МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Увага! Пресуха про пташиний грип

12/28/2005 | Пані
В нас тут є активіст, який за сумісництвом професор, доктор та академік від ветеринарії (без жартів). Ну і просто класна людина. Його вже знають багато харків"ян та суддя Василенко.

Звати його Алім Андрійович Заволока.

Він може розповісти дуже багато цікавого та несподіваного про пташиний грип, та про те, що робиться в ветеринарній медицині в цілому. Особисто я не читала і не чула ніде того, що він розповідає мені (це жахливі речі і слабонервним їх читати не варто).

В мене тут мисля з"явилася провести з ним пресуху на Майдані. Мабуть, між Новим Роком та Різдвом.

Так що, якщо є питання, можете починати їх ставити, ми попередньо обговоримо і будемо готуватися.

За змістом обіцяю бомбу.

Відповіді

  • 2005.12.28 | Роман ShaRP

    Запитання про політику стосовно ветеринарів.

    Моя подруга з міста N., ветеринар, працює на ринку, повідомила мені, що її записали в партію Литвина без її відома. Її та решту співробітниць ринку попросили здати фото "на посвідчення", не повідомляючи, що за посвідчення (вона подумала, що службове). Тільки після того, як вона здала гроші, їй повідомили, що це було посвідчення члена "Народної партії України" (Литвина), а членські внески з її зарплатні будуть вираховувати автоматично (зарплатня начисляється на картку).

    Чи не відомо шановному пану про інші подібні випадки?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.28 | Пані

      Йому точно відомо

      Я трохи підігрію інтерес.... Це людина в якомусь сенсі дуже подібна до Свистовичів. В нього теж є свій "ректор Мельник" (йдеться про Зооветиринарну Академію, в нас багато новин про це). Чувака кришують всі, кому не лінь, включно з міністром Баранівським. Звичайно, минулого року воно заганяло всіх голосувати за Януковича, а от за кого тепер - це питання. Дізнаємося. Може і за Литвина.
  • 2005.12.29 | Пані

    Трохи про бекграунд

    Я тут складую всі матеріали до конфи.

    http://maidan.org.ua/static/news/1135892403.html
    ----
    Вже рік продовжується боротьба співробітників Харківської Зооветеринарної Академії з "бешенним проффесором"

    Виявляється, що усунути від влади людину без відповідної кваліфікації, але з відповідним "дахом" зараз зовсім не легше, ніж при "старій владі". Але науковці не здаються і не здадуться. Незабаром на Майдані відбудеться інтернет-конференція на цю тему. Ви дізнаєтеся, хто і як бореться з пташиним грипом, і що нам всім загрожує через існування таких ректорів...

    А поки чергові заяві про чергові новини по справі.

    ------
    Профспілка нагадує Губернатору Авакову про Конституцію України


    Голові Харківської державної
    обласної адміністрації
    Авакову А.Б.

    Вельмишановний Арсене Борисовичу!

    Профспілка працівників науки, виробництва та фінансів Харківської державної зооветеринарної академії звертається до Вас відповідно до положення Конституції України, а саме ст.119 п.1, п.2:
    «1.Місцеві державні адміністрації на відповідній території забезпечують виконання Конституції України та законів України, актів Президента України, Кабміну, інших органів виконавчої влади. 2.Законність і правопорядок; додержання прав і свобод громадян».

    Протягом майже року профспілка не одержує відповідей на звернення до Вас стосовно ректора ХДЗВА Головка В. О., діяльність якого носить ознаки злочинів. Міліція Дергачівського району Харківської області ретельно вивчивши обставини справи прийшла до висновку, що В. Головко незаконно був призначений на посаду ректора в попередніх каденціях, безпідставно отримав атестат професора.

    На цей раз знову В. Головко вдався до фальсифікації документів, корумповані чиновники міністерства Мінагрополітики пропхали його на цю посаду. Профспілковій організації було відмовлено в наданні можливості ознайомиться з документами, що стали підставою для призначення Головка на посаду.

    Порушені проти В. Головка міліцією кримінальні справи, як і звернення Профспілки, яка повідомляє про дії Головка, що носять ознаки злочинів, постійно і безпідставно прикриваються прокуратурою Дергачівського району (прокурор Лесенко О. С.), корупційні дії принижують молодих працівників міліції, що сумлінно виконують свої обов’язки.

    Вже за часи «помаранчевої влади» В. Головко попередив всіх викладачів, що підтримували на виборах В. Ющенка, що вони будуть звільнені. Звільнив всіх. Серед інших Майстер спорту України О.Галашко, визнаний на обласному рівні в 2004 році кращим зав. кафедри року в Харківській області, після принижень і тортур з боку Головка, за підтримку В.А.Ющенка був звільнений з посади.

    Нахабність В. Головка і упевненість в тому, що його в любий час підтримає угрупування, в яке він входить, дійшла до того, що він постійно і привселюдно ображає (навіть в газетах) Замісника Голови Харківської державної обласної адміністрації (М.-І. - Василя Третецького), не соромлячись заявляє: «Ему сказали на Банковой, чтобы не трогал Головка! Чего он лезет?».

    Зустріч членів профспілкового комітету безпосередньо з Вашими заступниками О. Звєрєвим та С. Стороженком ні до чого позитивного не призвела. Ми прохали, аби з Обладміністрації приїхала комісія для аналізу діяльності В.Головка, нам відмовили. С. Стороженко категорично виступив проти призначення комісії, запропонував нам подати позов на В. Головка, навіть дав телефон юридичної консультації, куди ми повинні звернутися. Ми звернулися, там «для вирішення питання» з нас запросили 6000 гривен, таких грошей профспілка не має.

    Наразі в ХДЗВА створений Антифашистський комітет, куди входять люди, що зазнали тортур від ректора В. Головка при підтримці влади, готуються звернення про допомогу до прогресивної громадськості Світу.

    Харківською державною обласною адміністрацією з Профспілками в липні 2005 р. була підписана «Регіональна угода», вважаючи на той стан, що панує в ХДЗВА, ця угода з боку Харківської державної обласної адміністрації не виконується.

    Профспілка наполягає на призначенні комісії щодо аналізу дій ректора В.Головка та його угрупування у відповідності до ст.119 Конституції України.

    За дорученням профспілкового комітету
    В. Л. Маслійчук

    --------
    Голові Харківської обласної державної адміністрації
    пану Авакову Арсену Борисовичу

    Вельмишановний Арсене Борисовичу!

    Повідомляємо Вас, що в Харківській державній зооветеринарній академії (ХДЗВА) відбувається переслідування за політичними мотивами Голови Профспілки працівників науки, виробництва та фінансів «Граніт» ХДЗВА Андрія Заволоки.

    Як було встановлено в 2005 році комісіями Управління праці та соціального захисту, Управлінням освіти Харківської обласної державної адміністрації, КРУ Харківської області, ректор Головко відмовив в наданні А.Заволоці індивідуального плану викладача, відмовив у виплаті заробітної плати в повному, передбаченому законом обсязі.

    Починаючи з нового навчального року, ректор Головко В. О. позбавив доцента Заволоку А. А. робочого місця, знову відмовив в наданні педагогічного навантаження. Об-ласна Профспілка двічі зверталась до ректора Головка з проханням надати інформацію про те на якому курсі, в яких групах передбачена робота А. Заволоки, які теми лекцій він повинен читати. Ректор Головко двічі відмовив обласній профспілці в наданні цієї інфор-мації.

    Просимо Вашого негайного втручання, оскільки відбувається грубе порушення за-сад Конституції України, Кодексу законів про працю, Закону України «Про освіту», «Про вищу освіту», Європейської конвенції прав людини.

    Дії ректора В.Головка носять ознаки знущань, аби дістатися до місця роботи, Андрію необхідно витратити біля 90 гривень на місяць , В.Головко сплачує йому на місяць по 60 гривень. КРУ Харківської області двічі, починаючи з 16.11.2005 р. зверталося до ХДЗВА з вимогою усунення виявлених порушень фінансової дисципліни.

    Ректор В.Головко не реагує ні на вимоги КРУ, ні на Закони України.

    Вашими заступниками було відмовлено профспілковому комітету Профспілки ХДЗВА в комісійній перевірці діяльності ректора В.Головка, за цей час викрита профспілкою, міліцією і КРУ ціла низка дій з боку ректора В.Головка, що носять ознаки злочинів, вагома частина грубих порушень Законів України залишилась без уваги.

    У відповідності до засад Конституції України, Регіональної угоди між Харківською державною адміністрацією та Профспілками, профспілка наполягає на комісійній перевірці діяльності В.Головка та прокуратури Дергачівського району Харківської області, яка роками відмовляється реагувати на будь які незаконні дії В.Головка, починаючи з образ ректором Головко президента України («фашист»! «нацист»!), закінчуючи фінансовими махінаціями, переслідуванням та цькування людей за підтримку на виборах В.А.Ющенка (викладачів О.Галашка, О.Шакулу, В.Маслійчука, Д.Гришко,А.Заволока та інших), зло-вживання владою, перешкоджання діяльності профспілки, посадовий підлог та ін.

    З повагою.
    Голова Харківського обласного комітету профспілки працівників науки, виробництва та фінансів

    О.М Анікеєнко.


    -----

    Попередні публікації по темі:

    Для Луценка: корупція у Мінагрополітики

    Колишній ректор в законі знову хоче стати ректором

    "Непереможна революція"

    Обговорити цю новину у форумі
  • 2005.12.30 | Skapirus

    Прокоментуйте будь ласка ось це:

    http://www2.maidan.org.ua/n/arch2005/1129670036 Я писав це повідомлення ще 19 жовтня, з того часу багато що змінилося, в тому числі і наявність пташиного грипу визнана в Україні, але все те, про що я написав тоді, для мене до цього дня все ще актуально.

    Можу ще додати на підтвердження тодішніх своїх припущень, що після появи пташиного грипу в Україні та початку вилучення птахів в Криму в південних областях України почали возити машинами птицю, яку продавали по смішним цінам. Тобто знову ж таки на горі людей хтось набивав кишені.

    Найбільш важливе для мене питання до Вас, як фахівця своєї справи: якщо все-таки пташиний грип правда і все йтиме так, як іде нині, то навесні у нас на Кіровоградщині я чекаю появи цього захворювання з усіма відповідними наслідками щодо знищення домашнього господарства птиці у моїх батьків. Тому нам необхідно буде переключатися на вирощування (хоча б тимчасово) на інші види джерел м"ясного білку. Які види тварин, несприйнятливі до пташиного грипу Ви можете порадити: корови, свині, кролі, чи може нутрії? Чи такі не існують? Десь я читав, що качки можуть спокійно переносити в собі вірус грипу і при цьому не хворіти. Прошу поради, щоб ми почали вже готуватися зараз! Для села знищення птахів буде катастрофою!

    І останнє: на якій підставі і по якій процедурі має проходити вилучення птахів та інших тварин? Якщо ми закриємо їх в своєму володінні, то без нашої згоди згідно зі статтею 30 Конституції ніхто не може пройти в нього окрім як по рішенню суду. Чи для кожного двору має бути рішення суду? Як можна оскаржити? Віддавати задурно птицю ми не збираємося.

    Нижче на всяк випадок наводжу згадану вище копію мого повідомлення від 19 жовтня 2005 року:

    Психоз довкола курячого сказу та коров"ячого грипу

    Я цю тему хтів підняти ще кілька днів тому, передбачаючи, що воно дійде і до новин Майдану, але завадили шалена зайнятість. Але зараз відступати нікуди, бо це діло вже тут, на Майдані: http://maidan.org.ua/static/news/1129653934.html

    Коротше, я можу помилятися, але ці речі мені ДУЖЕ не подобаються, бо в мене відчуття, що нас всіх сильно водять за носа. Я підозрюю, що ведуться крупномасштабні м"ясні війни між виробниками різних видів м"яса, подібно тому, як це ми знаємо на прикладі трансгенної картоплі та отрутохімікатів. Згадайте про коров"ячий сказ, який начебто вирував кілька років тому. Ніхто не міг достеменно сказати що це таке і як його виявляти. А тут в нашій новині якась задрипана районна лабораторія виявила у нас коров"ячий сказ! Оце прогрес! Впереди планеты всей!

    Колись істерика з коров"ячим сказом якось потроху зійшла зі сцени, натомість бурно почала розвиватися курина промисловість з наднизькими цінами на курине м"ясо порівняно зі свининою та телятиною. Тепер діло дійшло до відповіді. З"явився курячий грип, про який ніхто толком теж не знає, але який ну просто жах який небезпечний! 150 мільйонів людей має померти! Може бути, не знаю.

    Я не сумніваюся, що найближчими днями може з"явитися повідомлення про те, що куриний грип вже в Україні, недаремно перечитуючи сьогоднішні новини я помітив на цю тему масовий психоз. Можливо, він вже тут, а для відведення очей з"явилася новина про коров"ячий сказ?

    Так до чого я веду. Теми про коров"ячий сказ та куриний грип можуть бути правдою, а можуть бути і не правдою. Якщо це правда, то нам треба інформувати людей, які саме види птахів можуть хворіти на цю хворобу. Я з жахом уявляю, як до моїх батьків в селі прийдуть з дурнуватої місцевої влади, повкидають все наше господарство з курей, індиків та гусей, заодно прихопивши порося на машину, а все це діло потім з"явиться на базарі. Заодно у них будуть та ж птиця вдома і вони нам навесні будуть продавати яйця і молодняк по захмарним цінам. Чим не варіант? При цьому може виявитися, що насправді наприклад хворіють на грип лише курині, а водоплаваючі - ні. Але діло буде зроблено, хтось кишені собі добряче наб"є.

    Якщо коров"ячий сказ та куриний грип - це неправда, то нам треба щукати способи розвінчувати брехню. На жаль, в нас для того надто недостатньо інформації.

    Тому пропоную провести розслідування щодо нової мульки з назвою "пташиний грип" на предмет правдоподібності (щоб нас під соусом страшної хвороби не втягнули в чергову торгову війну), а у випадку, якщо це хвороба все-таки існує, то визначити, які саме тварини (людей прошу не називати, це вже відомо) можуть хворіти на курячий грип, а які точно ні. Це буде важливо для всіх нас в майбутньому, щоб наше сільське господарство не знищили до кінця.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.30 | Пані

      Дякую!

      Я саме це пам"ятала і саме ця дискусія і твій пост і надихнула на ідею. Я перешлю Аліму Анщдрійовичу це з тим, щоб він заздалегідь підготував відповідь.

      Багато втоїх припущень він підтверджує.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.30 | Englishman

        Я так розумію, наголос буде на конспірологічній версії?

        Тоді непогано було б дізнатися, чим саме була викликана масова загибель домашньої птиці в Криму та Дніпропетровській області(ще до втручання людини). І ще: чи нормально, що не зважаючи на карантин, забитих кур з Криму привозили на вокзали південної України, та продавали, без будь-якого санітарного контролю, просто неба. Як цього можна не допустити в майбутньому?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.30 | Пані

          Ні, ви неправильно розумієте

          Йдеться про науку вірусологію, а не конспірологію.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.12.30 | Englishman

            Re: Ні, ви неправильно розумієте

            Я мав на увазі конспірологічні припущення Скапіруса і вашу йому відповідь:

            "Багато втоїх припущень він підтверджує."
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.12.30 | Пані

              Re: Ні, ви неправильно розумієте

              Englishman пише:
              > Я мав на увазі конспірологічні припущення Скапіруса і вашу йому відповідь:

              Вони НЕ конспірологічні. Багато з ниж цілком наукові і обгрунтовані.
    • 2006.01.12 | Skapirus

      Часткова відповідь також тут: (л)

      http://www.unian.net/ukr/news/news-95203.html (в кінці для історії наведу повну копію, бо УНІАН має моду закривати доступ або робити недоступними старі новини).

      Так от, мені дуже сподобалися такі фрази: "Кількість людей, які заразилися пташиним грипом, може бути набагато більшою, ніж за офіційними даними, оскільки не всі люди, які заразилися вірусом, перехворіли у важкій формі. Про це свідчать дані останніх досліджень азіатських і європейських учених... "З одного боку це означає, що пташиний грип не такий смертоносний, як вважалося раніше, з іншої - він виявляється набагато більш заразливим""

      Тобто в лікарню звертаються ті, кого вже хвороба серйозно дістала, тому серед них вищий відсоток померлих, а статистика враховує лише тих, хто захворіли.

      До речі, цікаво, який відсоток смертей серед тих, хто звертався в лікарні при захворюванні звичайним грипом?

      Тут вже колись говорили, що було б дуже добре якби ми боролися з туберкульозом так же активно, як у нас роблять вигляд, що борються з пташиним грипом. Давно вже б зберегли життя мільйонів померлих від туберкульозу в світі кожного року. Чи це нікого не цікавить? Головне вигризти гроші під модний проект, рекламуючи всім, що ми рятуємо вас від страшної напасті. Згадайте комп"ютерну проблему 2000-го року. Скільки вереску було? Скільки грошей пішло? І де той кінець комп"ютерного світу? Чи головне не реально працювати, а робити вигляд, що працюєш?
      Пташиний грип набагато заразливіший, ніж вважалося раніше

      Кількість людей, які заразилися пташиним грипом, може бути набагато більшою, ніж за офіційними даними, оскільки не всі люди, які заразилися вірусом, перехворіли у важкій формі. Про це свідчать дані останніх досліджень азіатських і європейських учених, повідомив в інтерв'ю РІА “Новости” один з провідних світових фахівців з інфекційних хвороб, завідувач кафедрою епідеміології Каліфорнійського університету професор Артур Рейнгольд (Arthur Reingold).

      "Цифри офіційної статистики щодо хворих на пташиний грип можуть бути тільки верхівкою айсберга, насправді тих, хто заразився, може бути більше в кілька разів", - заявив Рейнгольд.

      "У нас поки що немає достовірних даних щодо останніх спалахів хвороби, але вже можна впевнено говорити про те, що в 1997 році в Гонконзі, коли світ уперше дізнався про пташиний грип, загальна кількість тих, хто заразився, значно перевищувала офіційну статистику, про це свідчать аналізи крові, взяті у тих, хто мав респіраторні захворювання на той час", - пояснив він.

      На початку цього тижня в американському журналі Archives of Internal Medicine були оприлюднені результати дослідження групи європейських учених у кількох районах В'єтнаму, де були спалахи пташиного грипу. З'ясувалося, що в районах спалахів хвороби у людей набагато частіше помічалися симптоми застуди, які, втім, не призводили до серйозних захворювань.

      Учені припустили, що мінімум 650-750 випадків легкої простуди були викликані саме контактами з хворими птахами.

      На думку Рейнгольда, нові дані, які ще потребують додаткових підтверджень, дають одночасно підстави як для оптимізму, так і для песимізму. "З одного боку це означає, що пташиний грип не такий смертоносний, як вважалося раніше, з іншої - він виявляється набагато більш заразливим".

      За офіційними даними Світової організації охорони здоров'я, в цілому світу пташиним грипом заразилися 156 осіб, приблизно половина хворих померли.

      РІА "Новости"
  • 2005.12.30 | Мартинюк

    Про пташині епідемії

    Моє дитинство пройшло у селі. Достеменно памятаю дві чи три епідемії серед домашніх птахів, після яких у селі перездихало більше половини всіх пернатих. Звичайно їх ніхто не вживав у їжу, але й ніхто не спалював і не закопував на глибину трьох метрів . Собаки і коти оте все тягали ... Якихось проблем серед інших домашніх тварин та людей ніби то не спостерігалося.

    Це було у 70-х та 80 роках.

    Чи не був це так званий пташиний грип? Наскільки він реально небезпечний для людей. Що каже медична статистика?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.30 | Пані

      Що казав Алім Андрійович

      Це я попередньо замість нього, ну і з метою піару теми :)

      Пташиний грип досить добре в нас досліджений. Є навіть український різновид вірусу пташиного грипу, зареєстрований в 60ті роки. І епідемії серед птахів бували.

      Це абсолютно не нове. Новим є спроба спекулятивним чином нав"язати думку про можливість зараження людей.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.30 | Englishman

        А толя дейнека мені навіть нещодавно пояснив,

        хто саме нав"язує "спекулятивно" цю думку.

        До речі, кому цікаво, тут досить багато інформації про пташиний грип надано:
        http://en.wikipedia.org/wiki/Avian_flu

        Звичайно, це не моя гілка, тому дискусію розвивати не буду.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.30 | Пані

          В професора теорії змови нема

          І він не висуває ніяких припущень хто.

          Натомість він каже, що все це наслідок жахливого професіонального рівня адміністрації охорони здоров"я та ветеринарії.

          Він сам пояснить все.
      • 2005.12.30 | Михайло Свистович

        Re: Що казав Алім Андрійович

        Пані пише:
        >
        > Новим є спроба спекулятивним чином нав"язати думку про можливість зараження людей.

        А як бути з фактами зараження і навіть смерті людей в Азії? Їх куди діти?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.30 | Пані

          Re: Що казав Алім Андрійович

          Михайло Свистович пише:
          > Пані пише:
          > >
          > > Новим є спроба спекулятивним чином нав"язати думку про можливість зараження людей.
          >
          > А як бути з фактами зараження і навіть смерті людей в Азії? Їх куди діти?

          В нас немає тих умов, що в Азії. Я не буду казати все, бо не спец, і щоб увагу притримати.
        • 2006.01.05 | Боровик

          Re: Що казав Алім Андрійович

          Дозвольте, я відповім?
          Недавно питав у свого однокурсника з кафедри орнітології МГУ.
          В Азії зараження проходили від птахи до людиниу всіх випадках крім одного, а не від людини до людини. Одне зараження - недоказаний спосіб передачі, заражені мати і донька і не встановлено як саме заразилась дитина - від матері чи від курки.
          Зараження у всіх випадках було через надто сильний контакт з хворими птахами, - у кількох випадках зараження пройшли через те, що пили сиру і свіжу кров щойно зарізаної птахи. Якби наша кухня характеризувалась вживанням свіжої крові, то і у нас були б випадки зараження.
          Термічна обробка до 100 градусів повністю знезаражує продукт.
          Птахи хворіють цим вірусом часто весною і восени під час довгих перельотів. Здихають переважно старі і молодняк. Здорові птахи - виживають.
          Для птахів цей вірус нічим не гірший від нашого людського грипу. Різниця тільки в тому, що на "пташиному базарі" не продають гірчичники, аспірин, ТераФлю, Упса і т.д...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.09 | Пані

            Шляхи зараження

            Останні випадки в Турції, схоже (?), спростовують слова і вашого знайомого і Аліма Анрійовича.

            Зараження відбулося взимку, в засніженій Турції, ніяких комах там близько і не могло бути в таку погоду. Діти не їли сирого м"яса, ця традиція в тих краях відсутня, наскількі я розумію.

            В господі, де мешкали всі загиблі (на цей момент) знайдено заражену птицю, причому як живу, так і мертву.

            Діти гралися на подвір"ї в сніговика, тягали мертву птицю і порпалися в курятнику. Це за словами БіБіСі (тільки що був випуск новин) встановили спеціалісти WHO. Цю курятину в їжу в господі ніби не вживали.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.12 | Професор А.Заволока

              Re: Шляхи зараження

              Пані пише:
              > Останні випадки в Турції, схоже (?), спростовують слова і вашого знайомого і Аліма Анрійовича.
              >

              Ваше зауваження є дуже слушним. Можливо, що діти отримали вірус значно раніше, ще на час існування температури сприятливої до існування комарів, а згодом вірус призвів до своїх наслідків. Близький контакт дітей з загиблою птицею ( тягали мертву птицю і порпалися в курятнику) не виключає і респіраторного шляху потрапляння вірусу в організм в значній кількості, до цього, в повітрі курятників з традиційним утриманням птиці часто перебуває в декілька разів перевищений вміст хвороботворної та умовно хвороботворної мікрофлори яка, як і похолодання, яке наступило, могли значно вплинути на опірність організму дітей і прискорити розвиток грипу. Інші менші дітки в цій родині на разі (слава Богу !) здорові і , може завдяки саме тому, що не мали такого контакту з загиблою птицею і не поралися в курятнику.

              Не можна виключати, як фактор передачі вірусу людям від птиці замість комарів і блошині укуси та кліщів які перебувають в курятнику в підстильці. Повідомлення про випадки захворювання 5 людей в Японії на пташиний грип (працівники птахофабрики) з низькою ступінню хворобливості вірусу (H5 N2) може свідчити і про можливе епідемічне значення вірусу виявленого в Південній Африці в 1961 році , а саме Tern (S. Africa) 61.
            • 2006.01.13 | Боровик

              Re: Шляхи зараження

              Мене теж трохи здивували випадки в Туреччині, але в даній ституації третього не дано.
              Тобто, справа в тому, що холод зменшує шанс передачі, але збільшує виживання вірусу.
              Передача відбувається коли один з двох факторів (передача чи виживання) чи обидва фактори беруть верх.
              А якщо там був сніг та мороз, то це чи не ідеальні умови для передачі зарази від птахів, бо пташині ноги на морозі без води тріскаються і навіть на снігу часто залишають капельки крові. Може бути вірус, що літом моментально гине але може протриматись на снігу години, дні, роки...


              Пані пише:
              > Останні випадки в Турції, схоже (?), спростовують слова і вашого знайомого і Аліма Анрійовича.
              >
              > Зараження відбулося взимку, в засніженій Турції, ніяких комах там близько і не могло бути в таку погоду. Діти не їли сирого м"яса, ця традиція в тих краях відсутня, наскількі я розумію.
              >
              > В господі, де мешкали всі загиблі (на цей момент) знайдено заражену птицю, причому як живу, так і мертву.
              >
              > Діти гралися на подвір"ї в сніговика, тягали мертву птицю і порпалися в курятнику. Це за словами БіБіСі (тільки що був випуск новин) встановили спеціалісти WHO. Цю курятину в їжу в господі ніби не вживали.
    • 2005.12.30 | Георгій

      Re: Про пташині епідемії

      Мартинюк пише:
      > Моє дитинство пройшло у селі. Достеменно памятаю дві чи три епідемії серед домашніх птахів, після яких у селі перездихало більше половини всіх пернатих. Звичайно їх ніхто не вживав у їжу, але й ніхто не спалював і не закопував на глибину трьох метрів . Собаки і коти оте все тягали ... Якихось проблем серед інших домашніх тварин та людей ніби то не спостерігалося. Це було у 70-х та 80 роках. Чи не був це так званий пташиний грип? Наскільки він реально небезпечний для людей. Що каже медична статистика?
      (ГП) Чи був це пташиний грип, я не знаю і не думаю, що на це запитання можна відповісти. Щодо реальності небезпеки вірусу пташиного грипу для людей: вірус із сімейства так званих ортоміксовірусів, який викликає пташиний грип, передається або від одного птаха до другого, або від птаха до людини. Поки що нема жодного задокументованого випадку, коли б цей вірус передавався від однієї людини другій. Але річ у тому, що ортоміксовіруси за самою своєю біологічною природою дуже непередбачені. Їх генетична інформація закодована у так званій мінус нитці РНК. Це копія, яка нібито як зроблена з безсмисленої, не-кодуючої нитки ДНК, тієї з двох ниток ДНК, яка не містить генів. Таким чином, щоби вижити, ортоміксовірусові треба спочатку зробити "осмислену" копію своєї безсмисленої РНК. Для цього вірус, коли він інфікує клітину, використовує ферменти, які звуться РНК-залежні РНК полімерази. І отут ховається справжня біда, тому що ці ферменти схильні до помилок. Іншими словами, коли вірус інфікує клітину, робить осмислені копії своєї РНК і починає використовувати їх для біосинтезу своїх "діточок" на клітинних рібосомах, ці "діточки" виходять дуже різними, часто зовсім не схожими на тата-віруса. Якщо, не дай Боже, один з таких бебі-вірусів стане, завдяки помилкам РНК-залежних РНК-ролімераз, здатним передаватися від людини людині, може дійсно спалахнути епідемія таких карколомних масштабів і з такими страшними наслідками, що ми зараз навіть не здатні їх повністю осягнути (так сталося зі знаменитим штамом "іспанки" у 1918 році, коли загинуло більше людей, ніж на фронтах Першої світової війни). Одна американська група епідеміологів підрахувала, наприклад, що під час такої ерідемії пташиного грипу за приблизно три тижні може загинути десь 60 мільйонів людей, що цілком може паралізувати американську державу і мати непередбачений вплив на хід подій в усьому світі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.12.30 | zinc

    Re: наукове забезпечення

    можливо я трошки песиміст у цій сфері, але мої питання такі:

    І) чи є у нас, в Україні, фахівці і обладнання (іншими словами, науково-технологічна база), які могли б самостійно проводити дослідження такого і подібних йому вірусів ?
    Я маю на увазі:
    1. виявляти наявнсть цього вірусу
    2. 100% його ідентифікувати (саме цей вірус, саме цей штам, тощо)
    3. ідентифікувати його мутації і спостерігати його еволюцію на молекулярному рівні
    4. проводити лабораторні дослідження цього вірусу, як то: штучні мутації, вивчення механізму його дії в клітинах різних організмів, тощо
    5. забезпечувати необхідну біологічну безпеку при таких дослідженнях
    6. розробляти ліки/засоби боротьби/засоби профілактики (фармакологічні) на базі таких досліджень

    ІІ) чи є у нас, в Україні, необхідний комплекс організацій та процедур для оперативного проведення наступних дій у разі виникнення епідемій серед тварин або людей, або виявлення випадків захворювання на хвороби з надзвичайною епідеміологічною небезпекою серед людей або тварин ?
    1. оперативного введення зони карантину
    2. належного забезпечення карантину, та життя населення в межах такої зони
    3. оперативного розгортання медичної допомоги в зоні карантину
    4. термінового виявлення носіїв хвороби та всіх, хто потенційно ними може бути
    5. належне спорядження та апаратура для персоналу, що забезпечуватиме зону каратину та безпосередньо працюватиме з інфекційованими
    6. запасів профілактичних засобів та ліків
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.05 | zinc

      Re: наукове забезпечення

      Нажаль, я не побачив відповідей на ті запитання, які хвилюють особисто мене. Також не побачив ніякої нової інформації про сам вірус, а в основному розмірковування на політичні/всеопозиційні/конспірологічні теми. Звичайно питання "кто виноват?" і відповідіть на нього є завжди цікавими і гарячими. Але, я думаю, по відношенню до цієї проблеми треба в першу чергу думати "что делать?" (весіння міграція птахів, потенційна мутація вірусу, etc). А от тут шановний академік не говорить нічого крім якихось теоретичних міркувань на дотичні теми, оскільки складається враження, що він не вірусолог, і з цим високопатогенним вірусом близької роботи не мав, а згадує в основному досить давній досвід з відмінними вірусами, коли все було по-іншому. Отже, я схильний більше довіряти інформації, роздумам і висновкам спеціалістів з WHO, які з цим вірусом працювали і в "полі", і лабораторіях.

      Для тих, кому не цікаво за що звільнили голову ветеринарної служби, а цікава наукова інформація про вірус (точніше, групу вірусів):
      http://www.who.int/csr/disease/avian_influenza/avian_faqs/en/index.html
      я думаю було б надзвичайно корисно перекласти цю інформацію українською мовою і зробити доступною для людей, тут дуже багато для розуміння небезпеки хвороби, ступеня ризиків і навіть побутових аспектів
      ще звідти ж:
      http://www.who.int/mediacentre/factsheets/avian_influenza/en/
      http://www.who.int/csr/disease/influenza/pandemic10things/en/index.html
      http://www.who.int/csr/disease/avian_influenza/en/index.html

      Чесно кажучі, здивований, що не знайшов нічого корисного/цікавого тут:
      http://www.moz.gov.ua/ua/main/icsm/
      сайт Державної ветеринарної служби взагалі не зміг найти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.05 | Пані

        Re: наукове забезпечення

        zinc пише:
        > Нажаль, я не побачив відповідей на ті запитання, які хвилюють особисто мене.

        Він ще до ваших питань на добрався. Незабаром буде.
      • 2006.01.07 | Професор А.Заволока

        Re: наукове забезпечення

        zinc пише:
        > Нажаль, я не побачив відповідей на ті запитання, які хвилюють особисто мене. Також не побачив ніякої нової інформації про сам вірус,

        за всіма міжнародними засадами і, поділяючи Вашу персональну повагу до WHO, повідомляю, що у відповідності до міжнародної номенклатури будь-який штам вірусу грипу А (як В і С) позначається за схемою:

        рід / джерело ізоляції /місце ізоляції / особистий номер ізолянта / рік ізоляції /формула виду з зазначенням серотипу гемагглютинину та нейрамінідази, тобто «H» та «N». При спалаху пташиного грипу на Україні в 60-х роках було виділено від качки вірус А. За наведеною номенклатурою його було класифіковано, як «вірус А (Качка/Україна) 1/63 (H 7 N 2)». Якщо вірус ізольовано від людини, то джерело ізоляції не пишеться, наприклад, відомий вірус А грипу людини (до створення якого, до речі, має відношення і українська качка) названо: «вірус А (Гонконг) 1/68 (H 3 N2») Яку назву отримав або має отримати кримський вірус, про який йдеться в нашому спілкуванні, поки що невідомо.


        > а в основному розмірковування на політичні/всеопозиційні/конспірологічні теми. Звичайно питання "кто виноват?" і відповідіть на нього є завжди цікавими і гарячими. Але, я думаю, по відношенню до цієї проблеми треба в першу чергу думати "что делать?" (весіння міграція птахів, потенційна мутація вірусу, etc).

        Вважаю, що «розмірковування на політичні теми» коли йдеться про поширення інфекційного захворювання завжди є доцільним, особисто в країні з системною корупцією. З стародавніх цивілізацій до нас дійшло гасло, яке беруть до уваги і зараз епізоотологи і епідеміологи всіх країн: «Епізоотії (епідемії) – ворог економічний, політичний та соціальний». Щодо кримського пташиного грипу, то тут політики не менше, ніж вірусології.

        > А от тут шановний академік не говорить нічого крім якихось теоретичних міркувань на дотичні теми, оскільки складається враження, що він не вірусолог, і з цим високопатогенним вірусом близької роботи не мав, а згадує в основному досить давній досвід з відмінними вірусами, коли все було по-іншому. Отже, я схильний більше довіряти інформації, роздумам і висновкам спеціалістів з WHO, які з цим вірусом працювали і в "полі", і лабораторіях.

        Залишаю за Вами Ваше право на особисті враження, що «з цим високопатогенним вірусом близької роботи» я дійсно «не мав». За всіма Міжнародними та національними нормами допущення до вірусу повинні мати люди з дуже обмеженого кола.

        Присутність високого начальства на курятниках в час перебігу вірусної хвороби є подією безпідставною, начальство нічім не зарадить, на це є ветеринари-спеціалісти. Посилання на перебіг вірусної хвороби без визначення збудника, проведення при цьому заходів, шоу з привселюдним поїданням високопосадовцями курячого м`яса в зоні, де зареєстрований пташиний грип, з одночасною трансляцією цього явища по телебаченню, візити в Крим на кшталт «на кожному весіллі наречений, на кожних іменинах іменинник», нічого спільного з заходами по боротьбі з грипом не мають .

        Ви назвали вірус «високопатогенним», я теж таке чув по радіо, але на яких засадах була встановлена ця «висока патогенність» і по відношенню до кого вірус високо патогенний не відомо. Це один з елементів нагнітання напруги в суспільстві.

        Ось думка працівника лабораторії з Росі пана Денкверта, куди Україна надіслала кримський вірус грипу на дослідження : «Украинская мутация птичьего гриппа является уникальной и нигде в мире не встречается, выявленный в Крыму штамм птичьего гриппа является высоко патогенным и представляет потенциальную угрозу для человека, таковы результаты анализов доставленных с Украины образцов, проведенных специалистами Всероссийского НИИ защиты животных во Владимирской области».

        А ось думка Президента Європейської регіональної комісії Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) Миколи Бєлєва по цьому питанню:
        «Это неверно, H5N1 – только один, и нет никаких мутаций».
    • 2006.01.07 | Професор А.Заволока

      Re: наукове забезпечення

      zinc пише:
      > можливо я трошки песиміст у цій сфері, але мої питання такі:
      >
      > І) чи є у нас, в Україні, фахівці і обладнання (іншими словами, науково-технологічна база), які могли б самостійно проводити дослідження такого і подібних йому вірусів ?
      > Я маю на увазі:
      > 1. виявляти наявнсть цього вірусу
      > 2. 100% його ідентифікувати (саме цей вірус, саме цей штам, тощо)
      > 3. ідентифікувати його мутації і спостерігати його еволюцію на молекулярному рівні
      > 4. проводити лабораторні дослідження цього вірусу, як то: штучні мутації, вивчення механізму його дії в клітинах різних організмів, тощо
      > 5. забезпечувати необхідну біологічну безпеку при таких дослідженнях
      > 6. розробляти ліки/засоби боротьби/засоби профілактики (фармакологічні) на базі таких досліджень

      - На підставі інформації, яку я маю, Україна не може зараз в переважному обсязі реалізувати ті заходи, на які ви посилаєтесь в перших шести поставлених Вами питаннях. Тому Україна надсилає для досліджень матеріал в інші країни, наприклад в Росію. Надходять, на жаль, і результати досліджень, з якими не погодився Микола Бєлєв – Президент Європейської регіональної комісії Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ)


      > ІІ) чи є у нас, в Україні, необхідний комплекс організацій та процедур для оперативного проведення наступних дій у разі виникнення епідемій серед тварин або людей, або виявлення випадків захворювання на хвороби з надзвичайною епідеміологічною небезпекою серед людей або тварин ?
      > 1. оперативного введення зони карантину
      > 2. належного забезпечення карантину, та життя населення в межах такої зони
      > 3. оперативного розгортання медичної допомоги в зоні карантину
      > 4. термінового виявлення носіїв хвороби та всіх, хто потенційно ними може бути
      > 5. належне спорядження та апаратура для персоналу, що забезпечуватиме зону каратину та безпосередньо працюватиме з інфекційованими
      > 6. запасів профілактичних засобів та ліків

      - Вважаю, що в разі виникнення небезпечної епізоотичної або епідеміологічної ситуації на Україні певні служби щодо боротьби з епізоотіями та епідеміями будуть здатні якісно забезпечити весь комплекс карантинних та інших протиепізоотичних та протиепідемічних заходів.
    • 2006.01.17 | капітан Немо

      Їхав я у поїзді....

      РОзмовляв із одним чоловіком, ветеринаром. Розказав він мені таку річ : в Україні є універсальний засіб проти всіх видів вірусів та інфекцій. Називається - НАД-ОЦТОВА кислота. Виготовляють її з льодяної оцтової кислоти та перекису водню. Обробка полягає у розбризкуванні над зараженою територією. Вбиває туберкульозну паличку, курячий грип і т.п. Один суттєвий "недолік" цього засобу - дуже НИЗЬКА собівартість. Якщо цей засіб впровадити у виробництво, то всі люди, котрі кормляться з держзамовлень на ХЛОРКУ, залишаться без джерела надприбутків.

      З одного боку - дивно. На ліквідацію заражених птахів у Криму держава виділила 20 мільйонів гривень. З іншого боку, у цих людей чиновники вимагають хабара у чотириста тисяч баксів ( тобто - два мільйони гривень) за видачу дозволу на серійне ( чи яке там ) виробництво. Таких сум у цих людей немає. Оскільки засіб офіційно не дозволений, то вони не можуть його виробляти для офіційного продажу, лише для експериментів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.18 | Михайло Свистович

        Re: Їхав я у поїзді....

        капітан Немо пише:
        > РОзмовляв із одним чоловіком, ветеринаром. Розказав він мені таку річ : в Україні є універсальний засіб проти всіх видів вірусів та інфекцій. Називається - НАД-ОЦТОВА кислота. Виготовляють її з льодяної оцтової кислоти та перекису водню. Обробка полягає у розбризкуванні над зараженою територією. Вбиває туберкульозну паличку, курячий грип і т.п. Один суттєвий "недолік" цього засобу - дуже НИЗЬКА собівартість. Якщо цей засіб впровадити у виробництво, то всі люди, котрі кормляться з держзамовлень на ХЛОРКУ, залишаться без джерела надприбутків.

        Я думаю, що це - фантазії того ветеринара.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.20 | капітан Немо

          У Свистовича прогрес !

          Михайло Свистович пише:
          > капітан Немо пише:
          > > РОзмовляв із одним чоловіком, ветеринаром. Розказав він мені таку річ : в Україні є універсальний засіб проти всіх видів вірусів та інфекцій. Називається - НАД-ОЦТОВА кислота. Виготовляють її з льодяної оцтової кислоти та перекису водню. Обробка полягає у розбризкуванні над зараженою територією. Вбиває туберкульозну паличку, курячий грип і т.п. Один суттєвий "недолік" цього засобу - дуже НИЗЬКА собівартість. Якщо цей засіб впровадити у виробництво, то всі люди, котрі кормляться з держзамовлень на ХЛОРКУ, залишаться без джерела надприбутків.

          > Я думаю, що це - фантазії того ветеринара.

          Що саме - "фантазії ветеринара" ?
          Що є така НАДОЦТОВА кислота ?
          Що вона щось вбиває ?
          Що йому не дають впроваджувати у виробництво ??
          Що ? Що саме ??


          А взагалі у Свистовича прогрес, бо міг же ж просто написати - "брехати не гарно", та й усе.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.21 | Михайло Свистович

            Re: У Свистовича прогрес !

            капітан Немо пише:
            >
            > Що саме - "фантазії ветеринара" ?

            Все, що він Вам сказав
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.21 | капітан Немо

              Re: У Свистовича прогрес !

              Михайло Свистович пише:
              > капітан Немо пише:
              > > Що саме - "фантазії ветеринара" ?
              > Все, що він Вам сказав

              А смисл йому це робити ?? Він же не Свистович .

              Не судіть про всіх по собі, Свистовичу.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.01.21 | Михайло Свистович

                Re: У Свистовича прогрес !

                капітан Немо пише:
                >
                > А смисл йому це робити ??

                Бо він у це вірить

                >
                > Він же не Свистович

                Звичайно

                >
                > Не судіть про всіх по собі, Свистовичу.

                Я й несуджу. Я ж не фантазую.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.01.22 | капітан Немо

                  Re: У Свистовича прогрес !

                  Михайло Свистович пише:
                  > капітан Немо пише:
                  > > А смисл йому це робити ??

                  > Бо він у це вірить
                  Він не тільки вірить, але й практикує з цим ділом.
                  Але вас переконувати я не бачу смислу. Він вірить у щось своє, а свистович вірить у щось своє. І кожному воздасться по його вірі.


                  > > Не судіть про всіх по собі, Свистовичу.
                  > Я й несуджу. Я ж не фантазую.

                  фантазуєте. постійно.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.01.22 | Михайло Свистович

                    Re: У Свистовича прогрес !

                    капітан Немо пише:
                    >
                    > Він не тільки вірить, але й практикує з цим ділом.

                    Невже розпилює цю кислоту з літака на великих площах? І де ж він її виробляє в таких кількостях? Чи він хотів був виробляти, а йому мафія хімічна заборонила через низьку собівартість?

                    >
                    > фантазуєте. постійно.

                    ніколи
        • 2006.01.20 | капітан Немо

          ось результати пошуку.... (/)

          18
          Дезоксон-О
          ТОВ "Біодез", Україна
          Рідина у поліетилен. пляшках 1,5л, 3,0л; каністрах 5,0л, 10,0л
          Пероксооцтова (надоцтова) кислота, перекис водню, оцтова кислота, стабілізуючі добавки
          Посвідч. №0041 від 12.12.2000р.
          МВ №0225-00 від 21.12.2000р.
          Дезінфекція поверхонь приміщень, меблів, посуду, білизни, сантехобладнання та прибирального інвентарю при проведенні заключної дезінфекції у вогнищах інфекційних захворювань та закладах охорони здоров'я при кишкових і крапельних інфекціях бактеріальної і вірусної етіології, туберкульозі, дерматомікозах, сибірці і обмежено для поточної дезінфекції в місцях загального користування за відсутності людей. Дезінфекція виробів мед. призначення із силіконової гуми, пластмас, скла, корозійностійкого металу (виключаючи ендоскопи та інструменти до них).

          ----------

          24
          Делаксон
          ТОВ "Делана", Україна
          Рідина у полімерних каністрах по 1; 3; 5л; 20-100л
          Пероксооцтова (надоцтова) кислота, перекис водню, оцтова кислота, стабілізуючи добавки
          Посвідч. №0103 від 18.07.2002р.
          МВ №0291-02 від 24.07.2002р.
          Дезінфекція мед. приладів, предметів догляду хворих, білизни, посуду, іграшок, поверхонь приміщень, предметів обстановки, виділень, сантехобладнання, транспорту при проведенні заключної, поточної та профілактичної дезінфекції у закладах охорони здоров'я та вогнищах кишкових і крапельних інфекцій бактеріальної та вірусної етіології, туберкульозу, дерматомікозів, сибірці, обмежено для поточної дезінфекції у місцях загального користування за відсутності людей, а також дезінфекція та стерилізація виробів мед. призначення; санітарна обробка технологічного обладнання, апаратів, комунікацій, інвентарю і тари на підприємствах пивоварної та безалкогольної промисловості.

          ---------------

          30
          Дівозан форте
          НВПП "Дезо", Україна
          Рідина у скляних або поліетилен. пляшках 1л; скляних бутлях по 20л; поліетилен. каністрах від 5л; бочках (флягах) по 20-200л з поліетилену, стійкого до перекису водню
          Пероксооцтова (надоцтова) кислота, перекис водню, оцтова кислота, стабілізуючі добавки
          Посвідч. Ради РЗВД №0037 від 11.08.2000р.
          МВ №0220-00 від 24.07.2000р.
          Дезінфекція поверхонь приміщень, меблів, посуду, білизни, сантехобладнання при проведенні заключної дезінфекції у вогнищах інфекційних захворювань та закладах охорони здоров'я при кишкових і крапельних інфекціях бактеріальної і вірусної етіології, туберкульозі, грибкових захворюваннях, сибірці і обмежено для поточної дезінфекції в місцях загального користування за відсутності людей. Дезінфекція виробів мед. призначення із силіконової гуми, пластмас, скла, корозійностійкого металу (виключаючи ендоскопи і інструменти до них).
          ---------------

          Надуксусная кислота в низких концентрациях (0,001-0,2%) характеризуется очень быстрым действием на все микроорганизмы, в том числе на бактериальные споры. Особым преимуществом надуксусной кислоты является то, что продукты ее распада (например, уксусная кислота, вода, кислород, пероксид водорода) не вредны и она не оставляет осадка. Ее активность сохраняется в присутствии органического вещества, и спороцидный эффект наблюдается даже при низких температурах.
          http://endoscopy.ru/doctor/art.html?p=10
        • 2006.01.20 | Професор А.Заволока

          Універсального засобу дезинфекції не існує

          Михайло Свистович пише:
          > капітан Немо пише:
          > > РОзмовляв із одним чоловіком, ветеринаром. Розказав він мені таку річ : в Україні є універсальний засіб проти всіх видів вірусів та інфекцій. Називається - НАД-ОЦТОВА кислота. Виготовляють її з льодяної оцтової кислоти та перекису водню. Обробка полягає у розбризкуванні над зараженою територією. Вбиває туберкульозну паличку, курячий грип і т.п. Один суттєвий "недолік" цього засобу - дуже НИЗЬКА собівартість. Якщо цей засіб впровадити у виробництво, то всі люди, котрі кормляться з держзамовлень на ХЛОРКУ, залишаться без джерела надприбутків.
          >
          > Я думаю, що це - фантазії того ветеринара.

          Універсального засобу дезинфекції не існує, вони застосовуються в залежності від властивостей збудників, так збудник туберкульозу є стійким до кислот, лугів, спирту та ін. Кислоти для дезинфекції використовують переважно в випадках, коли не є важливою подальша доля поверхні, яка підлягає дезинфекції, оскільки кислоти дуже руйнівні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.21 | капітан Немо

            Хотів би нагадати....

            ... одну відому річ, котру розповідають першокурсникам технічних вузів.

            Якось когось ( Альберта Ейнштейна, Капіцу чи ще когось) запитали :
            - Як робляться винаходи ?
            Відповідь :
            - Всі знають, що цього зробити неможливо. Але знаходиться один дивак, котрий цього не знає. От він і робить винахід.

            ------------------


            Професор А.Заволока пише:

            > Універсального засобу дезинфекції не існує, вони застосовуються в залежності від властивостей збудників, так збудник туберкульозу є стійким до кислот, лугів, спирту та ін. Кислоти для дезинфекції використовують переважно в випадках, коли не є важливою подальша доля поверхні, яка підлягає дезинфекції, оскільки кислоти дуже руйнівні.

            Особливо концентрована сірчана кислота. Або азотна. :)
            ВАжко сперечатися з професором, котрий вважає, що знає все . Тим більше, що мої знання в цій галузі - в межах тригодинної розмови в поїзді.
            Хотів би зауважити, що мова йде не про те, чи існує "універсальний" засіб дезинфекції, і наскільки він "універсальний", а про те, чи можна використовувати цей засіб проти збудника "пташиного грипу".

            Гадаю, якщо засіб може використовуватися проти трьох різних збудників, то він уже може називатися "універсальним".

            Приклад : от є "універсальний" клей ПВА. Він багато чого з чим клеїть, але ж не все з усім.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.21 | Nemesis

              Є універсальний засіб стерілізації.

              Підвищення температури того, що хочеш простерілізувати, до 121 градусів Цельсія протягом 15 хвилин.
              Має ряд побочних явищ при застосуванні до живих організмів. :)

              А серйозно - дезінфекція за визначенням не вбиває всіх збудників хвороб. Дезінфіковані речі не є стерільними, дезінфекція лише зменшує кількість мікроорганізмів (деякі мікроорганізми наприклад встигають поміняти стан та стати спорою).
              Лише стерілізація гарантує відсутність живих мікроорганізмів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.01.23 | Професор А.Заволока

                потрібно відрізняти поняття «стерилізація» і «дезінфекція»

                Nemesis пише:
                > Підвищення температури того, що хочеш простерілізувати, до 121 градусів Цельсія протягом 15 хвилин.
                > Має ряд побочних явищ при застосуванні до живих організмів. :)
                >
                > А серйозно - дезінфекція за визначенням не вбиває всіх збудників хвороб. Дезінфіковані речі не є стерільними, дезінфекція лише зменшує кількість мікроорганізмів (деякі мікроорганізми наприклад встигають поміняти стан та стати спорою).
                > Лише стерілізація гарантує відсутність живих мікроорганізмів.

                Що при дезинфекція не вбиваються всі збудники це загально відомо.

                Обов`язково потрібно відрізняти поняття «стерилізація» і «дезінфекція». При боротьбі з грипом застосовують саме дезинфекцію - комплекс прийомів і методів, спрямованих на знищення або інактивацію збудників заразних захворювань в зовнішньому середовищі і на поверхні тіла хворих тварин. Стерилізація забезпечує повне знищення в об`єкті як патогенніх збудників так і не патогенної мікрофлори.

                Обговорюється саме д е з и н ф е к ц і я. Чи варто пояснювати, що застосування «підвищення температури до 121 градусів Цельсія протягом 15 хвилин» для знищення, наприклад, вірусу грипу в навколишньому середовищі і на поверхні тіла хворої птиці не є можливим ?
            • 2006.01.21 | Михайло Свистович

              Re: Хотів би нагадати....

              капітан Немо пише:
              > ... одну відому річ, котру розповідають першокурсникам технічних вузів.
              >
              > Якось когось ( Альберта Ейнштейна, Капіцу чи ще когось) запитали :
              > - Як робляться винаходи ?
              > Відповідь :
              > - Всі знають, що цього зробити неможливо. Але знаходиться один дивак, котрий цього не знає. От він і робить винахід.

              Проте це зовсім не означає, що всі диваки є винахідниками. Більшість з них винаходить "вічний двигун", "універсальний розчинник" тощо

              >
              > ВАжко сперечатися з професором, котрий вважає, що знає все

              Не думаю, що він так вважає. Але те, що він знає у своїй галузі значно більше від усіх тут присутніх, це точно. Як і, напевно, значно більше від звичайного ветеринара.

              >
              > Тим більше, що мої знання в цій галузі - в межах тригодинної розмови в поїзді.

              Але доводите так, ніби то Ви були тим ветеринаром.
            • 2006.01.23 | Професор А.Заволока

              Re: Хотів би нагадати....

              капітан Немо пише:

              > Особливо концентрована сірчана кислота. Або азотна. :)
              > ВАжко сперечатися з професором, котрий вважає, що знає все . Тим більше, що мої знання в цій галузі - в межах тригодинної розмови в поїзді.
              > Хотів би зауважити, що мова йде не про те, чи існує "універсальний" засіб дезинфекції, і наскільки він "універсальний", а про те, чи можна використовувати цей засіб проти збудника "пташиного грипу".
              >
              > Гадаю, якщо засіб може використовуватися проти трьох різних збудників, то він уже може називатися "універсальним".
              >
              > Приклад : от є "універсальний" клей ПВА. Він багато чого з чим клеїть, але ж не все з усім.

              Концентровані розчини кислот при дезинфекції не застосовують.

              Я не вважаю, що «знаю все» і не давав підстав так думати про мене. Дезинфекцію знаю у відповідності до свого статусу, до речі, книга про дезинфекцію містить в межах 500 сторінок, говорити про дезинфекцію, або про щось інше можливо лише виходячи з попереднього узгодження конкретних понять, якими оперують учасники обговорення, або додержання загально прийнятих понять.

              Заходи і засоби дезинфекції застосовують в залежності від в л а с т и в о с т е й збудників. Наприклад: при вірусних хворобах рекомендовано застосовувати горячий розчин 1,5 -2% їдкого натру, або 3% розчин хлорного вапна, які себе виправдали історично і економічно.

              Чи не маєте Ви інформації про ціну 100 літрів дез. засобів ( дезоксон-о, делаксон, діва зон) на які Ви посилаєтесь? Дуже цікаво, як різниться ця ціна в порівнянні з ціною 100 літрів 3% розчину хлорного вапна, або 100 літрів 2% розчину їдкого натру, які з успіхом можна використовувати і при боротьбі з грипом в Криму? Не менш цікаво за яким експериментами визначали руйнівну дію дезоксону-о та ін. на збудників туберкульозу та сибірки ?

              > ... одну відому річ, котру розповідають першокурсникам технічних вузів.

              > Якось когось ( Альберта Ейнштейна, Капіцу чи ще когось) запитали :
              > - Як робляться винаходи ?
              > Відповідь :
              > - Всі знають, що цього зробити неможливо. Але знаходиться один дивак, котрий цього не знає. От він і робить винахід.

              Законом передбачено, що боротьба з будь-якими хворобами відбувається за затвердженими настановами. Наведений Вами історичний факт для мене особисто дуже цікавий і, взагалі, має великий філософський сенс. Україна зараз не є бідною на « диваків», але їх « винаходи» щось не на користь державі. Не буде винаходу і при участі в діагностиці і боротьбі з грипом «диваків» з Мінагрополітики, або МНС. Тупцювання по граблях не є винаходом, а лише особливістю сучасної національної культури і української дійсності ...
        • 2006.01.21 | Skapirus

          Re: Їхав я у поїзді....

          Михайло Свистович пише:
          > капітан Немо пише:
          > > РОзмовляв із одним чоловіком, ветеринаром. Розказав він мені таку річ : в Україні є універсальний засіб проти всіх видів вірусів та інфекцій. Називається - НАД-ОЦТОВА кислота. Виготовляють її з льодяної оцтової кислоти та перекису водню. Обробка полягає у розбризкуванні над зараженою територією. Вбиває туберкульозну паличку, курячий грип і т.п. Один суттєвий "недолік" цього засобу - дуже НИЗЬКА собівартість. Якщо цей засіб впровадити у виробництво, то всі люди, котрі кормляться з держзамовлень на ХЛОРКУ, залишаться без джерела надприбутків.
          >
          > Я думаю, що це - фантазії того ветеринара.
          Не факт. Я зацікавився цим питанням, порився по інтернету, знайшов кілька матеріалів на тему надоцтової (або Пероксооцтової) кислоти:

          Цитую http://www.desinfection.com.ua/licence2.htm : "Дезінфекція поверхонь приміщень, меблів, посуду, білизни, сантехобладнання та прибирального інвентарю при проведенні заключної дезінфекції у вогнищах інфекційних захворювань та закладах охорони здоров'я при кишкових і крапельних інфекціях бактеріальної і вірусної етіології, туберкульозі, дерматомікозах, сибірці і обмежено для поточної дезінфекції в місцях загального користування за відсутності людей. Дезінфекція виробів мед. призначення із силіконової гуми, пластмас, скла, корозійностійкого металу (виключаючи ендоскопи та інструменти до них)."

          А також зауваження з http://endoscopy.com.ua/doctors/obrabotka1.htm : "Недоліком надоцтової кислоти є малі строки використання як концентрату (12 – 18 місяців від дня виготовлення), так і готового робочого розчину (1 – 6 діб) [21]. Надоцтова кислота викликає корозію металу, що може пошкодити складові частини миючих машин для ендоскопів, а також викликає зміну кольору ендоскопів, але без якогось функціонального пошкодження [21]. Не дивлячись на всі переваги надоцтової кислоти, одним з суттєвих її недоліків є висока вартість у порівняні з іншими дезинфікуючими засобами [11, 14, 16, 18, 20, 21], що в нашій державі відіграє не останню роль."
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.22 | капітан Немо

            Re: Їхав я у поїзді....

            Skapirus пише:

            > Не факт. Я зацікавився цим питанням, порився по інтернету, знайшов кілька матеріалів на тему надоцтової (або Пероксооцтової) кислоти:
            > Цитую http://www.desinfection.com.ua/licence2.htm : "Дезінфекція поверхонь приміщень, меблів, посуду, білизни, сантехобладнання та прибирального інвентарю при проведенні заключної дезінфекції у вогнищах інфекційних захворювань та закладах охорони здоров'я при кишкових і крапельних інфекціях бактеріальної і вірусної етіології, туберкульозі, дерматомікозах, сибірці і обмежено для поточної дезінфекції в місцях загального користування за відсутності людей. Дезінфекція виробів мед. призначення із силіконової гуми, пластмас, скла, корозійностійкого металу (виключаючи ендоскопи та інструменти до них)."
            > А також зауваження з http://endoscopy.com.ua/doctors/obrabotka1.htm : "Недоліком надоцтової кислоти є малі строки використання як концентрату (12 – 18 місяців від дня виготовлення), так і готового робочого розчину (1 – 6 діб) [21]. Надоцтова кислота викликає корозію металу, що може пошкодити складові частини миючих машин для ендоскопів, а також викликає зміну кольору ендоскопів, але без якогось функціонального пошкодження [21]. Не дивлячись на всі переваги надоцтової кислоти, одним з суттєвих її недоліків є висока вартість у порівняні з іншими дезинфікуючими засобами [11, 14, 16, 18, 20, 21], що в нашій державі відіграє не останню роль."

            Та я ж практично те ж саме виклав на http://maidan.org.ua/n/free/1137770757 20.01.

            Мене, в принципі, теж здивувало, що надоцтову кислоту названо надто дорогою, коли мені ветеринар розказував, що навпаки, воно настільки дешеве, що на колгосп достатньо одного відра на тривалий час.

            Може у шановного панства виникнуть системні запитання, то я би їх зібрав і зтелефонувався з тим чоловіком, і розпитав би м його більш детально.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.22 | Михайло Свистович

              Re: Їхав я у поїзді....

              капітан Немо пише:
              >
              > Мене, в принципі, теж здивувало, що надоцтову кислоту названо надто дорогою, коли мені ветеринар розказував, що навпаки, воно настільки дешеве, що на колгосп достатньо одного відра на тривалий час.

              Відро - це міра ціни?
  • 2005.12.31 | Skapirus

    Bже відомо щось про час та дату? А то вже майже Новий рік...(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.31 | Пані

      Давайте вирішувати

      Ми тільки що говорили з А.А. і є така думка, що між святами - то гибле діло, бо народ .... святкує.

      Тому я думаю ми зробимо так (пропозиція).

      Він відповість на ті питання, що ви вже задали, скажімо в понеділок-вівторок, ми продовжимо обговорення, а саму пресуху - тобто спілкування в реальному часі - перенесемо на після Різдва.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.31 | Skapirus

        Гарний варіант

        Пані пише:
        > Ми тільки що говорили з А.А. і є така думка, що між святами - то гибле діло, бо народ .... святкує.
        > Тому я думаю ми зробимо так (пропозиція).
        > Він відповість на ті питання, що ви вже задали, скажімо в понеділок-вівторок, ми продовжимо обговорення, а саму пресуху - тобто спілкування в реальному часі - перенесемо на після Різдва.
        Особисто я не маю жодних заперечень, більше того дозована подача інфи важлива для підігрівання інтересу до теми. Виходячи з моїх шкурних інтересів це навіть краще, бо я з 1 по 9-е їду до себе на Кіровоградщину і буду виходити на зв"язок лише вночі по технології, описаній тут: http://maidan.org.ua/static/mai/1128794011.html Тому очевидно, що вдень я не зможу долучитися до конференції.

        А взагалі виходячи з традиційного в Україні новорічного запою та подорожей пропоную до старого Нового Року конференцію не проводити, щоб потім якомога більше людей змогло дізнатися про її результати та була можливість запустити це у світ великих ЗМІ.
  • 2006.01.03 | Професор А.Заволока

    Перша частина відповідей

    Пропозиція провести розслідування з приводу обставин проголошення наявності пташиного грипу, присутності підстав для проведення заходів по боротьбі з захворюван-ням, включаючи введення «Надзвичайного стану», залучення до заходів мільйонів гри-вень, знищення птиці на подвір`ях людей, стрілянина по перелітних птахах, спалення пти-ці, залякування населення, начебто, можливою появою «віруса-мутанта», психоз з приво-ду необхідності проведення вакцинації населення, упевненість в загрозі появи віруса-мутанта лише представників певної політичної партії при обговоренні питання на Верхов-ній Раді, безпідставне, без пояснення провини відсторонення від своїх обов`язків Голо-вного державного інспектора ветеринарної медицини України, залучення до заходів щодо пташиного грипу Президента України, перебування Президента в небезпечній по захво-рюванню (на той час невідомо якому) зоні є заходом не тільки бажаним, але і конче необ-хідним.

    Об`єктивність і повнота розслідування будуть залежить від оголошення міністерст-вом Мінагрополітики України інформації в хронологічній послідовності:
    1. Кому саме спало на думку до проведення діагностичних заходів, а саме виділен-ня вірусу-збудника хвороби говорити про наявність пташиного грипу в Криму, та назива-ти вірус грипу «високо патогенним», хто і яким шляхом визначав патогенність вірусу, в порівнянні з яким вірусом, кримський вірус було визнано «високо патогенним»?
    2. Кому спало на думку звернутися з пропозицією застосувати «надзвичайний стан в Криму»?
    3. Хто персонально і на підставі чого запропонував відсторонити від своїх обов`язків Головного державного інспектора ветеринарної медицини України?
    4. В якій послідовності по датах, в яких районах, селах і дворах хворіла птиця, яких видів?
    5. Яким шляхом (чим це доведено) вірус грипу з`явився в різних селах і містах Криму, що стало підставою для появи пташиного грипу на заході, сході, півдні, півночі, центрі Крим майже одночасно?
    6. Якщо хтось наполягає на тому, що грип був занесений в Крим перелітними пра-хами, то, вибачте, якими видами?
    7. Куди ці птахи летіли , з півночі на південь, з півдня на північ, чи якимсь іншим шляхом? (без визначення цієї обставини «штаб» боротьби з грипом в Криму не спромож-ний планувати профілактичні заходи).
    8. Чи завозили в Крим пташине м`ясо, птицю, яйце, корми, обладнання птахівницт-ва таке інше з Російської Федерації? Це дуже важливо, як пам`ятаємо, на час появи пта-шиного грипу на території Росії було прийнято на Україні рішення заборонити завозити продукцію пташиного виробництва з Росії на Україну взагалі, але пізніше вирішили забо-ронити лише завозити з районів небезпечних по захворюванню на пташиний грип і дозво-лити завозити з інших регіонів.
    9. Отже чи завозилась продукція птахівництва на територію України з Росії після того, як в Росії вже встановили пташиний грип?
    10.Чому і ким було прийнято рішення про таке послаблення заходів по недопущен-ню заносу на територію України пташиного грипу?

    Де гарантія того, що не було зроблено «хід конем» - завезли з території Росії небез-печної на пташиний грип продукцію в регіон вільний від цієї хвороби, а вже потім напря-мки на Україну? Досвід показує, що подібні дії практикувалось не одноразово в різних країнах світу. Не треба забувати і те, що в нашу країну завозяться щорічно сотні тисяч тон м`яса контрабандою, то чи доцільно піднімати голову лише вгору і дивитися, чи не несуть нам птахи вірус грипу, або якоїсь іншої зарази? На птахів все можна списати та ще і заро-бити на вакцинації людей вакциною, яка не має жодного відношення до профілактики не тільки пташиного, а і конкретного людського грипу, при цьому сама вакцинація не є не-безпечною. Не виключено, що у вакцинованої людини згодом не виникне лейкоз, або інше небезпечне захворювання.

    Керуючись законом України «Про інформацію» вище означені 10 питань доцільно було би задати міністру Мінагрополітики України О. П. Баранівському за адресою: Міна-грополітики України, вул. Хрещатик, 24, м. Київ, Україна, 0100 .

    Одержана відповідь на ці запитання значно, а можливо і радикально, вплине на по-дальше обговорення питання загрози, або не загрози пташиного грипу. Проблема дуже важлива, вже зараз намічається тенденція до реалізації «кримського» сценарію в інших регіонах України на весні, під вибори. Все гучніше лунають повідомлення про те, що на-стане весна і, начебто, гарантій щодо не поширення пташиного грипу не має. Знову потрі-бні будуть мільйони гривень і знову без гарантій. Люди повинні мати правдиву і обґрун-товану інформацію щодо перспективи охорони стану їх здоров`я, здоров`я їх родин, стану, в якому опинилися їх годувальники - тварини. Влада повинна провести всі заходи аби хвороба не виникала, залучених мільйонів гривень на боротьбу з грипом достатньо, пред-ставники влади повинні бути фахівцями, діяти поза корупційними схемами.

    Про що треба пам`ятати:

    А) підстав для того, що утвориться природнім шляхом вірус-мутат пташиного гри-пу наразі не має, але його постійно намагаються штучно створити на Україні застосовую-чи вакцинацію людей, особливо використовуючи вакцинальні матеріали сумнівного скла-ду. Після виділення в 1960р. на Україні вірусу пташиного грипу, проведення заходів по профілактиці хвороби в 1963-1964 роках, за 40 років мутант не з`явився. Зараження люди-ни вірусом грипу Н5N1 відбувається шляхом його попадання в кров людини безпосеред-ньо через організм переносників комарів, для зараження необхідно аби комарі, в слинних залозах яких міститься вірус грипу( понад 20 днів) неодноразово покусали людину. Випа-дки пташиного грипу серед людей в країнах Південо-Східної Азії пояснюються природ-ньо-кліматичними і демографічними особливостями цього регіону, є суто специфічними. Жодного випадку захворювання людей на пташиний грип за межами Південо-Східної Азії на цей час не зареєстровано.

    Б) Вакцинація людей вакциною проти грипу в період, коли відсутня відповідна епі-демічна ситуація в країні, яка і є підставою для проведення вакцинації, коли ще невідомий варіант вірусу, який можливо буде панувати серед населення в період спалаху грипу (а може спалаху і не буде!) є дією небезпечною з епідемічної і епізоотичної точки зору, а в сенсі профілактики грипу марною. При цьому, вакцинація вигідна певним колам лише з комерційного боку. В Криму провакциновано 60 000 людей, одна вакцинація коштує 54-57 гривнів, більш-менш така кількість людей провакцинована в багатьох городах України. Підрахуйте! На проповідників вакцинації вистачить.

    Якщо птиця утримується у відповідних до норм умовах, одержує достатньо повно-цінного корму, позбавлена збудників паразитарних захворювань, вакцинована у відповід-ності до плану ветеринарних заходів даного району їй, практично, ніщо не зашкоджує. Ві-рус пташиного грипу віками перебував і перебуває в організмі дикої птиці, виділити вірус з організму дикої птиці не є проблемою. Проблема виникає, коли треба доводити, що саме цей вірус має причетність до випадків захворювання та загибелі свійської птиці в Криму, що цей вірус несе загрозу здоров`ю людини, що цей вірус підпаде під мутацію і стане більш загрозливим, що ні у кого не має особистого інтересу при залученні мільйонів гри-вень на проведення заходів, нагнітанню психозу навколо грипу аби реалізувати під випа-док біопрепарати.

    Не зрозуміло, чому нищили в подвір`ях людей в Криму саме свійську птицю різних видів, адже сприятливість до грипу у різних видів різна? У качок є свій вірус грипу, хво-ріють виключно каченята 15-20 денного віку, у індиків теж свій грип, не такий, як у курей та качок. Якщо нищили всі види птиці з приводу можливого перебування в їх організмі вірусу пташиного грипу, то тоді чому не нищили собак, кішок, інших тварин вони також можуть бути, як і качки та індики потенційними носіями вірусу, як, доречи, і різні види дикої птиці: горобці, голуби, чайки, та ін. У 1781-1782 роках пандемія грипу охопила всю Східну півкулю Землі, поряд з людьми хворіли кішки, коні, собаки. Підчас пандемії 1889 року, що охопила Західну Європу, Африку, Північну Америку також серед інших хворіли і собаки. Може заходи по боротьбі з грипом стосовно інших тварин «штаб» залишив на весну? Не зрозуміло, чому міністр О. Баранівський втрутився своїми діями та коментаря-ми в суто спеціальну ветеринарну та медичну проблему, при цьому називаючи штам «штампом», даючи оцінку методам дезинфекції коліс автомобілів і не знаючи, доречи, що ефективність дезинфекції визначається не методом нанесення дезрозчину на об`єкт, а кон-тролем якості дезинфекції на підставі аналізу присутності в розчині в достатній кількості діючої дезинфікуючої речовини. А як розуміти повідомлення з Криму: «загибель птиці зареєстрована в 25 населених пунктах Криму, з яких в 11 підтверджений вірус грипу Н5N1». В чому причина загибелі птиці в інших 14 районах? Невідомо.

    Якщо було рішення прийняте владою у відповідності до епізоотичної ситуації то люди повинні були підкоритися і віддати птицю, але рішення влади щодо можливої наяв-ності вірусу у свійської птиці повинно бути обґрунтованим, як і те, що саме знищення птиці власників, а не щось інше, є єдиною підставою для боротьби з хворобою і це прине-се свої позитивні наслідки.

    Якщо додержуватись припущення ,що вірус був занесений дикою птицею, то всі заходи, перш за все, повинні були бути спрямовані проти неї, адже, як було повідомлено, начебто, саме вона розповсюджує вірус, а нищили у людей індиків, гусей, качок та курей. Чи можна остаточно стверджувати про те, що саме дика птиця занесла вірус грипу в Крим? Я вважаю, що ні. Існують в науці епізоотології певні методи дослідження розпо-всюдження інфекційних захворювань. Класично інфекційні захворювання розповсюджу-ються людьми, транспортом вздовж доріг, включаючи дороги шосейні та залізничні. Саме так і зареєстровані спалахи грипу в Криму з півночі до півдня, аж до моря, по районах: ра-йонах: Джанкойський, Нижньогірський, Советський, Феодосія. Це наводить на думку, що збудник пташиного грипу міг потрапити до Криму іншим шляхом, ніж з перелітними пта-хами, про це свідчить і поява вірусу грипу також в Сімферополі. До того ж вірус не було знайдено ні в регіоні Донузлава, ні на Керченському півострові, ні на східній стороні Кер-ченської протоки в Росіі (Тамань, Темрюк), які не є небезпечними щодо пташиного грипу, одночасно треба відзначити, що всі ці регіони відносяться до дуже насичених різними ви-дами перелітних птахів. Не зважаючи на переможні гасла в боротьбі зі пташиним грипом, стан на Україні щодо можливого поширення небезпечних інфекційних хвороб, а серед них спільних для людини і тварини понад 200, дуже небезпечний. Цьому сприяє корупція, яка в значній мірі впливає на засади національної безпеки України і яка поширена, як серед чиновників міністерств, так і серед працівників правоохоронних органів. Не можна, на-приклад, погодитись з тим, що саме на засадах корупції міністр О. Баранівський призна-чив без відповідних на те документів, в супереч Конституції України і її законів на посаду ректора Харківської зооветеринарної академії В.О.Головка, який при пособництві певного угрупування виконує антидержавні забаганки зарубіжних центрів. Але про це в іншому повідомленні.

    З повагою. А. Заволока.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.03 | Георгій

      Re: Перша частина відповідей

      >підстав для того, що утвориться природнім шляхом вірус-мутат пташиного гри-пу наразі не має, але його постійно намагаються штучно створити на Україні застосовую-чи вакцинацію людей, особливо використовуючи вакцинальні матеріали сумнівного скла-ду
      (ГП) Про який саме закордон Ви говорите? У США вакцина проти грипу ТІЛЬКИ інактивована, вбита. Жива вакцина проти вірусу грипу, по-перше, не ліцензована, а по-друге, як Ви уявляєте її виробництво при тому, що ортоміксовіруси мутують з такою шаленою інтенсивністю? Щодо інактивованої (вбитої) акцини, то вона ніяких мутантних штамів вірусу утворювати не може. І що Ви маєте на увазі під матеріалами сумнівного типу? У США цей матеріал - це просто суміш інактивованих вірусів трьох останніх штамів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.05 | zinc

        Re: Перша частина відповідей

        Георгій пише:

        > академік пише:
        > >підстав для того, що утвориться природнім шляхом вірус-мутат пташиного гри-пу наразі не має, але його постійно намагаються штучно створити на Україні застосовую-чи вакцинацію людей, особливо використовуючи вакцинальні матеріали сумнівного скла-ду

        > (ГП) Про який саме закордон Ви говорите? У США вакцина проти грипу ТІЛЬКИ інактивована, вбита. Жива вакцина проти вірусу грипу, по-перше, не ліцензована, а по-друге, як Ви уявляєте її виробництво при тому, що ортоміксовіруси мутують з такою шаленою інтенсивністю? Щодо інактивованої (вбитої) акцини, то вона ніяких мутантних штамів вірусу утворювати не може. І що Ви маєте на увазі під матеріалами сумнівного типу? У США цей матеріал - це просто суміш інактивованих вірусів трьох останніх штамів.

        не хочеться образити шановного академіка, але процитовані його слова ("намагаються штучно створити на Україні") міг написати тільки закінчений конспіролог або параноїк - ніхто в світі в здоровому глузді не буде штучно створювати таку мутацію ще й таким шляхом. Якась маячня.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.05 | Георгій

          Проф. Широбоков?

          Колись, у дні моєї молодості, був у Києві такий вірусолог, по-моєму, дуже грамотний спеціаліст. Він працював на кафедрі мікробіології Київського Медичного університету (тоді ще "інституту"). Цікаво, що він думає про реальність катастрофічної епідемії пташиного грипу і про стан справ з вакцинацією та антивірусними препаратами в Україні?
        • 2006.01.07 | Професор А.Заволока

          Відповідь

          zinc пише:

          > не хочеться образити шановного академіка,

          не хочете ображати – не ображайте.

          > але процитовані його слова ("намагаються штучно створити на Україні") міг написати тільки закінчений конспіролог або параноїк - ніхто в світі в здоровому глузді не буде штучно створювати таку мутацію ще й таким шляхом. Якась маячня.

          - багато розумних людей в здоровому глузді штучно, для різних цілей створювали, і зараз створюють, мутанти вірусів, включаючи вірусу грипу «А». Залишаючи за межами не благородні цілі, які, на жаль, мають місце (сфера біологічної зброї), пошлюсь на благородні цілі: відомий французський вірусолог С. Hannoun провів роботу з вірусом грипу А (Гонконг) 1/68 з метою одержання мутантів. Одержані в лабораторії мутанти були ідентичними тим видам вірусу грипу, які в подальшому, протягом декількох років, виділяли при захворюванні людей. Вчений штучно одержав в лабораторії і варіант вірусу грипу А (Гонконг) 1/68 англійського походження, задовго до того, як його двійник вірус грипу А (Англія) 42/72 почав своє природне розповсюдження серед населення. Це стало значним кроком в виготовленні вакцин з явно відомих вірусів задовго до їх появи в навколишньому середовищі при епідемічних спалахах.

          - наявність в організмі людей та тварин різних варіантів вірусних антигенів грипу А одержаних штучно з вакцинами та надходження одночасно вірусів грипу А з середовища, де вони циркулюють природно, можуть призвести до перерозподілення спадкового матеріалу вірусів, спричинити спадкову мінливість, що зазвичай визиває рекомбінації вірусів.
          -
          - навіть без наявності існуючого зараз вірусного бедламу на Україні, в 1960 р. при спалаху курячого грипу був виділений «вірус А (Качка/ Україна) 1/60 H3N2)» компоненти якого пізніше, вже в 1968 р. були виявлені в структурі «віруса А (Гонконг) 1/68 (H3N2)» , було доведено, що « вірус А (Гонконг) 1/68 (H3N2)» з`явився шляхом рекомбінації між «вірусом грипу людини А (Сінгапур) 1/57» та вірусу грипу птахів, а саме «вірусу А (Качка/ Україна) 1/60 ( H3N2).».
          - рекомбінації вірусів, як і мутації, небезпечно впливають на епідемічний та епізоотичний стан, значно ускладнюють профілактику та боротьбу з грипом і іншими вірусними хворобами.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.07 | ГРАД

            Тобто, при ниньошньому бедламі може статися

            Професор А.Заволока пише:
            > - навіть без наявності існуючого зараз вірусного бедламу на Україні, в 1960 р. при спалаху курячого грипу був виділений «вірус А (Качка/ Україна) 1/60 H3N2)» компоненти якого пізніше, вже в 1968 р. були виявлені в структурі «віруса А (Гонконг) 1/68 (H3N2)» , було доведено, що « вірус А (Гонконг) 1/68 (H3N2)» з`явився шляхом рекомбінації між «вірусом грипу людини А (Сінгапур) 1/57» та вірусу грипу птахів, а саме «вірусу А (Качка/ Україна) 1/60 ( H3N2).».
            > - рекомбінації вірусів, як і мутації, небезпечно впливають на епідемічний та епізоотичний стан, значно ускладнюють профілактику та боротьбу з грипом і іншими вірусними хворобами.

            Тобто, "при ниньошньому бедламі" може статися спалах епідемії у результаті халатності та непрофесіоналізму у МОЗ ( у т.ч. ветеранарії)?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.09 | Професор А.Заволока

              Re: Тобто, при ниньошньому бедламі може статися

              ГРАД пише:

              > Тобто, "при ниньошньому бедламі" може статися спалах епідемії у результаті халатності та непрофесіоналізму у МОЗ ( у т.ч. ветеранарії)?

              Переважно з цих приводів все і відбувається.

              Згадайте, будь ласка, 2 квітня 1979, коли з підземної штольні під Свердловськом вирвалась хмара, що накрила південну частину міста. Люди до медиків звернулися через 2 дні, через 10 днів офіційно був поставлений діагноз сибірка», у свідотствах про смерть писали « отруєння невідомою отрутою». При переважному інкубаційному періоді захворювання сибіркою в 5 днів, ознаки появи хвороби у людей починалися і через 2 місяці після появи хмари. Загинуло 68 чоловік.
          • 2006.01.21 | Nemesis

            Це все досліджене, звучить переконливо лише для неспеціалістів.

            Професор А.Заволока пише:

            > - наявність в організмі людей та тварин різних варіантів вірусних антигенів грипу А одержаних штучно з вакцинами та надходження одночасно вірусів грипу А з середовища, де вони циркулюють природно, можуть призвести до перерозподілення спадкового матеріалу вірусів, спричинити спадкову мінливість, що зазвичай визиває рекомбінації вірусів.


            Не можуть. Антігени, які отримуються штучно, з вакцинами, є лише фрагментами білкової оболонки віруса інфлуенци (грипа) і не несуть ніякої спадкової інформації.
            В віруса інфлуенци і так дуже висока "спадкова мінливість" бо він фактично без помилок не реплікується, це призводить до зміщення (шiфта) якостей, але не до нового віруса.
            Перерозподіл спадкової інформації (рекомбінація, дріфт) може трапитися лише коли носій водночас хворіє на дві форми гріпа. В штучних умовах так був зроблений вірус NIBRG-14 з яким ми зараз працюєм за програмою ООН (Всесвітня організація охорони здоров'я), з модіфікованого віруса пташиного грипа (штучно знижена патогенність, інакше він не росте на курячому яйці - вбиває ембріон) та грипа людини.
            Це дослідження необхідні для інвентарізації наявних засобів виготовлення вакцин в випадку пандемії.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.23 | Професор А.Заволока

              Re: Це все досліджене, звучить переконливо лише для неспеціалістів.

              Nemesis пише:

              > Не можуть. Антігени, які отримуються штучно, з вакцинами, є лише фрагментами білкової оболонки віруса інфлуенци (грипа) і не несуть ніякої спадкової інформації.
              > В віруса інфлуенци і так дуже висока "спадкова мінливість" бо він фактично без помилок не реплікується, це призводить до зміщення (шiфта) якостей, але не до нового віруса.
              > Перерозподіл спадкової інформації (рекомбінація, дріфт) може трапитися лише коли носій водночас хворіє на дві форми гріпа. В штучних умовах так був зроблений вірус NIBRG-14 з яким ми зараз працюєм за програмою ООН (Всесвітня організація охорони здоров'я), з модіфікованого віруса пташиного грипа (штучно знижена патогенність, інакше він не росте на курячому яйці - вбиває ембріон) та грипа людини.
              > Це дослідження необхідні для інвентарізації наявних засобів виготовлення вакцин в випадку пандемії.

              Можуть, бо наведене мною поняття «варіанти вірусних антигенів» ідентично поняттю « варіанти вірусів» виходячи з загально прийнятого поняття, що антиген –це речовина, яка здатна спричинити вироблення антитіл, а такою речовиною є вірус, бактерія, таке ін.

              Звертаю Вашу увагу на те ,що в жодному випадку я ніде не використав фразу «фрагменти білкової оболонки віруса інфлюенци», ця фраза належить саме Вам, і Ви повинні висловлювати спростування до себе, а не до мене, і , взагалі, не приєднувати мене до такої Вашої самодискусії. .

              Ваш вислів «не росте на курячому яйці» не відповідає загально прийнатим в наукових колах поняттям. Звичайно, що на курячих , або будь- яких інших «яйцях» віруси рости не будуть. Віруси будуть рости лише в живому середовищі, коли яйце проінкубують, з`явиться жива істота –ембріон, ( це вже не яйце !) ембріон заразять ( при пташиному грипі ембріони заражають в 9 -11 денному віці) і тоді, при певних умовах відбудеться ріст вірусу .

              Дуже хочу визначитись з Вами в інших поняттях, які виходять з Ваших повідомлень:

              1.Ваш вислів «носій водночас хворіє на дві форми гріпа», як Ви собі уявляєте перебіг такого захворювання?

              2.Що саме в Вашій уяві «форма грипу»?

              3.Чим характеризується та відрізняється , на Ваш погляд, перебіг хвороби водночас «на одну форму», «на дві форми», може на три, і так далі?

              > В штучних умовах так був зроблений вірус NIBRG-14 з яким ми зараз працюєм за програмою ООН (Всесвітня організація охорони здоров'я),

              За всі часи ООН була і є Організація Об`єднаних Націй, а Всесвітня організації охорони здоров'я це ВОЗ.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.01.26 | Nemesis

                Що було раніше, ембріон чи яйце? Всі відповіді на всі запитання.

                Професор А.Заволока пише:

                > За всі часи ООН була і є Організація Об`єднаних Націй, а Всесвітня організації охорони здоров'я це ВОЗ.

                http://www.who.int/about/en/

                The World Health Organization is the United Nations specialized agency for health.

                В перекладі:

                Всесвітня Організація охорони Здоров'я це спеціалізований заклад охорони здоров'я Організації Об'єднаних Націй.

                Професор А.Заволока пише:

                > Можуть, бо наведене мною поняття «варіанти вірусних антигенів» ідентично поняттю « варіанти вірусів» виходячи з загально прийнятого поняття, що антиген –це речовина, яка здатна спричинити вироблення антитіл, а такою речовиною є вірус, бактерія, таке ін.

                Не можуть, бо ми вже один раз домовлялися, що ніхто не вакцинує живим вірусом гріпа.

                > Ваш вислів «не росте на курячому яйці» не відповідає загально прийнатим в наукових колах поняттям. Звичайно, що на курячих , або будь- яких інших «яйцях» віруси рости не будуть. Віруси будуть рости лише в живому середовищі, коли яйце проінкубують, з`явиться жива істота –ембріон, ( це вже не яйце !) ембріон заразять ( при пташиному грипі ембріони заражають в 9 -11 денному віці) і тоді, при певних умовах відбудеться ріст вірусу .

                Ембріон знаходиться всередині яйця, тут хоча б Ви не станете сперечатися? Я про це згадував: "інакше він не росте на курячому яйці - вбиває ембріон", я лише (на Вашу думку помилково?) вважаю, що ембріон знаходиться всередині яйця. Я не проти, якщо Ви автоматично змінюватимете слово "яйце", "яйця" не "куриний ембріон", "курині ембріони" там, де Ви вважаєте доцільним (наприклад "дали йому ногою прямо по куриних ембріонах", як Вам такий варіант?).
                Нагадую, що цей форум не є ні іспитом, ні науковим закладом.

                > 1.Ваш вислів «носій водночас хворіє на дві форми гріпа», як Ви собі уявляєте перебіг такого захворювання?

                Ніяк не уявляю, я не займаюся кліничною медициною. Можу уявити, що симптоматика буде як в гріпа.
                Традиційно вважається, що дві різних форми віруса інфлуенци змішуються в проміжному носії (часто в свині, я правильно це слово вимовив?), але також теоретично ніщо не заважає їм рекомбінувати в організмі людини.

                > 2.Що саме в Вашій уяві «форма грипу»?

                Xворобa викликанa різними вірусами інфлуенци.
                Може відрізнятися, перебіг "іспанки" відрізнявся від перебігу гріпа викликаного скажімо вірусом H3N2(азіатський гріп типа А, епідемія 1957 року).
                Якщо людина заразиться водночас двома різними вірусами інфлуенци, то ці два віруса можуть рекомбінувати.

                > 3.Чим характеризується та відрізняється , на Ваш погляд, перебіг хвороби водночас «на одну форму», «на дві форми», може на три, і так далі?

                Я не займаюся кліничною медіциною.
                Стандартна тривалентна вакцина складається з суміші антигенів отриманих з трьох вірусів, в сезоні 2005-2006 року це були:
                1. A/New Caledonia/20/1999-like(H1N1),
                2. A/California/7/2004-like(H3N2) (чи A/New York/55/2004, антигені якого ніяк не відрізняються) та
                3. B/Jiangsu/10/2003-like.
      • 2006.01.06 | Nemesis

        Ще далі.

        Георгій пише:
        > У США вакцина проти грипу ТІЛЬКИ інактивована, вбита. Жива вакцина проти вірусу грипу, по-перше, не ліцензована, а по-друге, як Ви уявляєте її виробництво при тому, що ортоміксовіруси мутують з такою шаленою інтенсивністю? Щодо інактивованої (вбитої) акцини, то вона ніяких мутантних штамів вірусу утворювати не може. І що Ви маєте на увазі під матеріалами сумнівного типу? У США цей матеріал - це просто суміш інактивованих вірусів трьох останніх штамів.

        І. Зараз вже майже не виробляється вакцина проти грипа з цілих інактивованих (вбитих) вірусів, використовуються лише фрагменти вірусів, які викликають імунітет не гірший, ніж цілі віруси, але побочних явищ набагато менше (субодинична вакцина). Це навіть не фрагменти спадкового матеріала, а два білка з оболонки віруса, білки же не можуть мутувати за визначенням (може мутувати лише спадковий матеріал, саме спадковий матеріал відповідає за "правильну" побудову білка, а не навпаки).

        ІІ. Світова Організація Здоров'я (WHO) вже замовила, отримала і розповсюджує рекомбінантний штам зроблений за методом зворотньої генетики (revers genetic) з віруса пташиного грипа та варіанта людського грипа. Якщо цікаво, можу розповісти що і як (хоча одразу попереджую, що я цей вірус не робив). На базі цього штама робитеметься вакцина, яка (можливо) захищатиме людей. Цей штам вже є в мене на роботі.

        P.S. Це лекція для колгоспників, чи дачники теж можуть заходити? :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.06 | Пані

          І дачники теж

          Наша мета - знайти якнаймога більше інформації по пташиному грипу, спробувати викласти її в доступній для неспеціаліста формі, і зробити це ДО ТОГО, як смажений півень клюне.

          Бо "пропаганда" міністерства охорони здоров"я на рівні "штамп грипу не виявлений, я курку їм - тому і вам нічого не загрожує" (я не перебільшую), якось не надихає на оптимізм.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.06 | Георгій

          Re: Ще далі.

          Дякую, я мав на увазі субодиничну вакцину також. У моїй репліці проф. Заволоці я тільки хотів підкреслити, що у такому типі "закордону," як США, принципово нема вакцин, які містять живий вірус, що мутує, або вакцин, які здатні індукувати мутації вірусу у вакцинованих людей. Рекомбінантна вакцина у США ще не ліцензована (наскільки мені відомо - але скоро, звичайно, буле), тому я про неї не писав. Взагалі про вакцини через Інтернет розповсюджується море абсолютно міфічної інформації. Тому потрібний кваліфікований аналіз фахівців-вірусологів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.09 | Професор А.Заволока

            Re: Ще далі.

            Георгій пише:
            > Дякую, я мав на увазі субодиничну вакцину також. У моїй репліці проф. Заволоці я тільки хотів підкреслити, що у такому типі "закордону," як США, принципово нема вакцин, які містять живий вірус, що мутує, або вакцин, які здатні індукувати мутації вірусу у вакцинованих людей. Рекомбінантна вакцина у США ще не ліцензована (наскільки мені відомо - але скоро, звичайно, буле), тому я про неї не писав. Взагалі про вакцини через Інтернет розповсюджується море абсолютно міфічної інформації. Тому потрібний кваліфікований аналіз фахівців-вірусологів.

            Цілком з Вами згоден
        • 2006.01.09 | Професор А.Заволока

          Re: Ще далі.

          Nemesis пише:

          > P.S. Це лекція для колгоспників, чи дачники теж можуть заходити? :)

          Вони вже на державному рівні визначають стратегію діагностики і боротьби з пташиним грипом При наявності у дикої, або свійської птиці лише присутності антитіл проти грипу оголошують діагноз «високо патогенний пташиний грип».

          До того, як знайшли ці антитіла, їх шукали у Криму протягом півроку, дослідили 4 тисяч диких та свійських птахів і , таки, знайшли.
      • 2006.01.07 | Професор А.Заволока

        Re: Перша частина відповідей

        Георгій пише:
        > >підстав для того, що утвориться природнім шляхом вірус-мутат пташиного гри-пу наразі не має, але його постійно намагаються штучно створити на Україні застосовую-чи вакцинацію людей, особливо використовуючи вакцинальні матеріали сумнівного скла-ду
        > (ГП) Про який саме закордон Ви говорите? У США вакцина проти грипу ТІЛЬКИ інактивована, вбита. Жива вакцина проти вірусу грипу, по-перше, не ліцензована, а по-друге, як Ви уявляєте її виробництво при тому, що ортоміксовіруси мутують з такою шаленою інтенсивністю? Щодо інактивованої (вбитої) акцини, то вона ніяких мутантних штамів вірусу утворювати не може. І що Ви маєте на увазі під матеріалами сумнівного типу? У США цей матеріал - це просто суміш інактивованих вірусів трьох останніх штамів.

        - Наразі в Україні використовують вакцини проти грипу, виготовлені в різних фірмах різних країн, що значно ускладнить епідемічну і епізоотичну ситуацію. Держава не подбала, аби застосовувалась для вакцинації людей єдина, надійно перевірена у всіх відношеннях вакцина
        - Матеріал, як «суміш інактивованих вірусів трьох типів» в сучасних вакцинах не застосовують. Всі сучасні вакцини проти грипу, включаючи ті, якими зараз вакцинують на Україні людей, в своєму складі містять ізольовані поверхневі антигени вірусів грипу А та В.

        - Матеріалами сумнівного ґатунку, на мій погляд, є середовище, яке використовують при приготуванні вакцини та такі компоненти, як формальдегід та мертіолят.
        - Сумнів визиває ефективність застосування вакцини і з приводу того, що вона повинна зберігатися в умовах холодильнику весь час, включаючи доставку, таке ін. Цих умов переважно не додержуються, а вакцину використовують.
        - Вже мають місце факти появи у дітей значних поствакцинальних ускладнень. Інструкція по застосуванню вакцини не виключає «випадків виникнення анафілактичних реакцій», як «засоби їх лікування» пропонує «адреналін та кортикостероїди».
        - Проведення масової вакцинації вірусним матеріалом без упевненості в тому, що саме цей вірус буде мати епідемічне значення також породжує не тільки сумнів, але і упевненість в неефективності заходів по вакцинації.
        - Безпідставно та небезпечно введення дітям починаючи з 6-місячного віку препарату, що містить такі токсичні речовини, як формальдегід та мертіолят.
        - Був випадок, коли на Україну поступила вакцина проти чуми свиней, яка після застосування визвала спалахи цієї хвороби .
        - Є підстави до сумніву і в тому, що вакцини, які надходять з інших держав у всіх випадках ретельно перевіряються, що діагнози, які ставлять для нас за кордоном завжди обґрунтовані і, що кримський вірус грипу є «мутантом, високо патогенным и представляющим угрозу для человека».
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.07 | Георгій

          Re: Перша частина відповідей

          Професор А.Заволока пише:
          > - Наразі в Україні використовують вакцини проти грипу, виготовлені в різних фірмах різних країн, що значно ускладнить епідемічну і епізоотичну ситуацію. Держава не подбала, аби застосовувалась для вакцинації людей єдина, надійно перевірена у всіх відношеннях вакцина
          (ГП) Це погано.

          > - Матеріал, як «суміш інактивованих вірусів трьох типів» в сучасних вакцинах не застосовують. Всі сучасні вакцини проти грипу, включаючи ті, якими зараз вакцинують на Україні людей, в своєму складі містять ізольовані поверхневі антигени вірусів грипу А та В.
          (ГП) Перепрошую за мою неточність. Ви маєте рацію - та стандартна вакцина, яку зараз використовують у США, дійсно субодинична, вона є не сумішшю цілих інактивованих вірусів, а сумішшю як мінімум трьох серотипів ізольованих вірусних білків (гемагглютиніну і нейрамінідази). Але моє заперечення було, власне, проти ідеї, що нібито якась закордонна вакцина може містити мутантний вірус (живий?), або індукувати мутації вірусу у вакцинованої людини. Принаймні У США, де я живу останні 16 років, таких вакцин не виробляють і в інші країни не експортують.

          > - Матеріалами сумнівного ґатунку, на мій погляд, є середовище, яке використовують при приготуванні вакцини та такі компоненти, як формальдегід та мертіолят.
          (ГП) Такі побоювання є і в американських лікарів. Зараз випробовуються інші консерванти.

          > - Сумнів визиває ефективність застосування вакцини і з приводу того, що вона повинна зберігатися в умовах холодильнику весь час, включаючи доставку, таке ін. Цих умов переважно не додержуються, а вакцину використовують.
          (ГП) Це теж погано.

          > - Вже мають місце факти появи у дітей значних поствакцинальних ускладнень. Інструкція по застосуванню вакцини не виключає «випадків виникнення анафілактичних реакцій», як «засоби їх лікування» пропонує «адреналін та кортикостероїди».
          (ГП) Але ж це не індуковані мутації... Алергічні реакції бувають на все, не тільки на вакцину. І дійсно, нібито нічого кращого, ніж похідні адреналіну та кортікостероїди, у боротьбі з гіперчутливістю негайного типу люди поки що не винайшли. Пам'ятаю, у 1980-і роки і на початку 1990-х була надія на інгібітори ліпоксигенази, але вона нібито не виправдалася. Все-таки алергічні ускладнення, які б вони не були проблематичні, не причина для того, щоби відмовлятися від вакцинації. В Японії п'ять років тому заборонили вакцину проти кіру, свинки і рубелли (MMR) - але у 2005 році вийшла стаття, яка свідчить, що наслідки цього законодавчого акту просто жахливі, захворюваність дітей на ці хвороби підскочила у кілька разів.

          > - Проведення масової вакцинації вірусним матеріалом без упевненості в тому, що саме цей вірус буде мати епідемічне значення також породжує не тільки сумнів, але і упевненість в неефективності заходів по вакцинації.
          (ГП) Можливо. Як імунолог за фахом, я можу це зрозуміти. Мені здається, що хороші антивірусні препарати несуть значно більше надії, ніж навіть нібито ефективні і безпечні вакцини проти ортоміксовірусів. Але я, разом з тим, проти того, щоби люди чули міфічну псевдоінформацію типу того, що вакцина проти грипу робить людину хворою на грип, чи що інактивовані або субодиничні вакцини викликають мутації, тощо.

          > - Безпідставно та небезпечно введення дітям починаючи з 6-місячного віку препарату, що містить такі токсичні речовини, як формальдегід та мертіолят.
          (ГП) Так, тут не сперечаюся.

          > - Був випадок, коли на Україну поступила вакцина проти чуми свиней, яка після застосування визвала спалахи цієї хвороби .
          (ГП) Мабуть, це була жива атенуйована вакцина?

          > - Є підстави до сумніву і в тому, що вакцини, які надходять з інших держав у всіх випадках ретельно перевіряються, що діагнози, які ставлять для нас за кордоном завжди обґрунтовані і, що кримський вірус грипу є «мутантом, високо патогенным и представляющим угрозу для человека».
          (ГП) Тут потрібні якісь юридичні міри. Звичайно, хапати все підряд з-за кордону не можна. Думаю, Верховній Раді України треба подумати про чіткі, сильні закони стосовно купівлі і використовування вакцин з різних джерел.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.09 | Професор А.Заволока

            Re: Перша частина відповідей

            Георгій пише:
            > > - Був випадок, коли на Україну поступила вакцина проти чуми свиней, яка після застосування визвала спалахи цієї хвороби .
            > (ГП) Мабуть, це була жива атенуйована вакцина?

            Так, Ви праві.

            > > - Є підстави до сумніву і в тому, що вакцини, які надходять з інших держав у всіх випадках ретельно перевіряються, що діагнози, які ставлять для нас за кордоном завжди обґрунтовані і, що кримський вірус грипу є «мутантом, високо патогенным и представляющим угрозу для человека».
            > (ГП) Тут потрібні якісь юридичні міри. Звичайно, хапати все підряд з-за кордону не можна. Думаю, Верховній Раді України треба подумати про чіткі, сильні закони стосовно купівлі і використовування вакцин з різних джерел.

            Проблема в тому, що, навіть, самі найкращі закони не виконуються і ніхто за це не несе відповідальності.
        • 2006.01.21 | Nemesis

          В частини.

          Професор А.Заволока пише:

          > - Вже мають місце факти появи у дітей значних поствакцинальних ускладнень. Інструкція по застосуванню вакцини не виключає «випадків виникнення анафілактичних реакцій», як «засоби їх лікування» пропонує «адреналін та кортикостероїди».

          Це відома реакція не на консерванти, а на курячий білок. Зараз фактично вся протигрипозна вакцина виготовляється на яйцях (нова методика клітинной культурі ще не зовсім пущена). Як таку вакцину не чисти, а залишки білка все одне є, і викликають погану реакцію в людей, алергичних до нього. Саме тому може бути в дуже малого процента людей ускладнення аж до анафілактичного шока, який найкраще всього припиняється саме андреналином та кортикостероїдами.

          > - Був випадок, коли на Україну поступила вакцина, яка після застосування визвала спалахи цієї хвороби .

          Невже в Україні прививають людей від грипа вакциною проти чуми свиней????

          > - Є підстави до сумніву і в тому, що вакцини, які надходять з інших держав у всіх випадках ретельно перевіряються,

          Повинна бути держсистема сертифікації виробників, є всюди в світі. Це йдеться про ліки, себто про те, що потрапляє всередину організма.
          Підприємство, на якому я працюю, має окремий відділ, який займається реєстрацією та сертифікацією продукції майже в усіх країнах світа.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.23 | Професор А.Заволока

            Дивний сумнів Немєсіса

            Nemesis пише:

            > Це відома реакція не на консерванти, а на курячий білок. Зараз фактично вся протигрипозна вакцина виготовляється на яйцях (нова

            І знову «вакцина виготовляється на яйцях»! Вже, вибачте, пояснював Вам., що для створення вакцини, одержання певної кількості вірусної маси застосовують не «яйця» які не є живою істотою, а курячі ембріони. Вірус за своїми біологічними властивостями росте тільки в живому середовищі , яким є ембріон . На яйцях виготовляється не вакцина, а м а й о н е з !

            > методика клітинной культурі ще не зовсім пущена). Як таку вакцину не чисти, а залишки білка все одне є, і викликають погану реакцію в людей, алергичних до нього. Саме тому може бути в дуже малого процента людей ускладнення аж до анафілактичного шока, який найкраще всього припиняється саме андреналином та кортикостероїдами.

            Я ніде не писав, що поствакцинальна алергія це реакція на консерванти, це чергова Ваша химера.

            >
            > > - Був випадок, коли на Україну поступила вакцина, яка після застосування визвала спалахи цієї хвороби .
            >
            > Невже в Україні прививають людей від грипа вакциною проти чуми свиней????

            Посилаючись на рівень вакцин, які надходять на Україну я писав: «Був випадок, коли на Україну поступила вакцин проти чуми свиней, яка після застосування визвала спалахи цієї хвороби».. Немєсіс з мого повідомлення вилучив слова «проти чуми свиней». Якщо написано :«проти чуми свиней» та « спалахи цієї хвороби», звичайно, що йшлося не про грип, тим більше не про грип людей.

            У пересічного громадянина України, не залежно від його віку і рівня освіти не виникне сумніву в тому , що на Україні, або де в іншій країні, не прививають від грипу людей вакциною проти чуми свиней.
    • 2006.01.04 | ГРАД

      Re: Перша частина відповідей

      Професор А.Заволока пише:
      "Не можна, на-приклад, погодитись з тим, що саме на засадах корупції міністр О. Баранівський призна-чив без відповідних на те документів, в супереч Конституції України і її законів на посаду ректора Харківської зооветеринарної академії В.О.Головка, який при пособництві певного угрупування виконує антидержавні забаганки зарубіжних центрів. Але про це в іншому повідомленні."

      Сьогодні, дійсно,важко погодитись, що саме Головко виконує завдання зарубіжних центрів.
      Але хіба Головко сам-один такий у системі ветеринарії України ?
      Що буде використано завтра,після "газового провалу" спеціальними службами Росії - передбачити складно.
      Тема "пташиного грипу" досить спокуслива для організації політичної провокації будь-якого масштабу.
      Тим більше, що ситуація теріторіально близька до Севастополю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.05 | Георгій

        Про вакцини і мутації

        http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1136412193
      • 2006.01.07 | Професор А.Заволока

        Re: Перша частина відповідей

        ГРАД пише:

        > Але хіба Головко сам-один такий у системі ветеринарії України ?
        > Що буде використано завтра,після "газового провалу" спеціальними службами Росії - передбачити складно.
        > Тема "пташиного грипу" досить спокуслива для організації політичної провокації будь-якого масштабу.
        > Тим більше, що ситуація теріторіально близька до Севастополю.

        - Головко не один, його підтримують представники влади та правоохоронних органів.

        в розгалуженні злоякісного кримінального зрощення і при наявності
        с и с т е м н о ї корупції в державі. Прокуратура Харківської області двічі повідомляла Профспілку, що ректор В.Головко використовує «атестат професора з кафедри, на якій ніколи не працював», « не має педагогічного стажу», «а разом з тим був призначений наказом Мінагрополітики на посаду ректора». Став міністром О. П. Баранівський, не зважаючи на чисельні заяви представників громадських організації і відсутність будь-яких законних підстав, знову призначив Головка ректором, демонструючи непереможність вітчизняної корупції.

        - Призначення ректором Головка дорого коштує і, насамперед, державі, якщо він може заявити на адресу зам. голови Харківської обладміністрації : «Ему сказали на Банковой, чтобы не трогал Головка! Чего он лезет?».

        - Передбачати дії роботи любої спецслужби складно, проаналізувати результати скоєного не так складно. Дії представника української спецслужби пов`язаного з ректором Харківської державної зооветеринарної академії (ХДЗВА) В. Головком призвели до розгрому незалежної профспілкової організації, переслідуванню людей за політичні переконання, застосуванню тортур, звільнення з посад завідувачів кафедр - фахівців, заміні їх людьми (включаючи і самого Головка) без належного досвіду роботи та педагогічного стажу, звільненню 20 аспірантів, зникненню невідомо куди 500 000 євро, виділених Єврокомісією на реформу ветеринарної освіти в Україні., звільненню з посад викладачів тільки за те, що вони на виборах підтримували В. Ющенко (звільнили вже за часи влади В. Ющенка), створенню Головком підпільного, не ліцензованого і не акредитованого філіалу московського вузу по заочній підготовці ветлікарів за 3,5 роки і при умові проплати за навчання доларами та готівкою, при умові, що при вступі на навчання не обов`язково бути ветфельдшером, а можна , наприклад, бути рубщиком м`яса на ринку. І це при умові, що в самому московському вузі (Московська ветакадемія) приймають на аналогічне заочне відділення виключно ветфельдшерів, а термін навчання 6,.5 років. На Україні підготовка ветеринарів, як і медиків за заочною системою навчання заборонена. Не віїзджаючи жодного разу до Москви, є можливість придбати в ХДЗВА диплом Московського вузу.
        Отримуючи дипломи ветлікарів студенти стаціонару не тільки не навчаються, а деколи і не перебувають в період навчання на території України, це вже відгукується негативами і ще більше відгукнеться в подальшому і не тільки станом «грипу А», адже інфекційних захворювань спільних для тварин і людей понад 200.

        - Ви не зустрічали в супермаркетах печінку з ехінококовими пухирями ? Я зустрічав. А може ви не фахівець і тому не звернули на це увагу? Може Ви не знаєте, що на Україні майже не існує районів практично вільних від сказу? Чи може людина з вузу, де ректор В. Головко, отримавши диплом ветлікаря, забезпечити Вашу, мою, населення України безпеку і не тільки відносно грипу?

        - До чого тут спецслужби з Росії? Вистачає своїх, аби скоїти дії, що підривають засади національної безпеки України, хоча б шляхом невтручання на підставі особистих матеріальних інтересів по відношенню до осіб, дії яких постійно носять ознаки злочинів.

        - Ось чому в визначенні питання: «А який же це в нас в Україні вірус, хлопці? А може це у нас і не вірус?» треба їхати до Росії. .
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.17 | капітан Немо

          Re: Перша частина відповідей

          Професор А.Заволока пише:


          > - Ви не зустрічали в супермаркетах печінку з ехінококовими пухирями ? Я зустрічав. А може ви не фахівець і тому не звернули на це увагу?

          Оба-на, я не фахівець, розкажіть , будь-ласка, детальніше, в якій печінці ця фігня і чим воно небезпечне ??


          > Може Ви не знаєте, що на Україні майже не існує районів практично вільних від сказу?

          Ні , не знаю. РОзкажіть, будь ласка.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.20 | Професор А.Заволока

            Про печінку та сказ

            капітан Немо пише:
            > Професор А.Заволока пише:
            >
            >
            > > - Ви не зустрічали в супермаркетах печінку з ехінококовими пухирями ? Я зустрічав. А може ви не фахівець і тому не звернули на це увагу?
            >
            > Оба-на, я не фахівець, розкажіть , будь-ласка, детальніше, в якій печінці ця фігня і чим воно небезпечне ??

            Присутність в магазинах продуктів, що містять ознаки наявності змін, спричинених інфекційними або паразитарними захворюваннями, є ознакою недбалості, а ,можливо, і відсутності проведення передбаченої законом ветеринарної експерти продуктів.

            Ехінококоз небезпечне паразитарне захворювання. Хворіють різні свійські, дикі тварини та люди, які, переважно, заражаються від собак. Личинки ехінокока впливають на розвиток механічних, токсичних та алергічних ознак хвороби. У людини початок захворювання практично неможливо встановити, перебіг хвороби многолітній, збудник паразитує в печінці, легенях , інших органах в утворених їм пухирях.

            Пухирі розростаються, здавлюють прилеглі органи, тканини. Рідина, що міститься в пухирях, може спричинити миттєву анафілактичну реакцію, колапс, смерть. Коли пухир лопається , його вміст виливається в черевну порожнину, можливо, шлунок, нирки, та ін,. спричиняючи подальше обсіменіння цих органів. Лікування, як правило, хірургічне.

            >
            > > Може Ви не знаєте, що на Україні майже не існує районів практично вільних від сказу?
            >
            > Ні , не знаю. РОзкажіть, будь ласка.

            Сказ - дуже небезпечна вірусна хвороба. На Україні зареєстрована у всіх областях, періодично виникає у всіх районах, тенденції до успіху в боротьбі зі сказом на Україні не передбачається і це при умові, що є країни вільні від сказу. У нас на сказ хворіють люди, лисиці, собаки, кішки, ,рогата худоба, інші менш відомі тварини, вірус сказу виділяють від кажанів .

            Якщо у живої істоти з`явилися ознаки захворювання на сказ , то її вже неможливо вилікувати і спасти.

            Дуже важливо, що зараз перебіг сказу не відбувається за класичними, представленими в підручниках ознаками, після того, як людину, наприклад, покусала собака, або подряпав кажан, вона може захворіти на сказ і через рік, можливо декілька років.

            Вчора я був в суді, захищав права жінки, на яку нацькували собаку - кавказьку вівчарку, не вакциновану проти сказу. Собака вкусила жінку за грудь. Собаку власник утримував в місці, постійно небезпечному на сказ, де хворіють собаки, кішки, лисиці, вірус сказу тут виділявся і від кажанів (кажани ознак захворювання на сказ не презентують).

            Я мешкаю неподалік від першої збудованої в бувшому СРСР висотної будівлі «Держпром», поруч висотні будівлі Харківського університету та бувшої військової академії. Коли я відвідую «Держпром», пішки спускаюсь з верхніх поверхів, то бачу на стінах кажанів, влітку кажан залетів до мене в квартиру через ледве відчинену кватирку, з певною пересторогою я його випустив.

            Один мій колега, коли кажан залетів до нього в квартиру, вирішив дізнатися, чи не містить він вірусу сказу. Проведені дослідження показали, що містить.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.22 | капітан Немо

              Re: Про печінку та сказ

              Професор А.Заволока пише:

              > > > - Ви не зустрічали в супермаркетах печінку з ехінококовими пухирями ? Я зустрічав. А може ви не фахівець і тому не звернули на це увагу?
              > Присутність в магазинах продуктів, що містять ознаки наявності змін, спричинених інфекційними або паразитарними захворюваннями, є ознакою недбалості, а ,можливо, і відсутності проведення передбаченої законом ветеринарної експерти продуктів.

              > Ехінококоз небезпечне паразитарне захворювання. Хворіють різні свійські, дикі тварини та люди, які, переважно, заражаються від собак. Личинки ехінокока впливають на розвиток механічних, токсичних та алергічних ознак хвороби. У людини початок захворювання практично неможливо встановити, перебіг хвороби многолітній, збудник паразитує в печінці, легенях , інших органах в утворених їм пухирях.

              > Пухирі розростаються, здавлюють прилеглі органи, тканини. Рідина, що міститься в пухирях, може спричинити миттєву анафілактичну реакцію, колапс, смерть. Коли пухир лопається , його вміст виливається в черевну порожнину, можливо, шлунок, нирки, та ін,. спричиняючи подальше обсіменіння цих органів. Лікування, як правило, хірургічне.

              Дякую за інформацію. То що, виглядає, що цю хворобу можна підчепити від печінки , що продається в супермаркетах чи на базарі ??
              Як вберегтися від цього лиха ? Чи не варто ??

              > > > Може Ви не знаєте, що на Україні майже не існує районів практично вільних від сказу?

              > Сказ - дуже небезпечна вірусна хвороба. На Україні зареєстрована у всіх областях, періодично виникає у всіх районах, тенденції до успіху в боротьбі зі сказом на Україні не передбачається і це при умові, що є країни вільні від сказу. У нас на сказ хворіють люди, лисиці, собаки, кішки, ,рогата худоба, інші менш відомі тварини, вірус сказу виділяють від кажанів .

              > Якщо у живої істоти з`явилися ознаки захворювання на сказ , то її вже неможливо вилікувати і спасти.

              > Дуже важливо, що зараз перебіг сказу не відбувається за класичними, представленими в підручниках ознаками, після того, як людину, наприклад, покусала собака, або подряпав кажан, вона може захворіти на сказ і через рік, можливо декілька років.


              То що робити, коли покусали собаки чи кішки ?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.01.23 | Професор А.Заволока

                Re: Про печінку та сказ

                капітан Немо пише:

                > Дякую за інформацію. То що, виглядає, що цю хворобу можна підчепити від печінки , що продається в супермаркетах чи на базарі ??
                > Як вберегтися від цього лиха ? Чи не варто ??

                Можна «підчепити», але при умові, що печінкою , наприклад, господар поділиться зі своїм собакою, відбудеться цикл розвитку паразита в організмі собаки , а онкосфери паразита потраплять з часом в шлунок господаря, який купив таку печінку. Вберегтися можна при умові виконання якісного ветеринарного нагляду в с/х господарствах та на бойнях. Власники повинні звертати увагу на стан випорожнень тварин, періодично проводити їм дегельмінтизації.


                > То що робити, коли покусали собаки чи кішки ?

                Промити рану 20% розчином звичайного мила, що, за даними досліджень, впливає на знешкодження вірусу рівноцінно таким раніше застосовуваним діям, як припікання розжареним залізом , або сірчаною кислотою. Якщо є можливість, то вжити в подальшому нагляд за станом тієї тварини, що покусала, не забути про профілактику стовбняку, негайно звернутися в травматологічний пункт до лікаря – рабіолога.

                При низькій температурі в слині тварини вірус зберігається місяцями, зараз маємо на Україні значне похолодання.

                Випадок 1. на мисливця напав скажений вовк, завдав йому рани через одежу, мисливець не захворів. Його дружина зашивала розірвану вовком одежу , вкололася голкою, захворіла на сказ і померла.

                Випадок 2. Взимку у господаря раптово загинула теличка, перед смертю була надмірна слинотеча, вирішили, що це отруєння. На весні господар вирішив відремонтувати сарай, в якому перебувала теличка, наколовся гвіздком, захворів на сказ, помер.
    • 2006.01.05 | Пані

      Пташиний грип у Туреччині?!

      Ось свіжа новина. Поки точних аналізів нема.

      Turkish boy died from killer bird flu: doctor

      By Gareth Jones
      1 hour, 55 minutes ago

      ANKARA (Reuters) - Turkey said on Wednesday two people had been diagnosed with bird flu -- the first human cases outside Southeast Asia and China -- and a doctor said one of them, a 14-year-old boy, had died from the killer H5N1 strain.
      ADVERTISEMENT


      A top
      World Health Organization (WHO) official said the boy had probably died from H5N1, which would mark a dramatic shift westwards for the deadly disease to the threshold of Europe.

      Turkish Health Minister Recep Akdag gave no specific details on the boy's death but said samples had been sent to the WHO and Britain for more tests.

      If the boy's death is officially confirmed as being the result of H5N1, it would be the first outside eastern Asia where more than 70 people have been killed by the disease since 2003.

      The virus remains hard for people to catch, but there are fears it could mutate into a form easily transmitted among humans. Experts say a pandemic among humans could kill millions around the globe and cause massive economic losses.

      "We are pretty confident that unfortunately it is a human case of H5N1," Guenael Rodier, special adviser on communicable diseases at the WHO's European office, told Reuters.

      Although more tests would be needed before anybody could be absolutely certain of the type of virus, Rodier said all the evidence pointed to it being the H5N1 strain.

      "(The boy) died of the H5N1 strain of bird flu," Huseyin Avni Sahin, head doctor at the hospital in the town of Van in eastern Turkey, near the Iranian and Armenian borders, told a televised news conference.

      BIRD FLU TESTS

      Murat Akova of Hacetepe University in Ankara told CNN Turk television: "Tests were conducted in two different labs. We found the H5N1 strain of bird flu.

      "People who have close contact with animals should receive special treatment but vaccinations of the wider population is not necessary for now. The child who died had been in close contact with poultry."

      Doctors had originally said the boy, Mehmet Ali Kocyigit, died of pneumonia on Sunday in the Van hospital, about 800 km (500 miles) east of Ankara.

      The boy's sister, Fatma, has also been diagnosed as having bird flu and remains seriously ill.

      Nine other people are being treated with similar symptoms, but it is not known yet whether any have bird flu.

      Akdag said all those receiving treatment in Van had come from the same district of Dogubayazit on the Armenian border.

      "There is no occurrence of the disease among humans outside that district," Akdag told a news conference in Ankara.

      People in the remote, rural area live mainly from raising poultry and other livestock.

      Akdag said Turkey had sufficient stocks of medicine to combat the disease.

      A U.N. official said the news from Turkey was disturbing but not yet a cause for panic.

      "This is not the start of the pandemic. The start of the pandemic starts when there is human to human transfer, confirmed and sustained," Dr. David Nabarro, senior coordinator for avian influenza at the
      United Nations, said in a telephone interview.

      Turkey, on the path of migratory birds that are believed to spread the virus, has had two outbreaks of the highly contagious disease among poultry in the past three months.

      Veterinary experts across Europe have been on alert, culling birds and taking other precautionary measures since October outbreaks in Turkey and Romania.

      Most of Europe imposed a ban on imports of Turkish live birds at the time, but the measure was subsequently eased.

      In Asia, measures against the disease have included the slaughter of millions of birds.
  • 2006.01.06 | zinc

    Re: лінки на інформацію про пташиний грип (avian flu/influenza)

    Давайте збирати лінки на корисну і вірогідну інформацію про пташиний грип в одному місці. Stop the FUD!

    WHO (Світова організація здоров'я):
    http://www.who.int/csr/disease/avian_influenza/avian_faqs/en/index.html
    http://www.who.int/mediacentre/factsheets/avian_influenza/en/
    http://www.who.int/csr/disease/influenza/pandemic10things/en/index.html
    http://www.who.int/csr/disease/avian_influenza/en/index.html

    FAO (Організація з продовольства і сільського господарства):
    http://www.fao.org/ag/againfo/programmes/en/empres/maps.html
    http://www.fao.org/ag/againfo/subjects/en/health/diseases-cards/special_avian.html

    OIE (Світова організація ветеринарії):
    http://www.oie.int/eng/en_index.htm

    OFFLU (спільний проект OIE та FAO):
    http://www.offlu.net/
  • 2006.01.08 | Пані

    Зробила щось як стартова сторінка по темі

    zinc та інші - будь ласка, долучайтеся!

    http://maidan.org.ua/wiki/index.php/Пташиний_Грип

    Посилання буде з першої сторінки
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.08 | ГРАД

      Як на моє бачення

      матеріалу цієї гілки цілком досить на серйозне обгрунтування необхідності докорінних змін у системі МОЗ і ветеринарії.
      Хтось може надати адміністративну будову системи МОЗ і ветеринарної медицини ?
      Це потрібно для спроби спроектувати такий собі "ситуаційний тунель" впливу:).
  • 2006.01.13 | Вячеслав Хаврусь

    Куди йдемо? До чого котимося?

    Я одержую розсилку від Льва В. Федорова ( lefed (вухо) online.ru - хто хоче - може підписатися, написавши йому листа, я в свій час зробив саме так) по проблемам хімічної безпеки. Останній лист, який мені надійшов, стосується пташиного грипу. Оминути цю тему я не міг, тим більше, що вона відповідає темі конференції. Нижче наводжу кілька цікавих лінків та матеріал по темі. Цитати, які можуть розкрити причини паніки довкола пташиного грипу:

    "Большая часть диких птиц, переболев вирусом, имеют к нему антитела, которые и регистрируются в случаях их гибели от ЛЮБОЙ ДРУГОЙ причины и могут ошибочно трактоваться как свидетельство гибели от птичьего гриппа"

    "Основной механизм перехода птичьих вирусов к млекопитающим и человеку связан с традицией поедания сырого или обработанного уксусом мяса птиц, которое характерно для китайской и южноазиатской кулинарной традиции"

    "Предотвращение мутации вируса в человеческую форму, распространяющуюся воздушно-капельным путем, требует не уничтожения птиц, а широчайшей кампании по изменению кулинарной традиции в Азии и простейших дезинфекционных заслонов на птичьих фермах"


    A в цей час Жирік запропонував відстріляти всіх птахів! (див. нижче)




    Сообщение UCS-INFO.1445, 12 января 2006 г.

    Вирусы и жизнь

    ОЖИВЛЕНИЕ ВОКРУГ ПТИЧЬЕГО ГРИППА

    УТЕЧКА С ПРЕДПРИЯТИЯ БИОЛОГИЧЕСКОЙ ВОЙНЫ (ВЕКТОР, НОВОСИБИРСК)

    Чиновники списывают на природу свои ошибки

    Результаты расследования приведены в специальной аналитической записке (http://www.biodat.ru/doc/lib/pgripp.htm ) и интервью, которое Евгений Кузнецов дал независимому журналисту Валерию Шарову (http://www.biodat.ru/doc/lib/pgripp1.htm ).

    Основные выводы этого профессионального расследования: Вирус H5N1 циркулирует почти десятилетие и среди диких птиц есть лишь один достоверный случай достаточно массовой гибели крачек. Большая часть диких птиц, переболев вирусом, имеют к нему антитела, которые и регистрируются в случаях их гибели от ЛЮБОЙ ДРУГОЙ причины и могут ошибочно трактоваться как свидетельство гибели от птичьего гриппа. Тем не менее, падежи птиц в дельте Волги, в Крыму и в Молдавии, имевшие клиническую картину ХОЛЕРЫ ПТИЦ (крайне быстрое течение болезни и "неестественно" загнутые шея и крылья), приписаны птичьему гриппу лишь на основании регистрации присутствия вируса и антител к нему. Других то причин даже не искали.

    В Западной Сибири причиной вспышки гриппа H5N1 среди малоустойчивых к нему ДОМАШНИХ птиц скорее всего является занос человеком. Об этом свидетельствуют время вспышки (которое не совпадает с периодом миграций), место первого появления (Новосибирск - основные воздушные ворота с Китаем на пространстве от Иркутска и до Урала), направления распространения болезни (которые совпадают не с путями миграции, а с путями развоза товаров от Новосибирской таможни по дорога). Наконец важен факт минимальных пересечений государственной границы, что характерно для растаможенного товара, но не для диких птиц.

    Настораживает совершенно не освещенный в прессе факт совпадения даты первого сообщения о падеже домашних птиц под Новосибирском и заседания антитеррористической комиссии Новосибирска, которое усилило режим охраны Государственного научного Центра "Вектор", который работает с опасными заболеваниями, в том числе и с вирусами птиц. Очень похоже, что эти события взаимосвязаны.

    Основной механизм перехода птичьих вирусов к млекопитающим и человеку связан с традицией поедания сырого или обработанного уксусом мяса птиц, которое характерно для китайской и южноазиатской кулинарной традиции. С этих позиций можно по иному взглянуть на пандемии человеческого гриппа в прошлом столетии, которые возникали именно в юго-восточной Азии (одна даже называлась "гонконгской"). Предотвращение мутации вируса в человеческую форму, распространяющуюся воздушно-капельным путем, требует не уничтожения птиц, а широчайшей кампании по изменению кулинарной традиции в Азии и простейших дезинфекционных заслонов на птичьих фермах, контроля за поставками кормов птиц из районов неблагополучных по вирусу H5N1.

    Подробности - смотрите в Электронном журнале BioDat: http://www.biodat.ru/doc/lib/index.htm julia-gorelova@yandex.ru, 12 января 2006 г.
    ПРИДУРОК

    Жириновский предложил отстрелять всех перелетных птиц

    Вице-спикер Госдумы Российской Федерации Владимир Жириновский считает птичий грипп современным способом войны и предложил отстрелять всех перелетных птиц, которые весной полетят в Россию.

    "Надо заставить правительство прекратить этот перелет птиц, никаких перелетов больше, пусть там на юге останутся, надо отстрелять всех птиц, поставить всех наших мужчин, войска, и любые перелетные птицы должны остаться на том месте, где находятся", - сказал Жириновский, выступая на пленарном заседании в среду, 11 января.

    Он считает отстрел перелетных птиц лучшим способом борьбы с птичьим гриппом.

    "Это не шутки, это самый современный способ ведения войны, когда безобидные птички летают по какой-то стране, а потом эта страна остается без продовольствия и погибают люди", - сказал Жириновский.

    "Птичий грипп погулял по регионам и остановился в Турции, охватил за три дня эту страну с населением 70 миллионов, а в марте эти перелетные птицы полетят к нам из Турции через Черное море", - добавил он. http://www.podrobnosti.ua/accidents/outbreaks/2006/01/11/276385.html
    ОЦЕНКА ПРИДУРКА

    А вот тут бы встать на дыбы зоозащитным организациям. Если они опять промолчат, то грош им цена. В.Грищенко, vgrishchenko@mail.ru, 12 января 2006 г.
    Див також статтю: Д.Юрьева, "Российская газета", 11 января 2006 г. http://www.rg.ru/2006/01/11/ptichiy-gripp.html
    Бюллетень выпускается Союзом "За химическую Безопасность" * *
    (http://www.seu.ru/members/ucs)
    * * Редактор и издатель Лев А.Федоров. Бюллетени имеются на * * сайте: http://www.seu.ru/members/ucs/ucs-info
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.13 | Михайло Свистович

      Це не ми котимося, а вони (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.13 | Вячеслав Хаврусь

        ОФТОП: Михайле, знаєш, ...

        взагалі-то ми з ними котимося в прірву, знаходячись в одному "човні". І біда в тому, що реально "човном" керуємо не ми. І впливу на тих, хто керує "човном", майже не маємо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.14 | Михайло Свистович

          Re: ОФТОП: Михайле, знаєш, ...

          Вячеслав Хаврусь пише:
          > взагалі-то ми з ними котимося в прірву, знаходячись в одному "човні".

          Слава Богу в різних.
    • 2006.01.14 | Боровик

      Re: Куди йдемо? До чого котимося?

      Вячеслав Хаврусь пише:
      > "Большая часть диких птиц, переболев вирусом, имеют к нему антитела, которые и регистрируются в случаях их гибели от ЛЮБОЙ ДРУГОЙ причины и могут ошибочно трактоваться как свидетельство гибели от птичьего гриппа"
      >
      Можливо і так, але діагностика цього вірусу ведеться не по антитілах, а по РНК-ДНК-ПЛР методу (точний метод).
      Діагностика через антитіла використовується тільки для моніторингу ймовірності заражень (дає приблизні роезультати у випадку пташиного грипу).
      А щодо Жиріновського, то це не є серйозно сприймати його слова.
      Навіть він не є дурень, щоб вірити власним словам.
    • 2006.01.17 | Професор А.Заволока

      Re: Куди йдемо? До чого котимося?

      Вячеслав Хаврусь пише:
      > "Большая часть диких птиц, переболев вирусом, имеют к нему антитела, которые и регистрируются в случаях их гибели от ЛЮБОЙ ДРУГОЙ причины и могут ошибочно трактоваться как свидетельство гибели от птичьего гриппа".

      Вячеслав Хаврусь прав, такая тенденция в «борьбе» с гриппом, к сожалению, существует. Найдя антитела и не проведя соответствующих вирусологических исследований, начинают уже проводить мероприятия против гриппа, причем бездарно, без ориентации на инструктивные положения. Наличие антител у птиц против гриппа не является свидетельством наличия одновременно у них и вируса, также выделения вируса из организма птиц, характеристики этого вируса как болезнетворного,если он таки выделяется, тем более в отношении людей.

      Сейчас появилась необоснованная тенденция административного характера с целью обязательной вакцинации относить «к группе риска» ветеринарных работников независимо от их причастности или непричастности к работе с птицей, а также работников специализированных птицеводческих хозяйств, работающих в закрытом режиме, т.е. наиболее защищенных. В отдельных областях Украины количество вакцинированных людей этих категорий доходит до 3 тысяч ,но никто, например, не подумал отнести "к группе риска" и обязательно вакцинировать против гриппа граждан, продолжающих торговать на многочисленных рынках живой и битой птицей.

      Прошу учесть, что с позиции реализации вакцин любая вакцинация выгодна производителю, при этом, не зная какой вирус будет иметь (и будет ли иметь ?) эпидемиологическое значение, вакцинация полностью бесполезна, а порой и вредна.

      17.01.2006. А.Заволока
  • 2006.01.18 | Пані

    Перша кримінальна справа по темі

    http://maidanua.org/static/news/1137419912.html

    В Автономній Республіці Крим прокуратурою міста Феодосії порушено кримінальну справу за ознаками складів злочинів, передбачених ст.251, ч.2 ст.364, ч.2 ст.367 КК України (порушення ветеринарних правил, зловживання владою або службових становищем, службова недбалість), відносно посадових осіб птахівницького підприємства та управління ветеринарної медицини згаданого міста.

    Вони в порушення вимог Закону України “Про ветеринарну службу” та Плану заходів при можливому виникненні високопатогенного грипу птиці не проводили щоденний контроль за клінічним станом птиці та динамікою її захворювання. Посадові особи згаданого підприємства при наданні щоденної інформації до управління ветеринарної медицини приховали факт інфекційного захворювання та масової загибелі птиці, внаслідок чого стало можливим поширення пташиного грипу на інші промислові птахівничі господарства, що завдало значних збитків державі та господарствам.

    Крім того у грудні минулого року, вже після виявлення захворювання птиці, ветлікар цього ж підприємства підписував ветеринарні свідоцтва про придатність продукції до реалізації в торговельних закладах міста.

    Департамент зв’язків з громадськістю МВС
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.20 | Професор А.Заволока

      re: Перша кримінальна справа по темі

      Пані пише:

      > В Автономній Республіці Крим прокуратурою міста Феодосії порушено кримінальну справу за ознаками складів злочинів, передбачених ст.251, ч.2 ст.364, ч.2 ст.367 КК України (порушення ветеринарних правил, зловживання владою або службових становищем, службова недбалість), відносно посадових осіб птахівницького підприємства та управління ветеринарної медицини згаданого міста.

      Вважаю, що люди потребують допомоги, я зараз намагаюсь зв`язатися з Феодосією, запропонувати свою допомогу ветеринарам та підприємцям. Початок компанії по встановленню діагнозу на пташиний грип, проведенню «заходів по боротьбі з високо патогенним грипом» визиває дуже багато запитань. «Ветеринарно-санітарні заходи», що проводяться, в багатьох аспектах, настільки недосконалі з професійної точки зору, що неможливо наполягати на їх виконанні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.21 | Nemesis

        Пане професоре, птахи гинуть не від переляку.

        Я в таких випадках стандартно, як запобіжний засіб, пропоную проводити з птахами політінформації з голосним зачитуванням форуму, проінформовані птахи напевне припинять помирати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.23 | Професор А.Заволока

          Про переляк від вченого Немєсіса

          Nemesis пише:
          > Я в таких випадках стандартно, як запобіжний засіб, пропоную проводити з птахами політінформації з голосним зачитуванням форуму, проінформовані птахи напевне припинять помирати.

          Пане вчений!

          Птахи припинять помирати, лише тоді, коли їм не будуть безпідставно скручувати голови, або спалювати живцем, як це роблять військові МНС в Криму, аби виправдати виділені на боротьбу з грипом мільйони гривень.

          Немєсіс пише:

          > пропоную проводити з птахами політінформації.

          Враховуючи Вашу загальну позицію, професійний рівень, беручи до уваги , що будь-чого іншого Ви не пропонуєте, то важко заперечити Вашому наміру. Ви пропонуєте проводити, проводьте. Узгодьте цю Вашу програму з міністерствами Мінагрополітики та МНС. На професійному рівні Ваші наміри мають з ними багато чого спільного.

          Немєсіс пише:

          > Пане професоре, птахи гинуть не від переляку.

          Дуже дякую за інформацію. Якщо Ви в цьому переконані, а Ваша інформація стосується засад надзвичайного стану, було б доцільно про це повідомляти і всіх інших людей з якими Ви будете будь де зустрічатися. Що до мене – мені все ясно!!!

          Таки гинуть птахи від переляку, особливо, коли ними набивають поліетиленові мішки, клійкою стрічкою зав`язують вихід з мішка, тримають певний час без повітря, потім відвозять, скидають у яму для спалювання, в полум`ї мішки прогорають, з них з криком вилітають птахи, їх кійками військові МНС добивають, жбурляють знову в полум`я. Жах! Але знову Немєсіс Ви не праві !
  • 2006.01.23 | Пані

    про особливості висвітлення боротьби з пташиним грипом

    Отар написав класний огляд медіа по темі пташиного грипу і помітив багато з того, про що пише тут Алім Андрійович. Я сподіваюся. що він прокоментує статтю Отара

    http://telekritika.kiev.ua/articles/122/0/6521/

    Пташку жалко
    Отар Довженко, Львів, для «Телекритики» / 23.01.2006
    про особливості висвітлення боротьби з пташиним грипом

    10 cічня в ефірі 5 каналу відбулась малопомітна, але безпрецедентна для нашого телебачення подія: анонсуючи програму „Чи на п'ять?” присвячену боротьбі з пташиним грипом у Криму, Роман Скрипін попередив глядачів про те, що на час її демонстрації варто усунути від екранів дітей, оскільки в програмі наявні сцени насильства.



    Хоча дітей я поки що не маю, та не можу не засвідчити своєї щирої вдячності редакції 5 каналу за те, що вона згадала про власну редакційну політику, яка вимагає „обережно включати сцени насильства до випусків новин на головних і загальнонаціональних каналах, особливо в денний час...” Бо схоже на те, що репортери й редактори інформаційних служб, керуючись настановою „давати в ефір усе, що може бути цікавим аудиторії”, не завжди задумуються над тим, який вплив на психіку глядачів матиме, м'яко кажучи, натуралістичний відеоряд.



    Уже близько двох місяців вірус пташиного грипу, що поширюється з перелітними птахами й становить смертельну небезпеку для людей, є однією з головних тем для обговорення в українському суспільстві. Президент за цей час устиг запровадити надзвичайний стан у Криму і скасувати його. Дехто нагадує про версію, що ажіотаж довкола хвороби штучно підігрівають фармацевтичні компанії, які добряче заробляють, продаючи новітні вакцини-панацеї. Ще дехто й сам заробив непогані політичні дивіденди – зокрема, відставлений головний ветеринар України Петро Вербицький, що враз перетворився на опозиціонера й дістав оптимістичне 112 місце у списку Народного блоку Литвина.

    В зазвичай малолюдному Присивашші – аграрній частині Криму, де вперше було виявлено хворобу - ніколи не збиралося стільки знімальних груп. Журналісти невідступно переслідують бійців МНС, знімаючи ексклюзивний і вражаючий матеріал – сцени їхньої роботи. Адже всю домашню птицю в зоні поширення вірусу необхідно було винищити. Цього вимагає безпека людей, які, за українською конституцією, є найвищою цінністю. За тим, як виконують свій обов'язок підлеглі Віктора Балоги, прискіпливо стежили об'єктиви телекамер усіх каналів. А потім і ми з вами, глядачі.




    Люди вантажать убиту птицю.
    Стоп-кадр з сайту НТН.


    … Зосереджений боєць МНС у захисному балахоні хапає живу курку за шию біля голови й кілька разів „накручує” на руку, після чого вкидає вбитого птаха до автопричепу, де вже назбиралась чимала купа курячих трупів. Вітер ворушить пір'я на мертвій курці. Качку, що жалібно кричить і хлопає крилами, зав'язують у поліетиленовий пакет; довгий план демонструє сотні таких пакетів, що ворушаться й смикаються в кузові вантажівки. Час від часу хтось із грипоборців або гатить по надміру „активних” пакетах лопатою, або трамбує їх ногами. Часом пташині вдається вибратись із зав’язаного па
    ета; тоді її добивають підручним знаряддям. Живі й мертві клунки скидають до ям-крематоріїв, обливають бензином і підпалюють. Птахи, що дивом залишились живі, вириваються назовні й помирають у вогні; МНСники заштовхують їх назад у полум'я довгими палицями…

    Не називаю конкретних каналів, оскільки з початку грудня щось подібне можна було побачити щодня майже в кожному випуску новин. Стандартний інформаційний сюжет із грипозного фронту містить кілька обов'язкових елементів: похмурі зимові краєвиди, контрольно-пропускний пункт МНС, коментар щонайменше одного місцевого мешканця, коментар фахівця або чиновника і, звісно ж, сцени відловлювання й винищення птиці.




    Людина ловить курку. Стоп-кадр з сайту 5 каналу.





    Під повідомлення про те, що міністерство АПК Криму рекомендує знищити все поголів'я птиці на невеликих птахофабриках, підводяться кадри з десятками тисяч бройлерів, які мирно дзьобають зерно, п'ють воду й займаються своїми справами. Наступної миті в кадрі – жовті пухнасті курчатка, новонароджені, беззахисні й нестерпно зворушливі. Думка про те, що ці грудочки життя загинуть лише через імовірність зараження якимось H5N1, викликає жалість. І тут я замислююсь: навіщо тележурналісти намагаються викликати в мене жалість?



    Боєць МНС із куркою в руках. Стоп-кадр з сайту ТРК „Україна"


    Ні, я, звісно, все розумію: небезпека зараження людей хворобою, яка вже забрала кілька людських життів у Туреччині, і яку медицина поки що не навчилась доладно лікувати, занадто страшна, щоб перейматись життям свійської птиці. Тим більше, що свійську птицю навмисно розводять, аби вбити і з'їсти (щоправда, диких птахів також відстрілюють, для їх і нашого блага). Людина – цар природи й вінець творіння, а птиця – частина навколишнього середовища, яке треба берегти до того моменту, коли воно починає становити загрозу. Кількасот тисяч особин у Криму вже знищено, і, очевидно, процес триватиме далі. І все ж, ризикуючи бути звинуваченим у ханжестві, я ще раз запитую: навіщо в кожному випуску новин потрібні документальні кадри вбивства живих істот? Та ще й у такій кількості?


    МНСники „зачищають” від курей село Некрасівка. Картинка з сайту Нового каналу.




    Пережовувати тему жорстокості й насильства на телеекранах – це моветон, я знаю. Останній раз ця тема набувала більш-менш відчутного резонансу в нашому суспільстві, коли у серпні минулого року Експертна комісія з питань розповсюдження й демонстрування фільмів при Мінкультуризму заборонила демонструвати фільм американського режисера Джорджа Ромео „Земля мертвих”. Саме через жорстокість і насильство, з яких, власне, цей фільм і складається. Внаслідок заборони інтерес до стрічки в народі, до речі, був неприродно великий. Більший, ніж вона заслуговує. Дивився я це кіно. Натовпи смішних мертвяків тиняються, вбиваючи й пожираючи живих і собі подібних. І зовсім не страшно. Обізнані люди стверджують, що це замаскована під фільм жахів сатира на споживацьке суспільство.



    Довкола ходячих трупів, яких не пустили на кіноекрани, здійнялась буча: одні закликали вберегти наших дітей від остаточного морального розкладення, інші слушно заперечували, що в комп'ютерних іграх наші діти бачать і не таке… Апологети телевізійного насильства, звісно, не захищають це явище як таке; натомість, вони нагадують, що без споглядання насильства й жорстокості неможливо пізнати різницю між добром і злом. І малозрозуміла сатира „Землі мертвих”, і бойовики, де ллються ріки крові, приносять користь, передусім, своїм дидактизмом. Дивіться, мовляв, як не треба робити.



    Тоді хотілось би знати, чого нас мають навчити численні кадри жорстокого вбивства курей, гусей і качок? У чому, так би мовити, мораль?



    Можливо, сенс у тому, аби головна ідея сюжету, оздобленого таким відеорядом, здавалась глядачеві більш вірогідною? Тоді треба шукати підступні маніпуляції на рівні підтексту. А там недалеко до того, що, цитуючи дослідження Бориса Потятиника в журналі „Медіакритика” , „насильницькі сюжети виявилися найефективнішими в сенсі приваблювання уваги широкої публіки”. Можна спровокувати у глядачів емоції ексклюзивною новиною чи влучним коментарем, а можна просто показати, як працьовиті МНСники душать курчат. Згадаймо відомого рок-музиканта Оззі Осборна, що відгризав під час своїх концертів голови кажанам і пташенятам - для створення урочистої атмосфери.



    Чи це осторога, що закликає людей до пильності перед лицем страшного вірусу? Але люди й без того, настрахані новинами з Азії, десятою дорогою обходять не лише курей і перелітних птахів, але й рідних голубів із горобцями. Тим часом, в одному сюжеті ми чуємо слова міністра Баранівського про те, що вакцини від H5N1 не існує, в іншому – слова головного ветеринара про те, що вакцина є, але уряд відмовляється її закуповувати. Населенню роблять щеплення від звичайного грипу, хоча наукою так і не доведено, що ці щеплення мають хоча б якийсь ефект. Великі компанії-виробники курячого м'яса витрачають великі гроші для поширення інформації про безпечність споживання їхньої продукції (адже вірус гине за температури 70 градусів) – і водночас експерти не виключають, що люди в Туреччині та Китаї заразились, поївши зараженої птиці. Словом, величезне поле для пошуків істини. Чи не краще допомогти глядачам розібратись, дізнатись більше про сам пташиний грип і можливості боротьби з ним, аніж сіяти паніку, підтверджуючи серйозність становища горами трупів?



    Що характерно, в сюжетах про перебіг боротьби із пташиним грипом за кордоном, які монтуються з відеоматеріалів зарубіжних телекомпаній та інформагенцій, натуралістичних сцен „зачистки” птахоферм і селянських обійсть майже не побачиш; у них наголос робиться зазвичай на хворих людях. Коли ж говорити про ставлення до жорстоких методів „зачистки” навіть наших найближчих сусідів, то його можна проілюструвати сюжетом Першого каналу „Пташиний скандал у Румунії” : „Птахів, яких знищували, аби запобігти розповсюдженню цієї хвороби, кидали у пічку живими. Знущання над живими створіннями вразили не лише екологів, але й румунських урядовців.” В Україні ж лише нечисленна група активістів Партії зелених проводила акцію, закликаючи до гуманніших методів профілактичного вбивства курей. То, може, в нас щось не так із людьми?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.27 | Професор А.Заволока

      Спалення птахів живцем – ознака кримінального злочину.

      Дуже приємно, що два талановитих журналіста Єгор Соболєв та Отар Довженко не залишились байдужими і кожен по своєму відреагували на події щодо пташиного грипу в Криму.

      Якщо взяти до уваги позицію Отара Довженка: «величезне поле для пошуків істини. Чи не краще допомогти глядачам розібратись, дізнатись більше про сам пташиний грип і можливості боротьби з ним, аніж сіяти паніку, підтверджуючи серйозність становища горами трупів?», то ця позиція цілком відповідає тому, що я бачив в телевізійних передачах (остання 27.01.2006р.) «Чи не на п`ять?» Єгора Соболева, який, так і не добившись належних відповідей від державних посадовців на дуже кричущі питання щодо стратегії боротьби з грипом в Криму. взяв на себе обов`язок надати роз`яснення телеглядачам.

      Я хотів би висловити свою думку на запитання пана Отара: «Тоді хотілось би знати, чого нас мають навчити численні кадри жорстокого вбивства курей, гусей і качок? У чому, так би мовити, мораль?»

      Мораль в тому, що панує аморальність і сірість. Суспільство повністю позбавлено від будь-якої інформації про підстави заходів в Криму, ці заходи проводяться демонстративно непрофесійно. Чого варта дезинфекція військовими МНС, яка проводиться тільки з одного боку колеса автомобіля і то не по всій певерхні цього колеса, проведення дезинфекції без попередньої обов`язкової механічної очистки місця дезинфекції та ін.

      Курам скручують голови, спалюють живцем, а пір'я, послід розносить вітер по селу, доречи знищують повністю здорову птицю в селі, де не зареєстровано жодного випадку захворювання птиці, в тому числі і на грип. В селі, де птиця вимерла жодних заходів не проводять.

      Фільми «Чи не на п`ять?» про грип - це відмінний навчальний посібник саме про те, як не треба проводити протиепідемічні та протиепізоотичні заходи, про безпорадність і недолугість тих , хто ці заходи проводить.

      Я згоден з паном Отаром щодо впливу на психіку нормальних людей картин спалювання живих птахів, я маю відношення до проведення протиепізоотичних заходів понад 40 років і в різних країнах, але зараз теж перебуваю під враженням скоєних МНС спалювань, які містять ознаки кримінального злочину Тут важливо, що ці злочини були задокументовані саме журналістською групою «Чи не на п`ять?»

      Стаття 299 Карного кодексу України «Жорстоке поводження з тваринами» ч.1 - Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене з застосуванням жорстоких методів карається штрафом до 15 мінімумів доходів громадян, які не обкладаються податком або арештом на строк до 6 місяців. Ті ж дії вчинені у присутності дітей – караються строком до 200 мінімумів доходів громадян, які не обкладаються податками або обмеженням свободи на строк до 2 років.

      Чи може бути більш жорстоке знущання ніж спалення живцем? Може тому і просили усунути дітей від екранів телевізорів?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.28 | Nemesis

        Жах. Але це похідна від загального рівня культури.

        Дивлячись на відношення між людьми в Україні зовсім чомусь не дивує троглодитська жорстокість по відношенню до тварин.
  • 2006.02.01 | Пані

    Вчені розробили 100% вакцину проти пташиного грипу

    Вчені університету Піттсбург стверджують, що вони винайшли вакцину проти пташиного грипу, яка виявилася ефективною у 100% випадків під час її випробовування на мишах і курчатах. Вакцину було виведено з критичних компонентів смертоносного вірусу H5N1, який знищував популяції птахів в Південно-Східній Азії та Європі, а також вбив більш як 80 людей.

    Щоправда, допоки невідомо, чи діє ця вакцина так само ефективно на той підвид вірусу, який виявлено у Криму.

    Джерело: http://www.physorg.com/news10302.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".