МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як Росія платить за транзит -- вже ясніше, але..

01/03/2006 | ilia25
... але все одно ніфіга не зрозуміло!

"Ще кілька років тому, ви прекрасно це пам'ятаєте, "Газпром" здійснив передоплату живими грошима за транзит газу через територію України. Тому сьогодні говорити про те, що Україна безкоштовно забезпечує транзит, не доводиться", - заявив Купріянов.

Мова, як я розумію, йде про аванс у 1.25 мільярда, що Росія заплатила у 2004-му після підписання останнього контракту. З них 250 мільйонів -- це аванс за транзит у 2006-му.

Але тоді виникає інше питаня -- скільки саме газу Роззія може прокачати у Європу за рахунок цих 250 мільонів? У останньому контракті, де йде мова про цей аванс, прописана і ціна за транзит та ціна газу -- ті самі 50 зелених. Якщо 50 зелених за газ -- це вже не правильна ціна, то й 1.09 за транзит те ж неправильна. І яка правильна ціна -- не відомо, бо котракту ж нема!

Якщо ви мене спитаєте, то тих 250 мільйонів якраз вистачило щоб прокачати 1 (один) кубічний метр газу. А за увесь інший транзит що йде з 1-го січня хто буде платити? Пушкін А.С?


Упс -- даруйте, не побачив що ця тема вже обговорюється.

Відповіді

 • 2006.01.03 | троль ak1001

  деньги в компрессор не засунешь

  нужен газ
 • 2006.01.03 | Мірко

  Re: Як Росія платить за транзит -- вже ясніше, але..

  ілліа25 пише
  >У останньому контракті, де йде мова про цей аванс, прописана і ціна за транзит та ціна газу -- ті самі 50 зелених. Якщо 50 зелених за газ -- це вже не правильна ціна, то й 1.09 за транзит те ж неправильна. І яка правильна ціна -- не відомо, бо котракту ж нема!<

  Робиться так: Від скажім 7-го січня ціна на прокат підвищується в 4.6 разів від 1.09 до $5.01. Якщо з новогю ціною не згідні, то не треба послуговуватись нашими послугами. Так що як би Газпром продовжував постачання в Европу, то ми списуємо борг перед РФ на 4.6 разів скорше. А як ні, тоді може Европа зможе доплачувати цих $3.92, але тим самим московський ґаз стає неконкурентний на ринку, - із довгостроковими наслідками. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.03 | Morze

   Re: Як Росія платить за транзит -- вже ясніше, але..

   Мірко пише:

   > Робиться так: Від скажім 7-го січня ціна на прокат підвищується в 4.6 разів від 1.09 до $5.01. Якщо з новогю ціною не згідні, то не треба послуговуватись нашими послугами. Так що як би Газпром продовжував постачання в Европу, то ми списуємо борг перед РФ на 4.6 разів скорше. А як ні, тоді може Европа зможе доплачувати цих $3.92, але тим самим московський ґаз стає неконкурентний на ринку, - із довгостроковими наслідками. :)

   Примерно на следующий день транзит Туркменского газа следует по тем же 5.01 (зеркалом) по России, а через Узбекестан (не связанный даже устным договором на зеркальность цен, но находящийся под влиянием Газпрома) цена становиться где-то 15 у.е. за 1000, чем Газпром полностью (или даже с лихвой) выравнивает абсолютные величины платы (Узбецким участком компенсировав разницу объемов).... ух... фантазеры... ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.03 | ilia25

    Будь яке число можна помножити на 5

    Morze пише:
    > Мірко пише:
    >
    > > Робиться так: Від скажім 7-го січня ціна на прокат підвищується в 4.6 разів від 1.09 до $5.01. Якщо з новогю ціною не згідні, то не треба послуговуватись нашими послугами. Так що як би Газпром продовжував постачання в Европу, то ми списуємо борг перед РФ на 4.6 разів скорше. А як ні, тоді може Европа зможе доплачувати цих $3.92, але тим самим московський ґаз стає неконкурентний на ринку, - із довгостроковими наслідками. :)
    >
    > Примерно на следующий день транзит Туркменского газа следует по тем же 5.01 (зеркалом) по России

    А на следующий день украинский транзит увеличивается еще в пять раз, до 25-ти и т.д. И пока Газпром с Нефтегазом на переговорах занимаются умножением, весь российский транзит остается котрабандой. Так что Россия еще спасибо должна сказать, что Украина не играет в этот детский сад и не конфискует ВЕСЬ российский газ.
 • 2006.01.03 | Боровик

  Re: Як Росія платить за транзит -- вже ясніше, але..

  У відповідності до Ст 8 договору про ставки за прокачку газу передплата може бути зарахована, але це не означає повну сплату якщо тільки не було додаткових договорів.
  Був додаток №4 до договору який це міг би дозволити, але в придатку існує договір щодо ціни на газ.
  Як на мене, то зараз важливо оприлюднити всі додатки до договорів, щоб не вийшло потім неприємних подарунків "заднім числом".
  Важливо, щоб зараз не виплив якийсь додаток який Янукович-Кучма можуть підписати заднім числом.
  Також зараз варто прищемити Кучму, так щоб він витяг з дупи свій язик і сказав слово на захист України.
  Також негайно треба робити перевірки та аудит газових справ минулих років і витягувати те газпром*яче кодло тарганів на світло. В таких умовах деякі особи з української влади потребуватимуть додаткової охорони. Потрібне буде сприяння західних країн (буде) і амністія для тих українців, які зараз здаватимуть попередні махінації.
  В такій ситуації навіть Бакай міг би замолити свої гріхи перед вітчизною. Іде оголошена нам війна....
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.03 | Сергій Кабуд

   ці всі договори- до п. дверці

   ну були якісь договіри, а підписані були кримінально, за хабарі чи ще якось

   це не діло шукати папірці

   потрібно вирішити як нам вигідно і яку найбільшу ціну за транзит можна вибити з москалів і вибивати

   і заборонити будь який транзит.

   Весь- газ має бути викуплений в Україні. А далі вже у трейдерів свої утворюються відносини з власником української труби.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.03 | ОРИШКА

    Re: це не діло шукати папірці

    Здається, вже все зрозуміло і дуже просто. З Туркменії газ іде тільки до Росії, тому що остання розписала кількість подобово. І ця кількість є максимальною для пропускної здатності труби. Тому до України газ не може надходити, доки не буде виконані обсяги для Росії. Це було зрозуміло вже тоді, коли Газпром викупив туркменський газ і тут же на форумі були викладені параметри туркменської труби. Чи зробила українська сторона таку ж калькуляцію? В оцій катавасії я хочу почути аргументи нашої сторони, тому що озвучене усіма нашими розгрібателями газової каламутної колотнечі, на жаль, не має переконливого стріжня (маю на увазі саме ситуацію з туркменбаші. Як на мене, на форрумі зараз забагато емоцій, а не аналізу.

    Далі. Тимошенко виступила - і що? Що передав Турчинов журналістам, які документи? Де по них згадується? Судячи з викрутасів Єханурова по питанню, кому належить посередницька присоска "Росукренерго", ми фактично, не в темі. Як громадянка України і не зовсім дурна, до того ж, я хочу почути чітку і конкретну відповідь - хто стоїть за створенням цієї ситуації та хто повинен відповідати? Кучма? Тимошенко? Януковмч? Бойко? Ющенко? Скльки ж можна робити вигляд, що немає в країні конкретних винуватців створення дупової економіки з національною забавою - повним дерибаном? Доколє, Катіліно?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.03 | Сергій Кабуд

     ця влада як не українська нам нічого не поясне

     Ющ сказaв в інтервю:

     Тепер вернемося до газу. Це складнi вiдносини, якi десятки рокiв формувалися на принципах, якi досить тяжко коментувати. I кожна сторона находить в тих принципах "ущербнiсть" своiх позицiй. Росiяни рахують, що вони кормлять Украiну, дотують. Украiнцi, в свою чергу, рахують, що вони безплатно забезпечували транзит, безплатно забезпечували технологiчний газ, майже безплатно там працювали нашi сховища.

     Я не хочу опускатися до технiки, до [питань], якi часто виникають як претензii на вiдомчому рiвнi. Я полiтично хочу сказати, що очевидно права i та, i та сторона. Нам треба навести у цих вiдносинах порядок, нам треба вийти з цього феодалiзму - от тодi ми будемо чеснi один перед одним.

     ------------------------------------------------------------------     > Як громадянка України і не зовсім дурна, до того ж, я хочу почути чітку і конкретну відповідь - хто стоїть за створенням цієї ситуації та хто повинен відповідати? Кучма? Тимошенко? Януковмч? Бойко? Ющенко? Скльки ж можна робити вигляд, що немає в країні конкретних винуватців створення дупової економіки з національною забавою - повним дерибаном? Доколє, Катіліно?     Всі вони що мали партквітки КПСС і особливо так звані секретарі і гебе раздірєбаніли все шо є в країні. Їх треба арештовувати. Доки не почнем це робити - буде все гірше й гірше.

     Україна за оцінками є одна з найнестабільніших країн світу. Вся вона хитається з боку на бік. І закорумпована вкрай, практично рекордсмен корупції. В такій країні президент не може не бути корумпованим.

     Отакі от відповіді.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua