цене.

    А с НДС дела обстоят следующим образом.
    Вы покупали сырье, материалы, энергию и тд.
    И в каждом из этих составляющих заложен НДС.- 20%.
    Это для вас - НДС входящий. и если посчитать, что фонд зарплаты составляет примерно 20% от стоимости тапка.то при себестоимости 80грн
    - 60 грн - это сырье материалы и др. и НДС в нем 20% - это
    60*0,1667=10 грн.

    Если вы свой тапок продаете за 100 грн. то в нем должно быть НДС - 20% или 16,67 грн.
    Но 10 вы уже заплатили производителям сырья и тд.
    Поэтому вам остается доплатить 6,67грн.
    И вот уже с разницы 20 - 6,67= 13,33 вы уплатите налог на прибыль 30% = 4грн. и почти 9,33 грн будет ваша чистая прибыль, причем зарплаты и все налоги на них вошли в себестоимость.
    А если у вас будет себестоимость выше, т.е. покажете выше расходы,
    (съездил в командировку, заплатил за рекламу и тд) чем 80грн, то естественно и прибыль ваша будет меньше и налоги на нее будут меньше.

    PS/ Надеюсь поймете, что я не занимаюсь критиканством, а просто хочу объяснить, какие реально налоги платит предприятие.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.21 | Correct

      Re: Агов, Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?

      Очевидно, прикладі про тапочок малося на увазі, що зарплата сидить таки в 20-ти гривнях, а не в собівартості, як в загальній системі. Неточність якась.

      Та не в цьому справа. Справа в тому, що очевидна тенденція в уряду перевести всіх піприємців на загальну систему оподаткування і заборонити їм бізнес з підприємствами. Заодно ще й заборонити їм роботу в мережах.

      У уряду дилема - або збільшити податки ( і виграти наступні вибори на пенсіонерах) або збільшити кількість робочих місць через самозайнятість ( мало вар'ятів захоче бути all-in-one підприємцем на загальній системі бо просто не вистачить сил вести бої на всіх фронтах у однієї людини).
    • 2005.04.21 | catko

      мене прикалують люди які неуважно читають те що критикують

      DiDUS пише:
      > Вопросы, конечно, подняты интересные в этой ветке, но , по моему
      > кто-то не совсем правильно понимает сущность НДС.

      читайте уважно

      > собівартість мого тапка складає 80 грн (матеріал, нитки, лейби, приміщення, електроенергія і т.п).

      > Это, честно сказать, рассчитано на людей, которые ЗАКОНОВ и бухгалтерии абсолютно НЕ ЗНАЮТ и вот как это выглядит на самом деле...

      ото ж бо і воно. якраз це писалось для наших чиновників, які законів і бухгалтерії абсолютно не знають щоб їм проілюструвати яку дурку вони на всю країну порють.

      > 1. Прибыль - это доходы минус расходы, так что -
      > "+ патент
      > + касовий апарат
      > + пожежник/санстанція/податковаперевірка і т.д і т.п. менінгіти. "
      > уже вошли в "собівартість тапка складає 80 грн", за исключением,
      > понятно взяток.

      а фіг вам. вони не ввійшли в собівартість тапок. в собівартість ввійшло то що я виділив вище. а це що тут - це вже з прибутку платиться як разові і непередбачені витрати.

      > 2. 32% берется из фонда зарплаты, которая уже вошла в себестоимость
      > тапка.

      а фіг вам. читайте уважніше що ввійшло в собівартість тапка. фонд зарплати - це оті 20 грн. різниці між собівартістю і ціною тапка.

      > 3. 13% берется с зарплаты, которая начислена работнику.
      > Т.е. если вы хотите заплатить (начислить) работнику 1000 гривен, вам надо будет 32% т.е. - 320 грн. перечислить государству - это налог, который платит предприятие.
      > А потом из непосредственной зарплаты 1000 грн - 13% - 130 грн - туда же, это налог, который платит работник - налог на доход.
      > Но еще раз повторюсь - все эти суммы входят в себестоимость.

      а фіг вам. 13% не входять в собівартість. ми хоч кібернетику не кінчали як юлька але різницю між собівартістю і фондом зарплати прекрасно розуміємо.

      > И чем выше будет зарплата, тем меньше останется на прибыль при фиксированной конечной цене.

      шановний. не плутайте завод і приватного підприємця. на то він і є приватний підприємець що в нього прибуток і зарплата його особисто це то саме бо він сам в одній особі собі і підприємство і працедавець і працівник. в тому то і є проблема чиновників що вони нафтогаз і тапкоштампувальщика одим гребенем чешуть.

      > А с НДС дела обстоят следующим образом.
      > Вы покупали сырье, материалы, энергию и тд.
      > И в каждом из этих составляющих заложен НДС.- 20%.

      шановний. читайте уважніше. я ж написав що підприємець купив все на базарі в такого самого як він за готівку без документів. який нафіг податковий кредит?
    • 2005.04.21 | капітан Немо

      Re: Агов, Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?

      DiDUS пише:
      > Вопросы, конечно, подняты интересные в этой ветке, но , по моему
      > кто-то не совсем правильно понимает сущность НДС.
      > Это, честно сказать, рассчитано на людей, которые ЗАКОНОВ и бухгалтерии абсолютно НЕ ЗНАЮТ и вот как это выглядит на самом деле....
      > 1. Прибыль - это доходы минус расходы, так что -
      > "+ патент
      > + касовий апарат
      > + пожежник/санстанція/податковаперевірка і т.д і т.п. менінгіти. "
      > уже вошли в "собівартість тапка складає 80 грн", за исключением,
      > понятно взяток.

      Ні фіга !!!!!!!!!
      Касовий апарат - це основні засоби. На основні засоби нараховуються амортизаційні виплати. Термін повної амортизації касового апарата - 10 років. ( можлива, щоправда, прискорена амортизація, але не у нас).
      Тому в собівартість тапка вартість касового апарату практично не входить. Бо купляючи касовий апарат, треба відразу виплатити значну суму, а потім відрахування на амортизацію МЕНШІ за коефіціент інфляції. Тобто, відрахування на амортизацію в середньому - 10% в рік, а інфляція ( реальна) - 20-30-40 % в рік.

      Тому, крім бухгалтерії, треба ще знати трохи політекономію, а також - мати клепку в голові, дещицю здорового глузду і практику.





      > 2. 32% берется из фонда зарплаты, которая уже вошла в себестоимость
      > тапка.
      > 3. 13% берется с зарплаты, которая начислена работнику.
      > Т.е. если вы хотите заплатить (начислить) работнику 1000 гривен, вам надо будет 32% т.е. - 320 грн. перечислить государству - это налог, который платит предприятие.
      > А потом из непосредственной зарплаты 1000 грн - 13% - 130 грн - туда же, это налог, который платит работник - налог на доход.
      > Но еще раз повторюсь - все эти суммы входят в себестоимость.
      > И чем выше будет зарплата, тем меньше останется на прибыль при фиксированной конечной цене.
      >
      > А с НДС дела обстоят следующим образом.
      > Вы покупали сырье, материалы, энергию и тд.
      > И в каждом из этих составляющих заложен НДС.- 20%.
      > Это для вас - НДС входящий. и если посчитать, что фонд зарплаты составляет примерно 20% от стоимости тапка.то при себестоимости 80грн
      > - 60 грн - это сырье материалы и др. и НДС в нем 20% - это
      > 60*0,1667=10 грн.
      >
      > Если вы свой тапок продаете за 100 грн. то в нем должно быть НДС - 20% или 16,67 грн.
      > Но 10 вы уже заплатили производителям сырья и тд.
      > Поэтому вам остается доплатить 6,67грн.
      > И вот уже с разницы 20 - 6,67= 13,33 вы уплатите налог на прибыль 30% = 4грн. и почти 9,33 грн будет ваша чистая прибыль, причем зарплаты и все налоги на них вошли в себестоимость.
      > А если у вас будет себестоимость выше, т.е. покажете выше расходы,
      > (съездил в командировку, заплатил за рекламу и тд) чем 80грн, то естественно и прибыль ваша будет меньше и налоги на нее будут меньше.
      >
      > PS/ Надеюсь поймете, что я не занимаюсь критиканством, а просто хочу объяснить, какие реально налоги платит предприятие.
  • 2005.04.21 | Людмила Коваль

    "Мене змушують

    відмахуватись лопатою, коли я повинна нею копати", - каже Юлія Володимирівна.

    А Ви пристаєте з дурними запитаннями, що робить ЮВ? Та копає вона, ко-па-є, копає... під вами яму. Чого не зробиш, щоб казну грошима наповнити і виконати передвиборні соціальні обіцянки Ющенка. Ну подумаєш розорить якихось там 4 000 000 підприємців, або приблизно 18 000 000 українців ( якщо узяти членів сімей тих 4 млн. підприємців). Вони ж не будуть такими злопам"ятними, щоб пригадати їй це в 2006 році. Крім того, розоривши 18 мільйонів, 12-и мільйонам пенсіонерів піднімуть пенсії і вони зможуть купити собі білі тапочки, щоб не лежати в труні напівбосими. Майте ж сумління і смиренно робіть те, що вам наказує кумир революції - здерайте з себе шкіру і мовчки платіть податки. Платіть і тихо радійте, що не працюєте у нафтопереробній промисловості і не вас змушують збільшити виробництво, щоб знизити ціни на бензин. А то уявляєте скільки б вам довелося пахати, щоб збити світові ціни на цей продукт, аби утримати розмір інфляції в межах запланованого кабміном на 2005-й?

    Financial Times повідомила, що Юлія Тимошенко наказала державним нафтопереробним підприємствам збільшити виробництво для того, щоб утримати рівень цін нижче 2 гривень і 99 копійок.
    Не хочете запитати чим Юліне ручне управління економікою відрізняється від януковичського? Той, борячись з енергетичною кризою, забороняв піднімати ціни на бензозаправках вище 2,99, а ця змушує збільшувати виробництво нафтопереробної галузі, щоб ціни на бензозаправках не піднімалися вище 2,99. Щось мені це, а ще кампанія по реприватизації і Стопу контрабанді, нагадує світле сов"єцьке минуле. Хто мені скаже чи не перетворюється лопата в руках Юлі на совок? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.21 | saha

      Я також не в захваті але...

      Я дуже не в захваті від того що робиться але давайте подивимся на це з іншої сторони.
      Нова влада прийшла в таких умовах.
      Бардак і "бепредел".
      Із бюджету країни крадуться мільярди доларів. Зупинити це простими проханнями Ющенка не крадіть не можливо.
      Так от до чого це я розкажу вам таку казочку.
      Один адміністратор прийшов на роботу. Компанія досить велика близько 100 компутерів.
      На роботі був самий що не наєсть бардак.
      -На компутерах віруси гуляли, як хотіли
      зопар по кілкості різновидів відпочиває.
      -канал 128к був загружений так що деякі люди не могли зайти на потрібні сайти.
      -непотрібу на копутерах було скілки, що всі просили нові HDD не хватало місця.
      Що зробив адмін.
      - Закрив весь інтернет все повністю.
      - Забрав всі права в користувачів на їх компутерах

      Піднявся страшний "сморід" всі почали кричать що вони не можуть працювати.
      а й дійсно вони не можуть працювати.
      Дальше в письмовому вигляді заявки на ті сайти, які потрібні для роботи
      і обгронтування навіщо це потрібно.
      Нові программи хочете поставити також в письмовому вигляді.

      За тиждень Все запрацювало як часи канал був загружений тільки на 15%
      пісь робочого часувідкрили дозвіл куди загодно лазить.
      віруси які раньше гуляли навіть не можуть зберегти себе на диск "вимерли я к динозаври".
      Місця всіх хватало а адміністратор сідів та пив пиво.

      Морал.
      Щоб навести поряддок в авгієвих конюшнял(Геракл також все змив напроч, легенда доречі не указує чи були там коні :()
      Потрібно все убрат ьа потім внести те що необхідно.
      Тобто зкрить всі дирки а потім на прохання чесних підприємців дозволяти
      й приймати нормальні закони.
      А це і є перехідний переод.
      Так що говорити про тещо роблять не правильно потрібно,
      але давайте сподіватися що перехідний період не затягнеться довше 2006 року.
      14 років терпіли може ще один потерпим ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.21 | Correct

        Re: Я також не в захваті але...

        Щодо прикладу з сисадміном, то чи він відмовляв працівнику в заявці на інтернет на підставі того, що трафік працівника перевищував за останні 12 місяців 300000 кілобайт??? В той час коли працівник був впевнений, що його ліміт 500000 кілобайт і не заднім числом а на рік вперед?
      • 2005.04.21 | Людмила Коваль

        Re: Я також не в захваті але...

        saha пише:
        > Морал.
        > Щоб навести поряддок в авгієвих конюшнял(Геракл також все змив напроч, легенда доречі не указує чи були там коні :()
        > Потрібно все убрат ьа потім внести те що необхідно.
        > Тобто зкрить всі дирки а потім на прохання чесних підприємців дозволяти
        > й приймати нормальні закони.
        > А це і є перехідний переод.

        Те, що Юля робить з малим бізнесом скорше нагадує будівництво нових авгієвих конюшнь.
        Важко пригадати, що доброго зробив попередній режим і чи не єдиним добрим було народження приватного підприємця. Тепер їх аж 4 000 000. 4 мільнони людей, що самі собі створили робочі місця. 4 мільйони людей, що не годувалися з держбюджету.
        Ющ обіцяв створити 5 мільйонів нових робочих місць. Невже для цього треба знищити 4 000 000 вже існуючих?

        Не певна, що це перехідний період і що це треба перетерпіти. Радше цього треба недопустити.


        > Так що говорити про тещо роблять не правильно потрібно,
        > але давайте сподіватися що перехідний період не затягнеться довше 2006 року.

        А Ви певні, що підприємець доживе до 2006-го з Юліною хваткою.
        І що отримає Ющ в 2006-му, якщо Юля нині рубає сук на якому сидить і сама, і він? Стане з них розкуркулення олігархів, а приватних підприємців краще най залишать в спокої заради власного ж спокою.
  • 2005.04.21 | Бегемот Замбезький

    Кандідат економ. наук Ю. Тімошенко імела вас усєх ввіду в одном

    местє.

    Как она будєт іметь всех "фізіческіх ліц" она віклала в свойом
    бессмертном дисере "Державне регулювання податковою системою" і
    дополніла в історичній доповіді у Відні.

    Почитайте відгук на цей шедевр і додаток до нього тут

    http://krainachudes.com/REZENS/vidgukTM.html

    і сразу усьо паймьоте.

    С піонерским пріветом,
    Бегемот.

    http://krainachudes.com
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.21 | Пані

      Юля хоча б не дохтур і не проффесор

      Вже прогрес на лицьо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.21 | Бегемот Замбезький

        Помиляєтесь. Вона, хоча й не дохтор, але вже проффесор Расійскай

        Академіі Безапаснасті. Більше того, вона є дійсним членом цієї Академії, себто академіком (ну точно, як Проффесор, він теж член,
        тільки Каліфорнійської Академії).

        А прагрес состоіт у тому, що спочатку робить, а потім думає (як у
        випадку з контрабандою). Раніше спочатку говорила, а потім думала.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.21 | catko

          все-таки юльку прокурором треба було ставити...(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.21 | Боровик

            Краще вішалкою...(-)

        • 2005.04.21 | Пані

          Ой! Як же вони люблять цяцьки...

          І акадИмії з трьох акадИмікив. Просто жах.


          Бегемот Замбезький пише:

          > А прагрес состоіт у тому, що спочатку робить, а потім думає (як у
          > випадку з контрабандою). Раніше спочатку говорила, а потім думала.

          Це дозволяє сподіватися на те, що колись спочатку буде акт мИшленія :)
      • 2005.04.21 | Taras-ods

        Re: Юля хоча б не дохтур і не проффесор

        Пані пише:
        > Вже прогрес на лицьо.


        Хай вона з цим прогресом краще газом займається і не лізе в єкономику країни... це не на майдані гаслами плювати
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.22 | Сергій Кабуд

          В неї є те чого бракує всій решті урядових пацанів- воля і рішуч

          і рішучість

          Вона до того ж доволі гнучка і все ще може визнати свою помилку.
          В останні часи виявилося що вона вміє уникати прямої конфронтації- це теж плюс.

          Що до економіки-
          головна теза тут- ми не знаємо і знати не омжемо як працює українська економіка коли вона наполовину тіньова плюс всі великі підприємства контролюються бандитами і мафією.
          Тому економічні знання їй зараз не дуже потрібні, а от
          ДУМАТИ потрібно.
          Ще їй потрібні нормальні експерти- радники з головами а не те що там в них є зараз. Хоча вони не самі погані- все ж помилки виправляються і це добре.

          Велике питання- на кого замінити її ? Люди такі є але вони ж не 'їхнього кола друзів-політиків-міліонерів'
    • 2005.04.21 | Iryna_

      Re: Кандідат економ. наук Ю. Тімошенко імела вас усєх ввіду в одном

      Я на роботі колегам зачитувала цитати з вашого шедевру про Юлін дисер, і один співробітник поділився своєю мрією. Щоб Юля вийшла перед телевізором, і спалила свій кандидатський диплом, вибачившись перед народом, що позарилася на безглуздий папірець. І всі інші революціонери за її прикладом зробили теж саме.
  • 2005.04.22 | капітан Немо

    Увага !!!!! Акція !!!!! Флеш-моб !!!!!!

    Дозволяю цей текст розмножувати на ксероксі чи різографі в необмеженій кількості і відсилати Юлькі поштою в конвертах !

    Свободу Луісу Корвалану !!!!

    ІНСТРУКЦІЯ :
    1. Роздрукуй цей текст на лазерному, струйному, матричному принтері, або перепиши від руки.

    1.1. Внизу підпишися своїм реальним іменем, щоб це не розглядалося як анонімка.

    2. Купи конверт по Україні.

    3. Вклади цю роздруківку у конверт.

    4. Напиши на конверті робочу адресу Юлії Тимошенко :
    ( http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=13556569&cat_id=41230 )

    ОДЕРЖУВАЧ :
    ТИМОШЕНКО ЮЛІЇ ВОЛОДИМИРІВНІ
    Прем"єр- міністр України
    Кабінет Міністрів України
    вул. Грушевського, 12/2,
    м. Київ, 01008

    5. Вкажи на конверті свою реальну адресу.
    ВІДПРАВНИК:

    6. Заклей конверт і вкинь у найближчу поштову скриньку або відправ рекомендованим листом.

    7. Після цієї благородної справи зайди сюди на форум і похвалися !

    8. Розкажи про цю акцію усім своїм знайомим підприємцям !!!!

    9. А якщо виникла цікава ідея - запости її сюда !!


    капітан Немо пише:
    > Юлія Владіміровна, шо ж ви дєлаєтє ?
    >
    > Юлія Владіміровна-а! Юлія Владіміровна-а-а!!! Ми здєсь ! Юлія Владіміровна, ето же ми, прєдпрініматєлі которі. Которі бєз образованія юрліца. Ви должни нас єщьо помніть, ми ж ваші ярі поклоннікі. Всі прєдпрініматєлі-єдіноналожніки і під час помаранчевої революції, і ще раньше, як ви сиділи у Лук"янівськім СІЗО, за вас лізли на рожон, матюкали Кучму і надіялися на краще !!! По суті, ми і є той середній клас, який ви тільки хочете в Україні створити . А ми вже є. Тут как тут. І не нада нас створювати заново, дайте нам просто свободу, за яку ми з вами боролись, і ми самі розмножимося. А ви нам взялись допомагать, покращувать закони, але ми бачимо, що ви набагато лучче іграєте роль полєвого командіра, нєжелі прємь"єр-міністра. Не нада нам улучшать закони, дайте нам ті погані закони про єдиний налог, що придумав капосний Кучма шість год назад. Чим ми вам не вгодили , Юлія Владіміровна , шо ви взялися покращувати нам життя ? Матушка ви наша , чим ???
    >
    > Я понімаю, я тоже фізік, шо така хороша цифра, як 300 000 ( триста тисяч) - ето єсть скорость світла, і ще зі школи ми всі до цієї красивої цифри привикли. Але насправді , ми ці триста тисяч робимо не за сєкунду, як світлові фотони , і не за годину, а за рік. Рік - це всьо равно, шо год. Год - це не сокращєніє від "година", а 12 календарних місяців. Ну, ви должні єщьо помнити : січень, лютий, березень ( пользуясь случаєм , вітаю Вас із прошедшим 8 марта...), квітень ну і так далі. Це тєорєтіческі. А практічєскі у нас "і так далі" може не получитися. Застрянемо у квітні місяці 2005 года. Бо ті зміни, що ви внесли заднім числом, ставлять на нас, так сказать, крєст. Отой, шо должен вже давно був стояти на Медведчуку, як ви і обєщали.
    >
    > Шоб вам було лучче понять, в чом наша проблєма, поясню. Оті злощасні "Триста тисяч" - це не чиста прібиль. Шо таке "чіста прібиль" , я сподіваюся, ви ще помните. Якщо не помните, спросіть у свого знайомого бухгалтєра. Позвоніть і спросіть :"Андрєіч, мол, так і так, мене тут срєдній клас озадачив, а шо такоє чістая прібиль ? ". Він вам всьо популярно об"яснить, він должен іше помнить. Ну, а якшо вдруг не помнить , або може у вас кончились гроші на щєту, то я вам сам поясню. Це коли купив шо-то за гривну, а потім взяв і продав ето шо-то за сто, або іще лучче за тисячу гривень - і от вам 999 грівень чистої прібилі. Але це тєорєтіческі. А практіческі наоборот : купив за дев"ятсот дев"яносто дев"ять гривень, продав за тисячу, от тобі 1 гривня чістої прібилі. І ми з цією чистою прібилью йдем в налогову , купляємо декларацію копійок за двадцять, а на здачу ( 80 копійок) - п"єм, гуляєм, кушаєм красну ікру і ні в чом сєбє нє отказиваєм, одним словом - развлєкаємся по полной.
    >
    > Так от, к чєму я всьо ето : еті триста тисяч - ето нє только ота одна гривня, а ето оті 999 гривень, котрі во всьом цивілізованном мірє називаються затратами, і плюс ета злосчастная одна гривня, котора коє-кому мозолить очі.
    >
    > То єсть, тєорєтічєскі - канєшно, я могу зробить оборот в 300000 гривень і за одну нєдєлю, но вот прібилі поімєть оттуда в лучшем случає могу всєго на дєсяток бланков налогових декларацій. Ви міня спросітє - а зачєм же я , в таком случає, ношу гордоє званіє бізнєсмєна ??? Почєму би мнє, ви спросітє, раз я нє умєю хорошо торговать, нє пойті і носіть гордоє імь"я сталєвара ілі пєда- , простітє за вираженіє, -гога. Ви понімаєте, шановна Юлія Владіміровна, у нас в Україні бізнесá в людей єсть дуже разні, не всім же газом пощасливилось торгувати. І прєдпрініматєльство - ето постоянний ріск , случаются і прольоти по полной программє , в просторєчії називаємиє "убиткі", а срєді людєй , понімающих о чьом рєчь, - "кідалово". І як тоді ????
    > ТО єсть, може вас неправильно інформіровали, то я єщьо раз нагадую : триста тисяч - ето нє чиста прібиль, а валовий доход.
    >
    > І напослєдок : Юлія Владіміровна, я понімаю, шо ви з бізнеса пішли, зайнялись політикою, то я ще хочу на всякий случай напомнити, шо еті "триста тисяч" - ето нє в у.о. Нє в доларах, нє в Євро. Ето в гривнях. Ну, ви ж должні єщьо помнити, шо це таке....

    Прєдпрініматєль : _____________________________________________ (ФІО)


    ________________________________________________________________

    ( точна поштова адреса)



    > http://www2.maidan.org.ua/n/free/1113894421
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.22 | капітан Немо

      АДРЕСИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ТА ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН

      Відкрито прямі поштові скриньки членів Уряду

      09.03.2005 | 15:16 | Урядовий Портал
      Шановний користувачу, до Вашої уваги адреса електронної пошти членів уряду та осіб, відповідальних за ведення зв'язків з громадськістю центральних органів влади:


      Перший віце-прем’єр-міністр України

      Анатолій Кирилович Кінах

      kinakh_info@kmu.gov.ua

      Віце-прем’єр-міністр України з адміністративно-територіальної реформи

      Роман Петрович Безсмертний
      bezsmertnyy_info@kmu.gov.ua

      Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції
      Олег Борисович Рибачук

      rybachuk_info@kmu.gov.ua

      Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань
      Микола Володимирович Томенко

      tomenko_info@kmu.gov.ua

      Поштова адреса Кабінету Міністрів України:

      Секретаріат Кабінету Міністрів України
      Управління зв‘язків з громадськістю

      Поштова адреса:

      01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

      Телефон/факс: 253-57-62

      Електронна пошта: pr@kmu.gov.ua

      Координати інших відомств України Перелік подається


      Мусимо попередити, що Ваш лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо відповідної реєстрації та надання відповіді протягом 30 діб. Інформація, яку Ви надішлете в електронному вигляді, може бути взята до відома представниками влади.

      Як подати письмове звернення до Кабінету Міністрів України
      Звернутися з письмовим зверненням до представників Уряду (згідно з Законом України “Про звернення громадян”) Ви можете через Приймальню Кабінету Міністрів України, яка розташована за адресою: м. Київ, вул.Грушевського,12/2 (5-й під’їзд будинку Кабінету Міністрів України). Телефон: (044)253-73-79. Ви також можете надіслати листа поштою за адресою: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, Кабінет Міністрів України.

      Службова кореспонденція, листи громадян приймаються у кімнаті 202-А 6 під’їзд Будинку Уряду.


      Витяг з Закону “Про звернення громадян”
      Стаття 5. Вимоги до звернення
      Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

      У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

      Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

      Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

      Дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінально-процесуальним, цивільно-процесуальним, антимонопольним та трудовим законодавством.


      Порядок організації та проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України
      Цей порядок визначає основні вимоги до проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України.

      Особистий прийом громадян Прем’єр-міністром України відповідно до статті 23 Закону України “Про звернення громадян” (393/96-ВР) проводиться в установленому ним порядку.

      Особистий прийом громадян Першим віце-прем’єр-міністром, віце-прем’єр-міністрами України та міністрами (далі – члени Кабінету Міністрів України) проводиться у приймальні Кабінету Міністрів України в установлені графіком дні з 15-00 до 17-00.

      Прийом Героїв Радянського Союзу, Героїв України, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни проводиться першочергово.

      Особистий прийом громадян в інші дні, крім неділі та святкових, проводиться працівниками Управління організації роботи із зверненнями громадян Департаменту діловодства та моніторингу Секретаріату Кабінету Міністрів України (далі - Управління) з 9-00 до 13-00 та 14-00 до 19-00, у п’ятницю і передсвяткові дні – до 18-00, у суботу – з 9-00 до 13-00.

      Вхід громадян до приймальні Кабінету Міністрів України вільний і не потребує оформлення перепустки та пред’явлення документів, що посвідчують особу.

      Інформація про порядок і графік особистого прийому громадян членами Кабінету Міністрів України публікується у газеті “Урядовий кур'єр”, розміщується на Єдиному веб-порталі Кабінету Міністрів України та у приймальні Кабінету Міністрів України доступному для вільного огляду місці.

      Попередній запис на особистий прийом до членів Кабінету Міністрів України проводиться працівниками Управління разом з представниками служб членів Кабінету Міністрів України в установлений графіком день з 10-00 до 13-00.

      За дорученням керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України до участі в попередньому записі громадян на особистий прийом до Першого віце-прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністрів України можуть залучатися працівники відповідних структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України.

      Під час попереднього запису громадян на особистий прийом до членів Кабінету Міністрів України з’ясовується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб чи органів державної влади він звертався і яке було прийняте рішення, визначається посадова особа чи орган державної влади, до компетенції яких належить вирішення питання, вивчаються документи, інші матеріали, що подаються громадянами для обґрунтування своїх заяв (клопотань), скарг або пропозицій (зауважень).

      Не допускається з’ясування відомостей про особу громадянина, що не стосуються його звернення.

      Повторний прийом громадянина з питання, яке вже розглядалося членами Кабінету Міністрів України, проводиться у разі, коли питання, порушене у першому обґрунтованому зверненні, не було вирішено по суті.

      У разі повторного звернення громадянина вивчаються архівні матеріали з порушеного питання, з’ясовуються причини, що його викликали, надаються необхідні роз’яснення та можлива допомога.

      Список громадян на особистий прийом до членів Кабінету Міністрів України із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, змісту порушуваних питань подається відповідно Першому віце-прем’єр-міністрові, віце-прем’єр-міністрам України та міністрам.

      Під час проведення особистого прийому громадян можуть бути присутні їх представники, повноваження яких оформлені в установленому порядку, та особи, які перебувають у родинних відносинах з цими громадянами.

      Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому громадян не допускається.

      У разі коли порушене громадянином питання вирішити на особистому прийомі неможливо через складність і необхідність додаткового вивчення, громадянинові може бути запропоновано викласти його у формі письмової заяви.

      Подана громадянином на особистому прийомі письмова заява розглядається у порядку, встановленому законодавством для письмових звернень.

      Про результати розгляду звернення громадянину повідомляється письмово або усно (за його бажанням).

      З урахування рішення, прийнятого під час особистого прийому, працівники Управління, відповідних служб та структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України опрацьовують проекти доручень і подають їх на розгляд відповідно Першого віце-прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністра України та міністра.

      Звернення громадян на особистому прийомі реєструються відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348 (348-97-п) (Офіційний вісник України, 1997 р., число 16, с.85).

      Управління здійснює систематичний аналіз та узагальнення звернень громадян на особистому прийомі, щоквартально інформує про це керівництво Секретаріату Кабінету Міністрів, щороку - Кабінет Міністрів України.
    • 2005.04.25 | Sztefan von Seitz

      Немо, ви не могли б оформити це в інструкцію,

      щоб можна було повісити в розділі Пряма Дія? Подяка!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | капітан Немо

        Re: Немо, ви не могли б оформити це в інструкцію,

        А шо тут писати інструкцію ??? - наливай і пий :) !!!!!
        Все вже написано, тільки треба уважніше читати.
        Чи вже взагалі для тупориликів все треба порозжовувати ????
  • 2005.04.23 | пан Roller

    Что у Парашенко на языке, то у Ющенко в уме.

    Любопытную оговорку допустил вчера в эфире российской радиостанции «Эхо Москвы» Петр Порошенко.

    Отрывок из его интервью приводит «Обком»:

    «П. Порошенко. …Мы в ближайшее время будем делать все от нас зависящее, чтобы вас убедить, что в Украине новая украинская власть является для России дружественной. Что мы на сегодняшний день не словом, а делом, это был лозунг нашей парламентской кампании, я тогда ее возглавлял, так вот, не словом, а делом хотели бы продемонстрировать гражданам России, что у вас в Украине есть друзья. И эти ваши друзья есть власть. Президент Ющенко, премьер Порошенко…

    А. Венедиктов: О, как сказал.

    П. Порошенко: Свят, свят, свят. Премьер Юлия Владимировна Тимошенко и в том числе, раз уж назвал, секретарь Совета национальной безопасности и обороны Петр Порошенко, ваш сегодняшний гость».


    http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/show/543/49906/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.23 | капітан Немо

      шановний пане Роллере !!!! ви трішечки оффтопнули :)

      пан Roller пише:
      > П. Порошенко: Свят, свят, свят. Премьер Юлия Владимировна Тимошенко и в том числе, раз уж назвал, секретарь Совета национальной безопасности и обороны Петр Порошенко, ваш сегодняшний гость».

      тут Юлія Владіміровна упоминається у пасивній формі. Тобто, не вона робить, а її.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.23 | пан Roller

        -и в том числе, раз уж назвал-

        капітан Немо пише:
        > пан Roller пише:
        > > П. Порошенко: Свят, свят, свят. Премьер Юлия Владимировна Тимошенко и в том числе, раз уж назвал, секретарь Совета национальной безопасности и обороны Петр Порошенко, ваш сегодняшний гость».

        >Может быть вы правы. Не хотелось открывать новую нему.


        > тут Юлія Владіміровна упоминається у пасивній формі. Тобто, не вона робить, а її.

        Да, это детали. Но как роблять.
        А, вы тока посмотрите.

        -и в том числе, раз уж назвал-

        Brgds
  • 2005.04.27 | капітан Немо

    Проти чого боремося ???- Аналіз законодавства.

    Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-ІV

    Розміщений за адресою : http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=53447&cat_id=35489

    "Закон" дуже великий. Приблизно 100 сторінок. Тільки-но скачав і почав самостійно ознайомлюватися.
    Перше, на що хочу звернути увагу, - це те, що "Закон" називається не "..про зміни до закону про бюджет", а і "...про зміни до закону про бюджет і до деяких інших законодавчих актів".

    Це, можливо, не так важливо поки що, але якщо ви будете відстоювати свою позицію в суді чи в податковій, то можете цим козирнути, щоб вивести інспектора з рівноваги, бо він навряд чи читав сам цей "Закон". Ви виростете в їхніх очах !! :)


    Сам текст Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-вр (редакція від 25.07.2003) знаходиться, наприклад, за адресою :

    http://www.etalon.iatp.org.ua/3/6_1.htm
    http://www.etalon.iatp.org.ua/3/6_2.htm
    http://www.etalon.iatp.org.ua/3/6_3.htm
    http://www.etalon.iatp.org.ua/3/6_4.htm

    Цей Закон №168 говорить :
    "Цей Закон визначає платників податку на додану вартість,
    об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету."

    "11.4. Зміни порядку оподаткування податком на додану вартість
    можуть здійснюватись лише внесенням змін до цього Закону."

    ."У с і к а є т е ???" ( розрядка моя - Ульянов ( Лєнін) )."
    Можна змінити лише "порядок оподаткування" ( тобто - змінити поняття "об'єкту оподаткування" ), але не коло "платників" ( не "суб'єкту оподаткування" - якщо це вам про щось говорить ).
    Сумнівно, звичайно, але ж - все залежить від ступеню кваліфікації адвоката ( як завжди).

    "1.3. Платник податку - особа, яка згідно з цим Законом
    зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку,
    що сплачується покупцем, або особа, яка ввозить (пересилає) товари
    на митну територію України."

    "1.5. Звітний (податковий) період - період, за який платник
    податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати
    його до бюджету."

    ============ ПРО ТУРИЗМ ( кому нецікаво - не читайте) ===========

    ЯКЩО ВИ НЕ В КУРСІ, ЩО ТАКЕ "ТУРИЗМ", то "Закон" України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-ІV ВАМ ПОПУЛЯРНО РОЗ"ЯСНЮЄ , :
    ( початок цитування "Закону")
    "1.13. Туризм - тимчасовий від'їзд фізичної особи з місця постійного проживання на строк у межах України від 1 до 365 діб, включаючи день від'їзду та приїзду; за межі України від 1 до 183 діб, включаючи день від'їзду та приїзду. Не вважається туризмом від'їзд фізичної особи з місця постійного проживання з метою працевлаштування, внаслідок виконання професійних обов'язків, з іншими підприємницькими цілями або з метою зміни громадянства або отримання виду на проживання чи права на роботу в іншій країні або в сімейних справах.
    1.13.1. Туристичний ваучер (путівка) - документ визначеної форми, що дає право туристу на отримання туристичної послуги або їх комплексу згідно з умовами письмового договору з туристичного або екскурсійного обслуговування.
    1.13.2. Туристичний оператор - особа, що поставляє туристичний продукт від власного імені, має ліцензію на туроператорську діяльність та для якої цей вид діяльності є виключним відповідно до закону.
    1.13.3. Туристичний агент - особа, що поставляє туристичний продукт від імені туристичного оператора та має ліцензію на турагентську діяльність відповідно до закону.
    1.13.4. Туристичні послуги - послуги з розміщення у готелі (мотелі, кемпінгу, інших місцях тимчасового проживання), харчування, транспортного, екскурсійно-інформаційного та іншого туристичного обслуговування (включаючи послуги з страхування туристів) або їх комбінації.
    1.13.5. Туристичний продукт - сукупність туристичних послуг, які придбаваються туристичним оператором та поставляються туристу таким туристичним оператором або за його дорученням - туристичним агентом, за обов'язкової наявності туристичної послуги з розміщення туриста та якнайменше однієї іншої туристичної послуги. Для цілей цього Закону туристичний продукт вважається товаром." ( кінець цитування "Закону")
    --- я навів цю цитату повністю, тому що : 1) самому цікаво, що це таке - "туризм" ( з точки зору законодавців) ; 2) парадоксально і безглуздо, що термін "туризм" визначається в "Законі про ПДВ".
    =======================Кінець про туризм ========================

    А тепер про антигуманні та ( цілком імовірно - протизаконні та антиконституційні) зміни до Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-вр

    (початок цитування - цитую повний текст, бо хто-зна, кому що знадобиться)

    "3. Статтю 2 викласти у такій редакції:
    "Стаття 2. Платники податку
    Платником податку є:
    2.1. будь-яка особа, яка:
    а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;
    б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;
    в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.
    2.2. Будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку, за винятком фізичних осіб, які обрали сплату фіксованого чи єдиного податку за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності або здійснюють торгівлю на умовах сплати ринкового збору в порядку, встановленому законодавством.
    2.3. Особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі:

    2.3.1. Коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість) незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

    ( а тут мені не ясно : "300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість)" - це "360 000 гривень з ПДВ" чи "250 000 гривень без ПДВ" чи як ????? )

    2.3.2. Особа, що уповноважена вносити консолідований податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності та підприємствами зв'язку, що перебувають у підпорядкуванні платника податку, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
    2.3.3. Особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, при цьому особа-нерезидент може здійснювати таку діяльність тільки через своє постійне представництво, зареєстроване на території України.
    2.3.4. Особа, що здійснює операції з реалізації конфіскованого майна, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій з поставки товарів (послуг), визначеної підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 цієї статті, чи ні, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.
    2.4. Будь-яка особа, що імпортує (для фізичних осіб – ввозить (пересилає)) товари (супутні послуги) на митну територію України для їх використання або споживання на митній території України, незалежно від того, який режим оподаткування вона використовує згідно із законодавством, за винятком фізичних осіб, не зареєстрованих платниками податку, які ввозять (пересилають) товари (предмети) у супроводжувальному багажі або отримують їх як поштове відправлення у межах неторгового обороту в обсягах, що не підлягають оподаткуванню відповідно до митного законодавства (крім ввезення транспортних засобів чи запасних частин до них такими фізичними особами) та нерезидентів, які пересилають поштові відправлення згідно з правилами Міжнародного поштового союзу на митну територію України, та отримувачів таких поштових відправлень.
    У разі ввезення (пересилання) товарів (предметів) фізичними особами, не зареєстрованими як платники цього податку, в обсягах, що перевищує неторговий оборот, який підлягає оподаткуванню, такі особи сплачують податок на додану вартість під час перетину такими товарами (предметами) митного кордону України без реєстрації виходячи з митної вартості товарів (предметів), що перевищують розмір неторгового обороту". ( кінець цитування)
    ============================================

    Отже, зміни до Закону про ПДВ внесені, Рубікон перейдено. Але чи законні та чи конституційні ці зміни ???

    Існує в Україні такий собі Закон України "Про систему оподаткування" №77/97-вр ( ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1997, N 16, ст.119 )( Із змінами, внесеними згідно із Законами
    N 303/97-ВР від 04.06.97, ВВР, 1997, N 29, ст.190
    N 25/98-ВР від 15.01.98, ВВР, 1998, N 25, ст.147
    N 320-XIV ( 320-14 ) від 17.12.98, ВВР, 1999, N 5-6, ст.39 ))

    Знаходиться, наприклад, за адресою :
    http://www.etalon.iatp.org.ua/1/5.htm#top

    І в цьому Законі ясно, чорним по білому написано :
    ( початок цитування)

    "Стаття 1. Встановлення і скасування податків і зборів
    (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних
    цільових фондів

    Встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових
    платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також
    пільг їх платникам здійснюються Верховною Радою України, Верховною
    Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими
    радами відповідно до цього Закону, інших законів України про
    оподаткування.
    Верховна Рада Автономної Республіки Крим і сільські, селищні,
    міські ради можуть встановлювати додаткові пільги щодо
    оподаткування у межах сум, що надходять до їх бюджетів.
    Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових
    платежів) і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися
    або змінюватися іншими законами України, крім законів про
    оподаткування.

    Податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не
    передбачено цим Законом, сплаті не підлягають.
    Зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про
    оподаткування стосовно пільг, ставок податків і зборів
    (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього
    Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше ніж за
    шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають
    чинності з початку нового бюджетного року.

    Будь-які податки і збори (обов'язкові платежі), які
    запроваджуються законами України, мають бути включені до цього
    Закону. Всі інші закони України про оподаткування мають
    відповідати принципам, закладеним у цьому Законі.
    ."
    (кінець цитати).

    Отже, Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-ІV НЕПРАВОМІРНИЙ , НЕЗАКОННИЙ ТА НЕЧИННИЙ , по крайній мірі, з двох причин :
    1) суперечить тому, що Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.

    Тобто, якщо Законодавець хотів внести зміни до Закону України "Про податок на додану вартість", то ці зміни повинні були би буті ухваленими виключно спеціальним законом "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість", а не таким "ПАКЕТНИМ" законом, яким це було зроблене, де основне ключове слово - ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ.

    Це дуже важливо, тому що депутати при голосуванні не могли розділити "за" та "проти" стосовно змін до бюджету та змін до закону про ПДВ. Хтось прагнув змін до бюджету - і змушений був голосувати і за зміни до закону про ПДВ. Це абсолютно невірно ! Це порушення прав людини !! Це - порушення Конституції !!!

    2) ну і найбільш очевидне - порушення термінів прийняття змін до закону про ПДВ та інших податкових законів :
    Зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про
    оподаткування стосовно пільг, ставок податків і зборів
    (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього
    Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше ніж за
    шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають
    чинності з початку нового бюджетного року.

    По суті , запропоновані зміни ( не хочу вживати слова "внесені зміни", бо де-юре вони не внесені) змінюють :
    - ставку податку на додану вартість для спрощенців, у кого валовий дохід за останні 12 календарних місяців коливається між 300000 та 500000 гривень ; тобто - ставка була "0%", а стала - "20%" ;
    - це ж можна назвати і зміною стосовно пільг : бо була пільга у сплаті ПДВ, а зараз - немає ;
    - змінився і механізм сплати : раніше не сплачувався. а зараз повинен якимось чином - неважливо яким саме - сплачуватися.

    Далі. Ці зміни протирічать наступній статті Закону про систему оподаткування :
    "Стаття 3. Принципи побудови та призначення системи
    оподаткування

    Принципами побудови системи оподаткування є:
    стимулювання підприємницької виробничої діяльності та
    інвестиційної активності - введення пільг щодо оподаткування
    прибутку (доходу), спрямованого на розвиток виробництва;
    .............
    стабільність - забезпечення незмінності податків і зборів
    (обов'язкових платежів) і їх ставок, а також податкових пільг
    протягом бюджетного року;"

    Тобто - зміна податків, ставок податків і пільг у березні-квітні є такими, що ведуть до нестабільності !!!!!

    Далі - ще одна цитата :
    "Стаття 7. Порядок встановлення податкових ставок

    Ставки податків і зборів (обов'язкових платежів)
    встановлюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної
    Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами
    відповідно до законів України про оподаткування і не змінюються
    протягом бюджетного року.
    Зміна податкових ставок і механізм справляння податків і
    зборів (обов'язкових платежів) не можуть запроваджуватися Законом
    України про Державний бюджет України на відповідний рік.
    "

    Тому-то цей закон і називається так хитро : Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-ІV.
    ================================

    ЩО Я ПЕРЕДБАЧАЮ У НАЙКРАЩОМУ ВИПАДКУ ДЛЯ НАС, СПРОЩЕНЦІВ :

    З усього, що я вище написав, витікає, що у кращому для нас випадку ми зможемо ще до 1го січня 2006 року працювати, як працювали. Якщо депутати захочуть все-таки нас прижучити і запровадити замість 500000 межу в 300000 тисяч, то це буде введено лише з 1го січня 2006 року. Тобто, хто не хоче платити ПДВ, слідкуйте, щоб не перевищити у 2005 році ці злощасні 300000 грн.

    ЩО Я ПЕРЕДБАЧАЮ У НЕНАЙКРАЩОМУ ВИПАДКУ ДЛЯ НАС, СПРОЩЕНЦІВ :

    У Прикінцевих положеннях "Закону", п. 25 написано :
    "25. Кабінету Міністрів України:
    ...........................
    - привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
    - у двомісячний термін подати на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо внесення змін до законів, які випливають із змісту цього Закону;
    - забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону."

    Тобто - цей Закон не має чинності щодо інших законів України, щодо яких передбачено спеціальна процедура внесення змін та доповнень. А саме - такими Законами є і "Закон про Податок на додану вартість". Ющенко це розуміє, але про всяк випадок підприємців змушують вже зараз ставати платниками ПДВ, ще до внесення змін. Можливо. і ті депутати. котрі голосували "за" прийняття цього "закону", теж так вважали.

    Тобто, виходячи зі змісту виділеного мною абзацу, Кабінет Міністрів до 25 травня повинен подати на розгляд Верховної (з)Ради законопроект "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-вр", що випливають із змісту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-ІV"

    Тобто, на разі діє стара редакція Закону про ПДВ і про ніякі 300000 грн і мова не може йти.

    Після того, як цей законопроект буде внесено, депутати почнуть його розглядати. Треба до того часу пояснити депутатам, що їх провокують на антиконституційні дії.
    Тобто, якщо приймати ці зміни до Закону про ПДВ цього року, то попередньо треба прийняти зміни до Закону України про Систему Оподаткування, які б уможливили прийняття змін до податкового закону посеред фінансового( бюджетного) року.
    Туда-сюда, а тут уже і канікули, а потім вибори.... мабуть, ці закони не будуть прийняті....

    Все.... видохся і хочеться баїньки....
    Звиняйте, якщо я подав неповну інформацію :)

    А кому не спиться :
    Что іщо пачітать на ету тєму ??? -
    http://www.vgolos.lviv.ua/?part=article&artid=analytic&id=20050419081710&PHPSESSID=229f9514e0ad9e94678bdbf54842de96
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.27 | catko

      сьогоднішня логіка дій податківців десь цьому відповідає

      капітан Немо пише:
      > Тобто - цей Закон не має чинності щодо інших законів України, щодо яких передбачено спеціальна процедура внесення змін та доповнень. А саме - такими Законами є і "Закон про Податок на додану вартість". Ющенко це розуміє, але про всяк випадок підприємців змушують вже зараз ставати платниками ПДВ, ще до внесення змін. Можливо. і ті депутати. котрі голосували "за" прийняття цього "закону", теж так вважали.

      вони тупо схиляють всіх добровільно зареєструватись платниками пдв. наїжджають, погрожують - але результат добровільність. на форумі це піднімалось - типу зареєструюсь а потім ходу назад нема навіть якщо законодавство потім поміняється. але гади погрожують тим що потім пдв+штрафи+пеню нарахують зі всіх сум які після 01.04.05 набігли... типу як за злісного нереєстраторщика/неплатника пдв. і нафіга тоді такий бізнес - два місяці судитись але працювати, а потім несподівано влетіти на 20%+штраф з обороту? на це видно і розраховують. взагалі я судитись готовий, але от гроші на рахунку тримати не готовий...
  • 2005.04.27 | капітан Немо

    Стаття "Спрощенцям-від депутатів" (/)

    Спрощенцям ― від депутатів

    Остання значна подія в господарському житті країни -- прийняття Верховною Радою змін до Закону про Державний бюджет України на 2005 рік. Новий Закон України від 25 березня 2005 року №2505-ІV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України", загалом, не є несподіваною подією. Приймаючи наприкінці минулого року бюджет, Верховна Рада чесно попередила, що бюджет не остаточний і що його чекають значні зміни. Воно трохи так, якби студент приніс на захист курсової вступ, шматок основної частини і шматок бібліографії і сказав: "А решту донесу через чотири місяці". Курсова ще як курсова, а от країні якось треба жити з "напівзатвердженим" бюджетом.

    Та нехай уже. Наприкінці минулого року наші і не наші депутати мали на голові багато інших клопотів, крім бюджету. Та й, крім того, справа ця звична. До Закону про державний бюджет 2004 року зміни вносилися ще в середині грудня 2004 року -- майже одночасно з прийняттям бюджету на 2005 рік.

    Також навряд чи хтось чекав, що справа обійдеться самим бюджетом. Але що зміни буде внесено більш ніж до восьми десятків законодавчих актів -- це, мабуть, несподіванка для багатьох.

    Ми не будемо говорити про всі зміни і про всі вісімдесят з чимось змінених законів. Ці зміни зараз розглядають і коментують сотні фахівців у десятках спеціалізованих видань. Але про одну поговоримо. Йдеться про зміну у спрощеній системі оподаткування.

    Можливо, хтось не знає, що це таке (хоча й навряд). Якщо, даруйте каламбур, спрощувати, то спрощена система оподаткування -- це така собі рулетка: маєш дохід чи не маєш доходу, а суму податку сплати. Це або фіксований прибутковий податок, передбачений статтею 14 Декрету КМУ від 26 грудня 1992 року №13-92 "Про прибутковий податок з громадян", який сплачується шляхом придбання торгового патенту, або єдиний податок, встановлений Указом Президента України від 3 липня 1998 року №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва". Про фіксований сільськогосподарський податок і про єдиний податок для юридичних осіб тут говорити не будемо, а додамо лише, що для фізосіб єдиний податок передбачає сплату щомісяця фіксованої ставки від 20 до 200 гривень, яка затверджується місцевими радами для різних видів діяльності, за себе і по 50% відсотків ставки -- за кожного найманого працівника (у тому числі члена сім’ї). Сплата єдиного податку звільняє підприємця від сплати цілої купи інших податків і зборів, дає право не застосовувати касовий апарат (але треба вести книгу обліку доходів і витрат) і позбавляє права торгувати лікеро-горілчаними та тютюновими виробами і пально-мастильними матеріалами.

    На спрощену систему оподаткування точила зуби ще попередня влада, зокрема Микола Азаров у 2003 році у бутність свою міністром фінансів. Її оголошували джерелом усіх фінансових лих країни, джерелом "чорної" готівки для всього тіньового сектора, причиною дефіциту бюджету, невиплат пенсій і прочая і прочая. І тому якщо й не скасовувати її, то все одно пропонувалося підняти ставки з 20-200 грн до 200-600 грн -- що на одне виходило. Але зі скасуванням спрощеної системи тоді не вигоріло, а Азаров договорився до того, що заявив, ніби скасування спрощеної системи навіть не розглядалося. А з чого тоді, дозвольте спитати, було стільки шуму, на якому зробили собі реноме захисників приватних підприємців всілякі "озимі" та інші браві кучмоянуковичці?

    Тоді знайшлася нова іграшка -- сумнозвісні ПДВ-рахунки. З ними, щоправда, теж не вигоріло, а до кінця року і сама кучмівська влада наказала довго жити.

    Але ще до того тривожний дзвінок для спрощеної системи пролунав при прийнятті отого "напівзатвердженого" бюджету на 2005 рік, прийнятого Законом України від 23 грудня 2004 року №2285-IV "Про Державний бюджет України на 2005 рік". У ньому писало, що "до набрання чинності законом про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності платники єдиного податку сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне та пенсійне страхування у порядку та на умовах, визначених спеціальним законодавством з питань справляння таких внесків, із сплатою юридичними особами єдиного податку у розмірі 50 відсотків діючих ставок".

    Таким чином, по-перше, було порушено положення статті 7 Закону України від 25 червня 1991 року №1251-XII "Про систему оподаткування", який забороняє змінювати податкові ставки і механізм справляння податків Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік. Бо стверджувати, начебто стаття 45 Закону про Державний бюджет 2005 року не стосується механізму справляння податку -- справа доволі безнадійна. Ба більше, можна навіть стверджувати, що наказ сплачувати 50 відсотків чинної ставки є де-факто саме зміною цієї ставки, що також заборонено.

    По-друге, влада анонсувала прийняття закону, який мав би упорядкувати питання спрощеної системи оподаткування. І це був певною мірою привід до втіхи: це означало, що спрощену систему ніхто ховати не збирається.

    Анонс закону про спрощену систему оподаткування означав ще одну річ - що Податкового кодексу, якого в Україні чекають уже років шість і який мав би кодифікувати і замінити безліч законів з питань оподаткування, доведеться чекати ще довгенько.

    Що ж до страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне та пенсійне страхування, які "спрощенців" змусили сплачувати окремо, то раніше вони їх платити не мусили, оскільки 42% єдиного податку зараховувалися до Пенсійного фонду, а 15% -- на обов'язкове соціальне страхування (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення -- 4%). Що це, як не збільшення ставки податку, яке Закон про систему оподаткування забороняє приймати законами про держбюджет? Маємо також дискримінацію платників -- бо якщо юридичним особам дозволили сплачувати 50% ставки, то для фізичних осіб ставка залишилася такою самою. Плюс до неї додалися внески на пенсійний і на соцстрах. Змін до Указу про спрощену систему ніхто не вносив. По-перше, Рада може хіба що рекомендувати Президентові внести до нього зміну. По-друге, навіщо це робити взагалі, якщо і так ось-ось має бути прийнятий закон про спрощену систему оподаткування? А що приватним підприємцям тимчасом доведеться набагато платити більше, ніж вони платили доти, причому деяким навіть уп’ятеро (20 гривень податку плюс майже 84 гривні пенсійного внеску), -- нічого, потерплять.

    Але депутати придумали, як їм викрутитися з тієї ситуації, що вносити зміни до свого указу може тільки сам Президент. Вони просто записали в пункті 4 Прикінцевих положень Закону №2505: "Установити, що з 1 липня 2005 року до прийняття Закону України "Про спрощену систему оподаткування" Указ Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" застосовуються з урахуванням таких особливостей:
    Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва не поширюється на:

    суб’єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу (в тому числі діяльність, пов’язану із влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (у тому числі державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі), здійснюють обмін іноземної валюти;

    суб’єктів підприємницької діяльності, які є виробниками підакцизних товарів, здійснюють господарську діяльність, пов'язану з експортом, імпортом та оптовим продажем підакцизних товарів, оптовим та роздрібним продажем підакцизних пально-мастильних матеріалів;

    суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють операції у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";

    фізичних осіб - підприємців, які займаються діяльністю у сферах торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення, архітектури, надання консультацій та роз'яснень з юридичних питань, аудиту, діяльністю з надання в оренду нерухомого майна та ріелторською діяльністю."

    Раніше, як уже говорилося, спрощена система була заказана тільки торговцям алкоголем, тютюном та пально-мастильними матеріалами (тепер їх підвели під одне поняття "торговців підакцизними товарами"). Тепер заборона зачепила і ювелірів (далеко не всі з них заробляють так багато, як це уявляють собі депутати), торговців нерухомістю (це можна зрозуміти, але житло, мабуть, знову подорожчає), власників залів з ігровими автоматами (от цих якраз зовсім не шкода), аптекарів, архітекторів (а ці чим завинили?), аудиторів і приватних юрисконсультів. Останні потрапили під роздачу слонів тому, що часто на таких засадах працювали директори і бухгалтери підприємств, отримуючи мінімальну зарплату і круглу суму "за консультаційні послуги". Вдалося втриматися в межах спрощеної системи комп’ютерникам, над якими дамоклів меч завис був у проекті закону.

    Виключити тіньовий обіг готівки через "спрощенців" депутати спробували тим, що пунктом 1 статті 17 Закону №2505 внесли зміну до п. 1.8 Закону України від 22.05.2003 р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб", доповнивши його таким абзацом: "Самозайнята особа -- платник єдиного або фіксованого податку, яка надає послуги іншій особі (виконує роботи на її користь) у межах цивільно-правового договору, прирівнюється до найманої особи з відповідним оподаткуванням отриманих нею доходів як заробітної плати, якщо умови такого цивільно-правового договору передбачають надання таких послуг (робіт) протягом більше ніж одного календарного місяця за податковий рік".

    Не миттям, то катанням. Не можна внести зміни до Указу про спрощену систему, зате можна змінити собою ж прийнятий Закон про податок з доходів. Це вже, до речі, не перший раз: подібний абзац уже з’являвся в Законі про податок з доходів, але дуже швидко звідти зник: стара влада не захотіла псувати собі стосунків з електоратом перед виборами. Нова ж влада, очевидно, у своїх виборцях впевнена твердо. Бо дуже багатьом із них вона цим абзацом добряче зіпсувала крові. Звичайно, на умовах договору про надання послуг чи виконання робіт між приватним підприємцем і підприємцем працюють чимало осіб, які за інших обставин вважалися б найманими працівниками. Тим не менше, ці особи чемно платили і всі податки і нарахування і на свою мінімальну зарплату, яку вони отримували як наймані працівники, і єдиний податок (до 1 січня 2005 року ― до 200 грн. на місяць, а тепер ще й 83,84 грн. пенсійного внеску), який вони сплачували як підприємці. Частина з них, мабуть, плюне на своє підприємництво і перейде на роботу за трудовим договором. Не думаю, що це буде велика частина. Інша частина буде шукати виходу.
    А вихід є. Можна щомісяця укладати новий договір, у якому змінювати його предмет, щоб у податківців не було підстав оголосити його продовженням попереднього. І що називати підприємців, які укладають щомісяця по договору, "тіньовиками"? Так, знаєте, можна з половиною країни пересваритися. Кому це треба перед парламентськими виборами?

    На щастя, такий договір не може бути довше календарного місяця ― якби не було слова "календарний", у податківців виникла би спокуса підсумовувати тривалість надання послуг одному контрагенту протягом року і стверджувати, що якщо таких днів більше 30 (чи все-таки 31?), то це вже більше місяця.

    На жаль, незрозуміло, як рахувати календарні місяці. Якщо договір починає дію 28 числа, а припиняє, скажімо, четвертого ― це два календарні місяці? За логікою ―так.
    Це положення невигідне досить багатьом підприємцям, які не можуть поділити свою діяльність на місячні проміжки та уникнути "перетікання" з місяця в місяць. Наприклад, якщо перевізник має терміново доставити вантаж, він не може чекати початку нового місця. То що, він через це стане найманим працівником свого замовника?

    А особа, яка надає, скажімо, послуги репетитора і законослухняно є при цьому платником єдиного податку? Теж щомісяця новий договір? А гувернантка? Чому б гувернантці не сплачувати єдиний податок? Не знаю, чи гувернантки на єдиному податку були раніше, але після прийняття Закону №2505 їх уже точно не буде.

    Кому це треба? Такі заходи не допоможуть наповнити бюджет, а можуть тільки зашкодити економіці, бо зменшують купівельну спроможність населення.

    А проект Закону про спрощену систему оподаткування є на розгляді у Верховній Раді. Про нього є сенс поговорити окремо. Так що до цієї теми ми ще повернемося.
    Петро Перепадько , 19.04.2005 - 08:17
    http://www.vgolos.lviv.ua/?part=article&artid=analytic&id=20050419081710&PHPSESSID=229f9514e0ad9e94678bdbf54842de96
  • 2005.04.30 | капітан Немо

    Re: Спрощенці ! Протестуємо проти змін до Держбюджету на 2005 рік !!

    29-04-2005 00:27 Майдан-ІНФОРМ, Харьков
    Единоналожники не хотят "умирать"?!....

    Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1114723626.html

    Харьковский предприниматель обжаловал в Конституционном суде закон про 300000!!!.... Фракция ПППУ пытается внести к нему изменения в ВР. кто раньше справится?....

    Харьковский предприниматель Артем Кулик подал заявление в Конституционный Суд Украины. В заявлении он просит отменить некоторые положения закона о госбюджете на этот год, которые, по мнению бизнесмена, не соответствуют Конституции. По словам заявителя, он первым обратился с подобным документом в суд.

    Полный текст новости лежит здесь: http://news.media-objektiv.com/economy/2005/23684.shtml на сайте Медиа-группы Объектив..

    Единоналожники не сдаются!!! Нас багато!!!
  • 2005.04.30 | капітан Немо

    Re: Спрощенці ! Протестуємо проти змін... - Харків. (/)

    http://profunion.org.ua/index.php?psp=litvin

    Голові Верховної Ради України
    В.М.ЛИТВИНУ

    Шановний Володимир Михайлович!

    Міський Комітет профспілки підприємців м. Харкова закликає Вас, як Голову Верховної Ради України, стати на захист малого бізнесу України.

    Прийняття Закону України " Про державний бюджет на 2005 рік" ставить на коліна увесь малий бізнес країни, це пов'язане зі сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування.

    Згідно ст. 45 Закону України "Про державний бюджет на 2005 рік" встановлений фіксований розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб, тобто суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування зобов'язані сплачувати у 2005 році фіксований страховий внесок у сумі 83 гр. 84 коп., а з 1 грудня 2005 року 91 гр. 84 коп., як фізична особа, та таку ж суму страхових внесків за найманих робітників, що суперечить Указу Президенту України № 727/98 від 03.07. 98 (в редакції Указу від 28.06.99 № 746/99), який на цей час не втратив чинності. Згідно Указу Президенту України № 727/98 від 03.07. 98 (в редакції Указу від 28.06.99 № 746/99) суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування бо 42 % від ставки єдиного податку вже надходять до Пенсійного фонду України.

    Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, на цей час дуже здивовані прийняттям такого рішення, бо це рішення спростовує саму мету спрощеної системи оподаткування спрямованою на подальший розвиток підприємництва в Україні.

    Такі рішення не як не можуть сприяти економічному розвитку нашої країни, а навпаки сприяє тому що малий бізнес буду примушений піти у тінь, , а це недоодержання надходжень до бюджетів регіонів та країни у цілому.

    Підприємці будуть примушені приховувати податки, щоб мати можливість вижити у такому середовищі, перебиваючись від кризи до кризи, а це не життя і не праця, це життя злодіїв а не громадянина країни шляхи якої спрямовані до європейської інтеграції та економічного розвитку.

    Такі дії приведуть до соціальної напруги у регіонах та в країні у цілому.

    Міський Комітет профспілки підприємців м. Харкова клопоче перед Верховною Радою України про наступне;

    До приведення законодавчих актів, у тому числі і тих, що регулюють спрощену систему оподаткування, у відповідність до нового пенсійного законодавства слід керуватися, для суб'єктів підприємницької діяльності обравших спрощену систему оподаткування, нормами Указу Президенту України № 727/98 від 03.07. 98 (в редакції Указу від 28.06.99 № 746/99), що дозволить уникнути подвійного оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності обравших спрощену систему оподаткування.

    Направити увесь потенціал депутатського корпусу Верховної Ради України для вирішення цих питань.

    Підприємці м. Харкова сподіваються, що парламент буде завжди виступати генератором тільки конструктивних, консолідуючих імпульсів, випромінював енергію, впевненість, оптимізм.

    Звертаючись до парламенту, підприємці м. Харкова просять лише про одне, не вбивайте віру у народу до народних обранців, яким колись довірили долю нашої неньки України.

    З повагою до Вас та сподіванням на позитивне вирішення цих питань Міський Комітет профспілки підприємців м. Харкова разом з підприємцями міста Харкова!

    Голова профспілки О.М. Шармар


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".