МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні з'явився іще один центральний орган виконавчої влади

01/05/2006 | Майдан-ІНФОРМ
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1900/2005


Про утворення Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів

З метою підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Утворити Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

У зв'язку з цим внести зміну до Схеми організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, затвердженої Указом Президента України від 15 грудня 1999 року № 1573 «Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади» (в редакції Указу від 19 грудня 2005 року № 1784 зі змінами, внесеними Указом від 30 грудня 2005 року № 1873), доповнивши розділ III після абзацу двадцятого новим абзацом такого змісту:

«Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів».

У зв'язку з цим абзаци двадцять перший – двадцять четвертий вважати відповідно абзацами двадцять другим – двадцять п'ятим.

2. Установити, що основними завданнями Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів є:

проведення єдиної державної політики у сфері використання енергетичних ресурсів та енергозбереження;

забезпечення збільшення частки нетрадиційних та альтернативних видів палива у балансі попиту та пропонування енергоносіїв;

створення державної системи моніторингу виробництва, споживання, експорту та імпорту енергоносіїв, удосконалення системи обліку та контролю за споживанням енергетичних ресурсів;

забезпечення функціонування єдиної системи нормування питомих витрат енергетичних ресурсів у суспільному виробництві.

3. Кабінету Міністрів України здійснити заходи, пов'язані з утворенням Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, зокрема:

затвердити граничну чисельність працівників Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів;

вирішити питання матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, у тому числі щодо його розміщення;

подати в місячний строк пропозиції щодо внесення до актів Президента України змін, що випливають із цього Указу;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Указом;

забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх актів у відповідність із цим Указом.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

31 грудня 2005 року

Відповіді

 • 2006.01.05 | Пані

  Нарешті... Не пройшло і 20 років!

  Якщо воно ще й запрацює, то деякі мої добрі знайомі помруть щасливими людьми. Бо їм вже далеко за 70... Йдеться про піонерів альтернативної енергетики.

  В мене в дипломі про вищу освіту в спеціалізації написане слово "геліоенергетика" (соняшна енергія). Кафедра наша була першою в совку. Вибита в жорстоких боях з бюрократами. Причому в перші годи її існування - при "застоє" - якесь зацікавлення держава в темі висловлювала. А з перебудовою - все, настав повний гаплик. Альтернативна енергія стала майже матюком в державі. В Україні всі казали "ой, це ТАК важливо" і ніфіга не робили.

  Впровадити будь який винахід чи технологію було фактично неможливо. В результаті впроваджували в Німеччині, Голандії і де завгодно, куди притикалися вчені з своїми розробками.

  Може їм таки доля посміхнеться, нарешті...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.05 | jz99

   боюся, зарано радіти

   В указі ані слова немає про використання власного інтелектуального потенціалу, впровадження абощо. Єдиний пункт, який може цього стосуватися —
   ”забезпечення збільшення частки нетрадиційних та альтернативних видів палива у балансі попиту та пропонування енергоносіїв”
   — можна повністю виконувати за рахунок закупівлі вже готових розробок із Заходу і не морочитися з власними.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.05 | Пані

    Можливо

    Але оскількі саме створення подібної структури гальмувалося 15 років (спроби здійснювалися з першого дня незалежності країни), то я вважаю сам факт створення - хоча б символічним важливим кроком.

    А про перебіг роботи там я дізнаюся і повідомлю, чи залучаються наші фахівці.
 • 2006.01.05 | Чучхе

  було б цікаво дізнатись середній вік працівників цього агентства

  думаю, там КПД = 0

  бо тре не папери перекладати, а генерувати думки, а на це бюрократ не здатен. швидше здатен Ахметов, який на економії гроші може заробити
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.05 | Пані

   Я не думаю, що там є хоч один працівник

   Бо воно, мабуть, тільки на папері сьогодні існує.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua