МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політвиконком СПУ стурбований політизацією газової проблеми

01/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Пресслужба СПУ розіслала заяву Політвиконкому партії, у якій зокрема йдеться:

Запровадження грошових розрахунків за поставки газу з Росії і Туркменії та за транзит російського газу територією України – давно назріла потреба.

Одномоментний перехід на світові ціни за російський газ, при різних цінових параметрах для України та інших держав, дають підстави вважати такі дії російської сторони спробою діяти з позиції сили.

Баланси розрахунків за енергоносії - справа виконавчої влади. В попередньому, і в нинішньому складі уряду до цієї справи не спостерігалося професійного, прагматичного підходу.

Однією з причин газової кризи, на погляд соціалістів, є брак нормального політичного діалогу між Україною та Росією

Ми категорично наполягаємо на поглибленні особистих, безпосередніх контактів між президентами України та Росії, між керівниками урядів, особливо враховуючи посилення статусу Кабінету Міністрів України після введення в дію політичної реформи з 1 січня цього року.

Важливо:
- крім політичного безперервного діалогу використати всі можливості народної дипломатії, оскільки від кризи постраждають найперше прості громадяни.
- Президенту України В.Ющенку слід негайно зібрати раду керівників політичних партій, представлених у парламенті.
- в парламенті України створити робочу групу депутатів, що могла би розпочати професійну ефективну дискусію зі своїми колегами в російському парламенті, спонукаючи оптимальні рішення урядів сусідніх держав.
- уряду України окремо розглянути програму енергетичної безпеки держави, маючи на увазі ширше використання вугілля, газу-метану, біопалива, альтернативних джерел енергії, впровадження енергозберігаючих та інших сучасних технологій.

Політвиконком Соціалістичної партії України стурбований надмірною політизацією газової проблеми. В цей час, як ніколи, слід консолідувати суспільство, представників різних його сфер, щоб з найменшими втратами пройти багато в чому закономірні складнощі і з допомогою держави навчитися захищати інтереси наших громадян.

Відповіді

  • 2006.01.03 | Сергей

    Re: Політвиконком СПУ стурбований політизацією газової проблеми

    СПУ становится пятой колонной. Нет слов, работают в исполнительной власти и говорят, что она подходит к вопросу газового ценообразования непрофессионально и говорят мы на уровне парламента сделаем лучше. Бред. Корпоративная этика в данном случае советует промолчать. Желаю им 3% на выборах.
  • 2006.01.04 | Чучхе

    А Луценко називає себе "объединителем русской Украины" (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua