МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фігня! Росія, видно, добре підготувалася до цієї афери!

01/03/2006 | Dworkin
Наскільки я зараз розумію всю цю заплутану інфу навколо туркменського газу, справи виглядають так:

- Україна таки підписала з Туркменістаном контракт на постачання у 2006 році 40 млрд. куб.м. газу, АЛЕ не підписала графік цього постачання.

- Паралельно "Газпром" викупив у Туркменістана 30 млрд. кубів газу на цей же рік.

- Газотранспортна система фізично не може за рік викачати з Туркменії до Росії 40+30 млрд.куб.м. газу.

- Україна підписала Європейську енергетичну хартію, а Росія - ні. Тобто "де юре" Україна взагалі не має права перешкоджати постачанню енергоносіїв до країн Європи, бо це буде порушенням наших міжнародних зобов"язань, а Росія - може.

Виходить така фігня: Контракт з Турменбаші то є, але це все одно, що "самовивіз з Антарктики". Бо молива ситуація, що газ у Туркменії куплений, але вивезти його звідти не можна. І якщо Росія підписала інший графік постачання, то вона фактично матиме право хоч півроку викачувати з Туркменії тільки свій газ, а вже потім дійже черга і до українського газу (а може і не дійти, тобто всі 40 млрд. можна вже й не встигнути викачати навіть до кінця року).

Тобто, у Росії дійсно може бути юридичне (і навіть придатне до європейського суду) підтвердження, що з Туркменії зараз поступає виключно газпромівський газ, а не український.

Якщо це скласти з підписаною Україною енергетичною хартією, то дійсно теоретично можна довести, що Росія шле у Європу виключно свій газ, а Україна його де юре "тирить" та щей порушує свої міжнародні зобав"язання перед країнами ЄС.

Тепер стають зрозумілі дійсні маштаби цієї афери: заламування ціни по 230 у.о. за російский це була лише одна, видима частина айсбергу. Інша частина - фактичен унеможливлення постачання туркменського газу (принаймі, у першому кварталі, але нас і цього досить). Як кажуть у шахах - вилка.

При чому, ще зовсім не зрозуміло, що там "РосУкрЕнерго". Боюсь, що там ще стільки закладено підводнизх каменів, що чорт ногу зломить.

Якщо додати сюди масовану інформаційну війну (направлену, до речі, не лише всередину Росії, але й на людей в Європі), то грім суто газової, ще вимальовується ще й іміджева складова. Якщо почнуться ці розборки і почнуть вилазити всі ці підводні камені, то дійсно може дуж постраждати імідж України. Особливо, якщо наш Уряд, МЗС та "Нафтогаз" ще й не будуть готові до викриття деяких ціх "секретів".

І те, що вчора Росія відправляла ескпертів серйозної західної аудиторської контори на компресорні станції на кордоні для того, щоб юридично завізувати "крадіжку" газу, вказує на те, що Росія готується першою вдарити на європейсько-судовому фронті. Або, якщо і не першою, то виглядати на цьому фронті дуже і дуже переконливо!

При спробі України подати у суд та під час судових слухань нас переконливо заллють багном по самі вуха не тільки перед громадянами Росії, але й перед європейцями, та й перед нашими власними громадянами (якщо взяти до уваги нашу свободу слова, та пропагандистський вплив російських ЗМІ). Бо інформаційну війну Росія поки що також виграє і висвітлювати факти з судових слухать російські ЗМІ будуть відповідно.

Тому, думка така:

1) Треба, негайно перевірити, чи усвідомлює наша влада маштаби цієй провокації. І чи до всього вона готова.

2) Посилити активну інформаційну підтримку точки зору САМЕ України, як всередині держави, так на європейському і світовому інформаційному полі.

3) Негайно вдатися до серйозних дипломатичних заходів у бік країн ЄС. Бо вирішувати це питання - це вже цілком очевидно! - доведеться в першу чергу не у суді, а у політичній площині, не дуже надіючись на швидку перемогу у судах (тобто давити на політичні аргументи: міжнародні гарантії, нові домовленості при посередництві ЄС).

4) Так чи інакше ЗАРАЗ обійтись без Росії ЦІЛКОМ не вдасться. Тому домовлятися треба вже не про абстракті принципи, як обійтись без російського газу, а про ПРИЙНЯТНІ ФОРМУЛИ ЦІНИ і ГРАФІКИ постачання газу взагалі. Бо той же туркменський газ якщо не з 2006, то з 2007-2009 року все одно, схоже стане "газпромівським".

Іншими словами Україні треба вже зараз (протягом ціх перемовин) "вбудовуватися" до системи енергобезпеки Європи.

Відповіді

 • 2006.01.03 | casesensitive

  даже газета.вру вынуждена признать

  Президент Туркмении готов продавать газ Молдавии и Украине
  http://www.lenta.ru/news/2006/01/03/turkmen/

  Евросоюз отказался давить на Украину
  http://www.lenta.ru/news/2006/01/03/nopressure/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.03 | Dworkin

   Где Газета? Может Лента.вру? ;) (-)

  • 2006.01.03 | захід

   Re: даже газета.вру вынуждена признать

   Це означає тільки одне: якщо ситуацію не вдасться вирішити, нашу економіку буде зруйновано до кінця першого кварталу. При цьому біло-блакитні будуть щодня гавкати про некомпетентність влади, причому на підконтрольних їм територіях, а, отже, можуть виграти парламентські вибори, оскільки на сході проживає фізично більше виборців. От тут дійсно повстає проблема інформованості населення. "Антиросійську істерію", про яку так довго говорили більшовики, доведеться розпочати.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.04 | Михайло Свистович

    Re: даже газета.вру вынуждена признать

    захід пише:
    > Це означає тільки одне: якщо ситуацію не вдасться вирішити, нашу економіку буде зруйновано до кінця першого кварталу.

    Поки в трубі, яка йже по нашій території, буде газ, з нашою економікою все буде чудово. Росія зможе зруйнувати нашу економіку лише сильно зашкодивши своїй.
 • 2006.01.03 | Dworkin

  Ось, непряме підтвердження цього сценарію Росії (л)

  http://www.lenta.ru/news/2006/01/03/nopressure/

  В своем письме российский премьер подчеркнул, что производимый украинской стороной незаконный отбор газа является грубым нарушением международного права и, в частности, Договора к Энергетической Хартии (ДЭХ), ратифицированного Киевом.

  "В соответствии с тем же ДЭХ (статья 27), подобные действия дают основания для европейских договаривающихся сторон инициировать с Украиной спор по поводу обеспечения непрерывного и несокращаемого транзита российского газа и требовать от Киева неукоснительного соблюдения этого обязательства в течение всего периода разрешения спора", - отметил Фрадков.

  ------

  Тобто, ось Росія вже тикає нас носом у Енергетичну Хартію перж Європою! Залишилось лише довести, що ми відбирали не туркменський,а саме російський газ призначений для Європи. А для цього, думаю, у них теж "тузи у рукавах" ще заховани!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.03 | троль ak1001

   хартией они себе под нос могут тікать

   поскольку они ее подписать отказались
   особенно в разделе "транзитный протокол"
   как раз для того чтобы не выпустить среднеазиатский газ - турменский и казахстанский - на рынок в обход себя
 • 2006.01.03 | Сергій Кабуд

  на все це треба дивитися з точки зору можливого enforcement

  домовленостей і всяких контрактів,

  по замовчуванню потрібно вважати що Кремль зробить ВСЕ МОЖЛИВЕ проти України. І не зробить лише таке, що йому самому зашкодить у великій мірі- топто
  кремль зробить ВСЮ МОЖЛИВУ ШКОДУ аж до війсь-кового вторгнення, але саме вторгнення не проведе. Шоб не повзривали труби де тече їх газ на експорт. Бо труби підірвяати елементарно і це на ДОВГО


  Тоді мати паперовий договір з Баші- не значить шо ми матимемо газ,

  газ гарантується лише можливістю ВИМУСИТИ Кремль нам його віддати.

  Це гарантовано тим шо труби в нас лежать , на нашій землі, а який САМЕ там газ- нес не повинно турбувати.

  Є рахівники на вході і виході, мерила тиску, тощо.

  Маємо отримувати туркменский газ в обсязі ННкубометрів щотиждня- маємо тоді викачувати СВОЄ. А кацапня хай раком стоїть- нічого не зможе вдіяти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.03 | ОРИШКА

   Re: на все це треба дивитися по факту

   А я так розумію, що факти привели до маленького пойнта: Нафта має договір з баші и Гаспром - те ж саме. Але Раша має ПОДОБОВО розписаниий графік поставок, яким вони й трусять перед носом Єуропи.
   А я дуже хочу знати - який-такий графік маємо ми? Бо маючи такого папірця на руках ми можемо на рівних трусити їм перед тим же носом. А зараз пуцінськи ГЛИСТИ виглядають впевнено і боюся, що кебети їм вистачає не лізти до суду з одніми лайками в кишені.
   Ще раз хочу підкреслити - хоч і повинні ми підтримувати нашу владу в непростому розриванню сіамських пут з путінським кодлом, але потім цю владу потрібно сікти різками до всир..ки, за млявість, непрозорість, смикання туди-сюди та загравання з бандюками.

   Але ж, де пані Юля? Її мовчанка виглядає занадто цікаво
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.03 | троль ak1001

    Оришка - а вы адекватны или нет?

    что мы можем сделать если Ниязов, имея с нами контракт, подписывает еще один тиакой же с Россией?
    вот что вы в этом случае предлагаете?
    у меня сть сомнения в том что Низяов адекватен и уверенность в том что Россия специально продавила такой контракт
    дальше то что? кого вы секти предлагаете? непонятно...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.04 | Сергій Кабуд

    ми написали звернення до Юлі про відкриття документів і фактів

    Майдан звернувся до Тимошенко :

    http://maidanua.org/static/news/1135909723.html
    Звернення до Юлії Тимошенко: опублікуйте домовленості про газ

    У зв'язку з загостренням газової істерії і останнім виступом Юлії Тимошенко на каналі "Інтер" 27-го грудня, ми вимагаємо повної публікації документів, про які п. Тимошенко згадала на екрані "Інтера". "Майдан" пропонує для цього свої шпальти.

    Також ми чекаємо і від Уряду України повного і детального звіту перед суспільством про всі згадані пані Тимошенко домовленості з їх повними текстами і професійними поясненнями.

    Майдан-Інформ пропонує для цього свої електронні шпальти.


    Шановна пані Юліє,

    Ви не маєте ніякого морального права як політик, як громадянка України, як патріот України приховувати від української громади те, що Вам стало відомо.

    Опублікуйте, будь ласка, НЕГАЙНО ВСІ документи, згадані Вами в цій промові:
    http://byut.info/ukr/publications/promova-26

    --------------------------------------------------------------------

    А от що каже Ющенко:
    http://maidanua.org/static/mai/1136028873.html

    Тепер вернемося до газу. Це складнi вiдносини, якi десятки рокiв формувалися на принципах, якi досить тяжко коментувати. I кожна сторона находить в тих принципах "ущербнiсть" своiх позицiй. Росiяни рахують, що вони кормлять Украiну, дотують. Украiнцi, в свою чергу, рахують, що вони безплатно забезпечували транзит, безплатно забезпечували технологiчний газ, майже безплатно там працювали нашi сховища.

    Я не хочу опускатися до технiки, до [питань], якi часто виникають як претензii на вiдомчому рiвнi. Я полiтично хочу сказати, що очевидно права i та, i та сторона. Нам треба навести у цих вiдносинах порядок, нам треба вийти з цього феодалiзму - от тодi ми будемо чеснi один перед одним.
 • 2006.01.03 | Odess

  Re: Фігня! Росія, видно, добре підготувалася до цієї афери!

  Dworkin пише:
  > - Газотранспортна система фізично не може за рік викачати з Туркменії до Росії 40+30 млрд.куб.м. газу.
  Может, за год может.
  Только вся пакость ситуации в том что газпром в отличие от наших лохов законтрактовал график поставок в котором "забил" для себя 15млрд в 1м квартале, таким образом почти полностью застолбив трубу для себя.
  Что толку с того что Туркмены поставят нам 40млрд (из которых четверть получит РосУкрЭнерго или как они там, т.е. оставшиеся 30млрд) если они начнут поступать начиная с апреля???
  А до этого нам всю зиму придется доказывать что мы не "тырим газ" (С) вова пупкин :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.03 | Dworkin

   Ну і я ж про це. Хоча там теж діло мутне...

   ...Це наши лохи щось забули, чи Баші вчасно "перекупили".

   Але така фігня є. І схоже, це скоро вже не вдасться замовчувати і ігнорувати. Отож треба шукати контр-аргументи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.04 | ОРИШКА

    Re: Ну і я ж про це. Хоча там теж діло мутне...

    Троль,
    мне как раз кажется, что я больше адекватна, как и посетители этого форума, чем власть иногда, к сожалению...

    Я спрашивала - если есть график поставки, расписанный по дням, и есть просто контракт на поставку - какой газ в таком случае будет прокачиваться приоритетно? Вот это я и хочу знать. Еще я хочу знать,что написано в контрактах, так как холоднее стало в квартире у меня - я живу в Киеве и все мои знакомые жалуются на такой же феномен охлаждения батарей - а не у Ющенко и Ивченко. А сечь власть любую нужно регулярно, чтобы не забывала, что служит народу. Хотя мотивация топания к власти в Украине - пока великая тайна, если стыдливо закроем глаза на возможности преференций, попросту - тырения. К Ющенко претензий много - хотя за него голосовала. Если в 2004 году Бандюкович не прошел законно, то в этом году, стараниями Ю.А. проФФесор имеет неплохой шанс рулить абсолютно на законных основаниях.
    А о газе - я - гражданка Украины и хочу знать, что делается в столь важной для меня сфере обеспечения жизнедеятельности.
    Уф, велик могучим русский языка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.04 | mara

     Re: Ну і я ж про це. Хоча там теж діло мутне...

     ОРИШКА пише:
     > Троль,
     > мне как раз кажется, что я больше адекватна, как и посетители этого форума, чем власть иногда, к сожалению...
     >
     > Я спрашивала - если есть график поставки, расписанный по дням, и есть просто контракт на поставку - какой газ в таком случае будет прокачиваться приоритетно? Вот это я и хочу знать. Еще я хочу знать,что написано в контрактах, так как холоднее стало в квартире у меня - я живу в Киеве и все мои знакомые жалуются на такой же феномен охлаждения батарей - а не у Ющенко и Ивченко.

     Вам можно только посочувствовать. Но мне кажется, что знание графика поставок не поможет обогреть квартиру.
     Позволю себе выразить преположение, что под шумок местные деятели занимаются саботажем или выкручивают какие-то гешефты. Может, имеет смысл обратиться к местным властям и начать именно с них бить морды ?
     Думается мне, что это местная инициатива.
     В киевских квартирах было холодно не одну зиму, почему-то... Во многом это зависело от ЖЭКов (или как их там переименовуют)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.04 | axe_harry

      Re: Ну і я ж про це. Хоча там теж діло мутне...

      Xm...JAksho ce samodijalnist abo "pjato-kolonni" dii miscevyx bonziv - to ja dumaju sho same u danomu vypadku ce (taka samodijalnist) duzhe dobre likueccya korotkoju ta politkorektnoju zajavoju togo zh SBU (bo zaraz ce - jakraz pytannya nacbezpeky). Politkorektnoju - bo z obovjazkovoju zaminoju sliv "...jajcya u dveri..." ne desho bilsh nejtralne.
 • 2006.01.04 | Jorhe

  Юридично все не настільки погано,

  будь ласка прочитайте цитату:

  " Стаття 2

  Російська Сторона гарантує проведення розрахунків ВАТ
  "Газпром" із НАК "Нафтогаз України" за послуги з транзиту
  російського природного газу по території України поставками газу
  і/або в грошовій формі.
  Обсяги транзиту російського природного газу через територію
  України, а також розмір платежів в грошовій формі та/або обсяги
  поставок газу в рахунок оплати транзиту будуть уточнюватися на
  основі щорічних Міжурядових протоколів на відповідний рік.
  Російська Сторона гарантує транзит середньоазіатського
  природного газу для газопостачання споживачів України,
  здійснюваний на контрактній основі між господарюючими суб'єктами,
  по території Російської Федерації в обсягах, що визначаються на
  основі щорічних Міжурядових протоколів на відповідний рік на
  умовах, аналогічним умовам транзиту Українською Стороною
  російського природного газу до Західної Європи.
  НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" до 1 листопада 2001
  року підпишуть довгостроковий контракт про транзит російського
  природного газу територією України на період 2002-2013 років.",
  це з міжурядовою угоди КМУкраїни-Уряд Росії ратифікованої Законом
  N 2797-III ( 2797-14 ) від 15.11.2001.
  Сьогодні потрібно добитись від Росії документального підтвердження, що вона з угоди вийшла і звертатись до суду. При цьому інформаційно потрібно вказати, що Росія односторонньо порушує угоду.
  Графіки подання газу з Туркменістану я впевнений узгоджувались. Росія просто плює на нас тому то все так і виходить.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.04 | троль ak1001

   нужно выходить из "переговоров"

   те мы должны отказаться от российского газа
   Ивченко отозвать назад
   а Газпром пригласить в Киев для переговоров о транзите
   и все

   в стране объявить экономию газа - переход на атомное электричество и уголь

   кредиты в 3 млрд взять в Европе и направить на уголь, шахтный метан, гидроэлектрику и ветроэнергетику

   на крупный предприятиях установить газогенераторное оборудования (газ и угля)

   поскольку без шока в экономике все равное не обойтись - так лучше за счет шока развивать собственные ресурсы, чем в кабалу к газпрому попадать
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.04 | Сергій Кабуд

    в додаток відкачувати туркменський і свою долю російського

    згідно з договорами


    якщо це фізично можливо- то це й треба робити.

    Лише в тому випадку ваша пропозиція катить, якщо Україна повністтю ЗУПИНЕ ВЕСЬ ТРАНЗІТ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.04 | троль ak1001

     нет

     тукрменский само собой
     российский - нет, только после договора с газпромом о конкретных цифрах о стоимости транзита
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.04 | Dworkin

      А як же плата за транзит?!

      троль ak1001 пише:
      > тукрменский само собой
      > российский - нет, только после договора с газпромом о конкретных цифрах о стоимости транзита

      Україна зараз продовжує перекачувати газ. Але повинна ж бути якась плата за транзит?! Плюс технологічний газ (7-8 млрд).

      Тобто поки що відбирати рос. газ не треба. Можливо краще навіть взяти з них після переговорів живими грішми. От вам и гроші на модернізацію енергоємності економіки :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.04 | Сергій Кабуд

       встановити ціну за транзит як в Грузії- $35 якщо Кремль вимага

       свою ціну - ми їм свою.
       Поікли не заплатять конфіскопвувати газ
      • 2006.01.04 | троль ak1001

       так же как и остальное - на переговорах

       только уже не в Москве - а пусть газпром приезжает в Киев к нафтогазу и договоривается
   • 2006.01.04 | Альберт

    Пробачте - але Європа зараз такі гроші не знайде...

    Я більше ніж упевненний...

    Україна платоспроможна потягнути і більші гроші, у розмірі десь 15 мільярдів єврів - але розум теж треба мати, бо тоді ми точно будьмо працювати століть 2 на відсотки! 8))) Дешевше вже самотужки, роки три опалюючись електрикою та дровцятами! 8))

    А взагалі - ідея непогана... Проте - там є ще одна маленька складність, вибачте, я не буду про неї нагадувати спільноті... Коротше - давайте дивитись шоу!!! Ви ж знаєте - у нас майже не виходять фільми, проте хтось додумався ж ставити стрічки безпосередньо в подіях реальних?!!!! 8)))))))))))))))))))))))))

    То розташовуйтесь біля електрокаміну, якщо у вас не автономне опалення (доречі, зменшення тиску не відчув, і у мене як була Африка, так вона і є, хто з Дніпра, приходьте грітися, будьмо каву пити і росіянам у пики плювати 8)))))) ) - і продовжуємо слідкувати за цим екшеном!

    Пробачте ті, людечки дорогеньки, кому зараз у багатоповерхівках місцеві покидьки відімкнули тепло, не лайтеся на мене, краще бийте пики місцевим теплопостачальникам - але мені сьогодняшні події попри все - дуже подобаются, і президент наш молодець!!! Бо все одне - такі питання треба вирішувати і вирішувати якумога вигідніше і переконливіше. Тим більше - із таким чудовиськом, як Росія...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.04 | троль ak1001

     а які - "такі" ?

     мова йде саме про ті самі 3-4 мільярди які виникають як дірка в бюджеті і які Путін збирався на дати для боргової кабали

     саме їх і треба направити на вугілля та гідроенергетику і інше
     можливо більше - до 5 бо інвестицій требі більше
 • 2006.01.04 | 3dom

  !? (л)

  Не звертайте увагу на iдеологiю:

  http://www.snd-su.ru/cgi-bin/rg.pl?param=div2&page=4&type=1217&what=1001

  Деякi думки там можливо будуть кориснi.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua