МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"У Газпрому ми не будемо купувати газ" - Івченко

01/04/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Росія здалася і погодилася на 95 доларів

Росія погодилася на пропозиції української сторони в питаннях плати за російський газ

"Ми підписали Угоду, - повідомив сайту RAZOM голова НАК "Нафтогаз України" Олесій Івченко вилітаючи до Києва з Москви, - згідно з якою "Нафтогаз" з 1 січня купує газ для забезпечення газового балансу України по ціні 95 доларів за тисячу кубометрів на кордоні Україна-Росія. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу в Європу піднімається з 1,09, як це було раніше до 1,6 доларів за тисячу кубометрів на сто кілометрів. За транзит "Газпром" платитиме, як і ми за спожитий газ, - підкреслив Івченкою.

У "Газпрому" ми не будемо купувати газ, - зазначив голова "Нафтогазу". – Натомість ми його будемо купувати в "РосУкренерго" та в інших компаній, в яких нам буде це вигідно".

"Сьогодні угода підписана на п’ять років, - заявив Івченко, - і в ній є пункт, згідно з яким ціна транзиту і ціна газу може змінюватися виключно за взаємною згодою сторін"

"Росія випробовувала нас на міцність, перевіряла, на які умови нас можна штовхнути", -переконаний Івченко, - Але справедливість перемогла і ми заключили усі угоди на вигідних для України умовах"

"Росія погодилася на нашій умови, тому що правда була на нашій стороні, - вважає голова "Нафтогазу". Ми працювали виключно в правовому полі, ми не порушували ніяких договірних забов`язань, ми лишаємося надійним транзитером російського газу до Європи, тому нам і вдалося знайти компромісне рішення, яке влаштували обидві сторони".

"Від сьогодні Європа може спати спокійно, - заявив Івченко, - 2 січня ми отримали офіційну телеграму з диспетчерського управління "Газпрому" про те, що "Газпром" компенсує увесь той газ, якій він не до поставив протягом цих днів до Європи"

http://www.razom.org.ua/ua/news/8714/

Відповіді

  • 2006.01.04 | ot

    Re: "У Газпрому ми не будемо купувати газ" - Івченко

    А давайте підрахуємо, скільки Украіна платила за ВЕСЬ газ раніше і тепер?
    Щось я думаю після цього Івченка з Єхануровим та і з Ющенком треба буде брати...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua