МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Газова війна почалася.

01/01/2006 | Майдан-Інформ
Найгостріші бої сьогодні точилися на словесно-пропагандистських напрямах. Протягом всього 1 січня нового 2006 Росія атакує .

Сьогодні російський державний концерн „Газпром” почав знижувати тиск газу в магістралях які йдуть через Україну. Синхронно представники „Газпрому” поширюють, спрямовану на європейських споживачів. дезінформацію про те що Україна нібито вже „краде” газ призначений для транзиту у Європу , хоча таких даних вони не можуть на сходні мати навіть теоретично. Представники українського концерну „Нафтогаз” який є українським „партнером” „Газпрому” підтвердили що тиск у магістральних газопроводах сьогодні почав спадати.

Як повідомляють західні аналітики, Україна в цілому протягом дня споживає 283 млн. кубометрів газу. 60 млн з них видобувається в Україні, 118 млн кубометрів надходить з Туркменії і решта з Росії. Українські урядовці стверджують що російський газ становить лише 30 відсотків від всього споживаного Україною газу. Окрім того Україні в якості оплати за транзит достається від 10 до 15% від транспортованого у Європу російського газу.

Таким чином Росія може позбавити Україну не більше 25% споживаного нею газу . Звісно це може мати серйозні наслідки ,але в першу чергу для великих промислових підприємств Півдня та Сходу України, які є великими споживачами цього газу. Представники української влади стверджують що ці проблеми не вплинуть на забезпечення побутових та комунальних потреб громадян України.

Наразі сьогодні на словесному фронті росіяни були набагато активніші аніж українська сторона. Настирливі повторювання тези про те що Україна неодмінно буде „красти” газ з російського транзиту у Європу вже викликали серйозне занепокоєння в Європі та Північній Америці. Нагадаємо що з Росії через Україну поставляється 25% всього споживаного у Європі природного газу. З огляду на це там виникли побоювання що місцеві енергетичні фірми можуть скористатися даною ситуацією і підняти ціни на електрику та інші енергоносії.

Тим часом появилася інформація що попри власні заяви сам „Газпром” почав самочинно відбирати призначений для України газ, який транспортується з Туркменістану через територію Росії та газопроводи „Газпрому”.

Поки що з українського боку не прозвучало заяв, які могли заспокоїти європейців та спростувати демагогію чиновників „Газпрому”.

Відповіді

 • 2006.01.01 | троль ak1001

  нам потрібна медійна підтримка

  необхідно слати думки, фідбеки, статті в ББС, СНН, Вашингтон Таймс,
  в німецькі видання, фрванцузські

  навіть отой віршик від анді100 - теж непогано
  треба боротись за європейську думку стосовно ситуації
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.01 | Odess

   Ее не будет ИМХО

   Сегодня Украина остатлась один на один с "Волком который прыгнул".
   Европа откровенно "засцала" - причем засцала конкретно.
   И сейчас решается судьба Украины как государства - либо мы будем им, либо мы навсегда останемя "окраиной" в устах кремлевской шавки Жирика...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.01 | троль ak1001

    без Европы нам п...ц (-)

   • 2006.01.01 | Albes

    Re: Ее не будет ИМХО

    "Штаты", по Вашему мнению, тоже "засцали конкретно" ? Наверное, тоже побоялись потерять российский газ ? Как Вы думаете ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.02 | Мартинюк

     Штати вже якісь заяви роблять(-)

   • 2006.01.02 | King Lear

    Re: Ее не будет ИМХО

    Odess пише:
    > Сегодня Украина остатлась один на один с "Волком который прыгнул".
    > Европа откровенно "засцала" - причем засцала конкретно.
    > И сейчас решается судьба Украины как государства - либо мы будем им, либо мы навсегда останемя "окраиной" в устах кремлевской шавки Жирика...

    Брехня,
    Передивився та перечитав BBC, CNN та Euronews.
    Головна новина  Gaz Crisis.
    Вже обговорюються альтенативні способи постачання газу в Європу з Алжиру, а також збільшення видобутку в Норвегії та Нідерландах.

    Американці та Британці, які не залежать від російського газу зробили критичні зауваження.
    Їхні зауваження зводяться до того що різке та одностороннє підвищення ціни на газ не правильна політика.

    Преса коментує що Росія не могла знайти кращого часу для газових воєн ніж коли буде головою на зборах G8, де головною темою буде НАДІЙНІСЬ ТА БЕЗПЕКА СВІТОВОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО СЕКТОРУ.

    Навіть німці осмілилися, поки що єдинні серед тих які залежать від російського газу, вже прокоментували що Росія повинна думати про свою репутацію.

    Представниця з якоїсь європейської структури в Брюселі сказала хоч конфлікт між Україною та Росією але що кінець-кінцем це Росія хто пішов на різкий крок та фізично закрутив кран.

    З Едінбургу теж представник якоїсь організації, був навіть більш категоричним, він сказав що Україна є заложником Росії, а не Росія заложником України, то звучало так як нібито в нього була повна довіра до того що Україна не буде шантажувати Росію тим що труба проходить по території України.

    Пройшлися про головним релізам від найбільших Європейських провайдерів.
    Всі кажуть що запаси поки що є.

    Включайте BBC, там повно інформації про реакцію з Європи.
 • 2006.01.02 | 3dom

  Газовый кризис -> тень Голодомора. И возбужденное воронье... (-)

 • 2006.01.02 | 3dom

  Послал президенту России email. (+)

  Холодомор.
  То, что сейчас происходит с газом, напоминает Голодомор, устроенный НКВД в Украине и России.

  Методы - те-же.
  Ничего не изменилось. И те-же методы информационной войны. Тогда доводили людей до смерти, отбирая последнее "голодающим россиянам", а теперь Ваши политики говорят о том, что "украинцы отобрали у каждой российской семьи телевизор".

  Конечно тогда всё было гораздо страшнее, но почему всё те-же методы, желания, - подчинить насилием?

  Семья моего деда почти вся погибла в России от голода в те времена, как раз тогда, когда у украинцев отбирали продукты в т.ч. и "для нее".
  Такими "заботами о народе" выложена дорока в ад.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.02 | Сергій Кабуд

   Холодомор!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua