МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Свободу" не заборонили

01/05/2006 | Майдан-ІНФОРМ
5 січня 2006 року, Міністерство юстиції України дало офіційну відповідь на звернення Центральної виборчої комісії щодо внесення подання до Верховного Суду України про заборону діяльності ВО "Свобода".

Міністерство юстиції не погодилось з Центральною виборчою комісією щодо порушення ВО "Свобода" частини першої статті 37 Конституції України та необхідністю внесення подання до Верховного Суду про заборону діяльності партії.

Зазначений документ зареєстровано у Центральній виборчій комісії 5 січня 2006 року о 17 год. 31 хв.

Нагадуємо, що 3 січня 2006 року Центральна виборча комісія прийняла постанову № 29, якою постановила звернутися до Міністерства юстиції щодо внесення ним подання до Верховного Суду України про заборону діяльності Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та відкласти розгляд питання про реєстрацію кандидатів у депутати від ВО "Свобода".

Відповіді

 • 2006.01.06 | леонід

  "Свободу" не заборонили !?

  Вже сама спроба ЦВК домогтися заборони політичної парті виглядить вкрай непристойно. Адже політична множинність є обовязковою прикметою демократичного суспільства. Якби така спроба сталася за часів Кучми, коли позбавляли свободи політичних вязнів (включно з членами ВО "Свобода"), можна було би шукати пояснення цьому в авторитарній суті політичного режиму. Теперішня влада, яка декларує себе за найдемократичнішу, обіцяючи відсутність адмінресурсу на виборах, очевидно, лукавить.
  Коляборантський режим УССР не намагався забороняти в 1990 році ані Трвариства Української мови, ані "Меморіалу", ані "Зеленого світу", які були субєктами виборчого процесу і фактично виступали як партії.
  Так само не піддавалася репресіям через заборону Українська Республіканська партія, яка офіційно, програмово в травні 1990 року мала за мету державну незалежність України, що означало в СССРі, щонайменше, посягання на державний устрій.
  Очевидною є й правова неспроможність такої спроби. Адже від часу початкової реєстрації ВО "Свобода" в законодавстві України неодноразово ставалися зміни, які в обовязковому порядку тягли за собою певні юридичні процедури щодо реєстрації політичних партій. Кожна така процедура обовязково включала правову експертизу статутних та Програмових документів партій в Міністерстві юстиції. Зрозуміло, що для ВО "Свобода" винятків не робилося. Тож теперішня заборонювальна акція ЦВК спрямована як проти партії, так і проти Мінюсту, осібно проти чинного Міністра юстиції та того Міністра юстиції, при якому здійснювалася початкова реєстрація.
  Відтепер втрачає юридичну логіку текст постанови ЦВК, оскільки реєстрацію виборчого списку відкладено до завершення розгляду питання в Верховному Суді України. Але ж, завершення розгляду не може бути, бо його не буде розпочато. Як тепер бути з термінами реєстрації? Як тепер оцінювати компетентність правників та керівників ЦВК (а може й їню відповідність посадам)? Хто тепер повірить в неупередженість тих членів ЦВК, які голосували за сумнівну постанову? І як в очах українських виборців виглядатиме спроба піддати репресії Програму захисту прав українців?
 • 2006.01.06 | Чучхе

  І добре

  Не маю ніяких особистих симпатій до п. Тягнибока (і думаю, що такій похмурій людині місце тільки в Партії Регіонів), але з огляду на наше зовсім недавнє минуле вважаю, що краще легалізувати десять довбойобічних партій, аніж закрити одну нормальну. Переше і друге дуже сильно взаємопов"язано. Закриваєш сьогодні "Свободу", маєш очікувати, що завтра "закриють" і тебе
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.06 | леонід

   Ще не добре, але можливі зміни на краще

   З розумінням ставлячись до усміхненого оптимізму всіх ідейних Чучхе, вважаю, що особисті симпатії до людини не можуть бути критерієм політичної чи громадської оцінки. Як на мене, то не завжди усміхнений Тягнибок виглядить пристойніше від канкретно усміхненого Януковича. Не в тому є справа.
   Спроба заборонити праву політичну силу означає ні що інше, як звузити поле вибору. Не буде Тягнибока в бюлетенях, дивись, хтось з правопоглядників та й проголосує за НСНУ з псевдонаціоналістичним КУНом. Або не прийде на дільницю - це ще вигідніше. Менше голосів - вищий відсоток.
   А в тому, що ліпше зареєструвати специфічні партії , аніж заборонити нормальну, то погоджуюся повністю. Нареєстрували екзотики мабуть більше десятка, а їхні вожді не вміють свою партійність вказати для ЦВК. Тим допоможуть.
 • 2006.01.06 | леонід

  Аж тепер "Свободу" не заборонили

  ЦВК зареєструвала ВО "Свобода" на вибори Верховної ради. Законність дотримана. А могло бути й по-іншому.
  Але чомусь небагато ЗМІ звернуло увага на прояв "ківловщини" в ЦВК. "Україна молода" й Майдан. Не густо для демократії
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.06 | Сергій Кабуд

   так нема ж демократії за укрфеодалізму(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua