МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Справжня мета Путіна, яку схоже, мало хто розуміє

01/04/2006 | ilia25
Найпопулярнішою ідеєю щодо мети, яку переслідує Росія Путіна у газовій кризі, є версія про економічний тиск на Україну якості розплати за помаранчеву революцію та прозахідну політику після її перемоги.

Але ця версія хоч виглядає цілком вірогідною, має одну суттєву ваду. Справа в тому, що Росія за нинішніх умов є практично нездатною спричинити цей самий економічний тиск у якому її звинувачують. Скільки б різких заяв не робили керівники Газпрому, факт залишається фактом -- Україна може і буде забирати з труби стільки газу, скільки вона вважатиме справедливою платою за транзит.

Власне Росія має ще спасибі Україні сказати за те, що вона не конфіскує увесь газ в трубі, оскільки транзитний котракт на 2006-й рік так і не було підписано.

Отже все що ми маємо реально -- це словесну війну. Навіщо вона потрібна Путіну? На мій погляд відповід треба шукати у внутрішній політиці як України, так і Росії. В Україні незабаром вибори. Як і рік тому, єдиною виборчою стратегією "біло-голубих" та їх союзників у Кремлі є поглиблювання міжнаціональної ворожнечі в Україні. І конфлікт з Росією, бодай лише на словах, може цьому посприяти. Ну і в самій Росії цей конфлікт (як і будь-який інший) сприяє популярності Путіна.

Найкращою стратегією української влади було б викриття кремлівської влади такою, як вона є -- безсилою та не здатною ні на що, окрім гучних заяв.

Відповіді

 • 2006.01.04 | Stefan Seitz

  Іще погляд

  Газові магістралі малорентабельні. Голубий Поток на межі банкрутства. Щоб забрати в нас газотранспорт задарма, Газпром робить провокацію. Так саме, як і в країні Лукашенко минулого року (http://economics.pravda.ru/economics/2004/7/24/74/17845_gazprombeltran.html ) Тільки у нас розклад інший для них.

  Або, якщо невдасться вишантажувати газогін, підвищити ціну для всієї Європи. З Лукашенком таке вдалося, нова домовлена ціна була 45 замість 25 доларів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.04 | BIO

   Re: Іще погляд

   >нова домовлена ціна була 45 замість 25 доларів.
   С поправочкой: до 2007 года.
   С насильником всегда так - стоит раз поддаться...
   Но Путин не политик, это у него такой забавный бизнес.
   Газ дорожает на дешевых понтах.

   А акции пока держатся.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua