МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Украине оказался не нужен российский газ (/)

01/06/2006 | Shooter
230 - фількина грамота?

*******************

Украине оказался не нужен российский газ
www.ПРАВДА.com.ua, 06.01.2006, 12:33

НАК "Нафтогаз Украины" и совместное предприятие с ее участием, которое будет создано до 1 февраля, в текущем году не будет приобретать через RosUkrEnergo российский природный газ.

"Мы пока не видим в нашем балансе российского газа, он нам не нужен. Если когда-нибудь понадобится, то будем вести переговоры с "РосУкрЭнерго", - сообщил журналистам первый заместитель председателя правления "Нафтогаза Украины" Андрей Лопушанский.

Он пояснил, что СП будет приобретать у RosUkrEnergo природный газ среднеазиатского происхождения. "Мы с "РосУкрЭнерго" и с "Газпромом" договорились, что основная масса среднеазиатского газа будет идти для обеспечения баланса Украины", - сказал Лопушанский.

Как утверждает первый заместитель председателя правления "Нафтогаза Украины", ОАО "Газпром" (РФ) передало RosUkrEnergo более 50 млрд. куб. м газа, а RosUkrEnergo взяло на себя обязательства поставить в Украину 34 млрд. куб. м газа в 2006 году.

Комментируя основные направления деятельности СП "Нафтогаза Украины" и RosUkrEnergo, Лопушанский сказал, что предприятие не будет участвовать в операциях по транспортировке среднеазиатского газа. "Будет заниматься только закупкой и продажей газа на территории Украины", - подчеркнул он.

Как сообщалось, "Газпром", "Нафтогаз Украины" и RosUkrEnergo 4 января подписали Соглашение об урегулировании отношений в газовой сфере.

Стороны согласовывают в качестве поставщика российского газа в Украину компанию RosUkrEnergo. "Газпром" с 1 января 2006 года не производит поставку российского природного газа в Украину.

Для реализации на внутреннем рынке Украины природного газа, поступающего с территории Российской Федерации, стороны договорились, что "Нафтогаз Украины" и RosUkrEnergo в максимально короткие сроки, не позднее 1 февраля 2006 года, создадут СП.

Интерфакс-Украина

Відповіді

 • 2006.01.06 | Михайло Барашков

  Первое полугодие, первое полугодие...

  ...скорее всего, чтобы сохранить лицо Ю как уступка было решено в 1 полугодии не продавать У газ из Р
  Потом будет хуже, если договор настоящий.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.06 | Shooter

   Re: Первое полугодие, первое полугодие...

   Михайло Барашков пише:
   > ...скорее всего, чтобы сохранить лицо Ю как уступка было решено в 1 полугодии не продавать У газ из Р
   > Потом будет хуже, если договор настоящий.

   побачим.

   і що означає - гірше? 105? при 270 для Румунії?

   бо потім буде ЛИШЕ те, що доведеться знову домовлятися. по ціні. і якщо ціна газу не задовільнятиме Україну - то доведеться підписувати зовсім новий договір

   З іншого боку я ніяк не можу зрозуміти - яку реальну альтернативу прийнятому рішенню Ви (і решта :) ) бачите?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.06 | троль ak1001

    да, действительно, про альтернативу

    хотелось бы услышать
    причем что-нибудь более реальное чем непонятный по продолжительности и результатам стокгольсмский суд с остутсвием газа
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.06 | 123

     Альтернатив укладеній угоді було багато

     троль ak1001 пише:
     > хотелось бы услышать
     > причем что-нибудь более реальное чем непонятный по продолжительности и результатам стокгольсмский суд с остутсвием газа

     Ну про відсутність газу - це ви нафантазували. І варіант це був дуже нормальний. Принаймні, авторитетні експерти і грамотні юристи вважалі його робочим, цей варіант (див. останнє ДТ).

     Інші альтернативи - от мені, наприклад, незрозуміло, які аргументи змусили погодитись українців погодитись на те, що ціна транзиту фіксується на 5 років, а ціна газу для нового СП - на 6 місяців? Ясно, що це несправедливо -- справедливо або не фіксувати ціни взагалі, або зафіксувати їх на однаковий термін. Не згодні росіяне фіксувати ціну на 5 років наперед? Добре, давайте зафіксуємо на 2 роки. Але і транзитну на 2 роки. Ціна на газ має змінюватися частіше? Добре давайте передбачимо що ціна на газ не буде постійна 5 років - але визначимо обмеження для неї на 5 років. Або обмежувальну формулу. Або не фіксуємо ціну на транзит на 5 років.

     Ці вимоги були б справедливими, і Європа нам би не закинула, що ми на них наполягаємо (як каже Стріха). А натомість наша влада хотіла цю нечесну асиметрично особливість угоди взагалі приховати, заявивщи що угода є комерціною таємницею.

     Ще аргументи - якщо вже ми притяглти одного посередника, чому було б не запросити ще одного, Ніязова? Так щоб можна було визначити базову ціну не лище російського газу (230), а й туркменського (нехай 60, чи навіть 75). Або можна було б наполягати на тому, щоб цю ціну зобов*язався встановити Газпром - адже ми розуміємо, що насправді цей туркменський газ є газом Газпрому. І тоді, якби ми додали умови про граничну рентабельність РУЕ при перепродажі нам газу, який вони б отримали для нас, ми б могли створити механізм, який би чесно і справедливо обмежував би ціну газу зверху для нас -- абсолютно аналогічно тому, як Газпром передбачив обмеження ціни свого газу снизу. Тобто це також було б справедлива вимога, і ніхто б її не засудив.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.09 | Shooter

      Не було

      123 пише:
      > троль ak1001 пише:
      > > хотелось бы услышать
      > > причем что-нибудь более реальное чем непонятный по продолжительности и результатам стокгольсмский суд с остутсвием газа
      >
      > Ну про відсутність газу - це ви нафантазували. І варіант це був дуже нормальний. Принаймні, авторитетні експерти і грамотні юристи вважалі його робочим, цей варіант (див. останнє ДТ).

      Угу. Тільки вони "забували" фактор 2007 року - ВЕСЬ газ ставав "російський". І от за 23 газпромівських Україна (якби виграла в Стокгольмі, що абсолютно не було гарантовано) би може і платила 50 (хоча швидше всього - 150), а от за "звишні 25-30 млрд "туркменських" би платила 230 чи навіть 250. Яка би там вийшла середня ціна?

      > Інші альтернативи - от мені, наприклад, незрозуміло, які аргументи змусили погодитись українців погодитись на те, що ціна транзиту фіксується на 5 років, а ціна газу для нового СП - на 6 місяців? Ясно, що це несправедливо -- справедливо або не фіксувати ціни взагалі, або зафіксувати їх на однаковий термін. Не згодні росіяне фіксувати ціну на 5 років наперед? Добре, давайте зафіксуємо на 2 роки. Але і транзитну на 2 роки. Ціна на газ має змінюватися частіше? Добре давайте передбачимо що ціна на газ не буде постійна 5 років - але визначимо обмеження для неї на 5 років. Або обмежувальну формулу. Або не фіксуємо ціну на транзит на 5 років.

      Я вже пояснював - чому саме Україні було відносно вигідно зафіксувати ціну на транспорт на 5 років. ;)

      > Ще аргументи - якщо вже ми притяглти одного посередника, чому було б не запросити ще одного, Ніязова?

      Ги :) Ви думаєте, що останніх 6-7 років, коли працювала "бартерна" схема, Ніязов про те "не знав"?

      Це з одного боку. З іншого боку, Ви чомусь постійно "забуваєте" проблему 2007 року. В якому "Ніязова вже нема". І в якому Газпром, де-факто, одноосібно зможе встановлювати ціну на ВЕСЬ імпортований газ в Україну.

      Резюме все те ж: реальних кращих альтернатив не було.
     • 2006.01.09 | observer

      ...Ітера та ЄЕСУ. Які ще? (-)

   • 2006.01.06 | BIO

    Re: Первое полугодие, первое полугодие...

    А рано радуетесь - еще НИЧЕГО не решено.
    Пока труба наша во всех смыслах и ей нет альтернативы
    (это мин лет на 5, если не навсегда) - наши черви бьют
    их бубей как хотят.
    Туз шестеркой - или Вы ящик не смотрели на Н.Год.
    Великой Енергетической Империи Путинских Понтов
    хватило аж на сутки.

    Кран Свело
 • 2006.01.06 | BIO

  Снимите чуваку валенок с головы - у него руки сильно заняты(+)

  Если уже сняли - пусть поищет в тексте что-нибудь про
  ставки за пользование ПГХ. Жду с нетерпением.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua