МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Меморандум Майдану - знов за рибу гроші.

01/06/2006 | Сахаров
У першому розділі знову суцільна каша:

Розділ І. Права Людини. (Людські права, хоч і не надто наполягаю)

1. Скасування недоторканності депутатів всіх рівнів. (Не має відношення до ЛП) - Конституційне право.
2. Запровадження інституту виборних регіональних уповноважених з прав людини. (Те саме - це не з ЛП, хоч опосередковано пов'язане)
3. Запровадження інституту прямої законодавчої ініціативи громадян.(Громадянські права)
4. Конституційне закріплення права громадян України на повстання у випадку узурпації державної влади чи системного невиконання державою своїх конституційних обов'язків. (Конституційне право, громадянські права)
5. Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинові дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі та органам місцевого самоврядування заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України. ( Не ЛП, Громадянські права, Конституційне право)
6. Законодавче забезпечення права громадян на володіння зброєю та озброєну самооборону (Громадянські права)
7. Законодавче забезпечення необхідності оприлюднення всіх нормативно-правових актів, окрім тих, що віднесені до державної таємниці. (З ЛП пов'язане опосередковано - право на інформацію)
8. Приведення у відповідність міжнародним документам з людських прав, ратифікованим Україною, законів України з застосуванням термінів і визначень міжнародних документів. (Не ЛП, але пов'язане)
9. Законодавче запровадження обов'язковості громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина. (Громадянські права, конституційне право, зв'язок з ЛП досить посередній. А чому не обговорювати ще й інші закони?)
10. Сворення дієвого організаційно-правового механізму обов'язкового виконання застосування судами у судовій практиці ратифікованих Україною міжнародних документів (пактів, конвенцій, протоколів) з людських прав, які згідно з Конституцією України є внутрішніми законами України. (Не ЛП,адміністративне право, але пов'язане)

Відтак маємо пункти, які до ЛП жодного відношення не мають і кілька опосередковано пов'язаних з ЛП пунктів. Людські права це те, що визначене у міжнародних документах щодо ЛП - право на життя, житло, їжу etc (натуральні ЛП) і похідні ЛП - не бути рабом, не бути підданим медичним експериментам, не бути дискримінованим etc. ЛП це галузь права зі своїми визначеннями і катеґоріями а не те, що людині, яка не має якихось прав, хочеться мати з інших галузей права. До речі, простий хоч і не універсальний критерій - там де присутній людський інтерес, проблема людських прав відсутня (Дж. Хамфрі).
Приклад - право на зброю (людський інтерес - захистити себе, своє життя чи майно). Тут захист життя не пов'язаний з прямою і постійною загрозою, яка є гіпотетичною) відсутність закону про право носіння зброї не створює безпосередньої загрози життю, а,наприклад, закон про смертну кару - однозначно і прямо створює загрозу життю і тут не можна говорити про людський інтерес, тут ЛП порушуються. Єкспертиза на наявність порушення ЛП часом буває досить складною. І виходити тут треба виключно з правничих визначень документів з ЛП. У 1 розділі Меморандуму, вибачте і не ображайтеся, невігластво.

Відповіді

  • 2006.01.07 | Роман ShaRP

    Просте рішення.

    Перейменувати розділ у "Права людини і громадянина".

    І хай тому Сахарову ... добре буде ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua